PRESBURG genoegen Deze Jongensmolière van PRESBURC^ Voor u die van voetbalr en voor u die van golf houdt... Raad van Leiderdorp regelde liquidatie „Ouderzorg - De Ridder' BRIXON v»,! 'ie Prachtig bruin of zwart rundleder Prima pasvorm ie Rand-genaaid Oersterke rubberzoo! Leder tussenzool (dus gemakkelijk repareerbaar) Rubber-profielhak En tenslotteongekend lage prijs Maten: 32-35.. 9.95 Nooit kocht u zó iets goeds voor zó weinig geld 318.95 36-40..10.95 Sport is sport. Maar toch is er een. verschil tussen de man die zondags naar het stadion gaat en de man die z'n week-end op de golflinks doorbrengt. Een materieel verschil... Er kan ook een overeenkomst zijn tussen die twee: beiden kunnen evenveel goede smaak tonen, als het op kleding aankomt. Beiden kunnen immers Brixon kiezen! Brixon overjassen zijn er in vele prijsklassen, van betaalbaar tot bereikbaar... Brixon overjassen zijn er in één kwaliteit: de beste! De mooiste tweeds en fijnste wollen stoffen worden door Brixon op de meest vakkundige manier verwerkt. Brixon voor alle mannen met veel goede smaak! Populaire serie: 78.- 108.- Brixon overjassen: 118.- 168.- Hoogstraat - Leiden De raad van Leiderdorp kwam gisteravond, onder leiding van bur gemeester K. van Diepeningen, in een spoedzitting bijeen ter afdoening van enige besluiten, die niet uitge steld konden worden. De liquidatie van „Ouderzorg" Het eerste punt van de agenda ging over het voorstel van B. en W. tot regeling van de liquidatie van de N.V. Steen- en kleiwarenfabriek „Ouderzorg De Ridder". Op 2 okto ber j.L zijn alle aandelen door de gemeente overgenomen en is deze dientengevolge eigenaar geworden. Aan deze overname was de voor waarde verbonden, dat onmiddellijk tot liquidatie zou worden overge gaan. Hiervoor is nodig, dat namens het gemeentebestuur een gemachtig de wordt benoemd, die de belangen der gemeente bij de liquidatie, die door de directie, onder toezicht van commissarissen, geschiedt, terzijde staat. B. en W. stellen voor, uitgaan de van de gemeentewet, die bepaalt dat de burgemeester de gemeente bij alle buitengerechtelijke rechtshande lingen vertegenwoordigt, de burge meester als gemachtigde aan te wij zen en by diens afwezigheid de loco- burgemeester. Tevens vindt het col lege de meest praktische oplossing om van elke raadsfractie één lid tot commissaris te benoemen. Tot liqui- dateuren zullen worden benoemd de burgemeester, de heer C. Sweris, de heer A. Buis met als secretaris de heer C. Hobo. B. en W. stellen voor in deze zin te besluiten en tot liqui datie over te gaan. De heer Boot ziet een moeilijkheid, dat de loco-burgemeester als deze als gemachtigde moet optreden te vens commissaris is. De heer God- dij n vraagt of de stukken betreffen de de liquidatie geheim blijven. Geheime zitting. Hierop vraagt de voorzitter of er raadsleden zijn, die nadere bespre kingen in geheime zitting wensen te houden. Als de heer Nievaart hierop bevestigend antwoordt schorst de voorzitter de vergadering en volgt een besloten zitting, die drie kwar tier duurde. Na de heropening ver zoekt de heer Goddijn, daar uit de stukken niet is gebleken, dat dit is geschied overleg te plegen met de werknemers of hun vertegenwoordi gende vakorganisaties om de belan gen van hen te behartigen. De voorzitter antwoordt, dat dit kan geschieden en het lijkt hem het beste, dat hierover een schrijven tot de commissarissen wordt gericht ten einde de positie en voorwaarden voor de werknemers te bepalen. Dit is de gemeente, als enige aandeelhouder verplicht, aldus de voorz. Tevens is besloten, dat alle raadsleden als commissaris zullen optreden, zodat de raad tevens raad van commissa rissen is. Geldlening. De N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's Gravenhage heeft de gemeente een vaste lening aange boden ad 622.350.ter financie ring van de volgende objecten: 1. de bouw van een rioolwaterzui veringsinstallatie op 532.500.2. de vernieuwing van de riolering in de Hoogmadeseweg en de verbete ring van die weg, geraamd op 80.300.en voor aankoop grond en het maken van een erfafscheiding 9.350.tezamen rond 622.350. Hoewel het niet de gewoonte is, dat een lening wordt aangegaan, al vorens een werk wordt begonnen, wilden B. en W. toch overgaan tot deze lening aangezien het geld ge bruikt kan wordeh voor de liquida tie van de steenfabriek. De raad ging hiermede accoord, zomede met het volgend voorstel be treffende correctie van een tweetal raadsbesluiten over de bouw van 15 woningwetwoningen voor grote ge zinnen en een rijksbijdrage in het jaarlijkse exploitatietekort. B. en W. delen mede, dat de prijs van 238.500.waarvoor door de firma Joh. Noorlander en Zonen te Leiden 15 woningwetwoningen zou den worden gebouwd in complex VI van het grondbedrijf, bezwaren ont moette bij de Provinciale directie van de Volkshuisvesting en Bouw nijverheid in deze provincie. Bovendien hebben de Gedeputeer de Staten der provincie Zuid-Hol land medegedeeld, dat zij hun goed keuring aan het besluit tot onder handse aanbesteding hebben moeten onthouden omdat de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid omtrent het verlenen van steun uit 's-rijks kas nog geen beslissing had genomen. Dit stond in verband met het feit, dat de Gedeputeerde Staten aan de gemeente nog geen toewijzing van een contingent woningwetwoningen hadden verstrekt. Onlangs is van Ged. Staten bericht ontvangen dat alsnog een contingent van 15 woningwetwoningen was toe gewezen. In verband hiermede is opnieuw contact opgenomen met de firma Noorlander en de Provinciale direc tie en zyn B. en W. thans ook ten aanzien van de prijs tot overeen stemming gekomen. Voorgesteld wordt de bouw van 15 woningwetwoningen met schuurtjes en het afbreken van de 4 op het ter rein staande krotwoningen op te dragen aan de fa. Joh. Noorlander voor 220.232.en opnieuw een rijksbijdrage aan te vragen. Aan dezelfde firma zal nog wor den verkocht een perceel bouwter rein bestemd voor de bouw van 6 eensgezins woningen langs de Bloem hofstraat. De prijs is voorlopig vast gesteld op 3.250.per woning. Van de rondvraag werd geen ge bruik gemaakt, waarop de voorz. nog mededeelde, dat op 1 december een openbare aanbesteding zal plaats vinden voor de bouw van de. riool waterzuiveringsinstallatie met de restrictie, dat het werk alleen uitge voerd mag worden door firma's, die reeds eerder een dergelijk project hebben uitgevoerd. LEIDEN Donkersteen 13 - Leiden AMSTERDAM ALKMAAR - HAARLEM - LEIDEN DEN HAAG - BUSSUM - HILVERSUM AMERSFOORT UTRECHT ARNHEM - NIJMEGEN - BREDA - GRONINGEN Elegance en ideale pasvorm. l Schoenen van V. D.1 Calfskin pump hak|e van 6 cm. Moderne vetergarnering KleurenFicelle. Havana 24.90 Komt u ze eens bekijken: dit verplicht u tot niets!

Leidse Courant | 1959 | | pagina 8