DE TEXAS-RANGE (bambo) 3# ZATERDAG 26 SEPTEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Avoniuren van Natuurlijk vertelde Elsa het gesprek tussen haar en Wolsey terstond haar vader. Deze kende de Engelsman goed genoeg om te vermoeden, dat deze op wraak belust was. Hij besloot daarom reeds over twee dagen te ver trekken. Toen Bambo dit vernam, was hij zo buiten zichzelf van vreugde, dat hij deze uitte in 'n Frans, dat thuis boorde in de achterbuurten van Parijs en dat hij anders nooit durfde gebrui ken. Aan scheldwoorden aan het adres van Wolsey geen gebrek. Ze spoten uit zijn mond als een fontein. „Foei, vriend, is dat een taal voor een nette jonge man. Ik begrijp ze gelukkig niet eens allemaal, maar ik wil ze nooit meer van je horen. Dat je zo'n hekel hebt aan die man, kan ik begrijpen, want ik geloof niet, dat hij in zijn hart ook maar een haar beter is dan de wilde, wraakzuchtige Maleiers. Maar je moet in je taal' altijd heer blijven en als je dat nog niet helemaal bent, moet je het zo gauw mogelijk zien te worden". Nou, dat beloofde Bambo, want voor Elsa was hem niets te veel. Alvorens te scheiden spraken beiden af, dat ze gedurende de twee dagen, die ze nog in Wolsey's huis zouden door brengen, voorzichtig en waakzaam zou den zijn. Ogenschijnlijk verliep de eerste dag zonder iets bijzonders. Maar het oplet tend oog van het meisje meende toch iets ongewoons ontdekt te hebben. Ze had namelijk toevallig gezien, dat Wol sey zelf een glas water naar de kamer van Bambo bracht. Dat vond zij heel verdacht, want dat was toch geen taak voor zo'n rijke grondeigenaar. Onmid dellijk kwam het vermoeden in haar op, dat er wel eens vergif in kon zitten en terstond bedacht haar vlugge geest een tegenplan. Aan tafel deed ze heel gewoon jegens Wolsey. Maar onze Pa- rijse vriend had aan haar gezicht al lang bemerkt, dat er iets was, wat haar ge dachten in spanning hield. Toen 't diner was afgelopen en de beide heren nog even een gesprek voortzetten, reikte Elsa Bambo snel on- der de tafel door een heel klein flesje aan, nauwelijks groter dan een vinger hoed en gewikkeld in een briefje. On merkbaar vlug liet hij het in zijn zak glijden. Natuurlijk was hij brandend nieuwsgierig, maar hij deed heel ge woon voor de rest van de avond. Al leen vond hij 't vreselijk lang duren, voor men 't eindelijk bedtijd vond. Op z'n kamer gekomen, haastte hij zich het briefje te openen en las: Beste vriend, Je leven is in gevaar. Doe precies wat ik je opdraag. Gooi 't glas water, dat bij je bed staat leeg, want er zit vergif in. Maak 't goed schoon, vul 't weer met water en giet er de inhoud van 't flesje geheel en al in. Drink vervolgens, vlak voordat je in bed stapt, alles op. Maak je verder over niets be zorgd en vertrouw in alles op mij. Elsa. Hoewel Bambo een en ander erg ge- heimzinning vond, deed hij in vol ver trouwen alles, wat het meisje hem voorschreef. Hij lag nauwelijks of hij viel in een diepe slaap. Als hij in zijn slaap had kunnen kij ken, zou hij na een paar uur twee man nen zijn kamer hebben, zien binnenslui pen. Geruisloos naderde één hunner zijn ledikant, zag geen beweging, voelde heel voorzichtig aan zijn hand, die koud aanvoelde, luisterde nog even of hij nog ademde en fluisterde toen zijn maat toe: „Hij is dood, zo koud als marmer". „Geen wonder", fluisterde de ander terug, „veel vergif in 't glas". Blijkbaar tevreden over de volbrachte taak, ver dwenen ze weer even geheimzinnig als ze gekomen waren. De volgende morgen was heel 't huis in opschudding. Bambo was dood in zijn bed gevonden! Toen de heer van Wal den de tijding vernam, stond hij als door de bliksem getroffen. Hij brak in snikken uit en jammerde: „Bambo, de redder, de vrolijke, moedige jongen, dood! Ach, kon ik mijn hele "bezit ge ven, om hem weer in leven te zien!" Hij voelde het, als had hij een eigen zoon verloren, Elsa scheen stom van smart te zijn. De Engelsman haastte zich om haar zijn deelneming te betuigen met de dood van haar vriend. „Ik hoop echter", zo sprak de huichelaar, „dat ik nu zijn plaats in uw hart mag innemen. Op nieuw bied ik u mijn hand aan en ge zult weer gelukkig worden". „Wat! durft u mij de hand van een moordenaar aan te bieden? Nooit of nimmer zal ik die zelfs aanraken" riep Elsa in hevige verontwaardiging en af keer uit. „Verdwijn' uit mijn ogen en mijn tegenwoordigheid". Wolsey wilde zijn verbazing en afschuw uitspreken over deze beschuldiging. Maar het meis je gaf hem daartoe geen gelegenheid. „Ik weet alles en als u nog ooit voor me durft verschijnen, zal ik het tegen ieder uitschreeuwen, dat ge de moorde naar zijt van die arme jongen, die u nooit iets misdaan heeft". Bleek van haat en drift keerde de man zich om, terwijl hij haar toe snauwde: „Ja, mooi Elsje, dat heb ik gedaan. Dat is mijn wraak, omdat je niets van mij wilde weten". „Ga heen, gemeen monster, de hemel zal je straffen. Maar moge God je slachtoffer weer tot 't leven terugroe pen!" Tot de volgende week. OOM TOON CORRESPONDENTIE Nelleke Pont, Leiden. Gelukkig, dat je arm weer helemaal beter is en dat je zelf een briefje kon schrijven. Wat hebben jullie een fijne vakantie gehad. De andere kinderen moeten het obk maar eens horen. VAKANTIE We gingen voor een weekje naar Noordwijkerhout. Er was bij ons in de buurt een groot grasveld en de eerste I dagen hoorden we maar steeds een kie vit schreeuwen. We gingen zoeken of er een nest was, maar we konden niets vinden. We gingen dikwijls fietsen en zagen dan veel vogels: scholeksters, woudduiven, roodborstjes en één keer een vinkje. Toen de week bijna voorbij was. gingen we vliegeren. De vlieger stond heel hoog toen we met de vlieger gingen lopen. We liepen over het gras veld en opeens ontdekten we het nest van de kievit. We trapten er bijna op. Mijn vader heeft er een foto van geno- Ook kwam er iedere avond een rei ger. We noemden hem: „onze reiger". De laatste dag hebben we een staart- mees gezien; die had een witte kop met in het midden een zwarte streep. Die vonden we erg mooi. Ik vond het jammer, dat de week zo gauw om was. Toch was de laatste dag nog prettig. Het was mooi weer toen we op de fiet sen naar huis gingen. Nellie Hoek, Voorhout. Altijd is er nog plaats voor een nieuw nichtje of neefje, dus jij kan er ook nog bij. Je aardige verhaaltje over die fijne vakan tiedag komt hier achter. NAAR DUINRELL Ik was in Zoeterwoude aan het loge ren. Ik bofte, want mijn oom had juist die week vakantie. We zouden dinsdags naar Duinrell gaan. We gingen met 1, 2, 3, 415. Dat was erg leuk zo'n koppeltje. We hadden onze fietsen bij een oom in Wassenaar gezet. Eerst gingen we langs het dierenpark en dan naar de speeltuin. Ik heb op de schom mels gezeten, aan de ringen gehangen, de glijbaan afgegaan enz. enz. Mijn tante zei: „Nu naar de berg toe!' Een hele hoge was dat. Ik rolde e: een keertje af en kon me niet meer houden. „Bom", daar viel ik voorover in het zand. Allemaal zand in m'n ogen en mond. Dat was vies. We zijn ook naar de uitkijktoren geweest. Daar zag je vliegtuigen dalen en stijgen. Een mooi gezicht was dat. Ook stond er vlak bij de berg een omgebogen boom. Daar sprongen we telkens af, net een duikplank. Wat ging dat heerlijk. Om een uur of vijf zaten we weer op de fiets. Het was een fijne dag geweest. EEN DAGJE UIT Het was dinsdagavond 6 Uur, precies etenstijd. Moeder, vader heeft beloofd dat wè morgen uit zouden gaan als hét mooi weer is", zei Liesje. „Nou dat is goed. Ga dan maar vlug eten en naar bed, want dan gaan we vroeg weg". En dat gebeurde. Toen Liesje 's mor gens wakker werd, had moeder de tas sen al ingepakt. Ze zouden naar zee gaan. Het was prachtig zonnig weer. Ze hebben heerlijk pootje gebaad, op het strand en in de duinen gespeeld. Toen ze 's avonds thuis kwamen was Liesje o zo moe. Ze ging gelijk naar bed. Wat was dat een fijne woensdag geweest. Vera Uljé, Leiden stuurde ons: ONZE POES We kregen onze poes toen hij een half jaar was van een dame, die er nog drie had. In het begin liep hij wel 4 maal terug naar zijn vorig baasje.' Nu vindt hij het wel' fijn bij ons en blijft altijd dicht bij huis. Ook brengt hij ons wel eens een eindje weg naar school. Bij ons in de buurt worden er nieuwe huizen gezet en nu gebeurde het laatst dat onze poes in een ton cement viel. Hij zat onder de cement en mijn moe der stopte hem in een teil water om hem'schoon te borstelen, maar hij werd kwaad, begon te blazen en liep weg. Later zijn we hem gaan zoeken. We vonden hem bevend van kou, want al dat cement kon zijn poeselijf niet ver dragen. We hebben hem eerst goed ver warmd en warme melk gegeven en daarna ging hij zich wassen, 't Duurde wel vier weken eer hij z'n mooie poese- vel weer terug had, waar hij nu nog iedere dag trots op is. Er kwamen nog goede oplossingen binnen van: Ria Meiman, Lisse, Ria v. d. Zwet, Kees Spruyt, Voorschoten, Aad Onderwater, Joop v. Dorp, Sassen- heim; Ans Bakker, Oegstgeest; Ria v. d. Boog, Leiden; Nel Roessen, Zoeter woude; Olga Willems, Kaag; Hennie v. d. Vlist, Noordwijk; Ria Loos, R.A.Veen Lia v. d. Star, Bodegraven; Willy v. d. Pyi. Langeraar; Ada Boulerse, Lange- Ireentje Brusche, Leiden maakte: MIJN VLIEGER Wij hebben thuis een hele grote vlie ger gemaakt, nog groter dan mijn hoofd. We hebben er allemaal aan ge plakt en geknipt. Hij ging ontzettend hoog. We hadden veel plezier maar bij het inhalen kwam hij in een hoge boom terecht. Er was niets meer aan te doen. Er zat een heel groot gat in. Mijn broertje was zó boos, dat hij me een paar klappen gaf. Mijn vader zal weer een nieuwe maken. Had ik nu die klap pen maar niet gehad, maar nooit meer ga ik bij bomen vliegeren. Ton Bckker, Leiden schreef voor ons: UIT VISSEN Henk en Kees zouden samen gaan vissen. Gelukkig was het mooi weer. „Waar zullen we naar toe gaan?" vroeg Kees. „Tja, dat weet ik ook niet precies". „Kijk daar zie ik al een plekje" en hij wees naar een groot water. Op een drafje liepen de jongens er heen en eve'n later zaten ze gezellig te vissen. „Ik heb beet", riep Henk ineens en warempel daar haalde hij een grote baars op. „Wat een grote!" riepen ze allebei trots. Kees zat nog te wachten maar na tien minuten had hij ook beet en hij haalde ook een flinke vis op. „Hoera!" riep hij blij en haalde de vis aan de kant. „Dat is onze tweede, Henk als dat doorgaat kunnen we vanavond lekker vis eten". En jawel' 's avoids gingen ze met zeven vissen naar huis. Hans van Gorp, Leiden is nog vol van: HET VERTREK NAAR ONS KAMP Elk jaar gaan wij met de padvinders op kamp, dus dit jaar ook. In de va kantie gingen we op kamp en ik vind het al leuk als we alles gaan inpakken. De nacht voor ons vertrek kon ik ge woon niet slapen van spanning maar eindelijk na veel woelen en draaien was het toch zeven uur. Ik stond op, ging me wassen en deed mijn uniform aan. Daarna ging ik met vader en moe der en mijn broertjes samen naar de H. Mis, om te bidden, dat ik een fijn kamp mocht hebben. Na de Mis gin gen we eten en om half tien stapte ik de deur uit om om tien uur op de Ga- renmarkt te zijn. Daar zou de veewa gen, want daar zouden we mee ver trekken, klaar staan om weg te rijden. De koffers en de tassen werden inge laden, we namen afscheid van onze ouders, we gingen de wagen in en we reden weg. 3 OKTOBER 3 Oktober is de dag, dat Leiden be vrijd werd en er schepen binnenvaar- den met haring en witte brood. Dat kree je allemaal voor niets en je kon halen zoveel' als je voor de kinderen nodig had. Nu nog worden grote fees ten gevierd en de mensen kunnen weer haring en witte brood halen en ook hebben de kinderen vrij van school. De hele dag is er kermis, overal staan ten ten en kramen. Op het Levendaal wordt hardgereden en 's middags gaat er door de hele stad een grote optocht. Daar gaan veel mensen naar kijken. Verle den jaar heb ik op de kermis een ere prijs gewonnen, een grote pop. Ton Stallinga, Leiden vertelt IN DE WINKEL In de winkel van Jansen kwam Els binnengestapt. „Dag juffertje", zei mevrouw, „wat wou je hebben?" „Een kan stroop" en Els gaf de stroop kan aan. Mevrouw Jansen vulde de pot. „Waar zijn de centen?" vroeg me vrouw. „Ooooo, die zaten in de kan", zei EÜS Verschrikt. „Wat nou?" „Doe u de stroop er even uit". „Nee Els, dat gaat niet. Ga maar gauw nieuw geld halen". „Ja, dat gaat niet, want moeder zal boos worden". „Toch maar naar huis gaan", raadde mevrouw. Els ging zonder stroop naar huis en vertelde het aan moeder. Ze kwam even later weer de winkel binnenge stapt. „Enwat zei je moeder?" „O, niks. Ze gaf me een gulden". „Hier heb je geld terug en ga nu gauw met de stroop naar huis". Dag kinders volgende week de uit slag en weer nieuwe raadsels. TANTE JO EN OOM TOON HET KNUTSELHOEKJE AARDIGE KOFFERETIKETTEN Uit een paar leerrestjes kun je voor jezelf en voor je huisgenoten leuke, ronde kofferetiketten knutselen (1). Snijd voor elk etiket 2 gelijke cir kelronde stukjes uit met een middel lijn van b.v. 6 cm. Dat gaat mooi rond om de bodem van een drinkglas. Op de ene cirkel (2) teken je een vierhoek van b.v. 4»/s bij 3 cm. Snijd hem daarna uit en plak op de achterkant een ven stertje van doorzichtig plastic of cellu loid. Maak boven dit vierhoekje nu een gleufje en in 't andere leertje ook zo (3). Plak nu de 2 leertjes met de ach terzijde tegen elkaar, zodat de 2 gleuf jes precies op elkaar passen. Naai ver volgens de 2 leertjes met knoopsgat- steken aan elkaar. Snijd nu een leren riempje precies zo breed als de gleufjes zijn, ongeveer 25 cm. lang en naai er een sandalengesp aan vast. Je kunt die bij een leerhan delaar kopen, evenals 't nodige leer, een en ander voor 'n kleinigheid. Ten slotte steek je een visitekaartje of 'n adreskaartje in 't etiket, zodat je het door het venstertje kan lezen. Waar het riempje voor dient, zie je zelf wel. WIE VOND DE CONSERVEN UIT? Het was een Fransman, Nicolaas Ap- pert genaamd. Aan hem hebben we het dus te danken, dat we in ons tenten kamp of in ons zomerhuisje ons mor gen-, middag- en avondeten uit blik ken of glazen kunnen nuttigen. In 1795 loofde de Franse regering een prijs uit aan degene, die een me thode uitvond om levensmiddelen lan ger te kunnen bewaren. Appert ging aan het proeven nemen experimenteren nen we dat. Hij ontdekte al spoedig dat levensmiddelen niet meer zuur of schimmelig werden of bedierven, als men ze in wekglazen (zo heetten ze la ter pas!) opkookte en de glazen ver volgens hermetisch afsloot, zodat er dus geen lucht meer. bijkon. Toen hij met zijn proeven klaar was, ontving hij de uitgeloofde prijs uit de hand van kéizer Napoleon. Maar behalve het leuke van die beloning, heeft hij door zijn onder zoekingen de grondslag gelegd dus de weg gewezen voor één der be langrijkste takken van industrie op de wereld. Maar dat kon hij toen nog niet weten. DRINKBEKER UIT PAPIER „Ja, hoe maakt men eigenlijk een pa pieren beker", vroeg Piet onlangs, toen hij een uitstapje maakte. Zijn grote broer deed het hem toen voor. En als je nu maar goed naar de tekeningen kijkt, kennen jullie het ook zo. Neem een schoon vierkant stuk pa pier, 15 bij 15 cm. (b. 1). Vouw het dia- gonaal (van hoek tot hoek). Beeld 2. Buig hoek a omhoog naar de tegenovergestelde zijde. Beeld 3. Keer het gevalletje om, zo dat de bovenzijde onder ligt en buig nu hoeg c, ook weer naar de tegenoverge stelde zijde. Beeld 4. Buig nu de bovenste hoeken naar onder elk naar één zijde van de beker en klaar is ie! Als je nu uit de beker drinken wil, dan houd je de beide gevouwen zijde met wijsvinger en duim vast en druk ze zacht tegen elkander ende beker is open! Aetherklanken ZONDAG 27 SEPTEMBER TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS. 18.15-19.00 Korte kerkd. in Engeland en Nederland. AVRO. Gesprek, filmfragmenten muziek. 20.30 Gevar. progr. 21.25 Documentair progr. NTS: 21.45 pauze. AVRO, KRO, VARA en VPRO: 22.00-22.30 Sport- actualiteiten. HILVERSUM I. 402 M. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.30 IKOR 11.45 VPRO. 12.00 AVRO. 17.00 VPRO. 17.30 VARA. 20.00—24.00 AVRO. 8.00 Nieuws en postduivenber. 8.18 Gevar. progr. 9.43 Geestelijk leven, toespr. 10.00 V. d. jeugd. 10.30 kerkd. in de Maranathakerk te Rotterdam. 11.30 Vragenbeantw. 11.45 Ber. uit de kerken. 12.00 Lichte muz. 12.30 Sportspiegel. 12.35 Lichte muz. 13.00 Nieuws en SOS-ber. 13.07 De toe stand in de wereld, caus. 13.17 Med. of gram. 13.20 Gevar. progr. v. d. strijdkrachten. 14.00 Boekbespr. 14.20 Omr. ork. en sol. 15.15 Filmpraatje. 15.30 Klarinet, altviool en piano. 15.55 Lichte muz. 16.30 Sportrevue. 17.00 De ontzaggelijke dagen, be schouwingen over de hoge Joodse feestdagen. 17.15 Ned. sinds '45, caus. 17.30 V. d. jeugd. 17.50 Nieuws en sportuitsl. Daarna sportjourn. 18.30 Lichte muz. 19.00 Reisbeschrijving met muzikale illustraties. 19.30 Ca baret. 20.00 Nieuws. 20.05 Licht pro gramma. 20.35 Paul Vlaanderen en het Conrad-Mysterie, hoorsp. 21.15 Gevar. progr. 22.15 Journ. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 23.10 Sportuitsl. 23.15 New York calling. 23.20 Nieuwe Fr. gram. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 M. 8.00 NCRV. 8.30 IKOR. 9.30 KRO. 17.00 CONV. VAN KERKEN. 18.30 NCRV. 19.45-24.00 KRO 8.00 Nws en weerber. 8.15 Gram. 8.30 Goede morgen. 9.00 Ned. Herv. kerkdienst. 9.30 Nieuws. 9.45 Gram. 9.55 Hoogmis. 11.30 Gram. 11.35 Pia norecital. 12.15 Actuele geloofspro- blemen, caus. 12.30 Lichte muz. 12.55 Act. 13.00 Nieuws. 13.05 De hand aan de ploeg, caus. 13.10 De Wadders, hoorsp. 13.30 Lichte muz. 14.00 Or gelspel. 14.30 Gram. 14.40 Kamer- muz. 15.15 Kamerork. en solist. 16.00 Sport. 16.30 De Profeet van de nabij heid Gods, caus. 17.00 Geref. kerkd. 18.15 V. d. jeugd. 18.30 Dubbelkwart. 19.00 Hervormd Nationaal Appèl, rep. 19.20 Koorzang. 19.30 Het Evan gelie van Johannes, caus. 19.45 Nws. 20.00 Katholiek en gemeenschap, 20.20 Cabaret. 20.50 U bent toch ook van de partij? caus. 21.00 Academisch feestconcert: Promenade ork. en sol. 21.35 Cabaret. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondgebed en lit. kaL 22.55 Religieuze muz. 23.55-24.00 Nieuws. VATIKAANSE RADIO (25.67; 31.10; 41.21; 196 m.) 22.15 uur. Programma van en over Alberico Vitalini, muziek-directeur van de Vatikaanse Radio. maandag HILVERSUM l. 402 m. 7.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 11.00 Gram. 11.45 Voor de jeugd. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Voor het platteland. 12.43 Debuterende ar- tisten. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.55 Beurs berichten. 14.00 Alt en piano. 14.30 Gram. 14.50 Van alle breedtegraden, (88) (M dit mmstn ojwtiem Mt/imoi) \u schietmisbliffen, Fmder! ÉL (Advertentie). 'i HOORNTJE l/orige week zondag hadden we wat men noemt een buitenkansje. We konden met de auto van een be vriende relatie meerijden naar de Ve- luwe. Er zou daar wel een familie bezoekje aan vastzitten, maar voor de rest had je dan toch maar een rit door een stuk natuur om rauw in te bijten. Nadat we bij onszelven had den overwogen lichte duizelingen en dreigende symptomen van wagen ziekte te simuleren, besloten we, door te zetten. We hebben er geen mo ment spijt van gehad. Centraal Nederland is in deze tijd van het jaar werkelijk om te stelen. De paarse heide wisselde af met weelderige, nog groene bossen, waartussen hele groepen loof reeds vervielen tot de melancholieke bruine tinten der herfst. Wij lieten ons onderweg over al het zichtbare en onzichtbare voor lichten en zo vernamen we, dat bijna het hele sprookje links en rechts van de weg ten goede komt aan de plich ten en rechten van onze nationale verdediging. Hier laat het geweld zich camoufleren door een vredige rust. Nu een dan ontmoetten we de be kende borden ter waarschuwing voor overstekend wild, maar geen der on der deze term vallende dieren liet zich op z'n vrije zondagmiddag tot oversteken verleiden. Wie beschrijft evenwel onze consternatie in de om geving van Teriet? Een van de inzit tenden, afkomstig uit Nijmegen, had, zonder ons overigens hiervan te over tuigen, verteld, dat in Nijmegen op bepaalde drukke punten in de stad borden zijn geplaatst met de mede- ling: overstekende paters. We waren het profanerende incident al lang ver geten, toen er bij het zweefvliegcen- trum Teriet, waar een intense drukte heerste, plotseling een in bruine pij gestoken pater voor onze wagen sprong en in paniek nog juist ontkwam aan een treffen. De man uit Nijmegen zag 't bleekst. Omtrent het paleis Het Loo heeft onze auto maar in een wandeltempo gereden, nadat een onzer de opmer king had geplaatst, dat daar ook wel borden zouden staan. Van weer een ander karakter. Om de tien meter stonden we uit voorzorg stil, maar er is niets schokkends meer gebeurd. We weten thans echter zeker, dat paters wild kunen zijn, als zij over steken EEK. caus. 15.05 Rip, opera. 16.20 Lichte muziek. 17.00 Voor de padvinders. 17.15 Gram. 17.50 Mil. comm. 18.00 Nieuws. 18.15 Pol. caus. 18.25 Lichte muziek. 18.50 Gram. 19.00 Klavecim belrecital. 19.25 Muz. caus. 19.45 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar. progr. 22.30 Nieuws. 22.40 Act. 22.50 Knipperlicht, progr. voor alle weg gebruikers. 23.20 Gram. 23.53 Beurs berichten van New York. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 m, 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws en S.O.S.-ber. 7.10 Gram. 7.13 Gewijde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8.15 Sportuitslagen. 8.25 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.40 Voor de vrouw. 10.15 Theologische etherleergang. 11.00 Gram. 11.20 Voordracht. 11.40 Gram. 11.55 Lichte muziek. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinb me dedelingen. 12.33 Vocaal ens. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nieuws. 13.15 Me- tropole orkest. 13.45 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.35 Radiophilharm. or kest en soliste. 15.45 Gram. 16.00 Bij beloverdenking. 16.30 Mezzo-sopraan en piano. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Rege- rmgsuitz. 18.00 Orgelspel. 18.30 Meis jeskoor. 18.50 Openbaar kunstbezit, caus. 19.00 Nieuws en weerber 19.10 Lichte muziek. 19.30 Radiokrant. 19.55 Gram. 20.00 Verz. progr. 20.30 Jeugd- concert. 21.10 Intellectuele export naar de Canadese studeerkamer klankbeeld. 21.30 Lichte muziek. 22.00 Parlementair comm. 22.15 Gram. 22.30 Nieuws. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverd. 23.00 Gram. 23.55—24.00 Nieuws. GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e Ujn) 18.0020.00 uur: I. Georg Philipp Telemann: Concert in d gr. t. voor trompet, strijkers en continuo. II Christoph Willibald von Gluck: Sym phonie in g gr. t. III. Carl Maria von Weber: 1. Concert voor klarinet en orkest nr. 1 in f kl. t. op. 73. 2. Jubel, ouverture op. 59. 3. Concertstuk voor piano en orkest in f kl. t. op. 79. IV. Ludwig Spohr: Concert voor viool en orkest nr. 8 in a kl. t. op. 47. V. Felix Mendelssohn Bartholdy: 1. Ouverture Die Hebriden (Fingals Höhle). 2. Concert voor piano en orkest nr. 2 in d kl. t. op. 40. VATIKAANSE RADIO (25.67 m; 31.10 m; 41.21 m; 196 m) 22.15 uur: „Engeltjes"of- En gelen?

Leidse Courant | 1959 | | pagina 9