houdt Kreymborg :c. DE KEMPJ Zoeterwoude (Dorp) JAC. ZANDBERGEN Twee-miljoen-gebouw van L.T.B. in Koudekerk Centrale Coöperatie van de L.T.B. DEERENBERG EN VAN WIJK Koffie „liet klaverblad" DE LEIDSE COURANT 50 JAAR 1 OKTOBER 19 59 Gemeente Voorschoten U jreidingsplan iAet Hoofd van het Ge meentebestuur van Voor- sohoten brengt ter alge mene kennis, dat van 2 oktober 1959 tot 30 okto ber 1959 ter Gemeente- Secretarie voor een ieder ter inzage ligt het ont werp van een partieel uit breidingsplan in onderde len „Vlietwijk II", in een uitvoerige kaart uitge werkt, met de daarbij be horende bebouwingsvoor schriften en toelichting, betrekking hebbende op de gronden, gelegen tus sen de Vlietwijk I en de Vliet en verder begrensd door de Kerksloot en de sloot achter „Nieuw Voor dorp". Gedurende de termijn van vier weken kunnen be langhebbenden bij de Ge meenteraad bezwaren in dienen. Voorschoten, 1 okt. 1959 Het Hoofd van het Gemeentebestuur voornoemd, C. J. VAN DER HOEVEN <2? Autobanden. Nieuw en gebruikten, zeer voorde- jg. Op uw coverwerk rui me korting. H. Hövig, H. Rijndijk 1, Zoeterwoude, tel. K 1710—25517. fg Berliner bollen, rozij- nenbollen, oliebollen en wafels een tractatie uit de bekende gebakkraam van Melle de Vries. 2 en 3 okt. standplaats Steenstr. t.o. Lido bioscoop. VERLOVINGSRINGEN g 3 Oktober grote rij wielstalling. Van Ministe rie van Oorlog: grote par tij blanke en eiken schrijf bureaus, alle prijzen. Ta fels, divanbedden, matras sen, kapokmatr. gasfor nuis. Gordijnrails compl. 1.- per meter. Pluym, Hoogewoerd 41, tel. 21266. Agentschap Leidse Courant Voor abonnementen, ad vertenties en drukwerk- SCHENKEL WEG 16 lts §^!Sh«| 'XYiV-'M Het beste bewijs voor de stormach tige ontwikkeling van het gebruik van wetenschappelijk samengestelde mengvoeders en de bedrijfs-econo- mische toepassing van kustmeststof- fen, bestrijdingsmiddelen en vooral van de ook in de agrarische bedrijven in de naoorlogse jaren ingetreden me chanisatie en toegenomen behoefte aan werktuigen, gereedschappen en zaaizaden is te zien in de uitbouw en groei van de Centrale Coöperatie van de LTB, waarvan het nieuwe gebouw te Koudekerk woensdagmorgen offi cieel in gebruik is gesteld. Het nieuwe complex bestaat, zoals de heer Van Woerkens, algemeen di recteur het uiteenzette o.m. uit een kunstmestlóods van 75 m. lengte, 15 m. hoogte en een overspanning van 31 m. De opslagcapaciteit beloopt 10.000 ton. Voor de opslag en het ver- expediteren van de goederen bedient men zich van een modern mantrolley installatie die een capaciteit heeft van 20.000 kg per uur en zich heel snel over rails in de nok van de loods verplaatst. Naast de kunstmestloods bevindt zich het nieuwe kantoorgebouw en daarboven de bedrijfswoning van de fabrieksbaas, de heer R. J. Pijpers. Daarachter zijn cantine, wasgelegen heden, toiletten, bestrijdingsmidde- lenloods, zakkenopslagplaats en -re paratie inrichting, smederij en door- smeerinrichting met garage. De veevoederfabriek is in vier ge deelten gesplitst: pakhuis, machine toren en silo's alsmede koekenpers afdeling. Door het gehele bedrijf zijn de modernste installaties, machine- riën, transportbanden, reinigingsin stallatie enz. opgesteld, terwijl zich centraal in het bedrijf een automa tisch controle systeem is opgesteld waarvan de belangrijkste gegevens en bijzonderheden in een oogwenk zijn af te lezen omtrent de gang van zaken bij laden, lossen, vullen van de silo's karen etc- en door middel waarvan één man kan ingrijpen als er ergens iets fout loopt. Voorts is het bedrijf voorzien van een zuiginstallatie voor het lossen van los gestort graan uit schepen, doormiddel waarvan het graan via een magnetisch veld en een reini gingsinstallatie wordt gevoerd voor het zuiveren van de lading alvorens het graan de weg vindt naar de silo's. Het complex, inclusief inrichting heeft ruim twee miljoen gulden ge kost. De jaar-omzet bedraagt ca- 22 miljoen gulden. Het autopark telt 50 wagens, welke nodig zijn voor het enorme distributie-apparaat naar al le windstreken in de beide Hollan den: van fabriek naar huis. Circa 50 vertegenwoordigers onderhouden da gelijks het contact met de afnemers en geven desgewenst de nodige des kundige voorlichting. Voorts houden ongeveer 250 mensen de bedrijven gaande. Met de bouw van het geheel zijn ruim twee jaren verlopen; de voor bereiding vergde ruim zes jaar. Op- perklakte 2 H.A. De thans verkregen ruimten zijn nu reeds niet toereikend voor het dekken van de behoefte. Op uitbrei ding is gerekend. Men heeft de be schikking over voldoende terrein. Zo dra de eerstkomende uitbreiding, het zij in Koudekerk a. d. Rijn, hetzij in Heilo, waar het tweede produktiebe- drijf is gevestigd, voltooid zal zijn, zullen de gebouwen te Alphen aan den Rijn worden vrij gegeven. Maar nu heeft men ze, tegen de verwach tingen in, nog dringend nodig. VOOR ELKE VAN SPORT Sporthuis vanderStaay Botermarkt 28 Haarlemmerstraat 287 De nieuwe bedrijfsgebouwen van de te Koudekerk aan den Rijn, WERDEN GEBOUWD door Prins Hendrikstraat 156 - Telef. 2018 en 2867 Alphen aan den Rijn Nieuwe stoffen, nieuwe modellen, U slaagt bij Kreymborg altijd naar Uw zin, door persoonlijke voorlichting en prima service I Dubbele stuks aanbieding jongensoverhemden (leeftijd 6 jaarkleine stijging per maat) per stuk 4.- bij 2 stuks 6.75 Geldig tjm 10 October a.s. Jongens Twen costuums Fijnste kamgaren - 1 rij, 3-knoops modellen vol gens de nieuwste mode lijn. Met smalle revers. Nieuwe dessins in gloed volle kleuren. 12 jaar 69.- Kwaliteit duurt het langst I Ga daarom voor de nieuwste heren- en iongensmode naar Kreymborg. De unieke Waarborg-kwallteit garandeert u veel langer plezier van de vlotte modellen en bij zonder mooie dessins. Heren Twen costuums De nieuwste mode - in prachtige Glenchecks - Rayé's. Slanko 1 rij, 3-knoops modellen met aangesloten pantalon met stofceintuur. 99.- Heren colbertcostuum 79.- - 189.- Heren pullovers 19.75 Heren overhemden 9.90 Heren Parka coats (dubbel poplin) 42.50 De dag vergt véélvan „hem", van „haar"' van vroeg tot laat. Daarom is »an tijd tot tijd ont spanning nodig. Klaverblad koffie schenkt U die ontspanning ruimschoots en houdt U fit. Aan het volle aroma proeft UKLAVERBLAD KOFFIE: gebrand door de meesterhand. Door de grote vraag heeft Uw winkelier Klaverblad koffie steeds vers in voorraad. De ideale najaarsjas. Sterk, vlot, sportief. Dubbele poplin, de capuchon met dezelfde stof gevoerd. 8 jaar 24.90 Jongens pullovers (Draion) 5 jaar 14.90 Jongens pyama (flanel) 5 jaar 4.50 Jongens Parka coats

Leidse Courant | 1959 | | pagina 24