1.28 iHwaï itounties voor Uw porfemonnai -JME. DUINSTREEK IEDERE DAG VLEES MET DEZE PRIJZEN Gemeenteraad van Zoetermeer De raad van Rijnsaterwoude 0.79 0.69 8 j 0.39 0.58 MAANDAG 5 OKTOBER 1959 DE LSIDSE COURANT Ondanks het rustige verloop van de vergadering van de gemeenteraad van Zoetermeer (vele stukken wer den zonder meer door de raad zon der commentaar geaccepteerd) zijn er belangrijke besluiten genomen. Een belangrijk winstpunt voor de KVP was zeker de instelling van een raadscommissie van bijstand, om het college van b. en w. bij belangrijke vraagstukken van advies te dienen. Bij de begrotingsdebatten heeft de heer G. van Leeuwen namens de KVP aangekondigd, dat zijn fractie aan zou sturen op de instelling van raadscommissies. Dat het college met dit voorstel gekomen is getuigt van instemming met de wensen van de grootste partij in Zoetermeer. De instelling van een raadscom missie van bijstand, teneinde b. en w. van advies te kunnen dienen bij belangrijke vraagstukken ontmoette niet de minste tegenstand bij de raad. Het was duidelijk, dat de verschillen de groeperinen deze materie reeds behandeld hadden. Dit bleek ook bij de verkiezing van de drie leden voor deze commissie. Als eerste lid werd met 10 van de 12 stemmen de heer G. L. de Groot (KVP) gekozen. Kennelijk heeft de raad deze geste gemaakt om Je KVP schadeloos te stellen voor het verlies van de wet- houder^zetel. Als tweede en derde lid werden achtereenvolgens gekozen de heer M. van Gogh (Prot. Chr. groepering) en de heer P. Lamens (Prot. Unie). Transacties met Nutricia. Wat de transacties met de n.v. Nu tricia betreft, ook deze werden zonder meer geaccepteerd. De bouw van enige flatwoningen aan de Karei Doormanlaan zal hierdoor mogelijk worden; ook de uitbreiding van het nieuwe kerkhof en de aanleg van in dustrieterrein is hierdoor veilig ge steld. Ook de aankoop van grond bij de voormalige woning met de paar- dekop aan de Stationsstraat maakt het mogelijk de schildersbuurt met een goede weg bereikbaar te maken. Als tegenprestatie zal de Industrie weg aan het openbaar verkeer wor den onttrokken ten behoeve van Nu tricia, die deze weg met de ernaast liggende sloot en berm zal aankopen. Met het geven van zwemonderwijs zal een aanvang worden gemaakt De vijfde klassen van de lagere scholen zullen 12 lessen krijgen in het over dekte zwembad te Gouda. Het ver voer en de kosten van toegang wor den geraamd op respectievelijk 2340,en 840,— hetgeen voor re kening van de gemeente komt. Vol komen begrijpelijk werd door ver schillende raadsleden nogmaals de wens geuit, dat Zoetermeer spoedig over een eigen zwembad zal kunnen beschikken. Burgemeester Vernède meende dat de realisering van een eigen zwembad toch niet zo lang meer zou duren. Voor de uitvoering van het saneringsplan van 24 woningen aan de J. L. van Rijweg werd aan de woningbouwvereniging De Goede Woning een voorschot verstrekt van ƒ62.480,—. 14.230,— werd gevo teerd voor het plaatsen van geisers in de gemeente-woningwetwoningen. Typisch is, dat van de 258 brieven die verzonden waren er slechts 78 terug kwamen met een verzoek tot plaatsing van een geiser. Gedeeltelijk zal dit komen, omdat de bewoners het lange wachten moe, zelf een geiser hebben aangeschaft of een boiler gehuurd hebben. Aan de woningbouwvereniging De Goede Woning werd voor het zelfde doel ƒ4200,als voorschot gegeven. Het concept-besluit melkverstrek- king op de kleuterscholen en de la gere scholen werd met hamerslag goedgekeurd. De termijn van ontruiming van enkele onbewoonbaar verklaarde wo ningen werd met één jaar verlengd. Nu de gemeente meer dan 8000 zielen telt, zijn de salarissen van het gemeentepersoneel Jierzien. Eveneens werd de spaarverordening 1959 goed gekeurd. Nadat de raad had besloten het bestuur van de gemeentelijke in stelling voor maatschappelijke zorg met één lid uit te breiden, werden in deze commissie benoemd de heren: M. Verbeek, C. J. v. d. Spek, H. A. Houtman, H. van Dorp en J. N. Olie man. De voorzitter bracht hartelijk dank aan de scheidende leden van deze instelling n.l. de heren G. de Groot en P. Cammeraat. Tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim werden benoemd de heren: H. Berkhoudt, E. Jongebreur, A. C. v. Velzen, C. A. Kneppers en J. Kalisvaart. Tot leden van de woningcomissie werden gekozen de heren: J. Th. Vollebregt, J. Kalisvaart, W. Bier man, J. Hartman en H. Steenhuijsen. Medewerking werd verleend voor de aanschaffing van een nieuwe methode voor algebra en meetkunde en nieuwe leermiddelen voor de Chr. ULXD-school; eveneens voor de aan schaffing van een vol-automatische oliestookinrichting voor de Chr. scholen aan de J. Hoornstraat. Bij de beantwoording van vragen brak de heer Van Gogh een lans voor de plaatsing van binnenprivaten voor woningen aan de Zegw. weg. Er be staat een fonds waaruit subsidie kan worden verleend. Huiseigenaren die nen hiervan op de hoogte te worden gebracht. De heer Klootwijk hoorde o.m. dat de weg aan de Vondelstraat spoedig begaanbaar zal worden gemaakt. Nu de meerdere subsidie voor de restau ratie van de molen aan de Stations straat is goedgekeurd, zal de restau ratie vlugger verlopen. De strook grond aan het Lindeplein en het Kastanjeplein zal in orde gemaakt worden, zodat deze grond aan volks tuinders verhuurd kan worden. Op vragen van, zoals de voorzitter zeide, de KVP-fractie, de heren De Groot, Van Leeuwen en Kamphuis werd ge antwoord, dat de grond achter de Frederik Hendriklaan niet meer ver huurd kan worden, daar deze grond bebouwd zal worden. Het uitzicht aan de hoek Karei Doormanlaan-Frans Halsstraat is slecht. Het betrokken kerkbestuur zal verzocht worden enkele bomen te rooien. Een crediet van 16.40 werd bij de begrotingswijzigingen gevoteerd voor de inrichting van het complex gemeentewerken aan de Stationsstraat. Besloten werd ten slotte de heer J. G. Koole, die met pensioen gegaan is te benoemen tot gemeenteontvanger in tijdelijke dienst, totdat een nieuwe functiona ris zal zijn benoemd. De raad van Rijnsaterwoude kwam donderdagavond in openbare verga dering ten gemeentehuize bijeen on der voorzitterschap van burgemees ter B. Kammenga, die in zijn ope ningswoord mededeling deed, dat de heer N. Disseldorp verhinderd was deze zitting bij te wonen. De geloofs brieven van het nieuw toe te treden raadslid, de heer H. van Os, werden door de commissie in orde bevonden, waarna de raad besloot tot toelating van de heer H, van Os als lid der raad. Op voorstel van B. en W. meende de raad aan het verzoek van het Le ger des Heils om subsidie inzake re classering niet te kunnen voldoen omdat de financiën der gemeente niet rooskleurig genoemd kunnen worden. De heer van Spijkeren was van mening dergelijke komende ver zoekschriften op gelijke voet te be handelen. In de Gemeenschappelijke regeling Schoolartsendienst kring Alphen a. d. Rijn zullen enige kleine wijzigingen worden aangebracht, waarmede de raad zich akkoord ver klaren kon. Volgens een rapport van de Tech nische Dienst werd de verbetering van het wegdek in de Schoolstraat op ƒ3300 begroot. De heer W. van Spijkeren stelde voor het asfalt door straatstenen te vervangen, doch een bezuiniging wordt hiermede niet be reikt. De begroting 1959 moest weer op enige punten gewijzigd worden, want de kosten waren in werkelijk heid hoger geweest dan begroot was. De post onvoorzien werd weer met 565 verlaagd. Doordat het aantal leerlingen van de Openbare Lagere School is toegenomen van 12 tot 18, moesten 4 nieuwe banken worden aangeschaft. Tot leden van de adviescommissie woonruimtewet werden bij akkla- matie herbenoemd de heren Chr. Overdevest, E. Blaazer W. Timmers, van Rijn en R. J. Broekhuizen. De verordening op de heffing en invordering van straatbelasting werd enigszins gewijzigd. Omdat vrijwel niemand gebruik maakt van de ge legenheid om deze belasting in 4 ter mijnen te voldoen, stelde B. en W. voor het aantal termijnen tot 2 te rug te brengen, waarmede de raad instemde. Tijdens de rondvraag informeerde de heer Van Spijkeren wanneer het oude woonhuis op de hoek Heren- Wassenaarsestraat ontruimd wordt. Zodra woonruimte elders gevonden is zal dit huis worden afgebroken, waardoor een beter uitzicht zal ont staan. De heer van Spijkeren wees er voorts op, dat het gemeenteterrein gelegen tussen Hereweg en Brase- mermeer in zeer slechte staat van onderhoud verkeert. Spr. vond dit een schandaal voor het schone lan delijke Rijnsaterwoude. Er bestaan plannen t.z.t. een plantsoen te ma ken. De heer R. J. Broekhuizen at tendeerde nog eens op de brug over de Leidse Vaart, die zijns inziens van groot gevaar is voor het verkeer te land. Deze brug is nl. niet afgesloten met een rood-witte boom. De voor zitter wees er op, dat deze brug in onderhoud is bij Rijnland. Er zal om verbetering worden verzocht. De heer Broekhuizen vroeg voorts om nadere inlichtingen in verband met de gunning van de ambtswoning voor de burgemeester. De voorzitter deelde hem mede, dat wanneer de gunning plaats vindt dit tot uitdruk king komt in een begrotingswijziging 1959 of op de begroting 1960. De woonark, die werd bewoond door de heer Calland en thans ver trokken is, zal worden verhuurd aan de heer l'Ami, de huur zal ƒ8.— per week bedragen in plaats van 10.— zoals voorheen. De heer Van Spij keren vond de huurprijs veel te hoog doch deze prijs is al zo laag moge lijk gesteld. De heer Broekhuizen vond het eigendomsrecht van een woonark voor de gemeente niet ge wenst en wilde overgaan tot verkoop aan de bewoner. Het blijft echter een noodgeval waarmede we ons behelpen kunnen, vond de voorzitter, waarna hij deze openbare zitting beëindigde. HILLEG0M PH. PIJPERS 25 JAAR BIJ DE P.T.T. Zaterdag 3 oktober, herdacht de heer Ph. Pijpers, besteller le klas bij de P.T.T. te Hillegom zyn zilveren jubileum. De dag begon met een H. Mis in de Zilker kerk en toe de ju bilaris met zijn familie weer thuis was, begon een onafgebroken aan loop van bezoekers. Onder hen wa ren de pastoor en kapelaans en vele Mis in de Zilker kerk en toen de ju bilaris kwamen gelukwensen. Er wa ren vele stoffelijke bewijzen van waardering in bloemen, sigaren en andere cadeau's. Des namiddags om 4 uur kwam de wnd.-directeur van het postkantoor te Hillegom, de heer J. Steen voor den, vergezeld van byna alle col lega's op bezoek. De heer Steenvoor den sprak de jubilaris toe namens de directeur-generaal. Spr. overhan digde de jubilaris het zilveren jubi leumspeldje en een geschenk onder couvert. Namens de collega's dankte de heer Steenvoorden de jubilaris voor de vriendschappelijkheid, pret tige samenwerking en behulpzaam heid. Hij bood hem namens allen een gemakkelijke stoel aan en drie boeken van dr Paul Juliën. De jubi laris dankte zijn collega's met een kort woord. LISSE WINTERSEIZOEN KAV GEOPEND. Donderdagavond opende de KAV afdeling Lisse haar winterprogramma in het KAB-gebouw. De voorzitster, mevrouw F. de BruinWeyers, was zeer verheugd over de grote belang stelling. Zij gaf een overzicht van het programma, dat voor dit seizoen is samengesteld. De eerstvolgende bij eenkomst is op 6 november, in de cember wordt de St. Nicolaasavond gevierd en 28 januari komt de eigen toneelclub voor het voetlicht. De jaarvergadering met kaartavond wordt gehouden op 25 febrauri. Op 7 april zal er een filmavond zijn; de moederavond is op 12 mei. De voorzitster drong er bij de leden op aan in de oktobermaand, de maand van de rozenkrans, elke avond het rozenhoedje te bidden. Zij deelde verder mede, dat mej. Stringa, voor zitster van de landelijke KAV, we gens het bereiken van de 60-jarige leeftijd afscheid had genomen. (Zij is bij die gelegenheid onderscheiden met „Pro ecclesia et Pontifice" en benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau) De verdere avond voor de pauze werd verzorgd door de mondaccor- deonclub „Con Amore" uit Lisse. Hij bracht een zeer verienstelijk reper toire ten gehoree dat met dankbaar applaus werd beloond. Na de pauze was het dokter N. Bet, die een voorlichting gaf op me disch gebied, waarbij hij een en an der nader toelichtte door het verto nen van lichtbeelden. Rijwieltoerisme. Jac. Faas uit Lisse heeft zondag zijn laatste rij wiel-toertocht van dit seizoen vol bracht. Door de C.J.M.V. uit Scheveningen was een tocht georganiseerd, over een afstand van 35 km. Faas, die in het voorjaar plannen had gemaakt om dit jaar in totaal 5.000 km. af te leg gen is hiermede volkomen geslaagd, het aantal kilometers, die hij in 25 toertochten heeft afgelegd bedraagt tezamen 5.485, het vorig jaar 4.666 km. Hij heeft dus zijn record met 819 km verbeterd. NOORDWIJK Raadsagenda. Dinsdag 6 okt. 's avonds te 8 uur zal de raad in openbare vergadering bijeenkomen voor het behandelen van een agenda, waarop o.a. voorkomen: Toekenning van wezenrente; aankoop grond aan de Gooweg; garantie hypotheek voor particuliere bouw; verpachting van gronden: a. aan de Heerenweg (Van Oosten); b. in het Langeveld (Van Paridon); c. aan de Duinweg (v. d. MeulenHeemskerk); d. aan de Duinweg (v. d. Hoonaard); verpach ting consumptietent op het sport park; voortzetting van het ophalen van vuilnis in het Langeveld; verzoek van gymnastiekvereniging om subsi die; krediet voor brandkranen in het Langeveld. Schietver. „Blijft voor 't Land". In haar clublokaal aan de Kerkstraat begon de Noord wij kse schietvereni ging Blijf voor 't Land" weer met haar wedstrijden. Met de buks wonnen een wissel medaille: A. van Egmond 45 pnt. le klasse; J. de Groot 43 pnt. 2e klasse; M. de Jong 37 pnt. 3e klasse. In de 3e klasse behaalden M. de Jong en mej. A. Z. van Weeghel bei den 37 punten, maar door het beste laagste schot werd De Jong winnaar Met K.S.O. werden winnaars van de misselmedaille: W. Stafleu 59 pnt. le klasse; J. van den Hoonaard 58 pnt. 2e klasse. Het mamimum aantal te behalen punten in deze afdeling bedroeg 60. RIJNSBURG Geslaagd. VoOr het candidaats- examen theologie slaagde aan de Vrije Universiteit te Amsterdam de heer J. C. van Egmond te Rijnsburg. SASSENHEIM PROPAGANDA-AVOND R.K. BLINDENBOND „ST. ODILIA" De voorzitter van de R.K. Blinden- bond „St. Odilia", de heer E. Gervaas, heeft gisteravond in het K.S.A.-ge- bouw in Sassenheim in zijn wel komstwoord een vrij talrijk aantal donateurs en belangstellenden mogen danken voor hun belangstelling. Hij wees in een propagandistisch woord op de grote bedragen die nodig zijn om de blinden in staat te stellen zich, zover te bekwamen dat ze in het arbeidsproces kunnen worden opge nomen. Verder besprak hij o.a. het ont staan van „Let gesproken boek" Dit alles, aldus spr., geeft reden genoeg onze organisatie te steunen. Hij hoop te op aller medewerking. Vervolgens vroeg de R.K. Toneelver eniging „Nut en Genoegen" uit Lisse de aandacht voor het romantisch to neelspel „In de schaduw van de guil lotine". Het stuk speelt tijdens de Franse Revolutie. Het gaat om de intrigues van een Blanchar. Karei v. d. Hoorn gaf een prachtige uitbeelding van deze chef der Peoubhkeinse politie. Het spel van Armand d Roi (Henk Elfering) die als vriend van Blanchar, doch in zijn ander rol als „de zwar te adelaar", velen van ue guillotine redt, was geraffineerd. Ook de andere rollen waren in goede handen onder de bekwamen leiding van de heer Bram v. d. Lijcke. Het gezelschap kreeg een dank baar applaus van de aanwezigen, waarbij de voorzitter met een woord van dank aansloot. Tot slot van de avond werd nog een uurtje gezellig gedanst op de muziek >an „The Black Stars". Jaarvergadering KVP De KVP afd. Sassenheim houdt op dinsdag 6 oktober a.s. om 20 uur in hotel „Het Bruine Paard" haar jaarvergadering. Daar ingevolge het reglement alle functies na Tweede Kamerverkiezin gen beschikbaar gesteld moeten wor den, is het voornaamste agendapunt, het kiezen van een geheel nieuw be stuur. Er zijn twee vacatures. Door het bestuur zijn candidaat gesteld, mej. Ruygrok. J. Scholte, J. Schrama en A. Slijkerman. VOORSCHOTEN FELLE VOETBALSTRIJD TUSSEN POLITIE EN MARINE Traditie-getrouw streden gisteren de Rijkspolitie uit Voorschoten en Leiclschendam tegen de onderofficie ren van het M.O.C. om doelpunten op het sportterrein van het marine kamp. Het werd een zeer plezierige voetbalwedstrijd met wisselende kansen. Voor de rust lieten de onder - oficieren van de marine zich op zwepen door de langs de lijn staande „jantjes" en deden adjudant Schoon beek tweemaal misgrijpen en de bal ui thet net halen 02. De thee viel bij de politie beter dan bij de marine. Met laaiend enthou siasme rukte de Rijkspolitie op naar he tmarinedoel. De ene charge na de andere werd uitgevoerd en met succes het werd 12. Wat de marine ook probeerde, ze kon de vloed politie mannen niet weren van hun doel en kort voor het einde werd de stand 22. Na afloop huldigden de spelers elkaar met hun overwinning en gin gen napraten in de mess van het M.O.C. Daar de mogelijkheid bestaat dat volgend jaar de Marine vertrok ken is, bood de politie aan de onder officieren een herinnering aan deze wedstrijden aan; een koperen kom pas op voetstuk. WASSENAAR Jongen uit boom gevallen: op slag dood Dondermiddag is in de Berkhei- straat de 12-jarige Henk van Laar uit een boom gevallen en vrijwel op slag gedood. Benoeming De heer Th. H. Mees ter te Wassenaar is bij Koninklijk Besluit met ingang van 16 oktober benoemd tot burgemeester van West- kapelle. De heer De Meester is luite nant ter zee der eerste klasse en is lid van de VVD. WARMOND KATHOLIEK VROUWENGILDE LEERDE INDUSTRIE KENNEN. In hotel „De Zon" te Warmond hield het Katholiek Vrouwengilde haar eerste bijeenkomst in het nieu we winterseizoen. Voor deze avond bestond bijzonder veel belangstelling en de presidente, mevr. MeskersHendriks sprak in het openingswoord haar voldoening hierover uit. Zij hoopte dat alle le den trouw de bijeenkomsten zouden blijven bezoeken. Om nu de bezoe ken van de leden te stimuleren zal er aan het einde van het seizoen een verloting plaats vinden, van een gratis busreis met de vereniging in de maand mei. Ieder lid was een jaarprogramma thuis bezorgd. De presidente hoopte dat ieder iets van haar gading op dit programma zou vinden Er zullen verschillende sprekers en spreeksters komen op diverse avonden, het or ganiseren van dergelijke avonden brengt vaak heel grote finenciële pro blemen met zich mede. Bekend werd gemaakt dat van 31 oktober8 november in Leiden een misie-tentoonstelling zal zijn, waar voor van Warmond medewerking wordt verzocht. Het maken van handwerk voor deze tentoonstelling zal bijzonder op prijs worden gesteld. Vervolgens kreeg de heer W. Beets, afgevaardigde van de Vereniging Ne derlands Fabrikaat, het woord. „Kent Uw Industrie" was de titel van de film, die door hem werd in geleid en vertoond. Op gezellige en leerzame wijze bracht hij zijn gehoor meer kennis bij van de artikelen, waarmede de huisvrouwen in het da gelijks leven te maken hebben. Zo zag men o.a. het vervaardigen van karpetten en handgeknoopte ta pijten, gero-tafelbestek, kaarsen, thee lichtjes, koek en taai-taai, gasfornui zen, bedrijfskleding enz. enz. Als at tractie werden enkele artikelen, welke men op het witte doek had ge zien, gratis onder de aanwezigen verloot. Aan het slot van de avond bracht de presidente hartelijk dank aan de heer Beets voor de bijzonder gezel lige avond welke hij de dames had geboden. ZOETERMEER LTJ In het kader van het ge projecteerde winterprogram hield de LTJ in het parochiehuis een ge- spreksavond over de economie in verband met de land- en tuinbouw. Een groot aantal leden heeft zich onder leiding van voorzitter G. Kneppers verdiept in de vraagstuk ken, die de economie in de agrarische bedrijven met zich medebrengt. Uit de conclusie bleek, dat de land en tuinbouwjongeren zich sterk in teresseerden voor het gebruik van mechanische middelen en het meest voelden voor de nieuwste vindingen op dit gebied. Wat de tuinbouw betreft werd in den brede gediscussieerd over de teelt van komkommers, omdat hier zeer duidelijk gradaties te bespeu ren zyn. De teelt van komkommers in staand glas (serres) is te verkie zen boven de teelt onder plat glas. Het is gebleken, dat opbrengst gro ter is en de prijzen per stuk door gaans hoger liggen. Bij de tomatenteelt wordt de vol automatische verwarming steeds meer toegepast evenals de nieuwe wijze van besproeiing. De gesprekavond werkte zeer ver helderend en verruimend, hoewel men het niet in alles met elkaar eens kon zijn. LTM De LTM hield in het pa rochiehuis een bijeenkomst, waarop de aalmoezenier, kapelaan J. Streng, over de liturgie sprak. Kapelaan Streng belichtte twee aspecten van de liturgie te weten het gemeen schapskarakter en de liturgische ge beden. Over het algemeen zijn de mensen te individualistisch ingesteld hetgeen tot uiting komt bij het ge bed. Nieuwe experimenten worden ondernonfbn om de gelovige tot ge meenschapsmens te maken. Naar aanleiding van het gesproke ne werden verschillende vragen ge steld, waaruit sterk naar voren kwam, dat de leden veel voelden voor vernieuwing in het kerkelijke leven, om daardoor de persoonlijke instelling te kunnen omvormen om zodoende ware gemeenschapsmensen te worden. Een hoogstaande avond. Marktberichten ROTTERDAM, 5 okt. Vee Aan voer 1730, 1040 vette koeien, 690 var kens. Vette koeien 300320, 275 300, 260—275; varkens 192. 190, 188. Vette koeien: aanvoer gelijk als vori ge week, handel stroef, prijzen van vorige week bleven met moeite ge handhaafd, enkele prima's boven no tering, afloop zeer traag; varkens: aanvoer als vorige week, handel re delijk, niet geheel prijshoudend, zware varkens van 182184 per kg., enkele prima's boven notering. TER AAR, 2 okt., Groente Kas- snijbonen 0.710.97, iderp stek 0.37 0.44, snijbonen 0.350.46; stokprin- sessebonen 0.560.74; stamprinsesse- bonen 0.560.85; spekbonen 0.68 0.74; witte pronkers 0.280.53; idem stek 0.15—0.23; uien 0.16—0.21; was- peen 0.18; idem B 0.080.10; spinazie 0.13—0.27; andyvie 0.07—0.08; chin, kool 0.110.12; postelein 0.18; kro ten 0.070.15; groene kool 0.21 alles per kg.; sla 0.040.08; bloemkool A 0.31—0.63; idem 2 0.18—0.29; idem C 0.100.16; komkommers 0.08 0.21 alles per stuk; bosselderij 0.05 0.07; radys 0.04 per bos; augurken 0.71 per kg. Tomaten A export 0.71 0.85; idem B 0.720.79; idem C 0.72—0.87; tomaten A 0.20—0.55; idem B 0.23—0.69; idem C 0.20—0.36 idem CC 0.200.26; idem bonken 0.230.57 alles per kg. Appelen: Goudreinetten 0,220.23; idem 2 0.17; Groninger Kroon 0.250.26. Peren: St. Remy 0.130.22; idem 2 0.07; wijnperen 0.180.20; Beurre de Merode 0.21; Kamperveen 0.21; Bergamotte 0.15; Bramley Seedling 0.140.15; Comtesse de Paris 0.07 0.14; Conference 0.46 alles per kg. •■ZS1ÈE VARKENSVLEES VERSE WORST Doorr. RUNDERLAPPEN GEHAKT speciaal h.o.h. HACHEEVLEES per 500 gram SPEKLAPPEN 0.78 BRAADKRABJES 0.98 BAKSPEK0.88 POOTJES0.40 STAARTJES 0.60 NOG STEEDS: PALINGROOKWORST LEVERWORST HAMWORST voor 49 et. 250 gram 9 Speculaas, heerlijk gekruid. De betere kwaliteit. Pakken met een Inhoud ven 500 gram Melk-mocca- q chocolade, melk el puur met zachte mocee-tmeak. 150 gram i e Doperwten middel II »*n de beste Belgische conservenfabriek f\ i Pt Ut e/blik U.64 dere week 9 Champignons, gesneden. Heerlijk om bakken ol in de soep 2 blikken voor Q Q in onze Levensmiddel* Grole capucijners, i nieuwe oogst 500 gram en-afdeling 9 Haring in tomatensaus, groot ovaal blik. Per blik LEIDEN

Leidse Courant | 1959 | | pagina 7