Scherp o.f.m. opende derde van St. Antoniuskerk Mgr Const. Kramer fancy fair ten bate Bankstellen Toonkamers DREEF J. v. Zijp en C. Strijk lid van verdienste Mode laai vele variaties toe Baas K. Karregat was 53 jaar in touw RIJNSTREEK Tien jaar Mater Amabilisschool te Lisse VOETGANGERSTUNNEL AANBESTEED ZATERDAG 26 SEPTEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Bewondering voor financiële prestaties Tent naast Leonarduskerk aan Haagweg te Leiden De Leonardus-parochie heeft voor de derde maal haar fancy-fair ge houden in de pastorietuin. Het comité met medewerking van een groot goed geefs deel der parochie, heeft opnieuw in deze anders zo rustieke kloosterlijke omgeving die speciale kermis-sfecr opgeroepen in de vorm van diverse attracties „altijd prijs", van grabbelton tot licht-namenspel. Een uitgebreide staf van standwer kers zorgt voor de luidruchtige en tourage en de met prijzen pronkende gelukkige winnaars completeren het geheel, het geheel waarvan de ba ten maandagavond zullen glijden in de grote spaarpot voor de nieuwe St. Antoniuskerk in Z.W. Gisteravond is de fancy-fair offi cieel geopend door mgr. Const. Kra mer o.f.m. in aanwezigheid van een groot aantal genodigden, waaronder deken W. P. M. Haring, pastoor B. van Rijn o.f.m en de kapelaans der parochie, pastoor G de Greeve uit Voorschoten, kerkbestuur, besturen der parochiële comité's en vereni gingen en afvaardigingen uit onder wijskringen. In zijn openingswoord herdacht de heer C. Turk voorzitter van het or ganiserende comité, wijlen pastoor van Schalen, gezamenlijk bad men voor zijn zielerust. Spr. dankte ver volgens voor de spontane medewer king welke tijdens de voorbereiding was ondervonden. Prestaties Mgr Kramer nam hierna het woord en bracht hulde aan de ganse paro chie-gemeenschap voor de grote fi nanciële prestaties, welke in enkele jaren in de Leonardus zijn geleverd ten bate van de nieuw te bouwen kerk. In een ver verleden, aldus mgr, brachten dikwijls zeer kleine groe pen katholieke minderheden, onder moeilijke omstandigheden, grote som men geld bijeen voor het bouwen van hun kerk. Het is verheugend dat in deze tijd die dingen anders lig gen, er is een Bisschoppelijk Bouw fonds, een centrale voor de kerken bouw, gesteund door de grote en kleine bijdragen der. diocesanen. Dat, ondanks en naast deze herhaalde spontane financiële hulp uit dikke eh smalle beurzen, een parochie-ge meenschap toch nog het initiatief durft te nemen tot een actie voor de eigen kerk, verdient het grootste res pect. Mgr vervolgde met enige sympa- tieke woorden aan het adres van al diegenen, merendeels parochianen, die door schenkingen in geld en na- tura deze kerk-actie hebben moge lijk gemaakt. Gij allen, zo sprak mgr, kunt uw verwachtingen t.a.v. Gods Elke prijsklasse. BURGSTEEG 3—5—12 NIEUWSTRAAT 1 hulp zeer hoog stellen, want op uw belangeloos offer zal Zijn zegen over vloedig neerdalen. Hierna verklaarde mgr de fancy- fair geopend, hetgeen door het door knippen van een lint werd bevestigd. De aanwezigen, versterkt met de talrijke bezoekers, die buiten de tent het officiële gedeelte moesten af wachten, hebben hierna druk ge bruik gemaakt van de vele attractie ve mogelijkheden tot het winnen van prijzen of prijsjes en daarmede reeds een belangrijke bijdrage geleverd voor een succesvol eindresultaat. Mgr Kramer heeft zich nog geruime tijd, in gezelschap van pastoor van Rijn, temidden van dit feestelijk ru moer opgehouden. De fancy-fair is hedenavond, zon dag- en maandagavond geopen Voor de jeugd organiseerde men zaterdag en zondagmiddag speciale attracties. Jaarvergadering VNL GEVEILDE PERCELEN Ten overstaan van Notaris J. C. yan Eek te Leiden is heden geveild: Woonhuis met erf en tuin Mariën- Poelstraat 27 in bod: 11.500,ko per: L. Zitman te Leiden, q.q. voor: 11.700. Ten overstaan van Notaris J. Fuhri Snethlage te Leiden. Winkelhuis met afz. bovenwoning Haarlemmerstraat 79/79a in bod: 28.000.koper: F. Jelsma te Oegstgeest, q.q. voor: f 31.000.Huis en erf Hoge woerd 142 in bod: 8.600.— koper: Ph. L. Th. M. van der Drift te Oegstgeest, q.q. voor: 11.000. Ten overstaan van Notaris A. H. Doyer te Leiden. Huis en erf Hoge- woerd 87 in bod: 11.200.koper: C. J. Meijer te Leiden q.q. voor: 11.200.Winkel/woonhuis en erf Kaiserstraat 3, in bod: 8.600.ko per: F. Jelsma te Oegstgeest, q.q. voor: 8.700.Woonhuis Prins Fre- derikstraat 6 in bod: 4-400.koper: J. Bleijie te Leiden, q.q. voor: 4.401.Woonhuis Dolengracht 15 in bod: 1.825.koper: J. J. L. Koet te Leiden voor: 1.915. Show van De Groot-Leiden lyiodehuis De Groot te Leiden hield gistermiddag in „Five Flies Cha let" te Warmond en gisteravond in „Het Gulden Vlies" te Leiden een show van modellen voor najaar en winter. Vijf mannequins toonden op vlotte en charmante wijze een zeer uitgebreide collectie. Een ruime keus heeft men kunnen maken uit combinaties van rokken met vest of jumper. De verrassende kleurstellingen speelden hier een voorname rol. De jumpers waren veelal import. Italiaanse met grote kragen, Engelse met kleinere kragen en een klassieke halslijn en ook wel Zwitserse. De rokken waren vanzelf sprekend in dit seizoen vaak van mo hair of mohair bouclé; ook zagen wij verschillende malen rokken van pool- vast en pletvrij fluweel, 'n materiaal, Huldiging van jubilaris Na meer dan 53 dienstjaren heeft donderdag 24 september afscheid ge nomen van de directie en bedrijfs leiding van de N.V. Vereenigde Touwfabrieken te Leiderdorp, de hr K. Karregat, baas in de afdeling He- kelarij. m Een hoogtijdag in de werkzame Toen dL loopbaan van de heer Karregat was ongetwijfeld 3 april 1956 toen de burgemeester van Leiderdorp hem de zilveren medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau opspelde. Toen hij donderdag door de onder directeur, de heer H. B. Haanappel en de bedrijfsleider, de heer I. Vo gelenzang in tegenwoordigheid van zijn chef, de heer J. H. Witkamp de personeelchef, werd ontvangen, werden uiteraard herinneringen op gehaald. In de toenmalige fabriek te Edam is KI. Karregat begonnen. Hij was toen elf jaar. Een zwarte dag voor het dorp en zijn bewoners was de brand van de fabriek in 1934. De Leidse Universiteit Geslaagd voor het candidaats- examen geneeskunde: de dames F. J. v. d. Beek te Leiden, V. Hartland te Arnhem, C. M. F. v. Schooten te Voorhout en de heren W. Dahmen te Leidschendam, C. D. v. d. Does te Den Haag, F. R. Hohmann te Den Haag, J. J. Keijzer te Oegstgeest, P. W. J. T. J. Kortmann te Boskoop, J. D. P. v. d. Linde te Waddinxveen, H. D. Meijer te Den Haag, G. F. de Pagter te Rijnsburg, J. H. Schwartz (U.S.A.). Geslaagd voor het doctoraal ex. II geneeskunde: de dames M. Over man te Voorburg en J. C. M. Stigter te Ter Aar en de heren W. J. M. Beenakker te Rotterdam, B. M. Gos lings te Leiden, R. P. Heijbroek te Aerdenhout, D. v. d. Kwaak te Lei den, A. H. Mulder te Waddinxveen en H. Tahl te Californië. Geslaagd voor het semi-artsex.: de heren H. R. Kraus te Warmond, W. J. Louwerse te Katwijk aan Zee, J. v. d. Noordaa te Leiden, A. G. S. v. Ramshorst te Leiden, J. L. Sonne- ville te Oegstgeest, H. v. d. Wal te Leiden, en R. T. R. Wentges te Rot terdam. Geslaagd voor het artsexamen: de heren A. G. Dissevelt te Leiden, L. F. Gast te Leiden, W. H. A. Govaert te Stein (L.), A. Lim te Leiden en C. Z. Salomé te Leiden. potlood en geest Oplossing No. 515. Horizontaal: 1. pergola, 6. pen, 7. aap, 9. et, 10. los, 12. ra, 13. motto, 15. stop, 16. eend, 17. peper, 19. el, 21. Ran, 22. Ne, 23. bas, 25. hes, 26. peridot. Verticaal: 1. pet, 2. en 3. grot, 4. la, 5, Aar, 6. penseel, 8. pardoes, 10. loper, 11. Steen, 13. mop, 14. oer, 18. pari, 20. lap, 22. net, 24. Se, 25. ho. kering de vergadering opende, mocht hij tot zijn vreugde consta teren, dat er grote belangstelling voor deze vergadering bestond. Een speciaal woord van welkom richtte hij tot de nieuwe geest, adviseur, kap. C. Netten. Notulen en jaarver slagen werden onder dankzegging goedgekeurd. Met financiëel verslag had bijzondere belangstelling, batig saldo bedroeg ƒ2013.— Het punt verkiezing bestuur had aller aandacht, want het gehele bestuur trad af en de heren B. Bekkering, J. van Zijp en C. Strijk waren niet herkiesbaar. De voorz. sprak de ver trekkende bestuursleden van Zijp en Strijk toe, hij bedankte hen voor het vele werk. dat zij verricht hadden voor de vereniging en deelde hun daarna mede, dat de vergadering had had besloten hen tot leden vai ver dienste te benoemen. Onder luid ap plaus speldde hij hun het zilveren speldje op en bood hun voor de lege uren nog een rokertje aan. De bestuursverkiezing gaf het vol gende resultaat: P. J. Bekkering, W. A. v. d. Berg, A. P. Driessen, J. Groe nendijk en J. Smeding. Bij het punt verkiezing voorz.. kreeg de heer Sme ding het woord en hij verzocht de vergadering nog geen voorzitter te benoemen, aangezien het bestuur nog besprekingen voert met een eventue le candidaat voor deze functie, waar mede de vergadering accoord ging. Ook zal het bestuur nog worden aan gevuld met een wedstrijdsecretaris. Daarna spraken de heren Van Zijp en Strijk nog enige woorden van dank. De andere agendapunten gin gen vlot onder de hamer door. Alleen bij het punt „training" kwamen de j tongen los. Ook in de rondvraag wer- den de sprekers voldoende beant- i woord en zo kreeg de heer Smeding als laatste de kans de scheidende j voorz., de heer B. Bekkering te be- I danken voor zijn leiding in deze laat- I ste moeilijke periode en hij overhan digde hem daarvoor een kistje siga ren. KEURING „DE OUDE LEIDSCHE" De Leidse Pluimveever. „De Oude Leidsohe". hield een pluimvee-keu ring voor jonge dieren in de zaal van de heer Van Meizen, Nieuwe Beestenmarkt. Keurmeester C. de Graaf uit Den Haag keurde en be sprak daarby de dieren op zeer leer zame wijze. Bij de grote Holandse Hoenders in de zwarte kleur behaalde J. A. Of ten met jonge hanen, le Z.G. 2e Z.G. 3e G.G. en G. terwijl hij bij de jon ge hennen zelfs een le Z.Z.G. no teerde met verder 2e Z.G.; 3e G.G. en driemaal G. Zilverzwart gelover- de Holl. Hoenders (hanen) behaalde J. A. Otten le Z.G. en 2e G.G. Bij de Rhode Island Reds waren ook goede dieren te bewonderen; J. Lambooy toonde de beste haan jong met le Z.G. verder 2e G.G. en V.G. L. Serlie daarentegen kwam met de beste hen le Z.G. en nog tweemaal G., terwijl J. Lambooy met zijn hen 2e Z.G. Bij de Hollandse krielen kwam F. v. d. Mark Jr met zilver Duokwin met G.G. uit de bus. Met wit be haalde dezelfde inzender G.G. en G. met witte hanen. Met vier zwarte hanen had hy als resultaat le Z.G., 2e G.G. en tweemaal G. terwijl hij met hennen le Z.G, 2e G.G.; 3e G.G. en G. uit de bus kwam. L. Serlie be haalde met blauw Holl. krielhaantje le Z.G., terwijl F. v. d. Mark Jr. met jonge hen blauw een 2e Z.G. no teerde. Het nieuwe lid Heidema bracht een zeer goed Java-haantje met le G. Ook in de Ned. Sabelpoot- krielen waren er eindelijk weer eens prima dieren. In dit moeilijk te fok ken ras behaalde F. v. d. Mark Sr. met in Rood Porcelein haan le Z.G., terwijl hij ook in die kleur met zijn hennen le Z.G. en 2e G. noteerde. Eveneens kwam Heidema met zijn Friese pellen met le Z.G. en 2e G. Tenslotte kwam L. v. d. Nieuwen- dijk Sr met zijn moeilijk te fokken Barneveld krielen goed voor de dag. Om bij „dubbel gezoomde" een le Z.Z.G. haan te brengen is een pres tatie, terwijl hij bij de hennen nog een le Z.G. 2e G.G. en 2 maal G. be haalde. De prijs voor de fraaiste gTote hoen was voor J. A. Otten, terwijl L. v. d. Nieuwendijk Sr de prijs voor de fraaiste Dwerghoen won. Leidse Agenda ZATERDAG, 26 SEPTEMBER „St.-Joris", Viering 50-jarig I staan. Feestavond in De Burcht, 7.45 u. nam. Jongerencontact-Leiden. Opening van het seizoen. Avondmis St.-Lode- wijkskerk. (7 u. nam.), Cabaret „de Kleine Vier", Foyer Stadsgehoorzaal, half negen. ZONDAG 27 SEPTEMBER Wereldrozenkransgebeddag Ro- zenkransbidden van 15 tot 17 uur in de S. Petruskerk voor vrede, wel vaart en wereldverbetering. Opening Verkennerstroeplokaal naast St. Petruskerk door wethouder J C. van Schaik, 1 uur nam. „St. Benulphus", H- Mis in kapel Hazewindsteeg (8.15 u* v.m.) waar na Rondvaart op de kaag. MAANDAG, 28 SEPTEMBER Jeugdconcert. Mij. v. Toonkfenst. Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Ed. Flipse, Stadsgehoorzaal 2 u. en 3.30 nam. Leidse Amateursfotografen: Leden vergadering. Voorz. J. C. Compelman over eigen werk. DINSDAG, 29 SEPTEMBER Leidse Middenstands Centrale. Dr P. Th. Posthumus Meyes: „Samen werking verticaal in de zaak, hori zontaal in zaken", In den Vergulden Turk, 8 u nam. K O Rotterdams Philharmo nisch Orkest, o.l.v Eduard Flipse; pianosoliste Annie d'Arco) Populair concert. Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. WOENSDAG, 30 SEPTEMBER Leidse Assurantieclub. Lezing over „Bedrijfsvormen", In den Vergulden Turk, 8 u nam. Rozenkranstocht, St. Petruskerk 8 uur nam. DONDERDAG, 1 OKTOBER „De Leidse Courant" bestaat 50 jaar. Receptie in ,,'t Gulden Vlies", 4 u-5.30 u nam. Zangdienst 3 Octoberviering m.m.v. Theo Olof en Adr. Blankenstein, Pie terskerk, 8 u nam. VRIJDAG, 2 OKTOBER Taptoe 3 October-viering. Aanvang half acht. ZATERDAG, 3 OKTOBER Programma der feestviering: zie „Feestwijzer". BIOSCOPEN De films in de week van 25 sept. 2 okt. zijn door de Kabh. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Een akker voor God", vol wassenen- Lido: „De Indische graftempel", 18 jaar. Luxor: „Het dagboek van Anne Frank", alle leeftijden. Trianon: „Al Capone", strikt volwas senen. Rex: „De zwarte baretten", 14 jaar. (Donderdag: „Gebuige a charge", 14 jaar). TENTOONSTELLINGEN Museum voor Volkenkunde: Expo sitie Zuidzee. (Dagelijks van 10 tot 5 uur; 's zondags van 15 uur) t.e.m- 5 oktober. Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werfpark 1: Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24. Zon en feestdagen 24 uur. Lakenhal: Groepstentoonstelling Nederlandse Kring van tekenaars (tot 5 oktober). 5 -V-dBÉiïi.r- heer Karregat inmiddels opge klommen tot baas trok met een zestigtal Volendammers en Edam mers naar Leiderdorp. De aanpassing aan de nieuwe omgeving viel velen zo zwaar, dat zij naar hun woon plaats terugkeerden. De familie Karregat en enkele andere gezinnen vestigden zich te Leiden en Leider dorp. Maar nu de heer Karregat, die vandaag (25 september) zijn 65e verjaardag viert en daarmede de pensioengerechtigde leeftijd bereikt, de kans krijgt naar Volendam terug te keren, grijpt hij die gelegenheid gretig aan, temeer, nu hij zich daar in een modern bejaardentehuis kan vestigen. De heer Haanappel feliciteerde hem gisteren allereerst met het bij na bereikt hebben van zijn 65e ver jaardag en spreker stak de loftrom pet niet alleen over de trouw en de werkzaamheid van de heer Karregat maar ook over diens hoge opvatting over de vervulling van zijn plichten als werknemer. Door zijn eenvoudige en bescheiden manier van optreden was de heer Karregat bij „zijn men sen" zéér gezien. De heer Haanappel kon hem bij zijn afscheid dan ook niets beters meegeven, dan de wens dat hij te zamen met zijn vrouw nog vele goede jaren in gezondheid en welstand, in hun geliefd Volendam, mogen door brengen. Ook de directeur, de heer ir. A. M. Zoek, kwam de heer Karregat per soonlijk de hand ten afscheid druk ken. Naast de sympathieke woorden ontvihg de heer Karregat nog een stoffelijk aandenken aan de V.T., dat wel zeer snel in rook zal opgaan. Burgerlijke Stand Geboren: Rudolphine Martine dr van M. Weijsters en H. A. de Meijer; Anton Nico zn van P. J. van Loef en S. B. Rietveld; Johnny zn van J. J. Frantzen en A. H. van Kooten; Jo hannes Cornelis Maria zn van C. P. Wijsman en J. C. Spruit; Helena Jo hanna Petronella dr van G. W. Steen- voorden en C. C. Rewijk; Hugo zn van J. Verkerke en N. Vink; Berenice dr van G H. Slegt en C. van Loon. Remco Paul zn van A. J. Salomé en M. S. Voorhagen; René Hermanus Pe trus Jules zn van J. J. Postma en J M. van Stein. Ondertrouwd: J. J. van Fruchten en K. G. Kuipers; J. Zandhuis en J. A. P. M. Helvensteijn; H. J. C. van Veggel en W. J. Bekooij: F. K. van den Broek en J W. Segaar; J. Hen zen en J. A. Tegelaar; C. van Oosten en M. C. van der Holst; C. W. Ver hoog en T. H. T. Kok; M. van Rooijen en R. A. Blok; T. Verbiest en L. Koe- lewijn; E. R. Boekamp en B. M. F. van Bemmel; F. J. J. Koek en J. P. Aarts; J S. Bonte en C. J. E. Helder; P. Visser en M. Harland: C. M. Knol en H. Penseel. Overleden: G. Braggaar 86 jr, we duwe van J. N. de l'Ecluse; J. S. -S. van der Vlist 62 jr, echtgenote van J. W. van der Reijden; J. van Amster dam Vz dag, dochter; J. Verhoog 69 jr, man; B. Spreij 66 jr, man; J. A. van Dijk 54 jr, echtgenote van J. P. van Es. dat de laatste jaren meer en meer ver werkt wordt, 'n Fluwelen rok met geklede blouse of jumper geeft vaak een chique effect. De modieuze suède jasjes zijn meestal aan de prijzige kant, maar .ve kunnen er dan ook enorm veel plezier van hebben en er lang mee doen. Zijn we een weinig uitgekeken op de kleur van het jasje dan laten we het eens een andere kleur geven, wat bij dit materiaal makkelijk gaat. Bijzonder mooi waren de suède jasjes, Spaanse import, waarvan zak' n en kraag af en toe in dezelfde kleur zijn afgebiesd. Een heerlijke dracht zijn deze jasjes ook over een costuum. De klassieke costuums in ruitdes- sinds waren van Engelse of Schotse import. Veel hoeven wij u hierover niet te vertellen. U weet dat de En gelsen en Schotten meesters zijn in het ontwerpen van ruiten. De Schot se ruiten zijn over het algemeen wat feller dan de Engelse. ^witsers waren de jersey japonnen en deux-pièces; deze werden o.m. in een nieuwe modekleur: kardinaal rood en ook wel in ruitdessins ge toond. Een rijke keus was er ook op alle gebied voor de grotere maten, zowel in het geklede als in het sportieve genre. Veel belangstelling was er voor de Angora japonnen, welke geheel met zijde gevoerd zijn en dus ?oed in mo del blijven. Eén van de mannequins toonde ons een zeer mooie creatie van brocaat. Effen lila was de blouse hiervan; de rok een streep in de kleuren groen, - lila en grijs De sieraden, die bij deze «M* ™e8e>}s. overvloed van copy, tot toiletjes gedragen werden waren van maan(*ag blijven liggen. NIEUWKOOP Boottocht bejaarden. Het be stuur van de H. Hartstichting heeft de bewoners van het Bejaardentehuis wederom een onvergetelijke dag be zorgd. met de „Pax" van rederij v. d. Ruit zijn een vijftigtal bejaarden een hele dag uit varen geweest. Om 9 uur gistermorgen lag de „Pax" gemeerd in de Wetering voor het tehuis en het was al 6 uur, eer het gezelschap weer thuis was. Onder de opvarenden bevond zich ook pastoor v. Rooyen, de heren H. Markman, H. J. Bos, C. Kwakken- bos en C. C. J. v. Vliet bestuursleden van de Stichting, alsmede de Eerw. Overste met een drietal zusters. De tocht ging de grote plas over naar Slikkendam en vandaar naar Uit hoorn, waar in het Oude Regbhuis een verfrissing werd aangeboden en de boterham gebruikt. Vandaar ging het via Tolhuis naar Alphen a. d. Rijn. Bij 's Molenaars werd de lunch ge bruikt. Toen ging het de Rijn af naar Zwammerdam en via de Ziendesluis kwam men weer op de Zuiderpias. Onderweg hebben allen veel gezien en veel genoten, waartoe het mooi® weer niet weinig bijdroeg. De stem ming aan boord was prima en allen hebben een fijne dag gehad, waarvoor men de heren van het bestuur heel dankbaar was. 0UD-ADE K.V.P. Een verslag van de K.V.P.-vergadering moest, tot onze de firma J M. Visser uit Den Haag. Zij hebben het voordeel individueel te zijn en dus nergens anders ge kocht of gedragen worden. Zij kleed den de getoonde modellen op char mante wijze af. E. M. B.—E. DE KWAKEL Collecte kerkbouwfonds De ge houden collecte voor het bouwfonds der nieuwe r.k. kerk heeft de mooie som van 1064.opgebracht. Een feest en een afscheid Lifn Aan de academie voor bouwkunst zijn geslaagd voor het diploma ar chitect HBO de heren G. van Balle- gooijen en G. H. Bellaard te Lei den. 1 Oktober a.s. zal het 40 jaar ge leden zijn, dat de heer J. H. Koevoet aangesteld werd als kassier op de Leidse Veemarkt. Donderdag e.k. om 9.30 zal in het Waaggebouw in een bijeenkomst dit feit feestelijk worden herdacht. „WANDELKRING" en D.E.V. Verslagen van de Wandelkring „Leiden en omstreken" en van de Leidse tuiniersvereniging „D.E.V." moesten, wegens overvloed van copij, tot onze spijt, tot maandag wachten, is van eminent belang. Het buiten- Tien jaar geleden werd op initia tief van rector Keet te Lisse voor de bloembollenstreek de Mater Amabi lisschool opgericht. Zondag a.s. zal dit 10-jarig bestaan op enigszins feestelijke wijze worden gevierd. 's Morgens wordt in de St. Agatha- kerk te Lisse om 11.30 een plechtige H. Mis opgedragen door de stichter van de school, rector Keet, geassis teerd door de vroegere godsdienst leraar van de school, kapelaan de Korte en kapelaan Tweehuyzen. 's Middags zal in het KAB-gebouw een receptie plaats vinden van 3.30 tot 5 uur, waarbij tevens afscheid zal worden genomen van de voorzitter Th. Zwetsloot en de leidster mej. Homan. Des avonds wordt om half 8 in Treslong door de toneelgroep „Puck' een toneelspel opgevoerd. Gedurende de voorbije 10 jaar hebben ongeveer 700 meisjes de Ma ter Amabilisschool bezocht. Het spreekt daarom van zelf, dat vele leerlingen en oud-leerlingen op deze jubileumdag van hun belangstelling blijk zullen geven. Uiteraard zullen ook de ouders gebruik willen maken van de gelegenheid, de H. Mis als mede de receptie bij te wonen. 's Avonds zijn alleen de leerlingen en oud-leerlingen met hun echtge noten of verloofden bij het toneelspel in Treslong uitgenodigd. De H Mis in de Agathakerk worden opgeluisterd door een koor, gevormd uit leerlingen en oud-leer lingen met begeleiding van orgel en trompet. Afscheid. Voor de heer Zwetsloot betekent deze feestdag tevens een afscheid. Noodgedwongen zal hy zich uit het werk moeten terugtrekken, hetgeen hem niet licht zal vallen, daar hij 10 jaar lang met groot enthousiasme als voorzitter het werk van de M.A. School mogelijk heeft gemaakt. Ook mej. Homan verlaat slechts node de school. Bij de meisjes won zij allerwege het vertrouwen. De ge weldige groei van de school is dan ook voor een zeer groot deel te dan ken aan haar onvermoeibare inspan ningen. Opening cursusavonden LTB en KVOB Door de kath. verenigingen van de LTB en KVOB wordt een wintercursus gehouden over „Plan tenziekten in bol- en knolgewassen". Vrij dagavond had daarvan de ope ning plaats in het gebouw van de Plantenziektekundige Dienst aan de Heereweg. De heer C. G. v. d. Aard weg sprak hierbij namens beide or ganisaties een welkomstwoord, in het bijzonder tot de heer H. J. Wezen berg, Rijkstuinbouwconsulent, de heer C. A. Gehrels en andere geno digden. Het is op veler verzoek dat deze cursus weer wordt gegeven. Thans gaat deze cursus geheel uit van bovengenoemde urganisaties, welke zich hiervoor speciaal inspan nen. De heer Wezenberg was verheugd over de grote opkomst. Hij waardeer de het zeer, dat de leerlingen in deze winter weer zovele avonden voor de studie willen benuten en daardoor hun kennis verrijken. Hierna nam de heer Gehrels het woord,die deze cursus zal leiden. Hjj was blij zoveel bekende gezichten te zien. Deze cursus is van zeer groot belang in verband met de vele ziek ten die zich steeds weer in de bol gewassen voor doen. De bestrijding land stelt zeer scherpe keuringen in. Daaraan kunnen wij voldoen mits men de nodige vakkennis bezit. De cursus zal 20 avonden in beslag ne men en wordt telkens op vrijdag avond gehouden. Er zijn 3 delen: overzicht schimmels, insecten, aal tjes; 2. ziekten en bestrijding daar van bij tulpen en hyacinthen; 3. idem bij narcissen. Er is voor enige belangstelling nog N00RDWIJK DE MOEILIJKHEDEN IN DE STICHTING VVV. Enige weken geleden maakten wij gewag van de uitspraak in kort ge ding tegen de Stichting VVV. aan hangig gemaakt met het doel, de ontruiming van de dienstwoning door de heer Kleine Staarmann te bevorderen. De rechter oordeelde het gegeven ontslag van twijfelach tige aard en besliste, dat de woon ruimte niet kon worden gevorderd. De uitspraak van de Leidse Kanton rechter aangaande het aan de heer Kleine Staarmann gegeven ontslag- op-staande-voet, zal op woensdag 7 oktober a.s. plaats hebben. Tevens heeft de heer Kleine Staarmann de VVV een proces aangedaan voor een belangrijke schadevergoeding. Ook mej. Nijssen heeft een proces tegen de stichting lopen; de zaak zal door de Kantonrechter behandeld worden op donderdag 1 oktober a.s. Mej. Nijssen was door de directeur van de stichting aangesteld als informa- trice. Toen zij zich echter op de eer ste dag van het overeengekomen dienstverband aanmeldde, werd zij door een der bestuursleden, zonder meer naar huis gezonden. OPHEFFING AVOND- AMBACHTSTEKENSCHOOL Uit goede bron wordt vernomen, dat de Noordwijkse Ambachtsteken- school, die negéntig jaar heeft be staan, zal worden opgeheven. De aanleiding hiertoe is, dat bij het be stuur bericht is ingekomen, dat geen rijkssubsidie voor de kleinere am bachtsscholen zal worden verstrekt. Het opheffen van deze nuttige on derwijsinrichting zullen velen in de gemeente Noordwijk betreuren! Door de Rijkswaterstaat werd in het openbaar het maken van een voetgangerstunnel in de rijksweg Amsterdam-Den Haag te Wassenaar aanbesteed. Deze tunnel zal komen nabij de ingang van het dierenpark tussen de Raaphorstlaan en de Hout- Bij deze tunnel zullen vier toe gangswegen komen, twee aan iedere kant, waarvan de hellingen zo ge leidelijk glooiend gemaakt worden, dat kinderwagens en fietsen gemak kelijk naar beneden en naar bo.ven. kunnen worden gereden. Deze tunnel zal ongeveer 50 meter lang worden en vier meter breed. Een verkeers- sluis zal het verkeer in staat stellen ter plaatse ook links af te slaan. Voor de aanbesteding waren 22 be langstellenden. De laagsten daarvan waren: v. d. Bron Visser uit 's-Gra- venhage met ƒ390.000; N.V. Aann. Mij. P. Bokhoven uit Gouda 387.000; Alg. Ing.-bur. Krikke, Zeist, ƒ382.200: Aann. bedrijf A. Kraal uit Utrecht ƒ355.000 en de N.V. N.B.M. Zaandam uit Zaandam met 349.500. Het werk werd nog niet opgedragen.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2