CAMERA- knipoogjes DE LEIDSE COURANT De Vispoort in Elburg. is de enige van de vier stadspoorten welke nog overgebleven is en welke met succes de tand des tijds heeft weerstaan al hebben oudheidminnende Nederlanders dan ook een stevig handje moeten helpen. Het resultaat van goed onderhoud en restauratie is echter dankbaar genoeg: een van de schilderachtigste plekjes langs het üsselmeer is hiermede bewaard gebleven. fc... Dit is een van de wonderlijke hoeden uit de collectie van Fanny Whitney te Parijs, die hoedjes van draad, bont, fluweel, zijde en veren toont op de tentoonstelling „Lineaire verwarring" in het Amerikaanse culturele cen trum in de Rue du Dragon te Parijs. Fanny Whitney zegt bij haar ont werpen te zijn geïnspireerd door moderne beeldhouwwerken. Een jager uit Escoville in Calvados, Michel Lehoux, heeft in zijn jacht in Normandië tot zijn verrassing een Koningsarend aangetroffen met een vlucht van 1.95 m. Hij wist de vogel met twee schoten te doden. Mevrouw Lehoux toont hier de arend. Nu de abnormaal lange zomer van 1959 dan toch ten einde is, komt dit „Suedster"-jasje uit de collectie van Dickler in Londen snel in de belang stelling te staan. Het sluit over elkaar heen, heeft een revers-kraag, zakken met kleppen en manchetten aan de mouwen en is gevoerd met lamswoL Foto links: DE FAMILIE PIP O De familie Pi po wordt weer in een nieuw avontuur gewikkeld „Wie is Foeffie".Zaterdag zal de eerste aflevering op het beeldscherm ko men. We zien hier Pipo, dochtertje Petra (Petra Barnard) en Mam- maloe (Christel Adelaar), bespio neerd door Simon D. Zemel (Guus Verstraete). Foto rechts: N.C.R.V.-T. V. GAAT „DE EERSTGEBORENE" UITZENDEN Op 1 november a.s. gaat de N.C.R.V.- T. V. een telerecoriling uitzenden van „De Eerstgeborene", een stuk van Christopher Fry in de vertaling van Bert Voeten. De foto toont een scene uit dit stuk. V.l.n.r.: de zuster van Pharao Seti H (Loudi Nijhoff), de dochter (Simone Rooskens) en Ramses de zoon (Manfred de Graaf). Na Rome heeft Milaan de twijfelachtige eer de stad met de meeste verkeersongevallen en -slachtoffers te zijn. De politie van deze grote stad heeft onlangs een grootscheepse actie ontketend voor meer verkeersveilig heid. Een van de (aardige) vondsten is het plaatsen van een aantal plastic zebra's bij voetgangersoversteekplaatsen, de zgn. „zebra's". Het plastic beest draagt verschillende opschriften, zoals: vrij vertaald „Kijk naar de zebra".

Leidse Courant | 1959 | | pagina 6