DE TEXAS-RANGERS De moord op Stanley Wilson visie op televisie Wat de commissie in Laos zag KNVB-toto steeg tot bijna 25 miljoen gulden vanaf febr. 57 Meer eenheid in raket-onderzoek Nog onrustig op Cuba DONDERDAG 22 OKTOBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Dag en nacht heerlijk warm! Veilig, reukloos en uiterst zuinig - 24 uur achtereen, zó brandt alleen een échte "Aladdin". Een kwaliteits- product van de bovenste plank! Gemaakt om U jaren lang van dienst te zijn, zonder, storing. PETROLEUM CONVECTOR Vraagt prospectus aan bij: J. G. DE ZEEUW N.V. Postbus 84. Dordrechjj moeten we nog afwachten. Zaterdag kan men via de KRO een nieuwe korte Hitchcockfilm zien en een nieuwe aflevering in de rubriek „Zo zijn ze". We hopen, dat Jan Blaaser uit vorige critieken lering zal hebben getrokken. De AVRO heeft a.s. zon dag in haar rubriek „Van a tot z" 'n nieuwe serie artisten op het pro gramma. Rondreis voor de NTS. Vandaag vertrekt per KLM de schrijver-journalist Anthony van Kampen voor een rondreis van een maand naar de West teneinde daar materiaal te verzamelen voor twee t.v.-uitzendingen voor de NTS. Deze uitzendingen houden verband met de herdenking van de Statuut- of Koninkrijksdag die op 15 december voor de vijfde maal wordt herdacht. De heer Van Kampen zal eerst de benedenwindse eilanden bezoeken (Aruba, Bonaire, Curasao) en ver volgens, voorzover zee- en luchtver- bindingen dit toelaten, de boven windse eilanden (St. Eustachius, St. Maarten en Saba). Na dit bezoek aan de Antillen volgt een bezoek aan Suriname. waar warmte helpt, helpt PHILIPS Infraphil beter denk daaraan ook bij rhevmatiek en verkoudheid Prijzen: 29.75 en 37.50 Daarnaast is aan de verenigingen in d® KNVB bijna 10 miljoen gulden afge dragen en aan de afdelingen ruim 600.000. (Advertentie) Aetherklanken Bij Contan aan de Roemeense Zwarte Zeekust zijn restanten van een 2000 jaar oude stad ontdekt. Er is o.a. een mozajek van circa 2000 vierkante meter, vermoedelijk een grootste ter wereld gevonden, zo meldt het Roemeense blad „Scinteia". Een caravelle straalvliegtuig gleed „als op ijs" toen het dinsdag avond op het vliegveld van Nice land de. De rolbaan was met duizenden slakken bedekt. Deze waren door de zware regen te voorschijn gekomen. Onweersbuien en zware regen val hebben geleid tot grote overstro mingen ten zuiden van Sydney en rondom Canberra, de hoofdstad van Australië. Ruim f 800.000 voor sportbonden dtLANü 190 iao 170 160 ISO 140 ISO ISO IIO IOO bit LL HU vu 00J l J j 'i L 1 r\ eizoer 1956-59 Seizoen 1959-60 1 COMFETITIEO 2345678 910 11 GEN IfoaflV.KLT We zagen ons land verliezen. Met eigen ogen voor de t.v, beeld buis hebben we ons Nederl. voetbal elftal in Keulen tegen Duitsland zien verliezen in ontstellende neder laag. Op 'n gegeven ogenblik ging er een hoera'tje op onder de duizenden toeschouwers en dat was toen de electrische lichten op het duister wordende speelveld aanflitsten. Meer licht in ons vaderlands team heeft het niet opgeleverd.En allengs was het uit ons land overgekomen legioen van wel tienduizend suppor ters met stomheid geslagen. Dat er fors gespeeld is, konden we goed waarnemen, want de camera's zaten er gedurig „boven-op". Dat laatste heeft de t.v. reporter Leo Pagano veel gemak bezorgd in zijn toelich ting op hetgeen de kijkers thuis zelf konden waarnemen en hij gaf geen onnodige „lessen" die de spelers in het veld toch niet konden horen. Al met al is ons in een gemakkelijke stoel niets ontgaan, zelfs niet vóór de aanvang het spectaculaire uittrek ken van de trainingspakken door onze elf spelers. Teenagers en tegenvoeters. De nieuwe AVRO-regiaseur Tony Vos, speciaal aangetrokken voor de verzorging van muzikale program ma's, hadden woensdagavond iets voor de teenagers in petto. HU kwam namelük met een soort instuif van leeftijdsgenoten die het in een be paalde tak van de muziek ver heb ben geschopt. Deze eerste keer was de veelbelovende componiste-zan geres Annelies de Graaf er by en met haar nog enige anderen. Er ging een kwartiertje „Tegenvoeters" aan vooraf, waaronder een soort docu mentaire moest worden verstaan. Het gegeven was aardig en lichtvoe tig, waar het contact tussen een ba by-verzorgster en een dierenoppas- ser werd behandeld. Er was ook nog een filmpje van Ed van der Elsken, een eerste aflevering, waarin deze bekende fotograaf iets heeft getoond van zijn wereldreis, die hij samen met zijn echtgenote heeft onderno men. Komende uitzendingen. Bij de NCRV komt Peter v. Kam pen (hopehjk nu eens 'n keer minder ernstig) hedenavond met een film overzicht. Hoofdschotel is een t.v. spel van Joseph Schuil „Het Con cert", met bekende tonelisten in de cast. Vrijdag ligt het accent onge twijfeld in de gewaardeerde rubriek van „Anders dan anderen" waarin Bert Garthoff van de VARA opnieuw de t.v. biografie van een bekend Ne derlander op het scherm zal brengen. Wat het Leidseplein-cabaret belooft, NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde muz. 8.00 Nieuws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Voor de vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Progr. voor oudere luisteraars. 12.00 Alt en piano. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Volksmuz. 12.55 Gram. of act. 13.00 Nieuws. 13.15 Instr. trio. 13.45 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.25 Radio- philharm.ork. 15.15 Voordr. 15.35 Me- tropole-ork. 16.00 Wenken v. d. tuin. 16.15 Vocaal kv/art. 16.45 Gram. 17.00 Voordr. 17.20 Interscholair Jeugd- toernooi. 17.40 Beursber. 17.45 Jazz- muz. 18.00 Gram. 18.20 De hangmat. 18.50 Regeringsuitz.: Serie: Plaats en functie van het Koninklijk Instituut voor de Tropen. II. Spreker: prof. dr. R. A. M. Bergman, directeur van de Afdeling Culturele en Physische An thropologic. Onderwerp: Wat is an thropologic? 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Op de man af, caus. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20.00 Avondrust, hoorsp. 20.30 Ork., koor en sol. 21.40 Kunstrubriek. 22.00 Gram. 22.30 Nieuws. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Muzikale caus. 23.20 Gram. 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM n, 298 M. 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 19.30 VP RO. 21.0 VAR. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VAR. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.23 Lichte muz. en rep. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. en act, 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 De vrouw in en buitens huis, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: Voor de vrouw. 11.00 Voor de kleuters, 11.15 Sopraan en piano. 11.35 Gram. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.20 Regeringsuitz.: Landb.rubr. 1. Iets over nierontsteking. 2. De paarde- keuring in Utrecht. 12,30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nieuws 13.15 Meded. en gram. 13.25 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Pianorecital. 14.30 Voordr. 14.50 Gevar. progr. VA RA: 16.00 Muz. caus. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Gram. v. d. jeugd. 17.55 Act. 18.00 Nieuws. 18.15 Pol. caus. 18.25 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de i, caus. 19.00 Voor de kleuters. 19.10 Jazzmuz. 19.30 Geloven in deze tijd, caus. 19.45 VPRO-nieuws. 20.00 Nieuws. 20.05 Bekende geluiden, caus. 20.10 De dichteres Hélène Swarth, caus. 22.20 Voordr. 20.35 De wereld vergadert, caus. 20.45 Godsdienst en wereld, caus. VARA: 21.00 Quiz. 21.25 De stilte laat zich zoeken, klankb. 22.14 Buitenl. weekoverz. 22.30 Nieuws. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Soc. nieuws in Esperanto. 23.10 Vergely- kenderwUs, muz. causerieën. 23.55— 24.00 Nieuws. Televisieprogramma's. NTS: 20.00 Weekjourn. VARA: 20.30 Cabaret. 20.45. Anders dan anderen. De commissie van onderzoek, die voor de Veiligheidsraad naar Laos is geweest, heeft woensdag een be zoek aan de secretaris-generaal van de Ver. Naties, Dag Hammarskjoeld gebracht. Naar verluidt zal het rap port van de commissie de volgende week gereed zijn, De commissie zou bewijzen heb ben gevonden dat de communisti sche regering van Noord-Vietnam liche wapens aan de communistische rebellen in Laos heeft geleverd. ZU zou echter niets hebben gevonden, dat wijst op georganiseerde militaire deelneming van Noord-Vietnam aan de strijd, zoals de regering van Laos heeft verklaard. In Vientiane is woensdag bekend gemaakt, dat de vüand uit het ko ninkrijk verdreven schynt te zyn. Sedert dinsdag zijn zuiverings operaties gaande, zo verklaarde het ministerie van defensie van Laos. De ballistische dienst van het Amerikaanse leger zal voortaan ton der leiding staan van de nationale dienst voor ruimtevaart en ruimte onderzoek (Nasa), zo heeft het Pen tagon gisteren meegedeeld. Eerder had president Eisenhower na een vergadering op het Witte Huis met zijn voornaamste adviseurs op het gebied van raketten al mee gedeeld, de controle op Amerika's raketprogramma van het leger aan een burgerorganisatie te willen over doen. Hij zei het Congres goedkeu ring voor deze overdracht aan de Nasa te zullen vragen. De nieuwe regeling komt er op neer, dat het leger zich in het ver volg alleen met raketten voor mili tair gebruik zal bezig houden. De Nasa zal de volledige verantwoor delijkheid dragen voor het Ameri kaanse ruimteonderzoek. Er is in de V. S. steeds veel kri tiek geoefend vooral in de laatste tyd op de concurrentiestrijd tus sen de verschillende legeronderde len op het gebied van de ruimte vaart. Deze concurrentie zal door de nieuwe maatregelen stellig afnemen. GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA DRAADOMROEP. (Over de 4e lyn). Van 1820 uur. Giuseppe Verdi: fragmenten uit „I Lombardi", „Rigoletto", „II Trova- tore", „La Traviata", „La Forza del Destino" en ,Aïda". VATIKAAN8E RADIO. (25 m. 67; 31 m. 10; 41 m. 21; 196 m.). 22.15 uur Wat denkt de H. Stoel over Het is thans zover, dat de KNVB-toto het punt heeft bereikt, waarop aan alle Ned. sportbonden 'n deel v. d. opbrengst ter beschikking kan worden gesteld. Of schoon reeds eerder incidenteel de hel pende hand kon worden geboden, wa ren de omstandigheden van dien aard, dat een zo algemeen gerichte verlichting van de heersende nood niet eerder kon worden overwogen. Er moge aan worden herinnerd, dat in januari 1957 de KNVB-toto in het leven werd geroepen, omdat de toen werken de clubpools waren gesommeerd de akti. viteit te staken en het in 1956 door de KNVB by de Regering ingediende toto rapport nog niet tot tastbare resultaten had geleid. Er kon een begin worden gemaakt met Vier vliegtuigen hebben gisteren een uur lang boven Havana, de hoofdstad van Cuba gevlogen, zon der dat er iets tegen hen werd on dernomen. Daarna stegen regerings vliegtuigen op, waarna de onbekende toestellen weg vlogen. Een vliegtuig, dat boven het pre sidentiële paleis, in het centrum van Havana vloog. is door de luchtdoel artillerie in het paleis beschoten. Woensdag is de militaire comman dant in de Cubaanse provincie Ca- maguey, majoor Hubert Matos, ge arresteerd op beschuldiging van hoogverraad. Matos, die één van Fidel Castro's trouwste medewerkers tijdens de re volutie was, had ontslag genomen uit protest tegen de benoeming van Raoel Castro, broeder van de pre mier, tot minister van de strydkrach- ten. Premier Fidel Castro heeft in een radiotoespraak, die hij enkele uren na de arrestatie van majoor Matos uitsprak, verklaard dat deze een „eerzuchtige, egoïstische en gewe tenloze verrader" is. het verzamelen van de middelen om tenminste één redelijk uitgerust sport centrum binnen afzienbare tijd te stich ten. Gebleken is reeds, dat hiervoor zo'n grote som nodig is, dat voor het verwe zenlijken toch gerekend moet worden met een periode van enkele jaren. Uit het onderzoek van de door de sportbonden beschikbaar gestelde finan ciële rapporten en de besprekingen met de besturen van die sportbonden is ge bleken, dat de jaarlijkse terugkerende behoefte aan middelen voor de admini stratieve organisatie, de voorlichting, de technische organisatie en de opleidingen, zó groot is, dat het subsidiëren daarvan thans nog niei mogelijk is; bovendien ontbreekt het aan de zekerheid om de financiële steun hiervoor te continueren. Voor zover hieronder gevallen schuil gaan, die met een bijdrage voor éénmaal het verder werken mogelijk maken, is daaraan thans tegemoet gekomen. Zeer grote behoefte is gebleken aan materiaal. Enerzijds bleek het gebrek zo groot, dat het organiseren van inter nationale wedstrijden van betekenis niet mogeiyk is, omdat het beschikbare ma teriaal niet aan internationaal gestelde voorwaarden voldoet; anderzijds bleek de internationale ontwikkeling in som mige takken van sport zo'n grpte behoef te aan modern materiaal te hebben ge schapen, dat het voorzien waarin ook met de grootst mogelijke opoffering van de daarbü betrokken sportlieden slechts voor een fractie is mogelijk gebleken. De omvang van de sportbonden is niet zonder invloed geweest bij het vaststel len van de bedragen voor elk van hen. Doch de overweging, dat kleine bonden nimmer tot het verwerven van vaak kostbaar materiaal kunnen geraken, is voor de Bestedingscommissie van meer betekenis geweest. In totaal werd van februari 1957 af een bedrag van 24,980.104.75 aan toto- gelden ingelegd. De verdeling daarvan was als volgt. Kosten 4.53%, prijzen 38.16%, verenigingen 39.44%, afdelingen KNVB 2.44%, sportcentrum 10.82%, ver strekte en nog te verstrekken gelden aa'n de sportbonden 4.61%. In de specificatie hiervan vinden we o.m. de volgende be dragen: uitzending Olympische Spelen 1960 100.000, NOC 42.000, Ned. Katho lieke Sportbond 50.000, Kon. Ned. Gymnastiekverbqnd 110-000, KNZB 62.000, Ned. Hanbal Verbond 40.000, KNAU 55.000, Ned. Sanatorium Davos (sportterrein) 25.000. Tezamen werd aan de Ned. sportbonden een bedrag van 771.625 vertrekt, terwijl binnen enkele weken nog 73.105.92 komt, terwijl 307.672 aan subsidies werd verleend. Na de 8e competitieweek blykt dat de belangstelling van de Ere-divisia bezoe kers zich in gunstiger zin ontwikkelt dan het vorige seizoen. Toen kwam het bezoekersaantal niet boven de 150.000 uit. Thans draait dit om de 160,000. Of het dit seizoen zo blij ven zal is natuurlijk nog de vraag. Uiteraard heeft het fraaie weer de eerste weken zijn invloed doen gelden. De terugval op de afgelopen eerste herst- dag is duidelUk zichtbaar. INZETTEN IN DE VOETBALTOTO De inzetten van de voetbal toto blijven zich sneller ontwikkelen dan vorig jaar het geval was. Als het in dit tempo door gaat ligt de inzet van 1 miljoen gulden zelfs dit seizoen binnen de mogelijkhe den. SCHAKEN Gisteren zijn in Belgrado de partyen voor 4e 24ste ronde van het kandidaten- toumooi gespeeld. De resultaten waren: TalKerës afgebroken; SmislovPe- troslan Fischer—Benkoe 1—0; OlafssonGligoric afgebroken. Na de vierentwintigste ronde is de stand: 1. Tal 17.5 pnt en afgebr. partij; 2. Keres 15 pnt en 1 afgebr. partij; 3/4 Smislov en Petrosjan elk 13 pnt; 5. Gli- goria 11 pnt en 1 afgebr. partij; 6. Fisoher 10 pnt; 7. Olafssons 7.5 pnt en 1 afgebr. party8, Benkoe 7 pnt. mmetdh wereldwrmurde stofwigers-S f m theeftet Doemenngtj mSMiHiisti! De teddy 6<m!> tk merktest ulug.ditikenlteenietsmk^ miken.door hen een grootse hik te (em'fit wit ms er grootser dm.: T het wegnemen ven dents. Durhj weren de Maulers mheotielmgroolwti WÊtÊmmÊ^mf door PHILIPPA PRESTON gelegenheid gegeven, zich te laten 16) meeslepen in rUke kringen, waar men „Sonia, wil je vanavond met me haar bewondering voor moderne dineren? Laten we dan eens praten, vriendschap had te weten misbrui- Dan is alles voorbij, wat er ook op ken. die vergadering gebeuren mag, en ik Voor hem zelf had het weelde en zal je sympathie hard nodig hebben, geriefelijkheid gebracht en de mo- om mijn zorgen voor een paar uur geiykheid van te schilderen, wan- te verdrijven". neer hy daar zin in had, maar nu „Liefste, ik zou het heerlijk vin-schen geld hem niet veel voordeel den". te bezorgen. Als hy arm geweest was Sonia had gehoopt, dat ze van- zou hU geen tijd tussen zUn werk avond bevrijd zou zijn van de hebben kunnen vinden om over ven- nieuwe bedreigingen door Leonard sterbanken heen te klimmen en een Peters. Nu zou die boven haar hoofd duur breekUzer te kopen. Maar van blijven hangen. Hij had haar twee de andere kant, zou hij dan Audrey of drie dagen toegestaan, een was ook niet ontmoet hebben, bijna voorby. Hij zag een krantenstalletje en Na zyn vertrek by Audrey was kocht de laatste editie, die nog vol Shane naar het naastbygelegen sta- stond over de meest sensationele tion van de ondergrondse gegaan, misdaad der laatste jaren en met Duizenden dingen speelden tegelyk het vette opschrift prykte: door zyn hoofd. Wat kon hij voor Audrey doen? Ze wag zo hooghartig. Ze zou geen geld van hem willen aannemen, al kon ze alles van hem krijgen. Geld was niet van veel nut gebleken, noch voor hem, noch voor Daarna volgde tot in de byzonder Sonia. Aan Sonia had het slechts de heden de mededeling, dat de brief, Politie verdubbelt pogingen tot ontsluiering ven geweldige bank- fraude. waarin opdracht gegeven werd, de effecten van 't ene bankgebouw naar het andere over te brengen, door Peters vervalst was; want al was het heel handig gedaan, deskundigen hadden boven alle twyfel aange toond, dat de vervalste brief door een linkshandige geschreven was en het was algemeen bekend, dat Peters met zyn linkerhand schreef. Het was nu ook duidelyk, dat Peters zyn neef had overgehaald om als zijn dubbelganger te fungeren, om zelf een alibi te hebben. Boven dien had men op het postkantoor ver klaard, dat een persoon, die volko men beantwoordde aan het signale ment van Peters, een pakket ter be stelling had afgegeven, dat haastig verzegeld scheen te zijn. Shane liep werktuigelUk het sta tion van de ondergrondse, waar hy een trein had willen nemen, voorby, botste tegen verscheidene mensen, die hem binnensmonds verwensten aan en bleef doorlopen. Peters en die bankfraude. Het ge- geheim werd hoe langer hoe inge wikkelder .HU dacht ook aan Sonia. HU moest naar haar toe om te kU- ken, wat ze deed en om haar te waarschuwen dat ze zijn verhaal over de wandeling in het park niet verder mocht vertellen. Hy zou haar dat op de een of andere manier moe ten verklaren. Ze mocht in geen ge val te weten komen, dat hij op die kamer geweest was. Hy belde haar op, maar de stem van Maisie gaf hem antwoord. „Zo, hallo Shane.... Nee, Sonia kwam thuis zonder met John ge luncht te hebben. Hij moet helemaal van streek zyn geweest over die diefstal. Er is zo even bezoek geko men, waarmee Sonia op het ogenblik in de zitkamer in gesprek is. Ik ge loof, dat hij weten wil, of ze onze vriend Peters kent. Zulke gekken toch! Net of zij hem kan vinden!" Shane maakte zich van het gebab bel af en hing de hoorn op met het gevoel, dat op ditzelfde ogenblik Sonia bezig was met aan Leyton te vertellen, dat haar broer Shane, na Peters niet thuis getroffen te heb ben, in het park was gaan wandelen. „Goeie genade!" mompelde hy ver drietig. Hy keek op zyn horloge. Het zou minstens nog vier uur duren, voordat het gerechtelyk onderzoek voorby was en hU Audrey te spreken kon krygen. Hij kon het tussen vier muren niet uithouden. Hy had ruim. te en frisse lucht nodig. Hy stapte in de ondergrondse en reed naar het station, dat het dichtste by zyn gara ge gelegen was. Daar haalde hy zyn auto en baande zich slingerend een weg door de drukte langs de River side Drive en vandaar naar buiten in het vrije veld. VII EEN VOORSTEL AAN SHANE Totaal versuft kwam Audrey uit de zitingszaal vandaan. Het kruis verhoor was een kwelling voor haar geweest, die ten toppunt was geste gen, toen ze hoorde zeggen, dat de zaak werd geschorst en dat ze nog een tweede maal zou moeten getui gen. Ze had zich tijdens de onder vraging kalm gehouden en haar ge heim zo goed bewaard, dat zelfs Leyton voor het ogenblik overtuigd was, dat zij alles verteld had, wat ze wist. Met een taxi ging ze naar Shane toe. Ze verlangde wanhopig naar hem en hij stond vlak achter de grote deuren van het schitterende hotel op haar te wachten. De be zorgdheid die uit zijn ogen sprak en de handdruk waarmee hy haar be groette, zowel als de klank van zyn stem spraken haar van de ondrage lijke spanning, waarin hij verkeerde, doch hy slaagde erin, dat gevoel te verdrijven, door te zeggen: „Wat staat blauw je toch goed" Die opmer king volgde terstond qp zijn begroe ting en bracht een vergenoegd glim lachje op haar gelaat. „Ik draag byna niets anders. Wat heb je een leuk tafeltje uitgezocht". Er stond een overkapt lampje op en de schutten verhinderden, dat de omzittenden hun gesprek verston den. Het was de eerste keer dat Audrey in zo'n weelderig hotel kwam en ze vond, dat Shane een buiten sporig uitgebreide „thee" bestelde. Toen de kelner eindelijk weg was, boog Audrey zich voorover en vouw de de handen boven het blanke ta fellaken ineen. „Ze hebben de zaak geschorst". Shane was bezig met zUn mes en vorkje, „Ja, dat dacht ik wel. Er zal ver moedelijk een massa nieuwe gegevens aan het licht komen". „En nu moet je me vertellen wat er vanmorgen gebeurd is. Shane, het is voor mij veel beter dat ik het ergste weet. Ik ben geen meisje dat in watten gelegd wil worden. Ik wil graag precies weten, hoe ik ervoor sta". (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1959 | | pagina 8