ifm DE TEXAS-RANGERS Proef met melkautomaten is een succes geworden Amato-drie weer in Rai-gebouw Ontwerp pensioenwet voor Rijkspersoneel 1 u s b ES s s s tt) n m s r het dappere leven WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Jeugd beste klant Een proef met de verkoop van melk via automaten door het Ned. zuivelbureau is, blijkens mededelin gen op een persconferentie, ge slaagd. De kwartaalresultaten met een tiental automaten zijn zodanig, dat dit propaganda-instituut voor zuivel- verbruik het plaatsen ervan door het bedrijfsleven kan aanbevelen. Per automaat is een verkoop van 3600 kwartliter-bekers per jaar no dig om de kosten te dekken. Alle proefautomaten kwamen ver, som migen zelfs zeer ver, boven dit minimum uit. Vrachtwagenchauf feurs, automobilisten met kinderen, vakantiegangers, bioscoopbezoekers en in het algemeen de jeugd bleken de beste klanten van de automati sche melkvet-kopers. Een proef met het plaatsen van automaten in grote bedrijven is nog niet gedaan, aldus deze mededelingen. Gezien naar Engelse resultaten met automatische verkoop kan volgens het Ned. zuivelbureau verwacht wor den, dat ook hier te lande op den duur naast de normale leveranties van de melkhandel een aanzienlijke aanvullende meik-verkoop kan ont staan. In 1658 werden in Engeland 80 miljoen bekers melk via auto maten verkocht. Ook in West-Duits- land en in de Verenigde Staten is de melkverkoop via automatei- zeer groot. De Kon. Ned. Zuivelbond heeft een automatencommissie ingesteld om het bedrijfsleven over deze nieuwe verkoopmethode in te lichten Tijdens werkzaamheden aan het balcon aan de oostzijde van de Mi- n er vallat te Groningen is gisteren 'n 35-jarige schilder uit Winschoten ge vallen en ernstig gewond. In de loop van de dag is hij in het Academisch Ziekenhuis aan zijn wonden bezwe ken. Aetherklanken DONDERDAG HILVERSUM I, 402 m. 7.00 AVRO, 7.50 VPRO 8.00—24.00 AVRO 7.00 Nieuws 7.10 Gym. 7.20 Gram. 7.50 Dagopening 8.00 Nieuws 8.15 Gram. 9.00 Gym. 9.10 De groenteman 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgen wijding 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleu ters 11.00 Kookpraatje 11.15 Gram. 11.45 Het goud van Aruba, caus. 12.00 Orgelspel 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Instr. trio 12.50 Gram. 13.00 Nieuws 13.15 Meded. of gram. 13.20 Theaterorkest 13.55 Beursber. 14.00 Kamermuz. 14.30 Gram. 14.55 Logboek 1948, Klankb. 15.40 Tenor en piano 16.15 Voordr. 16.30 Gram. 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.45 Lichte muz. 18.00 Nieuws 18.15 Me- tropole ork. en solist 18.45 Sport- praatje 18.55 Gesproken brief 19.00 Gram. 19.45 V. d. jeugd 20.00 Nieuws 20.05 Kamerork. en solist 21.15 Her- denkingprogr. Karei v. d. Woestijne, klankb. 21.55 Act. 22.10 Romantische muz. 22.40 Gram. 22.50 Sportact. 23.00 Nieuws 23.15 Beursber. v. New York 23.25—24.00 Discotaria. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO 14.00—24.00 NCRV 7.00 Nieuws 7.15 Gram. 7.45 Mor gengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws 8.15 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 9.40 Schoolradio 10.00 Gram. 10.30 Mor gendienst 11.00 V. d. zieken 11.45 Ge wijde muz. 12.00 Middagklok—nood klok 12.03 Gram. 12.25 V. d. boeren 12.35 Land- en tuinb. meded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nieuws 13.15 Zonnewijzer 13.20 Lichte muz. 13.40 Dansork. 14.00 Rep. 14.45 Noordhol lands Filharm. ork. en solist 15.50 Gram. 16.00 Bijbeloverd. 16.30 Ka mermuz. 17.00 V. d. jeugd 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Kinderkoren 18.15 Sportrubr. 18.30 Holland Fes tival 1959: Strijkkwart. 18.50 Sociaal perspectief, caus. 19.00 Nieuws en weerber.'19.10 Koorzang 19.30 Radio krant 19.50 Pol. caus. 20.00 Heinrich Schützfeest 21.30 Rep. 21.45 Gram. 22.00 Periodieken parade 22.10 Lichte muz. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverd. 23.00 Nieuws 23.15—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20.20 TV-spel 22.20 Dag sluiting., Het zuivelbureau houdt automaten beschikbaar ter plaatsing bij festivi teiten. Zeldzaam kruisbeeld voor Amerika Van Utrechtse metaal beeld houwer Begin volgende week wordt uit dc Rotterdamse haven een vier meter groot rood-koperen kruisbeeld ver scheept naar Amerika. Het is bestemd voor de Duquesny University te Pitts burg (Pennsylvania) en vervaardigd door de 30-jarige Oostenrijkse beeld houwer José Pirkner uit Utrecht, die sinds acht jaar in ons land verblijft. Het transport van Utrecht haar Rotterdam zal ook over het water ge schieden, omdat het anders te veel moeilijkheden oplevert. Na zijn opleiding aan academies in Graz en Wenen voor beeldhouwer, heeft Pirkner aan een faculteit voor edelsmeden de techniek van bijoux e-d. maken geleerd. Door het combi neren van deze twee vormen van kunst is hij gekomen tot één: beeld houwen in metalen. Prikner vertelde b.v., dat hij be gonnen is met te proberen uit een plaat „een kopje" te slaan. En dan niet te werken vanuit een holle vorm naar de vooraanzijde, maar als een beeldhouwer modelleert hij aan de goede kant". De kunstenaar meent nu zover te zijn, dat h;j iedere vorm kan maken. Alleen de zeer grote on derdelen worden aan elkaar gelast. Voor het kruisbeeld heeft hij tien koperen platen van twee bij een me ter nodig gehad. In zijn atelier in Bil'jhoven heeft Pirkner met hulp middelen moeten werken om de ver houdingen van het beeld op een af stand te kunnen beoordelen. Hij deed dit met een spiegel en een (omge keerde) verrekijker. De minister van landbouw, visserij en voedselvoorziening, mr. G. V. M. Marijnen, zal op 13 oktober a.s. in het RAI-gebouw te Amsterdam de derde Amato openen, de grote ten toonstelling van groenten, fruit en aardappelen, die ditmaal georgani seerd is ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan der centrale markthal len in de hoofdstad. Hoewel de handel een kwart eeuw geleden wat huiverig stond tegenover een gecentraliseerde markt er is in de loop van de jaren tussen de Ne derlandse veilingwezen, de handel en de Amsterdamse markt een perfecte samenwerking gegroeid. Het verbruik per hoofd per jaar aan verse groentqn in Amsterdam be draagt 66.27 kilogram tegen een lan delijk cijfer van 46.5, Voor het fruit bedragen deze cijfers resp. 60.89 kg en 42 kg. De Amsterdammers con sumeren met elkaar jaarlijks twee maal zo veel aan verse groenten als de totale groetenexport in een jaar nsar België en een vijfde deel van de gemiddelde omvangrijke export naar West-Duitsland. Het publiek zal op deze expositie r.iet alleen kennis kunnen nemen van de beste produkten, doch ook van de vorderingen die met de teelt van groenten en fruit de afgelopen jaren zijn gemaakt. Ook de Konink lijke Nederlandse Maatschappij van Tuinbouw- en Plantkunde zal op deze tentoonstelling een speciale keuring van chrysanten en andere herfstbloe men houden. De expositie in de grote hal van het RAI-gebouw is geopend van 13 tot en met 17 oktober. Nog dit jaar nieuw: Het streven van de regering is er op - gericht, dat nog aan het einde van dit jaar een wetsontwerp voor een nieuwe pensioenwet voor het rijkspersoneel bij de Staten-Generaal zal kunnen worden ingediend, aldus de minister van Binnenlandse Za ken, mr. E. H. Toxopeus. Een definitieve ziektekostenrege ling voor rijkspersoneel zal op korte termijn bij de centrale commissie voor georganiseerd overleg in amb tenarenzaken aanhangig worden ge maakt. In overeenstemming met het voor nemen van het kabinet houdt de mi nister bij zijn adviezen ten volle re kening met de wens de personeels bezetting waar mogelijk tot bescheidener proporties terug te bren gen. De minister zal speciale aan dacht schenken aan de organisatori sche aspecten der personeelsformaties. Voorts is de minister voornemens om tegelijk met een wijziging, i.e. ver ruiming van de ontslagbepalingen, de totstandkoming van een nieuwe wachtgeldregeling te bevorderen, die het wachtgeld mede afhankelijk stelt van de leeftijd ten tijde van het ont- Verrijk uw gezin met een JUNKER RUH gasfornuis Ziezo, ik ga nog even naar 't postkantoor, om geld van mijn spaarbankboekje te halen HET POSTKANTOOR UW SPAARBANK l^-^l ...U ynect eniJttfoe*... SPORT VOETBAL WIJZIGINGEN IN VOORLOPIG NEDERLANDS ELFTAL In de opstelling van het voorlopige Nederlandse elftal, dat hedenavond in Rotterdam een wedstrijd tegen Saar land speelt, zijn enige wijzigingen ge komen. Rechtsbuiten Cor van der Gijp is geblesseerd en wordt vervangen door Bosselaar (Sparta). Bij de reserves heb ben keeper Van Dijk (Sparta) en Kerk- hoffs (Spel. Enschede) eveneens bles sures opgelopen. Roffel van GVAV ver vangt Van Dijk; voor Kerkhoffs is geen vervanger aangewezen. IJSHOCKEY IJshockeyseizoen wordt op 4 november geopend In een gistermiddag in Den Haag ge houden bijeenkomst heeft de heer E. Hopman, voorzitter van de Haagse IJs hockey Stichting Hoky, medegedeeld, dat de vereniging door plaatsgehad heb bende veranderingen voortaan zelfstan diger zal optreden. Men is n.l. met het bestuur van de Haagse Overdekte Kunstijsbaan tot overeenstemming ge komen inzake het pachten van de baan. Daardoor zal de Hokij voortdurend over de baan kunnen beschikken voor trai ning en wedstrijden. Naar het zich laat aanzien zullen de schaats- en ijshockey-enthousiasten ook uit Leiden en omgeving ook in het ko mend winterseizoen volop van wedstrij den kunnen genieten. Het volgende schema is reeds vastgesteld: Thuiswedstrijden op: 4 november te gen Alfredshamn, Zweden; 11 novem ber tegen Orebro, Zweden; 18 novem ber tegen het Fins nationale team. Ver der komen op nog nader te bepalen data Valerengens uit Oslo, Grums (Zweden), Schotland, de nationale ploeg van Roe menië, dc Royal Canadian Airforce Flyers, Luik, Preuszen Krefeld, The Queen's Own Rifles, The Canadian Guards, Marville, Van Doux (de twee laatste Canadese legerteams uit Frank rijk). (85) De eerste is de 20-jarige doelverdedl- ger Zenas Bühler, verder de 22-jarige Bill Patterson en de 21-jarige Donald Cook. Men Is op het ogenblik nog in on derhandeling met een vierde Canadees, die wellicht als speler-coach zal gaan fungeren. In het team zullen voorts uit de vol- dende eigen spelers keus gemaakt kun nen worden: Klein, Ferir, Van Rhede, Van Dijk, Overakker, Herreür, De Jong, Loret, Hendriks en Pieterse. Tevens ligt de bedoeling van het bestuur de kans te geven, indien tenminste wedstrljdbelangen zich daartegen niet verzetten. Verder zullen er ook weer diverse terwijl het in de bedoeling ligt via Zuid- Duitsland een tournee te maken naar Oostenrijk. KANAALZWEMMEN BROGAN DAS WEER OVER HET KANAAL De Pakistaanse zwemmer Brogan Das is er dinsdag voor de tweede maal binnen een maand in geslaagd het Kanaal over te zwemmen. Das startte ditmaal in Dover en stapte na iets meer dan 14 uur bij Kaap Gris Nez aan land. Op 27 augustus j.l. was Das van Kaap Gris Nez naar Dover gezwom men in 27 uur 13 min. 53 sec. BOKSEN tut weer ftbmrrn its mje met mttrust Ijlen 7 Lm ster eens. jij ontebhien omterentmbMtte Agenten van de federale politie hebben dinsdag in Washington vijf in de bokssport bekende personen gearresteerd op beschuldiging van poging tot afpersing. Zij zouden ge tracht hebben de manager van Don Jordan, de wereldkampioen weiter- gewicht, geld af te persen. De vijf gearresteerde personen zijn: Frankie Carbo, Blinky Palermo, Joseph Sica, Truman Gibson en Louis Tom Drag- na. De invloedrijkste van het vijftal is Truman Gibson, de president van de .national boxing enterprises", de belangrijkste organisatie op het ge- Lied van de bokssport in Amerika en in ieite een voortzetting van de on langs op bevel van hogerhand ont bonden international boxing club van Jim Norris. SCHAKEN HET KANDIDATENTOURNOOI IN ZUID-SLAVlë De uitslagen van de partijen, die dinsdag voor de tiende ronde van het kandidatentournooi te Bied zijn ge speeld. luiden: FischerBenkoe 10; TalKeres 01; SmislovPetrosjan »/tDe partij OlafsaonGligoric werd afgebroken. Na de tiende ronde luidt de stand: 1. Keres (Rusland) 6'/s punt en 1 ai'g. partij; 2/3 Tal en Petrosjan (beiden Rusland) elk 6 punten; 4. Gligoric (Zuid-Slavië) 5 pnt en 1 afg. partij; 5. Fischer (VS) 4 pnt; 6. Smislov (Rus land) 3>/2 pnt en 1 afg. partij; 7. Olafs- son (IJsland) 3 pnt en 2 afg. partijen; 8. Benkoe (statenloos) 3 pnt en 1 afg. partij. HONKBAL Honkbal „alarm" zette Chicago op stelten Chicago was in rep en roer dins dagnacht. Het gebeurde plotseling, toen de sirenes gingen loeien. De nachtclubs liepen leeg, in nachtkledij gestoken bewoners speurden onge rust de donkere hemel af, de telefo nistes van het politiebureau werden bijna radeloos. Zelfs het militaire hoofdkwartier begreep er niets van. Toch was de oplossing naar ach teraf bleek heel simpel: het White Sox honkbalteam was voor het eerst sinds 40 jaar kampioen van de Ame rican league geworden, door voor meer dan 55.000 toeschouwers met 42 van de Cleveland Indians te winnen. HET Os m spel Alle correspondentie, deze rubriek betreffend, gelieve men te zenden aan W J v. d Voort, Korenaarstraat 30, Nieuw Vennep. LADDERWEDSTRIJD (September-scrie) De vraagstukken van deze week zijn klein maar dapper. Eerst een miniatuur tje van onze Haagse problemist, de heer Pranger. Een stukje werk met een geestig sleutelzetje, dat tenslotte door twee man wordt uitgevochten. Wedstrijdprobleem no. 929 Auteur: B. J. Pranger, Den Haag le publikatie I: 3 a F3 I S" R SS 33 SI 'i aam: m m fa B a e j r. F* p p m a 0 m Zwart: 3. 13. 15, 32. 33. 35 en 39. Wit: 24, 26, 30. 44. 47, 49 en 50. Wit speelt en wint. Het volgende vraagstukje is een ver dienstelijke tric-trac-lijn bewerking van de heer Colier, waarin de meerslag een rol speelt. De wijze waarop dit alles tot stand komt, is heel mooi. Wedstr(jdprobleem no. 930 Auteur: L. Colier, Maastricht le publikatie n m a ea sf B- '7 "I s ra 9 b p jê m I 8 5 5 s 0 9 B I 138 9 n 3 M Zwart: 9, 11. 12. 14. 19. 22. 23. 26, 28 en 29. Wit: 20, 30, 31, 34. 37/40 en 44. Wit speelt en wint. Oplossingen van alle problemen over de maand september kunnen worden ingezonden tot 7 oktober a.s., aan bo ven deze rubriek vermeld adres. VOOR ONZE BEGINNERS Voor onze beginners deze week een stuk werk van de jeugdige problemist Arie v. d. Stoep. Het verdienstelijke er van is de meerslag. Probleem no. 931 Auteur: Arie v. cl. Stoep, Poortugaal le publikatie e i 3 L? S 2 S Fi S o m D a 3 a 0 i a -■ Oplossing: wit 28—23, 46—41, 33x29, 42x44, 47x38, 29—24. 24x22, zwart 50x11 beste, want op 50x17 volgt 21x12 en zwart staat direct verloren: 16x7, 21— 17 en 26x17, waarna zwart zich overge ven kan. EINDSPELEN Voor onze eindspel liefhebbers volgen er hieronder een drietal, welke het be studeren waard zijn. Zwart: 1 stuk op 36 en 1 dam op 41. Wit: 5 stukken op: 3. 15. 18, 33 en 38. Zwart: 1 stuk op 31 en 1 dam op 41. Wit: 5 stukken op: 8, 15. 18. 33 en 28. Zwart: 2 stukken op: 36 en 41 Wit: 5 stukken op: 10. 13. 33 en 38. Voor alle drie geldt: wit begint en wint. CORRESPONDENTIE W. P. te S., problemen in dank ont vangen. No. 5 heb ik wat gewijzigd. Het witte stuk heb ik vr.n 32 op 31 ge plaatst. wijl anders de 2e met de 3e zei verwisselbaar waren. J. v. B. te N.„ het beste is dit maar niet te doen door LUCY AGNES HANGCOCK 42) De twaalf sonore slagen van de oude klok in de gang beneden wek ten Deborah op uit haar gepeins. Middernacht. Deborah stond op en duwde de gordijnen van het grote raam opzij. Het noodweer was nu dichterbij. Het bliksemde bijna voort durend; de donder rommelde en da verde; de bomen bogen en kromden zich als trachtten ze zich van de aarde los te rukken. Ze kon het water van het meer tegen de rots horen slaan. Het regende dat het goot. Nan cy sliep rustig door alles heen en De borah keek verwonderd naar het meisje. Wat voor een soort mens was dit kind? Op dit ogenblik leek ze twee druppels water op haar vader. Deborah's ogen vulden zich met tra nen en ze verlangde er naar, haar in haar armen te nemen, haar vast te houden en haar te troosten en haar te dwingen weer beter te worden. Er was een geluid bij de deur en ze draaide zich vlug om Polly sloop binnen. „Hoe gaat het, Debby?" fluisterde ze. „Slechts weer hè?" „Ik hou er van, Polly", zei Debo rah. „Nancy sliep door alles heen. Ga naar bed, m'n beste. Je moest nu in staat zijn te slapen". „Ik voel me niet slaperig, Debby", zei de oude dame. „Ik voel me opge wonden, net alsof er iets gaat ge beuren". „Dat is het weer", zei Deborah. „Ik ondervind ook altijd hetzelfde. Maar je zult wel kalmer worden nu het over is". Eén van de honden blafte plotse ling, een woedend, dreigend geblaf en daarna was er een wilde kreet van pijn. „Wat was dat?", fluisterde Polly. Maar ze waren aan de andere kant van het huis en konden niets zien. „Dat was óf Remie óf Rommie, dat weet ik zeker. Ik zal eens gaan kij ken". Voordat zij bij de deur was, klonk buiten het geluid van enige schoten, vlug na elkaar, of was het de motor van een auto op de straatweg? Debo rah wist het niet zeker. Ze liep naar het raam en staarde in de nacht. Er was een bleke maan en lichten flik- i kerden lanks het struikgewas. Don kere schaduwen bewogen zich vlug tussen de bomen. Op de straatweg reed een wagen vlug de heuvel af en verdween uit het gezicht. Polly opende de deur en rende de gang door naar Nancy's vroegere ka mers. Eén van de hoge veranda deuren stond wijd open en ze her innerde zich, dat ze naar boven ge gaan was om ze alle te sluiten, voor dat het noodweer losbrak. Er was niet veel schade aangericht, behalve dan dat er grote, modderige voet sporen op het tapijt waren en dat er een stoel omgevallen was. De deur naar de slaapkamer stond jan en ze ging naar binnen. De lakens waren teruggeslagen en de afdruk van de zelfde grote, modderige voet be smeurde het mooie, zachtgrijze vloerkleed. Polly sloot en grendelde het raam weer. Ze zag, dat één van de glaspanelen er uit gesneden was. Ze deed het licht uit en ging naar Deborah terug. Peter kwam haar in de gang voor Nancy's deur tege moet. Zijn gezicht zag spierwit van woede en hij was doornat. „Ik weet het, Peter", zei Polly, „Maar het is niet gelukt, wel? Wat een geluk, dat Debby op de gedachte kwam Nancy van kamer te doen ver anderen. Het kind sliep door de hele opschudding heen. Heb je ze te pak ken kunnen krijgen?" „Nee, jammer genoeg niet", zei Peter. Zijn stem trilde van onder drukte woede. „Ze hebben heel wat sporen in Nancy's kamer en op de veranda achtergelaten. Kan men ze met voet afdrukken niet even goed achter halen als met vingerafdrukken? Misschien zijn er ook vingerafdruk ken". „Ze kwamen het huis toch niet binnen, Polly", fluisterde Peter. Zijn gezicht was angstig om naar te kij ken. „Iemand met zeldzaam Veel lef, want er Is genoeg modder in de ka mers om li een koe in te verdrinken" zei Polly. „Kom maar eens kijken". Wacht even. Ik wil eerst even naar haar kijken", mompelde Peter en Polly deed een stap achteruit, toen hij zachtjes de deur van Nan cy's kamer open deed. Deborah keek op, toen hij om de hoek gluurde, en schudde het hoofd. Na een ogenblik sloot hij de deur weer en volgde Polly de gang-of naar de vroegere kamers van het kind. ,Kalm, kalm", suste Polly, toen Peter met gebalde vuisten en vlam mende ogen midden in Nancy's zit kamer stond. „Je schiet er niets mee op. Het is niet gebeurd en ik denk niet, dat er veel kans op bestaat, dat ze het gauw weer eens proberen. Ik vraag me af, wat er met Rommie en Remi gebeurde. Ik hoorde erg veel blaffen en grommen Is de honden niets overkomen?" „Ik weet het niet, Polly. Ik rende bij het eerste alarm naar het huis. Ik was beneden op de weg. Ik dacht, dat ik een wagen hoorde en ik ging naar beneden om eens te kijken Ze moeten door de ingang boven bin nen gekomen zijn, je weet wel, de oude weg, die al in geen jaren meer gebruikt wordt. In de wagen, die door de hoofdingang wegreed, zat maar één man en die is niet uitgestapt. Hij verdween, terwijl Johnny en Joe de anderen door de tuin achterna zaten. Ik zag hem duidelijk, terwijl hij weg reed. Ik probeerde te telefoneren, maar de draden zijn doorgesneden. Dat is het werk van Eve, Polly. Ze zei, dat ze Nancy in ieder geval te pakken zou krijgen. Wat een idioot ben ik geweest, wat een verblinde dwaas. Wat verwacht ze hierdoor te winnen? Die vrouw is een duivelin, zeg ik je, en mijn kind is al die jaren onder haar invloed geweest. Dat God het mij vergeve, want ik kan het me zelf nooit vergeven. Ik heb wel eens gedacht, dat ze zich beledigd achtte door het in komen, dat ik na Marcia's dood op haar en haar moeder had vastgezet. Toen Davis er op stond, dat het voor haar en voor Nancy het beste was, als zij Nancy hield, was het steeds één van haar argumenten, dat het haar minde: afhankelijk deec voelen. Hoe heb ik zo blind kunnen zijn. Waarom deed zij het?" Hij kreunde Poly zei niets. Ze wist, dat hij niet besefte, hoe veel hij dui delijk gemaakt had. Ze had natuur lijk altijd wel iets vermoed, maar nu wist ze zeker dat hij grootmoedig op zich genomen had, zijn schoonmoeder en haar enige overlevende dochter te onderhouden. Dat verklaarde veel van wat haar tot nu toe duister ge weest was. Ze begreep Eve's methode om met Peter om te gaan. Haar ar gument, gesteund door Davis, dat ze door Nancy bij zich te houden het kind de moederlijke zorg gaf, dat het zo nodig had en waarvan dat fatale ongeluk haar beroofd had. En, dacht Poly verder, er kwam nog een reden bij, waarom Eve haar nicht bij zich wenste te hebben, de mogelijkheid dat ze daardoor Peters liefde zou kunnen winnen. „Moederliefde" was een prachtig woord en was meer dan eens een val strik voor een man gebleken. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1959 | | pagina 5