AMSTLEVEN levensverzekering Bloemisten in Alphen ontvingen Koninklijk zilver en brons MAANDAG 5 OKTOBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 14 De besie bouwer een Leidenaar P. Dregmans verliet grofsmederij, Leiden De Mulo-scholier Jan Belt uit Leiden, Hogewoerd 74a, heeft de eerste prijs gewonnen in de model bouw-wedstrijd van het bisdom Rot terdam. De bisschop van Rotterdam, mgr. M. A. Jansen, overhandigde hem de prijs: waardebonnen tot een bedrag van 75 gulden. Jongens van het bisdom werden in deze wedstrijd uitgenodigd een bouwplaat van het in aanbouw zijnde seminarie te Noordwijkerhout op te bouwen en voor het mooiste model werden ver schillende prijzen beschikbaar ge steld. 4000 Bouwplaten zijn verspreid en het getal deelnemers was groot. Per parochie werd een eerste selectie gehouden en vervolgens per district. Jan Belt kwam ook als winnaar van de districts wedstrijd uit de bus en gistermiddag heeft de jury een keus van vier modellen gemaakt uit de zestien inzendingen, die waren over gebleven. De tweede prijs was voor Wil v. d. Rest uit Monster, de derde prijs werd gedeeld door de gebroe ders Willemsen, Westeinde 12 te Noordwijkerhout en Ton Honzelaar uit Den Haag. Cor Dullemans uit Wateringen kreeg een eervolle ver melding. Mgr. Jansen hield een toe spraak, waarin hij er in slaagde de spanning onder de jonge deelnemers tot een hoogtepunt op te voeren; het duurde wel even vóór het hoge woord eruit was, en de candidaten voor de prachtige prijzen wisten waar zij aan toe waren. Hij wees ook op het belang van initiatieven als deze. De jongens, die aan deze wedstrijden meededen heb ben iets opgebouwd en dat moet hen voldoening schenken. De aalmoeze nier van de Katholieke Jeugdbewe ging in het Diocees Rotterdam, aal moezenier A. M. Vulsma wees in een toespraak op het. nut van deze bouw plaat-actie. Vele jongelui, maar ook gezinnen, hielden zich met het semi narie bezig. Daarvoor heeft men ook graag een financieel offer gebracht, want bij deze bouwplaat-actie moet geld bij. De heer P. Dregmans, werkzaam op het bureau, afdeling correspon dentie, van de N.V. Koninklijke Ne- derlan'dsche Grofsmederij te Leiden, nam gisteren, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, afscheid van de directie, het admini stratief- en technisch personeel. Hij werd daartoe, vergezeld van zijn echtgenote, ontvangen in de verga derzaal der vennootschap. De directeur, ir. M. C. de Jong, sprak een afscheidswoord, wijzende op de pijnlijke kanten, welke dik wijls aan zo'n afscheid verbonden zijn, wanneer er een streep gezet moet worden onder de dagelijkse taak en er een eind gekomen is aan de ontplooiing van veel aktiviteit en werklust. Vervolgens gaf spreker 'n overzicht van de verschillende werk zaamheden en taken, waarin de heer Dregmans die werklust bewezen had. Spr. noemde hem door en door een grofsmid, die met voldoening kan te rugzien op 47 vruchtdragende arbeid aan de fabriek. De directeur bedankte'hem in het Op deze foto wijst de Haagse prijs- bijzonder voor de ijver en de pret- winnaar, Ton Honzelaar aan de bis- *ige wijze waarop hij dit vele werk schop, -wat hij het mooist vindt van verricht had en wenste hem nog vele de Leidse inzending. Rechts van de jaren in zijn nieuwe levensstaat toe. bisschop staat Jan Belt uit Leiden, Vervolgens spraken nog hartelijke de trotse winnaar van deze wedstrijd, woorden van afscheid de heren van Ginkel, procuratiehouder chef afd. verkoop, J. de Geus, lid van de ondernemingsraad en de heer F. v. d. Linde. Namens directie, administra tief- en technisch personeel werd door de heer Van Ginkel de tekening overhandigd van 'n op korte termijn als geschenk aan te bieden tuin- ameublement; mevrouw Dregmans werd met een mand vruchten ver eerd. Tenslotte vertolkte de heer Dreg mans, mede namens zijn vrouw, ge voelens van dankbaarheid voor al 't goede gedurende zijn lange loopbaan aan de fabriek ondervonden en dankte in het bijzonder directie en verdere aanwezigen voor hun aan wezigheid, voor de hartelijke woor den en geschenken bij dit zijp af scheid. AFSCHEID PTT 30 Sept. nam de heer D. J. Key- zer, besteller le kl. afscheid van het PTT bedrijf. De scheidende ambte naar kwam na een 10-jarig verband bij de marine, in 1920 bij de PTT. De om zijn ijver en plichtsbetrach ting zeer gewaardeerde heer Keyzer bracht dus bijna een halve eeuw in overheidsdienst door. Het afscheid heeft zich gekenmerkt door oprechte wensen voor een goede levensavond. Wat lezers schrijven Leiden, 3 oktober 1959. Zoals ieder jaar heb ik met groot genoegen de taptoe gezien, en ik was v/eer getroffen door het grote aantal deelnemers, vertegenwoordigende een zeer groot aantal sport-, jeugd- én andere verenigingen. Ik vraag me echter af, of de deel nemers zich bewust zijn van het feit, dat zij in deze taptoe een hulde bren gen aan het gemeentebestuur uit de dagen van Leidens ontzet, en ook dat zij zullen défileren langs de tegen woordige autoriteiten. M.i. zouden dan de diverse school- groepen (hier bedoel ik de lycea van de meisjes èn Rembrandt) wel an ders voor de dag zijn gekomen. Het is nu reeds jaren achtereen, dat zij op een hoogst ongepaste wijze mee gaan in de taptoe, en het komt mij voor, dat zij aan het geheel een gro te afbreuk doen. Doet de 3-October- vereniging er niet beter aan, om dit soort groepen zonder meer de toegang te weigeren? Er staan andere groe pen tegenover (van scholen) die wèl keurig voor de dag kunnen 'komen, denkt u maar eens aan de school van instrumentmakers. Tenslotte: vele verenigingen zou den nog beter voor de dag zijn geko men, als zij meer licht hadden thee- Noot Red. Wat vrolijkheid en -eb weging in de (feestelijke) taptoe wordt toch wel door de toeschouwers op prijs gesteld. Bij het défilé langs de monumenten dienen te deelnemers te zorgen voor 'n correcte houding. Tram ontsporing te Leiden Vrijdagmiddag is op het Stations plein door een verkeerde wisselstand een tramstel van de Noordzuidhol- landse Vervoer Maatschappij uit de rails gereden. Er werden een paar krikken onder gezet en zo werd de wagen weer in het juiste spoor ge bracht. De schade viel erg mee: wat schrammen en een paar vernielde tegeltjes. Het tramverkeer ondervond practisch geen vertraging. Veel vertier in Stadsgehoorzaal AUDIËNTIE BISDOM ROTTERDAM yV/e was mooier dan B,B.? (Advertentie» BIOSCOPEN Casino: „Kapers op de kust", 14 jaar. Lido: „Come prima", alle leef tijden. Luxor: „Het dagboek van Anne Frank", alle leeftijden. Trianon: „Heimatlos", 18 jaar. Rex: „De schat der Watusi", 14 jaar. RIJNSBURG Bloemenvaktentoonstelling in „Veiling Flora" Rijnsburg ziet in, dat het zich naast de bestaande teelten ook meer moet toeleggen op de glascultures en het brengen van nieuwigheden op de veiling, zodat de kopers, die hun materialen in het najaar vaak in „de West" (het Westland) koch ten, nu gebonden worden aan het Rijnsburgse centrum. Dit inzicht wordt door het comité Bloemen vak- tentoonstelling gedeeld en gepropa geerd. De heer J. Schild, voorzitter van bovengenoemd comité, deelde mede dat Rijnsburg nu al profijt trekt van de in 1958 gehouden Bloemenvak tentoonstelling. Het assortiment anjers dat geveild wordt, is groter en er komen meer chrysanthen aan de markt. Reeds 5 jaar achtereen houdt men een j aarlij kre Bloemenvaktentoon stelling in Rijnsburg, met doel, de bovengenoemde mogelijkheden te propageren. In die jaren is het aan tal kwekers van glascultures toege nomen van tot 30. Dit is slechts het begin, de om schakeling, die nogal grote inves teringen vereist, schrikt vaak de jonge kweker, waar het uiteindelijk omgaat, terug. Veiling „Flora" zou hier stimulerend kunnen werken. Op 7 oktober a.s. des namiddags om 3 uur hoopt de commissaris der Koningin in Zuid-Holland, mr. Klaasesz de a.s. tentoonstelling te openen. De oppervlakte zal 2250 vierkante meter bedragen, uitgebreider dus dan het vorig jaar, daar men nu ook de-beschikking heeft over de nieuwe zaal, wat ongetwijfeld de inzendin gen nog meer tot hun recht doet komen. Er zijn to nu toe ongeveer 40 standhouders, die nu al de assor timenten van de rozen, chrysanthen, freesia's en anjercultures zullen ex poseren. Verder wordt er een z.g. „kwekersstand" georganiseerd waar de kwekers zelf bloemen 'kunnen tentoonstellen van góede kwaliteit. Verder zullen er doorlopend film voorstellingen zijn, o.a. van de Shell, waarin voorlichting gegeven wordt over de ziektebestrijding in gewas sen. Ook wordt de corsofilm 1959 vertoond. Deze tentoonstelling zal op 7 ok tober vanaf 3 uur dagelijks geopend zijn van 10 uur v.m. tot 11 uur n.m. tot en met 10 oktober en is toegan kelijk voor kweker en publiek. EEUWFEESTVIERING H. LAURENTIUS IN BISDOM ROTTERDAM Op 25 oktober vindt in Rotterdam de plechtige viering plaats van het 17e eeuwfeest van de H. Laurentius, de patroon van het bisdom. Om 10.30 celebreert mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam, in de kathedraal een pontificale H. Mis, waaronder hij de diakonaatswijding zal toedienen. 's Middags om 2 uur vindt in het paviljoen Rotterdam van het Ahoy- gebouw een grootse middagviering plaats, tijdens welke een tweetal sprekers 'n inleiding zullen houden. Prof. dr. J. J. M. Stieger spreekt over „Het Mysterie der Kerk in de hedendaagse geloofsbeleving" en prof. dr. H. H. M. Fortmann over „Gelovigen en herders in 1959". Mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam, zal woensdag 7 oktober a.s. audiëntie verlenen. De voorbereiding van het Neder lands elftal voor de wedstrijd Duits landNederland, die woensdag 21 oktober in Keulen wordt gespeeld, zaïl niet beperkt blijven zoals men aanvankelijk van plan was tot het samenbrengen van de spelers in een trainingskamp. Zeker is al, dat de spelers van het Nederlands elftal in de week van 11 tot 17 oktober ten minste eenmaal voor een centrale training samen zullen .komen. De KNVB zal voorts aan de club, die gewoonlijk spelers afstaan voor het Oranjeteam vragen de spelers in die week nog een tweede maal „vrij af" te geven. Het plan van de technische com missie, de „mogelijken" voor Keu len vrijdag 9 oktober in „De Vliert" in Den Bosch samen te brengen voor een tactische bespreking, zal vermoedelijk, aangezien de meeste ere-divisie clubs dan trainen, geen doorgang kunnen vinden. Zondag 18 oktober komen de spe lers van het Nederlands elftal na de wedstrijden „ergens in Nederland" bijeen. In een driedaags trainings kamp zal bondscoach Elek Schwartz dan de gelegenheid krijgen de voor bereiding van het Nederlands elftal, voor deze belangrijke interland van het voor-seizoen* te voltooien. Het is niet aan ons te oordelen, of het motto, waaronder de cabaret voorstelling zaterdagavond in de grote zaal van de Stadsgehoorzaal viel, wel geheel juist was. „Mooier dan B.B. - Leuker dan T.V.", zegt ons niet zoveel, maar na het gebodene moet „B.B." helemaal niet zo'n ge weldige schoonheid zijn en de T.V. verre van leuk. Roland Wagter Sr. schotelde een elk wat wils-program- ma voor, maar sommige onderdelen waren iets té gewild. De medewer kers zelf hadden er, geloven wij, niet zo erg veel zin in. Tempo was er on getwijfeld, zoveel zelfs, dat de v »ef- tijd van „niet later uitscheidt Jan half elf" ruimschoots gehaald werd. Wat dit betreft heeft niemand het boeiende vuurwerkschouwspel be hoeven te missen. Het showorkest van Freddy Hull onthaalde de stampvolle zaal op een orgie van geluiden, welke in de feest wijzer van de 3 oktoberviering 1959 als welluidend werden gekwalifi ceerd. Nu, ze waren wél luid. Vooral de jongere toehoorders(sters) heb ben zich er best mee vermaakt. De fameuze stem van de Italiaanse zan ger uit Amsterdam, Willy Alberti, bracht een golf van verrukking te weeg, zeer zeker niet ten onrechte; zijn stem is zuiver en ongemeen me lodieus. Een toegift kon niet uitblij ven. Ton Cup was een vlotte manipu lator met kaarten en een groot aan tal wekkers, die hij uit een geleende hoed haalde. Dat succes echter met applaus beloond dient te worden had het publiek aanvankelijk nog niet in de gaten. Nadat evenwel de heer Cup hierop had gewezen, was het euvel snel verholpen. Ton Cup bleek ove rigens na de pauze eveneens een uit stekend buikspreker te zijn, een van de weinige goede vaklieden, die er op dit gebied zijn. De familie-quiz sloeg bepaald in. Vooral de geïmproviseerde eenac- tertjes van twee dames en twee he ren een afscheidsscène tussen een zeeman en zijn vrouw waren ge slaagd. De assistentie „achter de schermen" van Puck Hendriks paste misschien wel in het kader van een avondlijke 3 oktoberviering, maar was in strijd met de goede smaak. Het optreden van Rita lekker bak kie koffie Corita deed de estetica ook een beetje geweld aan, maar de omvangrijke dame was geestig ge noeg om dit met een korreltje zout te doen nemen. Enfin, de eisen die nen na zo'n prachtige, feestelijke dag niet zo hoog te liggen; de beoogde verstrooiing van enkele uren is met deze voorstelling in elk geval be reikt. De avond werd geopend met een geestig welkomstwoord door de heer H. de Wilde, bestuurslid van de 3 October Vereeniging. C. Nieuwenhuis, Leiden, nam afscheid van S.L.F. Wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd heeft de heer C. Nieuwe'nhuys gisteren af scheid genomen van de Lichtfabrie ken, waarbij hij tevens gehuldigd werd ter gelegenheid van het feit, dat hij 40 jaren geleden in dienst van de gemeente Leiden trad. Na de huldiging op het stadhuis, waarbij de jubilaris uit handen van Wethouder Mr. J. Drijber de ereme daille in brons verbonden aan de orde van Oranje Nassau ontving, vond in de directiekamer der Fa brieken een bijeenkomst plaats, waar de directeur Ir. Y. Ykema en zijn chefs uiting gaven aan hun waardering voor de plichtsbetrach ting van de jubilaris en hem hun beste wensen voor de toekomst mee gaven. Hierna verplaatste de huldiging zich naar de kantine waar de heer Weyers de jubilaris namens de col lega's toesprak en een geschenk aan bood. Velen maakten hier gebruik van de gelegenheid om de heer Nieuwenhuys persoonlijk geluk te wensen en afscheid van hem te ne men. Vrijdagmiddag kwamen directeu ren en personeel van de fa. Lemkes alhier met de dames in het pavil joen van Avifauna bijeen ter viering van een drievoudig jubileum name lijk dat van de heren A. Vonk, S. v. Leeuwen en E. D. Burger. Beide eerstgenoemden vierden de afgelo pen zomermaanden hun 40-jarig ar- beidsjubileum bij dit tuindersbedrijf, terwijl de heer Burger zelfs reeds zijn gouden jubileum gevierd heeft. Een der eerste die van de gele genheid dankbaar gebruik maakte was Alphens eerste burger burge meester Z. Bruins Slot, die het ge noegen smaakte namens H.M. Ko ningin Juliana aan de heer A. Vonk als chef van de expeditie de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uit te reiken. De heer E. D. Burger ontving eenzelfde on derscheiding terwijl de heer S. van Leeuwen de koninklijke bronzen medaille werd opgespeld. Burge meester Bruins Slot wees er in zijn hartelijke toespraak op, dat de ver standhouding in het bedrijf van Lemkes wel bijzonder goed moet zijn tussen patroon en werknemer, gezien dit drievoudig jubileum. De arbeidsverhoudingen moeten dan wel gunstig zijn, waardoor men zijn vakbekwame werknemers voor zulk een lange tijd aan het bedrijf ver binden kan. Na de felicitaties te heb ben uitgesproken speldde de burge meester de ondersoheidingen op. Uit de toespraak die vervolgens door de directeur de heer W. T. Lemkes werd gehouden bleek o.m., dat meerdere nog in dienst van het bedrijf werkzaam zijnde bloemisten, reeds meer dan veertig jaar werk zaam zijn bij de firma en dat er meerdere zijn die tussen de dertig en veertig jaar reeds hun beste krachten aan dit bedrijf geven. Wel een bewijs aldus spreker, dat het goed dienen is by dit bedrijf. Als Brugemeester Bruins Slot speldt als laatste van de drie jubilarissen de heer A. Vonk de zilveren onder scheiding op de borst. De heren S. van Leeuwen (midden) ontving het koninklijk brons en de heer E. D. Burger (rechts) voor zijn gouden jubifoeum de zilveren koninklijke onderscheiding. blijk van waardering bood spr. na mens de directie aan alle jubilaris sen een geschenk onder couvert aan. Mede namens zijn collega's sprak de heer S. van Leeuwen vervolgens woorden van dank voor de hartelij ke toespraken en de daarbij ontvan gen koninklijke onderscheiding, als mede voor het geschenk onder cou vert. Van de gelegenheid tot feliciteren v/erd hierna een dankbaar gebruik gemaakt, waarna men nog geruime tijd in genoeglijke stemming bijeen bleef.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 14