Begrotingsbeschouwing in Leidschendam vlot beëindigd Gemeenteraad van Katwijk Verkeersveiligheid maakte de tongen Voorschotens raad los van ZATERDAG 31 OKTOBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 EEN PRODUKT VAN KING- EN RANGFABRIEKEN TONNEMA N.V. SNEEK (Advertentie! 19 ct per rol In de gisteravond gehouden raads vergadering te Leidschendam heeft het college van b. en w. de vragen en suggesties ten opzichte van alge mene beschouwing over de begroting beantwoord. Wat betreft het vraagstuk recrea tie delen b. en w. mede, dat eergiste ren Leidschendam en Voorburg heb ben besloten aan de Ned. Heide Mij. opdracht te geven voor het instellen van bodemonderzoek en het opstel len van een schetsontwerp voor het recreatiegebied aan de Westvlietweg. Tevens zullen Leidschendam en Voorburg de instelling van een re creatieschap onderzoeken. B. en W. hebben er geen behoefte aan het aantal raadsvergadering uit te breiden. Een extra vergadering zou incidenteel misschien wel eens gewenst zijn. Naar aanleiding van de suggestie van de heer Copray om de belasting tarieven te verhogen en nieuwe be lastingen in te voeren merken b. en w. op dat algehele verhoging niet opportuun is. Wel is een herziening van de legesverordening in voorbe reiding. Een busdienst naar Stompwijk zal wel veel moeilijkheden opleveren doch er zal nog eens overleg dien aangaande plaats hebben. De financiële positie van de ge meente laat niet toe, dat de klasse van de personele belasting wordt De raad van Katwijk kwam don derdag in openbare vergadering bij een. B. en W. deelde mede, dat in ver band met de voorgenomen bouw van woningen op de terreinen, gelegen achter de woning van de heer C, J. Boskamp, aan de Nieuwe Duinweg, aldaar een weg werd geprojecteerd, lopende van de N. Duinweg naar Prinses Beatrixlaan. B. en W. stellen voor deze weg te noemen „Louise de Colignylaan". Aldus besloten. Op diens verzoek wordt aan N. Taat, Nieuwe Duinweg 6 een strook je grond verkocht a 10,per m2. Na opmerkingen door dr. G. W. Overdijkink goedgekeurd. De fa. Anes van der Perk hebben van de gemeente een perceel grond in huur waarvan de huur afloopt 1 januari 1960. B. en W. stellen voor de huur met 5 jaar te verlengen. Het perceel is groot 3230 m2, de huurprijs per jaar ƒ646,Besloten. B. en W. vragen de raad beschik baarstelling van een crediet ad 11.000,voor de aankoop van een nieuwe surveillanceauto voor de politie. De oude auto moét nodig vervangen worden door een nieuwe met betere uitrusting en zuiniger in gebruik. B. en W. hebben hiervoor op het oog een Auto Union LOOOO Uni versal Stationcar, kosten 8985, bijkomende kosten 2015,totaal 11.000,De heren D. Nas veld, L. Borleffs, H. Haasnoot, Ouwehand, v. Duyvenbode en Pronk zijn tegen. De vleeskeuringsdienst. Dan een nader voorstel met be trekking tot de wijziging van de ge meenschappelijke regeling inzake de vleeskeuringsdienst. In de raadsver gadering van 21 mei j.l. is deze aan gelegenheid reeds besproken en de mededeling gedaan dat indien er van andere gemeentebesturen be- LEIOCfHENOAM Hoofd St. Willibrordusschool. Met ingang van 1 januari a.s. is be noemd tot hoofd van de St. Willi- brordus jongensschool aan de Dam- laan de heer G. M. Hoornweg, oud 46 jaar, thans onderwijzer te Rijs wijk aan de St. Bonifaciusschool. De heer Hoornweg volgt de heer C. Kasbergen op die na een diensttijd van 35 jaar als hoofd van de Sint Willibrordusschool zijn functie we gens gezondheidsredenen moest be ëindigen. Winterprogram KAB. Het thans gepubliceerde winterprogram van de KAB is niet overladen met bijeen komsten, maar de enkele bijeen komsten zijn het bezoeken door de leden alleszins waard. Maandag a.s. is de eerste bijeenkomst met als spreker de heer R. Wilke, bestuur der van de Fabrieksarbeidersbond. Het jaarfeest wordt gehouden op dinsdag 10 november a.s. met o.a. het blijspel „Jij weet jij weet wat ik niet weet". Op 6 december St. Nicolaasfeest voor de kinderen. Op 10 december een verhandeling over de A.O.W. Op 4 februari de belangrijke jaarvergadering met o.a. de verslagen van alle onderafdelin gen. Tot besluit van het program wordt op 25 februari een grote kaart avond gehouden. Tentoonstelling. Op 9 en 10 no vember a.s. zal in het gymnastiek lokaal van de psychiatrische inrich ting Hulp en Heil de jaarlijkse ten toonstelling gehouden worden van de door de patiënten vervaardigde artikelen zoals fraaie handwerken, gebreide baby- en kinderkleding, leerbewerking, voorwerpen van pi- triet, kinderspeelgoed, schilderijen en tekeningen Uitgaansdag gemeentepersoneel. De jaarlijkse uitgaansdag is volgens B. en W. uitstekend geslaagd en zij achten het alleszins gewenst ook voor 1960 voor dat doel een gemeen telijke bijdrage beschikbaar te stel len nl. de helft van de kosten met een maximum van 24.per per soonslid dat aan de uitgaansdag deel neemt De totale kosten voor de ge meente kunnen geraamd worden op ƒ3300, waarmede de raad zich zon der enige bedenking accoord ver klaarde. zouden inkomen, dit punt opnieuw aan de orde zou worden ge steld. Rijnsburg en Valkenburg von den de zaak goed, doch B. en W. van Noordwijk hebben bezwaren inge bracht. Het gaat voornamelijk over de vraag waar het personeel moet wonen. Hieraan is thans toegevoegd, dat één functionaris in Katwijk en een in Noordwijk moet wonen. Over de keurmeester staat thans in de re geling, dat meer dan één keurmees ter in dienst van de Kring werkzaam kan zijn. Indien er twee werkzaam zullen zijn, dan zal er één in Katwijk en één in Noordwijk woonachtig zijn. De raadsleden kunnen zich met het voorstel van B. en W. volkomen verenigen. In 1960 zullen twee ambtenaren van de burgerlijke stand wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leefijd de gemeentedienst verlaten. B. en W. stellen voor thans vier amb tenaren van de burgerlijke stand te benoemen en wel met ingang van 1 januari 1960. B. en W. bevelen aan de navolgende heren. Dröning, com mies A ter secretarie, B. Blatius, commies A ter secretarie, G. Veld hoven, adjunctcommies A ter secre tarie en C. A de Vroomen, adjunct commies A ter secretarie. Na mededeling van de voorzitter dat na 1 jan. 1960 geen salarissen voor deze functies meer worden uit gekeerd, wordt het voorstel niet alg. st. aangenomen. De begraafplaatsen. Vervolgens een voorstel tot be schikbaarstelling van gelden ten be hoeve van de gemeentelijke begraaf plaatsen. Weliswaar wordt een zeker bedrag geheven van de nagelaten betrekkingen, maar de werkelijke kosten zijn aanmerkelijk hoger. De grafstenen moeten glad geschuurd worden. 560 m2 van de alg. be graafplaats te Katwijk aan den Rijn moet geëgaliseerd worden, kosten 1129,nieuwe nummer- én let- terpaaltjes moeten aangeschaft wor den, kosten 575,onderhoud graf stenen ƒ2140,uniform doodgraver ƒ250,onvoorzien ƒ300,kosten toezicht gemeentewerken 715, totaal ƒ5100,Voor dit bedrag vra gen B. en W. goedkeuring van de raad. Ook dit voorstel ging Cr zon der opmerkingen door. Voor de voorbereiding van dat deel der gemeente dat gelegen is in de „Hornespolder" ten noorden van het Uitwateringskanaal tussen het gemaal Rijnland en de Provinciale weg, het teriein dat bestemd is om er 2500 woningen te bouwen, is goed keuring van de raad nodig waartoe de raad thans besluit. Op voorstel van B. en W. komen voor ongewoonbaarverklaring in aan merking de woningen Duinstraat Katwijk-Zee 3, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 28, 30, 32, 34, 38, de woningen Parlevlietslop Katwijk a. Zee 3, 9, 11, 13, 15, 19 en Overrijn Katwijk aan den Rijn 17 (in de Laan). De wóningen moeten ontruimd zijn 6 maanden na dit genomen besluit. De heer Pronk zegt, deze wijk een aan fluiting voor de gemeente te vinden en juicht het toe, dat deze panden eenmaal zullen verdwijnen. Bouw kleuterschool. Reeds op 21 november 1958 had de raad besloten tot de bouw van een 4-klassige openbare kleuterschool op een daarvoor bestemd terrein aan de W. de Zwijgerlaan. Een inspectrice van het kleuter onderwijs heeft, na ingewonnen ad vies bij de bouwkundig hoofdinspec teur, medegedeeld dat zij zich kan verenigen met een kostenraming van ƒ224.209,B. en W. adviseren de raad een crediet tot genoemd bedrag beschikbaar te stellen, waartoe wordt besloten zonder op- of aanmerkin gen. Volgt een voorstel tot vaststelling van de kosten van het openbaar kleuteronderwijs over 1958. Per lo kaal ƒ810,vergoedingsbedrag per kleuter 10,50, administratiekosten per leerling 1,Aldus besloten. Het bestuur van de Ver. tot stich ting en instandhouding van Chr. Scholen voor b.l.o. vopr Katwijk en omgeving vraagt een crediet voor een gymnastiekzaal voor de school aan de Jan Evertsenlaan en rijwielstan daards. Hiervoor is nodig een cre diet van ƒ1800,— en ƒ850,—, totaal ƒ2650,— wat wordt toegestaan. Het bestuur van de Chr. Techn. school vraagt medewerking voor de gelegenheid aan deze school voor dagopleiding schilderen. Goedge keurd. Hierna kwam aan de Orde de ont eigening in de Hornes-polder, waar van gisteren reeds verslag werd ge geven. Hotel Oude Koningshuys Sassenheim voor exclusieve RECEPTIES studenten bediening NOORDWIJK „NOORDWIJK ACTIEF" VOOR ONAFHANKELIJKE EVENEMENTENCOMMISSIE In een ledenvergadering in het Lido-theater, is met algemene stem men besloten, goedkeuring te hech ten (en ook medewerking te ver lenen) tot het oprichten van een geheel onafhankelijke en zelfstandig werkende „Evenementencommissie''.» die tot doel heeft, ieder jaar voor de gasten en inwoners op gepaste wijze evenementen te kunnen brengen.' Deze „evenementen-commissie" ver wacht te kunnen rekenen op de steun van alle ingezetenen van Noordwijk, zowel zakenmensen als particulieren. „Noordwijk Actief" juicht dit doel zeer toe en zal op haar a.s. alge mene ledenvergadering een bedrag vast stellen dat ter beschikking van deze commissie zal komen. Verder werden op deze goed bezochte ver gadering de bestuursuitbreiding en de mutaties medegedeeld en werd de Sint Nicolaas-actie besproken. Er zal dit jaar, naast de gebruikelijke kinderfeesten, ook voor groteren een actie worden gevoerd, waarvoor zeer aanlokkelijke prijzen ter be schikking worden gesteld. De deel nemende leden aan deze actie zullen dit jaar iets méér moeten bijdragen dan verleden jaar. De Sint zal weer in Noordwijk aan Zee ontvangen worden door „Noordwijk Actief" en arriveren per open rijtuig, omgeven door Zwarte Pieten op scooters. Dit zal geschieden op zaterdag 21 nov. SCHIKKING IN ZAAK STICHTING V.V.V. Naar wij vernemen heeft de Leidse kantonrechter in de zaak Kleine Staarmann contra de Stichting V.V.V. Noordwijk een schikking voorge steld. De beide partijen zullen zich nu beraden of zij de schikking zullen aanvaarden. Deze behelst n.l. om het ontslag van de heer Kleine Staar- mnan te doen ingaan per 1 januari 1960. Bij aanvaarding van een schik king zal het salaris vanaf 1 maart 31 december van dit jaar alsnog aan de heer Kleine Staarmann moeten worden uitbetaald. De hele zaak, het ontslag en de ontruiming van de dienstwoning, zal nogmaals dienen op 11 november a s. pe pleidooien zul len worden gevoerd op 12 november des morgens te 10.30 uur. De zaak van mej. Nijssen zal voor komen op 25 november a.s. Kerkeveiling Zee. De kerkevei- ling ten bate van de parochie Maria ter Zee. voorbereid door de commis sie Cozona. onder leiding van het HBG uit Lisse, is ook dit jaar weer een groot succes geworden. Het was verheugend dat zovele parochianen hierbij aanwezig waren, zo zelfs, dat de grote zaal van hotel De Zeeleeuw geheel gevuld was. Er heerste een prettige stemming en er werd royaal geboden, zodat de opbrengst van deze veiling de stoutste verwachtin gen overtrof. De opbrengst was ruim f 8000.het hoogste resultaat tot nog toe. Schietver. Blijf voor 't Land". Bij de laatste schietwedstrijd van „Blijf voor 't Land' te Noordwijk werden de volgende schutters met de buks winnaar van een wisselmedail le: N. W. Capers 46 p., Ie klasse; J. Plug 44 punten, 2e klasse; J. van den Hoonaard 42 punten, 3e klasse. Bij het schieten met K.S.O. wer den de medailles gewonnen door: J. Vink 59 p. Ie kl., P. J. v. d- Ploeg 56 p, 2e klas. Sportvissers hadden goede vangst. Onder gunstig hengelweer visten aangepast aan de overige gemeenten in het agglomeraat Den Haag. B. en W. zijn niet ongenegen te bevorderen, dat de presentiegelden voor raads- en commissie-vergade ringen worden verhoogd op resp. 15.en 10.De raad besloot terstond aan Ged. Staten te verzoe ken de voorgestelde verhogingen oe te staan. De samenstelling van een adres boek zal nader worden bezien. De financiën laten niet toe aan het Residentie-orkest en de Haagse Co- medie subsidie te verlenen. Wel zal spoedig een voorstel gedaan worden voor subsidie van kerkenbouw. De invoering van een rioolbelasting zal nog nader bezien worden. Met de wensen van de woning bouwverenigingen om mensen van gelijke gezindte in de gelegenheid te stellen samen te wonen zal zoveel mogelijk rekening gehouden wor den. Tevens zal nader bezien worden of het mogelijk is het uitbreidings plan Noordheylaan partieel te wijzi gen om de aldaar gelegen gronden te kunnen bestemmen voor tuinbouw en kassen. De vraag om een wijkgebouw, kruiscentrum, schouwburg of bios coopzaal heeft de belangstelling van b. en w. hoewel hieromtrent een taak is weggelegd voor het particu lier Initiatief. B. en W zijn het er over eens dat één gymnastieklokaal voor de gehe le gemeente te weinig is. Met de steun van de inspecteur van het la ger onderwijs zal er naar gestreefd worden dat spoedig met de bouw van de sinds 1956 op de urgentielijst geplaatste gymnastiekschool begon nen zal worden. Dit gymnastieklo kaal zal dan gebouwd worden bij de Zaagmolenstraat tegelijk met de bouw van een v.g.l.o.-school ter ver vanging van de St. Joseph-school. Ook zal er naar gestreefd worden ook in Stompwijk een bruikbaar gymnastieklokaal te verwezenlijken. De vergoeding aan de schoolbestu ren voor administratiekosten zal verhoogd worden van 1.25 tot 1.75 per leerling. De heer Boone heeft nog voorge steld de vergoeding voor gebruik van de burgemees eerlijke auto te verhogen van ƒ250.tot ƒ4500. per jaar berekend naar een af te leggen afstand van 25000 km tegen 18 cent per km. De voorzitter achtte het gewenst in het college van b. en w. dit voorstel nader te bezien. De heer Greuter vroeg nog aan dacht te willen wijden aan 't lokaal vervoer binnen de gemeente. Dit vraagstuk is zo ingewikkeld en kost baar dat de verwezenlijking van dit voorstel in geen jaren verwacht kan worden, aldus de voor2. Nadat vervolgens de hoofdstuks- gewijze behandeling slechts hoog stens 10 minuten in beslag had ge nomen werd de gehele begroting voor 1960 zonder verder commentaar KATWIJK ONTEIGENING Het Hoofd van het gemeentebe stuur van Katwijk brengt ter open bare kennis, dat overeenkomstig het bepaalde in het achtste lid van arti kel 10 van de Wederopbouwwet met ingang van 2 november 1959 geduren de één week ter gemeente-secretarie, afdeling Algemene Zaken, voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de raad dier gemeente van 29 okto ber 1959. strekkende tot onteigening van een aantal percelen en perceels gedeelten, gelegen in de Hoornes- polder binnen deze gemeente. BEKENDMAKING Het Hoofd van het Gemeentebe stuur van Katwijk brengt ingevolge het bepaalde in artikel 37, vierde lid, der Woningwet ter openbare kennis, dat met ingang van 2 novem ber 1959 gedurende veertien dagen ter gemeente-secretarie (afdeling Al gemene Zaken) voor een ieder ter in zage ligt het besluit van de raad, ge nomen in diens vergadering dd. 29 oktober 1959; houdende: de vaststelling van een uitbrei dingsplan voor die onderdelen van het uitbreidingsplan „Koe- stal-Overduin" waaraan Gede puteerde Staten der provincie Zuid-Holland bij hun besluit van 3 november 1958, G.S. no. 485/1, hun goedkeuring hebben onthou den en de gedeeltelijke herzie ning van dat uitbreidingsplan. Binnen ze6 weken na afloop van de termijn van ter visielegging kunnen de belanghebbenden, die zich met be zwaren tot de Raad hebben gewend, bjj Gedeputeerde Staten dezer pro vincie bezwaren tegen dit besluit in dienen. (Advertentie.) aangenomen. Burgemeester Banning dankte de raad voor de prettige en vlotte wijze waarop dit belangrijk begrotings- werk was afgedaan. KATWIJK AAN DEN RIJN PROVINCIALE WEG VOORRANG OP MOLENTUINWEG Het kruispunt Provinciale weg Molentuinweg is vanaf heden bij besluit van Gedeputeerde Staten tot voorrangskruising verklaard, met dien verstande dat het verkeer over de Provinciale weg voorrang heeft op het verkeer over de Molentuin weg. Weer een half miljoentje De omzet aan de Groenteveiling Katwijk en Omstr. ging midden dezer week weer met een half miljoentje om hoog, dus aan de 6'/i miljoen. Om een indruk te krijgen over de gunstige resultaten over het jaar 1959 be denke men, dat de begroting voor 1959 aangaf een cijfer van 3.187.499. Eer het 31 december is kan verwacht worden dat de 7 miljoen bereikt is. „Modinette - Nederland" komt uit Medemblik Gisteren werd de 23-jarige Annie Imping uit Medemblik in het Con certgebouw te Amsterdam temidden van 2000 van haar collega's uit het hele land uitgekozen tot „Modinette Nederland 1959". Niet alleen won ze de briljanten modinette-ring, maar bovendien een uitgebreide, complete garderobe. Zij stond daar tegen middernacht op het podium van de uitverkochte zaal en wist van blijdschap niet of ze huilen of lachen moest. Zij werd door de 14 andere finalisten van deze landelijke verkiezing, waarvoor 40 voorronden zijn gehouden, onder omhelzingen bedolven. Ze poseerde gelukzalig temidden van de weelde rige nieuwe garderobe, die zomaar uit de vloer van het podium omhoog rees en ze koesterde dankbaar het bosje bloemen, dat haar ietwat met de situatie verlegen zijnde vriend haar in de handen drukte. Annie Impink heeft dit succes te danken aan de Jurk, die ze zelf ver vaardigde. De andere twee waren de 22-jarige Annie Heerholz uit Am sterdam (die tweede werd) en de 20-j. Jopie Buys uit Vught (derde prijswinnares). Het drietal werd door quiz-mlss Mies Bouman aan een ge varieerde quiz onderworpen. Het Modinette-concours was ge organiseerd door het aociaal werkge vers-verbond voor de confectie-in- dustrie. De naaistertjes waren uit alle de len van het land in de loop van de dag naar Utrecht gebracht, waar haar een diner werd aangeboden. In het Concertgebouw te Amsterdam begon daarna een feestavond. De drie bekende radio-zangeressen Corry Brokken, Rita Reys en Mieke Telkamp zongen voor het eerst in hun leven samen voor de microfoon een lied. Het was het nieuwe Neder landse mode-lied van Willy van He- mert (tekst) en Harry de Groot (mu ziek) aan de samensteller van dit omvang rijke rapport. De raad verleende volledige me dewerking aan alle onderwijsvoor- stellen. Zo krijgt de r.k. jongens school uitbreiding van haar rijwiel stalling tot berging van 60 fietsen en een berging van 7 rijwielen voor het onderwijzend personeel. De school met de Bijbel krijgt haar materiaal voor het vak handenarbeid. De open bare Parkschool 40 nieuwe banken; de openbare ulo leermiddelen voor lezen en engels. De openbare Park school krijgt nu definitief school tuintjes op een strook grond, nabij de gemeentelijke kwekerij. Mevrouw Uittenbogaard-Smits werd benoemd tot onderwijzeres in vaste dienst aan de Parkschool. ZU kreeg alle stem- mein, »doch op voorstel van de heer De Groot werd vooraf een korte be sloten vergadering gehouden. Het maximum-bedrag der vlotten de schulde voor het jaar 1960 werd opnieuw vastgesteld op 2 500.00. De gemeente Voorschoten zal enke le stroken aan de Kon. Julianalaan om niet overnemen. Dit zijn de stro ken grond nabij de Gereformeerde Kerk voor de vergaderlokaliteiten. Daar staat tegenover, dat de gemeen te het aanleggen van een plantsoen aldoor voor haar rekening zal nemen en zal onderhouden. Voor de beplan ting daarvan werd 1750gevo teerd. Het voorstel van de verkoop van aan vijf gegadigden werd na enige toelichting van de wethouder can Openbare Werken, de heer Dekker, aangenomen. De raad zal een over zicht krijgen van de nog te verko pen grond en de geraamde verkoops prijzen. De gemeentelijke lijkschou wers zijn aangewezen de plaatselijke huisartsen. Ook dokter Th. van Schalk, die zich thans als huisarts te Voorschoten heeft gevestigd, is aan gewezen als gemeentelijk lijkenschou wer, met ingang van de datum van zijn beëdiging. De reconstructie van het Oranje- plein met het gelijktijdig aanleggen van een parkeerhaven vpor auto's aan de noordzijde van dit plein, kreeg de goedkeuring nog niet Het voorstel werd teruggenomen, omdat na de be handeling in de commissie opnieuw een brief van de bewoners van dit plein is binnengekomen. In deze brief worden argumenten aangevoerd, die nader bestudering vereisen. Bij de rondvraag informeerde de heer v. d. Wilde naar gegevens van de ongeveer 500 woningzoekenden ter plaatse Het ging hem vooral om de sociale opbouw, zodat de leden Rijndijk niet achter met woningvoorziening De raad van Voorschoten kwam gisteravond in een openbare verga dering bijeen. Alleen de heer De Graaff was verhinderd. Het eerst waar de tongen over los kwamen was het adres aan b. en w. en raad van een bewoner van de Leidseweg, inzake de onveiligheid op deze weg, mede naar aanleiding van het dode lijk ongeval van vorige week. B. en W. hadden duidelijk laten uitkomen, dat in deze het college en de raad van Voorschoten geen blaam treft. G.S. hebben indertijd de grens van de 50 km. verlegd van De Vink naar de Hofweg. Het objectieve politie rapport is voor de verkeersveilig heid op de Leidseweg niet ongun stig. De heer Mol betoogde, dat het schrijven een grote ongerustheid be helsde. Hij noemde verschillende mogelijkheden op voor de Leideweg, verlegging 50 km., parkeerverbod voor bepaalde zijden, verkeersha- vens enz. De heer Tideman vond de brief voor een academisch gevormde niet van niveau. De voorzitter, de heer G. Schrama, deelde mede, dat een verzoek naar GS„ de 50 km.-snel- heidsbeperking te verleggen naar De Vink uit zal gaan. Daarnaast zal de verkeerssituatie van de Leidse weg teruggebracht worden naar de commissie en met de wensen van de raad inzake deze kwestie zal dan re kening gehouden kunnen worden. Bij de ingekomen stukken bevond zich ook het verslag van de School- artsendienst Kring Katwijk. De raad liet niet na, haar dank te betuigen de leden van „De Sportvisser" uit Noordwijk in de Leidsevaart hun laat ste competitiewedstrijd. De uitslag was: 1. Th. Werkhoven met 59 stuks; 2. J. W. Vink met 49 stuks; 3. W. Caspers met 40 stuks; 4. G. Grimber gen met 30 stuks en 5. G. Werkho ven met 25 stuks. Een „sportsman-niet hengelaar" had een beker beschikbaar gesteld voor het vangen van de grootste vis. De trofee werd gewonnen door J. W. Vink. Onder het motto „Wie vangt de zwaarste snoek" stelt „De Sportvis ser" de jacht op snoek en snoekbaars weer open. De vangst wordt gewogen bij de heer W. Wassenaar, Wetering kade 62. Scheepsberichten AMELAND (t) 30 okt. v. Pta Cardon nr New York; ANDIJK p. 29 okt. Key- west nr Houston alwaar 1/11 verw.; BATJAN 31 okt. te Bangkok; BENGA LEN p. 30 okt. Malta nr Hallfax: CA- MEROUNKUST 31 okt. te Pte Nolre; CITIES SERVICE VALLEY FORGE (t) p. 30 okt. Bona nr Port Said; CONGO- KUST 30 okt. v. Freetown 1/11 te Mon rovia verw.; CORILLA (t) 31 okt. te Manilla; CRANIA (t) 30 okt. te Lis sabon; GAASTERKERK 31 okt. te Cebu; GAROET 31 okt. te Napels; GROOTE KERK 31 okt. te Hongkong; KERTOSO- NO 29 okt. v. New York nr Marseille; KLOOSTERDIJK 29 okt. v. Tampa nr Antwerpen; LEERSUM 30 okt. te Keno sha* LEIDERKERK 30 okt. v. Bremen nr Hamburg; LEUVEKERK 30 okt. dw Alicante nr Marseille; MARNELLOYD 30 okt. te Bandar Abbas; MELISKERK 31 okt. te Curacao; NAESS COMMAN DER (t) 31 okt. te Fawley; NAESS LION (t) 30 okt. dw Maslra nr Suez; NIJKERK 30 okt. v. Hongkong nr Hsln- kang; PAPENDRECHT (t) p. 30 okt. Beachyhead nr Augusta; PRINS WIL LEM GEORGE FREDERIK 30 okt. te Montreal; RIDDERKERK u. 30 o'/. Straat van Messina nr Genua; SALATI- GA 30 okt. te Khorramshnr; SANANA 31 okt. te Pnompenh; STANVAC MA LACCA (t) 31 okt. te tj Uban; STRAAT JOHORE 30 okt. v. tj Priok nr Singa pore; TABIAN 31 okt. te Surabaja; VLIST 31 okt te Emden verw.; WATER MAN p. 30 okt. Brisbane nr Surabaja; WILLEM RUYS 30 okt. v. Aden nr Co lombo; IJSSEL 30 okt. te Kalamati; ZUIDERKRUIS 30 okt. te CrL««obal; ALBIREO 30 okt. v. Santos nr Recife; ALDABI p. 30 okt. Trio nr Santos; ALGOL 30 okt. v. St. Vincent nr Rio de Janeiro; ALMKERK 30 okt. v. Les Palmas nr Kaapstad; ALWAKI 31 okt. v. Aden nr Port Sudan; AMMON 30 okt. v. Georgetown nr Baltimore; AM- STELLAAN 31 okt v. Gdansk nr Am sterdam; AMSTELMEER 30 okt. v. Port Louis nr United Kingdom; ATTIS 30 okt. v. Carupano nr St. Marc; CALTEX LEIDEN (t) 30 okt. v. Beira nr Bahrein; CAMITIA (t) 30 okt. ten anker bij Li verpool; CAMPHUYS 31 okt. te Saigon; CISTULA (t) 31 okt te Balikpapan; DELFSHAVEN 30 okt. v. New Orleans nr Antwerpen; EEMLAND 30 okt. te Paranagua; FRIESLAND SSM 31 te Im- mlngham; HAARLEM 30 okt. v. La- ceiba te Pto Barrios; HECTOR 31 okt. v Izmir nr Tunis: HOUTMAN 31 okt. te Eastlondon; JOSEPH FRERING.30 okt. v. Las Palmas nr IJmulden; KARA- KORUM 31 okt. te Singapore; KELLE- TIA (t) 30 okt. v. Kaapstad nr Abadan; KENIA (t) 30 okt. te Kingston; KEN- NEMERLAND 30 okt. v. Santos nr Rio Grande; LANGKOEAS 31 okt. te Akaba; LAWAK 30 okt. Lissabon nr New York; MAASDAM 31 okt. te Las Palmas; MEN TOR 31 okt. te Cumana; MERWE- LLOYD 30 okt. v. Singapore nr Bang kok; MIJDRECHT (t) p. 30 okt. Saba nr Pto la Cruz; NAESS TIGER (t) 31 okt. te Suez; ORANJE p. 30 okt. Guar- daful nr Suez ORANJESTAD 31 okt. te Paramaribo; ORESTES 1/11 Kanarische eilanden verw.; PARKHAVEN p. 30 okt. Fernando Noronha nr Las Palmas; PRINS FREDERIK HENDRIK 30 okt. Toronto nr Montreal; PURMEREND (t) 30 okt. v. Aden nr Rotterdam; SIBE- ROET 31 okt. te Port Swettenham; STRAAT MALAKKA 31 okt. te Mahe (Seychellen); TEXEL 30 okt. v. Vlis- singen nr Glasgow THEMIS 31 okt. te Pto Cabello; VAN NECK 31 okt. v. Tientsin nr Chlwangtao. van de raad weten waar behoefte aan bestaat. Inlichtingen hieromtrent zul len aan de raad worden verschaft. De heer v. d. Hulst stelde vast, dat er aan de Rijndijk al in Jaren geen woningen zijn gebouwd. Dit hangt samen met allerlei omstandigheden, zoals de aanleg van rijksweg 4b enz. Hij wilde graag weten, hoeveel van 500 woningzoekenden er van de Rijn dijk komen. In een volgende verga dering zullen hier cijfers gegeven worden. De heer Lam boo stelde na drukkelijk vast dat de bewoners van de Rijndijk beslist niet achtergesteld worden bij de overige Voorschote naren. Mogelijk zou deze indruk ge- vestigd kunnen worden.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3