Maximiliaan van Oostenrijk staat in een feest van 18.700 haringen en 180 paarden Scherp R.K. Bouwvakarbeiders, Leiden, bespraken herziening van de C.A.O. LIGTVOET Gangetje 12 Telefoon 23005 VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA Behendigheidswedsirijden op 'i Levendaal p-': f Leiden wacht weer op zijn feest: 3 oktober. Er cal geen stad in Nederland zijn, waar een feest zó de gehele familie op de been brengt en de burgerij beroert als Leiden. Bedrijven en winkels zijn die dag gesloten, en kom daar nu eens in een andere stad om. Het is een gehele dag feest voor iedereen. Dit legt een speciale verantwoording op de schouders van het bestuur van de 3-October- yereniging, die de feestelijkheden moet verzorgen. Het bestuur is zich die verantwoording bewust en zéér gewetensvol wordt elk jaar gestreefd naar het beste programma, dat tot in alle onderdelen goed georganiseerd is en geen ruimte voor teleurstellingen laat. aan, de hoofdpersoon uit de optocht. Want Maximiliaan is de man van dit feest. Het bestuur heeft zelfs Aartsher tog Otto van Habsburg, de thans nog in Duitsland levende telg van het Habsburgse huis uitgenodigd naar Leiden te komen. De Aartshertog heeft schriftelijk geantwoord dat hij in Spanje drukke bezigheden heeft. Hij wenste echter de stad Leiden 'n prettige feestdag toe. Men ziet: kos ten noch moeiten worden gespaard om dit feest groots en waardig te maken. Men maakt ook reclame. Langs de Rijksweg staat aan beide zijden van het viaduct te Oegstgeest een bord met een opwekking naar Leiden te komen. 3 Oktober op n zaterdag 3 Oktober valt op een zaterdag dit jaar. Dit brengt eigen moeilijkheden met zich mee. Het is een dag, waar op de middenstand niet graag haar winkels sluit, huisvrouwen moeten met hun inkopen een gehele dag overbruggen van vrijdag tot zondag. Een ander nadeel is, dat de Leide- naars nu „maar" een halvedag vrij hebben. Hoe het zij: iedere dag is een goe de 3 oktoberdag, als de ware stem ming er maar weer is. Dit is op de eerste plaats afhankelijk van 't weer. Maar ons land heeft zoveel zomerse dagen voor de maand in petto ge- hpuden, dat er gegronde hoop be staat, dat ook de derde oktober nog kan meegenieten van een koeste rend zomerzonnetje. Geen afwijkingen. Men zal niet verwachten dat het programma van het drie Octoberbe- stuur sterk zal afwijken van dat van andere jaren. De taptoe, de reveille, de uitdeling van haring en witte brood treft men weer in de feest wijzer aan. We vragen ons af of de Leidenaar wel gelukkig zou 2ijn met een ander programma. Men zou zich waarschijnlijk zonder dit alles niet echt thuis voelen. En vooral de vele oud-Leidenaars, die terugkeren naar hun stad, zouden ingrijpende veran deringen, die hen niet herinneren aan de tijd van weleer, afwijzen. Er is feitelijk slechts één ingrij pende verandering en dat is de feest wijzer, die een moderner omslag heeft gekregen. Men treft op het ti telblad Maximiliaan van Oostenrijk potlood No. 515. Horizontaal: 1. overdekte booggang in tuinen, 6. puntig voor werp, 7. bekend dier, 9. voegwoord (Fr.), 10. niet vast, 12. deel van de mast, 13. zinspreuk, 15. kurk, 16. zwemvogel, 17. specerij, 19. oude leng temaat, 21. gemalin van de zeegod Aegir, 22. scheikundig eleme.nt (afk.), 23. zangstem, 25. blauwe boerenkiel, 26-. valse smaragd. Verticaal: 1. hoofddeksel, 2. voeg woord, 3. onderaards gewelf, 4. mu zieknoot, 5. rivier in Zwitserland, 6. schilderskwastje, 8. plotseling, 10. soort sleutel, 11. bekend Nederl. schil der, 13. kwinkslag, 14. aardsoort, 18. weddenschap, 20. stuk stof, 22. keu rig, 24. scheikundig element (afk.), 25. uitroep. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 514. Horizontaal: 1. ha, 3. moed, 7. raap, 9 Eos, 11. oma, 12. eens, 14. rond, 16. la, 18. rede, 20. Edom, 22. de, 23. nona, 25. leek, 27. man, 29. sté, 30. ever, 32. ferm, 33. ka. Verticaal: 2. arm, 3. ma, 4. open, 5. den, 6. os, 8. aard, 10. Oslo, 11. oord, 13. eden, 15. Oene, 17. amen, 19. eelt, 21. dame, 24. oker, 26. Eef, 28. ark, 29. st. 31 V.M. Dit rijtuig werd speciaal vervaardigd in opdracht van het 3 Octoberbestuur voor de optocht van volgende week zaterdag. Het zal plaats bieden aan de achtjarige Maximiliaan, die in 'n kleurige stoet omringd wordt door edellieden en hun dames, schildkna pen en andere hof-hoogwaardig heidsbekleders. Voor prima pasfoto's fofc-CtM 3 I TH DiCNunrr Zang. Aan de zanguitvoering door de Christelijke zangvereniging „Ex Ani mo" in de Pieterskerk neemt dit jaar ook de befaamde violist Theo Olof deel. Men vraagt aandacht voor de vioolsolo „adagio in G" van J. S. Bach. Van de taptoe geen nieuws. We hopen weer op een lange, gezel lige stoet met veel licht en vlaggen. Het Lunapark opent vrijdagavond zijn twee ingangen: aan de Rijnsbur- gersingel en de Stationsweg en men kan er weer uit aan de Marislaan, tegenover de Aloëlaan en nabij het Stationsplein. De commissie voor de kermis heeft weer koolas en stro ge reed staan, voor als het soms mocht regenen. Men heeft nu ook de be schikking over de verkeersweg over het Schuttersveld en een asfalt- voetpad. De attracties zijn weer goed verklaarde men ons. Veel haringen. Aan de uitdeling van Haring en Wittebrood nemen 10.345 personen deel. Dat is een paar honderd meer dan het vorige jaar en deze stijging is waarschijnlijk te danken aan de opwekking in de Leidse pers deze tra ditie in ere te houden. Uitdeling is geen „bedeling". Zaterdagmorgen staan in de Waag 10.800 broden van 400 gram gereed en 18.700 haringen. De jeugddrum band „De Burcht" veraangenaamt het wachten. Voor de scholen is een tekenwedstrijd uitgeschreven. De kinderen hebben er plezier in her inneringen aan het feest zwart op wit te zetten. Ten hoogste twintig tekeningen per school zullen wor den ingestuurd. Een jury zal keuze maken. De behendigheids wedstrijd voor automobilisten belooft weer even ge zellig te worden als enige jaren ge leden. Een en ander vindt plaats op het Levendaal en van de deelnemers wordt onder meer gevraagd het rij den op een wip, een rem-proef, een rijproef met een hand etc. Er zijn bijzonder mooie prijzen, ook voor dames; belangstellenden kunnen zich nog tot maandagmiddag aan staande vijf uur opgeven bij de heer Steinbach, per adres Leidse Jeugd- actie, Stadhuis Leiden, tel. 20041. Voor de kinderen is er poppenspel door Onderwaters Theater Minia tuur: „Jan Klaassen en Katrijn vie ren het 3 oktoberfeest. De tijden en plaatsen zijn: van 8.30—9 uur Kooi- laan (Medusastraat), van 9.159.45 uur Zeemanlaan (van 't Hofstraat) en van 1010.30 uur 5 meiplein (Rooseveltstraat). Vriendelijk ver zoek van de poppenspeler vooral de kinderen voorop te laten staan. Optocht. Tenslotte is er de hoofdschotel: de optocht, die Maximiliaan de Eerste (14591519) door de Leidse straten voert. Maximiliaan was de grond legger van de Habsburgse wereld macht. De stoet slaat alles wat tot nu toe op dit gebied vertoond is, vertelt ons de commissie. Er zijn 180 paarden en berijders, die van dichtbij en ver komen, zelfs uit Ede en Nijkerk. 900 tot 1000 personen lopen in de stoet mee. Direct al bij de opening van de optocht vragen de schildknapen de aandacht, die op ponny's gezeten zijn. De 'momenten zijn: „De ouders van Maximiliaan"; intocht van Fre- derik III, vergezeld van zijn zoon Maximiliaan; het huwelijk van Maxi miliaan met Maria van Bourgondië; doop van Karei V, kleinzoon van Maximiliaan, inhuldiging van Maxi miliaan in Leiden in 1508; afgevaar digden van de landen waarover kei zer Maximiliaan regeerde; slot-praal- wagen. Over de route kan nog gezegd worden, dat zij slechts voor een deel over de Hooigracht zal rijden (in verband met het leggen van een nieuw wegdek) waarna men over de ir. Driessenstraat en Middelstegracht de weg tot aan de Nieuwe Rijn ver volgt. 's Avonds zijn er weer caba ret met Roland Wagter, die ditmaal een familie-quiz-programma ver zorgt, hosfeest en vuurwerk. Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift ge titeld „De optische refractie van op lossingen van alkalihalogeniden in water", de heer H. W. Joustra, ge boren en wonende te Leiden. Geslaagd voor het Doet. ex. Ned. Recht de heren F. C. F. Sterrenburg te Alphen a. d. Rijn, T. J. Höppener te Leiden, J. P. B. M. v. Dijk te Rot terdam en J. v. Mulbregt te Delft. (Advertentie) De films in de week van 25 sept. 2 okt. zijn door de Kath. Filim Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Een akker voor God", vol wassenen. Lido: „De Indische graf tempel", 18 jaar. Luxor: „Het dagboek van Anne Frank", alle leeftijden. J Trianon: „Al Capone", strikt volwas senen. Rex: „De zwarte baretten", 14 jaar. (Donderdag: „Getuige a charge", 14 jaar). De Katholieke bouwvakarbeiders- bond „St. Jozef" hield gisteravond in „De Kleine Burcht" een bijeenkomst, waarin de beschrijvingsbrief behan deld werd voor de gewestelijke ver gadering, die morgen, zaterdag, in Den Haag gehouden wordt. Op die vergadering zal gesproken worden over „de algehele herziening van de C.A.O. voor bouwvakarbeiders, schilders en stucadoors. Die herzie ning was daarom gisteravond ook te Leiden onderwerp van gesprek. In hoofdzaak komt de herziening van de C.A.O. daarop neer, dat de bouwvakarbeiders een loonsverhoging wensen van 13Vs pet. t.w. 5 pet. loon- opslag en 8V2 pet. voor sociale voor zieningen etc. Daarbij stond men ook de afschaf fing voor van de registratiekaart voor bouwvakarbeiders. In verband met een en ander werd er door de penningmeester, de heer J. Verloop, op aangedrongen specificatie te ver langen van het op de loonzakjes aan gegeven bedrag. Tot de verlangens behoort voorts een „bromfietsenver goeding" van 4 cent per kilometer, met een minimum van 0.50 per dag, op voorwaarde dat de werknemer wer kelijk 25 kilometer per dag moet rij den. De vacantie zou gewijzigd moeten worden in die zin, dat er 15 vacan- tiedagen zijn voor volwassenen, waar van negen dagen achtereen; voor jeugdige werknemers zou de vacan tie 19 dagen moeten bedragen, waar van 13 dagen achtereen. De vacantieregeling wierp nogal wat stof tot spreken op in verband met de moeilijkheid van vacantiesprei- ding, tengevolge waarvan de vader van een gezin soms vrij was, terwijl zijn kinderen nog (of weer) op school ztaen. Een andere wens was voorts de va- cantietoeslag te stellen op 80 maal een uurloon in plaats van op 3 pet. van het salaris. De heer Verloop gaf de vergadering indien gewenst een verklaring van wat in het ontwerp bedoeld wordt. Voorafgaande aan de bespreking van de beschrijvingsbrief had de g.a. pater S Keulards, een kort woord van aanbeveling gesproken voor Ge westelijke Sociale School van de K.A.B. Burperliike Stand Geb.: Hubertina M., d. v. E. J. Ho- gervorst en A. A. Stokman; Jacobus M„ d. v. N. L. v. d. Salm en J. A. Janson; Bernadette A. C.M., d. v. J. F. de Groot en M. E. Nieuwenhoven; Michiel, z. v. G. Mussies en I. Gouwe loos; Hendricus A., z. v. J. A. van Mierlo en M. M. Weijters; Veronica M„ d. v. G. v. Slingerland en A. M. C. Elderhorst; Adrianus H. M., z. v. A. v. d. Kamer en M. A. H. Pelgrim; Maria L., d. v. A. Blom en P. Ouds hoorn; Jacob, z. v. H. Overduin en J. v. Leeuwen. Getr.: P. Harland en J. W. Ver- horik; P. J. Hartevelt en M. P. J. Heinen; J. Laterv er en A. J. Sitée; J. A. J. Vis en E. M. Wijnnobel; G. J. Abrahams en J. Meertens; J. J. v. d. Neut en S. Neuteboom; J. Dieben en J. Bekooij; A. Zigtema en L. R. Hoppe; T. Poot en C. v. d- Oever; J. Bloemendaal en H. Wendt. Generale repetitie van de Koraalmuziek In het Waaggebouw werd gister avond de repetitie gehouden van de koraalmuziek, die in de vroege och tend van 3 oktober ten gehore zal worden gebracht. De zangers werden welkom geheten door de voorzitter van de 3 octobervereniging, mr. Ph. J. de Ruyter de Wildt. In het bijzon der richtte hij zich tot een jubilaris van die avond, de heer N. J. Brouwer, die 60 jaar, vanaf de oprichting van de 3 octobervereniging had meege zongen, terwijl zijn vader een der oprichters van de 3 octobervereni ging is. Uit erkentelijkheid bood hij hem onder applaus een geschenk aan. De heer Brouwer dankte in ge voelvolle woorden voor dit geschenk, de koraalmuziek vond hij een der mooiste numers van het programma. Mr. de Ruyter de Wildt was dit met spreker eens en hij stelde het zeer op prijs, dat hier altijd zo veel be langstelling voor is. Hij bracht dank aan de heer Stenz voor de belangloze medewerking. Op 15 oktober resp. 16 november 1959 zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heren C. Maas, chef-patissier en H. van Os, chef-etaleur, beiden thans werkzaam in het filiaal Leiden, bij de N.V. Hema in dienst traden. De jubilarissen zullen, tijdens een hen op dinsdag 13 oktober a.s. aan te Rieden feestavond in het Sint An- tonius clubhuis, Mare 43, in tegen woordigheid van familie, vrienden, het personeel van filiaal Leiden en enkele genodigden, door de directie worden gehuldigd. Leidse Agenda VRIJDAG. 25 SEPTEMBER KVP-Leiden. Ledenvergadering, St.-Antoniusclubhuis, 8 uur nam. DEV. Dahlia-avond, Clubhuis speeltuinver. „Oosterkwartier", Bor- neostraat, 8 u. nam. ZATERDAG, 26 SEPTEMBER „St.-Joris", Viering 50-jarig be staan. Feestavond in De Burcht, 7.45 u. nam. Jongerencontact-Leiden. Opening van het seizoen. Avondmis St.-Lode- wijkskerk. (7 u. nam.), Cabaret „de Kleine Vier", Foyer Stadsgehoorzaal, half negen. APOTHEKERSDIENSTEN Geopend apotheek Herdingh Blan ken Hogewoerd 171, tel. 20502. ,Zachijes mei de deuren!' VOIGENS GOEDE gewoonte is ook K. O. het toneelseizoen begon nen met een luchtig toneelstuk en wel met het blijspel van de Fransman Michel Fernand „Zachtjes met de deuren". Deze raad wordt in dit stuk bepaald niet opgevolgd, integendeel: er wordt geducht met deuren gesme ten, klaarblijkelijk om de sfeer aan te duiden in het huis te Parijs, waar pa en ma wonen tegelijk met hun twee dochters, hun zoon en oma. Iedereen doet in dit gezin wat hij of zij wil, iedereen smijt met deuren, iedereen leidt z'n eigen leventje en het geheel is een wanordelijke chaos. Zo'n huishouden van Jan Steen is op de planken wel leuk, want in ieders achterhoofd speelt de troostrijke ge dachte: „Bij mij thuis is het toch nog niet zó erg". Vanzelfsprekend is zo'n janboel een goede voedingsbodem voor allerlei dolle situaties, die dan weer gelegenheid bieden aan de ar- tisten eens te tonen wat zij kunnen. Er zijn in dit spel verschillende grap pige vondsten o.a. de oude oma, die 's avonds en zelfs 's nachts een „vriend" van 72 jaar ontvangt, wie zij door vals spelen met kaarten een aardig sommetje weet af te zetten. Overigens is er naar onze smaak wel wat te veel nadruk gelegd op het la waai; zelfs als men de noodzaak om over lege plekken heen te spelen in aanmerking neemt. /"^NDER REGIE van Ko van Dijk heeft de Nederlandse Comedie dit Franse blijspel met felle kleuren uitgebeeld. Zelf wist hij als vader van dit chaotische gezin het hoofd boven water te houden en zelfs een paar heel goede scènes te maken, waar geen lawaai aan te pas kwam. Uitstekend waren bijv. de gesprekken met zijn trouwlustige zoon Frangois (een levendige rol van Ramses Shaf- ty) en met diens vriendinnetje, dat wist wat zij wilde, gespeeld door Rita Maréchal. Heel goed op elkaar afge stemd waren ook Ko v. Dijk en mevr. Jacqueline RoyaardsSandberg, die fijntjes de oude oma met moderne al lures speelde. Mimi Boesnach had het als weinig begrijpende moeder niet gemakkelijk, maar dat was ook wel te vergeven tegenover dochters als de film-diva in spe van Heieen van Meurs en het meisje met het moederinstinct (Femke Boersma). Als complete tegenstelling tot de drukke familie fungeerde Allard v. d. Scheer als de sloom-laconieke aan. bidder van één der dochters; als con trast wel grappig bedacht. En ten slotte was er nog Peronne Hosang, wier voornaamste taak was als dienst meisje de deuren extra te laten knal len. Jan Blok zei niets; hij kwam al leen maar uit de badkamer. Het publiek heeft zich door alle lawaai heen wel geamuseerd en me vrouw Royaards kreeg een bouquet bloemen aangeboden. ZUSTER CATHERINA. Zuster Catherina van het. Carmeli- tessen-looster aan de Oude Vest gaat na vijf en twintig jaar in Leiden ge werkt te hebben van een welver diende rust genieten. Zij neemt haar intrek in het klooster aan de Amstel- veenseweg te Amsterdam. Zij is thans tachtig jaar oud. Haar verdiensten liggen op de eerste plaats op het ter rein der zielzorg. Vele jaren achter een heeft zuster Catherina volwasse nen voorbereid op de doop en de Eerste Communie. Ook kinderen, die voor verlate doop en communie moesten worden opgeleid, werden aan haar bijzondere zorg toever trouwd. In het tehuis was haar de zorg van de kleine kinderen toévetrouwd, spe ciaal voor de godsdienstlessen en de catechimus. Beste wensen begeleiden haar. De politie heeft een 45-jarige werkman uit Leiden aangehouden wegens diefstal van een fiets. Tevens heeft men aangehouden een 43-jarige metaalarbeider uit Leiden die ver dacht wordt van heling van dit voer tuig. Het nieuwe verkennerstroeplo- kaal van de St. Lodewijksgroep te Leiden naast de St. Petruskerk wordt zondag a.s. ingewijd en officieel in gebruik genomen. De opening zal worden verricht door de wethouder van onderwijs, de heer J. C. van Schaik om 1 uur nam. LEIDERDORP De B.B. oefende. Ter verkrijging van het vaardigheidsdiploma vond voor de blokploeg Centrum een oefe ning plaats op een terrein aan de Mauri tssingel. Verondersteld werd, dat enkele brandbommen waren ge vallen waardoor branden waren ont staan en enige slachtoffers waren ge vallen. De oefening werd bijgewoond door de heer Ros, kringhoofd van district Alphen a. d. Rijn en de heer Noord, waarnemend kringhoofd. De uitslag werd na afloop bekend ge maakt in het gemeentehuis waar alle werden ontvangen en welkom gehe ten door de heer Kronenburg. De heer Ros deelde mede. dat alle deel nemers t.w. de gehele ploeg, geslaagd waren. Er werden 95 van de 120 pnt. behaald. Hoewel de werkelijkheid bij dergelijke oefeningen nooit te bena deren is had hij lof voor de ernst en het serieuze werken. Het blokhoofd van deze ploeg, de heer Schmidt, dankte de juryleden voor het afne men van het examen. Geslaagd zijn: Th. J. C. Schmidt, blokhoofd: J. Riet veld, waarn. blokhoofd: S A. Reijer- se, F. v. 01st, J. Kok, L. de Witt, J. v. d. Bos, M. A. v. Ingen Schenau, A. Verbeek, C. Zaal, J. Marijt. D. A. Blijleven, W. Schalkers. A. P Did- den, A. Kossen, A. v. Meeteren, D. de Jong, G. v. Driel, mevr. N. v Tol en mej.'G. Los. ZOETERWOUDE- LEIDERDORP RKSV Meerburg. Met zeer veel voldoening kunnen bestuur en leden van de RKSV Meerburg, afd. zaal- sporten, terugzien op de geslaagde kontaktavond van 20 sept. j.l. Niet alleen door de orginele manier van zaalversiering, doch ook door het be schaafde gedrag van de jongeren. De dansmuziek werd verzorgd door de heer W. Pieterse. In het openings woord memoreerde de voorzitter, de heer H. v. d. Hoeven, het behaalde kampioenschap door het eerste heren volleybalteam, de verschillende be haalde prijzen en het succes van de afd. badminton op het tournooi in Vlaardingen, n.l drie derde plaatsen, tw. dames enkel heren dubbel en gemengd dubbel. Op het volleybal- tournooi van de vereniging Professo- renwijk te Leiden wisten zowel het eerste herenteam als het eerste da mesteam beslag te leggen op de eer ste prijs. Pit zit er dus beslist wel bij deze nog jonge vereniging. Voor ok tober kan men zich nog als lid opge ven. Vooral bij de afd volleybal kun nen nog enige heren geplaatst wor den. Voor de afd. volleybal zal a.s. maandag de trainer aanwezig zijn. De dames trainen dus van 8 tot 9 en de heren van 9 tot 10 uur. 2* Verloren. Gouden da meshorloge, omg. Zijlpoort Haarlemmerstraat. Te gen beloning terug te be zorgen: Stationsweg 35. 3? Dames! Het Kappers- huis staat bovenaan met ziin permanent. Vraagt on ze Rani permanent een groot succes. Bespreekt vroegtiidig. Wii werken m. eigen kracht Heren be zoekt de kapoer voor las tig haar. Het Kappershuis. Aoothekersdiik 8. tel. 26218 2 Nette werkster gevr. maandag-, donderdag- en vrijdagmiddag. Witte Sin gel 95. 2 De grootste keuze in binnen veringsmatrassen vindt U bij De Kleine Winst, Haarlemmerstr. 51, Leiden. 1-pers. v.a. 48.75: 2-pers. v.a. 74.50. 2 Rijwielen. Prima da mes- en herensportrijwiel, tevens meisjesrijwiel, lft. 8 jaar en jongensri.jwiel 10 12 jaar en een pracht jongensrijwiel merk Stok vis, leeftijd 78 jaar. Le vendaal 47. hoek Oranje boomstraat, Leiden. 2 Metalen strijkplank 16.95. Luxe uitvoering. Extra zwaar buismate riaal, crème gemoffeld. In verschillende standen ver stelbaar. Voor deze prijs koopt U alleen bij: I.V.A., Haarlemmerstr. 48, Nova, Noordeinde 43, Leiden. 2* Metalen boekenrekje ƒ1.59, om aan de muur op te hangen; metalen fruit schalen, diverse modellen ƒ1.49. Metalen kapstok, 5 haken en hoedenrek 2.98 enz. enz. I.V.A., Haarlem merstr. 48, Nova, Noord einde 43, Leiden. Super ontvanger TV 5595 f 945.- Zie nu zelf hoe voornaam, elegant, mo dern, hoe technisch volmaakt deze toestellen zijn. Voor uitgebreide kleur enjolders en demonstraties: 2 Pracht kop en schotels. modern decor 69 ct. Nest schalen, crème aardewerk 5-delig 2.65: Een-pits olie stel 5.50 drinkglazen, 6 st 65 ct. Afwasborstel 29 ct. Prima dweil 39 ct. Victo- rie-bazar, Hogewoerd 31 en 73. 3? Zeemlappen tegen hal ve prijs!! Prima kwaliteit zeemleder van zeemleerfa- briek „Roorda". Alleen he le huiden .grote maat 2.98. 4.50. 5.98. Nu met adver tentie voor 1.49, 2.25, 2.99 I.V.A., Haarlemmerst 48. Nova, Noordeinde 43, Lei den. 3? Te koop van part. scooter, Bella 200 c.c. van 1958, 17500 km, goed on derhoudend. Te bevr.: te lefoon 31094. 2* Gevraagd met spoed: 2e kapster. Aanmelden: C. D. Minnee, Tulpstraat 15, Katwijk a. d. Rijn. Aanmelden tussen 6 en 8 uur. 3T Enige Smyrna vloer kleden door groothandel op Jaarbeursstand ge bruikt, 150.- p. st. Grote maten. Br. onder no. 3813 bur. v. d. blad. 2* Bon. Aluminium steel pan 59 ct, met schenkrand dus geen last van morsen, -'rima kwaliteit Normale prijs 1.10. Uitsluitend met inlevering van deze bon slechts 59 ct. Victorie-ba- zar, Hogewoerd 31 en 73. 2" Ruwielkoopjes. Enorm succes hebben onze mo derne nieuwe sportfietsen. Met handremmen 115.-. Prachtige kleur sportfiets, kabelremmen 135.-, met 3-versnelling 155.-. Met remnaaf vanaf 105.-. Vol jaar garantie. Rijwielhan del Sjouke, Hogewoerd 9.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2