brinta =tarwe Justitie liet zich misleiden door de naam „Unesco" Niemand de deur uit zondereen Brinta-ontbijt! Bij PIT 54 ging de vlag uit Jeugdleiderscursus NKS Afd. voeibal district Leiden De taak van de jeugdleider m£m PIT '54 „Schepenbezitter" peuterde 30 mille bij banken los WOENSDAG 14 OKTOBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 geen loten wilde hebben en ook geen» zin had ze te verkopen of om terug te sturen, omdat men nooit om de loten had gevraagd, kreeg men te ho ren, dat „met de Unesco niet te spot ten viel". Men zou aan het korste eind trekken als men protesteerde. Er is een trekking geweest, maar Nederland overschreden. De loten duizenden loten lagen nog onver- (in totaal een miljoen tegen 1 gulden kocht, hoewel het Centrum bij de per stuk) hadden een voor een uit- portie had laten doorschemeren, dat gegeven mogen worden en niet, zo- aiieg weg was. Een en ander heeft als gebeurde, in bundeltjes van tien gr0te ontstemming veroorzaakt bij stuks. De loten werden over het ge- instellingen als het Reumafonds, de hele land gezonden met een mislei- Appèl, die bonafide loterijen orga- dend briefje erbij waarin werd ge- niseren, en bij vele duizenden parti- - - wezen op het goede doel, dat Unesco culieren. De Unesco te Parijs, die een geven voor de loterij Aktie 1 van het nastreeft. Men werd verzocht de lo- officiële verklaring had behoren af Nederland te Amster- ten te kopen, door te verkopen of te leggen omtrent de juiste toedracht, dan, Men er terug te sturen heeft dit niet gedaalli deze Als men bij het Unescocentrum organisatie bang was haar goede kwam klagen, dat men helemaal naam te schaden. Loterij oorzaak van beroering Het begin van dit jaar werd op ad vies van de politie te Amsterdam en van gerechtelijke instanties door de minister van justitie vergunning ge- dam. Men was er van overtuigd, dat de opbrengsten ten goede zouden ko men aan het werk van de Unesco, een internationale organisatie van de Verenigde Naties die over de hele wereld hulp verleent op het gebied van onderwijs, cultuur en wetenschap en haar aetel te Parijs heeft. Achter af blijkt niets minder waar te zijn geweest dan dat. Het Unesco Centrum Nederland houdt zich slecht bezig met het ge ven van voorlichting over het werk van de Unesco en ook andere inter nationale organisaties. Het is een par ticuliere stichting, welke van de Unes co te Parijs wel enige subsidie krijgt als aanmoediging om het voorlich tende werk te kunnen verrichten, maar verder op deze gronden nooit een vergunning had mogen ontvan- S:n voor het houden van een loterij. et Centrum had de opbrengsten, naar thans is komen vast te staan, willen gebruiken voor het betalen van onkosten en salarissen. Behalve dat de vergunning niet verleend had mogen worden, zijn zelfs de bepalingen van de gegeven vergunning door het Unescocentrum Half ja< r geëist tegen knoeiende adjudant In hoger beroep gekomen van een vonnis waarbij de rechtbank te Am sterdam hem wegens knoeierijen met cnkostendeclaraties en verduistering van wat schoonmaakartikelen een jaar gevangenisstraf had opgelegd, heeft de thans 62-jarige voormalige adjudant van de rijkspolitie H. van H., destijds commandant van de par- ketgroep Amsterdam, gistermiddag de procureur-generaal bij het ge rechtshof te Amsterdam zes maanden tegen zich horen eisen. De procureur-generaal noemde het een trieste en nare zaak, die een zwarte bladzijde is geworden, niet al leen voor de politie maar zelfs voor het gehele justitie-apparaat omdat hier een chef van een parketgroep te eigen bate te hoge transportkosten voor gevangenen die van het huis van bewaring naar het paleis van justitie werden vervoerd, had opgegeven. De verdachte heeft daarmee in vier jaar tjjds er naar schatting 3000 gulden van overgehouden. De procureur wilde er echter re kening mee houden, dat deze een voudige man in zijn leven te veel promotie heeft gemaakt en een taak op zijn schouders had gekregen, Z0ETE6W0UDE men: immers de jeugd heeft in d eerste plaats nodig lichaams-, karak ter- en godsdienstvorming maar oo! kennis van de spelregels. Hij mag ooi- niet te gauw prestaties eisen van zijr jongens. Indien mogelijk 3 a 4 con tactavonden organiseren waarondr De inleiding van deze tweede avond ouderavonden, met o.a. film e.d. O zou gaan over de jeugd in het alge- godsdienstig terrein kan de jeugc' meen dus niet alleen over voetbal- leider veel bereiken, door zelf he Iers- Het is in de hoofdzaak de onvol- voorbeeld te geven, dan ligt er eei wassen jeugd, die opgevoed mo*t groot werkgebied braak. De inleide worden. De jongens verwachten hun doorspekte zijn inleiding herhaalde geestelijke vorming van ons, hun lei- ijjk met praktijkervaringen, die zeei ders aldus Broeder Salesius, die deze verhelderend werkten Hoewel de taal avond als spreker optrad.. Als leider van de jeugdleider uitvoerig was be- m?ft ™en niet bekrompen zijn, maar sproken, gaf de inleider tot slot no? volledig mee kunnen gaan met de enige raadgevingen ten beste, jongens, want deze jongens verwach- j^a de gebruikelijke groepsvorminr ten een volle overgave van hun lei- werden de volgende vragen gesteld der en dan is er ook iets mee te be- a TT reiken. Wij moeten het ook niet al- l- .-Hoe tracht U van Uw club(je) leen in voetbal zoeken, maar ook ee^ vriendenkring te maken eens contactavondjes organiseren met 2. „Welke goede eigenschappen diverse spelletjes naar keuze. De wij bü de voetballende jeugc jeugdleider moet met alles en ieder- aankweken. een rekening houden, want iedere 3- "En welke slaiht« eigenschap- jongen krijgt een andere opvoeding, Pen- maar de sport is een voornaam punt Uit de antwoorden is gebleken, dal in het leven van de jeugd. Hij moet men evenals vorige week de stof ter- als het ware een hulp zijn voor de dege heeft besproken, zodat ook deze ouders, daarom is contact met elkaar avond weer tenvolle heeft bevredigd, ook nuttig. De leider- moet van zijn Er kwam zelfs een tegenvraag, n.l. jongens niet alleen goede voetballers over het probleem van gezamenlijk •(Advertentie) maken, maar ook nuttige mensen van reizen per team, waarvan enkele jon- de maatschappij. Hij moet contact gens e bromfiets bezitten en niei stratie, die de 2 spelers uit het eer- zoeken met de Geestelijke Adviseur bij de groep willen blijven, maar snel ste team van Treffers, Ton L'Ami van de vereniging. De moeilijkste jon- vooruit rijden. en Ton Hoogenboom, 's middags om gens in de vereniging moeten maar De visie van de inleider was: men kwart voor vijf in het parochiehuis pjet zonder meer bedankt worden, moet zoveel mogelijk deugden aan gaven. Allereerst speelde Ton L'Ami maar men moet proberen van deze kweken, het egoisme is een zeer t een 6ame tegen de PIT-junior Bert jongens iets te maken, want juist moeilijk punt, de jongens geen tegen- met resp. echtgenoten en de heer J. van der Helm, die fel van leer trok deze jongens hebben leiding het standers laten kleineren en bdhulp- Rodewijk jr. ra de nederlaag tot 21 11 wist te hardst nodig. Een belangrijk punt is zaamheid aanleren. Aanbieding clubvlag. w^sfru" tussen de 2 Hrafd- oolt de samenwerking met de leiders Over de bromfietsenvraag was zijn klassers die in de Se eame dnnr van andere sportverenigingen, buiten mening: men moet de grotere meer deken ^Juffermans ^et woord JeTbJlisl h" hoopte, dat het jeugdig élan dat nu Al met al een prachtige reclame voor R.K.T.T.V, in de vereniging PIT '54 heerste, ook de tafeltennissport in Zoeterwoude. in '64 en '74 en '84 nog even jong en De demonstratie werd door pater fris zou mogen zijn. Kapelaan de v- Beurden en door ongeveer 150 Leede zorgde voor de verrassing van andere mensen, voornamelijk jeug- de dag door aan het bestuur van dige, bijgewoond. PIT '54 een clubvlag aan te bieden, 's Avonds werd de feestdag beslo- vervaardigd door de kunstenaar Paul ten mat een gezellige feestavond voor Brand uit Voorburg. Twee jeugdige aBe seniorenleden m.m.v. de Black grote verantwoording op zich geno- vooruitrijden niet zo erg.' De heer Dusee daartegen vond het bijeenblijven zeer belangrijk in ver- D1R.-GENERAAL VOEDSEL VOORZIENING BEZOCHT DROOGTEGEBIEDEN band met de saamhorigheid, ook in verband met de verantwoordelijkheid van de leider tegenover de ouders. De eerw. broeder Feminus gaf daarna nog een uiteenzetting over ow Ter verdere oriëntatie van de mi- de vraag „Wat is vriendschap?" Dat junioren droegen de vlag naar voren Stars, een amusementsorkest, waar- nister van landbouw en visserij over kwam in het kort hierop neer: bij op 't toneel en iedereen was met van een. der bandleden ook een de gevolgen voor de landbouw van de een clubvorming geen uitsluiting, stomheid geslagen over dit volmaak- nummertje telepathie ten beste gaf. aanhoudende droogte, met name in want een jongen is van nature te stukje kleurenspel. 0m ongeveer half één 's nachts was de zandgebieden, heeft de directeur- egoistisch, hooguit duldt hij een paar Namens SJZ sprak voorz. v. d. de le lustrumviering van PIT '54 generaal van de voedselvoorziening, vrienden naast zich, maar meer ook ten einde. ir. J. A. P. Franken, de streken in- niet. Maar als hij goed geleid wordt het zuiden des lands bezocht, te we- verdwijnt deze eigenschap dikwijls. ten het Brabantse gebied tussen Ros- Men moet echter niet te veel onder- malen en de Peel, de Brabantse en richten, hy moet zelf ondervinden Geest daarna zijn gelukwensen uit. Hij had in de krant gelezen, dat PIT '54 de beste clubgeest van Zoeter woude bezat en was het daar volko men mee eens. Evenals PIT '54 De 47-jarige expediteur P. W. K. Limburgse Peel en Noord Limburg, dat hij nog met andere jongens op de streeft SJZ ook de opvoeding van de uit Stedun (Gr.) heeft gisteren tij- Minister Marijnen is voornemens wereld is. De jeugdleider moet ech- jeugd na. Eventuele rivaliteit was dens werkzaamheden in een beet- de bestrijding van de gevolgen van ter concreet werken, dan ook zijns inziens volkomen over- wortelsuikerfabriek te Groningen het de droogte voor de landbouw spoedig De heer A. A. C. Dusee, die bij de bodig. leven verloren Hij. raakte tussen een te bespreken met het landbouwschap, opening van deze avond tot zijn gro- De heer Lorsheyd sprak namens de aanhangwagen en een bulldozer be- om in overleg tot een beoordeling te vreugde ongeveer 50 cursisten NTTB zijn gelukwensen uit. Hij ge- kneld, toen de lading ging schuiven, van de situatie te komen en mede mooht verwelkomen, had daarby een waagde, dat een vereniging, die 5 ^9rt. na aankomst in het ziekenhuis eventueel maatregelen te beramen speciaal woord van welkom tot de jaar bestaat en dan zo'n bloeitijd is wj overleden. voor nadere bijstand aan uitzonder- eerw. broeders Salesius en'Feminus, meemaakt, haar bestaansrecht heeft De 59-jarige mej. H. C. uit Delft hjk zwaar getroffen landbouwers, dhr Gh. Maas, lid van de jeugdcomm. bewezen. is do°r gasverstikking om het leven Daarby wordt allereerst gedacht aan van de KNVB, afd. Leiden en d'hr. Als afgevaardigde van de ver. Ef- gekomen. De aandacht van de buren mogelijke voorzieningen ter verbete- j. m. Janssen oud-bestuurslid van fect '54 hield daarna de heer H. v. d. werd gisteren in de namiddag ge- ring van de moeilijke veevoederpo- de NKS, afd. voetbal, distr. Leiden, Berg een zeer geestige felicitatie- trokken door een sterke gaslucht. sitie. gesproken. speech. PIT '54 bezit volgens hem Dy het onderzoek troffen zij de al- Tot slot dankte de heer Dusée de v Zondag j.l. was de langverwachte van dynamische geest die on- leenwonende vrouw op de vloer in de inleider voor zyn prettig betoog en waarvoor zijn capaciteiten onvoldoen- dag aangebroken, waarop de Zoe- ze tijd bezielt. Hij dankte voor het huiskamer aan. Een ontboden arts In het afgelopen weekeinde is riep de aanwezigen een weerziens JDit dwong hem er toe een terwoudse tafel-tennisvereniging PIT prettige contact, steeds ondervonden k°n slechts de dood constateren. Een in de Franse Zeealpen de eerste toe op dinsdag 20 oktober. Dan zal i te leiden. '54 vijf jaar bestond. en hoopte dat dit nog nauwer mag gaskraan bleek open te staan. sne~jjgg^j|^^j^g|—vr— - 's Morgens om kwart over acht worden. Eerste lustrum Zoeterw. tafeltennisver. de waren, schijnieven De raadsman bepleitte een geheel - voorwaardelijke straf. Uitspraak 27 _bestui^en^leden zicfain Namens de leden bedankte de heer okt. as. sneeuw van dit seizoen gevallen. spreken drs F. C. Schols. een plechtige H. Mis in de dekenale j Elderhorst het bestuur voor de kerk, welke werd opgedragen door Wy2e waarop het zich al die jaren ie geestelijk adviseur de weleerw. en nu ook voor het feest weer had heer C J. de Leede, hierbij geassis- ingespannen. Aan het eind van deze Nabij de Braziliaanse stad Vic- teerd door een groot aantal misdie- lange sprekersrij bedankte voorz. toria is zondag een boot omgeslagen, naars, PIT-leden. Hierna trok ieder- vink een ieder persoonlijk voor de waarmee een groep kinderen van de een naar het parochiehuis, waar een uitgesproken gelukwensen bewoners van een nabijgelegen Lep- feestelijk ontbijt wachtte. Als ge- Hij bedankte vervolgens alle be- rozenkolonie een tochtje op zee maak- nodigden waren by dit ontbijt o.a. stuursleden en leden voor de prach- te. Twaalf kinderen verdronken. aanwezig deken P. J. A. Juffermans, tige samenwerking, steeds ondervon- kapelaan C. J. de Leede, de heer G. den stemming werd nog mede J. Lorsheyd als vice-voorzitter van verhoogd door kapelaan de Leede, de afd. s Gravenhage van de NTTB d^e een ijedje van Toon Hermans met echtgenote, het voltalhge dage- voordroec lijks bestuur van de RKSVV „SJZ" met echtgenoten, enige bestuursleden van de zustervereniging Effect '54, WAAR LATEN ZE HET GELD DIV. GEZINSUITGAVEN IN%VH.TCfTAAL NIEUWE VERKEERSREGELS AUTOWEG >p dc rijbaan verboden te: STOPPEN KEREN i (nieuw) Demonstratie. Het tweede programmapunt van de heren J. Rodewijk en E. Kraan deze dag was een tafeltennisdemon- Anderhalf jaar geëist de uitgaven aan I.leding. Dat in Italië Je uitgaven voor brandstof en licht slecht ca. 3% van het totaal uitmaken komt door het feit dat de Italiaanse huismoeders in dat zonnige zuiden bitter weinig hoe ven te stoken om de koude te ver drijven. Er zijn dus haast geen uit gaven aan verwarming. In de noorde lijke landen moeten Je huisvrouwen een veel groter deel van hun inko men aan br-ndstof besteden willen zij de winter verwarmd doorkomen. In Amerika hoeft men voor zijn kle ding weer heel wat minder neer te tellen dan in Europa, dit komt door de prijzen van de kleding die daar in verhouding tot de lonen niet zo hoog- zijn. Dat het voedsel er ook geen erg hoge uitgavenpost is blijkt wel dui delijk als wij de lijn van voeding op onze grafiek eens vergelijken met de percentages van het inkomen dat de gezinner in andere landen aan le vensmiddelen moeten uitgeven. Dat Nederland een huislijk volk genoemd kan worden kan o.a. blij ken uit het vrij grote aandeel dat de huishoudelyke uitgaven innemen, natuurlijk speelt bij een beoordeling van deze cijfers de duurte van de pro- dukten een grote rol, maar dat is iets wat in dit geval ook voor de an dere landen telt. Nederland heeft klaarblijkelijk meer peld over voor zijn huis dan de meeste andere lan den. Zo "eeft onze grafiek een inte ressant beeld over die „kunst" van het gelduitgoven, oen bekwaamheid Precies zoals de landen van elkaar In geen ander Europees land vinden die in elk land weer anders wordt ge in juni 1.L de laatste 10.000 gulden. Ter zitting bekende hy, dat hij he lemaal geen schip had verkocht. De Russen wilden ze hem niet vrijge ven, zei hij. Een als getuige gehoorde procuratiehouder zei gisteren: „Hij De 58-jarige gedetineerde Amster- maakte op mij de indruk vermogend dammer A. Z. heeft de officier van te zijn. Dat zei hy ook. Hij liet me justitie bij de rechtbank te Amster- foto's uit Suriname zien en papieren dam gistermiddag ll/2 jaar gevange- van de schepen", nisstraf plus voorwaardelijke terbe- „Onzin", riep de verdachte uit, schikkingstelling wegens oplichting „edelachtbare, u gelooft toch niet, dat tegen zich horen eisen. De officier ik alleen op mijn goede gezicht zo verschillen door taal en nationaliteit wij een dergelijke verhouding voor demonstreerd. achtte bewezen, dat deze man de maar 30 mille van banken krijg? Ik heeft ook het geld een geheel eigen Nationale Handelsbank n.v. voor heb niet willen oplichten. Ik bezit leven, afhankelijk van het land waar 20.000,en de Nederlandse Handel die schepen en ik had hoop, dat ik het wordt uitgegeven. Zo is dan ook A Met ingang van 1 oktober heeft voor 10-000>— had opgelicht. al het geld zou kunnen terugbeta- de veel geslaakte verzuchting „waar uit Hp rpmiRP komende tram len"- blijft het geld?" wel over heel de aïïn viorrane Uïler zeet de ANWB De verdachte zelf had voor de po- Maar met die laatste 10 mille was wereld gelijk, maar niet het ant- voertuiebe' litie een bekentenis afgelegd, doch hij niet eens meer naar Duitsland ge- woord op deze vraag. Evenals eUce andere yoertuigbe- kwam daarop ter zitting terug. i)Ik gaan, maar naar België. By Roozen- stuurder, zal de traml^stuurder die bezit die schepen wel degelijk", hield daal werd hij aan de grens gearres- Een duidelyk beeld van de grote met zyn wagen uit een uitrit Komt, maar de officier beschouwde teerd. Volgens de officier was ver- verschillen in het uitgeven van geld voorrang moeten geven aan net an- de vaartuigen als „droomschepen", in dachte weer op weg naar de roulette- toont U deze grafiek. Hierin is afge- dere verkeer. ..de letterlijke betekenis van het tafel in Ostende, waar hy een deel beeld de verdeling van de gezins- B. het keren of stilstaan op de ry- Woord. van de eerste 20 mille ook al had uitgaven voor voeding, kleding, baan van een autoweg is verboden. Kennelijk had de verdachte, voor- verspeeld. brandstoffen en licht alsmede de dat wist u, maar per 1 oktober mag aj jn de oorlog, betere tijden gekend. Aangezien de officier de verdachte, huishoudelijke uitgaven. De huis- u op een autoweg ook niet meer Later kwam het plan bij hem op bij die al 5 maal eerder is veroordeeld, moeders in Z.-Korea hebben het be- achteruit rijden, waarschuwt de banken geld te lenen. een gevaar voor de maatschappij slist niet makkelijk waar het gaat om ANWB. „Ik heb voor de oorlog schepen ge- achtte, voegde hij aan zijn eis V/z de aankoop van levensmiddelen, want C. Uw auto rijdend, moet u het exploiteerd", vertelde de verdachte jaar voorwaardelijke terbeschikking- deze zyn zo duur, of de lonen zijn zo links-achter u liggende weggedeelte bier en daar, „en vier zijn er nu in stelling met een proeftijd van 3 jaar laag, dat ze meer dan de helft van de kunnen overzien. Daarvoor is o.a. Oost-Duitsland teruggevonden. Twee toe. uitgaven aan de post voeding moeten uw binnenspiegel Maar met ingang Êa ik er verkopen en twee andere De raadsman betwijfelde of de op- besteden. Dat de kosten voor de kle- van 1 niftohcr móet u ook het wee- verhuren. De transacties wil ik via zet tot oplichting wel bewezen was. ding en de huishoudelyke uitgaven 0f»ripplt.<> rechts achter u kunnen uw bank laten Jopen. Voor de revisie Weliswaar had verdachte allerlei weer een stuk lager liggen dan elders overzien ^eb *k 10.000,— nodig. Die kan ik listige kunstgrepen toegepast, welis- in de wereld is dan ook geen over- u dan snel terugbetalen". Gezien de waar had hij verhalen opgedist, waar- bodige luxe. Daartoe zal bij een vrachtauto of papieren, die h0 toonde, werd hem van niets klopte, maar volgens plei- De hoge uitgaven voor kleding in bij een personenauto waarvan de io mille ter beschikking gesteld, ter was verdachte zich daarvan niet Joegoslavië baren de huismoeders achterbank vaak als laadruimte waarvoor hy een promesse tekende, eens bewust, geloofde er zelf in en daar beslist veel zorgen, 20% van het dienst doet wel een rechter-buiten- Twee maanden later kwam hij te- had dus geen opzet tot misleiding. totaal der gezinsuitgaven wordt be spiegel gemonteerd moeten worden, rug en nam nog eens 10 mille op en Uitspraak 27 oktober a.s. steed voor de aanschaf van kleding. OVER HEEL DE WERELD STEEDS MINDER BOEREN... AGRARISCHE BEROEPSBEVOLKING IN °/dVDTOTAI F BEVOLKING

Leidse Courant | 1959 | | pagina 8