Het gouden jubileum van N.V. De Leidsche Courant Een feest van veel bloemen en overweldigende belangstelling li y ÊMI P' 1 r Receptie onafgebroken stroom van gelukwensen SSSF^TER RECEPTIE KWAMEN: r VRIJDAG 2 OKTOBER 1959 DE LEIDSE COURAMT l -- V i' A Linksboven: De deken van Leiden, kanunnik W. P. M. Haring, felici teert de president-commissaris. Linksonder: Gelukwensen van de burgemeester van Leiden, jhr. mr. F. H. van Kinschot. Rechts van boven naar onder: Dr. E. Diemer, hoofdredacteur van „De Rotterdammer". Links op de voor grond de heer F. Diemer, directeur van de Nieuwe Leidsche Courant. Ir. J. G. J. van Hoek, voorzitter van de Kamer van Koophandel feliciteert de heer Koens. De heer J. Brouwer, hoofdredac teur, brengt gelukwensen namens het „Leidsch Dagblad". Mr. Ph. de Ruyter de Wildt, en wethouder mr. J. Drijber, namens de 3 Oktober-vereniging. Gelukwensen van de oud-censor van de Leidse Courant, pastoor C. C. Standenmeijer te Noordwijkerhout. STOFZUIGERS vanaf I 115.- Fa. DUSOSWA - LEIDEN (Advertentie.) zijn vaste overtuiging te kennen dat 't de zegen is van God, die op de ar beid gerust heeft van alle medewer kers, waardoor de Leidse Courant is geworden wat ze moest zijn: een goed katholiek streekblad. „Vandaar dat op deze dag onze dankbaarheid allereerst is gericht op Hem. die zijn De overweldigende belangstellmg - het woord onw zaak zegt het h op onze gezamen- bij de viering van het gouden jubi- reeds indirect tot alle medewer- arbeid leum van de N.V. „De Leidsche Cou- kers zelf van hoog tot laag gericht itk rant" heeft allen, de daarbij als mag zijn. - - - jubilerenden betrokken waren, van inspanning" Om geven aan die dank, zal op zondag, 4 oktober a-s. in de St. Lode- Immers, wat is een zaak, indien zij wijkskerk een H. Mis van dankbaar- de commissarissen af tot aan de niet kan steUnen op en zich ge- heid worden opgedragen, jongste leerlingen op de drukkerij schraagd weet door een schare toe- toe, goedgedaan. - gewijde medewerkers geleid door w afr aa?. i 'keer Van der In het gebouw aan de Papengracht ppn hpkwaam hestuiirsrnlWp' Weyden zijn dank ook uitgaan naar bleef de feeststemming, omdat de j degenen, die het initiatief namen tot werkzaamheden aan een krant altijd Als jk stel: toegewijde medewer- d€ oprichting van de Leidse Courant; doorgèan, beperkt tot het uitsteken kers, dan meen ik dit oprecht ert naar hen, die het blad in moeilijke van dé vlag en een algemene trac- Jk wil daaraan toevoegen, dat allen jaren crisis en oorlog in tatie, waarin ook de „buren" van kun medewerking verlenen met eer- stand hebben gehouden; naar de le- het „Van Brouckho venhof je" deel- hJke openhartigheid, bereid de be- zers en hen, die adverteerden en naar den. langen van de courant zo eerlijk mo- directie en redaclie en alle medewer. Terwijl in de lucht van stad en êciyk te dienen. Van die eerlijkheid kers jn ^et t>edrjjft 't door een omgeving van het gouden jubileum willen zij u een symbolisch bewijs Voudige, plichtsgetrouwe arbeid van werd kond gedaan, ving in „Het Gul- geven, dat ik u, mijnheer de presi- elke dag mogelijk maakten, dat de den Vlies" de receptie aan. dent-commissaris, hierbij moge over- Courant een dagblad werd op Er was een overvloed van bloem- ^o'ee^u bii het eebruik hiervan katholieke pondslag, een dagblad dat stukken, het een nog kostbaarder in uw vergaderingen in dit geschenk graag wordt gelezen en dat voldoet en verfijnder dan de andere die de kristalheldere klaarheid zien, L aan een gtweste" de zalen sierden en zelfs op de trap- waarmee alle medewerkers ook voor pen moesten worden opgesteld. Er de toekomst de een korter, de Aan het eind van dit gouden feest, waren ook geschenken van andere ander langer de belangen van de aldus de heer Van der Weyden, gaat aard, maar het belangrijkste waren Leidsche Courant willen blijven be- do Leidse Courant dankbaar, welge- voor ons de personen, die de com- hartigen. missarissen, de directeur en de Dankwoord van de president commissaris. moed en vol vertrouwen de toekomst tegemoet. „Laat het zo zijn, en blij ven, dat bestuur, directie en redac tie en vooral het personeel met plichtsbetrachting en eensgezindheid Sprekend namens de raad van com- voortwerken om van de Leidse Cou- missarissen, directeur en hoofdredac- rant een goed, katholiek blad te ma- teur dankte de president-commissa- ken. het blad dat de oprichters voor ris, de 'heer M. P. van der Weyden ogen heeft gestaan. Wij kunnen hun allen, die blijken van belangstelling nagedachtenis het best eren, door het hebben gegeven bij het 50-jarige be- werk in hun geest voort te zetten". Hij De oud-rotatiedrukker van de sloot daarbij tevens alfen in, die deze krant, de heer A. Swanen, sprak nog veer 600 gelukwensenbinnenkwal hoofdredacteur vertegenwoordi gend het gehele bedrijf kwamen gelukwensen, of telegrammen en brieven zonden (de geestelijkheid was voor een groot deel verhinderd wegens de bisschoppelijke plechtig heid in Noordwijkerhout). Van degenen, die persoonlijk of schriftelijk hun gelukwensen aan- boden vindt men in het vervolg ven dit verslag een uiteraad zeer onvol ledige opsomming, aangezien onge of anderzins hadden kenbaar ge- neerden. Hij herinnerde aan het feit, maakt. dat de heer L. H- Heetveld bij dit ju- Aanhipdine- iresrhenk van Nadat spr. in grote dank het ge- fcileum bijzondere aandacht verdient, personeel schenk had aanvaard dat het geza- daar hij het langst (45 jaar) van alle menlijk personeel van de Leidse Cou- huidige personeelsleden aan de N.V. Aan het eind van de receptie kwa- rant gewenst had te geven aan het verbonden is. men allen, die hun dagelijkse ar- college van commissarissen, achtte Na de aanbieding van het ge beid aan de NV De Leidsche Cou- l^ g°ed. een blik achterwaarts te schenk, werd het nog gezelliger dan rant geven in Het Gulden Vlies" werpen op de afgelegde weg. Daar- het op de officiële receptie reeds ge- hun opwachting maken. Ml gaf de heer Van der Weyden als weest was! (De oud-directeur, de heer C. M. Namens alle medewerkers bood de heer M. Zonderop aan de president- commissaris een kristallen asbak voor de vergaderzaal aan, waarbij hij de volgende toespraak hield: Als een van de oudsten onder het personeel is mij verzocht en gaar ne voldoe ik aan deze opdracht uw geacht college te willen geluk wensen met het gouden jubileum van onze zaak een gelukwens, die De benedenzaal van het Gulden Vlies heeft een grote drukte te door staan gehad gistermiddag van vier tot half zes. De belangstelling voor de receptie bij het gouden jubileum van de N.V. De Leidsche Courant bleef voortdu ren, maar op verschillende hoogte punten waren de getallen receptie- gangers zo hoog, dat de vier wanden van deze zaal aan de Breestraat alle belangstellenden niét konden omvat ten. Vele oude bekenden uit het leven in en om de stad, maar ook oude be kenden van het krantenbedrijf en de journalistiek van de vijftigjarige ontmoetten elkaar. Er heerste een ge animeerde stemming. President-commissaris, de heer M. P. van der Weyden, de directeur, de heer J. F. J. M. Koens en de hoofd redacteur, de heer L. C. J. Roozen, namen de vele gelukwensen namens de N.V. in ontvangst Onder de belangstellenden waren de deken van Leiden, de burge meester van Leiden vergezeld van de wethouders S. Menken en mr. J. Drij ber en de gemeente-secretaris mr. J. Bool. Burgemeesters waren er ook van Warmond, Wassenaar, Woubrug- ge, Nieuwveen, Leimuiden en Rijn- saterwoude, Ter Aar, Voorschoten, Katwijk, Zoeterwoude, Noordwij k, Rijnsburg, Sasenheim, Zevenhoven, Leiderdorp, Koudekerk aan den Rijn, voorts de heer M. Deerenberg, Ge deputeerde van de Provinciale Sta ten van Zuid-Holland. Vele geeste lijken uit Leiden en omgeving onder wie mgr. Th. M. Beukers, oud-pas toor van de St. Petrusparochie, pater P. Wesseüng C.ss.R. namens 't re traitehuis te Noordwijkerhout, deken E. A. M. Paap uit Alphen a. .d. Rijn, deken P. J. A. Juffermans uit Zoeter woude; voorts mevrouw E. H. L. WUmer—Koelman, echtgenote van wijlen de heer Th. B. J. Wilmer, en mej. Jos. Lans, zuster van wijlen de heer B. Lans, directeur van N.V. De Leidsche Courant, de voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Rijnland, ir. J. J. G. van Hoek,' en de ondervoorzitter, de heer C. F. Meerpoel, dr. E. Diemer, hoofdredacteur van „De Rotterdam mer", de heer F. Diemer, directeur van „De Nieuwe Leidsche Courant" en de heer G. Tulp, chef-redacteur van d. N.L.C., de directeur van het Leidsch Dagblad, de heer E. A. E. van Dishoeck, en de hoofdredacteur, de heer J. Brouwer, de heer C. M. Drab- be, voorzitter van de K.N.D.P. en na mens „Het Binnenhof", de geestelijk adviseur van de Ned. Kath. Journalis tenkring pater M. Bogaartz S.J., mej. mr. A. Versprille, gemeente-archivaris en mej. F. A. Ie Poole, de heer A. van Oorschot, eveneens namens de K.N. J.K., de heren L. van Veldhoven en J. Kriek, namens de Leidse Raad van Maatschappelijk en Cultureel Over leg, luitenant-kolonel P. Wessels na mens de Leidse Koksschool, commis saris en oud-commissaris van politie, resp. de heren J. Dreeuws en J. Meyer, de heren H. de Wilde en M. B. de Jong namens de Leidse Volks universiteit K. O., mr. Ph. J. de Ruyter de Wildt en mr. J. Drijber namens de 3 October-vereniging, raadsleden van Leiden en de heer S. W. Hagedoorn, commandant van Brandweer en B.B., zakenrelaties, de heer J. Groenewegen namens de Ned. Dagbladpers, vertegenwoordigers van de Nederlandse Spoorwegen, de Rijksvoorlichtingsdienst, het Alge meen Nederlands Persbureau, mr. H. J. Dirks, namens de Katholieke Jeugdraad, mevr. R. Eerdmans-Clig- nett, namens het Kath. Vrouwengil de te Leiden, mevr. C. Uphoff-Visser, namens de KAV, de heren J. C. J. Lambermont en J. van Zijp namens de NRKM, de heren J. C. J. Lamber mont en J. H. v. d. Kloot namens de Leidse Middenstands Centrale, de zeereerwaarde heer dr. Jozef Janssen mej. H. J. Doove en de heer N. B. M. Vreeburg namens de Kath. On derwij zersevr. St. Augustinus, ir. Y. Ykema, dir. van de Stedelijke Licht fabrieken, mevr. E. H. N. van Don- gen-te Nijenhuis en drs. J. W. J. Wiertz namens het R.K. Schoolbe stuur, de heer J. Lij ten namens de Stichting Liefdewerk van de H. Cu- nera en namens de Algemene Katho lieke Werkgevers Vereniging, de heer Wouter Perquin, directeur van de KVP, de heer W. N. Steur, voorzitter van het distr. Leiden van de Fede ratie van Werkgevers in het Boek- drukkersbedrijf, mr. T. J. C. Ver duin, de heren Kriek en Montanus namens de ARKA, de heer J. G. J. Verhey van Wijk, voorzitter van het Departement Leiden van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel, de heer Nic. Schrama na mens „De Tijd", een deputatie van „Oud-Leiden" onder wie de heer A. Bicker Caarten en P. L. Gillissen, de directeur van het museum van Oudheden overbuurman van de Papengracht), dr. A Klasens, de he ren A. A. C. Dusée en P. F. S. Bieg- straaten, namens de Ned. Kath. Sport bond afd. Leiden, de eerste ook als vertegenwoordiger van de afd. Lei den van de KNVB, de heer K. H. Kaizer namens de R.K. Sportcen- trale, de heer P. Verdel namens de W.V. „Braasemermeer". de Leidse Ver. van Industriëlen, de heer E. Moens, namens de afd. Leiden van het Ned. Roode Kruis en als direc teur van de Amsterdamse Bank. Voor het vervolg zie men pag. 4- N... HUIBERS W»flnMH>rrtrMt 1 21, LaMan voor Geboorteaankondigingen

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3