Te elfder ure heeft Leiden oplossing voor het huisvuil-probleem gevonden Gouden Leidsche Courant in de wolken SCHUDEL'S CITROEN Goede nachtrust P. Jasperse trouwauto's De Groot DANSEN VRIJi-i 2 OKTOBER 1959 de leidse courant pagina 16 Het opnemen van een sleep door het vliegtuig is altijd weer een bezienswaardige gebeurtenis. De piloot heeft de opdracht met een lijn en een haak het reclame-net van de grond op te vissen. De foto laat zien hoe de vlie genier er in slaagt de sleep met „DeLeidsche Courant" met een sierlijke zwaai omhoog te voeren. Daar gebleken is, dat niet alle inzendingen, welke gisteravond ter post bezorgd werden, ook vanmorgen vóór negen uur ons bureau konden bereiken, is de sluitingstermijn van deze raad-wedstrijd verlengd tot hedenavond. De uitslag kan dientengevolge eerst maandag aanstaande bekend gemaakt worden. Men ziet dat „De Leidsche Courant" met „sch" werd geschreven. Dat was „om het moeilijk te maken" en tevens, omdat hiermee het jubileum van de N. V. werd bedacht, welke N. V. haar naam nog steeds in tegen stelling tot de courant als „N. V. De Leidsche Courant" schrijft. NV DE CONDOR - DISTILLEERDERIJ - LEIOEN door Zenuwrust Mijnhardt's Zenuwtabletten Advertentie Plechtig vertoon bij eerste storting Zoals men zich uit een publicatie in dit blad zal herinneren is de ge meente Leiden er te elfder ure in geslaagd een oplossing te vinden voor het huisvuil-probleem. In af wachting van de bouw van een vuil verbrandingsinstallatie, die gebouwd zal worden nabij de Slaagh- of Stinksloot te Leiden, heeft men een contract van vijf jaar afgesloten met de gemeente Noordwijk en de heer Hoogervorst uit Noordwijkerhout voor het storten van huisvuil nabij de Leidse Trekvaart op het grond gebied van Noordwijk, dichtgelegen bij de Noordwijkerhoekbrug in de gemeente Voorhout. Gistermorgen is met enig plechtig vertoon de eerste vracht aldaar gestort. Voorheen werd het vuil gestort in het plassengebied van Nieuwkoop, maar deze gemeente heeft haar con tract met Leiden per 1 oktober op gezegd en op last van Gedeputeerde Statén van Zuid-Holland werd het ook niet meer verlengd. Wethouder mr J. Drijber deelde ons mede dat de afvoer van huisvuil naar Noordwijk, door de kleinere afstand nog aanzienlijk goedkoper is dan naar Nieuwkoop. Voor het storten in Nieuwkoop be taalde Leiden 1.10 per inwoner, de nieuwe prijs zou worden 1.70, maar in Noordwijk komt men klaar bene den de gulden. De ingelanden van het gebied, dat rond de plaats van vuilstorting ligt, hebben bezwaar gemaakt. De con tractant, de heer Hoogervorst, heeft ziöR verbonden dit gebied te ont- gron-den door het zuigen van zand en de gemaakte diepten met huis vuil op te vullen. Deze methode zal geen blijvende ontsiering van het landschap tot gevolg hebben. Als het contract over vijf jaar verlopen is, zal het gebied weer met gras beplant worden. Inmiddels heeft de nieuwe directeur van de gemeentelijke rei- nigings- en ontsmettingsdienst te Leiden, de heer Hoorn, het plan ont worpen voor een vuilverbrandings installatie, welk plan binnenkort aan de raadscommissie ter hand zal worden gesteld. De prijs per jaar per inwoner zal straks minstens 2.50 per inwoner moeten bedragen, indien men tot verbranding van het huisvuil is overgegaan. Leiden rest echter straks geen andere mogelijk heid. De groei van de randstad spreekt hierin een woordje mee. Gistermorgen heeft wethouder Drijber na een toespraakje in een houten loods bij de put op het land van de heer Hoogervorst met een druk op de knop het vuil uit de eer ste wagen gestort. Hij zei in zijn toe spraak, dat de storting steeds dichter bij de stad plaats heeft (van Nieuw koop naar Noordwijk-Voorhout). Maar Leiden zal zich voor vuil verbranding grote offers moeten ge troosten. Dergelijke installaties zijn wel AF, maar ze zijn ook zeer kost baar. De wethouder bracht dank aan het gemeentebestuur van Noordwijk, het bestuur van de Zwettepolder, het hoogheemraadschap van Rijnland, Ged. Staten, de Provinciale Water staat, de heer Hoorn, directeur van de afdeling openbare werken en de De heer Hoorn, directeur van de reinigingsdienst, schreef voor ons het volgende over het systeem van de nieuwe Kliko-auto's. „Deze wagens zijn van het zoge naamde draaitrommel-type, dat wil zeggen dat op het chassis een grote horizontaal roterende trommel is ge plaatst, die tijdens de gehele bela ding regelmatig ronddraait. Het huis vuil uit de uniforme emmers wordt gestort op een ronddraaiend schoe penrad en omhoog gevoerd, vervol gens, via een glijplaat, in de eigen lijke draaitrommel gebracht, waar het, door het geregelde draaien, lang zaam samengeperst wordt tot één compacte massa. Deze draaitrommel is van binnen voorzien van een trans- portschroef, zodanig dat het vuil tegen het achterdeksel wordt ge perst. Hierdoor wordt het ingebrach te huisvuil tot minder dan de helft van het oorspronkelijke volume ver dicht. Het is daardoor mogelijk bij een luchtinhoud van 8,6 m3 een laad- capaciteit van 20 m3 te bereiken. Het lossen geschiedt door eenvoudig de achterklep te verwijderen, waardoor al draaiende de trommel zichzelf ledigt". Met het oog op de nieuwe afvoer van het Leidse huisvuil heeft de ge meente drie nieuwe KLIKO vuilnis wagens besteld, die zeer binnenkort in dienst worden gesteld. Zij hebben een capaciteit van 20 kub. meter huisvuil. Dit is 14 kub. meter meer dan het oude wagen type aan kon. Het is de bedoeling, dat in de loop der tijd het wagen park van de Gemeentereiniging met deze KLIKO-wagens wordt aange vuld. Th. J. van der Heijden Lid van de Nederl. Veren, van Rechtskundige Adviseurs Hoge Rijndijk 103a Leiden Telefoon 23405 (Advertentie). Bij de foto: Het eerste vuil wordt gestort door een nieuwe draaitrommel vuilniswagen, die tijdelijk door de fabrikant was afgestaan. 1919 2 oktober 1959 Op 23 okt. a.s. hopen onze geliefde ouders, behuwd- en groot ouders PETRUS OLYHOEK de dag ter herdenken van hun 40-jarig hu- welijk. Op die dag zal in de i parochiekerk van de H. Laurentius Stompwijk 's morgens te 9.30 uur een H. Mis j worden opgedragen tot hun intentie. HUN DANKBARE KINDEREN EN KLEINKINDEREN Stompwijk, 2 okt. '59 Dr. v. Noortstraat W. FRIJLING TANDARTS SPREEKUURWIJZIGING ingaande 5 oktober: maandag, dinsdag, woens dag en vrijdag van half 6 tot 6 uur. Hiermede betuigen wij U, mede namens wederzijdse ouders, onze hartelijke dank voor uw belangstel ling, die wij bij ons huwe lijk mochten ondervinden. DICK v. GALEN RIE v. GALEN— v. d. MEY Zoetermeer, sept. 1959 Molenstraat 3 Aan allen die blijk gaven van deelneming bij het overlijden van onze ge liefde man en vader MARTINUS COLIJN E. C. COLIJN— VOLWATER en kinderen Roelofarendsveen, 1 oktober 1959 Westeinde 18. ARTS HERVAT MAANDAG DE PRAKTIJK Als U nieuwe moderne ziet rijden, weet U zeker dat ze van zijn. BEESTENMARKT 3 Telefoon 2 3 3 0 0 VERLOVINGSRINGEN EC. DE KEMP] 2 Kolenkitten f 1.98. Prachtig achtkantig mo del, extra gr maat, diep glanzend zwart gemoffeld Kachelzeiltjes 49 ct., ori- ma kwaliteit Dalatum, in diverse kleuren Zware kwaliteit kolenscheppen 49 ct. enz. enz I.V.A Haarlemmerstr 48. Nova. Noordeinde 43, Leiden. 2 Zeemlappen tegen hal ve prijs!! Prima kwaliteit zeemleder van zeemleerfa- briek „Roorda" Alleen he le huiden .grote maat 2.98. 4.50. 5.98. Nu met adver tentie voor 1.49, 2.25, 2.99 I.V.A.Haarlemmerst 48. Nova, Noordeinde 43. Lei den. VERLOVINGSRINGEN v. d. Water Haarlemmerstraat 207 2 Bijverdienste. Gevr. '*c verzorging broodwijk van 9.30 tot 12.30 uur ac tief persoon. Nette loon 40.- tot 42.- per week. Volledig sociaal verzekerd De Leiase StandaariMa- redijk 46-48, tel 22507 2 Metalen strijknlank 716.95. Luxe uitvoering. Extra zwaar buismate riaal, crème gemoffeld. In verschillende standen ver stelbaar. Voor deze prijs koopt U alleen bij: I.V.A., Haarlemmerstr. 48, Nova, Noordeinde 43, Leiden. <2 Gevraagd: hulp in de huishouding voor dag of dag en nacht. Mevr. Ree kers, Breestraat 87, Lei den. 2 Morris Minor. Door part. aan part. aangebo den, bouwjaar 1955, pr. onderhouden. Te bevr. Leidseweg 192, Voorscho ten, tel. 2480. 2* 1 Volkswagen 1950 en een Volkswagen bus 1956 te koop aangeboden. Ca- lex Autobedrijf N.V., Lei den, Kort Galgewater 14- 16, tel. 33355. 2* Berliner bollen 20 ct.: rozïjnenbollen 15 ct.; wa fels 15 ct en onze reclame oliebollen 10 ct, 12 stuks 71.-. 2 en 3 okt. Gebak kraam Melle de Vries, standplaats Steenstraat t.o. Lido-bioscoop. 2* Grote moderne 3 zits- bankstellen 7 195.- m. zui ver wollen epinglé geheel verend. Haast u. Tijdig bestellen. Gemakkelijke betaling. Jacob v. d. Does straat 106. Den Haag. Te lefoon 322675. 2* Net r.k. dagmeisje voor de huishouding gevraagd. Mevr. C. lóiijnenburg. Steenstraat 2, Leiden, tel. 30335. 2* Aangeboden: M 31 Be- rini-D.K.W. bromfiets, in prima staat met 3 versnel lingen 300.-- motorfiets D.K.W. in lopende staat 50.-. Na 7 uur: Joh. de Wittstraat 13, tel. 20704. 2 Volksw. '52 de Luxe met roldak, nw. bekleding in uitst. conditie van part. wegens aansch. grotere wagen, prijs 1700. Na 6 uur: Zoeterwoudse Singel 80, tel. 32698. 2* Meisje, 17 jaar, biedt zich aan als baby-sit in 2* Wenst U een verant woordelijke goed geslaag de feestavond, bruiloft, Jaarfeest etc. Wij brengen J muziek, sketch, etc. In lichtingen bij: J. Visser, Vliet Z.Z. 53, Rijnsburg. 2* Gevraagd: le of 2e da- f Aangeboden: vergrote M.'s tegen elk aanne melijk bod. Opgebouwd motorsloepje met Penta buitenboordmotor ö'/s p.k. Opgebouwde toermotor- boot in prima staat. Jaap van Asselt, Dorp De Kaag tel. K 2534—332. 2 Per 1 nov. gevr., in middenstandsgezin, zelfst. hulp i. d. huishouding v. d. of d. en n. Br. onder no. 3870 bur. v. d. blad. 2 B.z.a. brood- en ban ketbakker. 22 jr. Br. on der no. 3891 bur. v. d. bl. zeer goede staat verkeren de kolenhaard. Te bevra gen: Kersenstraat 4. 2 Gevraagd een bakkers- leerling, niet intern, voor direct of later. J. Havik. Meerlaan 2a, Stompwijk. 2 Aangeb.: net kosthuis. Br. onder no. 3887 bur. v. d. blad. 2 Staatsloterij. Benoemd tot collectrice: P. G. M. Monod de Froideville, De Mey van Streefkerkstr. 10 telef. 26882, Leiden. 2 Nette jongen gevraagd, leeftijd 15 jaar. Aan melden: Vrouwenkerk- koorstraat 9 van 812 en 2 Rolfilms of flitslamp jes vergeten? Geen be zwaar toch fotograferen, dank zij de rolfilm en Doezastraat 39, tel 24702 fr Overhemdenreparatie. oorden en manchetten enz. vernieuwen onder ga rantie, ook no-iron Smits overhemden- en kousenreparatiebedrijf. Nieuwe Rijn 94, tel. 25391. 2 Autohoezen, kappen pyama's, complete bekle dingen sponsrubbei zit tingen. asbakken spiegels jasna ken, bloem vaasjes armsteuren, zonneklep- pen, rubbermatjes vloer matten kaplak ruiten sloten, tocht rubbers Th van Kuijk, Autobekleder Morsstraat 46. tel 30552 Leiden 2 c.v. N. Bakker Hzn. Roelofarendsveen K 1713 487 in Groen ten teel vergunningen en Sierteelt vergunningen 2 Nieuwe auto's zonder chauffeur Ford Consul. Taunus 17M, Opel Rekord. Volkswagens en Volkswa gen-busje. Werkhoven's Garagebedrijf, Maredijk 34a. tel 33735 en 22300. 2 De Sleutelkoning. Bij maken van alle sleutels, repareren, veranderen en openen van elk slot Haar lemmerstr 273, tel. 33958 (t j de Overdekte), Leve ring aan Rijk en Gemeen te. Maandagmorgen geslo ten. 2 U bent gauw eoede vrienden met Standaard's cake-krentebrood Mare dijk 48. tel 22507 Geld credieten uitsluitend groot 7 1600.- a 3% zonder horg verkrijgbaar voor elk doel en voor iedereen. Gemak kelijke voorwaarden, wis selende wachttijd. Vraagt inlichtingen, „Samenwer- king", Verstolkstraat 31 Leeuwarden. Zaal „De Vier Heemskinderen" Roelofarendsveen Zondag 4 oktober m.m.v. „DE VRIJBUITERS" Aanvang 3 uur. Toegang uitsluitend op vertoon van identiteitskaart 2 Ter overname aange boden: kinderledikantje met bedje; kinderstoel en box voor 50 gld. Spoorstr. 52, R.A.Veen. Gemeente Noordwijk Uitbreidingsplan Officiële mededelingen No. 35 30 september 1959 Het hoofd van het ge meentebestuur van Noord wijk brengt ter openbare kennis, dat van en met 3 oktober tot en met 31 ok tober 1959 ter gemeente secretarie voor een ieder ter inzage is gelegd een ontwerpbesluit betreffen de de bestemming in het plan van uitbreiding in onderdelen van perceel, kadastraal bekend ge meente Noordwijk, sectif N nr 1716 (voorheen N ni 1487 ged.), gelegen aan de Prins Bernhardstraat. Belanghebbenden worden gedurende bovengenoem de termijn in de gelegen heid gesteld hun bezwa ren hiertegen kenbaar te maken. Noordwijk, 2 okt. 1959 Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, G. F. W. VAN BERCKEL 2 Aang. Singer en Nau- mann handnaaimachines van vertegenwoordiger, prijzen 7 65.-, 75,-, 85.-. Verkoop met garantie. Naaimachine-home, Haag- weg 172a, Leiden. 2 Bruine merrie veulen te koop aangeboden; moe der stermerrie. M. N. de Graaf, Pastoor v. d. Plaat straat 30, Rijpwetering. 2 Bekwaam schilder ge vraagd bij Th. Wesselman, Zuideinde 32, R.A.Veen 2 Contractteler gevraagd voor 50 r.r. narcissen, ook om te plukken. Tevens iongen gevraagd voor de bloemisterij bij: J. P. Ho- genboomStraathof, Roe lofarendsveen. 2 Te koop: mahonie hou ten ledikant. Te bevr.: A 13, Hazerswoude, Rnd. 2 Net meisje gevraagd voor halve dagen, voor lichte huishoudelijke be zigheden. Br. aan de agent van dit blad te Warmond. 2 Gevraagd een werkster voor 2 ochtenden p. week. Brieven aan de agent van de Leidse Courant te War mond. 2 Te huur aangeboden: 600 m. warme kas, okto bermaart. c.v. N. Bak ker Hzn., Roelofarends veen, tel. K 1713—487. 2 Rotan meubelen, wie gen, mandenwerk, koopt het voordeligst by Fa Van der Vaart, Lange Pie- terskerkkoorsteeg 24. tel 30534 Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen. 2 Gevraagd: net meisje, boven 20 jaar, als hulp in de huishouding, voor dag of dag en nacht, wegens huwelijk der tegenwoor dige. Br. onder no. 5185 bur. v. d. blad. plaatst een s telefoontje! 2 2 Plastic afdruipmat 49 ct voor op het aanrecht. Gro te maat 48x33 cm. Prima kwaliteit sohuimplastic. Vastgestelde prijs 98 ct. Nu met advertentie voor 49 ct. I.V.A Haarlemmer straat 48, Nova, Noordein de 43, Leiden. 2 Vanaf a.s. maandag 5 okt. iedere maandagavond om 8 uur prijsjassen. J. C. v. d. Poel, Oud-Ade. 2 Volkswagen de Luxe te koop aangeboden. Ook genegen in te ruilen tegen Vespa-scooter. Rijksstr.- weg 73, Sassenheim. 2 Aangeboden: enige costuums en jongenswin terjassen, leeftijd 10-12 jr. Na 7 uur: Joh. de Witt straat 13. 2 Metalen boekenrekje 7 1.59, om aan de muur op te hangen; metalen lec tuurbak, fraai groot mo del 71.98; metalen fruit schalen, diverse modellen 7 1.49, enz. IVA, Haarlem merstr. 48. Nova, Noord einde 43. Leiden. 2 Net kosthuis gezocht in Leiden of Oegstgeest. Br. onder no. 3896 bur. v. d. blad. 2 Zij, die idee hebben muziek, zang, scetch, sport etc. te brengen, schrijve naar J. Visser, Vliet Z.Z. 53, Rijnsburg. 2 Schuimplastic vlokken per zak 49 ct. Voor vul ling van kussens, bedden, slaapzakken, enz. enz. Vastgestelde prijs per zak 98 ct. Nu met adverten tie grote zak voor 49 ct. I.V.A.Haarlemmerstr. 48, Nova, Noordeinde 43, Lei den. 2 Voor motorrijwielen, scooter scootmobiels, rij wielen en bromfietsen: Valk a. d ft Schouw De zaak die er altijd in ge daan heeft, al meer dan 35 jaar Tel 25191 K 1710 Vraagt mlichtingen ol ca talogi.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 16