SOUPltX KOUD WATER Middenstand gedijt goed in N. O.-polder Drs. Theo Schouten voorzitter KJMV Minister-reis naar Ver. St. De meesi-vertaalde auteurs uit de wereldliteratuur Spanning in Kongo neemt weer toe Katwijkse logger alleen achteruit Massale vergiftiging in Marokko De Amerikaanse staalstaking „Sporttoto mag niet alleen de sport ten goede komen'' DONDERDAG 5 NOVEMBER 1959 DE LEIDSE COURAN'i PAGINA 3 S T I J F S EL Direct klaar in koud water Géén water koken! Géén papje maken! Stijft soepel en strijkt prettiger Floriade krijgt idyllische hoek van Churchill's landgoed De Britse staatsman Sir Winston Churchill heeft er in toegestemd, dat zijn naam op een wel zeer bijzondere wijze wordt verbonden aan de ko mende Int. Tuinbouw Tentoonstel ling Floriade. Op de Floriade, die van 25 maart tot 25 september in Rotter dam gehouden wordt, zal namelijk een tuin worden aangelegd, welke een getrouwe nabootsing zal zijn van een idyllisch deel van Churchill's tuin op diens landgoed Chartwell in Kent. Het spreekt vanzelf dat voor Sir Winston Churchill erelid van de Rotterdamse gemeenteraad een ereplaats op de Floriade werd inge ruimd. Het idyllische „Little Chart well" wordt aangelegd in het rosa rium dat grenst aan het Museum BoymansVan Beuningen. - Er is een plan tot stand gekomen voor een aanleg, waarbij enerzijds gebruik zal worden gemaakt van het zelfde plantenmateriaal als op Chartwell en anderzijds ook enige bouwkundige elementen zijn gedacht Daarin is plaats voor copieën van de wapens en andere heraldische motie ven, die in Chartwell onder meer het zgn. Marlborough Pavilion sieren. Hier zal ook een bloemenschilderij worden getoond van de hand van Churchill, die zich zoals bekend ook op de schilderkunst heeft toegelegd. De bedrijfsresultaten van de middenstand in de Noord-Oostpol der liggen aanzienlijk hoger dan ge middeld elders in Nederland. Tot deze conclusie komt een gisteren verschenen rapport van het econo mische instituut voor de midden stand te s-Gravenhage, getiteld: middenstander en consument in de Noord-Oostpolder. In het rapport wordt gesteld, dat de ondernemers, die destijds de stap hebben gewaagd om zich in de nog min of meer kale polder te vestigen* en daarbij de vele moeilijkheden hebben aanvaard van de aanloop periode, hun pogingen over het al gemeen met succes hebben bekroond gezien. De polderbewoners blijken even wel voor de' aankoop van de duur zame gebruiksgoederen, zoals tex tiel, schoeisel en woninginrichting, voor een niet onbelangrijk gedeelte van de winkels op het omliggende oude land gebruik te maken. De winkelcentra van Zwolle en Kam pen vooral oefenen in dit opzicht een grote aantrekkingskracht uit. Toch blijkt Emmeloord, de grootste plaats in het hart van de polder, zich krachtig te ontwikkelen tot het ver zorgingscentrum van de polder, niet in het minst dank zij de zorgen, welke hier aan uitbreiding en ver betering van het winkel- en am bachtsapparaat worden besteed, al dus wordt in het rapport gesteld. STILLEVENS VAN JAN VAN HUYSUM ONTDEKT? De restaurateur van schilderijen, de heer A. F. van Beek te Delft, heeft in opdracht van de N.V. Am sterdamse Bank aldaar, vijf schilde rijen met bloemen en vruchtenstil levens, zijnde één groot schoorsteen stuk en vier kleinere deurstukken, in restauratie. Deze schilderijen zijn afkomstig uit een der lokalen van 't bankgebouw, een oud patriciërshuis aan de oude Delft, dat momenteel een inwendige verbouwing onder gaat. Bij het schoonmaken van de schil derijen, die van het bijkans verteer de linnen op panelen worden over gebracht een werk dat gedeelte lijk al is voltooid is de restaura teur gebleken, dat het schoorsteen stuk en één de kleinere schilderijen van de hand zijn van de stilleven schilder uit het begin der achttiende eeuw Jan van Huysum, voor wiens werk tijdens zijn leven al grote be dragen werden betaald. Op het deur stuk is de signatuur van de schilder duidelijk voor de dag gekomen bij het schoonmaken, aldus de restau rateur. De drie andere stukken zijn, vol gens de heer Van Beek, van een ze kere Robaert die een leerling van Huysum was.' Groep Haarlemse bakkers zet de strijd voort De rest begint zegeltjesactie De rayonale bakkerscommissie voor Haarlem heeft gisteren enige uren vergaderd om te trachten een oplos sing te verkrijgen in de broodoorlog in Haarlem en omgeving. Besloten werd, dat de bakkerspatroonsbonden vandaag zullen trachten een centrale zegeltjesactie te beginnen waaraan alle bakkers kunnen deelnemen. Het is de bedoeling, de zegeltjes aan de klanten uit te reiken. De rayonale commissie meende, dat als deze stich ting gevormd zou kunnen worden, de broodprijs met ingang van 9 novem ber weer op het oude peil zal zijn, namelijk wit brood 41 vent (thans 36 cent) en bruin brood 37 cent (thans 33). Een kleine groep bakkers heeft be sloten de strijd voort te zetten en niet deel te nemen aan de centrale zegeltjesactie. Dit zou tot gevolg heb ben, dat de thans lage prijs nog wel enige tijd gehandhaafd zal blijven. Na de katten kwam een kater Dierenmishandeling gestraft De officier van justitie te Amster dam heeft gisterochtend tien dagen onvoorwaardelijke gevangenisstraf geëist tegen een 38-jarige Hilver- sumse bodemkundige, die bij de politierechter werd voorgeleid wegens het doden van zijn buurmans kat. De politierechter veroordeelde de man tenslotte tot een boete van ƒ60.— wegens dierenmishandeling. Verdachte vertelde dat hij voort durend last had van de katten uit zijn omgeving en dat hij zijn buur man herhaaldelijk had gewaar schuwd. De katten hadden het spe ciaal op zijn vijver voorzien, waaruit zij de vissen haalden. Zij roofden bovendien het vlees uit zijn keuken en overvielen de vogelnestjes in zijn tuin. Over dit alles had de man zich zeer geërgerd en toen hij de kat van zijn buurman opnieuw bij zijn visvijver zag greep hij een stoffer en slingerde die met kracht naar de ongewenste indringer. De kat werd aan de kop geraakt en bleef bloe dend liggen. Daarna verdronk hij de kat in de vijver en leverde het ka daver af bij zijn buurman met de mededeling, dat hij er nu zelf maar een einde aan had gemaakt. De officier vond het alles zeer ernstig, te meer omdat verdachte 't dier te lijf was gegaan om het uit de weg te ruimen. „U had maar een afrastering om uw vijver moeten plaatsen of andere geëigende tegen maatregelen moeten nemen, maar dit ging te ver", zo zei hij. De offi cier eiste dan ook tien dagen gevan genisstraf wegens het opzettelijk en wederrechtelijk doden van de kat De verdediger reageerde hierop met het citeren van art. 65 van de veewet, waarin staat dat honden en katten, die zich op andermans erf bevinden, straffeloos door de eige naar van dit erf mogen worden ge dood. Hij meende dat verdachte voor dit feit dus niet veroordeeld kon worden. Dat meende de verdachte zelf ook, want, zoals hij ter zitting zei, had hy zich vooraf door de po litie op de hoogte laten stellen wat hem boven het hoofd hing als h(j de kat zou doden. De politie had hem ook op artikel 65 gewezen. De politierechter veroordeelde verdach te daarom tot de reeds genoemde boete wegens dierenmishandeling het gooien van de stoffer. vaker Ewaardemaker... ufyer ion en vruchten Miljard voor straaljagers? De commissaris der koningin in de provincie Zuid-Holland, rar. J. Klaasesz, heeft gisteravond in de vergaderzaal van de provinciale griffie te 's-Gravenhage de gezond heidsraad van Zuid-Holland met 'n korte toespraak geïnstalleerd. Deze raad is samengesteld uit 12 De reis van minister Visser naar vertegenwoordigers van overheids- Amerika van 11 tot 18 noembar lichamen en 12 vertegenwoordiger. .otoritel eï Miten v,m verenigingen en in- h„wlr Stellingen op het gebied van de ge- letin^NedèrW. Een brandt "j^rcteur van^bchttoe voor kwestie hierbij is de noodzakelijke m vervanging van tweehonderd straal- jagers voor onze luchtmacht, waar K vj r de stichting als ad- het zeer aanzienlijke bedrag van te- ™,fur .V*S. optreden Gede gen een miljard gulden mee is ge- Puteerd<! Sta'en h®bb®n adviseur moeid, aldus het Alg. Dagblad. aangewezen de chef van de tweede In de een de Tweede Kamer be- »fd®hn8 d® provinciale griffie, loofde defensienota voor de periode de_heer J. Verduijn. 1961/1963 zullen de ervaringen van geneeskundig inspecteur voor minister Visser in de Verenigde Sta- de «eestelyke volksgezondheid in 't ten zeker hun weerslag vinden. De ambtsgebied Zuid-Holland, de vete minister kan deze nota niet of zeer nnair inspecteur van de volksge- onvolledig opstellen zonder te be- zondheid voor het zuidelijk deel van schikken over aanwijzingen op welke d? provincie Zuid-Holland, de vete- schaal Amerikaanse militaire hulp te rinair inspecteur van de volksge- verwachten is. zondheid voor het noordelijk deel Minister Visser zal tijdens zijn be- van de provincie Zuid-Holland en zoek aan de Ver. Staten spreken met de pharmaceutisch inspecteur van 2ijn Amerikaanse ambtgenoot Mc de volksgezondheid voor Zuid-Hol- Elroy en bezoeken brengen aan Cape land zijn ambtshalve adviseurs van Canaveral, het hoofdkwartier van de de raad. geallieerde bevelhebber voor de At lantische oceaan te Norfolk en het Redstone arsenal. Jfnmpc Tere huid? UStU/im Babyderm-zeap (Advertentie) Volgens het persbulletin van de Ne- schrijver ter wereld geweest, ge- derlandse inlichtingsdienst voor de volgd door de Amerikaansee auteur Verenigde Naties is Lenin, de stich- Mickey Spillane met 104 vertalingen ter van de communistische Sowjet- in zeven landen. Ook Shakespeare staat in Rusland, de meest vertaalde behoort nog altijd tot de meest ver- auteur uit de wereldliteratuur. Een taalde auteurs. Zijn werken werden onderzoek van de Unesco heeft na- in 1956 in 25 landen vertaald in 89 melijk uitgewezen, dat zijn werken uitgaven. Van geen enkele andere de discussies over de Kongo voort in 1956 niet minder dan 331 maal schrijver waren de vertalingen over duurden, werd uit Stanlevstad ge werden vertaald, waartegenover 99 zoveel landen verspreid. bijbelvertalingen (in 1956) stonden. Na Shakespeare volgt de Duitser meld» de spanning in verschei- Onder de tien meest vertaalde auteurs Karl Marx op de wereldranglijst met dene gebieden van de kolonie weer ir. dat Jaar waren vijf Russen, voor- ei vertalingen in 16 landen en de t(M>npemt MPn vnI„ono namelijk al. jcvolg van de vele ver- Amerikaan Jack London met 77 ver- VOl*en, talingen, welke van hun werken talingen in 19 landen. Op Balzac en bericht van het agentschap Belga, verschenen in de tientallen talen van Dostoiefski volgen de Deense sprook- dat onlusten zullen uitbreken in het de Sowjet-Unie. jesschrijver Andersen en de grond- Van de 331 vertalingen van Le- va" het socialisme. Friedrich pCD,ea van •»an?am«>i- nins werken verschenen er bijvoor- Engels Daarna komen de gebroeders Nieuwe versterkingen ziin naar beeld niet minder dan 258 in de Sow- Or,mm. wier sprook)es in 14 landen d onderw^ Tuien Ikoto jet-Unie. Tolstoi's werken werden «'..l"™» vertalmeen vonden. Een Terwijl in het Belgische parlement 134 maai vertaald, waarvan 36 'maai «Me aantal vertalingen bereikten gïbrokir^vi^7d1wOTdtkd1a1<de,i^ in het Sowjet.RUk. Gorki kreeg 107 d® werken op Km "van X rubb^nd.rntm^ vertalingen, waarvan 47 binnen de de wererarangnjst wordt gevorgo tussen jatoema en Onala het Sowjet-Unie. Ook Chekhof en Stalin, d"or drie Engelse schrijvers van zeer Jat^» en b«^ die tot de eerste tien vertaalde uiteenlopende allure: Charles Die- ^von(j mülteülnatrouilleeen auteurs behoren, werden veelvuldig Agatha Christie en E. Blyton. d EuroDeMmn te huln «komen in de taien van de Sowjet-Unie ver- gj Mau^nt^d^iaaUt, Pockets in sigarenwinkel Een sigarenwinkelier in Den Haag die in strijd met de vestigingsbe schikking van de minister in zijn winkel pocketboekjes had verkocht is gisteren door het Haags gerechts hof van rechtsvervolging ontslagen. Het gerechtshof overwoog in het vonnis, dat de vestigingsbeschikking onverbindend moet worden ver klaard omdat deze strijdig is met artikel 7 van de Grondwet dat han delt over de vrijheid van drukpers. De bewezen feiten werden bijgevolg niet strafbaar geacht. In eerste in stantie had de verdachte een boete gekregen. De Zuidslavische regering heeft woensdag de berichten tegengespro ken, dat Tito de vorige maand een «geheim onderhoud" met Chroesjt- sjef heeft gehad tijdens het bezoek van de Russische premier aan Roe menië. Het nationaal verbondsbestuur van de K.J.M.V., de beweging van jon geren uit de middengroepen heeft met algemene stemmen drs. Theo Schouten benoemd tot nationaal voorzitter van de beweging. Drs. Schouten volgt in deze functie Ton Berends op, die tijdens de natio nale studiedagen der K.J.M.V. in mei van dit jaar reeds officieel zijn func tie had neergelegd. De katholieke jongeren uit de middengroepen heb ben in deze socioloog een waardige opvolger gekregen van zijn zo emi nente voorganger, aan wie door de pas benoemde voorzitter in zijn eer ste toespraak tot het bestuur veel lof en dank werd toegezwaaid. Naast het verkiezen van een nieu we voorzitter,, bekrachtigde het na tionaal secretaris, secretaris Qiris ming van de heer Hans Mobers uit Chevremont als tweede secretaris op het nationaal bureau. Hij zal naast en met de huidige na tionaal secretaris secretaris Chris Wouwen, de secretariaatswerkzaam- heden van deze zo snel groeiende beweging gaan leiden. De 69-jarige heer J. den B, die per fiets van Papendrecht op weg was naar Alblasserdam en plotseling de weg overstak, werd gistermiddag door een passerende personenauto, bestuurd door de heer C. V., gegre pen. De wielrijder verd met een schedelbasisfractuilr naar het ge meenteziekenhuis in Dordrecht ver voerd, waar bü aankomst bleek dat hij was overleden. De Katwijkse 1 ogger KW 40 „Eduard Christina", die gisteravond op de Noordzee in moeilijkheden is gekomen, zal door het hospitaalkerk- schip „De Hoop" naar IJmuiden wor den gesleept. De logger, die eigendom is van de N.V. Visserijmaatschappij Kennemerland bevond zich onder de Engelse wal dwars van IJmuiden teen de koppeling vast bleef zitten, waardoor het schip noe slechts ach teruit kon varen. „De Hoop" wordt met de „Eduard Christina*' in de nacht van donderdag op vrijdag in IJmuiden verwacht. Papegaai zat te slapen In de nacht van woensdag op don derdag hebben inbrekers hun slag in Brummen geslagen. Op vijf plaatsen werd ingebroken. Bij de groentehan- delara Heuting kropen ze door een zijraam naar binnen. Een anders luidruchtige papagaai, die vlak voor dit raam stond, deed deze keer niets. De kasten werden doorzocht en voorlopig wordt er een bedrag van ƒ40,— vermist. Bij de landbouwer A. van den Brink zijn ze op dezelfde wijze te werk gegaan. Hier werd een klein geldbedrag uit een mantelzak gehaald en een bedrag van circa f 3.— van een collectelijst voor de vluchtelin genactie. Bii de bloemist Bouwmees ter werd een poging gedaan om bin nen te komen, doch dit mislukte. Ook bii de kolenhandelaar Nab werden sporen van braak aangetroffen. Bij slagerij Altena werd het meubilair van de huiskamer dooreen gesmeten. Of hier wat vermist wordt, kon nog niet worden nagegaan. Klaproosdag: een oproep tot bijstand Op 14 november a.s. is het weer Klaproosdag. Rond deze tijd wordt dan de Klaprooscollecte gehouden waarvan de opbrengst het comité ho pelijk weer in staat zaJ stellen, de nabestaanden van de in ons tand ge sneuvelde en hegraven geallieerde militairen die in behoeftige omstan digheden verkeren en dit zelf niet knnnen bekostigen, in staat te stellen toch het graf van vader, man, zoon of broer te bezoeken. Gedurende de jaren, dat het co mité bestaat, zijn op deze wijze reeds meer dan 25.000 nabestaanden de gast geweest van het Ned Oorlogs- gravenoomité, maar in ons land rus ten ongeveer 30.000 geallieerde mili tairen en vele nabestaanden wach ten nog op eer kans, over te komen. Het Britisch Legion (de Britse or ganisatie van oud-strijders en nabe staanden) stelt wederom voor 22 col lectanten door loting aan te wij zen een gratis reis .naar en verblijf in Engeland beschikbaar, uit waar dering en dankbaarheid voor dit werk. taald schrijver, wiens werken in 1956 Laat mr>n deze vertalingen buiten of meer vertalingen haalden. beschouwing dan is de Franse auteur Jules Verne met 143 vertalingen in 20 landen veruit de meest vertaalde in gevaar verkeerden. De Veerboot over deïe rivier was vernield. Het nationaal congres van de ge matigde vleugel der Kongolese „na tionale beweging" is woensdag ge ëindigd met het uitspreken van een rede door de leider, Kalondji, en het aanvaarden van een resolutie. Kalondji verklaarde, dat hij het na deren van het tijdstip van onafhan- Vertegenwoordigers van de werk* gevers en de werknemers in de door kelijkheid, eenheid meer dan ooit staking getroffen Amerikaanse staal- noodzakelijk is. Hij legde er echter De Marokkaanse regering heeft industrie hebben woensdag beraad- de nadruk op, dat onafhankelijkheid woensdag de doodstraf gesteld op slaagd, zonder dat enige vooruitgang sechts de eerste stap is op de weg werd geboekt. De voornaamse regeringsbemidde laar, Joseph Finnegan, op wiens ini- tiatief het overleg plaats vond. ver- lese regering direct na haar totstand- klaarde later tegenover verslagge- koming verantwoordelijk zal zijn vers: „Beide partijen zien uit naar voor de financiën, de economie, het de uitspraak van het hooggerechts- vervoer, de telexverbindingen en de hof" (over de vraag n.l., of de wet veiligheidstroepen. „Het is ontoelaat- van Taft en Hartley in dit stadium baar, dat België voortgaat leningen van de staking kan worden toege- af te sluiten zonder onze mening te „misdaden tegen de volksgezond heid". Aar leiding daartoe is. dat niet minder dan 6700 mensen vergifti gingsverschijnselen hebben getoond na het eten van voedsel, dat met olie was toebereid. Doden zijn nog niet gemeld, maar men vreest dat het aan tal zieken tot 10.000 zal stijgen. Het blijkt nl. dat enkele oliehande laars overtollige straalvliegtuigolie aankochten en de onverteerbare mi- past). naar het verkrijgen van een gelukkig Kongo. De slotresolutie eist, dat de Kongo- nerale produkt vermengden met in Marokko voor het eten veel gebruik te olijfolie. Pers en radio hadden reeds enkele dagen de mensen ge waarschuwd op te passen voor onbe kende oliemerken. De politie van Rabat maakte woensdag bekend, dat reeds negen oliehandelaren in arrest zijn gesteld. Op andere kooplieden wordt nauw lettend toegezien. Is Pesquet een leugenaar? Het openbaar ministerie te Parijs heeft arrestatie verzocht van de vroegere rechtse afgevaardigde Pes quet en zijn „handlanger" Dahuron. Het verzoek was gericht tot de rech ter van instructie Braunschweig, die belast is met het onderzoek in de zaak van de aanslag of schijnaanslag op de politicus Mitterrand. Het is niet bekend of Braunsch weig gehoor aan het verzoek heeft gegeven. Hij is niet verplicht ver zoeken van het openbaar ministerie in te willigen. De rechtsgronden van het verzoek zijn niet meegedeeld. Het zou echter zijn gedaan, omdat Pesquet en Da huron niet steeds dezelfde verkla ringen hebben afgelegd over de schietpartij in de nacht van 15 op 16 oktober. Pesquet zou bijvoorbeeld eerst dezer dagen hebben gezegd, dat hij het machinepistool bezit, waarmee Dahuron heeft geschoten. Vrijdagavond zal een reconstructie van het incident worden geënsce neerd. Braunschweig heeft een anonieme brief ontvangen van iemand, die zegt te hebben meegewerkt aan de schietpartij in de nacht van 15 op 16 oktober. In de brief zouden ogen schijnlijk zeer belangrijke bijzonder heden over de toedracht van het ge beurde staan vermeld. vragen, de staat Kongo zal immers Er is geen datum voor een nieuwe aan de aanvaarde verplichtingen bijeenkomst vermeld. moeten voldoen", Aldus het comité „Instellingen overleg sportprijsvragen" „Neues Deutschland", het or gaan van de communistische partij in Oost-Duits land, meldt, dat de nieu we Oostduitse vla? op 7 november niet zal worden gehesen op de sta tions in West-Berlijn van de lucht- Nu het kabinet zich vorige week be raden heeft over de voorstellen, In te dienen tot wijziging van de loterijwet, heeft het comité „Instellingen voor over leg inzake sportprijsvragen" een bro chure „om het spel e. om de knikkers" doen verschijnen. Het comité hoopt hier mee een bijdrage te leveren tot een juist inzicht in zijn doelstellingen en tot een betere meningsvorming rond alles wat met een evt. sportprijsvragen-mo- nopolie verband houdt. De brochure is toegezonden aan alle ministers en staatssecretarissen, de le den van de Eerste en Tweede Kamer, de stichting Nederlandse sporttotalisa- tor, een aantal sportorganisaties en voorts aan de bij het comité aangesloten instellingen van charitatieve, sociale en culturele aard. Onder meer wordt in de brochure de ontwikkeling der sportprijsvragen ge schetst en worden de voornaamste aan bevelingen aangehaald van de „commis sie loterijwezen". Met betrekking tot de pogingen van het comité om met de stichting „Ned. Sporttotalisator" onderling tot een aan nemelijke samenwerking te geraken zegt de brochure, dat deze fot nog toe (zijn) gestuit op duidelijke uitlatingen, helaas van onbevredigende strekking". Zoals bekend heeft de commissie lo terijwezen de ministers van justitie en van O K en W voorgesteld aan één rechtspersoonlijkheid bezittende instel ling de vergunning te verlenen voor het organiseren van sportprijsvragen. Haar wetsontwerp gaat er van uit, dat niet de overheid maar een particuliere instelling dit zal doen. dienend daar mede het „algemeen belang" en ook an dere instellingen dan die op het gebied van sport en lichamelijke opvoeding latend profiteren. Aan instellingen van sport en lichamelijke opvoeding zou echter wel prioriteit moeten worden toegekend. Hierover zegt de brochure: „Ala er door toedoen van de overheid een mono polie komt voor sportprijsvragen - één nationale sporttoto dus waarvan de opbrengst bedoeld is het algemeen be lang te dienen met een prioriteit voor de sport, dan kan de sport niet zonder enig overleg alles voor zich opeisen zonder inderdaad inbreuk te maken op gerechtvaardigde andere belangen. Daaraan dient de sport duidelijk te worden herinnerd" Nog steeds ver trouwt het comité erop, zo zeg het in de brochure, dat het mogelijk moet zijn een samengaan te bewerkstelligen tus sen de sport en de in het comité verte genwoordigde instellingen op sociaal en cultureel terrein. Gewezen wordt tenslotte op de be hoeften, die er zijn, op het gebied der rheumatiekbestrijding. kunst, weten schap en cultuur, tuberculosebestrij ding, het werk der kruisverenigingen, vluchtelingenhulp, kinderverlamming enz. Het comité is de mening toegedaan dat „de sport" eerst dan volledig aan haar doel beantwoordt, wanneer zij zich mede het lot aantrekt van de tiendui zenden,- die door geestelijke of Uchatne- lijke remmen nimmer aan sport toeko men. Zoals bekend zal binnenkort een nota van het ministerie van O K en W ver schijnen in betrokken kringen cort- weg „sportnota" genoemd waarin het ministerie een overzicht geeft van het geen de overheid op Let gebied van da sport heeft gesteund en gefinancierd. WIELRENNEN ZESDAAGSE TE DORTMUND Het Belgisch-Duitse koppel Rik van Steenbergen en Klaus Bugdahl heeft gisteren de zesdaagse van Dortmund ge wonnen. Zij vergaarden 434 punten. De uitslag luidt verder: 2. Terruzxi-Junker- man (Italië-W. Did 332 pnt; 3. Niel- sen-Lykke (Denemarken) 285 pnt: A Gillen-Post (Luxemburg-Nederland) 265

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3