Scherp Twee jeugdige Leidenaars exposeren in de Leidse Boerhaavezalen Bedrijfsgenoten en de heer F. A. van Hees huldigd A. van Dijk weer lid van KVP-lractie T.I.G. heelt zich voortreffelijk van vorige misgrepen gerehabiliteerd Katwijkse logger zinkend G. A. Koelman, Oegsigeesi, koninklijk onderscheiden MAANDAG 26 OKTOBER 1959 DE LEIDSE COURANT' PAGINA 2 25-JARIG JUBILEUM BIJ DE N.E.M. LEIDEN De heer D. F. van Nes, beter be kend als „Baas van Nes", vierde op zaterdag 24 oktober zijn 25-jarig ju bileum bij de Nederlandse Electro- Met je eerste, daarvoor door je- krijgen en hun materiaal te leren be- *ascl1 Maatschappij N.V. waardig bevonden werk voor het heersen Natuurlijk hebben zij zich Zaterdagmorgen om 11.40 uur wer- publieke forum te treden: het valt met vrfj kunnen houden van invloe- den de he|r eIf Van Nes in de den' dJt stampvolle recreatiezaal van de NEM- op aan komt s dit: dat zij die invloe- den (die wij overigens hier niet be- H<=W tetoUlk hoeven te registreren) persoonlijk *Pre5*r TS^Jde.ife. SSe5veerntfh^e^e2en"kS huTdi^ng.^zef^afde Bert Jornf en Kees Buurman wer- menwerking met de jubilaris al ken niet met foefjes. Men kan hen magZhfuvK°eVeaOTMWkon'trotqaltrn volkomen ernstig nemen. En daarom ÏY™'k° ..YYL is hun werk het aankijken volkomen Geslaagde propaganda-uiivoering Blindenbond „Si. Odilia" niet mee. Vooral niet, wanneer je kunt verwachten, dat er min of meer op aan komt ;s dit: dat zij die invloe deskundigen naar dat werk komen I kijken. Toch hebben Bert Jonk en Kees Buurman, twee jeugdige Leide naars met ernstige artistieke aspira ties, het zaterdagavond gewaagd een tentoonstelling van hun werk in de bekende Boerhaavezalen te openen: aquarellen, pentekeningen, crayon- tekeningen, penseeltekeningen, ge wassen tekeningen, olieverven, terra cotta's en ceramiek. Zij hebben daarbij gelukkig blijk gegeven van gezond zelfvertrouwen en niet van jeugdige overmoed. Van de schokkende ontwikkelingen, die tegenwoordig de kunst niet per gene ratie, rnaar per -seizoen kenmerken, hebben zij zich niets aangetrokken. Zij zijn doodgewoon, bescheiden, in De tentoonstelling werd zaterdag avond geopend door hun beider le ap de heer Van Nes die een voor beeld is voor anderen. Tweede spreker was de heer Mein- ders, chef tekenkamér, namens de feestcommissie, die het doorzettings vermogen van de jubilaris prees en opmerkte dat de verhouding tussen de jubilaris en de tekenkamer altijd alle eenvoud, maar geïnspireerd door lingen in hun ernst met de kunst en de liefde voor het blijvende en het 1 1 menselijke aan het werk gegaan om hun onderwerpen onder de knie te raar op Ars, Sierk Schroder, die erop Prima was- overhandigde spr. wees, hoe het leeftijdsverschil weg- £ame"f admmutratie en techrVS(!he valt, wanneer men gezamenlijk een beambten van de NEM een prachtige schilderkunstig probleem tracht te P.en(*u'?> aansteker en ook een prach- benaderen. Hij prees zijn beide leer- "£f i luidspreker. Als derde spreker sprak de heer C. verwachtte not veel van hen in de Mooten namens de jubileumcommis- toekomst. sl.e< feesteling in dichtvorm de ju- Er was voor deze openingsplechtig- bilaris toe, en bood namens het fa- heid veel belangstelling. O.a. waren briekspersonee) een electrisch scheer- aanwezig de wethouder van onder- apparaat en een prachtige electrische wijs, de heer J. C. van Schaik, en de badverwarming aan. voorzitter van Ars Aemula Naturae, Vervolgens s, raken de heren Riet- de heer J. Volkers. man, voorzitter van de personeelsver- De expositie is geopend tot 14 eniging de G.G.V. enige woorden en november, iedere dag van 2-5 en van Laman, afgevaardigde van De Sta- 7—9 uur. C. TH. WILBERT-REISBERMAN Met vrouw en kinderen is zater dagmorgen om elf uur de gouden jubilaris van de Grofsmederij te Lei den, de heer F. A. van Hees gehul digd. Alle bedrijfsgenoten van de Kettingfabriek aan de Hoge Rijndijk waren in de cantine bijeengekomen. Zoals wij zaterdag reeds berichtten is de heer Van Hees eerder in de morgen door de directie ontvangen Verklaringen in de Leidse Raad len Band enige woorden. Ir Schreuder haalde hierna enige herinneringen op uit de oude tijd. De heer Neijenhuis, werkzaam als baas van de NEM oude Wetering, sprak als oudste medewerker en col lega enige woorden. Hij huldigde de jubilaris, die naar spr. zeide door zijn vakmanschap heeft meegeholpen, de NEM te laten bloeien. Hierna sprak de heer J. B. Bosse ass. bedrijfsleider, als laatste de heer Van Nes toe. Hij sprak de hoop uit dat ook tussen hem en de jubilaris altijd een goede samenwerking mag blijven. Hierna sprak de jubilaris zelf een In raadszitting vanhedenmid- OKia«. ,uuuaua CCX1 meester^an^ Leiden **met deVveren leSde de heer A. van Dijk de groot dankwoord. H« bedankte allen meesier VdD Le'aen mei ue ziiveren voor hun medeleven bij zijn jubileum medaille verbonden aan de Orde van volgende verklaring af: en v00ra, de sprekers voor hun harte- „In verband met een door mij lijk\Y'Y0rdei? e" nal"url«k v°°r de ontvangen verklaring van het j rr-rrp en zijn echtgenote mochten ontvan- He san Hierna was er gelegenheid, de Leiden, deel ik u mede, dat de jubilaris persoonlijk te feliciteren met door m« in de vergadering van ^et jubiletLn. Na afloop begaven de heer en mevr. Van Nes zich naar de directie- wor n kamer, waar de gebruikelijke enve loppe werd aangeboden, waarna men nog gezellig een uurtje bijeen bleef. Oranje Nassau. Vele sprekers hebben het woord gevoerd, te beginnen met de onder directeur ir H. E. Kruyt, die er op wees, dat de heer Van Hees zeer veel in de Constructie-werkplaats heeft gepresteerd. Zijn taak was niét altijd even gemakkelijk maar zijn rustig karakter wees hem steeds de juiste weg. Ir B. J. Postel, bedrijfsingenieur van de constructiewerkplaats, zei, dat men groot respect moet hebben voor de werkers van een halve eeuw geleden, die practisch nog géén werktuigen kenden, waarmee het werk verlicht kon worden. Bijna al les moest met de hand gebeuren. Namens de technische beambten sprak de heer H. van Manen, die verklaarde, dat de tekenafdeling de opbouwende kritiek van de heer Van Hees steeds op prijs heeft gesteld. uc ZÜn nauwkeurigheid is spreekwoor- verklaarde hierop: deze raad van 2 september 1958 afgelegde verklaring als niet- afgelegd dient beschouwd. Voorzover de inhoud van de door mij afgelegde verklaring voor de direct betrokkenen pijn lijk is geweest, verzoek ik hun hiervoor mijn verontschuldigin gen te willen aanvaarden, als mede de verzekering, dat mijner zijds zal worden gestreefd naar hervatting van de vroegere sa menwerking". Hans Vélu sprak over voor de jeugd en delijk. Hij bood namens het perso neel een eetservies en een tafel aan. De heer F. W. Olthof sprak na mens de Werkmeesters en betoogde onder meer, dat de heer Van Hees steeds bereid is zich in te zetten bij moeilijkheden ook op andere afde lingen. De voorzitter van de perso- neelsvereninging, de heer N. van de Voort, haalde oude herinneringen op. Hij overhandigde als geschenk een boek. De heer Jan Wassink, sprekend namens de Ondernemingsraad, feli citeerde eveneens de heer Van Hees en schonk hem een ontbijtservies. Hij sprak tevens als tweede voor zitter van het jubileumfonds, waar van de heer Van Hees sinds de op richting lid is. Hij overhandigde een enveloppe met inhoud. Tenslotte zorgden „twee zingende jongens" In het kader van de Leidse week voor internationale samenwerking en mede ter herdenking van de Dag De voorzitter van de KVP-frac- der Verenigde Naties werd zater- tie,^ de heer P. C. A. ten Broek dagavond in het Sted. Gymnasium een jeugdbij eenkomst gehouden. De aula was tot op de laatste plaats „Naar aanleiding van de ver- bezet, zoveel jongeren, allen leer- klaring van de heer A. van Dijk, nngen van het VHMO, de kweek- stel ik er prijs op u mede te de- scholen, het Ulo en de vakscholen, len, dat daardoor vanzelfsprekend gaven van hun belangstelling blijk, de door mij in de vergadering van Ook leden van de Politieke Jonge- de Gemeeneraad van 22 septem- ren Organisaties en het jeugdwerk ber 1958 afgelegde verklaring waren naar het schoolgebouw aan iedere verdere bestaansgrond mist de Fruinlaan gekomen om mr. H. dat derhalve de heer Van Dijk Vélu te horen spreken over „de wederom volledig als lid van jeugd aan weerszijden van het ijze- onze fractie is opgenomen en dat ren gordijn". Nadat de heer J. A. M. ook onzerzijds het verlangen be- van Zonneveld van de Politieke staat naar de door de heer Van Jongeren Contact Raad een kort in- Dijk bedoelde samenwerking". leidend woord had gesproken kreeg daverende hulde. Het waren de he- heeft de Leidse toneelgroep T.I.G. °P de achtergrond de dorpsroddel, de ren J. v. d. Tuin, J Iterson en J. zich na de twee vorige misgrepen ontstellende geestesziekte van ^de Veefkind die met een variatie op „C'est magnifique" de volkomen gerehabiliteerd en over- boerin, het wordt alles middels een - voortreffelijke story aan de toeschou- verdiensten tuigend bewezen haar hoge plaats in - van de jubilaris in het zonnetje zet- de rangorde onzer plaatselijke ama- wers voorgehouden, ten. De heer Van Hees dankte ten- teurs waard te zijn. slotte hartelijk voor alle vriendelijke De scherpe dialogen, annex bijpas- woorden en de geschenken. Ook sende heftige scènes, kenmerkend - voor het spel „Eddie kon nie blijven", vragen van de spelers uiterste con- van Een privé verpleegstertje van „De Gastspelers" Zaterdagavond is voor een bijna uitverkocht huis in het St. Antonius- clubhuis aan de Mare een toneel uitvoering gegeven ten bate van de Leidse afdeling van de R. K. Blin denbond ,St. Odilia". Een openings woord werd gesproken door de voor zitter van de afdeling, de heer A. J. Montanus, die in het bijzonder be groette het bestuur van de Ned. Blin_ denbond, en kapelaan J. A. M. van Adrichem, geestelijk adviseur van de Leidse Kath Toneelgroep „De Gast spelers", die deze avond hun talen ten in dienst van „St. Odilia" had den gesteld. De heer ivlontanus wekte de aan wezigen bovendien op tot steun aan de bindenbond, die zoveel goeds voor de aan het gezicht gehandicap ten tot stand brengt. Een dankwoord gold de grossiers, winkeliers en fa brikanten, die de prijzen voor de te houden loterij - f 285.— zou deze opbrengen, zoals na de trekking om streeks middernacht bekend werd gemaakt geheel gratis ter beschik king hadden gesteld. De avond, welke in de beste stemming werd doorgebracht, vond zijn sluitstuk in een geanimeerd bal onder leiding van de heer Henny Boes, met muzi kale medewerking van de Blue Moon Combo ondei leiding van P. C. Loge- mann. Het feest duurde tot 2 uur in de vroege ochtend. „De Gastspelers" hebben het leeuwenaandeel in het programma gehad met de zeer gewaardeerde op voering van het blijspel in vier be drijven van A. den Hertog, getiteld „De privé verpleegster" Het is een vrij gecompliceerd verhaal van het meisje Joyce, dat door mrs. Ash- de gast van deze avond gelegenheid zijn voordracht te houden. Mr. Vélu begon met te wijzen op de massale hersenspoeling, welke er op het ogenblik achter het ijzeren gordijn plaats vindt. Op de scholen leert men de kinde ren voornamelijk de motieven tot communistisch handelen, geheel overeenkomstig de wens van Kroes- jtsjef. Het is een proces van kneden en vormen, dat voortdurend aan de gang is. Het communistische volk leeft in een wereld van het massale mee gaan in een sfeer van de monoloog en van de arbeid. In scherpe tegenstelling tot het westen, waar men een samenspel van vrije verantwoordelijke krach ten aantreft, is er in het oosten een geestelijk eenrichtingsverkeer. Op treffende wijze schetste mr. Vélu de valse en onmenselijke ideologie van de communisten. Men maakt in de communistische landen van een mens 'n robot, een exemplaar, zoals de partij het wil. Na de pauze wer den er films vertoond over school, jeugdbeweging en leger in Oost- Duitsland. AMATENIEUWS Dringend verzoekt het Comiité „Jeugd en Sport" van de Amate alle jeugd- en sportverenigingen, deel te nemen aan de optocht op zaterdag a.s. Reeds vele clubs meldden zich, maar het comité verwacht een deel name van de hele katholieke jeugd uit Leiden en omgeving. VLUGGE LEIDSE RAAD In de Raadszitting die hedenmiddag te twee uur te Leiden werd gehouden zijn alle voorstellen conform aangenomen. Bij het voorstel 17.185— beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van twee stationcars voor de politie vroeg de heer Ten Broek (KVP) waarom de afschrij vingstermijn niet op vijf maar op drie jaar is gesteld. De voorzitter verklaarde, dat deze wagens veertigduizend kilome ter per jaar afleggen. Men moet dus de afschrijvingstermijn korter stellen. Ook alle benoemingen, zoals deze reeds in dit blad zijn gepubliceerd, geschieden con form. AUTO TEGEN GEVEL HAARL.STRAAT combe, haar tante, naar een huwelijk gedreven wordt dat ze echter hele maal niet ambieert, omdat het haar wordt opgelegd. Joyce, die door haar tegenwerking door tante aan haar lot wordt overgelaten, raakt verloofd met een fabrieksdirecteur, Francis Darnley, bij wie ze als secretaresse in dienst is getreden. Dit bleek nu juist de opzet van tante. Het gevolg was, toen Joyce dit ontdekte, dat het meisje het engagement direct ver brak. Een moeilijke tijd breekt aan voor Joyce. Ze solliciteert overal, maar haar brieven worden onderschept door haar hospita. Uiteindelijk komt een vriendje van Joyce, Dicky, haar aan een baan helpen: bij een rijke, gepensioneerde zeekapitein, die erg sukkelt met zijn been en thans een verpleegster nodig heeft. Hier beleeft het pseudo-verpleeg- stertje de nodige avonturen. Ze krijgt er twee .patiënten" bij. de neef van de kapitein en haar ex-verloofde, die beiden (nog) smoorverliefd op haar zijn. Het slot is verrassend: er is geen enkele zieke, ook de kapitein niet. Hij blijkt e^n goede kennis van Joyce's tante te zijn en had óók een huwelijk voor haar op het oog. Even dreigt Joyce weer in opstand te ko men, maar dan spreekt haar hart het laatste woord en sluit zij haar oude, nieuwe verloofde in de armen. De aanwezigen ook de blinde hebben kunnen genieten van het spel van De Gastspelers, die de verwik kelingen rond de hele affaire zeer verdienstelijk op de planken hebben gezet, al haperde er zo nu en dan wat aan de rolkennis. Opvallend spel leverden N. Reizevoort als de scheepskapitein, P. Jacobs als zijn neef Hilary, en Jac. Buis als de be dachtzame dokter. Kwajongensach tig was Leniei Dofferhoff in de tra vestie-rol als Dicky en Janny v. d. Kwartel was een pittige Joyce. W. IIoups, als consciëntieuze boekhou der, mevr. P. de LangeReivoort als de berekenende pensionhoudster, F. Brussel als butler en Ans Beljaars als keukenmeisje sloten zich goed bij de andere aan. Riet Vink was als tante Ashcombe wel iets te luchthar tig en te onbekommerd waar zij on der de indruk van haar zorgen moest zijn. A. van Bergen voldeed als di recteur Darnley ook goed: een toon beeld van vertwijfeling, dat soms wat te geforceerd was. „De Gastspe lers" hebben een waardevolle bijdra ge geleverd aan deze geslaagde p;*o- paganda-avond van „St. Odilia". Burgerlijke Stand Geboren: Cornelis Jan Anthonie zn v. A. J. Vooijs en C. Tijsterman: Johannes zn v. I. Neuteboom en A. VerwoerdAn na Geertruida Yda Hendrika dr. v. J. O. de Lange en A. M. Hendriks: Sylvia dr. v. J. Schreuder en J. Guldemond; Johannes Petrus Maria zn v. C. J. Zuid hoek en M. E. van der Meer; Johannes Jacobus zn v. J. Paauw en D. G. Schou ten; Frank Jaap zn v. C. O. N. Leget en J. Lezer. Gehuwd: P. Guijt en J. E. van de Wa ter. Overleden: N. C. Kerkvliet, 35 jr, man: H Bunte, 92 jr, echtgenote v. H. J. Klein Kranenburg. G. Cerfontain, 82 jr, weduwe v. C. Mathijsen. Laatste Berichten Het kuststation Scheveningen Ra dio heeft om tien minuten voor twee een noodsein opgevangen van de Kat wijkse logger KW 15 (Rijnmond 4), van de rederij N. Parlevliet Jr. te Katwijk aan Zee. De logger was op het moment van de melding zinkend op 120 mijl ten noordwesten van IJmuiden. De bemanning was reeds bezgi op de KG 186 over te gaan. Ook het hospitaalkerkschip „De Hoop, dat in de buurt is, tracht hulp te bieden. De KW 15 was op de haringvis gronden onder de Engelse kust op 53 graden noorderbreedte en 3 gra den oosterlengte. De schipper meldde, de de machine kamer vol liep. Een deel van de bemanning van de Rijnmond 4 is in de reddingboot gegaan en wat later opgepikt door de Katwijkse logger „De Eendracht" KW 168. Het schip ligt ongeveer 70 mijl ten noordwesten van IJmuiden. 4 PERSONEN GESTIKT. In Stadskanaal zijn vandaag vier personen door gasverstikking om het leven gekomen. Het zijn de 74-jarige heer E. Hamminga, zijn 73-jarige echtgenote, mevr. HammingaTreu- per, de 72-jarige heer H. Treuper en de 88-jarige mejuffrouw R. Ham minga. Nadere bijzonderheden zijn nog niet bekend. Het onderzoek naar de toedracht is gaande. D.V.S. VING NIET VEEL Op zondag 25 oktober hield D.V.S. een wedstrijd in Oude-Wetering. De vangst was matig; in totaal 5010 gram. Nummer een werd: J. v. Loon 585 gram; 2. L. Schuchhard 532 gram en grootste bleij; 3. H. W. Schuchhard sr. 496 gr.; 4. A. Flippo 466 gr.; 5. L. Vernet 411 gr; 6. W. v. Loon 326 gr.; 7. L. Lubbelaar 322 gr.; 8. W. v. Berkel 272 gr.; 9. R. Zandvliet 270 gr.; 10. H. Onderwater 260 gr. OEGSTGEEST Vrachtauto vloerde knipperlicht Zaterdagavond om kwart over elf kwam een vrachtauto, bestuurd door de heer G. v. d. W. uit Rijnsburg van de afrit van Rijksweg 4 uit de rich ting Den Haag. De wagen remde af bij het naderen van de trambaan maar door onverklaarbare oorzaak, waarschijnlijk mede door de glad heid van de v/eg, ging de vrachtauto slippen. Hij ramde het waarschu- wings-knipperlicht, dat afbrak en op de trambaan terechtkwam. Ten ge volge van deze botsing functioneerde ook het waarschuwingslicht aan de Rijnsburgse zijde niet meer. Aan deze gevaarlijke situatie maakte de repa- ratieploeg van de NZHVM zondag morgen vroeg een einde. centratie in hun karakterisering en plaats een verdienste van het kwar- Zondagmorgen te 8 uur slipte op de Haarlemmerstraat een auto. De wagen kwam tegen de gevels van de panden 49 volle werd vervuld is op de eerste en 51 tot stilstand. Ruiten sneuvelden, beide gevels en de auto werden bescha- expressie, de attractie van het boeien de parlando valt of staat hiermee. Deze belangrijke voorwaarden voor een geslaagd geheel hebben regis- tet Piet Horrée (Sjoert), mevr. E. v. Rossen-Pennenburg (Weduwe Ver boom), mevr. M. Boom-Schild (Mar tha) en Cees v. Oyen (Eddie) Zij heb- poflood seur en tonelisten begrepen en zij ben, met de stille entourage van de leverden daarmee een prestatie van oude dove knecht Barend (J. A. Bo- geest hoge waarde; van het begin tot het denstaff), het boerengezin met al ontroerende einde heeft hun spel de zijn moeilijkheden levensecht op de gezet. Zonder de anderen daarbij te kort te doen mogen toeschouwers in de ban van het ver haal gehouden. De twee zonen van de weduwe zeggen, dat de overtuigende karak- Verboom, eigenaresse van een vee- terschetsen van Eddie en zijn moeder boerderij, zijn van zeer uiteenlopende wel de sterkste pijlers -waren waarop karakters. Sjoert, de oudste, is de het machtig totaal rustte, stugge hardwerkende boer, geuwd In de bijrollen was de voornaam- met een zich moeizaam aanpassende s^e ^aak voor de plattelandsdokter stadse vrouw, onder moeders ditato- ^ortijn. Het is spijtig te moeten vast- „Ml bestuur houden zij gedneen he; stelleili dat dit nu juist de enige bedrijf gaande. Eddie, de jongste zwakke plek was, wij misten de va- zoon, heeft een probleemloze, levens- Eerlijkheid en intelligent, welke lustige zweryermatuur. In een onge- M kenmerkend zijn voor een derge- lukkig ogenblik heeft hij, onder in vloed, een medemens vermoord lijke, boven de dorpsgeest verheven, figuur; de plichtmatig gesproken aanleiding daartoe was een ruzie, ^ekst heeft hieraan ook zeker schuld waarbij de tegenpartij zich laatdun- gjs ^rentsen bracht het echte kat- kend uitliet over zijn eerste en enige stee(jse dienstmeisje- Riek Ko- liefde: Martha, nu de vrouw van zijn reman was Eddie's charmatne vrien- broer. Als Eddie terug komt uit de djn en schuldeiseresse. De dorpsnieuw No. 538 Horizontaal: 1. hoogge- gevangenis ontstaan de spanningen tjesjager de postbode (Nico van Til- bergte in Eng. Oost-Afrika, 5. plaats en het gezinsprobleem, hetwelk nog burg), had in zijn optreden teveel voor dieren, 6. schilderstuk, 8. groen- wordt vergroot door de waanzinnig aan toneeimatigheid en was daar- te, 10. bijb. figuur, 13. slangvormig sterke binding van de moeder aan doQr niet echt) doch ook niet st0_ dameshalsbont, 15. ongeveer, 16. term deze zoon. bij het schaakspel, 18. telwoord (Eng), munt. doorweekt, rend. Dit toneelstuk was precies zoals de zijn welkomst- Als tenslotte Eddie's zwerversdrang vreemde weer de overhand krijgt en hij mon- uru stert als matroos, krijgt de sensibele voorzitter - Verticaal: 1. dam langs een water, weduwe de shock, die haar verder woord formuleerde „anders dan an- 2 boom 3. meisjesnaam, 4. jaar (afk. voor deze intieme dorpse samenleving ders, de opvoering daarvan door Lat.), 5. groen in de wapenkunde, 7. ongeschikt maakt. Het gegeven is in T.I.G. mag met gouden letters in varinastabak in bladen, 9. onderrich- zijn wezen niet nieuw, doch 't heeft haar annalen worden geplaatst Het digd. Leidse Agenda MAANDAG, 26 OKTOBER R.K. Kruideniers. Wijnproef- en voorlichtingsavond. De Kleine Burcht Nieuwe Rijn, 8 uur nam. Leidse Amateurfotografen. Leden vergadering De Doelen, 8 uur nam. Wereld vluchtelingen jaar. Lezing door dr. C. L. Patijn, Burgerzaal Stadhuis. 8 uur nam. (genodigden). Oudercomité Alphons Ariënsschool Timorstraat. Onthulling geschenk en Amate-lezing. Schoolgebouw, 8 uur nam. Oudercomité St. Barbaraschool, Levendaal. Filmavond en lezing door zr Miriam over „Contact tussen ge zin en school" gymnastiekzaal Le vendaal, 8 uur nam. K. O. Vlaamse Schouwburg (Brussel) „Het dagboek van Anne Frank", Schouwburg, 8 uur nam. DINSDAG,27 OKTOBER A.K.W.V. Lezing door drs. H. A. M. Eisen, .,'t Gulden Vliies", 8 uur nam. Oudercomité St. Agneslyceum. Jaarlijkse bijeenkomst, ,'t Gulden Vlies", 8 uur nam. Kath. Nat. Bond voor EHBO afd. Leiden, aanvangscursus 8 uur, R.K. Lyceum. Jongerencontact.. Bijeenkomst in jeugdlokaal, Hazewindsteeg, 8 uur nam. varinastabak in bladen, ten, 11. familielid, 12. Europeaan, 13. mandje, 14. rivier in Rusland, 18. door de intentie van onze hedendaag- schonk de talrijke schouwburgbe- APOTHEKERSDIENSTEN aardsoort, 19. ik (Lat.), 21 godsdienst Grosfeld een moderne vorm gekre- (afk.), 23! voorvoegsel. gen. se schrijvers Michel Boere en Jan zoekers een mooie avond en ons allen Geopend apotheek Haven Haven 18, 1Jtel. 20085. Geopend apotheek Doeza, Doe- zastraat 31, tel. 21313. een hernieuwd vertrouwen in de toe komst van deze dappere groep. Feest bij de brandweer De vrijwillige brandweervereniging „Paraat" hield vrijdagavond een feestelijke vergadering in „Het Witte Huis" te Oegstgeest. In zijn openings woord heette de commandant, de heer M. J. van Gorkum, in het bij zonder burgemeester en mevrouw Du Boeuff welkom. De burgemeester sprak, als hoofd van de brandweer, na dit openings woord zijn dank uit aan alle leden van de vereniging.. Hij sprak over het gemeenschapsbesef en over het doel. Er zijn weinig verenigingen die zo onmisbaar zijn als deze vereni ging. Hij had respect voor de men sen, die hun tijd hiervoor beschikbaar stellen. Activiteit wordt niet alleen gevraagd bij brand, maar altijd. Zij moeten „paraat" zijn. Hierna ging de burgemeester over tot de huldiging van vier jubilarissen. De eerste was de heer G. A. Koelman. Deze is 40 jaar verbonden aan Pa raat. Tevens nam de heer Koelman afscheid als ondercommandant. De burgemeester sprak woorden van hulde en respect. Bij deze gelegenheid deelde de burgemeester mede, dat in verband met dit jubileum aan de heer Koel man bij Kon. Besluit van 21 septem ber 1959 door H.M. de Koningin is toegekend de eremedaille, verbon den aan de Orde van Oranje Nas sau, in zilver, die door de burge meester werd opgespeld. Tevens werd de oorkonde met het kruis van de brandweerver. overhan digd. Tot opvolger werd benoemd de heer P. Schippers. Deze vierde zijn 25-jarig jubileum en ontving hier voor de oorkonde met het zilveren kruis. De heer H. van den Ameele, bevor derd tot brandmeester na 35-jarig dienstverband, ontving ook de oor konde met het zilveren kruis. Als laatste jubilaris was er de heer N. van Abswoude, die ook met zijn 35-jarig jubileum de oorkonde met het kruis in ontvangst mocht ne men. De echtgenoten kregen ieder een bloemenhulde. Bevorderingen. Tevens werden de heren W. den Dubbelden en M. J. Zaalberg tot on derbrandmeester be\prderd. Hierna sprak de heer Koelman een woord van erkentelijkheid voor de Kon. onderscheiding en bracht dank voor alle medewerking in de afgelo pen jaren. Verder sprak de heer Van Gorkum zijn felicitatie uit tot de ju bilarissen en bevorderden De heer Schippers, voorzitter van de perso neelsvereniging „Paraat" bracht dank voor het in hem gestelde vertrou wen door zijn benoeming tot onder commandant. Na de pauze was het de beurt aan het gezelschap Geral- dini. Z0ETERW0UDE- LE'DERDORP Toneelavond St. Odilia. Gister avond werd in het Dorpshuis de jaarlijkse propaganda-avond gehou den ten bate van de R.K. Blinden bond „St. Odilia". Namens het be stuur werden de aanwezigen en de leden van de toneelvereniging „Nut en Genoegen" uit Lisse, die deze avond verzorgden, hartelijk wel kom geheten door de secretaris van de bond, de heer H. v. Schaik. Hij bracht dank aan de plaatselijke me dewerkers, die het mogelijk hadden gemaakt deze avond te verzorgen. Veertig jaar geleden is men begon nen, de blinden te overtuigen, dat zij tot meer in staat waren dan enkel maar de hand op te houden. En niet alleen zij maar ook de niet-blinden moest deze overtuiging bijgebracht worden. Daarin is al veel bereikt. Een verheugend resultaat daarvan is de opening van het revalidatie centrum te Loenen op 15 september j.l. Hier worden blinden opgeleid tot zelfstandige mensen in de maat schappij op velerlei gebied, zelfs tot in de metaalindustrie. Door genoemde toneelvereniging werd hierna opgevoerd „In de scha duw der guillotine" een romantisch toneelspel in 3 bedrijven van W. Brakenberg. Dit gegeven werd op voortreffelijke wijze voor het voet licht gebracht en voldeed volkomen aan de verwachting welke, naar aan leiding van de aankondigingen, kon worden gekoesterd. Een gespannen publiek volgde in aandachtige stilte het spel en een enhousiast applaus bewees, dat de spelers hun gehoor wisten te boeien. Na afloop bracht de heer van Schaik dank aan de spe lers voor het gebodene en vroeg toch vooral de bond te blijven steunen. Een zeer geslaagde verloting met verrassend veel prijzen besloot deze avond.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2