Voorschoten nam hartelijk afscheid van burgemeester Van der Hoeven De oudjes deden het ook dit jaar nog best MAANDAG 12 OKTOBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 Zeer grote belangstelling uit alle kringen Zaterdagmorgen is in een officiële, later officieuze raadsvergadering af scheid genomen van burgemeester C. J. van der Hoeven, die de gemeente Voorschoten gaat verlaten wegens een benoeming tot burgemeester van Ridderkerk. Dit afscheid heeft zich gekenmerkt door een spontane hartelijkheid. zondheidscentrum, het sportvelden complex, de jeugdzorg. Spr. prees in dit verband ook op de grote objectivi teit van de burgemeester. De heer For tanier betrok in zijn woorden van dank en afscheid ook mevr. Van der Hoeven, die zich op zo voortreffelijke wijze van haar taak als eerste burgeres heeft gekweten. Zij had een werkzaam aandeel in het werk van diverse plaatselijke organi saties en de katholieke fractie is zeer erkentelijk voor het relief dat mevr. Van der Hoeven aan haar werk heeft gegeven. Spr. wenste tenslotte Gods onmisbar zegen toe bij de nog grotere taak die urgemeester en mevr. Van der Hoeven in Ridderkerk wacht. De voorzitter van de Prot. Chr. fractie in de raad, mr. dr. Van der Wilde, begon zijn arscheidswoord met te wijzen op de geestelijke achter gronden van de tijd waarin wij leven. De ontwikkeling verloopt snel, daarvoor is inzicht en visie nodig. De bemoeienissen van een gemeente bestuur met betrekking tot deze snelle ontwikkeling zijn eerder toe- dan afgenomen. De burgemeester heeft daarin leiding weten te geven en zijn echtgenote heeft hem daarbij ter zijde gestaan. Beide verstonden hun bijzondere taak in deze moderne tijd. De heer A. de Groot, voorzitter van de V.V.D.-fractie, gevoelde vreugde, jalousie en spijt, maar de vreugde overheerst tjch, geschraagd door grote waardering. U laat hier een arbeidsveld achter, aldus spr., beter dan U het hebt gevonden. Speciaal doelde de heer De Groot daarbij op de bindingen in de gemeenschap door de burgemeester tot stand gebracht Burgemeester en mevrouw Van der door gezondheids- en jeugdzorg. Dat Hoeven in dankbare bewondering was geen eenvoudige taak, maar deze voor de afscheidscadeaus, die hen na mens de bevolking werden overge dragen. kon in Voorschoten worden vervuld. De heer De Groot bracht voorts hulde aan mevr. Van der Hoeven, die zich bezig hield met een zeer mens lievende vorm van „binding", het be- Ik ben altijd de mening toegedaan zoeken van zieken en kraamvrouwen, geweest, dat de burgemeester niet is De raad was voltallig ter zitting aanwezig. De vergadering werd gehouden en niet mag zijn „een bureau-man", Di\ C. Pels sprak vervolgens als in de fraaie toneelzaal van het Cultureel Centrum in de Prinses Marijkelaan. die zich alleen maar op het raadhuis voorzitter van de fractie van de De raadszaal had trouwens het zeer grote getal belangstellenden niet kun- thuis gevoelt. Een burgemeester be- p.v.d.A. woorden van waardering en nen bevatten. hoort in het volle leven te staan; hij gelukwens. De gemeenteraad is een Onder de aanwezigen werden ojn. opgemerkt pastoor J. v. Bemmelen en behoort lief en leed met zijn ingeze- instrument voor de opvoeding tot de- pastoor G. de Greeve, Montf. em. predikant ds. Fortgens, en de predikanten tenen te delen; de burgerij heeft recht mocratie, aldus deze spreker, die de ds. Meyering, en E. Salabert jr., pater Bokeloh, directeur van het seminarie op zijn belangstelling en op zijn steun. koop uitsprak dat de burgemeester der Montfortanen, eerwaarde zusters Dominicanessen, verscheidene burge- Ik heb getrach t naar die regels te meesters van naburige gemeenten, kapt. ter zee A. v. Altena en kapt.-lt. leven zoveel in mijn vermogen lag. mogen trekken uit de veelvuldige ter zee M. W. Geerdinck, resp. commandant en plv. commandant van het contacten met de verschillende frac- Marine Opkomst Centrum, overste jhr. W. A. Gevers van Deynoot, distr.- bPr- besloot met de wens dat God, tieg in yoorsch0ten. De verhoudin- commandant Den Haag van de Rijkspolitie, vertegenwoordigers van de ..onder wiens voorzienig bestel wij in Ridderkerk zijn geheel anders gemeenteraad van Ridderkerk en de voorzitter van de Kamer van Koop- e 2ln r.!S San hier. aldus dr, Pels. m Voor- handel en Fabrieken voor Rijnland te Leiden. j 5.51schoten twee wethouders met een De plaatsvervangend kabinetchef van de Commissaris der Koningin in de om ^e belangen van deze gemeente s^erke K.V.P.-fractie J' en'kun^n't^behart^een^^^laal^k S de kieiSsirin HidderkeX drie en kunnen te behartigen, en laat ik Am winiian TT wethouders, provincie Zuid-Holland, de heer J. Sillevis, vertegenwoordigde Klaasesz, die verhinderd was bij dit afscheid aanwezig, te zijn. Sportpark krijgt naam „Burgemeester v. d. Hoevenpark" De grote, eenvoudig maar smaak- altijd goed bewaard zijn gebleven. - - vol met groen en herfstbloemen ver- Speciaal wil *k een woord van dank bloeiende gemeente Voorschoten sierde toneelzaal van het Cultureel richten tot de heren wethouders, Centrum was geheel met belangstel- waarmee ik in het college van B. en „Burgervader", lenden gevuld toen burgemeester en W. heb mogen samenwerken, aldus mevr. Van der Hoeven door een com- burgemeestci Van der Hoeven. Wethouder en loco-burgemeester G dan besluiten met U te zeggen dat de^ots^fractie^in nfddeïïrirïT 5,^ dïï raad- Maar u zSlt ook daar uw weg hit 71^ ïL °Aen da' wel vinden, zo veronderstelde dr. het U m alle opzichten wel zal mogen -d„1c. De laatste spreker uit de raad was de nestor daarvan, de heer Van der Hulst (K.V.P.), die de burgemeester schetste als een man „die altijd bo- - „cLiiuuuci en tutu—uuiKcmwaici u ven de partijen heeft gestaan". Spr. missie van ontvangst uit de raad wer- Na dank gebracht te hebben aan Schrama sprak hierna een kort woord dankte hem daarvoor namens de ge- den binnengleid. Aan mevr. Van der de gemeentesecretaris en het ambte- waarjn hij het vele werk belichtte datbéle raad. De raad wilde deze waar- Hoeven werd door het vrouwelijke narenkorps ,de pers, het politiekorps, burgemeester Van der Hoeven in de derinfi uitdrukken in de vorm van raadslid, mevr. de Waal Malefyt- *>»- jj- 1 Spruyt, een boeket anjers aangebo den. De dochter, zoon en schoonzoon Hoeven: van de burgemeester bevonden zich Boven reels in de zaal. Mevr. Van der Hoe- treft men gelukkig burgers en burge- 5C„ VrijwiUige Brandweer en de 14 jaren Cat hjj- in Voorschoten „de een stoffelijk aandenken, nj. een B.B.B., vervolgde de heer Van der scepter zwaaide" tot stand heeft kostbaar lederen bureauset, bestemd Troeven: weten te brengen. Hoogtepunten van voor de werkkamer van de burge- Bovendien, op velerlei terreinen diens werkzaamheden zijn onder meester in het Ridderkerkse raad- eft men gelukkig burgers en burge- meer de stichting van het Gezond- kuis. ven nam plaats aan de linkerzijde van ressen aan, die voor de gemeenschap heidscentrum (waarin als een unicum haar echtgenoot; de heer Sillevis had wat over hebben, en met genoegen jn den lande drie kruisverenigingen De gemeentesecretaris, de heer J. eveneens plaats achter de tafel van kan worden geconstateerd, dat de al- ^et Wit-Gele-, het Groene- en het de Bras, voerde daarna nog het woord B. en W. genomen. gemene bereidvaardigheid om de Oranje-Groene' Kruis samenwerken) namen9 het gemeentepersoneel, zo overheid van dienst te zijn, heel en kef. Cultureel Centrum. Dat was wel dat van de secretarie als van de Afscheidsrede. sterk naar voren is gekomen en ik Werk van de burgemeester maar diensten en bedrijven. Spr. wees mag getuigen dat ik dat in ruime ook als burgervader zijt Gij, aldus de daarbij vooral op de persoonlijke Na het officiële openingsgebed, dat mate ook hier in Voorschoten heb wethouder, voor 100 geslaagd, initiatieven van de burgemeester ten tot burgemeester van door gemeentesecretaris J. de Bras. mog§n ondervinden. Ik denk, om Velen kwamen hii TT met cnm'ale' aanzien van de financiële positie der maar enkele te noemen aan „Cotuvo" maatscha^S^e financTële of ambtenaren. - Hoewel de ambtenaar, aldus de heer De Bras, bij het grote publiek Spr. wenste de gemeente Ridder- over het algemeen geen beste naam in Voorschoten zittend wordt aange- hoord, stelde de burgemeester het eerste agendapunt aan de orde, de Vrijwillige vrouwelijke Hulpver- zinsmoeilijkheden, voorlezing van de benoemingsbrief lening, Rode Kruis, E.H.B.O., padvin- Ridderkerk der ij, enz. Kortom, mijn dankbaarheid zal zich kerk Seluk met haar nieuwe burge- heeft, ten bewijze waarvan spr. en- Direct daarop sprak de burgemeester blijven uitstrekken tot die talrijke meester en 1 oopte dat men daar de kele geestige uitspraken uit ver zijn afscheidrede uit. personen in de gemeente, die, som- keer en mevr. Van der Hoeven zal schillende tijdperken citeerde, heeft agenda toe te voegen, een punt dat aan de burgemeester niet bekend was. Hierin werd voorgesteld aan het sportcomplex de naam te geven van „Burgemeester Van der Hoeven- park". De voorzitter kon niet anders doen dan het voorstel, na verkregen toestemming van de raad overigens, aa nde orde te stellen en zonder discussie en stemming werd het aan genomen. Met een „Niemand tegen? Aldus besloten", gaf de burgemees ter met een hamertik bekrachtiging aan het laatste besluit in zijn Voor- schotense ambtsperiode. Hiermede nam de officiële raads zitting een einde. Nadat tijdens een korte pauze ver versingen waren rondgediend, werd onder voorzitterschap van loco-bur gemeester Schrama een on-officiële vergadering gehouden waarin een groot aantal aanwezigen gelegenheid kreeg, namens vele bevolkingsgroe pen en instanties, hun dank en waar dering uit te spreken en afscheid te nemen. Achtereenvolgens verschenen daar toe op het spreekgestoelte de heer O. R. I. Viveen, oud-wethouder en ereburger van Voorschoten, namens de oud-gemeenteraadsleden; pastoor J van Bemmelen, die o.m. dankte voor de prettige wijze van samen werking; ds. Meyering namens de Centrale Kerkeraad der Herv. ge meente van Voorschoten; ds. Fort gens, em.-predikant der Ned. Herv. Kerk, als penningmeester der Stich ting Gezondheidszorg; de heer Lim burg, ouderling der Gereformeerde Kerk; mr. Anderveld namens de Vrijgemaakte Gereformeerde Kerk; de heer Schut namens de hoofden der bijzondere scholen van Voor schoten („De burgemeester kan nooit neen zeggen"); kapt. ter zee A. van Altena, commandant van het Marine Opkomst Centrum, die dankte voor de prettige verhoudingen en een grammofoonplaat aanbood; overste jhr. A. W. Gevers van Deynoot, dis- tricscommandant Den Haag van de Rijkspolitie, mede sprekende namens groepscommandant Van Dijk, die we gens ziekte verhinderd was, en ten slotte burgemeester Banning van Leidschendarn, als collega en als per soonlijke vriend. Alle sprekers ontvingen een per soonlijk dankwoord van burgemees ter Van der Hoeven waarna wethou ders Schrama de vergadering sloot. Zeer velen maakten vervolgens van de gelegenheid gebruik om de schei dende burgemeester en zijn echtge note de hand tot afscheid te druk ken. De gemeentenaren van de ge meente Voorschoten hebben zich bij het afscheid van burgemeester C. J. v. d. Hoeven niet onbetuigd gelaten. Allereerst waren daar de beide plaatselijke muziekkorpsen „St. Lau ren tius" en „Benvenuto", die de bur gemeester na een muzikale rondgang door de gemeente op het plein voor het Cultureel Centrum een afscheids. serenade brachten. Daarna vond de receptie plaats in het Cultureel Cen trum. Hier werden veel woorden van dank en erkentelijkheid uitgespro ken door een grote rij van afgevaar digden van verschillende verenigin gen en instanties. De heer B. Hoog- werff Kroon sprak namens de Ko ningin Wilhelmina Vereniging. De heer M. Dirksen namens de Voor- schotense Sportraad. Dr. J. F. Sirks namens de Mij tot Nut van het Al gemeen; mej. M. Hoogland namens de Federatie voor vrouwelijke vrij willige hulpverlening; de heer A. de Water namens de E.H.B.O.; drs. Burggraaf namens de Ambachts- avondtekenschool; de heer J. R. EysinkSmeets namens het Rode Kruis afd. Voorschoten; de heer G. v. d. Hulst namens de Mij voor Landbouw en L.T.B. Deze spreker herinnerde burgemeester v. d. Hoe ven eraan, dat in zijn ambtsperiode 100 ha. grond is afgestaan voor wo ningbouw. Doch alles is gegaan in overleg en het is nooit tot een ont eigeningsprocedure hoeven te ko men. De agrariërs van Voorschoten boden burgemeester v. d. Hoeven een echte Voorschotense boerenkaas echte blauwe, Voorschotense drui ven en echte Voorschotense bloemen aan. Van de voorzitter van Veilig Verkeer ontvi burgemeester Van der Hoeven een veilig verkeersem- bleem. De heer Hofsté sprak een af scheidswoord namens het Groene Kruis, de heer A. v. d. Blom namens de algemene ambtenarenbond. Ds. de Boer vertegenwoordigde de gere formeerde gemeente in Voorschoten. Hierna werd de receptie even on derbroken om de burgemeester gele genheid te geven een woord te spre ken. Hij was overstelpt voor zoveel goede wensen, zodat het hem onmo gelijk was om ieder afzonderlijk te bedanken. Hij was getroffen door de enorme belangstelling. Spr. vond dit des te prettiger, omdat dit een uiting was van waardering voor het bescheiden aandeel, dat hij in de af gelopen 14 jaar in de ontwikkeling van Voorschoten had bijgedragen. Spr. hoopte voor al de bestuurders van verenigingen en andere instan ties, dat het voor hen steeds „excel sior" mocht gaan. Daarna was het moment gekomen, dat het comité van actie, dat ge vormd was, toen bekend werd dat burgemeester v. d. Hoeven Voor schoten ging verlaten. Zij hadden zich beijverd om de burgemeester een waardig afscheidscadeau aan te bieden. Notaris G. J. Boom, de voor zitter van het comité, herinnerde aan veel dingen, die in de ambtsperiode van de scheidende burgemeester tot stand waren gekomen en sprak hier voor de waardering uit. Woning bouw, scholenbouw, het sportpark, het Gezondheidscentrum en het Cul tureel Centrum. Hij mocht daarbij niet vergeten het persoonlijke, dat de bugemeester voor veel zieken en ouden van dagen had gedaan. Het cadeau dat hierna zichtbaar en hoor baar werd, werd hierna aangeboden. Achter burgemeester v. d. Hoeven en zijn echtgenote, zijn beide kinderen en verdere familie werd daarna het gordijn opengetrokken en daar stond een prachtige radio met pickup-com- binatie. Het nieuwste product van Philips met stereofonisch geluid. Doch dit was nog niet alles. Even later verscheen op het podium een model van een herenameublement, dat door de firma Boesveld en Klaas- sen uit Voorschoten gefabriceerd, aan burgemeester ter herinnering aan Voorschoten werd aangeboden. Mevrouw Van der HoevenDe Jongh de Leeuw werd bedacht met een prachtig gouden polshorloge met armband in etui. De gelden voor deze afscheidscadeaus waren bijeenge bracht door de Voorschotense ver enigingen, industrieën en de burge rij. Spontaan daarop sprak burge meester v. d. Hoeven mede namens zijn echtgenote welgemeende woor den van dank voor deze prachtige herinneringscadeaus. Zij zullen de herinnering aan Voorschoten leven dig houden. De commandant van de Voorschotense vrijwillige brand weer, de heer J. Lekkerkerker, hield hierna nog een geestig toespraakje. Hij bood burgemeester v. d. Hoeven een portretlijst aan, dat dienst kan doen op het bureau van het aange boden ameublement. De Voorscho tense brandweer was de scheidende burgemeester vooral dankbaar voor het in haar gestelde vertrouwen en voor de stimulerende leiding, die steeds van de burgemeester was uit gegaan. Tot bij zes uur hield de stroom van receptiegangers aan. Af gevaardigden van besturen, maar ook heel veel particulieren kwamen om persoonlijk afscheid te nemen. Voorschoten heeft zich vast niet on betuigd gelaten en wenste burge meester in ziin nieuwe gemeente Ridderkerk alle goeds toe. Zo is dan het moment daar, aldus migen zo herhaaldelijk, ge'hoor'gaven tegemoetkomen zoals men dat in het corps altijd getracht de gemeen- burgemeester C. J. van der Hoeven, aan mijn beroep op hun medewer- Voorschoten heeft gedaan. te en de gemeenschap naar beste dat ik voor het laatst als voorzitter king aan adbeid, niet alleen in het van Uw raad deze vergadering voor- belang der gemeente of groepen van ingezetenen, doch ook in het alge meen belang. zit en ik mij thans met enkele woor den tot U mag richten. Toen ik 18 december 1945 mijn ambt in Voorschoten aanvaardde, kwam ik als vreemdeling. Ik kende de burgemeester verder. Want moei- door het werk Het afscheid van de burgerij van leedwezen over het afscheid. Het is Voorschoten valt mij moeilijk, zo ging niet mogelijk alles te vermelden wat vermogen te dienen. Hij dankte de De heer C. Fortanier, fractieleider burgemeester voor het grote vertrou- van de K.VP., sprak van vreugde wen» dat deze altijd in het ambtena- over de promotie maar daarnaast is renc0rPs heeft gesteld. de gemeente niet; ik kende haar be- ]ijk valt het Nadat burgemeester Van der Hoe de burgemeester is ven tot ieder der sprekers persoon mij zeker ook mijn tot stand gebracht. Spr. noemde de lijk woorden van dank had gericht, stuurszaken niet; ik kende haar in- vrouw om Voorschoten te verlaten, vele nieuwe wijken, de scholenbouw bracht wethouder Schrama een voor- woners niet. Hoe spoedig is dat echter Wjj hebben hier schone jaren gehad, (niet minder dan zeven), het Ge- stel ter tafel een nieuw punt aan de anders geworden. Met spontane wel- willendheid zijn de toenmalige wet houders en leden van de raad mij tegemoetgekomen; van ambtenaren ondervond ik alle medewerking en toen ik vanaf mei 1946 mij metter woon hier had gevestigd is de burgerij mij en mijn gezin met hartelijkheid en vriendschap tegemoetgekomen, waardoor wij ons weldra in Voor schoten thuis hebben gevoeld. In het bekleden van het burge meesterschap van Voorschoten heb ik steeds mijn eer daarin gesteld, de belangen van deze gemeente met alles wat daarmee samenhangt mij aan te trekken als ware het de mijne. Steeds heeft de behartiging van de belangen dezer gemeente mijn zorg en toewijding geheel in beslag genomen. Wie de verheffing in de arbeid ziet en de ogen richt naar de schoonheid zijner roeping, die wordt ook de kracht gegeven om de lasten te dra gen; die behoeft niet te vrezen dat hij zijn vermogen te strak zal span nen en ook niet dat uitputting hem zal overvallen. En zo mag ik dan heden God danken, dat hij mij hu ook weer de sterkte en de moed heeft doen behouden om mij opnieuw aan de belangen van een grotere ge meente te mogen wijden. Aan U, leden van de gemeenteraad maar tevens aan allen die vroeger Uw plaatsen innamen, zeg ik dank voor de welwillendheid mij als voor zitter zo vaak betoond. Vele vergade ringen heb ik mogen leiden, vele debatten zijn gevoerd, soms wel zeer heftige, soms met scherpe bewoor dingen, misschien meer dan goed was. Ik meen toch in alle bescheiden heid te mogen zeggen, dat ik er altijd ernstig naar gestreefd heb, om in de raadzaal te handelen zoals een goed en onpartijdig voorzitter verplicht is te doen; en met grote genoegdoening mag ik daarbij constateren, dat de persoonlijke verhoudingen daarbij De 71-jarige acteur Louis van Gasteren die 53 jaar aan het toneel verbonden is geweest, heeft daarvan zaterdag middag afscheid genomen tijdens een bijeenkomst in de grote foyer van de stadsschouwburg te Amsterdam. „Dit is geen afscheid maar een feest", zei Van Gasteren in zijn dankwoord, waarin hij lof toezwaaide aan zijn vrouw. „Zij is de belangrijkste figuur in mijn leven".waarop de befaamde acteur zijn echtgenote omhelsde HILLEG0M GEMEENTERAAD (Vervolg). De raad ging niet zomaar akkoord met een voorstel tot verkoop van een perceel grond aan het bloembollen expeditiebedrijf Copex U.A. te Hille- gom, in „Weerestein" groot 4884 m2, voor 44.280,dat bestemd is om er een nieuw bedrijfsgebouw te stich ten. Ongeveer 434 m2 van deze te ver kopen grond zal gebruikt worden voor het maken van een toegangs weg vanaf de Michiel de Ruyterstraat naar het te stichten gebouw. De heer J. Versteege (K.V.P.) be treurde het dat dit terrein voor dit doel verkocht zou worden. Hij dacht clat het de bedoeling was om „Weere stein" tot een rustig woonoord Ie maken. Ook zijn er nog twee scholen in deze omgeving. Ook andere raadsleden brachten bezwaren naar voren. De voorzitter was het er mee eens dat er bezwaren zijn tegen deze ver koop van grond aan een bedrijf als de „Copex", maar B. en W. hebben het vóór en tegen nauwkeurig afge wogen en kunnen niet anders dan op aanneming van het voorstel aanbe velen. Wethouder W. F. v. Dam (K.V.P.) wees er op dat de gemeente deze ter reinen niet kan behouden en dat het ook mogelijk was geweest dat een ander bedrijf zich als koper had ge meld. De bezwaren zijn echter niet zo groot als ze lijken, het te stichten bedrijf komt achter de woonhuizen en heeft een eigen weg. Hij gaf te verstaan dat de raad er goed aan zou doen het voorstel aan te nemen en dat deed de raad dan ook, met alge mene stemmen. Er volgde een aantal comptaibili- teiten waarna de heer Beyersbergen, bij een voorstel tot garantieverkla ring voor een bedrag van 5000 voor een lening aan de voetbalvereniging SIZO, ten behoeve van de bouw van een nieuw kleedhuis, opmerkte dat het goed zou zijn als deze vereniging jaarlijks inzage zou geven van haar begroting en rekening. Aldus beslo ten. De heer Th. Bakker (K.V.P.) in formeerde naar de ontploffingen die zich voor hebben gedaan in de pas aangelegde waterleiding. Wethouder v. Dam maakte duide lijk dat het hier proefnemingen be trof. De buizen werden onder hoge druk gezet en dan moest blijken of ze daartegen bestand zijn. Dit bleek op een paar plaatsen niet het geval te zijn .Het zal misschien nog wel eens voorkomen want deze buizen zullen aan nog grotere prestaties moeten voldoen. Daarna werden de begrotingen van gemeente en bedrijven aan de raad aangeboden evenals de reke ning grondbedrijf en Openbare Wer ken. KATWIJK AAN DEN RIJN Gevonden voorwerpen Sedert de vorige opgave werden bij de politie de navolgende voorwerpen als gevonden aangegeven en tot dus ver niet door de verliezers opge vraagd: gele plastieke bal; blauwe kampeerbroek; 3-wielige rode auto ped; witte badmuts; bankbiljet 10; japon; witte sandaal; wit handtasje; rode portemonnaie met inhoud; poc ket-book; grijs gevlamde vulpen; kinderdriewieler; zakmesje; lederen étui met vulpen, balpen en een geldbedrag; bedelarmbandje; munt biljet van 2.50; geel wollen meis- jesvest; rode autoped; rode porte monnaie inhoudende weekkaart auto bus; doublé damespolshorloge; rood en blauw gekleurd kinderfietsje; katje (zwart-wit); rode autoped; tweepersoons kano; zakmes; wit fietspomp je. Inlichtingen over genoemde voor werpen kunnen dagelijks worden in gewonnen aan de politiepost Rijn straat van 5 tot 6 uur namiddag. BIOSCOPEN De films in de week van 916 ok tober zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Othello, de Moor van Vene tië", 14 jaar. Lido: „Tiger Bay", 14 jaar. Luxor: Jack the Ripper", 18 jaar. Trianon: Afgekeurd. Rex; „Gangster-vijand no. 1", 18 jaar. (Donderdag: „Complot met de duivel", 18 jaar).

Leidse Courant | 1959 | | pagina 10