DUINSTREEK Scherp Zilveren spoorlijn Gouda-Alphen a.d.Rijn heelt bestaansrecht bewezen Prins Bertil van Schiphol vertrokken Dierenbescherming Mi Raad van Leimuiden behandelde uitgebreide agenda WOENSDAG 7 OKTOBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Burgemeesters doen beroep op N.S. Op 6 oktober 1934 kwam de spoor wegverbinding tussen Gouda en Al phen a/d Rijn tot stand. Voor de aan leg van deze lijn moest 6.5 miljoen gulden worden uitgetrokken. De Goudse streek bracht hiervoor een miljoen gulden bij elkaar, althans de gemeenten, die aan deze lijn liggen. Te weten Gouda, Waddinxveen, Bos koop en Alphen a/d Rijn. Deze gemeenten en de directie van de Nederlandse Spoorwegen steunden het initiatief van de Goudse Kamer van Koophandel om het zilveren ju bileum van deze lijn, die voor midden Zuid-Hollend van grote betekenis is, niet onopgemerkt voorbij te laten gaan. Zo werd deze lijn gisteren be reden door een extra feesttreintje met autoriteiten, onder wie de burge meester en wethouders van genoem de gemeenten, de directeur van N.S., ir J. P. Koster, de buiteneewoon- hoogleraar, prof dr J. L. Cuperus uit Delft, onder wiens eiding destijds de lijn tot stand is gekomen en vele anderen. In restaurant „Florida" te Boskoop werd de lunch gebruikt. Daar voerde enige burgemeesters, alsmede ir Kos ter het woord. De burgemeesters wa ren van mening, dat de uiterlijke te kenen er wel op wezen, dat deze N.S.- lijn in een grote behoefte voor het reizigers- en goederenvervoer voor ziet, ook al kenden zii de cijfers van N.S. niet. Volgens de burgemeester van Al phen a/d Rijn, de heer Z. Bruins- Slot, zou geheel de streek er mee ge diend zijn vanneer de lijn Gouda- Alphen a/d Riin zou worden doorge legd tot Lelden. Hii deed daartoe een beroep op de directie van N.S. De burgemeester van Waddinxveen wees erop, dat zijn inwoners voor cul turele genoegens zijn aangewezen oo Gouda. Hij vroeg de directie van N.S. dan ook een beter ;ansluiting met Gouda in de avonduren. De directeur van N.S. ir J. P. Kos ter, zei dat de lijn Gouda Alphen a/d Rijn zijn bestaansrecht heeft be wezen. De ^ezetting van de lijn was echter volgens hem nog niet zodanig dat de frequentie zou kunnen worden 77e opgevoerd. Wel gaf hij de verzeke ring, dat de wensen, waarvan de re delijkheid werd ingezien, de aan dacht van de directie hebben. Over en weer werden geschenken aange boden. Kinderrijwielen I. 56.- Fa. DUSOSWA - LEIDEN (Advertentie.) Leidse Universiteit Burgerlijke Stand Laatste Berichten VAN DE POLITIE Om tien voor zes gisteravond is de 67-jarige mevrouw J. Vervoorn- Meeuwissen, wonend aan de Prin senstraat te Leiden, op de Heren singel aangereden door een vracht auto. Zij weifelde bij het oversteken. Het slachtoffer liep een hersenschud ding op en een bloedende wond aan het hoofd. De EHD bracht haar naar het Aca demisch Ziekenhuis. Geslaagd voor het Doet ex. Schei kunde, de heer J. A. Brongers; voor het Doet. ex. Geologie, de heer E. Romijn, voor het Cand. ex. D' Wis- en Natuurkunde, de heer H. T. van Dam; voor het Cand. ex. K Wis- en Natuurkunde, de heer P. A. J. Bent velzen; voor het Cand. ex.I Wis- en Natuurkunde, de heer F. W. War- naars, allen te Lelden. Zaterdag wordt in Leiden de jaar lijkse collecte voor het werk van de dierenbescherming gehouden. De op brengst is ditmaal geheel bestemd voor het nieuwe Leidse dierenasiel aan de Besjeslaan te Zoeterwoude, waarvan de bouw reeds zeer ver is gevorderd. Nu dit asiel binnenkort zal worden geopend kunnen de Leid se dierenvrienden door deze collecte eens royaal te bedenken, hun vreugde daarover uiten. Ook op een andere wijze is dit mogelijk en wel door a.s. zaterdag enkele uurtjes ac tief aan het collecteren deel te ne men. Morgenavond van acht uur af kan men in het gebouw Rehoboth aan het Rapenburg een collectebus in ontvangst nemen. JUBILEUM BIJ P C Mej. A. Houbein, Jan van Goyen- kade 20 te Leiden, wordt 12 oktober om 10 uur, gehuldigd wegens haar 25 jarige jubileum als kleermaker (of moet het zijn kleermaakster) by Peek Cloppenburg. Een merkwaardig beroep voor een vrouw. Zij is waarschijnlijk de enige in het land en nog wel gediplomeerd. Speciaal voor het maken van he ren- en dameskolberts ligt haar en zij maakt die van A tot Z inclusief het perswerk. Zij vervult deze func tie met grote ambitie en vindt het mooi werk, ofschoon het voor een vrouw tamelyk zwaar is. Geboren: Daniël Gerard z. v. A. C. Oortman Gerlings en C. T. J Hee- ring. Richard Adrianus Bernardus z. v. P. A. van den Barselaar en C. P. T. M. Peeters. Carolina d. v. E. de Witte en S. H. Hierck. Wilhelmina Llliane Maria d. v. J. W. Rutte en H. van Breukelen. Jacob z. v. J. van Bee- len en C. van den Oever. Elisabeth d. v. M. Schippers en A. G. Veld kamp. Roelof Franciscus Johannes z. van A. J. Veldhoven en M. G. van der Poll. Jeroen Nicolaas z. v. N. A. Korbee en E. C. Bonte. Johnny z. v. J. Rombout en P. C. Mol. Cornelis z. van H. J. de Mooij en A. A. Sol. Aagje Maria d. v. G. Blokhuis en M. Overbeek. Maria Jacoba d. v. J. Pet en M. Pracht. Overleden: G. W. Willems 9 maan den dochter. G. H. Boeschoten 69 j. vrouw. A. van Dijk 69 j. man. J. C. Horch 77 j. man. S. Zwaan 48 j. echt genote van K. F. van Buuren. P. C. Hollewijn 58 j. man. A. T. Stuifzand 60 j. man. C. M. van Wijk 74 j. we duwe van G. Neuteboom. L. Gijs man 56 j. man. C. G. van den Berg 77 j. man. I. J. Starrenburg 78 j. echtgenote van H. Hofstra. Leidse Agenda WOENSDAG 7 OKTOBER Iedere middag en avond medeshow en gezellig («baret Hedenavond wordt de 100.000ste ver wacht De 4-jarige J. Pardon, Lammer markt 50, kreeg gisteravond om streeks halfacht een hersenschudding toen hij door een personenauto werd aangereden. Bij het spelen is hij plotseling de rijweg opgelopen. Het ongeluk gebeurde op de Morschweg nabij de Paul Krugerstraat. Voor de KAV, afd. Herensingel, is de moederochtend op zondag 11 ok tober a.s. Na de H. Mis van 8.15 uur, waarbij alle leden worden verwacht, is in de parochiezaal een gezamen lijk ontbijt. 'd OPRECHTE AMATEUR IN LEIDEN De afd. Leiden van de Stichting ,,'d Oprechte Amateur" zal in het nieuwe seizoen weer een aantal auditieavonden geven. Op deze open bare avonden zal aan de ingeschre ven amateurs de gelegenheid worden geboden, voor het voetlicht te tre den. Evenals vorige jaren, hoopt het bestuur het programma zo gevarieerd mogelijk te houden en verwacht we derom de warme belangstelling van amateurs en toehoorders uit Leiden en omstreken. De eerste auditie-avond is vastge steld op donderdag 22 oktober te 20.00 uur in de benedenzaal van de Mij. voor Toonkunst. Het bestuur is als volgt samenge steld: voorzitter: Loek Stevens; pen ningmeester: J. Smit; Algemeen Ad junct: W. F. de Wolf. Het secretariaat komt per 1 no vember vacant. Wat lezers schrijven GOED WERK VOOR DE MISSIE Zoals u allen hebt gelezen, zal er eind oktober een grote missieten toonstelling zijn. Ik zou u allen wil len attent maken op een actie, die ons geen cent behoeft te kosten; maar waar de missie toch baat bij heeft. Als alle vrouwen eens hun linnenkast willen nazien en de oude lakens, slopen en doeken die niet meer gebruikt worden opzij willen leggen voor de medische missieactie, dan kunnen daar zwachtels, verband en compressen van gemaakt worden. Ook oude brillenglazen, montuurs pn brillenétui's kunnen prachtig van pas komen. Dan hebben we nog de doppen van de melkflessen, zilver papier, postzegels en theelood (hier kunnen ook de heren aan meewer ken). Als wij dit alles nu bewaren en eind oktober meebrengen naar de tentoonstelling, dan weet ik zeker dat dit bij elkaar de moeite waard zal zijn. Willen de dames nog iets extra's doen dan kunnen zij zwach tels breien. Katoen no. 10, dikke naalden, 26 steken opzetten, alleen recht breien, 2 m. lang. Ik weet ze ker dat wy dan onze missionarissen er een plezier mee zullen doen. Mochten" er onder de lezers nog art sen zijn, dan zijn artsenmonsters, medische boekwerken, geneeskundi ge jaarboekjes, röntgenplaten ook heel welkom. Een abo'nné. Leidse Kunstkring „Voor Allen", Ja- nine Dacosta, piano, Stadsgehoor zaal, 8 uur nam. Katholiek Vrouwengilde, In den Ver gulden Turk, 7.45 nam. Instituut voor het Nabije Oosten. Le zing door prof. Enrico Cerulli over Ethiopië Universiteitsgebouw Ra penburg, 20.15 uur nam. Boottocht verf leegden „Huize Sol- glyt". Vertrek vanaf Wilhelmina- brug, 11 uur v.m. Voorstelling voor Leidse Melkbriga- diertjes Stadsgehoorzaal half twee nam. DONDERDAG 8 OKTOBER VRIJDAG 9 OKTOBER N.R.K.M. Lezing door ir. J. M. J. Kooy over „Enige aspecten van de Ruimtevaart", In den Vergulden Turk, 8 uur nam. Opening tentoonstelling Jozef Can- tré. De Lakenhal, 8 uur nam. ZATERDAG 10 OKTOBER Ned. Kath. Bond van Werkmeesters. Viering 40-jarig bestaan. Receptie St. Antoniusclubhuis, 34 u. nam. APOTHEKERSDIENSTEN Geopend apotheek „Tot Hulp der Menschheid', Hooigracht 48. tel. 21060 BIOSCOPEN Casino: „Kapers op de kust", 14 jaar. Lido: „Come prima", alle leef tijden. Luxor: „Het dagboek van Anne Frank", alle leeftijden. Trianon: „Heimatlos". 18 jaar. Rex: „De schat der Watusi", 14 jaar. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werfpark 1: Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10—12 en 2—4. Zon en feestdagen 24 uur. Veel lof voor Dafje Met de „Prinses Irene" van de KLM is woensdagochtend prins Ber til van Zweden van Schiphol vertrok ken. Voor zijn vertrek verklaarde prins Bertil, dat hij zijn hartelijke dank wenste uit te spreken voor de prach tige ontvangst, welke hem in Neder land ten deel was gevallen. Op de vraag, of de Daf-wagen kans maakt om in Zweden te worden ver kocht antwoordde de prins: „Ik acht dat zeker niet onmogelijk, al produ ceert Saab een auto die veel met de Daf-wagen gemeen heeft. Ik heb met het Daf-je in Eindhoven gereden en ik moet zeggen, in zijn genre voldoet deze kleine auto aan alle eisen, welke men er aan mag stellen". BROMFIETSER VERONGELUKT Gisterochtend vroeg is op de Haar lemmerweg bij de Van Hogendorp- straat in Amsterdam-west een 26-ia- rige bromfietser in aanrijding geko men met een hem tegemoet komende vrachtauto. De bromfietser werd zwaar gewond naar het Wilhelmina- Gasthuis overgebracht waar hii bii aankomst reeds bleek te ziin overle den. De bromfietser kwam met grote snelheid uit de Van Hogendorpstraat, sloeg rechts af en nam daarbij een zo grote bocht, dat hii op de linker weghelft terecht kwam waar op dat moment de vrachtauto naderde. LEIDERDORP Damcompetitie. Voor de Leidse Dambond speelde de Leiderdorpse Damclub een competitiewedstrijd tegen de Noordwijkse Damclub. De voorlopige uitslag is 88 met 2 af gebroken partijen. De uitslag van de partijen is als volgt: A. v. d. Zwan (LDC)-Zwetsloot (Noordwijk) 1—1; J. v. Sandijk-n.o. 20; J. Marijt-Vink 11; G. Ooster go-Turk xx; D. Hassefras-C. ter Veer 02; H. v. d. Vecht-M. de Vries 02; L. Matze-J. Passchier 20; C. de Koning-J. Zuidhoek x—x; A. Bloemendaal-C. v. d. Zwan 02; A. Dorsman-J. v. d. Niet 20. HAZERSW0UDE OPRICHTING R.K. KINDER UITZENDING Om de belangen van de kinderen, behorende tot de parochies Groenen dijk en Zwaantje, welke voor uit zending naar een vacantieoord in aan merking komen, te behartigen is be sloten tot het in het leven roepen van een Stichting R.K. Kinderuitzen ding Hazerswoude-Koudekerk aan den Rijn. Het bestuur van vorengenoemde stichting is thans definitief samen gesteld en bestaat uit de dames: mevr. van der Donk-Bots (secreta- resse/penningmeesteresse), mevr. Scholtes en de heren P. D. C. Kriek (voorzitter), J. J. van der Putten en A. J. van der Linden. Geestelijk ad viseur is pastoor Oudijk van de paro chie Groenendijk terwijl zuster van der Holst adviserend bestuurslid is. HOOGMADE NKJB. Vrijdagavond a.s. opent deze jongerenvereniging haar nieuwe verenigingsjaar door het het houden van een bijeenkomst. Als onderwerp van bespreking is gekozen: Eigen woningbezit. Hiervoor heeft Het Bouwfonds der Ned. Gemeenten haar medewerking toegezegd, waar bij uiteengezet zal worden de werk wijze van dit fonds. Tevens zal een film vertoond worden. Doordat de woningnood hier ter plaatse ook nog steeds niet is opge lost en van overheidswege gestreefd wordt naar meer pariculiere bouw, kan dit zowel voor de jongeren als ouderen haar nut hebben. Deze avond is voor een ieder toe gankelijk. Aanvang 8 uur in café v. d. Ploeg. ZOETERWOUDE Aanbesteding Bij de gistermor gen door B. en W. gehouden aanbe steding voor het verbeteren van de Weipoortseweg waren de volgende inschrijvingen ingekomen: J. de Vos, Rotterdam 182.500, J. J. Rodewijk, Zoeterwoude 172.500,A. van Halem, den Hoorn 170.000,J. Mens, Lisse 166.500, J. Ham, Voorschoten f 165 800,—; fa. Versluis, Bodegraven 165.500,—; A. Hogeboom, Rijp wetering 164 000,— Gebr. Overdevest, Voorschoten 162.780,L. P. v. d. Geer en Zn., Leiden 158.0O0, Aan het verzoek de begroting be kend te maken, hebben B. en W. niet voldaan. De gunning werd aange houden. potlood No. 521. Horizontaal: 1. uitroep, 3. vaarwel, 6. muzieknoot, 7. groen in de wapenkunde, 11. gem. in N.H., 13. de gouden bul (afk. Lat.), 15 familie lid, 16 lichaamsdeel. 17. voortgang in de tijd, 18. boom, 20- voorzetsel. 21. Pool, 25. staal 27. voorzetsel, 28. so ciëteit (afk.), 29. vreemde, munt (afk.). Verticaal: 2. spil van een wiel, 3. van elk evenveel (op recepten), 4. meisjesnaam, 5. gem. in Gelderl., 6. inhoudsmaat (afk.), 8. in loco (afk.), 9 voerwoord, 10- graansoort, 12. vrij buiter, 14. bundel, 15. aarden of me talen vaatwerk, 19. gem. in Gelderl., 21. rivier in Italië. 22. gewicht, 23 onheilaanbrengende godin, 24. katho lieke encyclopedie (afk.), 25. familie lid, 26- godsdienst (afk.) Oplossing morgenavond. Oplossing no. 520. Horizontaal. 2. deken, 6. ore, 8. aba, 10. reep, 12. Goor, 13. d i., 14. are, 16. L.K., 17. sloep. 18. ct, 20. els, 21. D.3., 23 hert, 25. tuit, 27. Ane, 29. ree, 30. molen. Verticaal: 1. bord, 2 Dee, 3. ka, 4. Nao, 3. park, 7. rel, 9. Bol, 11. palet, 12- geest, 15. rol. 18. Cham, 19. ten 21. die, 22- stek, 24. rem, 26. urn, 28. eL De raad van Leimuiden kwam dinsdagavond in voltallige openbare zitting bijeen onder voorzitterschap van burgemeester B. Kammenga. Op een verzoek om subsidie van het Leger des Heils, afdeling Re classering, werd afwijzend beschikt. Toepassing van selectie inzake sub sidie werd gewenst. De huur van de woning Burg. Bakhuizenlaan 74 werd vastgesteld op 14.50 p. w. De belastingverordening werd vastgesteld inzake begraafrecht (on derhoud tot 10 jaar na sluiting der begraafplaats), liggeld woonschepen, mits niet langer dan 14 dagen, zal gratis geschieden. De straatbelasting zal met ingang van 1 jan. 1900 niet meer in 4 termijnen maar in 2 ter mijnen betaald kunnen worden met een tussenruimte van 3 maanden De salarisverordening werd gewijzigd. De 6% verhoging zal niet van kracht zijn voor de diplomatoeslag. Inzake renvooi uitbreidingsplan in hoofdzaak werd een wijziging vast gesteld. Alleen op landbouwbedrijven groter dan 10 hectare zullen 2 wo ningen gebouwd mogen worden en op tuinbouwbedrijven groter dan 2 hectare gullen ook maar 2 woningen gebouwd mogen worden. De heer J. den Haan vond 2 hectare abnormaal groot voor de tuinbouw, zelfs op 1 hectare kunnen 2 woningen zeer ge wenst zijn. De heer W. Vonk vond de bouw van een tweede woning op 50 meter afstand van de boerderij uit hygiënisch oogpunt zeer ongewenst. De voorzitter attendeerde er op, dat deze voorwaarden gesteld zijn om te dichte bebouwing te voorkomen, overigens is er naar de mening van de voorzitter weinig aan te doen. Daarom legde de raad zich noodge dwongen bij het advies, afkomstig van de Kroon, neer. In beginsel ver leende de raad medewerking aan 'n verzoek van het bestuur der Chr. kleuterschool tot uitbreiding van deze school. Thans kunnen 40 kin deren geplaatst worden. Er zijn nog vele aanvragen, waardoor een twee de lokaal urgent is geworden. De hr. C. A. Beuk informeerde naar de ruimte op 't desbetreffende terrein. Volgens de voorzitter bleek er vol doende ruimte te zijn voor een twee de lokaal. De begroting 1958 werd gewijzigd waardoor de post onvoorzien ver hoogd werd met ƒ4000. De begroting 1959 onderging ook enige wijzigingen o.a. de uitleg van een centrale verwarming in de R.K. Kleuterschool, waarvan de kosten 13.480 bedragen. De totaalkosten van dit gebouw kopien daardoor op 101.843. Is dit bedrag alleen voor 2 lokalen, vroeg de heer W. Vonk, waarop de voorzitter een bevesti gend antwoord moest geven. Het kruispunt Gen. van Merlen- weg-Vriezenweg (nabij de woning van de heer J. den Haan zal worden verbeterd. De heer den Haan zal een perceeltje' grond ruilen. Huis en schuur van de heer den Haan zullen blijven staan. De rest zal worden afgebroken, waardoor het uitzicht op de gevaarlijke punt zeer verbé terd zal worden. De kosten bedra gen toch nog 2500. Dreehtbrug uit balans. Aan de brugwachter, de heer A. de Vos, werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend. Het is de bedoe ling een gemeentewerkman aan te trekken, die te Bilderdam gestation- neerd zal worden. Een zijner huis genoten kan dan de brug over de Drecht met tol bedienen.De brug is evenwel niet meer in balans. By de bouwer N.V. Kloos en Zn., Kin derdijk, kost een electrische instal latie voor déze brug 9890, een nieuwe balans kost 1230, sein en stoplichten vergen een bedrag van ƒ1500. De Dorpsstraat en het hek nabij het postkantoor zullen worden ver beterd, ook de beschoeiing aan de voet van dit hek zal onder handen genomen worden. De kosten hier van zullen bedragen 9250 in 10 jaar af te schrijven. De heer C. A Beuk wilde de sloot dempen. De voor zitter wees er op. dat door het be staan van de sloot de trilling wordt verminderd en ook de fundamenten van Be huizen beter behouden wor den. Aan prof. van Lochem te Amster dam werden enige percelen water, gelegen in de Westeinderplas, ver kocht. Een perceel grond gelegen aan de Dorpsstraat tussen Goudenregenstr. en Dorpssloot werd in erfpacht over genomen voor de duur van 75 jaar van de heer Kofoed te Hoofddorp. Voor rekening der gemeente is de afrastering en beplanting. Veehou der J. W. de Jong behoudt recht van overpad. Tot leden van de Commissie Woon- ruimtewet werden de heren P Muys, B. Loosbroek, W. Vonk, J. den Haan en J. J. v. d. Meer op voorstel van de heer C. A. Beuk bij acclamatie herbenoemd. In de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer D. L. Hak ker, werd tot lid van de Commissie tot wering van het schoolverzuim de heer W. Muys benoemd. Op verzoek van het R.K. School bestuur verleende de raad medewer king gelden beschikbaar te stellen voor de inventaris van de nieuw ge bouwde kleuterschool. Na bewilli ging van de inspectrice zal hiervoor 9110 op de begroting 1959 geplaatst dienen te worden. In verband met de aansluiting op de waterleiding van het Provinciaal Waterleidingbedrijf Noord-Holland zijn moeilijkheden gerezen met de eigenaar van de woonhuizen, die het dichtst aan de Herenweg zijn gele gen nabij het grondgebied van de gemeente Aalsmeer. De voorzitter achtte het van belang, dat de ge meente deze woningen in eigendom heeft, ook met het oog op verkeers veiligheid in de toekomst. De eige naar, de heer G. de Wit, verlangde een koopsom van 7000, de huurop brengst is 625 per jaar. Ook de raad vond de aankoop gewenst. De aanleg van de waterleiding ondervindt zo doende geen vertraging meer. De heer den Haan bracht nog dank voor de ditmaal zeer uitgebreide agenda en de voorziter sloot deze zitting, omdat de rondvraag geen enkele bespreking opleverde. HILLEGOM VERGADERING K.V.O.B. De katholieke vereniging van onder nemers in het bloembollen bedrijf, af deling „Centrum Bloembollenstreek" houdt een vergadering op maandag 12 oktober a.s. des avonds om 8 uur in de Nachtegaal. Dc agenda vermeld o.m.: candidaatstelling leden van het hoofdbestuur, aftredend zijn de heren Ant. Niissen. Santpoort; C. Ph. Fre- riks, Hillegom en C. G. Meskers te De Zilk. Deze heren zijn niet her kiesbaar en het bestuur stelt als can- didaat de heer W. C. Witteman, voor zitter van de afdeling. Eventuële in diening van voorstellen voor de alge mene Najaarsvergadering van de K.V.O.B. LEWSCHENDAM Niet opgelet. Toen de Haagse mevrouw H. de Veursestraatweg over stak naar de tramhalte had zij geen aandacht voor het drukke verkeer met gevolg, dat zij door de personen auto van Ch. uit Rotterdam werd aan gereden. Met enige blessures aan het hoofd en enkel moest zij zich onder doktersbehandeling stellen. Brandende bromfiets. Toen me vrouw van E. op de bromfiets het kruispunt DamlaanKon Juliana- weg was genaderd vloog zonder be kende reden haar bromfiets in de brand. Mevr. van E. reageerde da delijk en wist zich van de bromfiets te ontdoen Zij kwam er zonder let sel af. Haar brommer werd door een schuimblusapparaat bewerkt maar had zwaar van de brand geleden. Geboren: Henricus J. G. z. van J. J. F. Draaisma en T. L. M. van Hoof. Charlotte H. d. van P. Goppel en E. H. M. van der Kroft. Ondertrouwd: S. Kooy te Voorburg en Victoria C. van Minde. Wilhel- maus C. P. Schilperoort en Alida T. de Gier te Wassenaar. Nicolaas A. van Leeuwen te Woubrugge en Maria J. L. Suyten. Overleden: Henri F. J. P. Kunke- ler 63 j echtgenoot van C. H. M. de Groot. Maria Raiko 45 j. ongehuwd. NOORD WIJKERHOUT Postduivenver. „De Duinklievers" Duifkampioen 1959, navluchten: 1. P. Duivenvoorden Pzn 302 pt; 2. V. d. Berg-Dijkstra 294 pt; 3. B. van dei- Linden 280 pt; 4. J. van Gijlswyk 263 pt; 5. Looijestijn-v. d. Burg 254 pt. Generaal-kampioen 1959: 1. V. d. Berg-Dijkstra 2014 pt; 2. Gebr. Pas schier 1849 pt; 3. Gebr. Duivenvoor den 1835 pt; 4. Looijestijn-v. d. Burg 1828 pt; 5. P. Duivenvoorden Pzn 1670 pt. Hok-kampioens^hap 1939, navluch ten: 1. V. d. Berg-Dijkstra 416 pt; 2. Looijestijn-v. d. Burg 400 pt; 3. P. Duivenvoorden Pzn 385 pt; 4. G. A. Duivenvoorden 368 pt; 5. Gebr. Dui venvoorden 362 pt. RIJNSBURG Geboren: Helma dr v. H. C. Lissen- berg en H. van den Berg. Ondertrouwd: P. A. Gorthuis 24 jr en W. Peursum 22 jr. Getrouwd: L. van Egmond en W. Vooys. Overleden: Geertruida J. van Lin- gen 85 jr. STOMPWIJK Heropening. Het is nog niet zo heel lang geleden, dat de Stomp- wljkse huismoeders voor hun textiel- waren afhankelijk waren van een „lapjeskoopman", die met zijn kof fers langs de huizen kwam. N*i be staat er in Stompwijk een zaak waar een ruime sortering de moeders meer keus geeft. De heer Luiten, die be gon in het „snoepwinkeltje van Ben zaak opgebouwd, die een vergelij king met andere plaatsen kan door staan. Bij zijn openingswoord bena drukte de heer Luiten, dat dit be reikt is kunnen worden door het ver trouwen dat Stompwijk in hem ge steld heeft. Na de inwijding van het verbouwde en uitgebreidde pand door pastoor Sistermans kregen de genodigden de gelegenheid de zaak te bezichtigen. Niet alleen is er nu 'n grotere ruimte voor de textielafde- ling, ook op het gebied van woning inrichting is in het souterrain veel ruimte gewonnen. VOORSCHOTEN LANDBOUWTECHNICUS UITGEZONDEN Ir. C. A van der Lee te Voorscho ten, is in het kader van de uitzending van assistent-deskundigen door de voedsel- en landbouworganisatie van de Verenigde Naties uitgezonden naar Iran om de FAO-expert te Te heran behulpzaam te zijn bij hot on derzoek naar de verbetering en in troductie van graangewassen. De hr van der Lee, die kort geleden zijn studie aan de landbouwhogeschool te Wageningen beëindigde, zal 18 oktober via Rome naar zijn stand plaats vertrekken. De duur van zijn uitzending is voorlopig vastgesteld op een jaar. Geboren: Christiaan Bernard zn van A. R. Fransz en L. V. L. Ron- ^kes; Hélène Margaretha dr van W. J. van Vaal en M. C. B. Hoekstra; Ronald Vincent zn van J. W. C. Dek ker en S. A. Starrenburg; Judith Gertrudis Helena dr van C. J. Th. Westerterp en C. M. H. Chabot; An na Catharina dr van A. Nieuwen- burg en A. C. Roozendaal; Anthony Cornells Peter zn van A. B. Wappe- rom en A. de Weerdt. Ondertrouwd: J. P. H. van Rijn en M. H. van Meijgaarden; G. den Her der te Harderwijk en C. A. L. G. Berkhout. Getrouwd: R. H. Fillié en A. Ho- ge6lag te Haarlem. Overleden: W. H. Ruffelse 03 jr, echtg. van C. L. Petrie; D. Walters, VOORHOUT Geboren: Fredericus P. J. zn v. F. C. Meijer en K. A. Hartman: Jolanda M. dr v. Chr. v. d. Geer en C. F. Ber- bee; Antonia M. H. dr v. J. W. Turen- hout en P. A. Th. Berkhout; Maria J. A. dr v. C. A. M. de Haas en A. A. Duivenvoorden.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2