oihnoi^ë V* DUINSTREEK :7/ V GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN DONDERDAG 5 NOVEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 V/S S>\ O- Oó .V VW KATWIJK AAN DEN RIJN Dammen KDC speelde de twee de competitiewedstrijd tegen Zwam- merdam II eil won deze wedstrijd met 137. Reeds spoedig wist KDC een voorsprong te nemen door over winningen van J. van Slooten en Ab van Beelen. Na twee uur spelen was de stand 82 voor KDC en leek het er op dat het een grote overwinning zou worden. Maar Zwammerdam wist door enkele partijen in haar voordeel te beslissen, de nodige span ning er weer in te brengen. KDC echter vocht verwoed voor een goe de overwinning, wat ze na goed spel het succes wist te bekronen. De gedetailleerde uitslagen waren als volgt: A. A. Vooys KDCG. Wortman Zwammerdam II 11; J. van DuyvenbodeA. van Greunin- gen 11; J. HouwerJ. Broere 02 J. Niels res.B. Bijma 11; Ab van BeelenP. Zwaan 20; J. van Sloo tenH. Zwaan 20; A. VerhoogJ. van der Panne 20; C. de Winter A. Hunnink 20; N.O.G.J. v. d. Leeden 02. Uitslag 137. Uitsla gen borden wedstrijden 1ste klasse: J! HeemskerkC. van Klaveren 20 H. KoelewijnJac. Freke 11; Fr. SpierenburgJ. Zwaan 11. Dins dag 10 november gaat KDC 1 op be zoek bij Zegveld. LEIDSCHENDAM Uitbreiding raadhuis gegund Gisteravond is de gemeenteraad in spoedeisende vergadering bijeen ge weest voor een eenpuntige agenda, nl. de gunning van de uitbouw van het raadhuis. Reeds enige jaren achtereen is over dit onderwerp van gedachten gewisseld. Architect Kropholler uit Wassenaar heeft destijds een schets- plan gemaakt voor een volledige uit breiding. Ged. Staten hebben wegens de hoge kosten de volledige uitbrei ding niet goedgekeurd, doch wel 'n gedeeltelijke aanbouw. Hiervoor is, zoals wij gisteren meldden, een onderhandse aanbeste ding gehouden en de raad moest zich uitspreken aan wie het werk gegund zou worden. Wethouder Groenewegen stelde namens B. en W. voor het werk te doen uitvoeren door de laagste in schrijver, het aannemingsbedrijf Nv Tetteroo en Zn voor de prijs van 224.442, wat 2258 minder is dan door B. en W. was geraamd. Het werk betreft een gedeelte van de zuidwestelijke vleugel met tevens verbinding met de later te voltooien westelijke vleugel. Uit de raad kwam de vraag, waar om een onderhandse aanbesteding is gehouden, waarop de wethouder ant woordde dat de architect destijds had geadviseerd de bouw op te dra gen aan de firma G A. Baaten alhier. Toen hierover in de desbetreffende commissie-vergadering geen instem ming verkregen kon worden, werd geadviseerd aan zes gunstig bekend staande aannemers te vragen voor 't werk in te schrijven. Als een open bare inschrijving zou zijn gehouden dan zou volgens de wethouder de kans groot zijn geweest, dat een aan tal bouwers van huizen ingeschreven zou hebben terwijl toch de bouw van een raadhuis heel wat anders is dan het bouwen van huizen. De heer Kranenburg twijfelde er niet aan en de heer Dorsman was het hiermede eens, dat B. en W., alvorens een verzoek te doen om in te schrijven, eerst wel zullen onder zocht hebben of de inschrijver niet alleen bouwkundig bekwaam, maar ook voldoende credietwaardig is. Zonder verdere bespreking, ook niet in een besloten vergadering, besloot de raad unaniem het werk op te dragen aangenoemde fa. Tetteroo. Zodra Gedeputeerde Staten de bouw en het daarvoor benodigde bedrag hebben goedgekeurd kan met de bouw een aanvang gemaakt worden. Verwacht wordt datde werkzaam heden in de maand september 1960 volbracht zullen zijn. Automaten gelicht. Het geld uit de bij de sigarenwinkels van de he ren Scholten, de Koning, beiden Damlaan, bij Van Buuren aan de Delftsekade, aangebrachte sigaret ten-automaten is door een toe nu toe onbekende op vernuftige wijze weg genomen. De politie probeert nu de dief te pakken te krijgen. LISSE VVV Aan het jaarverslag van de WV Lisse is ontleend, dat de voorjaarsfolder dit jaar in vier ta len in 400.000 exemplaren is uitge komen. Er werden zeer vele inlich tingen gevraagd en gegeven: Schriftelijk 491, binnenland 312, buitenland 179; telefonisch 2241, bin nenland 2095, buitenland 146; mon deling 2365, binnenland 1578, buiten land 787; totaal 5097, binnenland 3985, buitenland 1112. De aard der verstrekte inlichtin gen loopt sterk uiteen: 243 hadden betrekking op plaatsen of evenemen ten buiten Lisse en omgeving. Aan vele feestelijke gebeurtenis sen werd steun en voorlichting ge geven. Voor het bestuur wordt, in plaats van notaris Pinxter, candidaat gesteld de heer H. C. Broxterman., NOORDWIJK Middenstandsfed. St. Martinus. Na besprekingen in het bestuur van de R.K. Middenstandsfederatie St. Martinus, waarbij een achtttal afd. uit de Bollenstreek is aangesloten, is besloten dit winterseizoen te komen tot 3 bijeenkomsten, waarvan de eerste zal worden gehouden op maandag 9 november a.s. om 8 uur in het Retraitehuis te Noordwijker- hout, alwaar de nieuw benoemde Geest. Adviseur, pater dr L. Siemon- sma, directeur van het Retraitehuis, om 8 uur een Avondmis zal opdra gen, waaronder een korte preek over de patroonheilige St Martinus. Deze H. Mis zal een gedialogeerde Mis zijn, waaronder eenieder dus met de acolythen hardop meebidt. Deze H. Mis is tot intentie van alle leden, hun gezinnen en zaken, zodat verwacht mag worden, dat alle le den met hun dames aanwezig zullen zijn. Hierna zal de G. A. worden ge ïnstalleerd, waarna drs Samson een causerie zal houden over het inte ressante onderwerp „vader en zoon". Er staan voor dit seizoen nog twee avonden op het programma: een spreker over een ander boeiend on derwerp en een grandiose feestavond op het einde van de vastenavondtijd. RIJNSBURG ARCHEOLOGISCHE VONDSTEN. De Rijksdienst voor het Oudheid kundig Bodemonderzoek te Amers foort heeft in de maand oktober zijn nasporingen voortgezet. O.a. werden op het terrein van de voormalige ab dij van Rijnsburg, oostelijk van de tegenwoordige Ned. Herv. kerk, bij het uitgraven van een kelder voor het daar te bouwen bejaardencen trum enkele waarnemingen gedaan en profielen getekend. In het meest noordelijk oost-west profiel was een stuk van plm. 30 meter verspoeld; waarschijnlijk is dit een oude kreek die in verbinding stond met de Rijn. Het talud van de oostelijke kreek- oever was in dit profiel niet aanwe zig, wel echter het westelijke. De richting van de kreek was noordoost zuidwest. Op de bodem werd een vrij groot aantal Pingsdorf- en ko gelpotscherven aangetroffen. De kreek moet in die tijd dus nog open zijn geweest. In het meest westelijke profiel werd op ongeveer 20 cm diepte een oud woonlaagje aangetroffen van plm. 10 cm dikte, van waaruit een paalkuil was ingegraven. Het profiel in de zuidwestelijke hoek was sterk verspoeld met daar boven een dikke laag met tufsteen, waarvan het grootste deel met vuur in aanraking geweest was. SASSENHEIM SASSENHEIMS RESERVEPOLITIE PARAAT De paraatheidsoefening voor re servisten der Rijkspolitie groep Sas- senheim is dinsdagavond zeer ge slaagd. De oefening, die onder leiding van de groepscommandant, adjudant H. G. A. v. d. Laan, stond, veronder stelde dat een groot gedeelte van het beroepspersoneel afwezig was voor assistentie elders. De reservisten werden de volgen de vragen voorgelegd: Hoe handelt men als iemand verboden wapens in huis heeft; vals geld ter inwisseling aanbiedt; vals brandalarm geeft; winkelramen bekrast enz., enz. De opgaven hebben bij de reser visten geen moeilijkheden opgele verd. Dit bleek uit het eindrapport, dat na de oefening werd besproken door adj. v. d. Laan en res.-adj. E. Kronenburg. De burgemeester, jhr. mr. R. Sandberg van Boelen, heeft de oefening met grote aandacht ge volgd. In een toespraak prees hij tot slot de reservisten om hun be kwaamheid. Met zulk een korps kan men gerust zijn op de toekomst. VOORHOUT K.A.B. Hoewel het de eerste vergadering van het winterprogram- ma was, werd de vergadering van de KAB toch maar matig bezocht, wat de vooreitter in zijn openingswoord dan ook betreurde. De indeling van het winterprogramma werd uitvoerig besproken. Wij moeten paraat zijn, en blijven aldus de voorzitter en daarom naast ontspanning ook kennis nemen van actuele onderwerpen Hij deed een ernstig beroep aan de gespreksker- nen deel te nemen. De groepen zijn zeer actueel en leerzaam. Bij het bestuur is een boekje ver krijgbaar, handelend over het We duwen- en Wezenpensioen (prijs 60 cent). Propaganda maakte de' voor zitter voor het missioneringswerk der K.A.J. Er zal de leden een zakje worden gepresenteerd, waarin men een offertje kan deponeren voor het sociale werk. Kapelaan Van Rooyen werd als geestelijk adviseur geïnstalleerd. Op 25 en 26 november zijn er de jaarlijkse feestavonden, te verzorgen door Cultuur Verheft. In de maand februari komt er we derom een forum-avond. Ook een kaartavond staat weer op het programma, terwijl een gezellig avondje met muziek en dans nog in overweging is genomen. Op 5 december is de gebruikelijke S-t Nicolaasviering. Na de pauze vertoonde Joop War- benhoven zijn bekende collectie lichtbeelden, wat door de aanwezi gen zeer op prijs werd gesteld. WARMOND HET VIERDE TONEELSTUK WERD GROOT SUCCES Avond van blindenbond. Ook dit jaar bestond voor de toneel avond van de R. K. Blindenbond „St. Odilia" voor Leiden en omstreken bijzonder grote belangstelling. Onder de vele aanwezigen waren de burgemeester, de pastoor en an dere autoriteiten. De avond werd ge opend met een propagandistisch woord door de heer Montanus, voor zitter-der vereniging. Hij bracht een woord van dank aan allen, die door het belangeloos geven van geschen ken, het mogelijk hebben gemaakt, op deze avond een grote loterij te houden, waarvan de baten geheel ten goede komen van de vereniging. Hij wilde hierbij nog even aanstippen, dat voor het mooie doel door de stu denten van het Seminarie een niet onbelangrijk bedrag was bijeenge bracht, waarvoor eveneens geschen ken voor de loterij konden worden aangekocht. Zeer verdiend werd hierna mevr. Meskers in het zonnetje gezet. Zij is het, die telken jare deze avond orga niseert, daarbij geassisteerd door de door haar aangezochte helpsters. Zij is het ook, die de prijzen inzamelt voor de loterij, die besprekingen voert met het op te treden toneel gezelschap, kortom zij is het middel punt, waarom alles draait. Voor al deze zo op hoge prijs gestelde activi teiten werd haar een woord van bij zondere dank gebracht. Voordat het op te voeren toneel stuk op de convocaties kon worden gebracht, moesten er eerst nog al wat moeilijkheden overwonnen worden. Eerst zou de toneelvereniging uit Voorschoten optreden, maar toen bleek dat deze vereniging een stuk wilde opvoeren, dat thans bij de toneelvereniging „St. Matthias" in studie is. Deze opvoering kon dus geen doorgang vinden. Het stuk dat nu zou worden opgevoerd door de toneelvereniging „St. Willibrordus" uit Boskoop bleek in studie te zijn bij de toneelafdeling van de K.A.B. al hier, dus rok dit had geen doorgang. Toen greep „St. Willibrordus" terug op een stuk dat zij in het verleden met groot succes heeft opgevoerd. Hiervoor moest echter ernstig en veel worden gerepeteerd. Het zal voor de vereniging echter een grote voldoening geweest zijn, dat de klucht, die zij bracht onder de titel „Het verliefde trio", zo'n uit bundig succes is geweest. Er is naar hartelust en smakelijk gelachen en de spelers ontvingen een hartelijk applaus. De toneelaocomodatie was verzorgd door de heer Van Elburg, die zy'n sporen op dit gebied reeds verdiend heeft. De tijdens de pauze gehouden lote rij bracht een bedrag op van 180, voorwaar een prachtig resultaat. In de pauze verzorgde een muziek-en- semble, bestaande uit de heren Sik- k:ng, Ter Haar en Van Bentem met groot succes het muzikale gedeelte van de avond. Het is een prachtig ge slaagde avond geworden en dit suc ces zij deze vereniging, die zo veel doet om het lot der blinden te ver zachten, van harte gegund. OEGSTGEEST Geen voorrang Gisteravond vond bij de Warmondertol een aan rijding plaats tussen een bromfiets en een auto. De automobilist sloeg linksaf en gaf daarbij geen voorrang aan de 23-jarige bromfietser C. J. v. d. W. uit Warmond, die rechtdoor wilde rijden. V. d. W. werd met een gebroken linker onderbeen naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. LIJK IN HAVEN GEVONDEN In de Persoonhaven te Rotterdam vond de politie het stoffelijk over schot van de 78-jarige D. J. Ambt man, die in de Koolzaadstraat te Rot terdam heeft gewoond. De man, die gistermorgen om negen uur van huis was gegaan is vermoedelijk van een Rijnschip gevallen en verdronken. JAN MUSCH IN ZIEKENHUIS OPGENOMEN De 83-jarige toneelspeler Jan Musch, woonachtig te Blaricum moest gisteren plotseling ter verpleging in het Sint Jans ziekenhuis te Laren worden opgenomen. Jan Musch be sloot zijn toneelcarrière in 1952. Daar. na trad hen nog af en toe op als voordrachtskunstenaar, maar de laat ste jaren nam hij niet meer actief aan het toneelleven deel. DE MINISTER OVER HET VRAAGSTUK VAN DE GROTE AGGLOMERATIES De minister van binnenlandse za ken heeft aan de Tweede Kamer me degedeeld, dat hij meent niet onder nadere clausulering te kunnen stel len, dat de vorming van een tussen gemeente en provincie liggend dis trict de beste oplossing is voor het vraagstuk van de grote agglomera ties, zoals gesuggereerd was in het voorlopig verslag over zijn begro ting. Het standpunt van de minister is, dat voor zover thans valt te over zien, voor de aggomeraties, waarvan 's-Gravenhage en Rotterdam het centrum vormen, de vorming van een openbaar lichaam zo men wil: district ernstige overweging verdient. Maar de vragen, welke de bevoegdheden van een zodanig lichaam dienen te zijn en hoe des- zelfs organen dienen te worden sa mengesteld laten zich, gelet op het verschil in problematiek, niet in al gemene zin beantwoorden. Daarom dient naar zyn oordeel naar het treffen van incidentele regelingen voor de genoemde agglomeraties, aangepast aan de bijzondere omstan digheden en de verhoudingen in het betrokken gebied, te worden ge streefd. ALGERIJNS OORLOGJE IN PARIJS Een afdeling van vijftien leden van de Algerijnse organisatie FLN gewa pend met machinepistolen en revol vers, heeft woensdagavond in de Pa- rijse voorstad Colombes een aanval gedaan op een hotel dat wordt be woond door leden van de gematigde Algerijnse organisatie MNA. Bij de schietparten die bij het hotel ont stond, werd een Franse jongeman ge dood. De MNA-leden die ook gewapend waren met machinepistolen en revol vers, dreven de aanvallers na een be legering van vijftien minuten op de vlucht. Katwijk, Pr. Bernhardlaan 31; M. E. van der Walle, Abr. Crijnssenstr. 17 naar 's Gravenhage, H. de Grootstr. 3/5; L. E. Furstner geb. van Thielen, T. Brands- malaan 112 naar Ned Nieuw Guinea. M. Schmidt en fam., v. Vollenhoven- plein 52 naar Ver. St. van N. Amerika; H. W. Loef en fam„ Herengracht 25 naar Oegstgeest, Hoge Morsweg 43; H. Smid en fam., a.b. Haarl. weg t.o. 58 naar Emmen, Nieuw-Weerdinge: Noord- veenkanaal NZ 88; J. Veldhuijzen en fam., Janvossensteeg 73 naar Wieringer- meer, Fazantstraat 4; W. F. Neuteboom en fam, de la Reystraat 20 naar 's Gra venhage, Erasmusweg 1513; H. Olthoff en fam., Wiardi Beckmanstr. 10 naar Arnhem. Toortspad 10; P. Sjardin en fam. Hoflaan 51 naar 's-Gravenhage, Duivelandsestraat 53; C. W. Sep geb. Koppers, Oude Vest 85 naar Zoeter- v/oude, Vlietweg 12; H. J. de Regt, Boerhaavelaan 28 naar Gouda, Veer- stal 3: F. Gordijn geb. Blok, Pres. Stein- str. 17a naar 's-Gravenhage, Veenkade 24; F. R. J. Knetsch, Stieltjesstr. 29 naar Voorschoten, Krimkade 37; T. C. J. Leenderts, H. de Vriesstr. 51 naar Utrecht, Achter St. Pieter 4; C. Bak ker, Kanaalstr. 30 naar Amersfoort, Vermeerstr. 88; A. de Groot, Utr. Jaag pad 118 naar 's-Gravenhage, Roelofsstr. 59; C. Vermeulen geb. van Arkel. Plant soen 1 naar Boskoop, Boezemlaan 4; C. R. Dijkstra, Sumatrastr. 189 naar Zuid Rhodesia; J. H. T. Eleveld, Lange- gracht 228 naar Oirsbeek, Prov. weg Zuid 155; M. H. E. Pel geb. van der Lelie, Terweepark 3 naar Oegstgeest, Leidsestraatweg 2; M. J Haverkorn van Rijsewijk, Leeuwerikstr. 16 naar Utrecht, Oudenoord 101 bis A; H. T. Ritselaar, Rijnsburgerweg 56 naar Rotterdam, Spangensckade 93c; G. T. Bal, Rijns burgerweg 50 naar Amsterdam, le Hel- merstr. 132; E. van Stapele, Rijnsburger weg 10 naar Zuid Afrika; J. F. Mulder, Rijnsburgerweg 10 naar Zuid Afrika; A. J. van der Kamp, Akkerhof 35 naai Zeist, Amersfoortseweg 18; J. Horch, Burggravenlaan 28 naar Bloemendaal, Rio Grandelaan 35; C. J. Hakkers geb. Veltman, Oude Rijn 51 naar Suriname; W. K. de Wolff, Fagelstr. 2 naar Rid derkerk, Amallastr. 38; J. Hinnen, Fagel str. 20 naar Zoeterwoude, Vrouwenweg 23; M. Pel. Rijnsburgerweg 10 naar Wassenaar, Hoflaan 13; M. J. A. Ver hagen, le Binnenv.grt 30 naar Breda, Speelhuislaan 64; J. P. Ruigrok, Coorn- hertstr. 48 naar Amsterdam, Admiralen- grt 199 h; P. M. Slegtenhorst, Bloemis tenlaan 47 naar Rotterdam, 's-Graven- weg 107; C. J. Klein, Lindestr. 7a naar Lisse, Stationsweg 144; A. J. M. Ont- zigt, Lammensch.weg 124 naar Utrecht, Nansenlaan 1; A. C. de Jong, Melch. Treubln 57 naar Alphen a/d Rijn, J. W. C. Bloemstr. 23; I. E. den Tex, Boisot- kade 2 naar Amsterdam, Olympiaplein 6 lhs; R. Gerbrands, Lorentzkade 45 naar 's-Gravenhage, Gevers Deynootweg 47a; K. S. M. Jurgens, Groenhovenstr. 12 naar Amsterdam, Boerhaaveplein 14 II; H. A. Markus, Morslaan 35 naar Raamsdonk, Keizersveer 3; S. M. Loncq de Jong, Rijnsburgerweg 95 naar Am sterdam. Weteringschans 177; A. E. van der Valk, Stille Rijn 8 naar Utrecht, Ambachtstr. 12; J. A. Etman geb. Faas, Oude Rijn 124a naar Koudekerk a/d RUn, a/b ws Eppi ligg. Hoge Waard achter 143; E. J. de la Rie, Druckerstr. 22 naar Nieuwveen, A. H. Kooistrastr. 4; C. J. R. van Toorn geb. van der Plaats, Haven 1 naar Lisse, Hereweg 315; C. E. Veijgen, Aloëlaan 53 naar Nederlandse Antillen; A. de Romijn, Schutter8tr. 23a naar Delft, Prof Everts- laan 273; J. Pommer, Pioenstr. 29a naar GEVESTIGDE PERSONEN IN DE WEEK VAN 22 T.M. 28 OKTOBER 1959 G. L. Janssen en fam., controleur wol- fabriek, Eduard v. Beinumstr. 59; R. A. Kollewijn en fam., arbeidsjurist," Witte Singel 39; W. Pinchetti en fam.. Abra ham Crijnssenstr. 21; J. Pérez Vall- mayor en fam., houder v. e. snackbar, Breestraat 43; N. Kühn en fam., spinner. Richard Holstr. 8; M. W. Heusinkveld en fam., stationsassistent, Haarlemmer- str. 211; J. van den Assem en fam., we- tensch. ambtenaar, Boerhaavelaan 128; M. J. M. Feitz, Vreewijkstr. 10; D. van Tol, de Laat de Kanterstr. 2; L. Visser, Herenstr. 16a; J. R. van der Vliet, Noordeinde 52; A. Zuijderduijn, 11. ver pleegster, Rijnsburgerweg 10; E. van Slooten, Klikspaanweg 11; A. H. van Kinschot geb. Stheeman, Burggraven- laan 239; K. J. Kriek, Teiweepark 2; F. H Miske, 11. verpleegster, Rijnsburger weg 10; H. van 't Wout, Levendaal 10; J P. H. Dekers, kinderverzorgster, St. Jacobsgrt. 1; S. Nammensma geb. Tie- mersma, huishoudster, Langestr.. 18a; J. M. van Doorn, Kagerstr. 24; E. C. Wielsma, verpleegster, Rijnsburgerweg 10; J. de Klerck, militair, Beijerinckl. 30; T. Geilman, Roodenburgerstr. 51; P. J de Vos, onderwijzer, Corn, Schuytl. 168; M. H. G. Brunt, kantoorbediende, Oude Rijn 11a; R. van Ham. adm. amb tenaar, Roodborststr 20; J. F. L. Schae- fer, instrumentmaker, Bakh. Roozenb. str. 39; E. Rademakers, verpleegster, Rijnsburgerweg 10; W. C. Buring geb. Kortekaas, Corn. Schuytlaan 140; W. J. Kersten, Oude Singel 162; W. H. H. Zon- derop, hulp in de huishouding, Mezen- str. 2; A. H. J. van Hal, Varkenmarkt 7; H. M. M. Lüling, Warmonderweg 23; C. Veefkind, v. d. Brandelerkade 26; M. J. E. Koning, Noordeinde 50; B. van Eijns- bergen, Witte Singel 52; G. J. Selman, Steenschuur 8; P. T. A. van der Voort, Klikspaanweg 18; J. C. de Gunst, me- chaniker, Ververstr. 41; 7C. Ranse laar geb. Burggraaf, Willemstr. 9; A. M. J. Wijffelman. Nieuwsteeg 41; P. L. M. Meijs geb. Sep, Oude Singel 72; M. M. Boorsma, 11. verpleegster. Rijnsburger weg 10; F. E. Kaiser, Levendaal 39; J. Risch geb. Eveleens, v. Swietenstr. 23; B. A. Allemann, wetensch. hoofdambte naar, Mariënpoelstr. 57; H. L. Haak, Boerhaavelaan 17; L. van der Zwet, metselaar, Levendaal 147; C. H. van Leeuwen, kantoorbediende, Medusastr. 17a; A. van Oortmerssen, Tomatenstr. 25; B. J. Hensen, Pieterskerkgracht 8a; M. A. Was, Groenhovenstr. 23; M. J. E. Oude Elferink, 11. verpleegster, Oude Singel 238; M. de Haan geb. Jansen, Witte Rozenstr. 21; T. de Graaf, auto monteur, Sieboldstr. 42; A. C. Heijl, on derwijzeres, Hoge Rijndijk 79; J. Huwaë, schrijfmachinemonteur, Bernhardstr. 16: J. C. Huwaë. schrijfmachinemonteur, Bernhardstr. 16; J. H. van Dam, Wasstr, 60; F. van der Most, Johan de Wittstr. 22; J. H. van de Sande, Herengracht 58; H. W. Scheepe, Nieuwe Rijn 70; A. K. Teilegen, Zoeterwoudsesingel 94; W. J. J. Dissel, Witte Rozenstr. 18; J. M. J. Chorus, Klikspaanweg 11; H. Heijnen, Klikspaanweg 15; I. E. van Schendel, Breestr. la; C. J. Elfferich,, Stille Rijn 8; H. Hardeman, montagemonteur, N. Rijn 111; H. Moerman, Klikspaanweg 8; M. H. M. Bergers, 11. kraamverzorgster, Korte Mare 12-12a. Te IJmuideri zal half december een begin worden gemaakt met de auto matische lossing van vis uit treilers. De voor de rederij N. Parlevliet jr N.V. te Katwijk bij de scheepswerf De Dageraad in aanbouw zijnde trei- ler KW 42, die in begin december in vaart zal komen en vervolgens half december van de eerste reis op de Noordzee de vangst te IJmuiden zal aanvoeren, heeft als eerste visserij schip ter wereld een automatische losinstallatie ingebouwd gekregen. Door een stelsel transportbanden in het schip, verbindingsbanden met de wal en sorteerbanden in de vishallen zal thans getracht worden verbete ring te brengen in de tot nu toe ge bruikelijke en zeer verouderde me thode van het lossen van aangevoer de vis te IJmuiden. Op deze wijze hoopt men de arbeid van de vislos- sers te verbeteren, het tempo van de lossing te bespoedigen en het bescha digen van de vis te beperken. De gisteravond in het Feijenoord- stadion gespeelde interland voetbal wedstrijd NederlandNoorwegen is door 65.000 mensen bezocht. Bij het stadion stonden ongeveer 9100 motor rijtuigen geparkeerd. De mensen kwamen bovendien met twaalf extra treinen en 30 extra trams. Door het regenachtige weer werd het verkeer door de Maastunnel tij dens het spitsuur gestagneerd. Daar bij kwam nog de grote toevoer naar het stadion. Het gevolg was, dat er tussen zes en acht uur een onafge broken file stond van Maastunnel naar Blijdorpplein. Om half elf was het verkeer weer normaal. Op de rijksweg van 's-Gra venhage naar Rotterdam hadden een achttal wat de politie „kop en staart" botsingen noemt plaats, waarbij 25 auto's waren betrokken. Dit gebeur de voor de aanvang van de wed strijd. Scheepsberichten AAGTEKERK 4 nov. rede Suez. AMMON 5 nov. te New York. ATTIS 4 nov. v. at Liberte nr Baltimore. BATU 5 nov. te Boston. BENINKUST 4 nov. van Hamburg nr Amsterdam. CALTEX DELFT (t) 4 nov. v Bah rein nr Fremantle. CARNILLO 5 nov. v. Christobal nr Charleston. CONGO- KUST 5 nov. v. Takoradi te Winneba. FRAVIZO 5 nov. v. Stockholm te Sandarne. FRIESLAND/PEEM 4 nov te Veira v. Lormarques. HECTOR 4 nov. v. Tunis nr Antwerpen. HELI CON 4 nov. te Maracaibo. HERSILIA 5 nov. v. Saltriver nr Aruba. KER- MIA (t) 5 nov. te Abadan. LIEVE VROUWEKERK 5 nov. te Port Su dan. LOMBOK 5 nov. te Aberdeen (Washington). MELISKEK 5 nov. te Antwerpen. MEMNON 5 nov. te Car tagena. NAESS COMMANDER (t) 4 nov. v. Fay ley nr Port Said. NA- NUSA 4 nov. t. a. Bremerhaven v. o. OBERON 5 nov te Fort de France. ORANJE NASSAU 5 nov. te Lagu- aira. ORANJESTAD 4 nov. v. Geor getown nr Paramaribo. PRINS DER NEDERLANDEN 5 nov. te Madeira. PRINSES IRFNE 4 nov. v. Montreal nr Toronto. PRINS FREDERIK HEN DRIK 4 nov. v Montreal nr Glasgow PRINS WILLEM V 4 nov. te Ham burg. PURMEREND 4 nov. v. Port Said nr Rotterdam. ROEPAT 4 nov. rede Damman. RIJNDAM 5 nov. te Soton. SABANG 4 te Port Swetten- bam. SALOUM 4 nov. van Dakar nr Nantes. STRAAT MOZAMBIQUE 5 nov. te Moji. TERO 4 nov. v. Rosa- rio nr Buenos Aires. TJIKAMPEK 4 nov. te Lagos TTTMANUK 5 nov. te Eastlondon. UTRECHT 5 nov v. New York nr Genua WAIKELÓ 5 nov. v. Aden nr Mogadiscio. WAÏN- GAPOE 5 nov. te Kuwait. WATWE- RANG 5 nov. te Rangoon. WFST- LAND 5 nov. te Las Palmas. WOL- TFRSUM 5 nov. te Antwerpen. AEGIS 4 nov. v. Amsterdam nr W. Indië. CALTEX PERNTS ft) 4 nov. te Rotterdam. HATHOR 4 nov. v. Amsterdam nr Bremen-Hamburg. HEELSUM 4 nov. v. Amsterdam nr Eremen. HOOOKFRK 4 nov te Rot terdam. IBERIA 4 nov. v. Amster dam nr Leningrad. KELLIA (t) 5 nov. v. New Castle nr Thameshaven. LTNDETCERK 5 nov. te Bahrein. NESTOR v ï.ov. v. Amsterdam nr Dordt. 4 nov. te Dordrecht. OT,DE- KERK 5 nov. te Rotterdam. PIETER 5 4 nov. v. Rotterdam nr Swansea. SCHTE 5 nov. te Amsterdam. STAD ALKMAAR 4 nov. te Rotterdam. STAD TV/TA A^STjnq 4 nov. te IJmui den. STRAAT JOHORE 5 nov te Port Swettenham. van NOORT 5 r,o". t* Sfva. W A. JONES (t) 4 nov v. Rotterdam nr Mena. Marktberichten 's-HERTOGENBOSCH, 4 nov. Vee. Aangevoerd 7730 stuks vee, zijnde: 2825 runderen, 319 graskalveren, 609 vette kalveren, 456 nuchtere kalve ren. 577 schapen, 19 geiten, 55 fok- zeugen, 451 slachtvarkens, 52 lopers, 2377 biggen. De prijzen waren, be houdens uitzonderingen voor dieren van buitengewone kwaliteit, als volgt: melk- en kalfkoeien van f 725 tot /1250 p. stuk; guiste koeien ƒ625 tot ƒ925 p. stuk; kalfvaarzen 850 1225; klamvaarzen 775975; guiste vaarzen ƒ600—850; pinken ƒ400— 600, graskalveren 250425; nuch tere kalveren voor fok- of mesterH f 75—225; weideschaoen ƒ45—75; drachtige zeugen f 280—380; lopers 7082; biggen f 4566. Slachtrun- deren: aanvoer 688 stuks, extra kwa liteit van ƒ3.30 tot ƒ3.40 per kg gesl. gew, le kwaliteit 3.103.30, 2e kw. 2 85—3.00, 3e kw. 2.60—2.80, alles p. kg gesl. gew.; vette stieren 2.90—3.20; worstkoeien 2.55—2.05, alles per kg gesl. gew.; vette kalveren le kw. 2.80—3.10, 2e kw. 2.35—2.80, 3e kw. 1.902.25, alles per kg levend gew.; Mlssletentoonstelling in de Stadsgehoorzaal te Leiden Van 31 oktober tot 8 november nuchtere slachtkalveren 1.351.65; slachtvarkens 1.701.80; slachtzeu- gen le kw. 1.521.58, 2e kw. 1.47 1.51, alles per kg levend gew.; vette schapen 6595 p. stuk; vette lam meren 5075 p. stuk; nuchtere slachtkalveren ƒ4575 p. stuk. Verdere mededelingen: melk. en kalfkoeien: aanvoer zeer groot, han del stroef, prijzen duur; guiste koeien aanvoer ruim, handel redelyk, prij zen prijshoudend; jongvee aanvoer groot, handel slepend, weinig veran dering in prijzen; vette kalveren aanvoer minder, handel en prijzen iets stijver; nuchtere slachtkalveren aanvoer als vorige week handel wil liger. prijzen vaster; schapen en lam meren aanvoer minder, handel tame lijk vast; fokzeugen aanvoer nor maal, handel kalm, prijzen gedrukt; lopers en biggen: aanvoer groter, handel stug. prijzen nauwelijks prijs houdend; slachtvee aanvoer normaal, handel vlot, pryzen prijshoudend: slachtzeugen aanvoer groter, handel traag, aflopende pryzen. BARNEVELD. 5 nov. Eierveiling. eierveiling SBE. Aanvoer 343.970 stuks. Handel kalm. Prijzen eieren van 50 tot 55 gram 11.39—12.42; 55 tot 60 gram 12.73 tot 13.88, 60 tot 66 gram 14.07 tot 15.52. Eendeëieren van 59 tot 68 gram van 9.30 tot 10.83 alles per 100 stuks. Coöp. Veluwse Eierveiling Barne- veldEde. Weekaanvoer ca. 1.250.000 stuks, waarvan 596.586 stuks geveild werden. Handel kalm. Prijzen van 46 tot 50 gram 10.84 tot 11.43, prijzen eieren van 50 tot 55 gram 11.54 tot 12.52, van 55 tot 60 gram 12.73 tot 13.80, van 60 tot 69 gram 14.12 tot 16.63 alles per 100 stuks. Eiermarkt, aanvoer 1.950.000 stuks. Handel redelijk. Prijzen eieren van 61 tot 65 gram 14.75 tot 16.00, alge mene prijs 15.35 per 100 stuks, kilo prijs 2.48 per 62 gram, van 49 tot 60 gram 11.25 tot 14.25, kiloprijs 2.30 tot 2.38. Pluimveemarkt. Aanvoer plusmi nus 67.000 stuks. Handel kalm. Prij zen slachtkippen van 1.55 tot 1.60 per kg. slachtkuikens van 1.60 tot 1.90 per kg, ganzen 8 tot 9 per stuk, tam me konijnen 4 tot 8, hazen 3 tot 7.50, wilde konijnen 2.50 tot 3.00, patrijzen (oude) 1.25 tot 1.50, patrijzen (jonge) 2.75 tot 3.25, fazanten 3.50 tot 4.50 per stuk. Prijsnotering GeldersOverijsselse Ver. van eierhandelaren. Grote eie ren van 15.00 tot 16.00 gewicht 62 tot 68 gram, kleine eieren van 13.00 tot 14.50 gewicht van 56 tot 61 gram, henneëieren van 11.00 tot 12.50 ge wicht van 48 tot 55 gram. R'VEEN. 4 nov. Bloemen. Free- sia's: Sno iw Queen 1.55—2.55, Gol den Yellow 2.65, Zaaifreesia's 1.00— 1.25, Ornithogalum 3590, Cyclamen- bloemen 90—98, Irissen 1.10—1.25, Troschrysanthen: Börnholm 90—1.02, Carolina 26- -62. Paris 58—61, Love liness 3048, Pink Beauty 50—56, Millersdale 33—58, Sheila 40—53, Devilscap 32—62, Carnoval 31—57, Jacob Maris 50—58, Derek Ellis 40— 49, Chocod 4280, Superform 44 91, Filmstar 37—49,.Golden Glint 60 —92, John Mensingh 63—77, Allure 3845, White Hope 5271, South down Pink 4156, New Princess 60 71, Kauffman 3840, Crimson Cham pion 34—57, Cydonia 31—55, Golden Champion 46—67, Red Bride 55—64, Alaska l.OO1.13, Sunset j668 per bos Idem geplozen: Hugo 817, Champion 9—19, Chocod 6—14, Love- liness 7—18, Medaillon 11—16, Kauff man 10—12, Am. can winst 10—14, Epic 12—15, Brigitte 20—32, Diplo maat 19—21, Börnholm 10—11 per stuk. Gerbera 20—22, Am. Anjers 15 34 er stuk. Groente. Tomaten export A 97.00 —118.00, idem B 80.00—96.00, idem C 89 00101.00. idem afw. 20.00 -73.00, Kropsla 5.00—9.00, Andijvie 7.00— 14.00 per 100 kg. TER AAR. 4 nov. Groente. Kas- snijbonen 1.20—1.39, idem B 0.87, idem stek 0.300.62, stamprinsesse- bonen (glas) 1.74, witte pronkers 0.32, idem stek 0.15, tomaten export A 1.05 —1.38, idemE 0.90—1.16, idem C 1 00 1.22, tomaten binnenland A 0.20 0.89, idem B 0.20—0.80, idem C 0.20— 0.44, idem CC 0.2O—0.21, idem bon ken 0.20—0.46, spinazie 0.540.55, andijvie 0.07—0.12, kroten 0.07—0.25, witte kool 0 15—0.19, rode kool 0.22 —0.23, groene kool 0.27—0.29. idem stek 0.10, sav. -kool 0.27, chin, kool 0.160.17, waspeeii 0.10—0.16, prei 0.31—0.33, uien 0.26—0.31, witlof 1 1.10—1.36, idem 2 0.57—1.09, idem stek 0.10—0.37, spruiten afw. 0.20 0.21 alles per kg. Sla 0.040.09, bloemkool A 0.30—0.37, idem B 0.16 0-27, Idem C 0.100.16, komkommers 0.15 alles per stuk. Bospeen 0.27 0 33 per bos. Stoofsla 0.30—0.40, boe renkool 0.601.00 per kist. Druiven 1.74 per kg. VINKEVEEN. 4 nov. Groenten. Andijvie 714, boerenkool 815, gele kool A II 20—22, rode kool 21— 28, kassnijbonen All 121—132, prei 2730, spinazie 4764, waspeen 18 28, witlof BH 91110 cent per kg. Bleekselderij AII 24 cent per stuk. Bospeen 2934, peterselie 34, sel derij 212 cent per bos.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 5