Bond van Bloembollenhandelaren niet tevreden met de nieuwe „M.E.P." Prins Bertil van Zweden Nederland in GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN Drie doden bij auto-ongeluk MAANDAG 5 OKTOBER 1959 DE LATDSB COURANT PAGINA 10 Vreemde bollen in „Hollandse doosjes „Het exportseizoen is ten einde. En over één ding kunnen we het allemaal roerend eens zijn: dit sei zoen is voor de exporteur onbevre digend verlopen. Het vele zuur in de tulpen was fataal en ook het boirot in de narcissen nam ongekend grote vormen aan. Dat verkleinde het aan bod en bovendien had de exporteur veel uitval. Een en ander hebben we geducht in onze portcmonnaie kunnen voelen. En ik ben bang dat we er nog niet zijn. Ik verwacht dat we uit het buitenland in verband met het zuur nog verschillende klachten zullen krijgen. Er Is echter uitstekende kans dat alle vakorga nisaties in samenwerking met Labo^ ratorium voor Bloembollen onder zoek, P. D. en voorlichtingsdiensten zich met alle macht op de problemen van zuur en boirot zullen werpen". Dat zei de heer Fr. v. d. Kolk in Treslong, toen hij eind vorige week een vrij druk bezochte vergadering van de Bond van Bloembollenhan delaren opende. Een vergadering waarin men van de PBO niet zo erg veel heel liet; waarin werd aangekondigd dat men pogingen zal doen de bepalingen in het Handelsreglement, die op zuur betrekking hebben, op de helling te zetten, terwijl ook de verhouding Bond Van Bloembollenhandelaren tot het Bedrijfschap voor Bloembol- lenhandel een wijziging zal onder gaan. Wat dat laatste betreft: in dé decembervergadering zal men hier over nadere voorstellen te behande len krijgen. Die zullen in grote lijnen hier op neer komen, dat de Bond de subsidie van het Bedrijfschap zal moeten missen. Het bedrijfschap betaalde nl. een vast bedrag per jaar om bij te dra gen in de kosten, die de Bond maak te bij besprekingen met de vertegen woordigers van buitenlandse vak organisaties e.d. Dit zal de leden echter geen geld kosten. Want, hóe- wel de contributies als gevolg hier van omhoog moeten, zal men dit be drag mogen aftrekken van de bij drage aan het bedrijfschap. De situ atie op de binnenlandse markt is tlians zo, zei de heer v. d Kolk dat er thans weer stemmen opgaan over pr ij zencontracten met het buiten land. tn de groepsvergaderingen zal men hierover beraadslagen. Hierna maak te de heer v. d. Kolk de laatste cijfers over de bollenexport bekend. Bij het punt „aanwijzen vertegen woordigers van de Bond in het Be drijfschap" discussieerde men zeer hitvoerig over de vraag of men nu wel enig nüt had. van het bedrijf schap en sprak men weinig waarde- rènd over de PBO in het algemeen. Ook voor de bestaande meldings plicht, die de exporteur voor iedere order die over de grens möet, naar Haarlem doet rijden, had men geen góéd woord over. Niet tevreden. Allesbehalve tevreden is men ook over het resultaat dat de bespre kingen over de minimumexportprij zen heeft opgeleverd. De „MEP" géven de exporteur geen redelijke basi6. Alleen de prijzen voor Ame rika heeft men iets kunnen optrek ken- en dat kon alleen omdat de af nemers in dat land daarom hadden verzocht. Er hebben vorige week besprekingen met de vertegenwoor digers der buitenlandse vakorgani saties plaats gehad. De afgevaardig de van het ene land zei: de min. exportprijzen zijn te laag; een ander vond ze te hoog en een derde meende dat de buitenlandse broeier op de zelfde voorwaarden moet kunnen kopen als de binnenlandse broeier. Men sprak er lang en breed over en het slot was dat de voorzitter op merkte: „wij zullen het wel goed hebben gedaan". Op een vraag waarom de Ameri kanen niet benauwd zijn voor de dumpprijzen der Japanners, merkte mr. Nederveen op, dat deze zaak de volle aandacht van de Amerikaanse organisaties en autoriteiten heeft. Het is dus niet waarschijnlijk dat de Japanners de zaak op de zelfde voet kunneh voortzetten. Eigen wes zoeken. Van het z.g. „goedkope lijstje" bleef geen spaan heel. Men vroeg zich af wie 't in zijn hoofa had gehaald dat lijstje, ondanks alles toch weer op te stellen. Waarom wil men die soorten, die men tegen 9.per 100 thans heeft moeten kopen, lager in prijs houden? Waarom doet men echter niets aan de prijzen van soor ten als Brillant Star, Joffre, de dub bele vroege tulpen, Pink Trophee enz., waar de verhoudingen tussen inkoopprijs en „MEP" helemaal zoek zijn. Men meende dat men zijn eigen weg maar moet gaan zoeken. Want men kan het wel aardig beweren dat de „MEP" minimumverkoop prijzen zijn, maar :n de praktijk kómt het er maar al te vaak op neer dat het maxima zijn. Men zal, zo werd betoogd, of de reële „MEP" moeten vaststellen of men zal ze zó laag moe ten maken, dat ze vervangen en dat dat geen exporteur er meer tegenaan kan leunen bij het boeken van zijn orders. Geld te goed Bij de rondvraag sneed men „het probleem der SQO/OOO" aan. In 1957 kreeg de export zijn zin, wat betreft hét prijzensysteem onder de voor waarde dat men zou heipen mee be talen aan het surplus Daarmee gin gen de exporteurs akkoord. Nu is ge bleken dat men bijna drie ton te veel heeft geheven. Er is, zo werd gezegd, een minder »legante poging gedaan om dat geld in de grote pot te stop pen, maar het PVS heeft daar een stokje voor gestoken. Men heeft nu contact opgenomen met het Surplus- fonds om restitutie van dat bedrag. Een punt dat sterk de aandacht trok was het feit, dat de laatstw we ken enige honderden mudden tulpen plantgoed naar Duitsland zijn geëx porteerd. Officieel mag het niet, maar vlak over de grens zijn enkele ge bieden, zgn tractaatgronden De eige naars daarvan wonen in Nederland en hebben, volgens bepalingen van jaren her, het recht zaden en poot- goed vanuit Nederland naar hun ak kers te vervoeren zonder invoerrech ten te betalen en zonder zich aan mep en Ultvoerbepalingen behoeven te stóren. Men mag de bollen na de oogst hier ook weer invoeren maar het is ook toegestaan ze in Duitsland te Verkopen. Op een «raag of het soms een onderontwikkeld gebied be trof, zei dc heer V. V Kolk: „Het is in ieder geval een hoog-ontwikkeld man die het gaatje heeft ontdekt". Over de vraag of dt exporteur mee moet helpen betalen aan de reclame, kwamen de tongen flink los. Over het geheel genomen waren de expor teurs van mening dat hier een taak voor de kweker ligt. In geen enkele •andere branche draagt de handel bij aan reclame voor het produkt. Niet alleen 't doosje Gevraagd werd of men er niet voor kon zorgen dat in de mooie doosjes met het opschrift „Product of Hol land" nu ook werkelijk Hollandse bollen zaten. In Duitsland treft men er Deense bollen in aan en in de States tulpen „Grown in Japan". Men wilde de oplossing zoeken in een ver zegeld doosje. „We zouden graag een dergelijke maatregel treffen," zo deelde de heer Warnaar mede „als we de garantie hadden dat alle ex porteurs ook in jaren Waarin de tuintulpen schaars zijn uitsluitend prima tulpen-voor-de-tuin in de doos jes deden. Helaas zijn er enkele, die in geval van nood wel eens minder nauw kijken en we willen onze éigen glazen niet gaan ingooien. Als we ons zege] er op zetten, dan moet het pro dukt dat in het doosje zi. ook in alle opzichten prima zijn.' Dat de bollen- veilingen een eigen reglement heb ben was diverse leden niet naar de zin. De veilingdirecties kunnen bin nenkort een commisie oestaande uit exporteurs en inkopers verwachten, die de zaak eens willen Joorspreken. Men wil trouwens het nandelsregle- ment voor de bloembollenhandel toch wel in revisie geven, speciaal wat be treft de bepaling over het zuur in de tulpen. Men is van mening dat dit een verborgen gebrek is. Deze bollen behoeft de export niet te betalen, zo zei men. De burgemeester van Amsterdam, mr. G. van Hall, is Zondagmiddag met het KLM-vliegtuig uit New York op Schiphol teruggekeerd uit Amerika, waar hij geweest is i.v.m. de Hudsonherdenking. De heenreis heeft, hetgeen juist niet de bedoe ling was geweest, een vertraging van 24 uur opgeleverd. Een deel van de feestelijkheden van de Hudson- feesten heeft de burgemeester dus moeten misSen. „De tocht van prinses Beatrix heeft grote indruk op het Amerikaanse volk gemaakt", aldus de burgemees ter. „Zeer verstandig heeft zij diver se vragen beantwoord en haar op treden was zo charmant en aardig, dat zij aller harten won. Toen zij een voor haar klaargemaakte speech moest uitspreken voor de Nether lands American Foundation heeft de prinses zelf verscheidene verande ringen in de tekst aangebracht", Men vroeg burgemeester Van Hall of hij ook om financiële regelingen te treffen naar New York was ge weest. „In Amerika kun je alleen maar leningen op korte termijn krij gen. De markt ligt er op het ogen blik zeer slecht, De Amerikanen kunnen beter hierheen komen om leningen af te sluiten", was zijn commentaar. „De Gulf Oil Company is voor zover ik weet niet van plan om een raffinaderij in Amsterdam te bou wen, maar natuurlijk hebben wij voor zo iets terreinen beschikbaar. Wat de enorme schepen van Dettwi- ler betreft, Amsterdam kan niet ver der gaan dan de nodige faciliteiten te verlenen voor een dergelijk ver keer: haven, emplacementen enz.", aldus de burgemeester; Ter opening van twee tentoon stellingen Mét het lijnvliegtuig van Scandi- navian Airlines System is gistermid dag op de Amsterdamse luchthaven aangekomen prins Bertil Gustav Os car Eugen van Zweden, 47 jaar en ongehuwd, derde zoon van koning Gustav Adolf en diens eerste gema- Un, wijlen kroonprinses Margareta. De koninklijke gast uit Zweden werd op Schiphol verwelkomd door luitenant-kolonel-vlieger mr. R. J. E. M. van Zinniq Bergmann als ver tegenwoordiger van H.M. de Koning in, door de Zweed6e ambassadeur in Den Haag, de heer S. V. Dahlman, door jhr. mr. W. E. van Panhuys, chef directie kabinet en protocol van het ministerie van buitenlandse za ken en door de heer S. de Mul, ad junct-directeur van de „N.V. Lucht haven Schiphol". Prins Bertil was vergezeld van zijn hofmaarschalk, kapitein ter zee Ivor Borlind. Met hetzelfde vliegtuig arri veerde een delegatie van de Alge mene Zweedse exportvereniging, dit in verband met de beide tentoon stellingen, die resp, te Amsterdam en Rotterdam worden gehouden en die door prins Bertil worden ge opend. Tegenover journalisten op Schip hol verklaarde prins Bertil dat hij sinds 1954 niet meer in ons land was geweest, hetgeen hy oprecht betreur de. Ook nu kon zijn bezoek aan Ne derland niet lang duren, want koning Gustav Adolf was juist met vakan tie naar Rome gegaan en bij ontsten tenis van de koning neemt prins Bertil altijd het regentschap waar. Tijdens zijn bezoek aan Nederland zou hij ook verscheidene industrieeën bezichtigen, waarbij hij in het bij zonder geïntresseerd was in de DAF- fabrieken bij Eindhoven. Jammer dat een dag maar 24 uur heeft, ik was gaarne nog wat langer in Nederland gebleven, maar ik moet woensdag weer weg" was het commentaar van prins Bertil. Wat doet de prins als hij het re gentschap niet waarneemt? vroeg een van de journalisten. Op de rijksweg ZwolleMeppel is zaterdagmorgen omstreeks acht uur in de dichte mist een personenauto met vier inzittenden in volle vaart tegen een vrachtauto gebotst. Drie inzittenden van de personenauto, een man en twee vrouwen werden op slag gedood. De vierde, een jongetje van 13 jaar, werd zwaar gewond. Het kind is opgenomen in het So- phiaziekenhuis in Zwolle. De be stuurder van de personenauto, die in de richting Meppel reed, was bezig een militaire colonne in te halen toen plotseling een uit de tegenoverge stelde richting komende vrachtauto uit de mist opdoemde. Met een hevi ge klap botsten de beide auto's tegen elkaar, waarbij de personenauto ge heel werd vernield. De lnkerachter- kant van de vrachtauto raakte na de botsing de linkervoorkant van een militaire vrachtwagen. Beide auto's werden beschadigd, maar de be stuurders bleven ongedeerd. Slacht offers zijn de 40-jarige metselaar H. A. Savenije, zijn 38-jarige vrouw C. M. Savenije-Gerfen en het 15-jarige meisje A. M. Savenije. Ernstig ge wond werd de 13-jarige jongen W. Savenije. Het gezin was afkomstig uit Den Haag. Prins Bernhard maakt vele good will reizen voor Nederland. Doet u dat ook niet voor Zweden? ,,Ik ben heus niet werkloos en zit in verschillende organisaties; als ik naar het buitenland ga dan probeer ik de good-will voor mijn land tè vergroten. Vandaag werd de tentoonstelling „Zweedse Vormgeving" in het stede lijk museum te Amsterdam door prins Bertil geopend. Koningin Ju liana woonde de openingsplechtig heid bij. Dinsdagavond staat de ope ningsplechtigheid van de Rotterdam se tentoonstelling „Idee en Resul taat" op het programma. Gistermid dag bracht prins Bertil ëen bezoek aan H.M. de Koningin op paleis Soestdijk. Fraude bij Sneeker spaarbank Bij de spaarbank „St. Jozef" te Sneek is een geval van fraude ge constateerd, tot een bedrag van ƒ45.000,In verband hiermee is de penningmeester-administrateur van de bank, de zestigjarige C. P, de J. gearresteerd. De J. die in R.K. kringen in Sheek een vooraanstaande plaats inneemt, is eigenaar van een textielzaak. Hij had financiële moeilijkheden in zijn zaak en zuiverde de tekorten aan met geld van de bank. Hij vèrviel hierdoor tot knoeierijen. Zo incasseerde hij onder andere spaargelden van be jaarden en schreef deze wél op de boekjes van de spaarders, maar slechts gedeeltelijk in de boeken van de bank. Ettelijke bedragen wendde hij ten eigen bate aan. Ook aan hem tegen kwitantie ver strekte hypotheekgelden werden niet volledig verantwoord. De man heeft een volledige beken tenis afgelegd. De fraude strekte zich uit over een periode van vijf jaar. De bank is niet tegen fraude ver zekerd, doch het tekort kan uit reser ves worden aangezuiverd. VOORZICHTIG MET VOEREN VAN BIËTEKOPPEN EN -BLAD. In verband met ziekteverschijnse len die zich bij rundvee kunnen voordoen na eenzijdige voeding met bietekoppen en bietenblad, heeft de rijksconsulent voor de veevoeding (ministerie van landbouw en visse rij) de veehouders aangeraden, voor zichtig en geleidelijk met deze voe ding te beginnen en waar moge lijk hooi of stro bij te voeren. Dóór de droogte is het gehalte van bepaalde stoffen in het voor vee voeder bestemde afval van de sui kerbieten namelijk te hoog. radiografisch bestuurde trekker. Aan de Vollenhoverweg in de Noordoostpolder is zaterdag voor het eerst in Nederland een ploegdemon- Stratie gegeven met een radiografisch bestuurde trekker. Een van de zes Engelse demonstrateurs die op éen trekker zat, bestuurde radiografisch feilloos een vopr hem rijdende trek ker, waar achter een wentelploeg was gekoppeld. Naast de motor van de trekker, die de ploeg trók, was een ontvanger gemonteerd, die de handelingen van de demonëtrateur opving en overbracht op de bedie ningsorganen van de machine. Op deze manier werd de ploeg op een kopakker gelicht en gewenteld, waarna de trekker naar de volgende voor werd geleid. Voor déze demon stratie, die werd gegeven döor de trekkerafdeling van „Ford Neder land" bestond zeer grote belangstel ling. Verkeer te Amsterdam eiste twee doden In Amsterdam zijn in het afgelo pen weekend twee personen door verkeersongevallen om het leven ge komen. Op de Haarlemmerweg reed een scooterberijder, de 32-jarige heer Joh. Schuurman, tegen een stenen paaltje en vervolgens tegen een lichtmast. Hij werd vrijwel op slag gedood; zijn echtgenote, die op de düo zat, werd licht gewond. Het tweede ongeval betrof de 13 jaar oüde Elisabeth Schoon. Het meisje kwam gistermiddag op de hoek van Mamixstraat en Westerstraat onder de tram. Kort na het ongeval is zij overleden. J. C. de Mol en fam., Burggravenlaan 69 naar Beverwijk, Vlaanderétistr. 13; P. J. Overdijk en fam., Oosterstr 3 naar Nederlandse Antillen; C. Zevenhoven en fam., Oude Vest 107a naar Warmond, Waagdam 12; A. O Schilp en fam., Haagweg 230 naar Verenigde Staten v N. Amerika; H. E. Le Sueur en fam., v. Vollenh. plein 87 naar Aüeldoorn, Kas tanjelaan 33; B W. L. Weller en fam., Dr. Lelylaan 45 naar Austrailië; J A Goedkoop en fam., Lorentzkade 13 naar Alkmaar, W de Zwijgerlaan 98: H. R, Roman en fam., du Rieusstr. 15 naar Leiderdorp. Wilheiminastr. 4; J. A. Eichhorn en fam., Cobetstr. 71 naar Lei- derdorn, Julianastr. 19; J. van Halm en fam., Hogewoerd 150 naar Australië; W Gunst en fam., Vliet 5a naar Voorscho ten, J. W. Frisolaan 3 I; H. Hummè en fam Pietersk Choorsteeg 8 naar Kat wijk, Bosnlein 26: A K. Verstraaten én fam.. de Genes'etstr 6 naar Hazerswou- de, Groeneste'n 21; E Meester en fam., Kanaaiweg 128 naar A'dam, Comenius- straat 609: S van der Kwast en fam.. v. Bemmelenstr 11 naar Oegstgeest. War- monderweg 26: C. F. T Brunsmann en fam.. J. v. S4olberghöf 55 naar Verenig de Staten v N Amerika: W. C, van der Top en fam.. Herensingel 2a naar Naar- den, Pr Willem v. Oranjelaan 3: M. Verhoeven en fam., Waardgr. 92 naar Noord wijk, Lud Berkemeierstr. 4; B. J A Soudan en fam., Liisterstr. 27 haar R'dam, Spinbollaan 71; E. J. de Geus en fam., Ve'rdamstr 46 naar Noordwijk. Boschweg 22; L. M. Heetvelt, A. v. Sak- senstr. 8 naar Valkenswaard, Oranje Nassaustr. 6; H M. Munting geb. Mieg, Hogewoerd 90 naar Nw. Lekkerland, Lekdijk 370; A. J J. van Well, Houtstr. 4 naar 's-Gravenhage, j. v. Nassaustr; 109; C. A. Verton, Herensteeg 21 naar Utrecht, Vleutenseweg 145 bis; G N. van Vliet geb. van Aalst de Laat de Kanter- str. 8 naar Hazerswoude. Dorpsstr. 176; M. C. Kohier. Zoeterw singel 102 naar Rotterdam, Lijsterbeslaah 6; R. W Bloe- mendaal geb. Wendt, Acaciastr. 6 naar Leiderdorp, Berkenkade 34; j. Dieben geb. Bekooij, Uiterstegracht 149 naar Voorschoten, Chr. Huygènstr. 19; M. L. S. Stoeken geb. Marks, Niéuwe Rijn 31a naar Australië; C. Keijzer, Janvossen- steeg 21 naar 's-Gravenhage, Elspeétstr. 10; G. Visscher, Lage Morsweg 11 tiaar Leiderdofp, Julianastr. 5; M, A. van Kesteren, de Sitterlaan 89 naar R'dam, Schinebergerweg 90b; K. H. Wendt, He rengracht 100 naar Duitsland; L. Feen- stra, Oude Singel 146 naar Oegstgeest, Emmalaan 42; G. P Hoogeveen, J. de Wittstr. 42 naar Vlissingen, Breewater- str. 14; J. van der Vorm, Haagwég 1Ö4 naar Oegstgeest, Hofdijck 57; S. L. van der Vorm geb Becherer, Steenschuur 5 naar Oegstgeest, Hofdijck 57; E. A. M Ammerlaan, Groenesteeg 78 naaf Deri Helder, Buitenhavën 5; P. M. Bruihooge, Roódborststr. 4 naar Oegstgeest, v. Dui- venvoordestr. 23; A. W. Geluk, M'ezen- str. 2 naar Wissenkerke, Vlietepoldér 8; J. Jansen, Boerhaavelaan 15 naar Oegst geest, Terweeweg 64; M. vari den Brink, Witte Singel 27 naar Alphen a. d. Rijn, motorrijder verongelukt, Gistermiddag zijn op de Zuidér- Weg iti Ëeemster twee motorrijders uit Amsterdam tegen een boom ge reden en in de wegsloot gesmakt. Beiden Zijn naar het Stadsziekenhuis te Purmerend gebracht, waar de bestuurder, de 22-jarige J. Goos, in middels is'Overleden. De duopassa gier J. Rooze is ernstig gewond. De mannen hadden gevist in het Noord hollands kanaal bij de Spijkerboof. De politie vermoedt dat de bestüüf- der gehinderd werd door de hengels, die de manhen op de motor mee- Vóérdeh. JONGE DIERENKEÜMNG LPKV De Leidse Pluimee- en konijnen- sportvereniging LPKV hield haar jaarlijkse jonge dierènkeüring in het café Van Melzé'n. Keurmeester was de heer B. Rëemyer Jr uit Gouda, voorzitter Van de Ned. Pluimvee- bond. De voornaamste uitslagen waren: Mooiste sierduif: 1. Quist met met Orpington Buff. Mooiste Krielhoenders; 1. W. Blij- leveti met Hollandse Kriel, zwart; 2. W. Blij leven met Wyandotte wit, Mooiste sietdüif: 1. E. QQilist met oud-Ho 11. MêèüW zwart; 2. W. BllJ- leven met Tippler donker getijgerd. Na de keuring besprak de heer Reemij er nog even het prachtig In gezonden materiaal waar Leiden trots op kan zijn, aangezien 75% z.z.g. en z.g. behaalde. De tentoonstelling zal gehouden worden op 14 en 15 nov. in de Stads gehoorzaal. Hortensiusstr. 28; J. V. van der Slik geb. van der Veen, de Sitterlaan 3a naar Lei derdorp, Julianastr. 23; M. Paradies, B. Roozenboomstr. 8 naar Italië; I. S. Ka- kebeeke. Roodenburgerstr. 66 naar Utrecht, A. v. Ostadelaan 20a; J. F. Hoogland, Roodenburgerstr. 5 naar Rijs wijk ZH, Koninginnelaan 67; C. E H. van den Berge, Zoeterw. singel 74 naar Voorburg, Ln v. Leeuwesteijn 84; J. Werner, Rapenberg 131 naar 's-Graven- hag, Rozöngtr 85; W. G. Tolk, Rapen burg 131 naar Alphen a. d. Rijn, Conrad- str. 3; C. A. Holleman geb. Versloot, Tas- manstr. 72 naar Apeldoorn, Schubertlaan 18; M. de Tombe. Volmolengracht 25 naar Arnhem, Spijkerstr. 213; C. J. Jonk, Marislaan 1 naar Duitsland; L. H. van RosmalenNléraerth, Rijnsbergerw. 10 naar Ned. Nw. Guinea; A. J. E. de Al meida, Rijnsbergerw. 31 f naar Groot Brittanië; M. Bisschop, Leuvenstr. 7 naar "s-Gravenhage, J. Blankenstr. 98; H. K. van Dijk, P. J. Blokstr 10 naar 's-Gravenhage, J. Riebeekstr. 59; M. J. Hoorn, de Gijselaarstr. 17 naar A'dam, Victoriepl. 26 II; D. F. M. Touw, Noord einde 50 naar R'dam, Mecklenburgln 9; W. W. J. Perquin, Papengr, 26 haar Til burg, Berg. v. Meursstr. 37. R. A. Loppé en fam., Joh. Verhulst- straat 6; J. A. Kalkman geb. Berghout en fam., Schóltenstr. 68; J. Glasbergen en fam., isoleerder, Corn. Schuytlaan 154; A. Heemskerk en fam., betonwer ker, Joh. Verhulststr, 2; T. Gerritse en fam., rijksambtenaar, Hoflaan 303; T. H. Helversteijn en fam., elektrisch las ser, Herengrt 112; G. W. Bruijn en fam., zenuwarts, Hoge Rijndijk 204; A. P. van Toren en fam., timmerman, Hoge Rijn dijk 109a; J. W Copius Peereboom en 'am., chemicus, Roomburgerweg 15; M. J. Cinriing, telegrafiste PTT, R. Visscher- straat 67; Y. A. C. M. van der Vaart, Nieuwe Rijn 92a; C. W. van den Bosch, Welfare werkster, Johan de Wittëtr. 6: B. J. Kuipers, elektro-monteur, Suma- trastr. 52a; P. van Komen, verkoopster, Boshuizerlaan 7; M. A. HeeS, verkoop ster, Jul. v. Stolberghof 61; C. A. Kos ten, Óude Vest 27; L. E. Goemans, Hout str. 4; D. E, Brom, Vreewijkstr. 6; J. J. Eggermönt, Vrëewijkstr. 6; K. R. Veen- hof, Klikspaanweg 14 Z. Regelink. Rijns- burgerweg 161; W. Lieffijn, verpleeg ster, Middelweg 38; G. E, Griede geb. Bronda, Corn. Schuytlaan 164; M. Vink, wachtmeester Rijkspolitie, Lombokstr. 6; Y. M. J. H. EkelénS, onderwijzeres, v. Vollenhovenplein 35; P. W. N. M. van Leeuwen, Boerhaavelaan 42; M. J. G. Leiriarts, militair, Nóordeinde 2aI. S. Ramekefs, Narmstr. 42; H. J, M. Reu ters, 1.1. medisch analiste, Leeuwerikstr. 4; D. M. G. de Champeaux de Laboulaye, Klikspaanweg 13; E. T. A. Elias, Rijns burgerweg 161; E. H. Hqogervorst geb. Hemerik, Maüritsstr. 67; B. J. Wansink, Roodenburgerstr. 60; P. J. Veger, Klik spaanweg 16; J. R. B. Hagenouw, Chur- chillaan 15; L. H. Verschoor, geb. Ford, Ch. de Bourbonhof 6; E. S. C. Buttinger, Breestr. la; E. A. Bakker, Plantsoen 93; A, M. S. Evers geb. de Bruin, Jan v. Goijenkade 41; T. G. van Hoven geb. La- nenga, Stuyvesanthof 4; C. J. van der Valk, dienstbode, Plantsoen 1; W. H. M. Langezaal, Nieuwe Rijn 93; J. Boèfsma, verpleegster, Rijnsburgerweg 10; J. M. A. A. Marlijn, verpleegster. Witte Sin gel 46; M. H. de Haas geb. 't Hooft, logo pediste, Meijerskade 13; J. Sanderse, 1.1. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; B. J. J. van Abbe, Noordeinde 50; D. W. van Krevelen, Morssingel 11; A. W. K. van Kooten, W. de Zwijgerlaan 23a; A. Slooff, Lammenschansweg 41; J. A. van NeS, Jan v. Goijenkade 27; W. J. C. van den Boverikamp, Bildèrdijkstr. 15 i G. H. Zijl, Niéuwe Rijn 31a; H. W. van Gen- nip, chauffeur, Thorbeckestr. 40; J. Schenkius, Kam. Onneslaan 36a; T. Das geb. Van Eijnsbergen, Hooigr. 51; W. C. Wilbers, Tesselschadestr. 9; A. C. Koch, Merelstr. 32; C. W. van der Vóet, Witte Singel 81; E. J. G. Blansjaar, verkoop ster, Willemstr. 40; J. de Graaf, Witte Singel 90; M. A. C. Hardijzèr, huishoud kundige, Langebrug 43; G. A. Hoerider- voogt, verpleger, Lange Mare 39a; N. Beernink, rijksambtenaar, de Goejestr. 61; C. H. H. Evers, Herengr. 96; I. Bergs- ma, Rapenburg 131; G. C. Boer, ver pleegster, Rijnsburgerweg 10; L. A. Éisihk, Witte Singel 4; J. J. Verberg, Franchimontlaan 13; M. C. Laiigezaal geb. van den Bos, Pr. Frederikstr. 7; W. J. Peek, Jan v. Goijenkade 13; J. Beek man, los arbeider, Celebesstr. 29; J. J. van Bellen, dameskapper, Kanaalstr. 60; C. D. Richafdsöh, Falckstr. 7; M. Kabela, Klikspaanweg 11; J. W. van Zijl, de M. v. Streefkerker. 34; F. W Mulder, Jan v. Goijenkade 15; A. Piket, wolspin ner, Ch. de Bourbonhof 30; J. J. T. Koot, Rapenburg 60; J. D, Buiskool, Klik spaanweg 9; W. A. van Vloten, Boer haavelaan 42; P. A. van Santé van sprang geb. van den Hoek. Morsweg 4; J. A. Brouwer, jeudleider, de Laat de KahtéfBtr, 28b; E. P. van Westendorp, verkeersvlieger, Boerhaavelaan 88; D. H. Oh, Rijnsburgerweg 105; J. de Lan ge, Roódborststr. 49. EERSTE SPEELFILM VAN NED. FILMPRODUCTIEMAATSCHAPPIJ. De Nederlandse Filmproduktie- maatschappij deelt mede, dat in no vember een aanvang zal worden ge maakt met de opnamen voor haar eerste speelfilm. De regie zal worden gevoerd door Fons Rademakers. Het scenario is geschreven door Jan Blokker. Voor de bezetting van de hoofdrol len zullen in de w-eek van 11 tot 17 oktober in de Cinetone-studio's te Duivendrecht de proefopnamen wor den gemaakt. Het gebeuren in deze film speelt zich af in de St. Nicolaas- tijd. De voorlopige titel luidt daar om „Makkers, staakt uw wild ge raas". BOUWORDE NEDERLAND VAN „OOSTPRIES TERHULP" ALs uitloper van „Oostpriester- hulp", het levenswerk van de Vla ming pater van Straaten, is ih Wychen door pater E. Hooy o.f.m. de „Bouworde Nederland" opgericht Het doel van deze bouworde is, overal ter wereld de hevigste wo ningnood voor vluchtelingen te hel pen lenigen. Het nieuwe bureau van de bouworde aan de St. Annastraat 172 is zaterdag ingewijd door de gar diaan der Franciscanen te Wychen, pater Pronk. De directeur-generaal van de bouworde, de heer M. Nach- tergraele uit Tongerlo (België), ver klaarde het bouwbureau voor ge opend. Onder dè éahwêzigen Wéren ook velé Belgische gasten. Wervelsiorm hiiste de zee op tegen Charleston Ook Charleston (V.S.) is getroffen door een wervelstorm die met windsnelheden van soms meer dan 200 km. per uur dood en vernieling zaaide. Het ziedende zeewater werd ver over dé boulevard geslagen.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 10