Imam teymtLW RIJNSTREEK Scherp Dotf kt Bouw polikliniek te Leiden gegund MAANDAG 5 OKTOBER 1959 DE LETDSE COURANT PAGINA 2 V O ^f]/ pen van de zaken, die op 3 oktober met veel staatsie worden aange kondigd, maar waarin de praktijk weinig van terecht komt is het sprin gen van de fontein, 'n Leerling-jour nalist die voor de eerste maal het 3 oktoberfeest mééviert wordt als re gel door een redactie-chef naar dit evenement gestuurd met de opmer king, dat hij daar vooral véél aandacht aan moet besteden, omdat dit van het hoogste belang moet wor den geacht. De knaap staat dan een tijdje te kijken op de Vischmarkt zich verwonderend over het feit, dat de burgemeester maar niet wil ver schijnen om na een gloedvolle rede met een druk op de knop de fontein aan het springen te zetten. De volgende dag verklaart dan de redactie-chef aan een verbouwe reerde leerling, dat het „zeker niet doorgegaan is." Maar wie schetst de verbazing van zulk 'n chef, toen hij vanmorgen ver blijd werd met een verslag over het springen van de foptein" van de volgende inhoud: Het springen van de fontein. „Duizenden waren zaterdagmorgen weer saamgestroomd rond de fontein aan de Vismarkt om getuigen te zijn van het onvergetelijk moment, waar op deze in 1692 gebouwde bron zich aan het springen zet. Rond tien uur vertoonde zich de gemeente-arbeider, de heer P. C. de Graaf, die onder luid gejuich de motor in beweging zette. Hij verving de burgemeester, welke door drukke ambtsbezigheden (3 oktober) verhinderd was. Wie schetst de verbazing der duizendkop pige menigte toen bleek, dat de fon tein géén water spoot, maar bier „om in te bijten". De vreugde steeg ten top en werd eerst wat getemperd toen een employé van de dienst ge meentewerken de vergising bemerkte en de goede kraan opendraaien. Bij nader onderzoek bleek, dat men een kraan gemerkt met het woord Tap toe, had ontsloten." Aan de Technische Hogeschool te Delft zijn geslaagd voor het propae- deutisch examen civiel ingenieur de heren H. J. A. de Vrind en K. Zelden- rust beiden uit Leiden. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doct.ex. Ned. Reoht mej. E. Elion te Wassenaar. Geslaagd voor het Kerkelijk voorbe reidend ex. de heren A. Vroegop en W. Dijkerman beiden te Leiden. Ge slaagd voor het cand.ex Klassie~ke taal- en letterkunde mej. E. A. M. Houtsma te Noordwijkerhout. Op vrijdag 9 oktober 1959 des mia- dags om 4 uur zal de heer Th. P. Galestin benoemd tot gewoon hoog leraar in de Faculteit der Letteren en Wijsbegeerte zijn ambt openlijk aanvaarden door het uitspreken van een rede in het Groot Auditorium. Leidse Agenda MAANDAG 5 OKTOBER St. Bonifacius, kaartavond. St. Ant. Clubhuis, acht uur nam. DINSDAG 6 OKTOBER „St. Eloy". Adviesavond. 7.308 uur nam. Jongerencontact. Groep F. (Louis Snijers) Wit Gele Kruisgebouw Kamerlingh Onneslaan. Groep H. (Jan van Hees) Maresingel 43a. Modeshow Oegstgeester Confectie- handel. Witte Huis 8 uur nam. WOENSDAG 7 OKTOBER Rozenkranskruistocht, St. Petrus- kerk, 7 uur nam. Leidse Kunstkring „Voor Allen", Ja- nine Dacosta, piano, Stadsgehoor zaal. 8 uur nam. Katholiek Vrouwengilde, In den Ver gulden Turk, 7.45 nam. Instituut voor het Nabije Oosten. Le zing door prof. Enrico Cerulli over Ethiopië. Universiteitsgebouw Ra penburg, 20.15 uur nam. Boottocht verr leegden „Huize Sol- glyt". Vertrek vanaf Wilhelmina- brug, .11 uur v.m. Voorstelling voor Leidse Melkbriga- diertjes Stadsgehoorzaal half twee nam. DONDERDAG 8 OKTOBER VRIJDAG 9 OKTOBER N.R.K.M. Lezing door ir. J. M. J. Kooy over „Enige aspecten van de Ruimtevaart", In den Vergulden TurI?, 8 uur nam. Opening tentoonstelling Jozef Can- tré. De Lakenhal, 8 uur nam. ZATERDAG 10 OKTOBER Ned. Kath. Bond van Werkmeesters. Viering 40-jarig bestaan. Receptie St. Antoniusclubhuis, 34 u. nam. APOTHEKERSDIENSTEN Geopend apotheek „Tot Hulp der Menschheid', Hooigracht 48. tel. 21060 TENTOONSTELLINGEN Museum voor Volkenkunde: Expo sitie Zuidzee. (Dagelijks van 10 tot 5 uur; 's zondags van i—5 uur) t.e.m 5 oktober. Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werfpark 1: Tentoonstel-, iing geologie van Nederland. Op werkdagen van 10—12 en 24. Zon en feestdagen 24 uur. Lakenhal: Groepstentoonstelling Nederlandse Kring van tekenaars (tot 5 oktober). FAUTEUILS 50 modellen Toonkamers DREEF Burgsteeg 3-5-1 2, Nieuwslr. 1 (Advertentie) GEVEILDE PERCELEN Ten overstaan van Notaris N. W. Holtkamp te Leiden is heden geveild: Herenhuis met tuin Morsweg 44 in bod: 14.200.koper: A. Mol te Leiderdorp, q.q. voor: 16.200; Pak huis met afz. bovenwoning Leeuwen hoekstraat 11a in bod: ƒ5.000.ko per: J. W. Goddijn te Leiden q.q. voor 5.000.Pakhuis met afz. boven woning Narmstraat 19, hoek Kruis straat 30a, in bod: 8.800.— koper: C, J. L. Coster te Wassenaar, c.s. voor ƒ.8.800.Pakhuis enz. tussen Kruis straat 30 en 30 a in bod: 7.500.—, koper C. J. L. Coster te Wassenaar, c.s. voor 7.500.Woonhuis Kruis straat 30 in bod: 1.550.koper: L. H. van Tongeren te Leiden, q.q. voor 1.550.Winkelruimte met boven woning Narmstraat 15 in bod: 5.200 koper: J. Marks te ^eiden q.q voor: ƒ.5.400.De woonhuizen met afzon derlijke bovenwoningen Pasteurstr. 46, 46a 48, 48a en w0, 50a resp. in bod 6.200.—, 5.600.— c-n f 6.000.— zijn uit de hand verkocht. Bijna 10 miljoen gulden Namens de Rijksgebouwendienst heeft prof. ir. H. T. Zwiers uit Haar lem de bouw van een polikiniek voor gewone en bijzondere interne genees kunde voor het Academisch Zieken huis gegund aan de laagste inschrijf- ster van de voor deze bouw op 11 september gehouden aanbesteding, de N. V. Hollandsche Beton Mij, te 's-Gravenhage en Amsterdam voor een bedrag van ƒ9.781.00. Zoals onze lezers reeds weten zal dit gebouw vooraan aan de Wassenaarseweg ver rijzen. Gistermiddag reed een automobi list door onbekende oorzaak op de Haarlemmerweg drie voetgangers van achteren aan. De aangeredenen bewoners van het woonwagen kamp liepen slechts lichte schaaf- wondjes aan handen en gezicht op, maar ze namen de gang van zaken niet en gingen de automobilist te lijf. De ontstelde man, die een vuist slag in het gezicht kreeg, moest de vlucht nemen naar een nabij gelegen boerderij toen men hem bovendien ging bedreigen met een mes. Vanuit de boerderij belde hij om de politie, die met een jeep de man kwam ont zetten. De automobilist werd met de jeep naar het bureau gebracht; zijn auto kwam even later, bestuurd door een agent. ALPHEN AAN DEN RIJN DISTRICTS VERGADERING LTM EN LTJ potlood No. 519 Horizontaal: 1. tegenge stelde van koud, 4. wijnsoort, 8. vaar tuig, 10. meisjesnaam, 11. in het jaar der wereld (afk. Lat.), 12. laag scho ven op de dorsvloer, 14. foei, 15. broeikas, 17. deur van een wagon, 19. vogel. 21. voorzetsel, 23. achter deel van de hals, 24. water in N.- Brab., 25. vreemde munt, 27. bekend dorp in België in de prov. Namen, 28. platvis, 29. waarborg. Verticaal: 1. rivier in Nederl., 2. lichaamsdeel, 3. godsdienst (afk.), 5. voorzetsel, 6. deel van het skelet, 7. wat gesproken wordt, 9. afreis, 12. onderrichten, 13. Europeaan, 15. op telling, 16. biersoort, 18. bekend Nederl. dichter, 20. lichaamsdeel, 22. voor, 24. voorzetsel, 26. voegwoord, 27. uitroep. Oplossing morgenavond. Op de hosvloer is het op 3 okto- beravond tot een treffen gekomen tussen een gfrote groep Delftse stu denten en hun Leidse collega's. Om streeks half elf onstond deining on der de rond 100 Delftse „groenen", die hun vertier hadden gezocht in de feestvierende Sleutelstad. Er werd met flink wat stoelen gegooid en bij dit smijtwerk dienden zich al spoe dig een aardig aantal Leidse stu denten aan, die zich evenmin onbe tuigd lieten. Het spektakel heeft echter niet zo lang geduurd, want de politie kon de zaak snel sussen. He lemaal zonder kleerscheuren kwam men er niet af, een van de vecht lustige heren kreeg een fikse tik met een lege fles. Hoofdstad-operette komt met „Sissi" „Sissi" (G'schichten aus dem Wie- nerwald) behoort tot de bekendste Weense operettes. Dit werk van' Ernst en Hubert Marischka, op mu ziek van Fritz Kreisler en Johann Strauss, waarnaar Ernst Marischka later zelf de bekende gelijknamige film met Romy Schneider heeft ge maakt, staat thans op het repertoire van de Hoofdstad Operette, de voort zetting van de Fritz Hirsch Operette, onder directie van Meyer Hamel, Otto Aurich en Fritz Steiner. „Sissi" vertelt van het Beierse prinsesje van die naam, dat de ge malin wordt van keizer Franz Jo seph en daarmee keizerin Elisabeth van Oostenrijk. De Hoofdstad Ope rette treedt met dit werk op in een veertigtal plaatsen, in alle delen van ons land. Op vrijdag 9 oktober geeft zij een voorstelling in de Stads schouwburg te Leiden, 's avonds om acht uur. In de hoofdrollen treden op: Fritz Steiner, Lizzi Schöffmann, Jan Handerson, Hilde Jaeger (als gast), Herman Valsner, Hedy Rapp (als gast), Claire Clairy, Harold Horsten en Louise Maertens, een jong talent, dat enkele jaren geleden bij dit gezelschap in Ein Walzer- traum debuteerde en nu een grotere rol kreeg. Fritz Steiner speelde de door hem vertolkte rol, die van overste Theodor von Hasenpfote, ook reeds bij de wereldpremière van „Sissi", in 1932 in het Theater an der Wien te Wenen. Burgerlijke Stand Geboren: René z. v. A. C. Polane en J. Hoving; Lucia Maria Astrid d. v. J de Raaij en L E. P. van den Bosch; Robby z. v. II. de Wolf en C. M. Ter Meer; Simon z. v. W. Ravensbergen en S. Schelligerhout; Theodorus Abraham z. v. N. P.. Heemskerk en C. L. van der Poel. Ondertrouwd: J. van der Noordaa en H. J. Kukler; P. H. J. Hakkaart en E. M. G. Werner; G. A. Cramer en B. G. Hamming; A. van der Meijden en G. A. Keijzer; C. J. de Vries en E A. Steinbach; M. B. Witsenburg en H Dubbeldeman; E. H. de Bruin en V E. P. Brückner; C. P. van den Bosch en P. J. de Groot; P. T. J. Vink en J. B M. Colla; J. Zvara en J. Knel; J. Kager en A. C. van Putten; M. A. J. Hermans en G. J. Benschop; C. Favier en J. C. van Dalsen; G. Stam en T. W. Bink; H. de Jong en M. L. G. Kerk hof. Overleden: S. Kraan 61 jaar, man; P. F. Vermeulen 69 jaar, man. Het afgelopen week-einde is te Alphen aan den Rijn, o.l.v. Kees Ver haar te Nieuwkoop een vergadering gehouden van het district Gouda- Rijnland van de LTM en de LTJ, die o.m. werd bijgewoond door de dis- tricts-aalmoezenier pastoor J. Voor- twist, pastoor te Moordrecht, eerder kapelaan te Bodegraven. Deze laatste vergadering van het afgelopen seizoen is een nuttige ge legenheid om terug te zien op het verleden en om uit de gang van za ken een nuttige conclusie te trekken, aldus leidde Kees Verhaar de bijeen komst in. Zo is vastgesteld, dat het dringend nodig is de kernvorming in de afdeling krachtig ter hand te ne men, teneinde hiervan ten aanzien van het leiderschap in LTM en LTJ de nodige vruchten in de toekomst te plukken. De voorzitter drong bij de afdelingsbesturen hierop aan en verwachtte binnenkort een rapport van de stand van zaken. Het eerder gemaakt plan om ten behoeve aan het district Gouda-Rijn- land te Alphen aan den Rijn een cul tureel weekeinde te organiseren kon en kan tot dusver niet worden gere aliseerd, vanwege de enorme bezet ting van de onderscheiden daartoe geschikte gelegenheid en de in vele opzichten belaste besturen. Wél komt daarvoor in de plaats een culturele avond. De datum hiervoor zal worden gekozen uit een van de dagen van oktober. Wat de sportdag betreft was het districtsbestuur van mening, dat het programma van die dag te zwaar be last is, voornamelijk door het daarin opnemen van een filmvoorstelling, die er eigenlijk niet bijhoort en de dag onnodig rekt en door de toneel voorstelling des avonds, die ook te lang duurt en blijkbaar dok niet iedereen boeit vanwege de keuze van het stuk. Mep zal trachten t.a.v deze punten een "edelijke oplossing te vinden voor volgende jaren. Wa' de sportvelden betreft zal voor een betere afzetting worden ge zorgd. De heer P. Mourits uit Noorden gaf een compleet verslag van de sportprestaties en legde daarin de noodzakelijkheid vast om de leiding van de sportdagen in handen te leg gen van een deskundige commissie. Hierover heeft men van gedachten gewisseld en daarbij tot de conclusie gekomen, dat het feitelijk wenselijk is om in de afdelingen over deskun dige sportmensen te beschikken, on der wier leiding de oefeningen en voorbereidingen voor de districts sportdag kunnen verlopen. Men be sloot het e.e.a. in die richting te stu wen. Piet Verhoef uit Woerden, penning meester, gaf een financieel overzicht van het district. Er was een tekort van 123,20. Blijkens een mededeling van de voorzitter is de „Korenaar-actie" van de agrarische jeugd van de beide diocesen, goed gestart en belooft het verwachte resultaat. Het is de be doeling uit de opbrengst van deze actie de kosten te bestrijden welke ten grondslag zullen liggen aan het laten overkomen van zes buitenlandse stadgenoten voor een verblijf van en half jaar om de agricultuur hier te bestuderen. Pastoor Voortwist, districts-aal- moezenier vroeg de aandacht van de afdelingen voor de uitgave „Ideeën 1959/1960" van het diocesaan bestuur waarin stof te over is te vinden voor het samenstellen van een winter- programma en voor het houden van gespreksbijeenkomsten. In zijn toe lichting hierop legde de districts-aa! moezenier het zwaartepunt op hel godsdienstige, omdat, zo verklaarde hij, waar we ook staan, een levens beschouwing een rol speelt. De heer Bakker van de Bodegraaf- se afdeling vestigde de aandacht op de cursus „Boer en Tuinderleergan gen" die te Bodegraven wordt gehou den en waaraan het gehele district kar deelnemen. De cursus start spoe dig. Aanrijdingen Zaterdag om 11.50 uur vond op de kruising Oranje Nas- sausingel-Aarkade te Alphen aan den Rijn een botsing plaats tussen een personenauto, bestuurd door de heer H. P. W. uit Berlijn en de scooter rijder J. B. uit Alphen, waarbij de laatstgenoemde een hersenschudding en lichte verwondingen bekwam. De scooter werd zwaar en de auto licht bèschadigd. Het ongeluk werd veroorzaakt doordat de bestuurder van de auto links af de Aarkade opreed, zonder het tegemoetkomende verkeer ruimte tot passeren te laten. Zaterdag om 12.15 uur stak de heer J. J. O., wonende Hoorn 89 het rij wielpad over toen uit de richting centrum van Alphen de bromfietser J. de, H. wonende te Leidschendam passeerde. Deze kon de heer O., die melkbussen droeg,' niet ontwijken en botste tegen de bussen op. H. bekwam een snij wond boven het recht?: oog én een lichte shock. De bromfiets werd beschadigd. Dr. M. E. v. d. Steen verleende de heer H. de eerste geneeskundige hulp, waarna hij naar zijn woning vtrd overgebracht. Misplaatste grap Zondagavond hebben tot dusver onbekend geble ven jongelui een zitbank, die in het gazon langs de Molenvliet stond, van haar plaats gelicht en dwars over het rijpad geplaatst, met het gevolg, dat de motorrijder C. J. K. in het armker er tegen op reed. De motor werd zwaar beschadigd. K. bekwam geen noemenswaardig letsel. Heropening winkelpand Vrij dagmiddag is in de Julianastraat, de onder architectuur van de heer R. Vis te Alphen gemoderniseerde win kel „De Bijenkorf" van de heer J. Bahlmann geopend. De heer Bahl- mann hoopt een soortgelijke 'etalage formatie te kunnen zetten aan de achterzijde van zijn pand, waarlangs de gemeente in de toekomst een wandelpad zal aanleggen. BODEGRAVEN JUBILEUM BIJ TURKENBURG. De heer J. Blijleven, adjunct-tuin- chef bij de N.V. Kon. Zaadhandel P. Turkenburg, vierde zijn zilveren ju bileum in dienst van dit bedrijf. In het filmzaa'tje kwamen directie en personeel bijeen om de jubilaris te huldigen. Dit werd gedaan door ir. M. van Ede, die de heer Blijleven prees om zijn arbeidslust zijn werk als lid van het college van vertrouwensman nen en zijn onmisbare tegenwoordig heid in de protocolcommissie. Spr. bood de jubilaris een geschenk onder couvert aan. Blijleven ontving een bouquet. De heer Martens bood na mens het personeel een mooie pen dule aan. Het personeel voerde daar na de Opera Bomique op, afgestemd op bomen en heesters, en van de hand van de heer A. Hoosbeek. De heer Blijleven dankte vooi alle ge schenken en goede woorden. Afscheid Th. v. Ghesel Grothe. In de gymnastiekzaal in de Spoor straat was het een drukte van be lang, toen de heer Th. van Ghesel Grothe als directeur van de Amster damse Bank aftredend, 'n afscheids receptie gaf. Burgemeester Croles sprak als eerste en prees de aftre dende directeur als een man met vaste koers, aan wie ook de gemeen schap veel dank is verschuldigd. Hij overhandigde hem de medaille van het ridderschap in de orde van de Nederlandse Leeuw. De heer A. Tie- leman, van de hoofddirectie te Am sterdam waardeerde bijzonder de so ciale arbeid van de heer G. Grothe, en bood de bijbehorende versierselen aan van de ridderorde. Namens het actie-comité sprak de heer Baars. Deze presenteerde een grasmachine, een tapijt en zegde nog een ijskast toe. De heer F. de Meyere noemde de heer Grothe de grootste kaashande laar. Dit in verband met de credie- ten voor de kaashandel en de be moeienis van de Bank met deze han del. Een grote kaas vermeerdere het aantal cadeaux. Hierna sprak de heer Grothe een woord van dank tot de talloze aanwezigen. Schier eindeloos was de rij van hen, die namens een organisatie of voor zich persoonlijk de hand kwamen drukken en dit gepaard lieten gaan met de over handiging van een stoffelijk blijk van waardering. Geboren: Hillegonda M. d. v. J. JacobiBeens. Jan Willem z. van G. Op 't LandVroege. Aida M. d. van G. van Doorn -Stolwijk. Johanna M. d T. v. Velde- -Gründmann Gijsber- tha Pè d. v. T. Bunnikv. Dijk. Getrouwd A. Nagel en C. M. de Jong. Overleden: A. Kramer 17 j. C. van 't Kruis 68 j. BOSKOOP Spoorlijn Gouda-Boskoop- Alphen a. d. Rijn 25 jaar Men meldt ons: dinsdag 6 oktober a.s. herdenkt de directie van de Ned. Spoorwegen het feit, la> 2i jaar ge leden de lijn Gouda-Boskoop-Alphen a/d Rijn in gebruik werd genomen. Dit jubileum zal ten enigszins fees telijk karakter dragen. Het verheugt de directie, dat de vervoerscijfers in de laatste jaren een gunstig beeld toonden en bij de ontwikkeling in dit gebied voelt de directie zich geïnte resseerd. Op 6 oktober zal een extra trein worden ingelegd die van Gou da naar Alphen rijdt en in Waddinx- veen en Boskoop stopt om officiële personen op te nemen. De trein ver trekt om 9.55 uur uit Gouda en na aankomst in Alphen a/d Rijn biedt het gemeentebestuur van deze ge meente de gasten koffie aan. Hierna wordt teruggereden naar Boskoop al waar in „Florida" een lopende-band- lunch wordt geserveerd. VERZAMELAARS ORGANISEREN STREEKTENTOONSTELLING Door het bestuur van de Boskoopse verzamelaarsvereniging „De Boskoop- se Verzamelaars" heeft besloten in de tweede helft van november a.s. een driedaagse streektentoonstelling te houden in het Veilinggebouw. Het staat reeds vast, dat naast de meer bekende verzamelingen suiker zakjes, sigarenbandjes, kaasmerken, postzegels enz. enz. ook verschillen de soorten bierglazen, ansichten en foto's van Hollandse molens zullen worden geëxposeerd. Tevens kan worden vermeld dat de bekende ver zamelaar van kaarter en foto's van oud-Boskoop, de heer C. Bulk, zich bereid heeft verklaard om met zijn uitgebreide collectie od dezè tentoon stelling uit te komen. Zii die geen lid van de vereniging zijn, doch uit welke gemeente dan ook komend, mede willen exposeren, kunnen zich daar voor opgeyen bij de secretaris, de heer G. Woldright, Goudse Rijweg 135.' DUISTERE "AKEN OPGEHELDERD De Rijkspolitie alhier heeft klaar heid gebracht in de enige tijd geleden plaats gehad hebbende nachtelijke verwisseling van naamborden van kwekers en het ophalen en in deze stand laten staan van ophaalbruggen in het gedeelte Zuidwijk. Niet minder dan zeven jongelui waren hierbij be trokken en kregen deswege een pro ces verbaal. Voorts werd door een kweker aan gifte gedaan, dat uit zijn tuinloods een draagbare radio-toestel is ont vreemd. Tegen een werkster werd proces-verbaal opgemaakt omdat zij ten nadele van haar wekgever, regel matig kleine geldbedragen had ont vreemd. De eigenaar van een personenauto keek wel vreemd op, toen hij op een morgen ontdekte, dat een groot gat in het dak van zijn garage was ont staan en dat zijn aut( eveneens ern stig was beschadigd. Het bleek, dat een ijverige padvinder tijdens oefe ningen op het dak was geklommen en dat het dak 'aarov niet was bere kend, met bovengenoemde gevolgen. De schade werd onderling geregeld. NIEUWKOOP MOEDIGE REDDER GEHULDIGD. Op 3 februari van dit jaar is Hen- ny Markman met levensgevaar in een wak gesprongen om de 12-jarige Ko Schuurman, die daarin was geraakt van een wise dood te redden. Op het gemeentehuis werd hij vrij dagavond voor deze moedige daad gehuldigd. In tegenwoordigheid van beide wet houders E. IJ. van Dam en A. Bloos, gemeentesecretaris P. Ooskam en een bij de herinnering van het feit van emotie snikkende Kootje, bood bur gemeester Van der Weyden de moe dige redder namens het Carnegie- helden fonds een vulpotlood met inscriptie aan. „Dit geschenk", aldus de burge meester, „is een symbool van dank baarheid voor deze dappere redding, die je gedaan hebt met gevaar voor je eigen leven. Ook de gemeente is trots voor de wijze, waarop je dit gedaan hebt. Ik ben verheugd je dit geschenk te mogen aanbieden. Moge het, ook voor anderen, een stimulans zijn, steeds moed te tonen, wanneer het gevaar dreigt". WOUBRUGGE OPENING NIEUWE JACHTHAVEN Burgemeester J. C. van Wagenin- gen van Woubrugge heeft zaterdag middag, gezeten in een motorboot, bijgestaan door Elly van Wijk, met het stukvaren van een lint, de sym bolische opening verricht van de nieuw jachthaven van de heer G. van Wijk in de Heimanswetering juist zuidelijk van het Braassemer- mermeer. Burgemeester Van Wageningen wees er in zijn toespraak op van welk een grote betekenis deze nieu we aan ongeveer 140 jachten plaats biedende haven voor de watersport rond de Brasem en in het bijzonder voor Woubrugge wel is. Vervolgens werd de haven bezich tigd, waarbij met de mobiele kraan gedemonstreerd werd hoe snel bo ten uit en in het water kunnen wor den gelaten. Er is bovendien bij de haven een parkeergelegenheid voor ruim 60 auto's, terwijl het geheel is omge ven met gazons en bloemenperken. De nieuwe haven, die een aan winst genoemd kan worden voor het de watersport in het algemeen is ge legen aan de westzijde van de Hei manswetering, tegenover de win- terberging van de heer van Wijk, en bereikbaar langs het z.g. Wetering pad. Op de N.V. Scheepsbouwwerf De Dageraad werd vrijdagmiddag onder grote belangstelling uit Katwijkse visserskringen vlot te water gelaten de trawler Nicolaas Senior (KW 42), gebouwd voor rekening van de N.V. Rederij en haringhandel N. Parle- vliet Jr. te Katwijk. De echtgenote van de reder, mevrouw A. Parlevliet -Van Hengel verrichtte de doop plechtigheid. Tijdens de receptie in Het Oude Raedthuys gaf de directeur van De Dageraad, de heer J. H. Boot een technische uiteenzetting over dit derde schip, dat na de oorlog bij De Dageraad werd gebouwd voor de rederij. De 900 p.k. Brous Appinge- dammotor is gebouwd in V-vorm, tweemaal 6 cylinders. Op het schip zal worden aangebracht een automa tische losinstallatie, een samenstel van lopende banden, waarbij zonder enige tussenbewerking de aange voerde vis uit het visruim op de vis- tafel wordt getransporteerd. Dit be tekent veel tijdsbesparing en min der beschadiging van de vis. Spre ker verwachtte van dit unicum in Europa veel succes.' Reder N. Parlevliet Jr. memoreer de de nagedachtenis van zijn onlangs overleden vader, naar wie het schip is vernoemd. Schipper wordt Klaas van der Plas, thans gezagvoerder van de KW 135. Verkeersongeval Herenweg. Za terdagmiddag omstreeks vier uur vond op het kruispunt Herenweg Kruisweg het eerste verkeersongeval plaats na de verbetering van dit be ruchte punt. Doordat de heer A. M. L. uit Ter Aar, die uit de richting Woubrugge met zijn auto naderde, geen voorrang verleende, kwam zijn wagen in botsing met de scooterbe rijder J. E. G. uit Rotterdam, die uit Alphen naderde op de Herenweg. Laatstgenoemde werd tegen het weg dek geslingerd en liep verschillen de hoofdwonden op. Nadat dokter Quartel uit Ter Aar eerste hulp verleend had, werd het slachtoffer naar een Leids ziekenhuis vervoerd. Beide voertuigen werden licht be schadigd. ZWAMMERDAM Geboren: Jan Willem Frederik zn van J. W. Wijneveld en M. Tromp; Pieter zn van P. de Jong en J. Visser. Gehuwd: J. J. G te Vaanholt 22 jr en A. G. van Andelt 23 jr. LEIMUIDEN K.V.P.-vergadering De leden van de K.V.P. Leimuiden en Rijn- saterwoude worden er aan herinnerd dat op donderdag 8 oktober a.s., aan vang half acht een ledenvergadering wordt gehouden in het café van de dames Sneeboer. Volgens hel regle ment treedt het gehele bestuur af. HAZERSWOUDE Dammen Van de onderlinge wedstrijden van de r.k. damvereni ging „Samen Sterk" werd de volgen de partijen genoteerd: J. Wortman— H. van Wijk 20; G. van Goozen A. Stolwijk 11; H. Loomans--*C Kerkvliet 02; J. LourierJac. Verdegaal 1—1; Th. Wortman—C. Kraan 11; G. v. d. MeerP. Ver degaal 20. DE KWAKEL KAB De plaatselijke afdeling van de KAB heeft vrijdagavond in „Ons Huis" een vrij goed bezochte vergadering gehouden. Na het ope ningswoord door voorzitter W. Klijn, maakte deze bekend dat de afdeling nog gestaag groeide, de thermome- tertjes van 't Kanunnik van Schaik- fonds, hadden dit jaar 318.50 opge bracht. Na de notulen en ingekomen stukken, volgde bespreking jaarpro gramma. Omdat aan de St. Nicolaas- viering der schoolkinderen van schoolzijde geen belangstelling meer voor was, zal dit nu door de KAB en met medewerking waarschijnlijk van de LTB en de R.K. Bond voor het gezin, ter hand worden genomen. Ook de klaverjascompetitie kwam ter sprake, unaniem was men van oordeel, dat deze competitie ook dit jaar weer gehouden moest worden, а.s. donderdagavond 8 uur in Ons Huis gaat men weer van start. De districtsbestuurder A. v. d. Veldt, antwoordde op talrijke vragen over belastingen, AOW, AWW enz. Ook kapelaan Bollerman, richtte zich met enkele woorden tot de aanwezigen. De voorzitter sloot hierna deze leer zame vergadering. „Ons Genoegen" Uitslagen wed vlucht, tevens laatste vlucht van het seizoen, Ghislain met oude en jonge duiven, deelname 68 vogels, los om 08.00 uur met n.n.o. wind en licht bewolkte lucht. Afstand 211 km. aankomst le duif 11.59.16 uur, aan komst laatste duif 12.40.21 uur. 1, 13 de Horde; 2, 5, 6, 7, 9, 10, 11, 12, 14 Cuiper O.; 3 Verhoef; 4, 8 Rekelhof. Kampioenstanden navluchten (ge woon): 1. de Horde 444 pnt; 2. Re kelhof 336 pnt; 3. Cuiper, O. 404 pnt 4. Bartels 228 pnt; 5. Winters 188 pnt; Verhoef 164 pnt; 7. de Groot 131 pnt; 8. Vlasman 115 pnt; 9. Verkerk 73 pnt; 10. Schipper 71 pnt. Kampioenstanden navluchten (aan gewezen): 1. de Horde 282 pnt; 2. Verhoef 266 pnt; 3. Rekelhof 249 pnt 4. Bartels 182 pnt; 5. de Groot 166 pnt; 6. Winters 156 pnt; 7. Vlasman 127 pnt; 8. Cuiper, O. 124 pnt; 9. Schippers 32 pnt; 10. Lunenborg 28 pnt.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2