Cbambö) m m 0 0 m in dm a In de Krantentuin KNUTSELHOEKJE 0!? tl *8 O X 't HOORNTJE ZATERDAG 31 OKTOBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA EEN PIJPLEIDING VOOR KOLEN Avonturen van door oom Toon Vijftien dagen na 't vertrek uit Pa- dang arriveerde de Hector voor Malin- da, een kleine haven aan de oostkust van Afrika. Hier bezat de heer Van Walden een factorij (opslagplaats) van allerlei koopwaren voor de ruilhandel met het binnenland. Na een dag of 'veertien besloot hij een karavaan uit te zenden om zaken te gaan doen met de inlanders. En daar hij Bambo als een familielid was gaan beschouwen, be sloot hij hem als leider te laten optre den, terwijl een man uit die streek als opzichter zou meegaan. Tevens moest deze Bambo in de handelszaken inwij den. Deze opdracht lachte onze matroos wel toe. Hij was jong en ondernemend. Bovendien voelde hij zich gevleid door het vertrouwen, dat zijn meester in hem stelde, 't Was een mooie gelegen heid om zich verdienstelijk te maken in de ogen van hem, maar vooral in die van Elsa, want hij hoopte vurig een maal waardig te worden om met haar te trouwen. Hij vond 't wel naar, zo lang van haar gescheiden te zijn, maar voor haar had hij alles over. Zo vertrok dan de karavaan, voor zien van alles, wat op een lange reis nodig was. Een lange stoet buffels, be geleid door tal van oppassers, trokken de wagens met allerlei koopwaar. Bam bo, behoorlijk gewapend om op alle gevaren voorbereid te zijn, reed met zijn opzichters te paard aan het hoofd van de karavaan. De ondraaglijke hitte en 't moeilijke terrein maakten, dat de tocht zeer langzaam ging. Telkens moest er gerust worden om mens en dier weer op krachten te laten komen. Na een dag of tien bereikte men een een zame hoogvlakte, die aan 't gebied der Hottentotten grensde. Daar 't hier vei lig scheen en er nogal wat schaduw rijke bomen stonden, besloot Bambo om hier een grote rust van 'n paar dagen te houden. Voor de dieren groeide er voldoende gras, terwijl een meertje water en verfrissing bood. De buffels werden uitgespannen en van hpn tui gen ontdaan, waarna zij gingen grazen en drinken. Na een flinke maaltijd en 't uitzetten van wachten, konden ook de mensen gaan rusten. Nadat Bambo en zijn opzichter zich overtuigd hadden, dat alles in orde en veilig was, legden ook zij zich op mat ten te slapen. Hun wapens legden zij naast zich, want hoewel er geen men sen in de buurt schenen te wonen, kon je toch nooit weten, wat de nacht bracht. Spoedig was 't hele kamp in een diepe, weldoende slaap verzonken. Zelfs de wachten konden aan de be hoefte om te slapen geen weerstand bieden. En zo rustte de hele karavaan enkel maar onder de hoede van God. Maar een mens mag niet alleen maar op die hoede vertrouwen. Hij behoort ook zelf waakzaam te blijven, wat he laas maar al te gauw bleek. Want nauwelijks was de laatste wach ter ingeslapen, of een grote troep wil den, geheel naakt en -vervaarlijk van uiterlijk, kwam van achter geboomte en struikgewas aansluipen. Voorzichtig en geluidloos namen zij eerst de wapens van die slapenden weg. Toen vielen zij met hun eigen wapens aan en doodden alle mannen in hun slaap, behalve Bambo. Hem bonden zij om hem als gevangene mee te voeren. En waarom? Omdat hij een blanke was, die ze heel duur als slaaf zouden kunnen verko pen. Vervolgens haalden zij uit de wa gens, wat van hun gading was en met hun buit en de gevangene keerden zij naar hun dorp terug. De wagens lieten zij voorlopig achter, daar de buffels in de naeht moeilijk te vangen waren. Zo was onze vriend dus zelf veroordeeld om een stuk koopwaar te worden. Bijna van al zijn kleren beroofd en de handen op de rug gebonden, werd hij tussen een paar wilden meegevoerd naar 't hartje van 't oerwoud, waar z(j hun veilige schuilplaats hadden. Tegen de morgen kwamen zij aan een uitgestrekte plek, schaars beplant met geweldige bomen, waartussen talrijke hutten stonden. Bij hun luidruchtige aankomst met zo'n rijke buit, kwam heel 't achtergebleven dorp toelopen onder wilde vreugdekreten. Het terug- stotende uiterlijk van dit volk deed Bambo terstond terugdenken aan de woeste Maleiers, die hij kortgeleden pas verlaten had. Alleen waren ze don kerder van huidskleur en naar de uit drukking hunner gezichten te oordelen minstens zo gemeen en wreed. Een paar ossen, die de wilden nog hadden kunnen opvangen en meevoeren, werden dadelijk geslacht en in een om mezientje rauw verslonden. Zelfs het bloed werd gretig opgeslurpt. Vastgebonden aan een boom en bo vendien goed bewaakt, moest Bambo dit wansmakelijk toneel gadeslaan. „Morgen", zo dacht hij „zal 't mijn beurt zijn om door deze menselijke jakhalzen verslonden te worden. Ben ik daarvoor nu de Maleiers ontvlucht en uit het graf opgestaan, om in hun magen te recht te komen?" Wat de gevangene echter gevreesd had, gebeurde niet. Men bracht hem zelfs water om te drinken en bessen en wortels om te eten. „Wat een klein rantsoen" mompelde hij. Maar toen hij zag, wat zijn bewakers te eten kregen, was hij er nog tevreden mee. Zij kre gen slakken, padden, hagedissen en muizen en brokken half verrot vlees. Zijn hart keerde in zijn lijf om, toen hij de kerels dat alles zag verslinden, alsof 't pure lekkernij was. Tot de volgende week. CORRESPONDENTIE Elly Driehuis, Nassauslraat 14, Bode graven. Elly zou zo graag een corres pondentievriendinnetje willen hebben. Wie van jullie zou haar geregeld een briefje willen schrijven en jullie krij gen er dan natuurlijk ook een terug. Ze is 11 jaar en haar adres staat hier bo ven. Elly heeft ook nog een klein ver haaltje gemaakt over: EEN PRETTIGE VERJAARDAG Lida zou morgen jarig zijn. Ze kon er 's nachts gewoon niet van slapen en was heel blij toen het eindelijk ochtend was. Ze had een lang verlanglijstje ge maakt: een boek, een vulpen en pop- pekleertjes. Om zeven uur stond ze op. Ze waste en kleedde zich. Haar zon dagse jurk lag al klaar. Om half acht was ze kant en klaar en ging ze naar beneden. Vader en moeder waren ook al klaar. De cadeautjes lagen naast haar bord. Natuurlijk maakte ze die gauw open. Ze kreeg een vulpen, een boek, een paar schoenen en een klein popje in een kinderstoeltje, 's Avonds moch ten haar vriendinnetjes komen en die brachten ook nog van alles mee: een schrijfblok, een map postpapier, een kopje en schoteltje, een armbandje en een kettinkje. Ook nog een plak choco lade. Ze deden de hele avond prettige spelletjes. Moeder trakteerde op limo nade met lekkers. Het was een fijne verjaardag geweest. Hannie Haak, R.A.Veen. Natuurlijk Hannie mag je met ons meedoen. Ik vind het wat leuk telkens een briefje van je te krijgen en als je meedoet met raadsels, heb je ook nog kans om een mooi boek te winnen. Dustot schrijfs Hannie. René van Dam, Katwijk a. d. Rijn. Je raadsels komen goed van pas René, en je verhaaltje ook. DRIE KABOUTERS WERDEN VOOR EEN GOEDE DAAD BELOOND Jip, Jan en Jaapje woonden in een mooi huisje in het bos. Ze hadden een mooi tuintje met een boomgaard. Ook hadden ze aardbeistruiken en bessen boompjes. Ze waren 33 jaar oud, maar dat is niet zo oud voor een kabouter. Maar daar heb ik het niet over. Op een keer waren ze aan het wan delen in het bos. Ze deden dat op hun gemak. Opeens hoorden ze een klagelijk stemmetje dat riep: „Help me toch!" Jip, Jan en Jaapje gingen er direkt op af en toen zagen ze een elfje verward in een spinneweb. Ze jammerde tot en met. „Wij moeten haar helpen", zei Jip. „Goed!" zeiden de andere twee en ze begonnen de draden weg te trekken. Eindelijk, na veel moeite, lukte het. Nu was het elfje vrij. Van de schrik vloog ze meteen weg. „Jammer", zeiden de kabouters tegen elkaar en ze gingen verdrietig naar huis. Maar toen ze thuis kwamen von den ze op hun stoeltjes ieder een splin ternieuw kabouterpakje met een muts er bij. Er stond op een briefje geschre ven: „wel bedankt". Cock v. d. Tang, Oude Wetering, Al kemade, Weteringenlaan 5. Je verjaar dag is nog ver af Cock. Tegen die tijd moet je nóg maar eens schrijven, mis schien sturen de kinderen je wel een kaart. Wie van de kinderen kan Cock helpen aan lucifersmerken, die spaart hij. Zijn adres staat hierboven. Sjaan, Ria, Mien en Corrie van Rün, Stompwijk. Tsjonge wat was dat een dikke brief, met 4 oplossingen en alles was goed. Dag meiskes. Hcnny Groen, Hazerswoude komt met: ONGEHOORZAAM „Piet zullen we naar 't bos gaan?" „Ja, maar dan moet ik 't eerst even vragen". „Goed, dan ga ik 't ook vragen". En weg gingen ze allebei. „Piet mag jij?" vroeg Jan. „Ik mag weL En mag jij?" „Nee ik mag niet". „Jammer dat je niet mag. Maar zul len we toch maar gaan?" „Wel ja, we weten toch de weg". „Maar mijn fiets staat thuis en die durf ik niet te halen". „O, kom dan maar bij mij achterop". Zo gezegd, zo gedaan. Samen gingen ze op één fiets naar het bos en toen ze daar aankwamen, gingen ze dennenap pèls zoeken. Ze liepen laan in, laan uit, tot de zak vol was en toen wilden ze naar huis, maar ze wisten de weg niet meer. Jan begon te huilen. Zo wordt ongehoorzaamheid gestraft. Er liggen nog goede oplossingen van: Cok v. d. Tang, Corrie, Rita en Roza van Egmond, Oude Wetering, Carolien Verhaar, Langeraar, Annie v. d. Kamp, Lisse; Willie Koelenwfjn, Noordwijk; Adrie v. Leeuwen, Hoogmade, Ellie v. d. Burg, Nw. hout; Janny Stfjnman, Stompwijk; Marian Frankhuizen, Lei den; John den Haan, de Kwakel; Ellie Baars, Abbenes; Joke v. Velzen, R.A. Veen; Gerard v. d. Ploeg, Leiderdorp; Nellie van der Aart, Lisse; Flora v. d. Wereld, Hoogmade Plonie den Haan, De Kwakel; Ellie Bos, Hazerswoude; Adrie Straathof, Benthuizen; Fieke van Rijn, Noordwijk; Nel Roessen, Corrie Straat hof, Zocterwoude; Barry Hogervorst, N.w.hout; Lisettc Vroonhof, Hans v. d. Berg, Voorhout. Nannekc Rodenburg, Leiden maakte: EEN DAGJE UIT We zouden nog eens op een warme zomerdag, met de auto er op uit gaan. Het was nu mooi weer, dus we gingen. „Moeder, mag Annelies mee?". Anne- lies was mijn vriendinnetje. „Dat moet je aan je vader vragen". Ja, het mocht. We gingen het gauw aan haar moeder zeggen. Ze moest brood meenemen, want we zouden de hele dag wegblijven. Toen het brood klaar was, gingen we gauw weg. We zouden naar Noord-Brabant gaan. Eerst gingen we naar Rotterdam, onder de Maastunnel door en toen verder door naar Etten en naar Waalwijk. In Waal wijk stapten we uit en gingen langs de weg zitten. Het was daar heerlijk. An nelies en ik gingen wat wandelen en toen zagen we een boot met allemaal jongens en meisjes er op. We VToegen aan de kapitein of we er ook op mochten en ja, het mocht We zouden eerst de machinekamer gaan zien, dat was heel onderin. We begre pen niet veel van al die wijzers en knopjes. Toen mochten we de boot be kijken, maar toen zagen we dat al die kinderen weg varen. Wij stapten dus ook op en gingen naar vader en moeder om onze boterhammen te eten. Voor we terug gingen kregen we ieder een ijsje van een kwartje. De terugweg was weer even prettig Toen we thuis kwa men moest moeder nog warm eten ko ken en na het eten ging ik vlug naar bed, want het was al acht uur. Bart Henzing, Leiden. EEN DAGJE UIT VISSEN Bart en Hans zouden een dagje gaan vissen en het was heel mooi weer. Ze maakten eerst alles klaar en gingen toen pas eten. Moeder maakte de boter hammen klaar en een fles met warme thee, want ze zouden de hele dag weg blijven. Het was nog vroeg toen ze op weg gingen met de fiets. Het was een heel eind fietsen naar het slootje waar zulke mooie stekelbaarsjes waren. Die zouden ze zo graag willen vangen. Vader wou ze levend in een teil bewaren tot ze' groter zouden worden. Ze reden op hun gemak verder. Ze hoefden zich he lemaal niet te haasten, want het was pas half tien en ze zouden tot vijf uur mogen blijven. Ze waren er al bijna toen ze het bootje al zagen liggen en dat bootje mochten ze altijd van de boer gebruiken, omdat die boer 'n oom van Hans was. Heerlijk zou het zijn zo'n hele dag te roeien en te vissen. Welk kind zou dat niet fijn vinden. Ze zetten de fietsen aan de kant, pak ten hun spullen uit en stapten in de boot. Wie zou het eerst beet hebben? Hans haalde de eerste op, een mooie baars. Bart had ook al gauw beet en zo ging het de hele dag. Af en toe gingen ze eens een half uurtje roeien. Het was een heel fijne dag geweest. TWEE SPELEN VOOR REGENDAGEN Teken (naar plaatje I) op een flink blad papier met rekenkastjes het speel plan. Ieder veld heeft 4 kastjes. Teken de dikke lijn met kleurpotlood, en de kaas middenin het „labyrint" dool- gang). Dan de kattenkoppen in de voorgeschreven velden (vakken). Neem nu 'n dobbelsteen en 2 knopen. De ene speler is de huismuis en de ander de veldmuis. Werpt om beurten en schuif zoveel velden op als je punten gooit. Maar als je in een veld met 'n kat belandt, spring je 3 vakken terug. Kom je dan terecht in een veld, dat door de andere speler al bezet is, dan moet hij 3 vakjes terug. Wie 't eerst bij de kaas belandt, is winnaar. WITTE KRUIS DE eCkte, PIJNSTILLER Schouderpijnmaar ook andere plagende pijnen raakt u prompt kwijt met WITTE KRUIS. Tabletten, poeders of cachets! Gewoonlijk vloeit er door een pijplei ding olie vanaf de plaats, waar ze uit de aarde komt naar een ver verwijderde streek, waar ze gebruikt of met tank schepen verder vervoerd wordt. Maar in de Verenigde Staten vindt men tegenwoordig ook al een pijpleiding voor kolen. Ze leidt van het rijke ko- lengebied in Ohio naar een groots elec- triciteitswerk in Cleveland. De steen kool, die erdoor vervoerd zal worden, wordt geplet, zodat er geen stukje meer tussen zit groter dan 3 mm. Vervolgens wordt ze met water vermengd; de zo ontstane „brei" wordt even snel als olie door de buizen geperst Men bespaart met deze methode een derde deel van de vervoerskosten. Om een even grota hoeveelheid kolen met treinen over te brengen, vraagt dat 21.000 spoorwagons. En nu we toch over pijpleidingen spreken: het net olieleldingen in de Verenigde Staten is zo groot dat de buizen, als men ze aan elkaar zou leg gen, 7'/* maal om de aarde zouden rei ken. Per dag worden 5.000.000 ton ruwe olie en olieprodukten door die vele dui zenden langzaam stromende „beekjes" geleid. WITTE KRUIS (Advertentie) HOND EN KAT knoop van de ene punt naar de andere. Om de beurt natuurlijk! 't Gaat er nu Dit is ook een spel voor 2 personen om, je tegenstander op het speelveld in het geval te brengen, dat hij gedwon- De beide knopen stellen nu hond en gen is, zijn knoop naar een punt te kat voor en worden op de punten A en schuiven, die men zelf bij de volgende B van het speelveld gelegd. Loot dan, zet bereikt. Gelukt dat, dan is hij ge- wie 't eerst mag en schuif dan je vangen en 't spel is gewonnen. Hier zijn van ieder 5 woorden. De andere woorden waren ook meestal goed. strandpaal strandstoel strandjutter strandbal strandtent badhanddoek badmuts badtas badpak badkuip zeehond zeemacht zeeschip zeeschelp zeevis zandbak zandstorm zandstralen zandgebak zandgroeve duinpan duinzicht duinvogel duinaardappel duinwater Er waren veel goede oplossingen bin nengekomen en ook veel opstelletjes. Nu hebben we geloot en Kees van der Meer, Kapteynstraat 21, Leiden, was de gelukkige winnaar. Kees het boek wordt thuis gestuurd. Volgende week nieuwe raadsels. Dag kinders. TANTE JO EN OOM TOON Aetherklanken ZONDAG TELEVISIE-PROGRAMMA'S KRO: 11.00 Plechtige hoogmis. 12.15—12.30 Film. NCRV: 20.00 T.V.-spel: De Eerst geborene. 21.35 Dagsluiting. 21.45 Pauze. AVRO, KRO, VARA en VPRO: 22.00 Sportactualiteiten. HILVERSUM I, 402 m. 8.00 KRO. 9.30 NCRV. 10.00 CONV. VAN KERKEN. 11.30 NCRV. 12.15 KRO. 17.00 IKOR. 19.00 NCRV. 19.45—24.00 KRO. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.225 Hoog mis. 9.30 Nieuws en waterstanden. 9.45 Geestelijke liederen. 10.00 Gere formeerde kerkdienst. 11.30 Gram. 11.40 Kerkkoor en sol. 12.15 Actuele geloofsproblemen, caus. 12.30 Strijk orkest. 12.15 De kerk zijt Gij. caus. 13.00 Nieuws. 13.05 De hand aan de ploeg, caus. 13.10 De Wadders, hoor spel. 13.30 Gram. 14.00 Voor de jeugd 14.30 Cello en piano. 15.00 De missie en het onderwijs in Brazilië, caus. 15.10 Koorzang. 15.25 Gram. 16.00 Sport. 16.30 Vespers. 17.00 Ned. Herv kerkdienst. 18.00 Het geladen schip, causerieën, 18.25 De kerk aan het werk, causerieën. 18.40 Wie oren heeft, hore 19.00 Nieuws uit de ker ken. 19.05 Koorzang. 19.30 Doe aan O/ m mum win mtummtum Ktrmmruam iwuimitniti fhi MOI limt/ttna UMóttlltmiM tetmnumSuo- nuanmnm. /latr] mij een teken ten goede, caus. 19.45 Nieuws. 20.00 Koor, omr. ork. en so listen. 21.35 Slotzusters, klankbeeld. 22.25 Boek van de dag. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondgebed. 22.55 Meesterwer. ken v. d. religieuze muziek, muzikale caus. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 m. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 17.00 VARA 18.30 VPRO. 19.00 IKOR. 20.00—24.00 AVRO. 8.00 Nieuws. 8.18 Voor het platte land. 8.30 Gevar. progr. 9.45 Geeste lijk leven, toespraak. 10.00 Lichte mu ziek. 10.30 Gevar. progr. 12.00 Milit. muziek. 12.30 Sportspiegel. 12.35 Or gel en trompet. 13.00 Nieuws en S.O.S.-ber. 13.07 De toestand in de wereld, caus. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Gevar. progr. v. d. strijdkrach ten. 14.00 Boekbespreking. 14.20 Ka merorkest en solist. 15.30 Toneelbe schouwing. 15.45 Joodse volksliede ren. 16.00 Lichte muziek. 16.30 Sport- revue. 17.00 Gevar. progr. 17.30 Het huis met de gekroonde karnton, hoor spel. 17.50 Nieuws, sportuitslagen en sportjournaal. 18.30 Korte Ned. Herv. kerkdienst. 19.00 Voor de jeugd. 19.30 De open deur, caus, 20.00 Nieuws. 20.05 Lichte muziek. 20.30 Paul Vlaanderen en het Con- rad-mysterie, hoorspel. 21.15 Lichte muziek. 22.15 Journaal. 22.30 Nieuws 22.40 Piano-improvisaties. 23.05 Sport uitslagen. 23.10 New York calling 23.15 Gram. 23.5524.00 Nieuws. VATIKAANSE RADIO (31.10 m; 41.21 m; 48.47 m; 196 m.) 22.15 Wat weten we eigenlijk van die „andere wereld" af? MAANDAG HILVERSUM I, 402 m. 700—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws en S.O.S.-ber. 7.10 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gram. 8.00 Nieuws. 8.15 Radio krant. 8.35 Gram. 9.00 Voor de zie ken. 9.30 Gram. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de vrouw. 10.15 Theologi sche etherleergang. 11.00 Gram. 11.30 Familiecompetitie. 12.00 Hoorn en piano. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Lichte muziek. 12.53 Najaars-partij- convent van de Anti-Revolutionaire Partü- 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte mu ziek. 13 45 Gram. 14.30 Gevar. progr. 15.45 Gram. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Sopr. en piano. 17.00 Voor de kleuters 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Rege- ringsuitz.: Nieuw-Guinea's bodem. II, door prof. dr. F A. van Baren. 18 00 Orgelconcert. 18.30 Gram. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Op de man af, caus 19.13 Gram. 19.30 Radio krant. 19.50 Lichte muziek. 20.15 Dekblad eerste soort, hoorspel. 20 55 Gram. 21.05 Even uit in Canada, klankbeeld. 21.25 Sopraan en piano. 22.00 Parlementair comm. 22.15 Gram. 22.30 Nieuws. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Orgelcon cert. 23.40 Het Evangelie in Espe ranto, caus. 23.55—24.00 Nieuws. Eindelijk is het dan zover, beste missievrienden vergeef ons de vrijheid u zo te betitelen, maar als het niet zo was zou het ver kondigen van het Woord in de toe komst aan een dun draadje hangen Amate heeft haar deuren wagen wijd opengezet in afwachting van de karrevrachten bezoekers, die er de komende week worden verwacht. Alleen insiders weten hoeveel werk er verzet moest worden eer alles in kannen en kruiken was. Achter deze grootse en omvangrijke tentoonstel ling staat een niet minder groots ap paraat, dat gevoed wordt door alle in Nederland geves tigde missioneren de orden en con gregaties, maar voordat de koet siers van de rij tuigen, waarin de bisschoppen hun intocht in Leiden maakten, hun paarden konden aan zetten en alvorens de paters-stand- werkers in de Stadsgehoorzaal het hunne van de Missie konden zeggen, moesten er nog heel wat voetangels en klemmen onschadelijk worden gemaakt. Natuurlijk was er een commissie van voorbereiding waaraan een sub sectie pers en propaganda vasthing. Van nabij hebben wij mogen mee maken, dat de dames en heren van deze sectie aangestoken zijn door een vuur van geestdrift en ijver, de goe de zaak alleszins waardig. Maar ook hebben wij kunnen constateren, dat een vuur verterend kan zijn en krachtenslopend. Geen wonder, dat wij heren zagen lopen, die vóór de Amatestonm opstak een welvarend en zelfs acceptabel uiterlijk vertoon den, maar thans behept zijn met een zichtbaar punthoofd, waarnaar in de afgelopen dagen meermalen gegre pen is. Hoeveel tamtammetjes heb ben zij niet moeten roeren ter liefde Gods en omwille van de Wereld missie? Deze werksters en werkers van het eerste uur zijn uitgeroerd. Zij wach ten nu op de uitwerking van hun zwoegen: de massale opkomst van allen, die de luide roep begrepen hebben. De Missie doet een beroep op u, doordringend en onaflaatbaar; de Missie kan niet zonder de geeste lijke en stoffelijke hulp van het thuisfront, zij kan geen ogenblik bui ten onze belangstelling. De Missie dringt zich op, Goddank, en Amate maakt er tamtam voor. EEK. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. Daarna: orgelspel. 8.35 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 0.10 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Gram. 11.20 Voordr. 11.40 Viool en piano. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land- en tuinb. meded, 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de middenstand. 13.20 Kamermuziek. 13.45 Wikken en wegen, caus. 14.00 Twee piano's. 14.30 Bliksem uit heldere hemel, hoorspel. 15.45 Zestig minuten voor boven dc zestig. 16.45 Oud liedjes. 17.00 Piano duo. 17.20 Lichte muziek. 17.50 Milit. comm. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Lichte muziek. 18.50 Openbaar kunst bezit caus. 19.00 Parlementair over zicht. 19.15 Regeringsuitz.: De Ver enigde Naties in de afgelopen we ken, door mr. C. W. A. Schtirmann, Nederl. permanent vertegenwoordi ger b(j de Ver Naties. 19.30 Cabaret. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar. progr. 21.25 Cabaret. 21.55 Marimba. 22.30 Nieuws. 22.40 Filharm. ork. cn sol. 23.45 Gram. 23.55—24.00 Nieuws. TELEVISIE PROGRAMMA'S NTS: Eurovisie Londen: 21.45 22.45 Rep. intern, wedstrijd kunstrij den op de schaats. GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA DRAADOMROEP (over de 4e lijn) 18.0020 00: I. Paul Hindemith: Symphonie „Mathis der Maler". II. Johannes Brahms: 1. Concert voor ciano en ork. nr. 1 in d kl. t. op 15; 2 Symfonie nr. 4 in e kl. t. op. 98. VATIKAANSE RADIO (31.10 m; 41.21 m; 48.47 m; 196 m) 22.15 Allerzielen, rouwdag voor ons, feestdag voor de afgestorvenen in het Vagevuur.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 9