Mater Amabilisschool Lisse huldigde scheidende voorzitter en hoofdieister Sportblouses Peek&Cloppenburg DINSDAG 29 SEPTEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT Feestavond besloot viering 2de lustrum Na de plechtige H. Mis, waarmee zondagmorgen de viering van het tweede lustrum van de Mater Ama bilisschool te Lisse werd begonnen, vond er des middags in het KAB- gebouw een receptie plaats, waarop tevens afscheid werd genomen van de heer Zwetsloot, voorzitter, en van de hoofdleidster, mejuffrouw Ho- man, die beiden in verband met per soonlijke omstandigheden hun func tie hebben neergelegd. De waarnemend voorzitter, de heer F. L. J. M. Haase, wees er in zijn feestrede op, dat de geschiedenis van de school antwoord zal geven op de vraag of het beleid van de heer Zwetsloot en mej. Homan goed ge weest is, of niet. De welvaart stelt grote eisen aan de opvoeding van het gezin. Het doel van de M.A.- scholen is, de meisjes daarop voor te bereiden, zich te verdiepen in het geloof en hun begrip voor de ver houdingen bij te brengen. Begonnen werd er met 36 leerlin gen, doch in de afgelopen 10 jaar be zochten ruim 700 leerlingen de school. In 1957 heeft men er zelfs een jongeren-cursus bij gekregen. De heer Zwetsloot werd hartelijk dank gebracht voor al het werk, dat hij voor de school heeft verricht. Hij werd benoemd tot erelid van het maatschappelijk bestuur en als blijk van waardering ontving hij enige langspeelplaten. In die zelfde geest werd ook mej. Homan toegesproken en als dank werden een pick up met platen over handigd. Mej. Her, diocesaan leidster, zei dat zij in mej. Homan een beste leidster had gehad, die de Mater Amabilisschool had gemaakt tot een voorbeeld voor andere scholen. De heer Ter Meer bood namens de gezamenlijke bedrijven in de bollen streek de feestavond aan. In zijn dankwoord zei de heer Zwetsloot, blij te zijn met zijn benoeming tot ere-lid. Het werk had hij altijd graag gedaan. Ook bracht hij dank aan zijn mede-bestuursleden, waarvan de heer Haase en mej. Vermolen vanaf de oprichting zitting hebben gehad in het bestuur. Tot slot sprak mej. Homan. Voor haar werd een stuk leven afgeslo ten en zij was dankbaar, dat zij dit werk had mogen doen en zo voor de meisjes iets had mogen en kunnen- zijn. Ook met het cadeau was zij zeer vereerd. De feestavond. In „Treslong" werd 's avonds de feestavond gegeven. De heer Haase sprak allereerst woorden van dank aan allen, die eraan hadden meege werkt om deze dag tot een onverge telijke te maken. Vooral door de feestgave der bedrijven was men hiertoe in staat gesteld. Ook aan de commissie van voorbereiding, met name 'aan "mej. C. Augustinus was men veel dank verschuldigd. Bij de oudleerlingen en docenten was de wens naar voren gekomen, de scheidenden toe te spreken. Me juffrouw M. Buschman deed dit na mens de oud-leerlingen. Zij sprak haar grote waardering uit voor mej. Homan. Bij haar was men nooit „een nummer" en zij was een ver trouwd figuur voor de bollenstreek. De heer Zwetsloot bracht spreekster dank voor de vele moeite en inspan ning, welke zij zich voor de school heeft getroost. Als blijvende herin nering overhandigde hij mej. Homan een enveloppe met inhoud en twee koffertjes met platen. Namens de ouders werd het bestuur ook een geschenk onder couvert overhandigt. Mejuffrouw Homan dankte zowel de leerlingen als de ouders voor de prettige samenwerking. Namens de docenten richtte me juffrouw Noordam het woord tot mej. Homan. Zij verstond de kunst van het luisteren en wist van iedereen alles, dit ging altijd op zo'n fijne en taktvolle manier, dat niemand zich ook maar één ogenblik gekrenkt voelde. Haar dankbaarheid drukte zij in langspeelplaten uit. De heer Zwetsloot werd dank gebracht - voor zijn eminente leiding. Hierna kwam de toneelgroep „Puck" voor het voetlicht met ,,De Vrek" een blijspel van Molière in vijf bedrijven onder regie van Cas Baas. Een prachtige afsluiting van de viering van dit tweede lustrum. Onder grote belangstelling heeft maandagavond in de Witte Zwaan de opening plaats gehad van de ver schillende cursussen, uitgaande van de afd. Lisse van de Kon. Alg. Ver. voor Bloembollencultuur. Namens deze vereniging richtte de voorzitter, de heer W. Roos, een wel kom tot alle aanwezigen, in het bij zonder tot de heren docenten. De heer Roos wees op het grote belang van de cursussen welke onder in brede kring steeds meer uitge dragen zien, waardoor het vakbelang doch ook het persoonlijk belang van de deelnemers gediend wordt. De heer Wezenberg hield als plaats vervangend Rijkstuinbouwconsulent een algemene inleidende beschou- wng over de cursussen welke onder toezich stan van een Commissie van Toezicht. De betreffende docenten hielden een korte inleiding over de cursus welke door hen gedoceerd zal wor den. De algemene cursussen worden geleid door de docenten Vroomans en Van Woerden (1ste jaars) en de heren Van der Bent, Godtschalk en Markenstein (2de jaars); tuinbouw techniek zal worden gegeven door de heer Lange veld, terwijl de speci ale cursus Hyacinthencultuur voor rekening komt van de heer Gehrels. De algemene cursus start maandag I 5 okt. in de Openb. School Lisse om half 8; cursus tuinbouwtechniek op nader te bepalen datum op woensdag en de hyacinthencursus op donder dag 10 okt. in het gebouw van de Plantenziektekundige Dienst aan de Heereweg. Voor alle cursussen is deelname nog mogelijk, onder voorbehoud van de algemene voorschriften. Sluiting van deze druk bezochte vergadering I met een woord van dank van voorzit- ter Roos. Ren- en Tourver. „De Bollenstreek" De leden van de Ren en Tourver eniging draaien zo bij elkaar menig kilometertje onder de wielen weg. Zondag j.l. werd door de amateurs en nieuwelingen een tijdrit verreden over 40 km. De adspiranten gingen niet zo ver en moesten met een tijd rit van 20 km. genoegen nemen. Hiervoor waren twee bekers be schikbaar gesteld voor wie de tijden van Jos Koop (40 km. in 59.44) en C. Weyers (20 km. in 30.18) zouden ver beteren. Mede door de vrij sterke tegenwind werden deze tijden niet scherper gesteld. De uitslag bij de amateurs en nieuwelingen was: 1. J. v. Dijk, 1 uur 03 min. 40,2 sec.; 2. A. v. d. Hulst 1.04,15; 3. N. Teeuwen 1.06,06; 4. T. v. d. Vossen 1.08,48,6; 5. H. Slinger land 1.09.22,8. Bij de adspiranten luidde de uit slag: 1. N. Castien 33 min 24,6 sec.; 2. H. de Wolf 33.26,6; 3. J. Wertuman 33.47,4; 4. C. Meeuwissen 33.55,8; 5. C. Stroombergen 34.40,8. Ook de jeugd, die ondei* leiding fietst van J. v. Kesteren, trok er weer tussenuit. In deze rit werd H. Stuif bergen jeugdkampioen. Hij kwam hierdoor in het bezit van een fraaie beker. De uitslag van deze 20 km. was: 1. H. Stuifbergen, 2. N. de Kuyper, 3. S. v. d. Ham, 4. T. Zeldenthuis, 5. B. v. Leeuwen. HILLEGOM Naar aanleiding van een verzoek van het Hillegomse SIZO stond de Fifa-scheidsrechter Leo Horn maan dagavond in hotel Sistermans op het podium om te vertellen over alles wat hij als scheidsrechter had mee gemaakt in deze functie. Hij heeft dat gedaan op gezellige wijze, humor en ernst afwisselend, want al is er veel gelachen deze avond, toch verdienen ook de woor den waarom niet gelachen werd, de volle aandacht. Het zou ons te ver voeren, alle belevenissen, die Leo Hom als scheidsrechter heeft meegemaakt te vertellen. Leo Horn heeft sportlie- vend Hillegom een mooie en leer zame avond bezorgd. Na de pauze werden er nog een aantal films vertoond van interna tionale voetbalwedstrijden. Dorst. De rijkspolitie heeft zon dagnacht om ruim 3 uur een 29-ja- rige portier uit Haarlem, die langs de weg lag en niet in staat was om te lopen, per zijspanmotor opgehaald en voor zijn eigen-en-andermans vei ligheid ter ontnuchtering in het po litiebureau ^opgeborgen. Toen hij weer bij zijn positieven was, ver klaarde de portier ongeveer 50 tot 60 glazen bier te hebben opgedron ken Het jubileum van de heer Haak man. Bij gelegenheid van het 40- jarig post jubileum van de directeur van het het Hillegomse postkantoor, de heer K. Haakman op 1 oktober a.s. is er van 5 tot 6.30 uur receptie in huize Weltevreden. Des avonds is er in Weltevreden een bijeenkomst van alle PTT-amb- tenaren en gepensionneerden en ver vangers die bij monde van de w.n. directeur hun jubilerende directeur zullen huldigen. Rioolgemaal aanbesteed. Giste ren werd door het Technisch Advies bureau der vereniging van Neder landse gemeenten te Haarlem na mens B. W. in het openbaar de bouw van een rioolgemaal en het leggen van een persleiding aanbe steed. Voor deze aanbesteding wer den 22 biljeten ingeleverd. De hoog ste prijsopgave was afkomstig van de N.V. Monshouwer uit Heerjans- dam, die inschreef voor ƒ243.700. Daarna de hoogste was Visser en Smit uit Papendrecht met 186.000. Ook uit andere delen van het land waren veel inschrijvingen binnen gekomen. Er waren inschrijvers uit Eibergen, Utrecht, Oss, Velsen en Culemborg. De laagste waren de Bouwmij de Lintvoeg üit Amster dam voor een bedrag van 160.200; G. Schreurs uit Diemen, 157.300; N.V. Systeembouw- en exploitatie maatschappij „De Samenwerking" uit Utrecht, 155.500; C. J. Strijk, Oegstgeest, 154.400 en Kiebert's Aann, bedr. N.V. uit Sassenheim met 153.800. De begroting van het Tech nisch Adviesvbur. sloot op 155.000. OEGSTGEEST Afscheid Wmr de Groot Rijkspolitie Oegstgeest Gistermiddag kwam het politie corps van Oegstgeest in het gym nastieklokaal naast het politiebureau bijeen om op officiële wijze afscheid te nemen van wachtmeester KL de Groot, die de dienst, wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd gaat verlaten. Burgemeester Du Boeuff, de dis trictscommandant, majoor mr. Ver meulen, afgevaardigden van de Ne derlandse Politie Bond en van groe pen uit de omgeving, waren bij dit afscheid aanwezig. Majoor Vermeulen nam als eerste zuiver wollen tricot, geheel nieuw model, sportblouse van een der bekendste Nederlandse P&—A( Tricotfabrieken. \p_/ Nu als buitenkans-aan bieding. (kleine stijging per (Advertentie) het woord. Hij prees de heer De Groot om zijn juiste opvatting van zijn taak. Spr. bood hem een enve loppe met inhoud aan. Burg. Du Boeuff sloot zich in hoofdzaak aan bij wat majoor Ver meulen gezegd had. Spreker schet ste wachtmeester de Groot als een gezien politieman, die een mooie staat van dienst achter zich heeft en die tijdens de bezetting menig staal- je van moed heeft getoond. Hiervoor bracht spreker hem dank als hoofd der plaatselijke gemeenschap. De heer Koerten sprak als groeps commandant de vertrekkende poli tieman toe. Daarbij liet hij uitkomen dat hij in het corps zal worden ge mist. Het was door zijn humor steeds merkbaar, wanneer de heer De Groot in de wacht was. Vervolgens noemde hij de ver schillende takken van dienst, die wachtmeester De Groot heeft door lopen. Hij had veel waardering voor diens werk. Namens de burgemeester en de groep Oegstgeest bood spr. hem een electrisch scheerapparaat aan. Mevr. De Groot kreeg bloemen. Namens de Alg. Politie Bond sprak de heer Kleine hartelijke woorden van af scheid. De heer Hunterman nam af scheid namens de afdeling Voorscho ten en omstreken. Wachtmeester De Groot dankte voor dè waarderende woorden tot herd gericht. Spreker was verheugd, dat hij in de loop der jaren 't vertrou wen der burgerij heeft mogen win nen. Al waren er in 't corps wel eens moeilijkheden, de wijze, waarop deze werden opgelost deden prettig aan. KATWIJK Op heterdaad betrapt. Een de zer dagen werd proces-verbaal op gemaakt tegen een inwoonster van Leiden, die op heterdaad werd be trapt bij het wegnemen van een por- temonnaie in een winkel in Katwijk aan Zee. VOORSCHOTEN K.V.P. KOOS NIEUWE VOORZITTER Bijna tachtig leden van de Katho lieke Volkspartij, afd. Voorschoten kwamen gisteravond bijeen ter ver kiezing van een nieuw bestuur. De aftredende voorzitter, de heer A. I. J. Maas, memoreerde in zijn ope ningswoord enige activiteiten van de afgelopen jaren en gaf daarna gele genheid tot het stellen van kandida ten voor de verkiezing van zijn op volger. De heer C. Fortanier stelde na mens vijftien leden de heer L. N. de Brabander kandidaat terwijl de heer W. A. van Schalk de heer A. I. J. Maas opnieuw naar voren bracht. Na de stemming bleek dat de heer L. N. de Brabander met grote meer derheid gekozen was tot voorzitter en hij de voorzittershamer over kon nemen van de heer Maas. Uitgebracht werden 73 stemmen, waarvan 48 op L. de Brabander, 23 op A. Maas en 2 blanco. Hierna vond de kandidaatstelling plaats voor de overige bestuursleden. Er kwamen 14 kandidaten naar voren voor 10 plaatsen. Na stemming werden in alphabe- tische volgorde gekozen verklaard: de heren P. G. J. Bakker (46 st.N. J. A. de Boer (58), A. Q. Doeswijk (59), C. J. v. d. Hulst (58), P. G. Niersman (64), N. C. van Os (45), A. J. B. Rooswinkel (49), mej. J. E. Schrama (56), mevr. W. J. Schuur manAalbers (56) en de heer P. J. Wittebrood (50). De kandidaten J. S. Buiting (23), J. R. Eysink-Smeets (33), A. I. J. Maas (26), mr H. J. M. Megens (34) werden niet gekozen verklaard, daar zij stemmen te kort kwamen. Als af gevaardigden voor de Kring Leiden werden bij acclamatie herkozen de heren drs J. R. Eysink-Smeets, C. Fortanier en G. v. d. Hulst; als plaatsvervangende leden de heren G. Schrama, Th. Knijnenburg en P. Bakker. Als leden van de Statenkring P. Niersman, N. C. Lamboo, M. C. La- keman; als plaatsvervangende leden de heren G. v. d. Huilst, A. Maas en mr H. Megens. Als leden van de begrotingscom missie de heren W. A. v. Sdhaik, W. van Dongen en de toekomstige pen ningmeester. De heer L. N. de Brabander bracht in een zeer pittig speechje namens alle nieuwe bestuursleden dank voor het gestelde vertrouwen en wekte alle leden op om daadwerkelijk het bestuur, dat thans voor het meren deel uit nieuwe gezichten bestaat, te steunen. De KVP-afdeling Voorscho ten telt thans 650 leden. SASSENHEIM AANKOOP GRONDEN IN „TER LEEDE NOORD". B. en w. van Sassenheim verzoe ken de raad, een beslissing te ne men tot verkoop van gronden in het uitbreidingsplan Ter Leede Noord. Het betreft hier de gronden, aange kocht van mevrouw Krul, die nu bouwrijp gemaakt zijn. De geraamde kosten van aankoop en bouwrijp maken van gronden, grenzend aan het van mevr. Krul ge kochte terrein zijn in de kostenbere kening voor alle bouwgrond in het plan „Ter Leede Noord" opgenomen. Dit was noodzakelijk omdat het plan één geheel vormt. Als gevolg hier van zijn verschillende details van de berekening zeer onzeker geworden. Met het oog hierop en rekening BIOSCOPEN Casino: „Een akker voor God", vol wassenen. Lido: „De Indische graftempel", 18 jaar. Luxor: „Het dagboek van Anne Frank", alle leeftijden. Trianon: „Al Capone", strikt volwas senen. Rex: „De zwarte baretten", 14 jaar. (Donderdag: „Getuige a charge", 14 jaar). houdend met mogelijke tegenvallers, moet de verkoopprijs van de thans beschikbare bouwgrond worden vast gesteld op 25.per m2. Inmiddels zijn b. en w. al met twee kopers tot overeenstemming gekomen, onder voorbehoud van de goedkeu ring door de raad. Het betreft twee particuliere bouwondernemeingen, t.w. L. Bax te 's-Gravenhage, die ca. 7730 m2 wenst te kopen en de n.v. Memo, eveneens te 's-Gravnhage, die ca. 892 m2 wil kopen, beide met het doel er een aantal woningen op te bouwen. Over de resterende 6700 m2 zijn eveneens onderhandelingen gaande. Kopers kunnen nog niet wor den genoemd. Toch is het wenselijk, dat de raad nu reeds besluit tot ver koop van de overblijvende grond, om dat het zowel voor koper als verko per van groot belang is, dat zo snel mogelijk na overeenstemming met het verwezenlijken van de bouwplan nen begonnen kan worden. Als voorwaarde wordt o.m. gesteld, dat de verkochte grond binnen rede lijke tijd moet zijn bebouwd en dat de woningen bij voorkeur aan ingezete nen van Sassenheim moeten worden verkocht. ONTEIGENINGSPROCES GROND KASTANJELAAN. Op verzoek van de gemeenteraad van Sassenheim heeft de Kroon be> paald, dat een stukje grond aan de Kastanjelaan kan worden onteigend voor de aanleg van een uitwijkplaats, Genoemd K.B. vervalt, als niet voor 20 oktober a.s. de vordering tot ont eigening bij de rechtbank is inge steld. Ingevolge de bepalingen van de Onteigeningswet hebben b. en w. in de afgelopen tijd getracht met de eigenaren van de onderhavige grond alsnog tot overeenstemming te komen. Met één van hen, de heer Drost, is dit nog niet gelukt. Aangezien niet langer kan worden gewacht stellen b. en w. de raad voor, over te gaan tot het voeren van een onteigenings geding. B. en w. beloven de raad la ter nog mede te delen, welke prijs de gemeente bereid is voor de grond te betalen. Deze prijs moet name lijk bij het uitbrengen van de dag vaarding uitdrukkelijk worden opge geven. LEIDERDORP RAADSSTUKKEN Raadsagenda. Op donderdag 1 okt. a.s. des avonds om half acht vergadert de raad ter behandeling van o.m. voorstel tot vaststelling ge meenschappelijke regeling vleeskeu ringsdienst; wijziging verordening op heffing en invordering van een hon denbelasting; tot het ongegrond ver klaren van een bezwaarschrift tegen een aanslag hondenbelasting; ver huur gebouwtje Kerklaan 3; verhuur zolder boven meterkamer; overname gedeelte Hoogmadeseweg van de pro vincie; aanschaffing draaitrommel- vuilnisautoj intrekking raadsbesluit van 29 mei j.l., tot opschorting van de aflossing door Patrimonium voor 9 woningen; vaststelling werkelijke uigaven openbare lagere school; vast stelling werkelijke uitgaven en ver goedingen aan de bijzondere scholen; vaststelling vergoeding voor het handwerkonderwijs aan de ulo school; wijziging vigerende salaris verordening gemeentepersoneel i.v.m. overgang gemeente van 3e naar 2e klasse; vaststelling nieuwe salaris- verordening voor het gemeente per soneel per 1 januari 1959 i.v.m. de stijging van het zielental boven de 0090; subsidiëring type-onderwijs op de Chr. ulo-school; wijziging gemeen schappelijke regeling geneoskJundig schooltoezicht dictrict Alphen a. d. Rijn; verkoop strook grond aan de fa- Joh. Noorlander en Zonen; strook grond aan de bouwonderneming Ber- tim; idem aan de N.V. Bouwbedrijf Sdhiechill; vaststelling nieuwe ex ploitatievoorwaarden voor het zwem bad; uitbreiding rijwielstalling zwem bad; aankoop schoolgebouw Hoofd straat 103; sulbsidie Kafch. Medisch Opvoedkundig Bureau; wijziging we gen- en rioolibelastingverordening; verordening op de heffing van riool rechten; verordening op de heffing van precariorechten; verbetering wo ning Kerklaan 4; reconstructie ten nisbanen, en vaststelling nieuwe hy potheekgarantie voor particuliere woningbouw. Hondenbelasting. B. en W. stel len voor art. 13 van de verordening op de hondenbelasting te wijzigen zo dat bij verzuim van aangifte het na te vorderen bedrag niet met het drie voud, zoals de verordening nu aan geeft, maar slechts met het enkelvoud van de betrokken aanslag wordt ver hoogd en deze wijziging te doen in gaan per 1 januari 1959. Geldleningen. Ten behoeve v. d. aanbetaling van nog resterende pas siva van de N.V. Steen- en kleiwa- renfabriek „OudenzorgDe Ridder" is op korte termijn behoefte aan een kasgeldlening van 250.090,De N.V. Bank v. Ned. gemeenten is be reid deze lening te verstrekken te gen dezelfde voorwaarden als de bei de vorige leningen bestemd voor overname van het aandelenpakket van de Steenfabriek. Een tweede le ning wordt de gemeente aangeboden groot 59.000,welke B. en W., wil len bestemmen voor verschillende ob jecten t.w. uitbreiding van de secre tarie 29.500,voor aanschaffing van meubilair en ontwikkelingsma teriaal voor een neutrale kleuter- school 8000,voor verbetering van VRIJE MELKSLIJTER VERLOOR De „vrije" melkslijter H. Zuyder- vliet uit Aalsmeer, die in een kort geding tegen de melkinrichting Hol land N.V. hervatting van de melk- levering aan hem op straffe van een dwangsom van 100 per dag had ge- eist heeft dit geding verloren. De president van de rechtbank te Am sterdam heeft vanochtend in zijn uitspraak de door de melkslijter ge vraagde voorziening geweigerd en deze veroordeeld tot de kosten van het geding ad 150. LAND VAN MELK EN WATER Vele Hengelose huisvrouwen heb ben gisteren als gevolg van de droog te waterige melk ontvangen. Het is de laatste tijd gewoonte geworden, dat melkventers, wanneer ze van de fabriek weer naar huis gaan, in hun tanks water meenemen voor eigen ge bruik of voor omwonenden, die wei nig of geen water uit de pompen kunnen halen. Gisteren werd een van de venters evenwel ziek. Een hulpkracht bracht de wagen naar de fabriek en liet de tanks met melk vullen. Leden van het fabriekspersoneel vonden het wel vreemd, dat de tanks zo spoedig vol zaten, maar zij weten dit aan een defect van de meter. Welgemoed trok de hulp venter zijn wijk in en begon met de aflevering van melk, die, zonder dat hij het wist, voor de helft uit water bestond. Vele huisvrouwen hebben de ver gissing niet gemerkt, doch vele an dere deden dit wel en al spoedig re gende het klachten bij de fabriek, waar men eens een onderzoek instel de. Toen bleek, dat in de tanks 100 liter water met 130 liter melk was gemengd. Er werd meteen een twee venter de wijk ingestuurd, nu met echte melk. zuiveringsinstallatie van het zwembad 7000,voor de.bopw van een noodwoning 5.500,en voor de inrichting van „Voordorp" als kleu terschool 6.000, Oversteekplaats. Teneinde een betere oversteekplaats voor voetgan gers op de Hoogmadeseweg van Aca cialaan naar Ericalaan, te kunnen verkrijgen hebben B. en W. zich tot de provincie gewend met het ver zoek een strook grond gelegen in het verlengde van de ventweg van de Acacialaan tegen de Hoogmadeseweg, aan de gemeente in eigendom over te dragen. De directie van de prov. Waterstaat bleek evenwel niet be reid om alleen dit stuk grond af te staan, wel is zij bereid het deel Hoog madeseweg vanaf de Hoofdstraat tot en met de kruising Acacialaan/Erica laan aan de gemeente over te dragen waarmede tevens de bedoelde strook grond aan de gemeente kwam. Daar door zal het onderhoud van dit weg gedeelte, aan de gemeente komen. B. en W. stellen de raad voor tot overname van het gedeelte Hoogma deseweg als boven omschreven. - Vuilnisophaaldienst. Reeds ge ruime tijd hebben B. en W. zidh be zig gehouden met het vraagstuk van de reorganisatie van de vuilnisop haaldienst. Deze ophaaldienst ge schiedt momenteel door een aantal gemeentewerklieden met gebruik making van de gemeentelijke vracht auto die daarvoor vam een speciale opbouw is voorzien. Een eigenlijke vuilniswagen is dit dus niet. Een tweede reden voor reorganisatie is de uitbreiding van de gemeente die steeds groter eisen aan de ophaal dienst gaat stellen en momenteel reeds oorzaak is dat er extra uren aan moeten worden besteed. B. en W. stellen voor, tot aanschaffing van een draaitrommelauto over te gaan die een grote capaciteit .heeft, n.l. de inhoud van 760 normale vuilnisem mers. De auto zal dan maar 4 k 5 maal per dag geleegd behoeven te worden tegen 12 a 15 maal met de dagen die nu in gebruik is. De aan schaf zal een bedrag vergen van 46.000,Indien de raad zijn goed keuring aan dit plan hecht kan de auto in het voorjaar in 1960 in ge bruik worden genomen. Fotopuzzlerit. De amateurfoto - grafenclub Daguerre had voor het af gelopen weekend een interessante puzzlerit per fiets op touw gezet. Aan de hand van een verstrekte opgave moesten de leden een twaalftal op namen maken van verschillende ob jecten die uit de verstrekte gegevens moesten worden opgespoord. Voor elke opname werd een bepaald aan tal punten verstrekt dat door bijzon dere omstandigheden kon worden vermeerderd. Dit had de fotograaf zelf in de hand. Zaak was het die om standigheden te scheppen. Bovendien moesten de 23 opnamen in de juiste volgdeorde gemaakt worden. Deze rit, door een der leden georgani seerd viel buitengewoon in de smaak. Ter controle moeten de ontwikkelde films op de eerstvolgende clubavond worden getoond, waaruit dan moet blijken, dat de juiste route is gevolgd en het aantal punten kan worden toe gewezen. Ma cUtKeriohten LEIDEN, 29 sept. Vette varkens Aanvoer 133 vette varkens. Notering: zware, geen notering; lichte 180 188, slagersvarkens 188192; zeu gen 158163. Handel traag. BODEGRAVEN, 29 sept. Kaas Op de kaasmarkt in Bodegraven wer den 115 partijen aangevoerd. Eerste soort 2.362,42; 2e soort 2.25 2.35; extra 2.65. Handel goed. R'DAM, 29 sept. Vee. Aanvoer 3292, weektotaal 5018. 340 vette koei en, 940 gebruiksvee, 450 vette kalve ren, 519 graskalveren, 283 nuchtere kalveren, 6 varkens, 30 lopers, 73 biggen, 66 paarden, 20 veulens, 529 schapen en lammeren, 36 bokken en geiten. Vette koeien 300—320, 275—300, 260275; vette lammeren 290310, 260290, 240260, graskalveren 420, 370, 270, nuchtere kalveren 80, 65, 50, lopers 100, 85, 75, biggen 65, 55, 45, slachtpaarden 210, 190, 170, scha pen 80, 70, 50, lammeren 75, 60. 50, melk- en kalfkoeien 1225, 1025, 900; varekoeien 880, 780, 680; vaarzen 925, 775, 625; pinken 580, 500, 400. Vette koeien: aanvoer als vorige week, handel lui, prijzen als giste ren; vette kalveren: aanvoer even minder, handel vlot, vooral niet ho ger in prijs; graskalveren: aanvoer: iets ruimer, handel stroef, prijzen onveranderd; nuchtere kalveren: aanvoer iets ruimer, handel goed, prijzen even langer; lopers: aanvoer groter, handel redelijk, prijshoudend biggen: aanvoer groter, handel rede lijk, prijshoudend; slachtpaarden: aanvoer als vorige week, handel stug, prijzen ongewijzigd; schapen en lammeren: aanvoer als vorige week, handel kalm, prijshoudend; melk en kalfkoeien: aanvoer iets meer, handel redelijk, iets hoger in prijs; varekoeien: aanvoer tamelijk, han del redelijk, wat stijver in prijs; vaarzen en pinken :aanvoer gewoon, handel iets levendiger, ruim prijs houdend. TER AAR 28 sept., Groente. Kassnijbonen 0.550.89. idem stek 0.250.37, snijbonen 0.280.38, stok- prinsessebonen 0.490.66, stamprin- sessebonen 0.490.62, spekbonen 0.660.70, witte pronkers 0.180.30, tomaten A export 0.460.57, idem B 0.560.68, idem C 0.380.57, toma ten A 0.20—0.47, idem. B 0.27—0.56, idem C 0.20—0.27, idem CC 0.20— 0.23, idem bonken 0.270.40, andij vie 0.070.10, postelein 0.140.18, uien 0.100.20, rabarber 0.11, rode kool 0.27, sav. kool 0.24, groene kool 0.250.26, waspeen 0.13, idem B 0.07, kroten 0.120.17, alles per kg., sla 0.03—0.12, bloemkool A 0.32—0.46 idem B 0.160.31, idem C 0.100.15, komkommers 0.110.24 alles per st., boskroten 0.09, bospeen 0.23, selderij 0.02 per bos, augurken 0.030.05 per kg. Appelen: Cox Orange Pippin 0.38, Goudreinetten 0,200.22, idem 2 0.110.16, Groninger Kroon 0.17, idem 2 0.11, Crimsom Bramley 0.12, Present van Engeland 0.17, Notaris- appel 0.37, idem 2 0.19. Peren: Beur- re Clairgeau 0.29, idem 2 0.14, idem 3 0.05, Emile d'Heyst 0.19, idem 2 0.09, Legipont 0.36, idem 2 0.23, pondsperen 0.16, Doyenne du Co rnice 0.38, wijnpeer 0.19, Conference 0.42, alles per kg. Meloenen afw. 0.130.16 per stuk. Bloemen: Asters 0.110.13 alles per bos. R'VEEN, 28 sept. Bloemen. Or- nithogalum 40—77, Asters 1848, Gladiolen 3538, Cyclamenbloemen 6070. Troschrysanthen: Berijl 45 81, Oldland septer 41—67, Shirly 20 62, Chatsworth 1742, Marianne 30—47, Rapier 31—35, Delightfull 36 58 peer bos, idem geplozen: White Joy 1013, Millersdale 713 Breith- ner 14—23, Migóli 8—14, Sheila IS IS, New Princes 1220, Medaillon 9 16, Devils cape 1217, Bill speed 1121, Evelyn Bush 1822, Cham pion 1117, Carnaval 1215, Gol den Sonne 813, Southdoron Pink 1728. Am. Anjers 1022. Rozen: Nymph 11—31 per stuk. Groente Aardbeien I 781.07, idem II 4962 per doosje, Kropsla 3.0013.00, Andijvie 7.009.00, Bloemkool 10.00—29.00, Komkom mers 8.0033.00, Tomaten export A 49.00—56.00, idem B 51.00—60.00, idem C 40.00—49.00, idem stek 20.00 42.00, Kassnijbonen 67.00—85.00, idem stek 25.0039.00, Dubb. stam- bonen 49.00—72.00, Pronkbonen 21.00 39.00 per 100 kg.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3