FILTERS BEST NUTROMA de veredelde koffiemelk van Tlutricixi Maison Spier De afgetreden wethouders in toespraken gehuldigd Bij Maison Spier Koopt U met Plezier Dames opgelet VRIJDAG 23 OKTOBER 1959 DE LEIDSE COURANT Gemeenteraad van Hazerswoude Nieuwe weihouders: L. M. de Boer (KVP) en H. van Rijn (C.H.) Onder oorzitterschap van burge meester A. Smit vergaderd*, de raad van Hazerswoude. Na de opening hield de voorzitter een toespraak bij het afscheid van de (niet aanwe-i.ge) wethouders. Toespraak van burgemeester. Alvorens over te gaan tot het vol gende punt van de agenda, nl. de beëdiging van de mouw benoemde raadsleden, Is het mij een behoefte enkele woorden te wijden aan de beide afgetreden weth iuders, de heren C. A. van Dam en N. P. Kap- tein. Gezien de vriendelijke en prettige wijze waarop deze heren mij zijn tegemoet gekomen bij mijn benoe ming en de buitengewone manier waarop zij zich verdienstelijk hebben gemaakt jegens de gemeente en haar bevolking gedurende hun jarenlang raadslidmaatschap en wethouder schap, had ik het een groot voorrecht gevonden om hen in uw midden toe te spreken met woorden die van hulde en erkenelijkheid blijk zouden geven. Helaas is dit door niet nader te noemen en u wel bekende omstandig heden onmogelijk. Dit neemt echter niet weg dat ik het op prijs stel, ook buiten hun aan wezigheid, deze woorden van hulde, erkentelijkheid en dankbaarheid uit te spreken. De heer Van Dam is reeds in 1919 gekozen tot raadslid en is dus 40 ja ren lid van uw raad geweest. In 1935 werd hij benoemd tot wethouder, welke functie hij tot op heden, dus 24 jaar lang vervulde. Gekozen tot raadslid toen de heer J. V; d. Meulen burgemeester dezer gemeente was heeft hij met de burge meesters Warnaar, Schokking, den Hollander en enkele maanden met mij samengewerkt in het college van burgemeester en wethouders. Niet minder dan drie dezer functio narissen zijn door hem geïnstalleerd. Om al zijn verdiensten op te sommen zou in een kort tijdsbestek onmogelijk zijn. Ik moge volstaan met er op te wijzen dat hij onder de moeilijkste omstandigheden het loco-burgemees terschap heeft waargenomen en wel in de donkere tijd der bezetting, loen hij van 19 juli 1941 tot 27 augustus 1942 en van 11 november 1944 tot aan de bevrijding het ambt van waarne mend burgemeester vervulde. Alleen zij die in 'n bestuursfunctie deze van gevaren zwangere tijd heb ben meegemaakt, kunnen beoordelen aan welke gevaren een bestuurder bloot stond en hoeveel wijs beleid en diplomatie er voor nodig was om de inwoners van een gemeente voor al te grote rampen te behoeden. De heer Van Dam heeft niet alleen toen, maar ook gedurende de gehele tijd van zijn ambtsvervulling op de bres gestaan en gepleit voor de be langen zijner gemeente en haar inge zetenen. Dat dit alles gewaardeerd werd door de hoogste autoriteiten in het land is wel gebleken uit het feit dat Hare Majesteit de Koningin hem en kele jaren geleden heeft benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Ik hoop dat uw raad het er mee eens is als ik hem de diepst gevoelde dank der gemeente betuig voor alles wat hij in haar belang gedaan heeft. De heer Kaptein werd in oktober van het jaar 1929 raadslic. en in 1939 benoemd tot wethouder onzer ge meente dus was precies 30 jaar raads lid en 20 jaar wethouder. Zoals u ziet eveneens een behoor lijke staat van dienst. Uiteraard trad de heer Kaptein, doordat hij geen loco-burgemeester was niet zó op de voorgrond en voor het forum als de heer Van Dam. Dit neemt niet weg dat zijn beza digd en kalm oordeel en de prettige wijze waar >p hij met mensen kon om gaan veel goeds voor de gemeenschap heeft bewerkstelligd en ook hem moge ik namens u onze welgemeende dank brengen voor alles wat ook hij deed voor onze gemeente. Persoonlijk heb ik zoals ik reeds opmerkte slechts zeer korte tijd het genoegen gehad met deze heren sa men het college van burgemeester en wethouders te vorm e., Toch was deze koite periode lang genoeg om beide heren zeer te waarderen en graag betuig ik hen persoonlijk nog mijn dank voor da wijze, waarop zij mij deze drie maanden hebben ingewerkt in de problemen der gemeente. Nu de avondzon neigt en de schaduwen langer worden op hun levensweg, wens ik hen gaarne toe, naar ik hoop ook namens u, dat zij, die zo veel gedaan hebben voor hun aardse woonplaats, een plaats bereid mogen hebben en het burgerschap zullen er langen van die stad, die het licht der zon niet behoeft, de stad waar nim mer schaduw noch nacht is, welks Kunstenaar en Bouwmeester God is. Moge Gods zegen en Gemeenschap hun levensavond vervullen met licht en vreugde. Toespraak van gemeente secretaris. Ja, ik onderschrijf hetgeen u ge zegd hebt: 't is jammer dat de heren Van Dam en Kaptein niet aanwezig "waren in de voorgaande vergade ring om afscheid van hen te nemen. Zij hebben daar ieder ongetwijfeld hun persoonlijke overwegingen voor gehad. De heer Van Dam anders dan de heer Kaptein en de heer Kaptein anders dan de heer Van Dam. Wat de heer Van Dam betreft geldt misschien wel de Latijnse spreuk, welke vertaald als volgt luidt: „Nog niet geheelde wonden vre zen voor de aanraking der handen". Bij de heer Kaptein wac het wel licht meer een lotsverbondenheid met de heer Van Dam met wie hij 30 jaar heeft samengewerkt inzake het bestuur der gemeente. Beide heren hebben een lange reeks van jaren op werkelijk ver dienstelijke wijze hun gaven en krachten gegeven aan de gemeen schap. In het bijzonder geldt dit voor de heer Van Dam, die ook onder De meesi verkochte filtersigaret in Amerika. Thans ook in Nederland. 20 st. f.1. moeilijke en levensgevaarlijke om standigheden voor de belangen van deze gemeente en haar ingezetenen op de bres heeft gestaan. Zij hebben dit in alle eenvoud gedaan. Aan God de dank dat Hij hen tot deze die nende taak in onze plaatselijke ge meenschap de bekwaamheid heeft geschonken. Het spreekt haast vanzelf dat ik met groot leedwezen van de beide heren afscheid neem, in 't bijzonder van de heer Van Dam. Tussen ons is een zekere verbondenheid gegroeid, welke verder gaat dan een prettige samenwerking. Voor het vertrouwen, dat zij al die jaren in mij hebben gesteld, mijn hartelijke dank! God zij met hen! In verband met het ontslag van de raadsleden N. P. Kaptein en C. A. van Dam werden reeds in de vorige vergadering de heren A. M. Menken en G. S. den Hollander als raadslid toegelaten. Thans legden beide raadsleden de vereiste eden af. De voorzitter feli citeerde beide heren en sprak over de onderlinge verhouding in de raad die zeer prettig is. Spreker sprak de hoop uit dat dit in de toekomst zo mag blijven. Benoeming wethouders Hierna werd aan de orde gesteld de benoeming van de nieuwe wet houders. Het eerst werd voorzien in de va cature van de heer C. A. van Dam. Met 12 stemmen voor en een blanco werd de heer H. van Rijn benoemd. Hierna werd de vacature van de heer Kaptein aan de orde gesteld. Met 12 stemmen voor werd gekozen de heer L. M. de Boer en met 1 stem voor de heer F. J. Kouwenhoven werd de heer De Boer benoemd verklaard. Nadat de voorzitter de beide nieuw benoemde wethouders met een kort woord welkom had geheten vroeg de heer L. M. de Boer het woord. Spreker zeide zijn taak gaarne te aanvaarden en sprak de hoop uit dat God hem de kracht gezondheid en de energie zal geven om zijn taak in het belang van de gemeente te mogen verrichten. Tot slot sprak de heer de Boer de wens uit dat er een prettige en vruchtbare samenwerking zal mogen bestaan en het college van B. en W. en de raad. Ook de heer van Rijn dankte de raad voor het in hem gestelde ver trouwen. Onder de ingekomen stukken be vond zich een verzoek van de heer B. den Braver, waarbij deze de raad ontslag verzoekt in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd als gemeenie-secretaris, amb tenaar van ae Durgernjke siana en administrateur van het Waterleiding bedrijf. Hierop verleende de raad ae heer den Braver eervol ontslag uit genoemde iuncties onder dankuetui- ging voor de vele diensten aan Ha zerswoude bewezen. Het verzoek van de Matigheids commissie onder Militairen om een subsidie heelt bij de heer Kouwenho ven de indruk gewekt dat in de re dactie van het prae-advies een mis stelling heelt plaats gevonden. Ten slotte werd het verzoek met alge mene stemmen afgewezen. Naar aanleidng van het voorstel om een perceel grond in het uitbrei dingsplan Rhynenburch te verkopen aan het Rijk voor de bouw van een groepsbureau met twee woningen vroeg de heer De Wit of de groeps commandant in deze gemeente komt wonen, waarop de voorzitter beves tigend antwoordde. Aan de heer C. A. van Dam werd eervol ontslag verleend als ambte naar van de burgerlijke stand van de gemeente. Hierna werd overgegaan tot het benoemen van de beide nieuw be noemde wethouders als ambtenaar van de burgerlijke stand. Met alge mene stemmen werden beide heren benoemd. Daar de stroomvoorziening van de percelen gelegen langs de Westzijde- weg, Bentweg en Westeinde te wen sen overlaat, werd besloten een stuk je grond te kopen van de heer IJ. Bol in het Westeinde om op deze grond een transformatorhuisje te bouwen zodat genoemde percelen voldoende lichtsterkte zullen krijgen. In verband met de bouw van 6 wo ningen op het Dorp en 6 woningen in Rhynenburch werd besloten aan de bouwvereniging Volksbelang een grond- en bouwvoorschot te verlenen. De huur van genoemde woningen is voorlopig berekend op 12,10 en 12,40 per week. De voorzitter deelde nog mede, dat de gunning van deze woningen nog op de helling heeft gestaan aangezien bij de Minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid bezwaren beston den tegen de grootte van de wonin- Op het Berlijnsc festival 1959 heeft de Duitse Jazz-danseres Marianne Lutz- Pastre met groot cucces Duke Ellington's suite „Such sweet thunder" ver tolkt. Ellington wil de danseres nu meenemen op een tournee, waarbij de Jazz-componist haar in de suite „A drum is a woman" wil laten dansen. Op het terras van een hotel in Frankfort .am Ellington met behulp van een bandopname-apparaat de suite even met Marianne Lutz-Pastre door. Geen wonder, dat de kamermeisjes hun werkzaamheden staakten. gen. Nadat een onderhoud heeft plaats gevonden mogen deze wonin gen thans gegund worden. De heer Kouwenhoven vroeg, of dit inhoudt, dat in de toekomst geen grote wonin gen meer gebouwd mogen worden. De voorzitter deelde mede, dat dit inderdaad zo is. Wij zullen onze be lofte na moeten komen hetwelk in houdt, dat genoemde woningen al leen en uitsluitend aan grote gezin nen toegewezen zullen moeten wor den. Er zal derhalve geen rekening mede worden gehouden of men met een klein gezin lang op de lijst staat. De woningen zijn uitsluitend be stemd voor grote gezinnen. De léden van de beide woonruim tecommissies t.w. van de kamer Dorp en Rijndijk werden met algemene stemmen herbenoemd voor een jaar. Nadat de voorzitter nog enige vra gen tijdens de rondvraag heeft beant woord wordt de vergadering geslo ten. De nieuwe wethouders. Wethou der L. M. de Boer werd geboren 16 april 1910 te Hazerswoude en in 1946 gekozen tot raadslid. Van beroep is hij kassier van de Coöp. Boerenleen bank Iiazerswoude-Kouaekerk aan den Rijn. Wethouder H. van Rijn werd ge boren 18 september 1909 te Woubrug- ge. In verband met het overlijden van raadslid M. J. Ravensberg werd hij lid van de raad in februari 1953. Zijn beroep is veehouder. DammenVoor de onderlinge competitie van de R.K. Damvereni ging „Samen Sterk" werden de vol gende wedstrijden gespeeld. G.van Goozen-W. Loomans 0-2; Th. Wortman-P. Verdegaal 1-1; Jac. Verdegaal-P. Verdegaal Czn 1-1; A. Stolwijk-C. Slingerland 1-1; J. Lou- rier-C. Kerkvliet 0-2; G. Kerkvliet- G. v. d. Meer 2-0. 32* Woningruil. Aangeb. heel huis (omg. Zoeterw. singel), bev. 8 kamers, serre, badkamer, gr. zol der, tuin en balcon. In ruil voor heel huis, eveneens goede stand, minstens 6 kamers en tuin. Br. onder no. 4120 bur. v. d. blad. 3? Regenjassen, winter jassen, jekkerst kostuums, sport- en werkjasjes, kam- garen pantalons, werk broeken. De speciaalzaak in net gedragen herenkle ding v. Leiden en omstre ken sinds 1910. Vooheen Raamsteeg 5, thans Hoge- woerd 127, tel. 23759. Gf» Zaterdagmarkt. De nieuwste dames- en he- renpyama's, alle maten 6.50; leuke meisjespyama's tot 14 jaar 3.75; vlotte nachtjaponnen tot 52 nu 4.49. Korenbrugsteeg over muziekhandel Servaas. Japie. 3? Aangeb. Singer hand- naa.imaohines 85.-; Nau- mann handn.maoh. 65.-. Beide machines prima werkend. Verkoop met ga rantie. Naaimachine-ihome, Haagweg 172a, Leiden. 3? Lambretta 125 c.c. '54, compleet 550.Valk a. d. H. Schouw, Voorschoten, tel. 25191—K 1710. 3? Goggomobiel '57. open aak, motorisch prima. Uiterlijk knap. Valk, a. d. H. Schouw, tel. 25191 K 1710. 3? Werkster b.z.a. voor de middaguren. Br. onder letter V aan R. Paauw, kantoorboekhandel, Roe lof arendsveen. 3? Aangeboden: 20.000 Freesia's, geprepareerd -ilauwe Wimpel en Marij ke. L. P. v. Klink. Noord- einde 207, R.A.Veen HAARLEMMERSTRAAT 109 t.o. Bata TELEF. 24016 LEIDEN U proeft het...héél Nederland weet het! Hoe u de koffie ook zet... een fijner kopje koffie met Zichtzendingen thuis op aanvraag. brengt een uitgelezen kollektie Wintermantels en Mantelkostuums in de nieuwste stoffen en modellen, met en zonder bont. JAPONNEN MEISJES, en KINDERCOATS Grote sortering REGENKLEDING

Leidse Courant | 1959 | | pagina 11