DE LEIDSE BIOSCOPEN De raad van Voorschoten maakte het kort Oost-Berlijns ziekenhuis kent geen Dr. Banki Instructies voor de Chinese boeren De onrust in Argentinië MEDISCHE DIENSTEN Ij ZATERDAG 26 SEPTEMBER 1959 DE LETDSE COURANT PAGINA 5 Laatste vergadering voor de burgemeester In tegenstelling; tot vele andere vergaderingen was de gemeenteraads vergadering van gisteravond zeer snel ten einde. In een goed half uur werkte men de agenda af. Hoewel familie-omstandigheden burgemees ter v. d. Hoeven verhinderden, de raadsvergadering te presideren, wil de hij deze laatste werkvergadering in Voorschoten bijwonen. Hij bracht de wethouders en de leden van de raad dank voor de bloemen ontvan gen bij zijn benoeming tot burge meester van Ridderkerk. In een an der nog te beleggen vergadering zal er gelegenheid zijn afscheid te ne men. Hierna bepaalde men zich tot de agenda. Gedeputeerde Staten van Z.H. hebben hun beslissing tot goedkeu ring van het plan Adegeest verdaagd voor ten hoogste zes maanden. De heer Pels informeerde of dit nog con sequenties had voor de bouw van de 63 woningen voor ambtenaren van Sociale Zaken en Volkshuisvesting. Deze beslissing zal daar volgens burgemeester geen invloed op heb ben. Conciërgewoning. De raad had besloten tot uitbrei ding van de openbare ULO annex de bouw van een dienstwoning voor de concierge van het Cultureel Cen trum. G.S. hebben hun fiat gegeven voor deze uitgaven, de financiering is geregeld en gezien het feit, dat de uitbreiding van de school op de ur gentielij st scholenbouw voorkomt, is de rijksgoedkeuring verzekerd. De premie voor de woning is niet afgekomen en uit besprekingen is wel gebleken, dat de kans, dat pre mie spoedig toegekend zal worden, uiterst gering is. B. en W. stellen voor, de uitvoering van de werken niet langers uit te stellen en de wo ning te bouwen in de vrije sector. De woning zal dus zonder premie worden gebouwd. Dit betekent hogere kapitaalslas- ten ongeveer ƒ300.per jaar. 2/5 van deze meerkosten zal op de huurder van de conciërgewoning worden verhaald, zodat de huur, die geraamd was op ƒ70,per maand, nu 80,per maand zal bedragen. Dit voorstel werd nu aangenomen. De ontwerpen van de begrotingen van het dienstjaar 1960 werden de raad aangeboden. De behandeling van de begroting zal eerst in november a.s. plaats hebben. De gemeente had een aanbieding ontvangen van de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten voor een geldlening groot ƒ59.500,— welk bedrag bestemd is voor de fi nanciering van de bouw van concier- ge-woning bij het Cultureel Cen trum. 19.500,en 40.000,voor de financiering van de interne ver bouwing van de Hervormde School aan de Schoolstraat; Rente A Z.h.st. werd de lening aanvaard. De gemeente Voorschoten gaat met de Coöperatieve Raiffeisenbank te Voorschoten een deposito-overeen komst aan. Het maximum van de uit te zetten gelden zal ƒ40.000 bedra gen. Grondverkoop. De raad besloot tot verkoop van bouwgrond in plan „Adegeest". Hier zullen komen 63 woningen en 23 ga rages voor ambtenaren van het de partement van Sociale Zaken en Volksgezondheid. Het bouwplan zal echter niet in zijn geheel worden voltooid, want niet alle grond voor dit plan is in handen van de gemeente. Bij nader overleg is besloten een afgeronde bouweenheid van 54 woningen in eens te voltooien. De grond zal ver kocht worden tegen 27,50 per m2 en een kleiner gedeelte tegen de prijs van ƒ29.50 per m2. Ook Voorschoten sluit zich aan bij de gemeenschappelijke regeling inzake de keuringsdienst van slacht dieren in de kring Leiden. Deze nieuwe regeling komt tegemoet aan het verlangen van de buitengemeen te naar meer zeggenschap en zij voorziet in het door Leiden geopper de bezwaar, dat aan de oude regeling kleefde n.l. dat de kosten voor de uitoefening van de keuringsdienst in de buitengemeenten voor een deel door Leiden werden gedragen. Hierna kwam nog een geldlening aan de orde groot 130.000.even eens van de N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten voor de financie ring van de reconstructie van de riolering en de verbreding van de Papelaan. Koers van lening 991/8. Rente 4Va%. Aflossing in 25 jaar. Ook deze lening werd door de raad aanvaard. Van de rondvraag werd deze avond geen gebruik gemaakt. LEIDSCHENDAM - De K.V.P. De K.V.P. -heeft gis teravond een tamelijk goed bezochte vergadering gehouden, waarin de diverse functionarissen hun versla gen hénnen uitgebracht. De secreta resse mevr. mr Schijen—Opheij, me- moreerdë o;a. dat de z.g. „bliksem actie" voor de afdeling een aanwinst bracht van 95 nieuwe leden. De pen ningmeester, de heer Kouwenhoven, gaf een opsomming van de inkom sten en uitgaven welke resp. hadden bedragen 3607.80 en 3624.79, alzo een klein nadelig saldo van 16.99. In de kascommissie werden gekozen de heren J. van Erp en E. Lassche. Naar aanleiding van een ingeko men schrijven hield ir A. v. d. Werf een lang betoog over de woning bouw in Leidschendam. Spr. was van mening, dat de K.V.P.-fractie in de gemeenteraad zich niet in alle opzichten hield aan de richtlijnen van het door de K.V.P.-vergadering destijds opgestelde richtlijnen. Ook zou volgens de heer v. d. Werf dfe fractie te kort gekomen zijn wat be treft de gezondheidsdienst. Hij stel de tenslotte voor dat de vergadering een commissie zou benoemen, die contact zou opnemen met de raads fractie om de geuite klachten nader te bespreken. De vergadering kon zich met een dergelijke commissie verenigen. Reglementair moest het bestuur en bloc aftreden. Er waren geen candidaten gesteld, zodat de verga dering er mede acooord ging, dat alle bestuursleden hun functies blij ven vervullen. De heer Rolvink stelde zich niet weer herkiesbaar. Zijn plaats zal worden ingenomen door de heer L. v. d. Meule. Het be stuur oordeelde het gewenst, dat het bestuur met één lid. werd uitge breid. Als zodanig werd' daarna als •dertiende bestuurslid gekozen mej. A. Ballings, zodat thans drie dames zitting hebben in het bestuur. Voor de rondvraag was geen animo. Na een korte pauze gaf ir W. Mul der van de provinciale planologische dienst, een referaat over de „Rand stad Holland". Aan de hand van grote en kleine kaarten, toegelicht met lichtbeelden, gaf spr. zijn visie over de wording van de Randstad en de functie welke Leidschendam daarin te vervullen zal hebben. R.K. Gymnastiekver. „Sportlust" Het bestuur deelt mede, dat mevr. G. de GrootVoorn, de penning- meesteresse van „Sportlust", zich om persoonlijke redenen uit de ver eniging heeft teruggetrokken en in middels is vervangen door mej. C. van Haastrecht, Damlaan 64. Verder deelt het bestuur mede dat tot 1 november a.s. zowel jeugdle den (vanaf 5 jaar) als senioren-le den aangenomen kunnen worden. Het adres daarvoor is Willem Pijper laan 87, tel. 2498. OEGSTGEEST R'aadsagenda De raad vergadert woensdag 30 september, te 19.30 u. ten gemeentehuize. Agenda o.a.: be schikbaarstelling van een krediet voor verbouw van het gemeentehuis en voor uitbreiding secretariepérso- neel; beschikbaarstelling van een krediet voor de aanleg van 'n speel tuin in „Buitenlust"; beschikbaar stelling van een krediet voor de ver betering van het korfbalveld t.o. de Laan van Alkemade; verlenging van de verhuur van een gedeelte van het pand Geverstraat 5 ten gebruike als politiebureau; verlenen van garan tie aan het Wit Gele Kruis voor het aangaan van een geldlening in ver band met het aankopen van een pand voor een tweede wijkgebouw; toe kenning van een verhoogd krediet voor de bouw van de 2e openbare lagere school; toekenning van een krediet voor demping van de sloot achter de 2e openbare lagere school; aanvrage ingevolge artikel 50 Kleu teronderwijswet van het bestuur van de Stichting voor Montessori-onder- wijs betreffende de bouw van een kleuterschool; aanvragen ingevolge artikel 72 Lager-Onderwijswet van: a. bestuur van de Vereniging tot op richting en instandhouding van Christelijke scholen gevestigd te Oegstgeest, betreffende aanleg van een nieuwe centrale verwarming in de Mr. G. Groen van Prinsterer- school; b. zelfde schoolbestuur be treffende vergroting opbergruimte gymnastiekmateriaal en verplaatsing toiletten in deze school; c. R.K. Kerk- en schoolbestuur inzake her stel van de brug bij de Meisjesschool d. R.K. schoolbestuur „Duinzicht" in- zaak aanschaffing van sets. SASSENHEIM Raadsagenda De raad vergadert op woensdag 30 september te 20 u. Agenda o.a: toelating en beëdiging als raadslid van P. Westerbeek; nieuwe vleeskeurings verordening; wijziging precario- en retributiever ordening; bezwaarschrift straatbe lasting P. Ciggaar; aangaan geldle ning 81.000; bijdrage stichtingskos- ten gebouw Kath. jeugd; verkoop gronden Ter Leede noord; subsidie Kruisverenigingen 1958; verstrekking geldlening 20.000 aan Stichting „De Werkplaats"; onteigeningsgeding grond aan de Kastanjelaan. HILLEGOM Wielrijder reed tegen auto. De 69-jarige wielrijder P. H. uit Hille- gom reed op het rijwielpad langs de Weeresteinstraat toen voor hem twee meisjes met de sturen van hun rij wielen verward raakten. Hij trachtte toen door naar links uit te wijken deze meisjes te ontwijken, maar raakte daardoor de achterkant van een passerende auto en viel. Hij werd met nogal ernstige verwondingen per auto naar zijn woning vervoerd. De materiële schade was gering. Bromfietser kreeg geen voorrang. Op de hoek van de Hofstraat-Prins Hendrikstraat botste vrijdagmiddag om 5 uur een bromfietser tegen een vrachtauto. De bromfietsberijder reed in de Prins Hendrikstraat toen van uit de Hofstraat, richting Nieuwe Ha ven de vrachtauto, bestuurd door N. V. uit 's-Gravenzande, naderde. De chauffeur gaf de bromfietser, de 68- jarige P V. uit Lisse geen voorrang, waartoe hij verplicht was. De brom fiets werd vrijwel vernietigd en de heer P. V. bekwam een ernstige hoofdwonde. Het Centraal sociaal werkgevers verbond en het Verbond van Neder landse werkgevers hebben gezamen lijk dr. ir. F. Q. den Hollander be noemd tot lid van de Sociaal-econo mische raad. Hij vervult de vacature, ontstaan door het ontslag van ir. A. J. Engel. Tot plaatsvervanger van dr. ir. Den Hollander is benoemd drs. P Delfos. Driehonderd bruiloftsgasten in Palermo zijn vrijdag ziek geworden na het eten van een grote bruilofts taart. Dertig lieten zich in een zie kenhuis behandelen. Door het instorten van een aar den wal zijn vrijdag in een voorstad van Lyallpoer in West-Pakistan acht meisjes o meht leven gekomen. Casino. „Een akker voor God" is de Nederlandse titel van de film, welke gemaakt is naar het boek van Frickine Caldwell „God's little acre". Dat akkertje is maar een onderdeel tje van de» geschiedenis, ofschoon de beste gedeelten van de film juist die zijn, waarbij dat akkertje op de prop pen komt. Overigens gaat het over een Afrikaanse farmer, die hardnek kig zoekt naar een goudschat op zijn erf en daardoor zowel zijn gezin als zijn bedrijf verwaarloost. De gevol gen blijven niet uit; de jalouzie tus sen de broers en zusters met hun echtgenoten loopt zo hoog op, dat er haast moord en doodslag van komt. Tenslotte ziet de farmer het hopeloze van zijn goudgraverij in; hij keert terug naar het land en vrede rust ke ren dan eveneens terug. Het is een echte Amerikaanse film zonder even wel het onrustige tempo van vele van z'n collega's. Omwille van de min of meer ongeregelde liefdesverkondi- gen is de toegang door de KFC gereserveerd voor personen met enig o nd erscheidings vermogen Wij vestigen er de aandacht op, dat de aanvangsuren voor Casino gewij zigd zijn. Evenals vóór de oorlog is bij wijze van proef weer het stelsel van één voorstelling per avond in gevoerd. welke voorstelling op de gunstige tijd van 8 uur aanvangt. Al leen 's zaterdags en 's zondags zijn er twee voorstellingen op één avond. Lido In „De Indische Graftem- pel" krijgt men het vervolg van de HAFBO-film „De tijger van Eschna- pur", waarin men kennis heeft ge maakt met de avonturen van de tempeldanseres Seetha, geliefde van de maharadja van Eschnapur, die evenwel het paleis ontvlucht is te zamen met de door de maharadja in dienst genomen Duitse architect Ha rold Berger. De film eindigde waar de vluchtelingen in de woestijn door een zandstorm werden overvallen. In het vervolgverhaal worden bei den teruggevonden door een langs trekkende karavaan. Zij worden lief derijk opgenomen door in de nabij heid wonende dorpsbewoners. Hun verblijfplaats wordt evenwel verra den en de strijd om het mensenpaar begint opnieuw. Een hevige strijd natuurlijk, maar daarnaast ook een strijd tussen de belagers van de troon van de maharadja. In een groteske omgeving met alle praal en luister van het oosten speelt het verhaal zich verder af om tenslotte te voeren naar het happy end, dat men gezien de moeilijkheden, welke overwonnen moeten worden voor bijna onmogelijk zou hebben gedacht. Ook deze film is door de KFC voor 18 jaar gekeurd. Luxor heeft „Het dagboek van An ne Frank", het aangrijpende verhaal van het Joodse meisje, geprolongeerd. Voor alle leeftijden. Rex „De zwarte baretten" doet de tijd van de oorlog weer herleven en wel de strijd in Afrika. Enige ge allieerde krijgsgevangenen bevinden zich in een DuitsItaliaans kamp en trachten te ontsnappen. De beleve nissen van deze ontsnappingspogin gen vormen de inhoud van deze span nende avonturenfilm. Voor 14 jaar. Trianon. Het is nog niet zo lang geleden, dat Chicago dè stad van de misdaad was. De stad, waar misda digers tegen wil en dank van de bevolking luisterrijke begrafenis sen kregen, als het loodje ze gelegd had. Leven en sterven was in handen van de superboef Alphonso Capone. Het leven van Al Capone is dat van een jongen die, met zijn tiende jaar al, alle heil van de straat te ver wachten had. Al had geen bescha ving maar goede hersenen. Hij had nooit het goede gekend en richtte zich dus met hersenen op het kwaad. En wat is gevaarlijker dan een misdadiger, die zijn verstand ge bruikt? Zo geslepen was Capone, dat hij politie en „pers" grotendeels „in zijn zak" had. Hij kon dus op klaarlichte dag za kendoen en op klaarlichte dag ook afrekenen. Capone werkte onbere kenbaar gemeen maar hij werkte openlijk en daardoor kon men hem niets maken. Zijn rumoerig leven, als prins van alle politici en andere moordenaars is uitgewist door het rumoer van een oorlog. Veroordeeld tot elf jaar gevangenisstraf, stierf hjj na zeven jaar in 1947 aan een on geneeslijke ziekte, die het gevolg was van een lynchpartij door zijn voor malige „boodschappenjongens", die zich hun familie hadden zien ont vallen en wier leven door zijn dicta tuur verwoest was, Al Capone is dood maar nog vecht Amerika tegen de georganiseerde mis daad. zoals die door de meester-moor- denaar werd opgebouwd. Een film. die met kop en schouders uitsteekt boven de gewone „knokfilm" door zijn goede verfilming m&ar niet in het minst ook om de vorm. Het is bijna een documentaire geworden, zij het dan een bijzonder schokkende. Toegankelijk voor volwassenen. W. M «r. 53- „Houd toch eens even op met dat ver velende gegrijns totdat ik die foto van je heb gemaakt." In verzekerde bewaring. ij|' en nog helemaal afgezien van de hnnr, die, zoals gezegd, veel te hoog is, wemelt het hier van muizen, resp. ratten, in alle vertrekken." Arts, secretaresse en auto opnieuw verdwenen Nadat het gisteren leek, alsof de raadselachtige verdwijning van de Roermondse zenuwarts Banki was op gelost, is door nieuwe informaties uit Roermond en Berlijn het gordijn van geheimzinnigheid weer over de arts en zijn secretaresse gedaald. Zoals bekend, ontving de garage houder, die de dokter een vrijwel nieuwe Opel-Kapitan verhuurd had, een telegram: „Kom wagen halen bij Oost-Berlijns Polizeiprasidium". De garagehouder stelde zich schriftelijk in verbindng met de Oost-Berlijnse politie. Hij kreeg nog geen antwoord. De Roermondse garagehouder, die de dokter de weg wees naar Tegelen, waar hjj d»1 Opel zou kunnen huren, slaagde er zelfs in, telefonisch con tact te krijgen met het Polizei Pra- sidium in Oost-Berlijn. Men wist er van niets maar beloofde, naspeurin gen te doen en men verzocht de fir ma Cub daarom, terug te bellen. Bij herhaald contact, donderdag j.l., kwam het definitieve antwoord: de Volkspolizei wist niets van de wa gen maar toonde zich bereid, hem op te sporen. Naar aanleiding van een brief uit Oost-Berlijn, die de echtgenote van dr. Banki ontving, ontving, werd ook het Oost-Berlijnse ziekenhuis qpge- beld, waar de Roermondse arts met een schotwond in de borst ter verple ging zou zijn opgenomen. Men zei daar, de naam van de Roermondse arts niet te kennen, evenmin als die van mej. Heynen, zijn secretaresse, die hem vergezelde. Aangezien dr. Banki zich blijkens de door hem geschreven brief in Oost-Duitsland bevindt, is verdere navraag onmogelijk. Gevangene werd niet mishandeld Bij een gisteren op last van het mi nisterie van Justitie ingesteld intern onderzoek in het Amsterdamse Huis van bewaring Weteringschans is of ficieel gebleken, dat de gedetineerde beroepsinbreker Evert C. (24), in te genspraak tot diens beschuldigingen: 1. niet door bewakers met gummi knuppels is bewerkt; 2. zelfs niet door hen is geslagen; 3. na twee al of niet gesimuleerde zelfmoord-pogingen op zijn ledikant zo werd vastgebonden, dat zijn bewe gingsvrijheid zeer sterk werd belem merd; 4. eten en drinken nimmer werden onthouden, maar dat hij zelf vaak weigerde te eten of te drinken. 5. wel degelijk van het toilet ge bruik mocht maken. Noch de officier van Justitie te Amsterdam, noch de gestichtsarts, noch de commissie van toezicht heb ben reden gezien in te grijpen in de behandeling van een gedetineerde, die „door zijn zonderlinge gedragin gen tegen zichzelf in bescherming genomen diende te worden" en die „slechte door list en simulatie zich een weg uit het Huis van Bewaring trachtte te forceren". Aldus meldde hedenmorgen „de Telegraaf". De Volkspolizei schoot In de brief vertelt de dokter aan zijn vrouw dat collegae op het con gres te Keulen hem zouden hebben uitgenodigd, een revalidatiecentrum te komen bezoeken in West-Berlijn. Op een gegeven ogenblik zou hij daar ongemerkt een bord gepasseerd heb ben, dat de zönegrens west en oost aahduidt. Eenmaal op Oost-Duits gebied, werd hij onmiddellijk achternagezet door een patrouillewagen van de Volkspolizei. Vopo's hebben de op dracht bij elke illegale grensover schrijding zonder verwijl te schieten. Dat was in zijn geval ook gebeurd. Dr. Banki werd in de borst getrof fen. Zijn secretaresse bleef ongedeerd. De Chinese boeren, die dit jaar te kampen hebben gehad met de ergste droogte en overstromingen sinds vele jaren, hebben thans van hun rege ring opdracht gekregen hun oogst te beschermen tegen „brand, dieven, contra-revolutionairen en insecten". Om aan de vraag van de industrie naar graan, katoen, jute en plantaar dige olie te voldoen, is het noodza kelijk dat zij zo spoedig mogelijk de van regeringswege voorgeschreven quota vervullen. De boeren mogen in de oogsttijd geen voedsel verspillen aan oogstfees. ten. Om het nieuwe systeem van de communes, waarin gehele dorpen ge dwongen worden een gemeenschap pelijk leven te leiden, te doen slagen, zijn speciale maatregelen afgekon digd. Zo zullen er cursussen worden ge houden, om de boeren te leren hun prijzen niet te verhogen als er meer vraag naar hun producten is. Ook zal hun geleerd moeten worden op het land te blijven, en niet uit afkeer tegen het systeem der communes als koopman naar de stad te trekken. De Argentijnse minister van econo mische zaken, heeft vrijdagavond meegedeeld, dat hij een aantal maat regelen zal nemen om de vakbonds activiteit te controleren en de actie van de Peronistische en communisti sche vakbondsleiders te beperken. Op instigatie van deze laatste is don derdag en vrijdag een politieke sta king gehouden. Er zal een controle op de vakbonds- gelden worden ingesteld, waardoor moet worden voorkomen, dat deze voor terroristische activiteiten wor den gebruikt. De regering zal voorts het parlement verzoeken de wet op de vakbonden te wijzigen om de „ne gatieve aspecten te corrigeren". Aan arbeiders, die nieuwe vakbon den willen vormen, zal alle mede werking worden verleend. De rege ring zal een wetsontwerp opstellen waarbij het stakingsrecht wordt ge- reglementeerd- RAKET TEGEN WERVELSTORM De Amerikaanse marine heeft vrij dag een raket met een camera in de neus gelanceerd om de naderende Voor Leiden en Omgeving Leiden In spoedgevallen nemen waar de artsen Jansen, Wijdicks, Hartman, Postel en Meel. Zuider apotheek, Lammenschansweg 4, tel. 23553, zaterdagmiddag tot 6 uur apo theek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. Alkemade en Leimuiden de art sen A. v. d. Bijl, Oude Wetering, tel. K 1713—217 en v. d. Werf, Rijpwe- tering, tel. K 1712202. Alphen a. d. Rijn Dkt. H. van Kooten (wnr. van dkt. Veenendaal), 2079. Bodegraven Dkt. D. Ragay, tel. 2030 en zust. Langeveld, tel. 2566. Apotheek van 122 en 56 uur. Boskoop Dkt. Bom, tel. 2136. Hazerswoude zie Leiderdorp. Voor ongevallen Rijndijk tel. K 1714 —278. Hillegom Dkt. C. M. Wijkmans, tel. 5771. Katwijk Rijn Dkt. H. M. Hue- ting, tel. 2102, apotheek zie Katwijk Zee. Katwijk Zee Dkt. P. A. Visser, tel. 2023, apotheek Princestraat 3, tel. 2755. Koudekerk a. d. Rijn zie Lei derdorp. De Kwakel De artsen v. d. Berg, tel. K 2979500 en Martini, tel. 209. Langeraar Dkt. J. Sandkuyl, tel. K 1722—139. Leiderdorp Dkt. P. v. 't Woud, tel. K 1710—30070. Leidschendam Dkt. Ludwig, tel. 1532, ambulance Venestraat, tel. 2200. Nieuwkoop zie Zwammerdam. Nieuwveen zie Langeraar. Noordwijk Dkt. J. van Nes, tel. 2405. Apotheek aan zee van 11.30 18 u., tel. 3062, Wit-Gele Kruis zust. Hooijmans, tel. 3388. Noordwijkerhout Dkt. A. Th. v. d. Lugt, tel. K 2520—5707. Oegstgeest De artsen F. W. N. Hugenholtz, tel. 20390 en J. B. Hu- genholtz, tel. 32277. Apotheek Wil- helminapark 8, tel. 26274. Rijnsburg zie Katwijk Rijn. Sassenheim Dkt. G. L. v. Raaij, teL K 25327777, voor zuster zie Voorhout. Valkenburg zie Katwijk Rijn. Voorhout zie Warmond. Zuster Meyssen neemt waar voor de zrs. Konijnen, Durieux en Knijn. Voorschoten Dkt. F. H. W. Swen, tel. 2356. Warmond Dkt. H. Walenkamp, tel. K 1711—220. Voor zuster zie Voorhout. Wassenaar De artsen E. M. N. Oosterbaan, tel, 3056 en H. S. Boo- gaart, tel. 4466. Apotheek Siderius, Langstraat 86, tel. 2141. Woubrugge zie Langeraar. Zoetermeer Dkt. J. H. N. Bruijn tel. 3059. Zwammerdam Dkt. K. Gill, tei K 1726—2527. Wij verzoeken onze corresponden ten ervoor te willen zorgdragen, dat de opgaven van dokters- en apothe kersdiensten voor de weekeinden vrijdagmorgen in het bezit van de redactie zijn. wervelstorm „Gracie" te filmen. De raket werd afgeschoten van de basis Kaap Canaveral in Florida. Zij moest een hoogte van 136 km bereiken. Men hoopte de neuskegel uit de Atlantische Oceaan op te vissen, maar later deelde de marine mee, dat de neuskegel met het toestel in de Oceaan verloren is gegaan. ZWARE REGENVAL IN ZUID-FRANKRIJK Al 24 uur lang wordt het Basken land in het uiterste zuidwesten van Frankrijk geteistei*d door een zware regen. Vrijdagmorgen bleek de toe stand in sommige streken kritiek. De steden Saint Jean-de Luz en Cibour- ze staan voor driekwart blank. De spoorlijn tussen Biarritz en Hendaye kan niet meer gebruikt worden. Tal rijke wegen zijn onbegaanbaar. Ver scheidene huizen zijn ingestort. Het water, dat in de overstroomde gebie den nog steeds stijgt, sleurt bomen en gewassen mee. CHROESJTSJEF GOED GEMUTST In Camp David landde de helikop ter op een voetbalveldje in een afge. schutte hoek, waar Eisenhowers ko gelvrije limousine gereed stond om de beide leiders naar het presidents huis te rijden. Chroesjtsjef, die don derdag nog zeer vermoeid van zijn reis had geleken, scheen bijzonder goed gemutst Hun besprekingen zullen tot zon dagmiddag duren. Alleen dc voor naamste raadslieden zullen het over leg bijwonen. Een zware militaire bewaking zal er zorg voor dragen, dat de villa tij dens het overleg nagenoeg van de rest van de wereld zal zijn afgesne den. Wijlen president Franklin Roo sevelt gebruikte dit buitenverblijf voor geheime conferenties in de tweede wereldoorlog. Volgens de woordvoerder van het Witte Huis- waren Chroesjtsjef en Eisenhower direct na hun aankomst een bespreking begonnen van de al gemene toestand in de wereld. De Amerikaanse democratische lei der Adlai Stevenson heeft naar aan leiding van zijn besprekingen met Chroesjtsjef tijdens diens reis door de VS verklaard, ervan overtuigd te zijn, dat de Sowjet-premier Eisen hower tijdens het overleg in Camp David voldoende positieve elementen zal verschaffen om een topconferen tie te rechtvaardigen. Marktberichten LEEUWARDEN, 25 sept. Kaas. Goudse 2.252.30, Edammer 2.05— 2 08, broodkaas 2.11—2.13. Stemming goed.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 5