DB LEIDSE BIOSCOPEN Boskoopse raad geeft geld voor aanleg van drie sportvelden Geslaagde Jubileumuitvoering van zilveren „St. Genesius" Geen Oostduitse vlaggen in W.-Berlijn ZATERDAG 31 OKTOBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Reeds jaren lang worden door het •gemeentebestuur pogingen in het werk gesteld om te komen tot de aanleg van een gemeentelijk sport park aan de Hoogeveenseweg. De be nodigde grond werd daartoe aange kocht doch de kwestie van het uit- pad veroorzaakte een dusdanige ver traging die eerst in de zomer van 1958 zijn einde vond. In verband met de financiële toestand is de aanleg van het sportpark alleen mogelijk in het kader van de rijksdienst voor de aanvullende werkgelegenheid. Van deze dienst werd nu de beslissing ontvangen dat de aanleg van het sportpark in principe in aanmerking komt voor uitvoering. De definitieve toezegging kan eerst worden ver strekt nadat ten genoege van de mi nister van binnenlandse zaken is ge bleken, dat het ten laste der gemeen te blijvende deel der kosten budge tair is geregeld. Inmiddels is in verband met an dere omstandigheden besloten tot de aanleg van één sportveld. Uit de nieuw gemaakte berekeningen blijkt dat van de kosten van aankoop en aanleg van het geheel voor rekening van de gemeente blijft een bedrag van naar raming 100.542,15. Daar voor krijgt de gemeente de beschik king over twee speelvelden en een oefenveld. Het ligt in de bedoeling (het oostelijke speelveld en het oefen, veld in gebruik te geven aan de sportvereniging „V. en A.V. Bos koop" en het westelijke speelveld aan de voetbalvereniging G.D.S. in ver houding tot het aantal elftallen van elk dier verenigingen. Ter verkrij ging van de definitieve toezegging van subsidie is thans de budgetaire regeling noodzakelijk. Vooreerst is daartoe nodig een besluit van de ge meenteraad tot het verlenen van het benodigde crediet. Wanneer dit be sluit spoedig genomen wordt, bestaat de mogelijkheid dat nog dit jaar met het werk een aanvang zal worden gemaakt. In de begroting van het werk zijn niet opgenomen de kosten voor kleed kamers en beplanting rondom het complex tussen de speelvelden. De verenigingen zullen hiervoor zorgen. De jaarlijkse kosten voor de gemeen te bestaan dan uit de rente van 100.542,15 en de aflossing bedraagt ZEVENHOVEN Herbenoeming burgemeester. Bij Koninklijk Besluit van 13 .oktober 1959, is de heer J. A. Detmers, na zijn eerste ambtsperiode van 6 jaar, met ingang van 16 november 1959 herbenoemd tot burgemeester van Zevenhoven. Benoeming. Tot tweede ambte naar ter secretarie alhier is benoemd de heer D. J. Bons te Amsterdam, thans werkzaam in dienst van de gemeente Amsterdam. De heer Bons is gehuwd en heeft 1 kind. EHBO-cursus. De van de BB (Bescherming Bevolking) alhier uit gaande cursus EHBO, welke wordt gegeven door dr. B. P. Visser, is on langs gestart met 20 cursisten, hoofd zakelijk leden van de BB-blókploeg. Deze cursus is evenwel ook toe gankelijk voor anderen; aanmeldin gen kunnen geschieden ter gemeen te-secretarie, of op de cursusavonden op donderdag, aanvangen om 20 uur. Busverbindingen. Mede door toedoen van de burgemeester is de NAL, autobusdienstondernemirig te Ter Aar, er toe overgegaan met in gang van 1 oktober 1.1. een nieuwe dienst te rijden Zevenhoven-Leiden v.v., speciaal ten behoeve van de schoolgaande kinderen in Leiden en Alphen a. d. Rijn. Thans komen deze bussen in Ze venhoven om 15.50, 16.50 en 17.50 uur. De busdienst van 16.50 is nieuw en voorziet in een grote behoefte, gezien het steeds stijgend aantal scholieren, dat hiervan gebruik maakt. 48.463,74. Gerekend met een af- schrijvingsduur van 30 jaren en een rentepercentage van bedraagt dan de rente 4.524,40 en de afschrij ving 1.615,46 te vermeerderen met de grondlasten. Budgetair kan dit bedrag gevonden worden door een vermindering der onverplichte stor tingen in de fondsen der gemeente bedrijven, dus door winstuitkering tot een bedrag van ongeveer 6.300, aan de algemene dienst der ge meente. Woningbouw. In opdracht van de heer Looman wordt er in Zuid- wijk een woonhuis gebouwd. Deze bouw is opgedragen aan het aanne mersbedrijf G. A. v. d. Vliet, Tuin straat, alhier. Gevonden voorwerpen. Etui m. vulpen, passer en ballpoint, lederen fietstas met inhoud, boodschappen tas, ringselutel, bankbiljet en munt biljetten, damespolshorloge, huissleu. tel, rode kinderportemonnaie, ped del, twee autosleuteltjes aan houder, bromfietsbuitenband. Inlichtingen bij de Rijkspolitie. Geboren: Agatha Gerrigje di van P. Koomen en G. Hofman; Gijs- Bertus zn van A. Verhoef en A. P. A. Rademaker; Anthonia Maria dr van A. J. Kuijf en M. F. Stigter. Ondertrouwd: P. Li. J. Cillessen en J. A. A. Houdijk; P. B. Verbeij en G. C. van Hevelingen. Getrouwd: V. van der Meer en W. M. de Knikker; A. A. Slootjes en G. M. v. Vliet. Overleden: P. E. van den Hoorn 76 jaar. NIEUWKOOP Schaken. Het eerste tiental van de Nieuwkoopse schaakclub intving in competitieverband Alphen II. De gasten bleken de sterksten. De spor tieve wedstrijd werd door de thuis club met 46 verloren. Hier volgt de gedetailleerde uitslag: 1. W. Jansen SrM. Douma 01; 2. Th. J. F. TeunissenG. Schuilenburg V2y2\ 3. P. Gansir. M. Buysert 01; 4. G. J. BremerJ. Kempen V2\ 5. A. A. de TroyeH. Kleiweg 0—1; 6. D. v. d. LaanJ. G. Kardol 1O; 7. P. J. de RooyP. L. Wagenaar 01; 8. P. G. VerkleyTh. Aussums MVi\ 9. W. Jansen Jr—M. de Ruyter YiV2\ 10. A. PliazierJ. Lemkes 10. Geboren: Alida Antonia dr van H. J. v. d. Helder en A. Verlaan; Hendrikus Johannes zn van H. W. v. d. Peet en W. C. v. d. Meer; Aren- dina dr van C. Sanders en R. v. d. Sluis; Johannes Henricus Maria zn van A. A. Vianen en A. C. Pietersen. Overleden: A. van Klaren 84 jr, weduwn. van M. M. Verhage; J. Pie- ters 86 jr, ongehuwd. TER AAR KAASKEURING - ZUIVELAVOND Uitgaande van de Kaasdagcom missies Nieuwkoop en Rijnsater- woude, en de Vereniging het Noor delijk Klei- en Veengebied van Zuid- Holland, werd in café Van Acker te Aardam een Kaaskeuring-Zuivel- avond gehouden. In grote getale waren zelfkazende veehouders met hun echtgenoten en verschillende belangstellenden dan ook aanwezig, toen de voorzitter van het Noordelijk Klei-Veengebied, de heer Angenent te Woubrugge deze kaas en zuivelavond opende. 28 Grote kazen lagen uitgestald op tafels, die van te voren konden worden be zichtigd en die gekeurd waren naar kwaliteit. De heer Angenent sprak zijn vol doening uit over de grote belang stelling die voor deze keurings-kaas- dag bestond, sprak een welkomst woord en wel in het bijzonder tot burgemeester Hogenboom van Ter Aar, burgemeester Detmers van Ze venhoven, burgemeester Kamminga van Leimuiden, de heer Adema van PASTOOR G. H. J. GOES t Vanochtend is in het St. Elisabeth- ziekenhuis te Alkmaar overleden em.- pastoor G. H. J. Goes van Cas- tricum. Pastoor Goes werd te Alk maar geboren op 10 januari 1885, zijn priesterwijding ontving hij op 15 aug. 1910. Hij heeft als kapelaan gestaan te Oude Tonge, Heemstede, Amsterdam (H. Hart) en Haarlem (St. Elisabeth en Barbara). In 1930 werd hij benoemd tot pastoor te De Rijp, waarna ihy van 1936 tot 1958 pastoor is geweest te Castricum, Toen werd hij eervol uit de bediening ont slagen en ging daarna met emeritaat in Alkmaar. KORTE golf De 29-jarige sopraan Jean Reddy die als een van Engelands meest be lovende zangeressen werd beschouwd, heeft meegedeeld dat zij haar carriè re opgeeft en in januari in een kloos ter gaat. De ingang van één van de oudste kericen van Buenos Aires, de San Ignacio, is vrijdag door een bom ontploffing zwaar beschadigd. Er de den zich geen persoonlijke ongeval len voor. Zeven kleine kinderen, waarvan zes uit één gezin, zijn omgekomen en een baby werd ernstig gewond bij een brand in een kleine woning in Ottumwa in Iowa (V.S.) De moeder van de kinderen was niet thuis toen de brand ontstond. Duikers hebben bij een onder- wateronderzoek een kilometer van de Italiaanse westkust ten noorden van Napels, op tien meter diepte ruïnes van gebouwen en bestratingen ont dekt. Een vliegtuig van de „Piedmont Airlines" wordt tussen Washington en Charlotteville in Virginia met 24 passagiers en een bemanning van 3 vermist. Men vreest dat het is veron gelukt. De bevelhebber van het Cubaan se revolutionaire leger, majoor Cami- lo Cienfuegos, wordt vermist. Hij maakte woensdag een vlucht van Camaguey naar Havana, maar is nog niet op het vliegveld aangekomen. Waarschijnlijk is het vliegtuig terecht gekomen in een onweer, dat gisteren boven Midden-Cuba woedde en is het verongelukt. het Kaascontrolestation en vele an deren. Hierna werd de avond officieel ge opend door burgemeester Hogen boom. Vervolgens besprak de heer Adema, die de kaas van deze keu ring ook mee heeft helpen keuren, de keuringsresultaten. De kaas is in drie soorten gekeurd t.w. Ie, 2e en 3e soort. Het bleek dat de eerste soort gemiddeld iets hoger lag dan het vorig jaar, nb 10% ho ger. Het viel ook niet mee om dit jaar goede kaas te maken, vanwege de hogere temperaturen in deze zo mer. Er komen dan ook veel kazen voor die te veel „open" zijn aldus de heer Adema. Bij de bekendmaking van de be haalde punten door de inzenders die eerste soort kaas hadden ingezon den, kwam als hoogste uit de bus de veehouder S. J. v. d. Salm uit Rijn- saterwoude met 92 punten en was de uitslag verder als volgt: D. C. Vis ser, Aarlanderveen 90 p., C. J. J. M. Verhaar, Nieuwkoop 90 p., J. E. Har- Verhaar Nieuwk. 90 p., J. E. Hart veld, Rijnsaterwoude 89 p., J. G. M. Boon, Noorden 89 p., C. Roos, Nieuw koop 89 p., C. G. v. Veen, Aarlander veen 89 p., mevr. H. v. d. Arend, Noorden 88 p., C. N. v. d. Acker, Leimuiden 88 p., J. C. Maayen, Nieuwkoop 88 p., J. Kempen, Aar landerveen 88 p., S. J. Visser, Rijn saterwoude 86 p., J. C. de Jong, Aar landerveen 86 p. en C. P. v. d. Meer eveneens 86 p. Er werden nog en kele films vertoond op het gebied van de zuivel, met daarnaast een prachtige kleurenfilm van de Ne derlandse Bloemisterij. LEIMUIDEN Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de R.K. Toneelvereni ging „St. Genesius" werd er vrij dagavond in zaal Sneeboer een bij zonder goed geslaagde jubileumuit voering gegeven. Ondanks het min der goede weer was de zaal geheel bezet en bovendien mooi versierd. Het bestuur van „St. Genesius" was op de goede gedachte gekomen, oud voorzitter, de heer A. J. van Velzen, het openingswoord te laten verzor gen. In de eerste plaats verheugde hem de goede opkomst maar vooral was hij ingenomen met de aanwezig heid van burgemeester en mevrouw Kammenga met de beide wethouders pastoor Hofstede, kapelaan van Rijn, dokter en mevrouw Brinkhorst, af gevaardigden van de plaatselijke to neelverenigingen „De Naamloze" en „Ons Genoegen", de zusterver. uit Leiderdorp, afgevaardigden van W.K.A. en oud-burgemeester en mevrouw Bakhuizen, en bovendien vele oud-leden. Spr. noemde enkele punten uit dit 25-jarig amateurto neel, waarvan hij vele goede herin neringen had overgehouden. Voorts memoreerde hy de verscheidenheid in uitvoering, zoals blijspelen, dra ma's, detectives en mysteriespelen. Tenslotte bracht spreker dank voor alle felicitaties en bloemen, waar mede „St. Genesius" zeer vereerd werd. Na deze welkomstwoorden kwam het jubilerende „St. Genesius" voor het voetlicht met „Het lied van alle tijden" een stuk van liefde tijdens de Franse revolutie. Aan deze uitvoering was alles ge daan om er een ware jubileumavond van te maken. De verzorging was uitstekend. Inderdaad, er waren kos ten nog moeite gespaard. Omdat „St. Genesius" helaas niet over de dames beschikte om speciale rollen te ver vullen, had de vereniging een goede keus gedaan door enkele dames als gast uit te nodigen, deze rollen te vervullen. Een bijzondere verster king bleek het resultaat te zijn. Het einde van het spel werd gevolgd door een daverend applaus. Burg. B. Kammenga feliciteerde namens de gemeente de jubilerende vereniging en dankte voor het gebo den spel. Het is de grote verdienste ff* van St. Genesius, zo zei hij, spel te brengen dat waarde heeft. Hij bood de jubilerende vereniging een enve loppe met inhoud aan. De heer P. J. v. d. Hoorn sprak namens de Toneelver. Ons Genoe gen felicitatiewoorden. Ook hy over handigde een enveloppe met inhoud. De heer Van Elburg sprak namens het Werkcomité Amateurtoneel, dis trict Leiden, en bracht hulde aan alle bestuursleden. Namens pastoor C. Vlaar uit Wateringen, destijds voor zitter en regisseur van „St. Gene sius", bracht hij gelukwensen over. Voorzitter P. van Graas dankte de sprekers voor hun woorden, geschen ken, en allen voor de belangstelling en de geschonken bloemen. Ook de jubilaris, de heer C. v. Beyeren, die 25 jaren heeft meegewerkt en daarbij het publiek steeds weer wist te amuseren door zijn mooie spel ontving woorden van dank en een geschenk. Tenslotte richtte de voor zitter zich tot de regisseur, de heer K. Hakkert, die dit spel gemaakt heeft tot wat is geworden, met dankwoorden. De jubilerende C. v. Beyeren dankte en memoreerde nog enkele bijzonderheden en sprak de wens uit, dat de bestaande vriendschapsban den zullen blijven voortbestaan. Rede van Chroesjtsjef Premier Chroesjtsjef heeft van daag in de Opperste Sowjet een rede uitgesproken, waarin hij een over zicht gaf van de internationale toe stand, de buitenlandse politiek van de Sowjet-Unie en inging op de bin nenlandse vraagstukken, waarbij hU wees op de economische en weten schappelijke ontwikkeling van zijn land. Hij merkte op, dat het jongste ver leden gekenmerkt wordt door een aanmerkelijke verbetering van de internationale toestand en een aan zienlijke vermindering van de span ningen. De vooruitzichten voor een bevestiging van de wereldvrede wa ren daardoor gunstiger geworden. Chroesjtsjef, die zich opnieuw uit voerig uitsprak vóór vreedzame sa menleving der staten- op een rede lijke basis en oplossing der proble men door onderhandelingen in plaats van wapengeweld, constateerde, dat men thans in het Westen de toestand soberder begint te beoordelen en de conclusie trekt, dat berekeningen op grond van militaire kracht „in het archief" moeten worden gestopt. De vredelievende politiek van de Sow jet-Unie en alle socialistische landen had de weg naar een sociale ontwik keling zonder oorlogen, op basis van vreedzame samenleving der staten gebaand, aldus Chroesjtsjef. Volgens de „New York Times" zijn Amerika, Engeland en Frankrijk overeengekomen, dat hun troepen zo nodig gebruikt zullen worden om te voorkomen, dat de nieuwe Oost duitse vlag weer in West-Berlijn zal wapperen. Het blad meldde, dat op grond van deze overeenkomst het gealli eerde garnizoen in West-Berlijn van 6 tot 9 november a.s. in staat van verscherpte waakzaamheid zal ver keren. Op die dagen vieren de com munistische landen de verjaardag van de bolsjewistische revolutie in 1917. De eerste stap was donderdag ge daan met een gezamenlijke brief aan de Sowjet-commandant in Berlijn om hem te waarschuwen, dat men geen tarting van het westelyk gezag der Oostduitsers om de Oostduitse vlag zou dulden. De Russen werden verantwoordelijk gesteld voor de ge volgen van een herhaalde poging der oostduitsers om de Oostduitse vlag opnieuw van Westberlijnse sta tions te laten waaien, zoals 'n maand geleden gebeurde, aldus het blad. Marktberichten LEEUW ARDEN. 30 okt. Kaas. Goudse ƒ2.60—2.63, Edammer ƒ2.40 tot ƒ2.41, broodkaas ƒ2.41—2.42. Stemming goed. Telefoontjes PERSONEEL 2 Jongens gevraagd van 14 tot 18 jaar. Reiskosten worden vergoed. Aanmel den Uiterstegracht 144. 2 Meisjes komt b(j werken. Schoon en licht werk op de afd. mangelka mer. Wasserij Nooit Gedacht v. d. Valk Boumanweg 27a, Leiderdorp. 2 Gevraagd bij net R.K. rustig gezin een zit- slaapkamer met gebruik van keuken door heer en dame van middelbare leeftijd. Br. onder no. 4199 bur. van dit blad. 2 Gevraagd: gestoffeerde kamer met pension in Lei den of Oegstgeest door heer b.b.h.h. Br. aan: M. P. Splin terlaan 51, Leiderdorp. 2 Gevraagd een r.k. boe renknecht. Br. onder no 4193 bur. van dit blad. 2 In doktersgezin met drie kinderen, een net meisje ge vraagd voor dag of dag en nacht. Aanmelden mevr. v. Praag, Morssingel 2. Leiden, teL 26920. 2 Flinke hulp in de huis houding voor dag of dag en nacht gevraagd in klein dok tersgezin te Oegstgeest. V.g.g.v. Goed kunnende ko ken. Meerdere hulp aanw. Voor ervaren kracht hoog loon. Aanmelden: 's avonds tot 4 nov. onder 017193434. Casino. De reprise van „Op naar Hollywood" laat ons nog eens lachen om de dwaze capriolen van Jerry Lewis, die samen met Dean Martin over het witte doek dartelt in een zot verhaal over een reis dwars door de States naar het filmparadijs Holly wood. Jerry heeft n.l. in een loterij een auto gewonnen, maar hij kan niet chaufferen en daarom neemt hij Dean Martin mee. Wat zij allemaal beleven en wat zij allemaal onder weg oppikken is niet na te vertellen, maar de aanwezigheid van Jerry is een voldoende waarborg, dat er heel wat te lachen valt. De film is toe gankelijk voor elke leeftijd. Lido heeft de Nederlandse kolder film van Toon Hermans „Moutarde van Sonansee" geprolongeerd. Hoe meer omstreden deze film is des te meer wil men hem zien. Alle leeftij den. Luxor. „De Zwarte Orchidee". Twee mensen ontmoeten elkaar. Hij, fabrikant en weduwnaar, een goede veertiger met een jongensachtige op geruimdheid, zij, een jonge weduwe, de ex-echtgenote van een gangster. Haar zoontje volgt, bij gebrek aan leiding zijn vaders voorbeeld en wordt dientengevolge opgenomen in een observatie-inrichting. De fa brikantsdochter, die op trouwen staat, wil ten koste van haar eigen geluk voorkomen, dat haar vader met zijn Zwarte Orchidee trouwt. Zij sluit zich op in haar kamer, evftnals haar moeder, die krankzinnig stierf en wil zo haar vader dwingen, die niet voor de tweede maal zulk een drama wil beleven. Daartegen over staat het geluk van Ralphy, de zoon van de Zwarte Orchidee, die ontslagen kan worden als zijn moe der hem door haar huwelijk een te huis en.... toezicht kan bieden. Blinde haat schijnt het te winnen van trouwe liefde en góede wil. Maar dan gebeurt er een wonder. Het gegeven is wat braafjes. De romantiek loopt zo hoog, dat wat eerst een psychologisch conflict leek, alleen door een wonder kan worden opgelost. Laten we het zo ac cepteren: het scenario is nu eenmaal ontsproten aan een Italiaanse geest en er gebeuren toch nog elke dag wonderen Bovendien wordt veel vergoed door het suggestieve spel van de Zwarte Orchidee, Sophia Loren, en haar „echtgenoot", Anthonie Quinn. Toe gang 14 jaar Trianon. Zolang er mensen zul len zijn, zal het vraagstuk van het rassenprobleem niet weggevaagd kunnen worden, maar de wijze waar op het in de film „Zolang er mensen zijn" naar 't boek van Fannie Hurst wordt opgedist, is wel bijzonder schrijnend. Hier is 't een bijzonder meisje, dochter van een zwarte moe der en een blanke vader, die het rassenvraagstuk in schrille woorden kleurt als zij tot haar moeder zegt: „En als u mij op straat tegen komt, doe dan alstublieft of u my niet kent!" Harder woorden kunnen nim mer door een kind tot haar moeder gesproken worden. Dit is een van de facetten uit deze wel boeiende, maar ongetwijfeld bit ter harde film van Eastman Color. We zien hier de levensgeschiedenis van de weduwe Lora Meredith, die alles in het werk'stelt om in New York een toneelbaan te krijgen met verwaarlozing evenwel van haar dochtertje. Gelukkig heeft zij een trouwe hulp gekregen in Annie Johnson, een hartelijk-toegewyde negerin, die met haar dochtertje, van lichte huidkleur haar intrek bij haar heeft kunnen nemen. Van stonde af aan rijzen er evenwel conflicten om het rasverschil, alleen veroorzaakt door het opstandige meisje, dat zich maar al te dikwijls achtergesteld voelt bij haar blanke sexegenoten. Het zijn conflicten, die groter wor den naarmate het meisje groter wordt en zij komen in al hun wrede realiteit naar voren, vooral als het meisje, vooral na de verbreking van haar betrekkingen met een natuur lijk blanke jongen, die haar haar ne- gerafkomst verwijt, de wijde wereld ingaat. Haar moeder ies troosteloos en zoekt haar telkens op, maar onder vindt steeds dezelfde afwijzing. De inkeer komt pas als het meisje te laat bij de uitvaart van haar moeder om vergeving smeekt. Het is een uitzonderlijke film met sterk spel van Lana Turner, John Gann Sandra Dee, Susan Kohner, Mahalia Jackson e.a. Gekeurd voor 14 jaar. Rex. „Vlammen over de Phi- lippijnen" speelt zich af in de tyd, toen de republiek der Philippynen nog pas haar onafhankelijkheid had verkregen. In zo'n tijdsgewricht moet het nieuwe gebouw zich nog „zet ten" en dat gaat gepaard met aller lei gekraak. Zo zyn er ook op dit eilandenrijk goede en slechte elemen ten geweest en de strijd tussen goed en kwaad vormt het thema van deze film. Het kwaad is gepersonifieerd in de gevreesde Huks, die een schrik bewind uitoefent en de vredelieven de planters het leven danig zuur ma ken. Dat er flink gevochten wordt, daarvan kan men op aan. Toegang bo ven 14 jaar. 2 Net werkmeisje gevr., zondags vrij. Aanmelden na 8 uur Rest. Bernsen, Bree- straat 157. 2 Avondwerk gezocht op admlnlatr. gebied. Br. onder no. 4195 bur. van dit blad. 2 Nette werkster gevraagd voor het schoonhouden van kantoren; plm. drie uur per dag, vóór of na kantoortijd, tel. 32841.Br. onder no. 4204 bur. van dit blad. 2 Gehuwde vrouw zoekt een haar passende werk-- kring van 's morgens 10 tot 's middags 4 uur. Geen zwaar werk. Liefst centrum stad. Br. onder no. 6721 bur. van dit blad. Gevraagd voor direct, een flinke werkkracht om te helpen planten, dekken en overige werkzaamheden door L. F. Zonneveld Lzn., Prin- senweg 2, Voorhout, telefoon K 2532—7307. AANGEBODEN 2 Autohoezen, kappen, py- ama's, complete bekledingen, •ponsrubber zittingen, as bakken, spiegels, jashaken, bloemvaasjes, armsteunen, zonnekleppen, rubbermatjes, vloermatten, kaplak, ruiten, sloten, tocht rubbers. Th. van Kuljk, Autobekleder, Mors- straat 46. tel. 30552, Lelden. 2 'n Uitkomst! Met wol len vesten en pullovers komen wij gaarne met zichtzending bij U thuis U belt even 25436 en wb staan voor U klaar! No velty, Haarlemmerstr. 16. 2 Accordeon, gitaar, man doline, banjo, .rompet, sax, klarinet en drunicursus. In strument, direct mee naar huis en aan het einde van de cursus uw eigendom. Vraagt gratis prospectus Muziekschool Zwaag, Kore- vaarstraat 5, tel. 24358. 2 ledereen Is enthousiast als wij uw matras over trekken met damast, Een één-persoons vanaf 19.50 twee-pers. vanaf f 26.50 Smits bedden en tapijten magazijn, Mare 98, Vrou- wensteeg 9. tel. 23913. 2 Gitaren v.a. f 25.- vnieuw) Accordeons, alle prijzen en3 maanden gratis les. Verder trom petten, klarinetten, man dolines, banjo, drumstel len, enz. Muziekhandel. Korevaarstraat 5, Leiden. 2 Maatkleding, confectie- costuums, winter- en re genjassen. Termijnbeta ling. Coupeur bezoekt U met uitgebreide collectie. Brieven onder no. 4991 bureau van dit blad. 2 Rugpatiënten nemen onze speciale anti-hernia platen in bed, 170 x 83 cm. dik 16 mm slechts f 14.50. Gratis thuisbezorgd even als onze hardboard, triplex latten enz. „De Houthal" Hogewoerd 99 Tel. 22536. 2 Credieten t.m. f 3000. (iedereen zonder borg), voor aankoop meubelen en woningtextiel, direct van fabriek: enorme keuze en besparing: zeer prettige betaling en onder strikte geheimhouding. Vraagt vriibliivend iinlichtlneen' Postbus 8538 Den Haag. 3? Dames, nog steeds ver vormen wy uw oude hoed naar de nieuwste model len. C. de Grootv. Eg- mond, Haarlemmerstraat 145—147, Leiden. 2 Kacheltild! Pijpen, el lebogen, schuif- er. rqet- zakpijpen, vuurspecie, haardekit, mica, alle ma ten, glas voor haarden, al le soorten onderdelen, grote en kleine kachels. Pluym, Hoogewoerd 41, koopt inboedels, tel. 21266 2 Piano, bureaus, 2 grote boekenkasten voor kan toren (uitneembaar), bu- tagasstel, gasfornuizen, gasstellen, kleine Lips- Srandkast, slaapkamer, opklapbedden, aivanbeci- den. diverse tafels en kas ten. Gordijnrails compleet 1.per meter. Pluym, Hoogewoerd. koopt inboe dels. Tel. 21266. 2? Rotan meubelen, wie gen, mandenwerk koopt U het voordeligst bij Fa Van der Vaart. Lange Pie- terskerkkoorsteeg 24. tel. 30534 Speciaal adres voor 2 Nachtelijk* tobberijen. Calma Draaées brengen overspannen zenuwen tot rust f 2.bii elke drogist 2 Rolfilms of flltslampjes vergeten? Geen bezwaar toch fotograferen, dank zij de rol- film- en flitslampjesauto- maat van Fotohandel N. v. d. Horst, Doezastraat 39, tel. 24702. <3? Prima autosmeerolie ƒ0.85 per liter. H. R. troost, Haven 14, telef. 21664, Leiden. 2 Aanhangwagens met en zonder Torsie vering en goedgekeurde trekinstalla- tie. Kempers Carrosserie- en Wegenbouwbedrijf, Narmstraat 9, tel. 24887. 2 Aanhangwagens voor tractors met vliegtuigban- den en neuswiel laag mo del. Kempers Carrossie- en Wagenbouwbedrijf. Narmstraat 9. tel. 24887. 2 Wij hebben prima Zweeds hardboard en zaohtboard, p. plaat en op maat ook voor het moder- niserc van uw deuren. Geschaafde latten in di verse maten. v. d. Steen. Levendaal 139, Leiden. 2 Aangeboden zitkamer, slaapkamer, vrye keuken m. balcon (zijlkwartier Leider dorp). Br. onder no. 4189 bur. v. d. blad. 2 Aangeboden: vrij huis, omg. Lage Rijndijk, bev. 5 kamers, keuken en zolder. Huur 11.25 p. w. Gevraagd dito huis of flat. Br. onder no. 4194 bur. van dit blad. 2* Radio-grammofooncombi natie (salonmeubel), met platen, speelt schitterend. Ook genegen te ruilen voor nieuwe damessportfiets. Prins Bernhardlaan 66, hoek War- monderweg, Oegstgeest, tel. 24190. 2 Overhemdenreparatie. Boorden en ma chetten em. vernieuwen onder ga rantie. ook no-iron Smits overhemden- kousenreparatiebedrül Nieuwe Ryn 94, tel. 25: 2 De Sleutelkoning. Bij maken van alle sleutels repareren, veranderen en openen van elk slot. Haar lemmerstra 273. tel. 33958 (bij de Overdekte). Leve ring aan Rijk en Gemeen te. Maandagmorger geslo ten. 2 Aangeboden: bloemis terij-verg. A en B koude of warme kas, koop of huur. J. Elstgeest, Zuid einde 99a, Roelofarends- veen, tel. K 1713—291. 2 Aparte bankstellen van fabrikant, als model gediend 650, 695, f 750, 875. 975 Losse kussens. Te zien zaterdag, zondag tot en met donderdag, ook 's avonds. Nieuwe Parklaan 115, 's Gra- venhage. Telefoon 551680 2 Nieuwe aut. zig-zag naai machine aangeboden, tegen zeer verlaagde prijs. Inl. en te zien: Westkanaalweg 17, Ter Aar. 2 I aat bet inaar koud zijn, want de 2»/* persoona Mes- serachmitt-autoscooter rijdt 25—30 km. op 1 L. Belasting 30 per jaar. Verwarming, weerbestendige lak (dU6 stalling overbodig) v.a. 2895. Valk a. d. IL Schouw Voorschoten, tel. 25191—K 1710. 2 Volkswagen (Combi) van eind '56, nieuwe ruilmotor, nieuwe banden, inruil en fin. mogelijk. Gar. J. 2 Goggomobile de Luxe met roldak '57. Weinig gere den, keurig zuinig wagentje tegen interessante prijs, in ruil en fin. mogelijk. Garage J. v. d. Meer, Hoge Rijndijk 4a, Leiden, tel. 25259. 2 Automobielen. Diverse Volkswagens de Luxe en Standaard, tegen aantrekke lijke prijzen met degelijke schrift, garantie, inruil en financiëren mogelijk. Gar. J. v. d. Meer, Hoge Rijndijk 4a, Leiden, tel. 25259. 2 Zoekt u een goede ge bruikte auto? Kom met ona praten, vakkundige voor lichting, ruime keuze, in kleine en grote automobie len, zeer soepele bet. rege ling. Gar. J. v. d. Meer, Ho ge Rijndijk 4a, Leiden, tel. 25259. 2 Skoda, Volkswagen of andere goedkope auto te koop gevraagd. Br. met prijs opgaaf onder no. 4200 bur. van dit blad. GEVRAAGD 2 Bremmer vraagt antie ke meubelen, koperwerk, kristal, porseleinen groe pen. goud. zilver. Verder alle soorten antiek. Brem mer. Goegerritst. 1. tele foon 22791. 2 Een R.K. juffrouw, be zigheden buitenshuis hebben de vraagt ongemeubileerde kamer en slaapkamer, om geving MaresingelHeren singel. Br. onder no. 4198 bur. van dit blad. 2 Te koop gevraagd: Een in goede staat verkerende passerdoos. Brieven met op gaaf van prijs en inhoud on der no. 6726 bur. van dit blad. TE HUUR 2 Uw adres voor het hu ren van 1ste klas bruids toilet compleet met petty coat, kapie, sluier, tasje cn handschoenen, in dc nieuwste modellen, is al leen fa Sloos. Stille Ryn 11, tel. 20868. 2 Autoverhuur. Nieuwe DAF en Citroën 2CV con- fortabel en goedkoop auto rijden, wagens zijn ver warmd en All Risk verze kerd. Geenjaar Goejestraat 34. tel. 30794, garage tel. 25259. "ERSEN 2 Engels. Examenoplelding LO, hoofdcorrespondent, han delscorrespondentie, spreek vaardigheid Cambridge, Emi- grantenclubfi. Dagelijks in schrijving W. Verboog, Le raar Engels beëdigd Tolk/ Vertaler, Prof. Cert Cam bridge University, Steen- schuur 18, Leiden, Telefoon 25335. 2 Waarschuwing! Ver waarloos uw batterij 'e win ters niet. maar laat ons uw batterij in winterstalling verzorgen. Accu-Service Groenen. Nieuwe Rlln 106, Leiden, tel 23140. 2 Een dier kwijt? Een dier gevonden? Stichting Amlvedl mevr. J. Bronsgeest. Zee manlaan 57. tel. 22982 helpt kosteloos dier of eigenaar op sporen. Amivedi neemt geen dieren op.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 5