IO 9 ALLEEN in oe HEM A HEMA la. J. v. il. STOK 75 SO K AM) Dt LEIDSE COURANT miym 1Ë2« 3H0UI WIMi 50 JAAR mim. Si« 390Klg 1 OKTOB ER 1959 B en W moesten twee voorstellen van de raad terugtrekken De raad op één puni in raadsels Woensdagavond kwam de Raad van Oegstgeest in openbare vergade ring bijeen onder voorzitterschap van burgemeester H. L. du Boeuff. In de commissie van financiën en onderwijs wordt in de vacature mr. Slingenberg benoemd de heer Maco- witz. Tot leden der commissie van advies inzake woonruimtewet wer den benoemd: mevr. G. Bouma-Voet berg, mevr. G. Kramers, de heren D. van Nes, P. van Nieuwkoop en J. Thorn. Bij een voorstel tot aankoop van de panden Wilhelminapark no. 25 en 27, respectievelijk voor ƒ3300.en 28.000,deelde de voorzitter mede, dat B. en W. nader met een kosten be rekening zullen komen voor de ver bouwing en inrichting. Deze worden geschat op 70,000. De heer Blansjaar vroeg of de B.B. ook in de kosten 'moet bijdragen, wat de voorzitter ontkennend beant woordde. De heer v, d. Voet juichte de aankoop toe. Het voorstel werd aangenomen. Een voorstel tot het geven van een crediet van 20.000 voor verbouw van het gemeentehuis en voor uit breiding secretarie personeel wordt zonder bespreking aangenomen. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 10.000 voor de aanleg van een speeltuin in de Indi sche Buurt werpt enige stof tot dis cussie op. De heer Veen zou het van „Buitenlust" 'n mooie geste gevonden hebben indien het dit stukje grond gratis had afgestaan, inplaats van voor 125 per jaar. De heer Blansjaar zeide dat de grond verhuurd was voor 126 per jaar en dat „Buitenlust" op de klein tjes moet passen. Het voorstel werd daarop aangenomen. Sport en sanitair. Naar aanleiding van het voorstel tot beschikbaarstelling van een kre diet van 60C0 voor verbetering van het korfbalveld t.o. de Laan van Al kemade zeide de heer Brouwer ver heugd te zijn over dit voorstel. Hij wees op de slechte toestand waarin het terrein verkeert. Voorts is er geen toilet en waterleiding. Spr. vroeg of dit sanitair mogelijk uit 't crediet kan worden aangelegd. Weth. Steenmetser wees er op, dat het reeds een heel bedrag is, dat de gemeente in dit tijdelijk terrein in vesteert, doch zo mogelijk zal met de wensen van de heer Brouwer reke ning houden. Goedgekeurd. Voorstel verlenging huur van een gedeelte van het pand Geversstraat 5 ten gebruike als politiebureau voor 10-00 per jaar, goedgekeurd. Voorstel tot aansluiting bij het Bouwfonds Ned. Gemeenten. De heer Van Weizen informeerdei wat er gaat gebeuren als 't voorstel wordt aan genomen? Moet daar niet voordurend de aandacht op worden gevestigd? De voorzitter bevestigt dit. Mr. Bergmeijer zou e.e.a. aan de woningzoekenden willen bekendma ken. Goedgekeurd. Wat is de bedoeling? B. en W. stellen voor het voorstel garantie te verlenen aan het W.G - Kruis voor een geldlening voor het aankopen van een tweede wijkge- bouw ongedaan te maken. Mr. Bergmeijer had gaarne nadere inlichtingen hierover daar spr. een brief heeft van het bestuur van het W.G.-Kruis waarin werd medege deeld dat de geneeskundig inspecteur Burgerlijke Stand Geb.: Katinka, d. v. J. H. Snoek en J. Koobs; Theodorus R., z. v. N. F. Wijfje en J. M. v. d. Ven; Geertruida J., d. v. C. Weeda en M. Noort; Ja- coba A., d. v. P. de Koning en A. Nijgh; Dirk I. J., z. v. D. J. Stöver en E. H. Veen; Johanna J., d. v. P. Ober en A. B. M. v. d. Beek; Robert, z. v. J. Leupe en M. Kooien; Johan A. M., z. v. J. H. J. M. Pierrot en M. J. P. de Boer; Christiaan J. M., z. v. J. H. .T. M. Pierrot en M. J. P. de Boer; Rudolf R., z. v. D. J. Dsrksen en M. v. d. Veen; Robert H., z. V. B. Netjes en E. T. v. d. Vegte; Hermine M., d. v. J. H. Tummers cn A. M. C. Smits; Leonardus A., z. v. A. P. A. Straat hof en K. C. V. Vliet. Overl.: J. F. Zirkzee, 67 jr., wed. van W. H. Philippo; C. v. Riessen, 59 jr., man; L. Guijt, 42 jr., echt genote van D. v. Rijn; E. v. Muijen, 58 jr., echtgenote van N. de Jager; M. v. Luik, 6 mnd., dochter; H. Thomas sen, 32 jr., man. geen bezwaar heeft. De voorzitter zeide, een schrijven van de inspecteur van de volksge zondheid te hebben ontvangen, die intrekking van het voorstel nood zakelijk maken. Na voorlezing van het schrijven meent de heer Bergmeijer, dat de in specteur geen bezwaar heeft. De aanneming van het voorstel behoeft niet afhankelijk te worden gesteld van de instelling van een gezond heidscommissie, die de inspecteur voorstaat. De voorz. belooft alle spoed te be trachten al kan hij niet beloven, dat het voorstel in de eerstvolgende raadsvergadering kan worden behan deld. Het punt wordt van de agenda afgevoerd. De rekening van de gemeentelijke commissie voor maatschappelijke zorg en het H. Geest-armbestuur over 19-58 wordt goedgekeurd. Waarom verzwegen? B. en W. stellen voor een ver hoogd crediet toe te kennen voor de bouw van de 2de Openbare school. Dit verhoogd crediet bedraagt 106.852. De heer v. d. Voort spreekt zijn ernstige teleurstelling hierover uit. Spr. verwijt B. en W., dat alles buiten de raad om is gebeurd en stelt daarom voor dit agendapunt te rug te nemen en alle stukken daarop betrekking hebbende, in de beide raadscommissies te behandelen. De heer v. d. Voet sluit zich aan bij de heer v. d. Voort. Hij vraagt zich af of het beleid van de archi tect wel goed is geweest. Over de gang van zaken zou spr. gaarne een rapport ontvangen. Ook de heer Veen heeft dit voor stel met verbazing gelezen. Spr. stelde de vraag of B. en W. dit dan 3 OKTOBER GEOPEND (Advertentie). AANWIJZINGEN VOOR 3 OKTOBER. De Commissaris van gemeentepoli tie te Leiden brengt ter kennis, dat het bij politieverordening verboden is op de openbare weg: a) vertoningen te geven (akroba- tiek e.d.); b) aapjes, marmotten en derge lijke dieren te vertonen; cverlotingen te houden of ge legenheid te geven tot deelne ming aan hazardspelen. Bij konstatering van overtreding zal proces-verbaal worden opgemaakt, terwijl de voorwerpen, waarmede het feit is gepleegd, inbeslaggenomen zullen worden. De Eerste Hulpdiensten zijn als volgt geregeld: Vrijdag, 2 oktober: Lunapark Schuttersveld van 20.00 24.00 uur post aanwezig in school Schuttersveld. Bij de taptoe lopen E.H.B.O.'ers mee. Zaterdag, 3 oktober: Gedurende de hinderniswedstrijd voor auto's op het Levendaal is de E.H.B.O.-post onder gebracht in de garage Bonnet, Leven daal 132 (tel. 20624). Voor het Lunapark Schuttersveld is van 9.00 uur tot afloop een post aan^ wezijg in de school Schuttersveld. Bij de uitdeling haring en witte brood, koraalmuziek, middagoptocht enz. zijn voldoende E.H.B.O.'ers aan wezig. Beide dagen funktioneert de Eerste Hulpdienst normaal. De bezetting op de hoofdpost aan de Mare en de Uit- rukpost van de Brandweer is op de drukste uren versterkt. Een ontdekkmg! Met één Van Nelle's theebuiltje, groot formaat, zet je een héle pot heerlijke thee! Vliegensvlug! Gemakkelijk! Proper! Geurige krachtige „Afternoon" thee van Van Nelle, die overal in Nederland zo „in trek" is! Bestel vandaag nog: VAN NELLE's Afternoon9 theebuiltjes (groot formaat) ct doos van 20stuks Hoofdingelanden van Rijnland verontrust over De Bilt belt: diepzuigen in de Kagermeren MOOI WEER OP 3 OKTOBER! I"0 ic.at gjjjj n0g jaren|ang voortgaan Leidse Coursnt niet in welgekozen woorden weer te geven wat er in de wiide wereld geschiedt. Wij zullen ons best doen om de gebeurtenissen in de kleine wereld-van-iedereen op de met zoveel vreugde opgenomen filmrolletjes goed in beeld te brengen. Foto-Ciné JAN WOLFSLAG Breestraat 125 - Haarlemmerstraat 102 De Verenigde vergadering van het Hoogheemraadschap vergaderde gis teren ter behandeling van een korte agenda. De voornaamste punten vormden het rapport van de techni sche dienst over de vissterfte als ge volg van de vergiftiging van het boe zemwater in mei j.l. en het voorstel tot verdieping van de Buiten Liede Genoemd rapport zal ter kennis wor den gebracht van de ministei van Verkeer en Waterstaat. Het voorstel tot verdieping van de Buiten Liede had de instemming van de vergade ring. Aan het Slot van de vergadering bleek uit vragen van de hoofdinge landen, dat er verontrusting is over de mogelijke gevolgen van het zand- zuigen in het Zweiland (Kagermeer): gevreesd wordt voor schade aan boe zemkaden en voor grondafschuivin- gen. De dijkgraaf deelde mede, dat de Technische dienst van Rijnland het verloop van de werkzaamheden ter plaatse nauwkeurig volgt en dat, voor zover hem is medegedeeld, er op het ogenblik geen grond voor ver ontrusting bestaat Volgens de voor waarden van de vergunning moet de zandzuiger 150 meter uit de oever blijven Het hierdoor ontstane talud kan ten hoogste 1 op 71/* worden, hetgeen veilig is. Peilingen ter plaat se hebben aangetoond, dat er geen grondafschuivingen hebben plaats ge vonden. De technische dienst zal aan de werken in het Zweiland aandacht blijven geven en van de ongerustheid in de kring van belanghebbenden in kennis worden gesteld. Tot hoofdingeland wegens het on gebouwd eigendom werden door de vergadering toegelaten de heren J. J. Meijer te Hoofddorp, J. J. van Haaster te Nieuw-Vennep, M. Visser te Alphen aan den Rijn (allen aftre den) en C. G. M. Meskers te Hille- gom (in de vacature van de heer G. A. Verdegaal te Noordwijkerhout, thans hoogheemraad); tot hoofdinge land wegens het gebouwd eigendom de heren G. G. Loggers, burgemees ter van Aalsmeer en mr. H. W. Vlie gen te Bloemendaal (beiden aftre dend), tot hoofdingeland-plaatsver vanger wegens het ongebouwd eigen dom de heren P. Bos te Vijfhuizen, N. van Reeuwijk Jzn. te Abbenes, C. Kempenaar te Aarlanderveen (allen aftredend) en P. van der Eijk Jaczn. te Waddinxveen (in de vacature van de heer Jos. van der Eijk te Bent huizen, thans hoofdingeland) en tot hoofdingeland-plaatsvervanger we gens het gebouwd eigendom de heren mr. G. C. van der Wililgen, burge meester van Haarlemmermeer en B. K. Buurman te Heemstede (bei den aftredend) en Z. Bruins Slot, bur gemeester van Alphen aan den Rijn (in de vacature dr mr. J. F. Taat te Boskoop, thans hoofdingeland). mandersloot donkerstee; 14 Leidse Universiteit Geslaagd voor het cand. ex. Gen. II mej. E. H. Kuyper te Schiedam en de heren F. Boss te den Haag, J. M. Hollander te R'dam, F. H. Huibregt- sen te R'dam, F. van Kersen te Rot terdam, M. Kooijman te Schiedam, F. Moerman te R'dam, A. F. de Ruiter te Den Haag, M. Smitt te Leiden, W. J Terpstra te Noordwijk aan Zee, H. F. van Waveren te den Helder en P. F. Wiesenhaan te Zandvoort. Geslaagd voor het Doet. ex. Ned. Recht de heren Tan Eng Swie te den Haag en H. van der Waal te R'dam; voor het cand. ex. Nederlandse taai en letterkunde de heren A S. Straat hof te Rijpwetering en J. P. M. Schel lens te den Haag; voor het Doet ex. Geschiedenis de heer J. M. W. baron van Voorst tot Voorst te Warmond. Vanmiddag om twaalf uur ver klaarde een zegsman van het Ko ninklijk Meteorologisch Instituut te De Bilt, desgevraagd, dat het mooi najaarsweer zal zijn op 3 oktober. Het hoge-drukgebied in Europa is zó solide, dat men deze voorspelling met een gerust hart durft maken. Leiden kan dus zonnig feest vie ren. Morgen zal zich een zonsverduiste ring voordoen, die in ons land gedeel telijk zal zijn. De gedeeltelijke ver duistering begint om 12.12. Het hoog tepunt wordt bereikt om 13.05 uur. Dan zal ongeveer 20 procent van de zon voor Nederland verduisterd zijn. Om 13.58 is de verduistering ten einde. SPOORWEGARBEIDER DOOR TREIN GEGREPEN. Vanmorgen omstreeks negen uur is onder de gemeente Holten de 19- jarige G. Kroeze uit Daarlerveen door de sneltrein DeventerAlmelo gegrepen en gedood. De jongeman verrichtte met een aantal andere arbeiders werkzaamheden aan de spoorbaan ter plaatse Gewaarschuwd voor de naderende trein is hij tussen de beide spoorbanen in gaan staan, doch is tot op nu toe onverklaarbare wijze door de trein geraakt. RANGEERDER BIJ HAAGWEG VAN TREIN GEVALLEN. Om 3 uur gistermiddag is op het rangeerterrein aan de Haagweg te Leiden een vrij ernstig ongeluk ge beurd. De 32-jarige trein machinist J. de Wit uit Den Haag, viel tijdens het rangeren van de trein en geraakte met de linkerarm onder de laatste wagen van het treinstel. Twee wie len reden over de arm heen; het lichaamsdeel werd afgekneld. In zorgwekkende toestand werd hij door de E.H.B.O. naar het Acade misch Ziekenhuis overgebracht. pilastro comblnare 77e Iedere middag en avond modeshow en gezellig cabaret Agenda van de Raad van Leiden De gemeenteraad van Leiden, ver gadert op maandag 5 oktober 1959, te veertien uur. Te behandelen onderwerpen zijn o.m.: Benoeming van de leden van de Commissie van toezicht op de ge meentelijke bedrijfstechn. school. Benoeming van tijdelijke leraren aan het Rembrandt-lyceum en aan de Hogere Burgerschool voor Meis jes met 6-jarige cursus en afdeling Middelbare Meisjesschool. Vooratel tot het verlenen van ont slag aan de heer C. L. Schotel uit zijn betrekking van onderwijzer aan de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs aan de Pieterskerk straat en aan mejuffrouw A. C. M. Ort uit haar betrekking van vakon derwijzeres bij het openbaar lager onderwijs. Voorstel inzake wijziging van het getal wekelijkse lesuren vakonder wijs aan de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs, voortgezet gewoon lager onderwijs en uitge breid lager onderwijs. Voorstel inzake wijziging Van het getal wekelijkse lesuren vakonder wijs aan de openbare school voor buitengewoon lager onderwijs aan zwakzinnige kinderen. Voorstel inzake vaststelling van het getal wekelijkse lesuren gedu rende hetwelk vakonderwijs zal worden gegeven aan de openbare school voor buitengewoon lager on- der wijs aan lichamelijk gebrekkige kinderen. Preadvies op het verzoek van de Stichting Roomsch-Katholieke scho len om medewerking voor het stich ten van een kleuterschool in vak VI van het zuidwestelijke stadsdeel. Voorstel inzake het vérkopen van een perceel Industrieterrein, gelegen aah de Rooseveltstraat. Voorstel inzake herziening van boiiw- en grondvoorschotten en erf pachtscanons voor enkele woning wetbouwplannen. Voorstel inzake het aangaan van een geldlening ad 446.000. Voorstel tot het wijzigen van de begroting van inkomsten en uitga ven van de gemeente voor het dienst-jaar 1959. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst tot levering van gas aan de gemeente Alphen aan den Rijn. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de verbou wing en inrichting van het voorma lige Israëlitische Wees- en Door- gangssuis c.a. aan de Roodenburger- straat voor de huisvesting van de Gemeentelijke Geneeskundige- en Gezondheidsdienst. Voorstel inzake het verlenen aan de Stichting Nieuw Leids Dieren- asyl 'van een bijdragge in het exploi tatietekort van het streekasyl te Zoe- terwoude. DOCOS BOUWT EIGEN CLUBHUIS 18 Oktober aanstaande zal waar schijnlijk het clubhuis van de R.K. S.V. Docos Morden ingezegend. Met man en macht wordt aan de opbouw van dit houten gebouwtje gewerkt. Zoals bekeno hebben de leden van Docos het gemeentebestuur aange boden zélf een belangrijk deel van de werkzaamheden ten uitvoer te bren gen. Deze R.K. Sportvereniging is aldus de eerste voetbalclub, die ge bruik maakt van de nieuwe terrei nen in de Kikkerpolder te Leiden. KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING EMPLOYé LICHTFABRIEKEN Op de laatste dag dat hij in functie was vandaag heeft de heer C. Nieuwenhuys, die gedurende veertig jaar bij de Stedelijke Lichtfabrieken in dienst is geweest als blijk van waardering de eremedaille in brons verbonden aan de orde van Oranje Nassau ontvangen. Vanmorgen werd hem deze onder scheiding door wethouder, mr. J. Drijber op het stadhuis uitgereikt in tegenwoordigheid van de directeur van de Stedelijke Lichtfabrieken, ir. Y. Ykema. De wethouder zei het pret tig te vinden dat hij thans iemand naar voren kon halen, die veertig jaar onafgebroken bij deze reus, onder de Gemeentebedrijven" in dienst was geweest. „Ik weet dat het versleten woorden zijn" zo zei de heer Drij ber, „doch ik zou hier toch willen sprekend van groet nauwgezetheid en plichtsbetrachting". De wethouder herinnerde voorts aan de zeer actieve rol, die de jubilaris in enkele ver enigingen speelt. In verband met de grote belangrijkheid v. h. verenigings leven in deze tijd, vond de wethouder dit een uitdrukkelijk dankwoord waard. Nadat mr. Drijber de konink lijke onderscheiding had opgespeld, bleven de aanwezigen nog enige tijd bijeen. BOETE VOOR VERKEERSONGELUK De rechtbank te Amsterdam heeft vanochtend een 60-jarige kweker uit Kijnsburg wegens het veroorzaken van een dodelijk verkeersongeluk conform de eis veroordeeld tot een geldboete van S 200,subsidiair 40 dagen hechtenis en ontzegging uit de rijbevoegdheid voor de tijd van een jaar. De kweker was in oktober van het vorig jaar met zyn vrachtauto op het Johannes Vermeerplein te Amster dam in botsing gekomen met een van rechts komende scooter. De 62-jarige duopassagiere liep daarbij zulk zwaar letsel aan hersens en schedel op, dat zij korte tijd later overleed. Getuigen hadden verklaard, dat de vrachtauto 30 A 40 km per uur reed. koopt u vanaf zo'n pracht van een 100 °/o wollen pullover Met de hand gebor duurde garnering. Perfect-blijvende pasvorm. Pluist niet, was- en kleurecht. In vele uitvoeringen en kleurencombina ties. Voor ca. 5 tot 15 jaar*) en vanaf zo'n sterke corduroy pantalon Gegarandeerd poolvast. In fijne rib of fantasierib, in grijs, blauw, zwart of mosgroen, voor ca. 5-15 Jaar*) kleine stijging per mist vh, wX. BREESTRAAT 155 TELEF. 21823 is een speciale „Pilastro" etalage ingericht. Tevens kunt U deelnemen aan een zeer interessante „PILASTRO". PRIJSVRAAG Folders en prijsvraag* formulieren gratis beschikbaar. Abonneert U od het Parochieblad Sursum Corda per jaar ƒ4.50 per kwartaal 1.20 per maand f 0.40 Bureau: Papengracht 32, Leiden Telefoon 20935 Alphen a. d. Riin Abonnementen en adver* tentiër* worden aangeno men door: J. L. VAN TÜL ZEILMAKEKSSIR/1 Al 19

Leidse Courant | 1959 | | pagina 26