DOSR begon competitie met goede 4-1 overwinning op Geel Wit De wedstrijd Nederland-Saarland Complete Tsjechische triomf in de 34 ste Intern. Motorzesdaagse Goede atletieksport in Leidse Hout bij sluitingswedstrijden van Holland MAANDAG 21 SEPTEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA Scheidsrechter Peters uit Amster-Oomen in de 22e minuut wist te pas- dam had geen zware taak bij de in seren (14). Beide elftallen kregen de beste verstandverhouding ge- j hierna nog wel enkele behoorlijke speelde competitiewedstrijd Geel Wit-DOSR. En al waren de Haar lemmers nu beslist geen zware te genstanders, toch heeft deze eerste door DOSR gespeelde wedstrijd zeer zeker wel enig vertrouwen gegeven voor de toekomst. Reeds direct na de aftrap waren de Veenders in het kansen, maar verandering in de uit slag kwam er niet meer, zodat DOSR met 14 verdiend als overwinnaar het strijdperk kon verlaten. V.V.S.B.—RIPPERDA 1—3 Het Haarlemse Ripperda heeft zon- offesief en zetten ze het G. W.-doel I dagmiddag op bezoek bij V.V.S.B. met onder zware druk. Het sterk verde- minder overtuigende cijfers gewon- gende Geel Wit bood echter weinig nên dan hun spél verdiende. gelegenheid tot een goede schiet kans. Toen dan ook Geel Wit wat meer in de aanval kwam, waarbij ze ech ter meestal strandde op buitenspel, werd het spelbeeld levendiger. Er zat nu meer vaart in met vrij be hoorlijke kansen. Voorlopig wist de Geel Wit achterhoede stand te hou den al moest keeper Hoenderdos hierbij vele malen assisteren. Het eerste DOSR doelpunt werd afge keurd wegens buitenspel, maar vijf min. voor rust zag H. v. Amsterdam toch kans, na een goede combinatie tussen Olyerhoek en Van Veen, de bal in goede positie te krijgen en op fraaie wijze DOSR de leiding te geven (01). Nog vóór rust wist de Geel Wit-keeper zijn meesterschap te tonen door een zeker schijnend doelpunt op doortastende wijze uit de bovenhoek te plukken. Na de thee bleek een agressief DOSR binnen de krijtlijnen te zijn getreden. Sterk aanvallend zag H. van Amsterdam zijn goed doorzetten beloond en wist daardoor reeds na 4 min. de stand op 02 te brengen. Nog geen minuut later was het Hen- ny Hoogenboom met alleen keeper Hoenderdos voor zich, welke deze op rustige en beheerste wijze om speelde en voor DOSR 03 deed aan tekenen. In de 17e minuut werd uit een corner door G. v. d. Meer de bal naar midvoor Henny Hoogenboom gedirigeerd, welke over de vallende keeper heen 04 in de touwen joeg. Door deze veilige voorsprong ging DOSR het wat rustiger aan doen. Dit gaf Geel Wit de kans om de eer te redden en wel door linksbinnen Damen, die via de paal keeper In de eerste helft was het spel aan beide zijden vrij mat, met enkele aardige aanvallen van V.V.S.B. en veel gemiste kansen bij Ripperda. Na 30 minuten spelen trok C. Peeters, die met Ceel de Groot vanaf de back plaats in de voorhoede was geplaatst, een liniaalrechte voorzet langs het Ripperda-doeL De gehele Haarlemse achterhoede, de doelman incluis greep mis en J. v. d. Voort, op be hoorlijke afstand van het doel, had met een diagonaal schot, dat de Rip- perda-doelman niet voldoende onder controle kreeg, succes (10). Ook verder in de eerste helft had V.V.S.B. Samenstelling der ploegen Het voorlopig Nederlands elftal, dat woensdagavond 23 september in het Feyenoord stadion te Rotterdam een oefenwedstrijd speelt tegen Saar 1ó na, is als volgt samengesteld: Doel: Pie- ters Graafland (Feyenoord). Achter: Brull (Rapid JC) en Küys (NAC), Midden: Notermans (Fortuna '54) Van der Hart (Fortuna '5d; en Klaas- sens (Feyenoord); Voor: Cor van der Gijp (Feyenoord), Wilkes (Fortuna '54), Van der Linden (DOS Rijvers (Feyenoord) en Moulijn (Feyen oord). Reserves: Van Dijk (Sparta) Kraay (DOS) Veldhoen (Feyenoord), Kerkhoffs (Sp.cl. Enschede) en Tol (Volendam). De voorlopige opstelling van het Saarlands elftal is: Doel: Langhammer (I FC Saar- brücken); Achter: Oberpazleiter (SV Saar *05) en Keck (I FC Saarbrüc- ken); Midden: Harig (Borussia Neun- kirchen), Paproth (SV Saar '05) eft Klein (SV Saar '05); Voor: Vollmar LUGDUNUM—A.S.C. 0—1 Ondanks het feit, dat de kikkers, vooral in de tweede helft iets sterker waren, kwam de winst toch bij A.S.C. en het was voor de groen-witten wel heel spijtig, dat juist H. Teeuwen, hun oude clubmakker, dit doelpunt wist te maken. Voor rust was het een gelijkopgaande strijd met wisselende kansen, maar juist voor doel werden vele gemakkelijke kansen gemist. Toch werd er vaak niet onaardig ge combineerd en hadden beide achter hoeden vaak moeite stand te houden. Het bleef echter bij aanvallen zonder succes. Zoals gezegd kwam na rust een ge laden groen-wit in het veld terug en kreeg keeper Erades veel en moeilijk werk, maar niets lukte, totdat H. Teeuwen eindelijk zijn kans kreeg en A.S.C. de leiding gaf (01). Verwoed kwam de thuisclub terug en de A.S.C.-achterhoede kreeg het hard te verduren, maar keeper Erades was in prima vorm en ranselde alles uit zijn doel. Geleidelijk werkte A.S.C. zich iets los, echter bleven de aanvallen van groen-wit niet zonder gevaar, doch steeds zonder succes. In de laat ste minuten probeerden de Kikkers nog een gelijk spel te forceren, maar ook nu bleek keeper Erades niet te passeren, en kwam het einde met een kleine en gelukkige A.S.C.-overwin- ning. R.KA.V.V^-NEPTUNUS 2—0 In de eerste helft vertoonde Nep- tunus goed voetbal en had dikwijls goed combinerend, doorlopend een veldmeerderheid waardoor de Leid- schendamse doelman van Brecht voor penibele ballen kwam te staan. Maar hij verrichtte buitengewone staaltjes van keepkunst. Enige malen kon hij slechts redden door de bal over de lat te stompen. Ook kwam hij een keer, na het missen van de bal, te vallen. Een pracht kans voor Nep- tunus, maar spil v. d. Voort kon het gevaar bezweren. Na 20' minuten van verdedigen trok RKAVV in de aan val. Ook de Rotterdamse doelman Smit kreeg toen handen vol werk en als de palen er niet gestaan hadden dan zou hij minstens drie maal heb ben moeten vissen. Neptunus kreeg het blijkbaar met zich zelf te kwaad er. begon stug te spelen vooral had zij het op keeper Van Brecht begrepen. Enige malen werd hij op slinkse wijze tegen de grond gewerkt. De derde maal liep een Rotterdammer, terwijl geen bal te bekennen was, zo hard tegen de keeper op dat hij enige tijd geblesseerd moest blijven liggen. De buitenspüval werd zo ver mo gelijk opgezet, zodat de sterke positie van RKAW menig keer door buiten spel afgebroken werd. Maar toen de val een keer faalde greep RKAVV haar kans. Uit een vrije trap geno men door Van Oosten kwam het eer ste doelpunt. De bal werd razend snel overgenomen door de voorman J. Bolleboom en terwijl de Rotter damse keeper misliep deponeerde Bolleboom de bal netjes in het net (10). Ondanks het nu vooral harde spel van de gasten bleef RKAW in de aanval. Eerst werd nog een doel punt wegens vermeend buitenspel af gekeurd maar RKAW bleef volhou den en toen van der Lubbe met de bal voortrende nam hij bij de uit gelopen keeper een draai, kwam toen vrij voor het doel te staan en het tweede doelpunt was geboren (20). Met man en macht probeerde Nep tunus nog te scoren, maar Van Brecht liet zich niet intimideren en wist op behendige wijze de volle buit voor RKAVV veilig te stellen. Saarbrücken), Ringel (Borussia Neunkirchen), Meurer (Borussia Neunkirchen) en Albert (I FC Saar brücken); Reserves: Kirsch (Sport- freunde '05), Ahrens (Sportfreunde '05), Lauck (Borussia Neunkirchen) er Wassmuth (Saar '05) of Massion (Sportfreunde '05). nog enkele aardige kansen, maar| (I FC Saarbrücken), Martin (I f?C eerst Henny v. Eeden en later J. Ne- derstigt misten just enkele centi meters het doel. Onmiddellijk na de thee gingen de Haarlemmers weer in het offensief, met na 5 minuten als resultaat, dat de gelijkmaker kon worden aange tekend. Weer een 5 minuten later was het opnieuw de snelle Haarlemse Imkervleugel, die voor de voorsprong zorgde (12). Opeens kwam er Veel meer tempo in het spel. V.V.S.B. trachtte terug te slaan, maar het ver band tussen de linies was te slecht om de aanval voldoende te kunnen voe den. De debutanten in de achterhoede Jac. Duivenvoorden en W. Warmer dam, hadden het dan ook bijzonder zwaar en telkens weer moest de half- linie de verdediging bijspringen. Kort voor het einde brak de RiDperdg- midvoor de laatste tegenstand. LISSE-WASSENAAR 2—3 Na een 20 voorsprong van Lisse heeft het bezoekende Wassenaar een welverdiende 32 zege op de thuis club behaald. Lisse had haar ploeg gewijzigd, daar v. d. Poel nu in de voorhoede schoot te onzuiver om succes te heb ben. Bij een corner op het Lisse-doél redde de lat de thuisclub voor een doelpunt, doch na een half uur druk ten de bezoekers hun meerderheid in een welverdiend doelpunt uit, toen midvoor v. Dijk van korte afstand nummer drie in de Lisse touwen plaatste. Hoewel Lisse het spel trachtte te verplaatsen, bleef Wassenaar in het offensief, maar de voorhoede bleek niet produktief genoeg om de score op te voeren. Het bleef dus bij een 32 stand voor Wassenaar. BOSKOOP-ST. VOLHARDEN 3—1 11Direct na het aanvangssignaal nam was" opgesteld," terwiji doelman Baak I Boskoop het spel in handen en werd was vervangen door Hoogendoorn1 het doel van de bezoekers onder vuur terwijl Hoekstra Elfering verving. De oranje-zwarten hadden reeds na 7 minuten de leiding toen J. van Kesteren de Wassenaarse defensie passeerde, waarna hij een fel schot loste, dat de doelman te machtig bleek (10). Enige minuten later had v. d. Poel weinig moeite het 2e doelpunt te scoren, daar de achter hoede van Wassenaar aarzelde. Zij verkeerde in de mening, dat het spel moest worden onderbroken voor bui tenspel. Lisse had dus na 10 minuten reeds een nuttige 20 voorsprong. Geleidelijk aan kwam Wassenaar meer in de aanval, maar voorlopig wist de Lisse-achterhoede zich staan de te houden. Tien minuten voor rust ontstond het eerste doelpunt voor Wassenaar, midvoor v. Dijk geraak te in duel met de Lisse-doelman om tenslotte het leder in het verlaten genomen. Voorlopig waren de scho ten nog niet goed gericht, want de bal ging net naast of over, terwijl de doelman de goed gerichte scho ten wist te keren. De bezoekers pro beerden het eveneens, doch voor het doel van de thuisclub gekomen bleek het schot zoek te zijn. Het eerste doelpunt ontstond uit een corner, waaruit de bal door midvoor Bulk werd ingekopt (10). De bezoekers wisten hierna verhoging van de score te voorgekomen, totdat kort voor de rust van Oostrum een gaatje zag en de bal er in prikte (20). Na de thee weer eenzelfde spel beeld. Een sterk aanvallend Boskoop en een stug verdedigend St. Volhar den. De bezoekers wisten enige tijd het spel te verplaatsen doch de Bos koop-achterhoede gaf niet thuis tot dat v. d. Velde de bal tegen de arm doel te schieten (2—1). Nog voor kreeg waarvoor een strafschop werd rust kreeg Wassenaar een goede kans, welke linksbinnen Vrijburg fraai benutte (22). In de tweede helft kreeg de Lisse- achterhoede het zwaar te verant woorden. Doelman kreeg vele scho ten te verwerken. Bijna voortdurend werd op de Lisse-helft gespeeld, maar de voorhoede van Wassenaar toegekend. Dit betekende 21. De bezoekers probeerden door te druk ken, doch de thuisclub hield stand en zag kans weer in de aanval te komen. Nadat een doelpunt van Pel- loren was afgekeurd wist Bulk kort voor het einde de stand op 31 te brengen waarmede het pleit was be slecht. Wolverhampion Wanderers werd door Blackpool mei 3-1 verslagen Wolverhampton Wanderers heeft een bijzonder slechte herinnering overgehouden aan zijn reis naar Blackpool en speciaal aan de Schotse international Jackie Mudie. Met drie do.elpunten bracht Mudie de kam pioenen, die drie dagen tevoren Ful- ham nog verpletterden met niet min der dan 90 op de knieën. Wel beten de Wolves fel van zich af, maar zij slaagden er niet in het ritme te vin den om hun tegenstanders te over rompelen. Verder dan een doelpunt van linksbuiten Deely kwamen -zij niet. Met 3—1 werd Blackpool ver diend winnaar en zorgde daarmee voor een van de grootste verrassingen van deze dag. Een tweede surprise kwam uit Manchester, waar de City met 30 in de derby tegen de United in de meer derheid bleef. En ook hier een hat trick, namelijk van de kleine links binnen Joe Hayes, die reeds in de eerste tien minuten met twee doel punten de busby-babes een knock down toediende. Na de rust velde Hayes, die woensdag jl. voor de wed strijd tegen Luton uit het elftal was gelaten, het vonnis over de United met zijn derde voltreffer. Tottenham Hotspur had weinig moeite met een gehavend Preston North End, dat met negen man de wedstrijd uitspeelde. Tot de rust hield Preston de balans in evenwicht; 11, maar toen midvoor Tom Finney daarna in de kleedkamer bleef wegens een in een kopduel opgelo pen hersenschudding, gaf dit de ploeg zo'n morele tik, dat het de Spurs weinig moeite kostte om voor eigen publiek de eerste overwinning te behalen. Tot overmaat van ramp moest Preston een kwartier voor het. einde ook linksbinnen John Lambert missen, de maker van Prestons enige doelpunt. Met een geblesseerde knie werd hij het veld afgedragen. Door GSV—ALPHEN 1—1 Een uitstekend uit den bus komend GSV heeft tegen een tweemaal drie kwartier op winst spelend Alphen kans gezien een punt thuis te hou den. Met dit 11 gelijke spel heb ben beide partijen loon naar wer ken gekregen. Immers zowel Alphen als GSV hebben enkele prachtige scoringskansen laten liggen als rijpe appelen onder een boom. De eerste aanvallen waren direct voor GSV, dat vooral in de rechts binnen een snelle technische voetbal ler bezit, die feitelijk de motor van de Goudse aanval bleek. Doelman Jansen bleek er echter goed het oog in te hebben en na de eerste storm te hebben doorstaan kan Alphen aan dacht aan de eigen aanval besteden. Spoedig bleek, dat de Goudse achter hoede verre van gesloten bleek. Vooral de beide backs lieten nog al eens steken vallen, waarvan de voor hoede feitelijk te weinig profiteerde. Toen ieder op een gegeven moment Wim Boon dacht te zien scoren wist de doelman niet anders te doen dan ae Alphenaar aan de benen te grij pen waardoor deze met een hand op de bal viel, waarop de scheidsrech ter tot verbazing van vriend en vij and een vrije schop tegen Boon gaf. Met blanke stand kwam de rust. Na de hervatting nam Alphen di rect het initiatief in handen en spoe dig moest de Goudse defensie meer dere hoekschoppen weggeven. Toen bij een scherpe pass van Ederveen naar Boon de laatste snel naar bin nen zwenkte prikte hij precies het leer achter de doelman in het Goudse net (01). Ook daarna behield Al phen nog enige tijd het spel in han den, maar spoedig bleek, dat de groen witten niet van zins waren de winst zomaar uit handen te laten nemen. Jansen wist op voortreffelijke wijze enkele keiharde schoten te keren, maar toen vanuit de Goudse achter hoede de bal hoog in de Alphense doelmond werd geplaatst bleef de Al phense goalie staan evenals trouwens spil Mees en kon de midvoor vrij gemakkelijk de gelijkmaker scoren 11. Even dreigde Alphen hierna onder de voet te worden gelopen door de stormlopen van de Goudse aanval, maar Mees c.s. wisten de druk te weerstaan en onveranderd kwam het einde. ALPHIA—WILHELMUS 1—1. Voor de rust gaf Wilhelmus on miskenbaar de toon aan en moest Alphia herhaaldelijk in de achterhoe de alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen. Dit gelukte feitelijk al leen voor 100 aan doelman Riet veld wiens meespelen voor de Heul- bewoners weer een geduchte verster king betekende. De wedstrijd was een kwartier oud toen de Voorburgse midvoor een schietkans kreeg binnen het straf schopgebied, die hij keurig benutte, want een keiharde lage inzet bleek doelman Rietveld te machtig (01). Enkele schoten van S. Bouthoorn en W. de Jong bleken voor de Wil- helmus-doelman niet al te moeilijk, daarentegen had Rietveld heel wat meer moeite met een kogel van de midvoor. Weliswaar kwam ook na de pauze Wilhelmus het eerst weer in de aanval, maar het prima spel van rechtsachter Uithol én doelman Riet veld gaf de ploeg zoveel vertrouwen, dat meerdere gevaarlijke tegenaan vallen konden worden ondernomen, doch eerst in de laatste minuut kon Wim de Jong de gelijkmaker op zijn naam brengen, daartoe in staat ge steld door Uithol (11). Direct daar op kwam het einde, waarna de gas ten een officieel protest indienden tegen het Alphia-doelpunt omdat De Leeuw de bal even tevoren met de hand zou hebben gespeeld Een pro test waar de scheidsrechter nog al nuchter tegenover stond. BODEGRAVEN—R.V.C. 1—3 Ook de tweede wedstrijd van Bode graven leverde een verdiende neder laag op voor de rood-zwarten, die zowel technisch als taktisch de min deren waren van hun tegenstanders Na een geljjkopgaand begin, waarbij van weerszijden schoten in het zijnet belandden en enkele aanvallen op buitenspel strandden, namen de be zoekers in de zesde minuut op verras sende wijze de leiding, toen hun linksbinnen P. v. Wou uit een corner doelman Voordouw met een harde schuiver onhoudbaar passeerde, (01). Bodegraven raakte hierdoor even de kluts kwijt en enkele minu ten later profiteerde midvoor A. v. d Zand van R.V.C. handig van missen van Beijeman en Voordouw en ver grootte op gemakkelijke wijze de voorsprong (02). Een minuut voor de rust zag R.V.C. haar overwicht beloond, toen haar midvoor een dia gonaal schot inzond, waarbij de bal via de binnenkant van de paal in het doel vloog (03). Ook de tweede helft begon met een sterk aanvallend R.V.C. en Bodegra ven moest zich aanvankelijk geheel op verdedigen toeleggen. Pas na een half uur spelen, toen de stand nog steeds 0-^3 was, kwam er weer wat spaning in de strijd, toen uit een door do rechtsbuiten van Bodegraven ge nomen vrije trap de bal door Hoogen boom werd opgevangen en onhoud baar werd ingeschoten (13). Ineens was het beheerste spel van R.V.C. verdwenen en kwam Bodegraven even sterk opzetten, doch haar voor hoede zag geen kans het doel te vin den. Ook het feit, dat tenslotte nog een R.V.C.-speler wegens wangedrag naar de kleedkamers werd gezonden, kon de rood-zwarten niet helpen. DSOSJC 1—7. Voor een overmachtig SJC heeft DSO op eigen veld moeten zwich ten. In de eerste helft gaf de thuis club nog een bzehoorlijke tegenstand en wisten zelfs na een kwartier spe len de leiding te nemen (1—-0). Hiermede hadden zij hun kruit ver schoten, doch ondanks de grote druk die op hun doel werd uitgeoefend wisten zij tot rust deze voorsprong te handhaven. Na rust kwam de voetbalmachine van SJC echter op volle toren en toen eenmaal v. Egmond direct na aanvang de stand op gelijke voet had gebracht en enige minuten later nog een aan toevoegde (12), waren de aanvallen niet meer te stuiten en nam P. Vink nummer drie voor zijn rekening met een ver hard schot. 4 en 7 werden door P. Groenewoud gedeponeerd, terwijl Rozijn uit ra zend snelle aanvallen 5 en 6 op on houdbare wijze in de touwen jaagde en kwam het einde van deze wel wat harde strijd met een 7—1 overwin ning. De 34e internationale motorzesdaagse, die in TsjechoSlowakije, met Gottwal- dov als centrale startplaats, is gehouden, is in een complete zege voor de Tsjechen geëindigd. Niet alleen behaalden zij, evenals in 1958 de „doublé"-overwinnin gen in de strijd om de International Trophy en in de competitie om de Zilve ren Vaas ook de merkenprijs was voor de Tsjechen. Zo sterk was de hegemonie, dat het tweede Tsjechische Vaas-team achter Tsjecho-Slowakijë A tweede werd in het eindklassement van de Zilveren Vaas. De vijf Nederlandse rijders, die na de de zege met 51 bedraagt de voor sprong van het leidende Tottenham thans twee punten. Linksbuiten Cliff Jones, de Welsh international, was met twee doelpunten topscorer. Tegenslag had eveneens Fulham, dat kort voor de rust bij de stand - 1_1 zijn jonge doelverdediger, Tony Macedo, die was gekozen voor het Engelse jeügdelftal, dat woensdag tegen Hongarije uitkomt, moest mis sen. Met een gapende hoofdwond viel hij uit, kwam in de tweede helft op de rechter vleugel nog wel terug, doch toen was Bolton reeds op weg naar j de overwinning (32). Met Johnny, Haynes, Roy Bentley, Graham Leg- gatt en Tony Macedo op non-aktief, allen wegens blessures, geldt Fulham op het moment wel als Engelands ongelukkigste leagueclub. De uitslagen zijn: Eerste divisie: Birmingham City Leicester City 34; Blackburn Ro versArsenal —1; Blackpool—Wol verhampton Wanderers 31; Bolton WanderersFulham 32; Chelsea Westham United 24; Everton Sheffield Wednesday 21; Luton TownNottingham Forest 1—0; Man chester CityManchester United 30; Newcastle UnitedBurnley 13; Tottenham HotspurPreston North End 51; West Bromwich Al bionLeeds United 30. Tweede divisie: Brighton and Hove AlbionPlymouth Argyle 22; Bris tol RoversPortsmouth 20; Car diff CityRotherham United 14; Derby CountyLiverpool 12; Hud- dersfield TownAston Villa 01; Hull CityScunthorpe United 02; Ipswich TownSunderland 61 Leyton OrientLincoln City 40; MiddlesbroughCharlton Atletic 3—0; Sheffield United—Bristol City 52; Swansea TownStoke City 2—2. Ruim 300 atleten namen deel aan de regionale wedstrijden op de sintelbaan In de Leidse Hout en de A.V. Holland had met deze eindwedstrijden veel suc ces, gezien de vaak spannende strijd. Vooral de 3000 m. heren A werd een strijd om nooit te vergeten. Blankenstein, de Ruiter, Wagenvoort en de sterk naar voren komende Gie- ling gingen steeds wisselend aan kop, maar met een anderhalve ronde voor de finish zakten Wagenvoort en Gie- ling iets af, totdat met nog 500 m. te lopen de Ruiter driemaal probeerde Blankstein voorbij te komen. Met nog 10 m. voor het einde dacht laatstge noemde gemakkelijk te winnen, totdat de Ruiter nogmaals terugkwam en Blankenstein op de finishlijn werd ge klopt. Ook op de 1000 m. heren A een eve- nerende strijd tussen Heida en Steylen. Heida won in 2.27.6; Steylen 2.27.7, slechts 0.4 sec. boven het Ned. record. C. van Yperen sprong 1.87Vt m. De voornaamste uitslagen waren: 100 m. heren C: 1. H. Hendriks (Zwa luwen) 11.9; 2. R. Bos (V. en L.) 11.9. 100 m. dames B: 1. R. Hèystee (BI. Wit) 13.2; 2. A. Vink (Bataven) 13.3. 100 m. dames O: 1. R. Boxhoorn Nw. Br.) 13.6; 2. W. Los (Celebes) 13.8. 1500 m. jongens A: 1. Chr. Konings (Zaanland) 3.59.4; 2. J. v. Leeuwen (Holland) 4.17.5. Hoogspringen jongens A: 1. J. de Romph (Holland) 1.61 m.; 2. R. Florijn (V. en L.) 1.61 m. Kogelstoten meisjes A: 1. C. Burg- houwt (LDA) 11.60 m.; 2. J. v. Dijk (AAV *36) 11.43 m. 1000 m. heren A: 1. H. Heida (AV '23) 2.27.6; 2. A. Steylen (Shell) 2.27.7. 1000 m. heren B: 1. G. Noordhof (AVVOC) 2.34.9; 2. L. Middelkoop (LDA) 2.35.—. 100 m. heren A: 1. G. Schatborn (PP) 11.5; 2. M. Stout (Si. Sp.) 11.6. 100 m. Junioren A: 1. Fr. Beker (Hol land) 11.2; 2. W. C. Crugten (LDA) 11.3. Verspringen heren B: 1. L. v. d. Berg (Holland) 6.02 m.; 2. J. v. Rossum (MSV) 5.47 m. Verspringen heren D: 1. A. Jutte (V. en L.) 5.86 m.; 2. S. Oppe (Nurmi) 5.74 m. Discuswerpen heren B: 1. G. v. d. Wielen (DOS) 38.71 m.; 2. T. Mol (Zwa luwen) 38.62 m. Discus heren C: 1. J. Verkley (Bata ven) 32.10 m.; 2. C. v. Venetiën (Hol land) 31.08 m. 1000 ro. heren C: 1. J. Kroon (Trekv.) 2.43.4; 2. N. Verkade (AAV '36) 2.43.6. Verspringen dames C: 1. A. Wijnen (Celebes) 4.63 m.; 2. S. Jansen (Sparta) 4.42 m. Hoogspringen heren A: 1. C. v. Ype ren (Minerva) 1.871/- m.; 2. G. Weisscher (Estafette) 1.72 m. Hoogspringen heren C: 1. C. de Jonge (SSS) 1.67 m,; 2. J. de Romph (Hol land) 1.62 m. 200 m. heren B: 1. C. de Jonge (SSS) 23.9; 2. W. v. Ven (AAV '36) 24.4. 200 m. dames Cr 1. R. Heystee (BI. Wit) 28.2; 2. W. Kraan (Bataven) 28.5. 200 m. dames B: 1. A. Blok (Hollan- dia) 27.1; 2. A. Vink (Bataven) 27.6. 3000 m. heren A: 1. K. de Ruiter (AV '34) 8.29; 2. M. Blankenstein (ÏSrekv.) 8.29. 400 m. heren C: 1. A. Glas (R.K. Hol land) 53.6; 2. J. Kant (V. en L.) 53.7. 100 m. jongens B: 1. W. Hendriks (Zaanland) 11.8; 2. M. Touw (SI. Sp.) 12.1. 100 m. meisjes A: 1. R. Westgeest (S. en L.) 13.6; 2. E. Zoet (MSV) 13.7. 80 m. meisjes B: 1. T. Cruiming (WIK) 10.4; 2. D. Lebel (Sparta) 10.8. 80 na. jongens C: 1. Fr. Luitjes (Trek vogels) 9.5; 2. Tamminga (Trekv.) 9.8; Kogelstoten dames B: 1. L. Diepstra ten (Athles) 9.72 m.; 2. T. van Wijk (Sportief) 9.44. Kogelstoten dames C: 1. T. v. d. Zwaard (TVA) 8.72 m.; 2. R. Hensing (Bataven) 8.52 m. Discus jongens A: 1. R. Veeling (AAC) 41.74 m.; 2. A. Handstede (Trekv.) 39.01 m. 60 m. meisjes C: 1. H. Pauw (Sportief) 8 4; 2. T. v. Leeuwen (WIK) 8.7. 200 m. heren D: 1. G. der Linden (Bataven) 23.8; 2. G. den Hartog (Fit) 24.2. Verspringen dames D: 1. R. Westgeest (S. en L.) 4.55 m.; 2. L. Steyns (Spar ta) 4.31 m. 3000 m. heren D: 1. A. Pet (Trekv.) 9.37; 2. J. Smit (Reeuwijk) 9.53. Tijdens de regionale baanwedstrijden van Holland op de sintelbaan Leidse Hout, welke zaterdagmiddag werden gehouden, waren er drie Bataven, die een clubrecord verbeterden. G. Rewijk werd 2e op de 3000 m. B in de goede tijd van 8 min. 59.1 sec., waarmede hij zijn eigen clubrecord van 9 min. 7 sec. ruimschoots verbeterde- G. der Linden won bij de heren de 200 m. in 23.8 sec., nadat hij zijn serie in 24 sec. precies had gewonnen. Ook dit was een nieuw clubrecord. Tenslotte werd v. Velsen 3e op de 80 m. jongens B. in de nieuwe clubrecordtijd van 10.7 sec. De verdere resultaten van de Bataven A. Vink 2e 100 m. dames B 13.3 sec. G. der Linden 3e 100 m. jongens A 12.1 sec. H. Fasel 4e 1000 m. heren B 2 min. 37.7 sec. J. Hockx 4e 400 m. heren C 56.6 sec. G. Niekerk 3e 100 m. jongens B 12.4 sec. H. v. Leeuwen 8e versprin gen heren D 5.42 m. J. Verkleij le dis cuswerpen heren C 32.10 m. W. Witte- man in de serie 2e op de 80 m. meisjes B in 11 sec., finale 3e in 11.4 sec. C. Dorlandt le in de serie 60 m. meisjes C in 8.9 sec., in de finale 3e in 8.7 sec. W. Kraan 2e 200 m. dames C in 28.5 sec. A. Vink 2e 200 m. dames B in 27.6 sec. H. v. Leeuwen 5e 200 m. heren D in 26.4 sec. Kogelstoten dames C 2. R. Hensing 8.52 m.; 5. W. Kraan 7.61 m. Versprin gen dames D 4. W. Kraan 4.13 m. Kogel stoten heren B 4. J. Verkleij 11.40 m. Te Amsterdam waren de resultaten tijdens de regionale baanwedstrijden: 400 m. dames: 1. G. Kraan 56.7 sec; 3. W. Kraan 63.1 sec.; 4. R. de Winter 63.4 sec. G. der Linden werd 4e op de 300 m. jongens A in de nieuwe club recordtijd van 38.1 sec. Uit een veld van 33 lopers op de 600 m. jongens B werden Toon Homan en Tijssen resp. 8 en 12 met als tijd 1 min. 31.9 sec. en 1 min. 38.2 sec. G. Niekerk werd 7e op discuswerpen met een worp van 29.95 m. ZETHOF KAMPIOEN VAN NEDERLAND 50 KM SNELWANDELEN De Aalsmeerder Zethof heeft gister middag op een parcours rond de Bos baan bfj Amsterdam het kampioenschap van Nederland 50 km snelwandelen op de Amsterdammer Jan Cijs veroverd Zethof legde de 50 km af in 5 uur 55 seconden. Cijs bleef ruim drie minuten achter. De uitslag was. 1. en kampioen van Nederland Zet hof (ATV Aalsmeer) 5 uur 55 sec, 2. Cijs (LAT Amsterdam) 5 uur 4 min.; 3 Baardse (RWV Rotterdam) 5 uur 21 min.; 4. Obbens (LAT Amsterdam) 5 uur 28 min. vyfde dag nog een blanco strafpunten- lijst hadden, zagen op de laatste dag al len kans hun gouden medaille veilig te stellen. Bij Frits Selling heeft het overigens maar heel weinig gescheeld, of hij had het goud nog juist gemist. Zijn kick- starter was gedeeltelijk defect en hij moest heel voorzichtig starten. Bijna de volle minuut had hij nodig om zijn ma chine op gang te krijgen. Juist op tijd passeerde hij echter de 20 meter lijn. Verder kwamen op deze laatste dag eigenlijk alleen Jan van der Hoek en Ton Bakker nog in moeilijkheden. Het ochtend-traject legde van der Hoek zon der strafpunten af. doch ln de middag, bij de snelheidsproef, leek het er op dat hij het goud toch nog zou verspelen. Vijftig kilometer voor de finish liep zijn motor vast, waarna hij zeer voorzichtig moest rijden. De Amsterdammer had ge lukkig toen zijn machine kuren ging ver tonen nog vier minuten over en ook hij slaagde erin het voorschreven gemiddel de te draaien. Ton Bakker werd in het ochtend-tra ject byna nog in het zicht van de haven uitgeschakeld, doordat zijn onderbreker defect raakte. Hij had in zoverre nog geluk, dat hij op een Tsjechische motor reed en behulpzame omstanders hadden dus maar weinig tijd nodig om de defec te onderbreker van zijn CZ door een nieuwe te vervangen. Voor pechvogel Rob Selling, die op de tweede dag door een val werd uitge schakeld, kreeg de zesdaagse tenminste nog een aangenaam slot. Zaterdagmorgen mocht hij het ziekenhuis verlaten en in de middag zag hij broer Frits de gouden medaille veroveren. AUTOMOBILISME De Hilversummer Wim Poll heeft za terdag met zijn Poll speciaal eigen bouw met Porschemotor voor de vijf de achtereenvolgende keer de heuvel- klim van de KNAC gewonnen. Hij be klom het 1200 meter lange parkoers, uit gezet op de Camerlgerberg bij Vaals, in de recordtijd van 56 seconden rond. Vo rig Jaar stelde hij het record op 56.4 seconden. De prestatie van Poll krijgt nog meer allure wanneer men bedenkt, dat het veld sterk bezet was: 74 deelnemers, bU wie tien Duitsers vier Belgen en een Zwitser. Behalve Poll bleven nog drie rijders beneden de minuut nl.: de Duit ser Glinter met Porsche Carrera <58 sec.) Rob Slotemaker met Hrnelle (58.4 sec.) en H. van der Ham met Jaguar (59.4 sec). lil totaal werden 431 klims gemaakt. WATERPOLO NEDERLANDERS GEPLAATST VOOR ROME Negen landen, waaronder Nederland, zijn direct geplaatst voor het Olympisch waterpolotournooi te Rome, waaraan totaal zestien landenploegen zullen deelnemen. De overige landen zullen in een kwalificatietournooi, dat verschil lende poules telt. uitmaken, wie de overige zeven beschikbare plaatsen zul len innemen. De door de Fina (de internationale zwembond) geplaatste landen zijn Hon garije (Olympisch kampioen 1956), Rus land, Amerika, Duitsland, Italië, Japan, Nederland, Zuid-Afrika en Zuid-81avië. Uit de Europese zóne zullen vier ploegen overgaan naar het finaletour- nooi, t.w. de winnaars van de volgende poules: Poul A: Bulgarije, Griekenland en Egypte; Poule B: Oostenrijk, Polen en Roemenië; Poule C: België, Groot- Brittannië en Zweden; Poule D: Frank rijk, Marokko en Spanje. Uit de Zuid-Amerikaanse zóne gaan twee ploegen over naar het eindtour- nooi, terwijl als zestiende land te Rome vertegenwoordigd zal zijn Australië of Nieuw-Zeeland, die tegen elkaar een kwalificatiewedstrijd zullen spelen. NIEUW EUROPEES RECORD VOOR CARL KAUFMANN De Duitser Carl Kaufmann heeft tij dens de atletiekinterlandwedstrljd tussen Duitsland ®n Polen in Keulen op de snelle baan van het Mungersdorfersta- dion het Europees record op de 400 me ter verbeterd en gebracht op 45.8 sec. Het oude record stond sinds 1939 op naam van Kaufmann's landgenoot Rudolf Harbig, met een tijd van 46 seconden precies. De Rus Ardelion ignatiev eve naarde op 12 juli 1955 in Moskou deze prestatie.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 9