Groot gebouw voor bijeenkomsten staat bovenaan de lijst der wensen Scherp Feestelijke ontvangst van neomist in St. Petruskerk „De corridor" bejubelde veteranen-para's Wijzigingen in senaaisbesiuur Corrigerende tik MAANDAG 21 SEPTEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Jonge Redemptorist ervaren als op de dag, waarop Hij een mens kiest voor het priester- I schap. Want zoals de Liefde van de Gisteren droeg pater Clemens Gil- Vader levend is geworden in Chris- berts C.S.S.R. zijn eerste plechtige H. tus zo leeft de liefde van Chris- Mis op in de St. Petruskerk te Lei- tus in zijn leerlingen. Hij gaf hun bij den. Om kwart over negen werd de het Laatste Avondmaal opdracht neomist feestelijk ingehaald, vooraf- te zijn zoals Hij was. Na de aposte- gegaan door bruidjes en akolieten. len zijn het de priesters, waarin Onder de geestelijken die de jonge Christus zijn leven manifesteert, wijdeling begeleidden was mgr. Th.Levend onder de mensen wordt M. Beukers, oud-pastoor van de St. Christus zichtbaar in de priester. De Petrusparochie, die een levendige predikant sprak vervolgens over het belangstelling blijft tonen voor alle offer van de ouders en de dankbaar gebeurtenissen in zijn parochie en heid op deze dag. 's Middags hield de neomist een receptie in zijn ouderlijk huis. Gerrit Doustraat la, waar velen van hun be langstelling getuigden. Om vier uiur werd met dezelfde assistentie als bij de Mis door de neo mist een danklof gecelebreerd. Het koor voerde toen een „Ave Maria" van Haagh en het „Tantum Ergo" van Perosi uit kerk. Pater Gilberts werd in de plechtige H. Mis bijgestaan door paistoor W. E. Blok, als presbyter-assistens, dom. A. van der Wielen van de Abdij te Eg- mond, een neef van de wijdeling als diaken en pastoor J. Wijsbroek uit Haarlemmerliede, vriend van de fa milie als subdiaken. Het wederom voortreffelijk zingende koor onder leiding van de dirigent, de heer H. Rijnbeek, met aan het orgel dr. G. Bots, gaf een uitstekende vertolking van de „Missa te Deum Laudamus" van Hendrik Andriessen, een prachtig koorwerk voor mannen en knapen koor, waarin motieven van de Pa- lestrijnse muziek te herkennen zijn. Zeker niet minder van kwaliteit was de vertolking aan het slot van de H. Mis van het ,Exsultate Deo Adjutori Nostro" van Herman Strategier. De predicatie werd gehouden door pater L. Siemonsma C.s.s.R., directeur van het Retraitehuis te Noordwijker- hout. De predikant sprak over Gods liefde, die nooit zó voelbaar wordt Serenade voor zusier Zephyrina Tussen half acht en half negen heeft de R.K. Harmoniekapel onder leiding van de heer Jaegel gister avond een serenade gebracht aan de jubilerende zuster Zephyrina, die 'n dubbel gouden jubileum viert: vijf tig jaar in het klooster en ook vijftig jaar werkzaam aan het St. Elisabeth- ziekenhuis, waarvan zij nu al weer 35 jaar directrice is. De muzikanten stelden zich op het binnenplein van het ziekenhuis opstraat la. Pater Gilberts studeerde en brachten een concert van pittige aan het klein seminarie van de Pa- marsmuziek. Natuurlijk ontbrak ook ters Redemptoristen in het Noosde- Clemens Maria Gilberts werd ge boren te Scheveningen in september 1934. De familie Gilberts is in de oor logsjaren naar Leiden geëvacueerd, en woont thans aan de Gerrit Dou- „SMIT RÖNTGEN" GAF GEZELLIGE AVOND De personeelsver. S-R.O. van Smit Röntgen Apparatenfabriek, bood zaterdagavond in het St. Antonius- clubhuis haar leden de eerste gezel lige avond aan in het nieuwe sei zoen. Hoewel de directeur, de heer J. Smit, afwezig was, sprak de voor- zitted van SF O. de heer J. Vink zijn dank uit aan de aanwezige directie leden voor de daadwerkelijke steun, waardoor deze avonden steeds moge lijk werden gemaakt. Een bijzonder welkom kregen de ereleden Koos Voorzaat er. W v. d. Eerg. De aanwezige leden, die de grote zal bijna vulden, werden hierna op een gezellige wijze beziggehouden door Henk Bukman en zijn gezel schap. Deze slaagde er in, om in zijn schetches met zijn onnavolgbare mi miek de zaal te doen schateren Even verdiend was ook het applaus voor „Les deux J^ateux" voor hur. wer velwind van verrukkelijke accor deonmelodieën terwijl de gehele personeelsver huiverde bij de durfde acrobatische toeren van „The Skating Stars" in hun rolschaats- nummer. Voor degenen, voor wie het „bal na" meestal de climax vcrmt van een gezellige avond, had het bestuur de heer T. Wisse geëngageerd, met zijn orkest „The Rythme Club" de uren na twaalf op gezellige wijze om deed vliegen. NIET ZONDER DOEL De politie van Leiden heeft zon dagavond een 19-jarige bloemenhan delaar uit Rijnsburg aangehouden op de Steenstraat waar deze geen ge hoor gaf aan het bevel door te lopen, Daar men in de Steenstraat volgens politieverordening „zich niet zonder doel mag ophouden" was deze knaap dus in overtreding. Hy verzette zich tegen twee agenten en trok een zak mesje, waarmee hij beiden aan de hand verwondde. Wegens verzet, li chamelijk letsel tengevolge hebbend, werd hij opgesloten. Men onderzoekt thans of er termen aanwezig zijn de man voor de officier van justitie te geleiden. Het bestuur van de r.k. bouwvak arbeidersbond ,St. Joseph" maakt de leden er op attent, dat de ledenver gadering niet op dinsdag 22 septem ber, maar op donderdag 24 septem ber om 8 uui zal plaats hebben in de „Kleine Burcht". In het convocaat is de datum niet goed vermeld. het „Lang zal zij leven" niet en ten slotte liep men een polonaise, waar aan het gehele convent, jubilaresse en moeder-overste incluis, deelnam. De voorzitter van de Harmonie, de hee»' E. S. Prins hield een toespraak waarin hij zuster Zephyrina van har te gelukwenste. De technische dienst van het ziekenhuis had voor een feestverlichting zorg gedragen. Zoals bekend uit de publicaties in de Leidse pers zal 't feest van zr Ze phyrina officieel gevierd worden op 17 oktober aanstaande. Er is een gi rorekening geopend om vrienden, doktoren en oud-patiënten de gele genheid te geven bij te dragen tot een feestgave op die datum. Giften kunnen gezonden worden aan de Ned. Handel Maatschappij te Leiden, giro 655749, onder toevoeging „Voor jubileum zuster Zephyrina". Leidse Agenda DINSDAG 22 SEPTEMBER Jongerencontact. Groep A (Joop van Bemmelen) en Groep K (Mi- chiel Brouwer) Galgen water 10, 8 u. nam. St. Eloy. Adviesavond Gebouw v. Chr. Soc. Belangen, 7.30-8 uur nam. K O-Rondleiding tentoonstelling „Zuidzee", Museum v. Volkenkunde 8 uur nam. Abonnementsvoorstelllng Haagse Comedie „Biedermann en de brand stichters", Leidsche Schouwburg, 8 uur nam. APOTHEKERSDIENSTEN Geopend apotheek Herdingh Blan ken Hogewoerd 171, tel. 20502. minarie Glanerbrug. In 1948 zette hij zijn studies voort in 't klooster „Ne- bo" te Nijmegen. Zijn intrede in de congregatie der Redemptoristen volg de in 1953 te 's-Hertogerobosch en na één jaar noviciaat aldaar ging hij in 1954 naar Wittem waar hij zijn ho gere studies voltooide en op 16 sep tember j.l. gewijd werd door mgr. S. Kuypers C.S.S.R., bisschop van Pa ramaribo. Pater Gilberts zet zijn stu die te Wittem voort. Geachte Redactie. Door moedig optreden van de heer Van Tienen jr. is zaterdagmiddag 3 uur een jongen gered uit het water van de Maresingel, die zeker door verdrinking om het leven gekomen zou zijn. Erg wit maar wel trots ging de redder zich thuis van droge kleren voorzien Ingezonden door W. Goddijn, Marnixstraat 42 Leiden Feest op kasteel Heeswijk Klaroengeschal van de tinnen van het middeleeuwse kasteel van Hees- wijk begroette zaterdag de veteranen van de 101ste Amerikaanse luchtlan dingsdivisie. Vervaarlijke hellebaar diers brachten een stramme groet met hun wapenen en vendelaars dansten hun vloeiend eresaluut. Vijftien jaar geleden vestigden hier de Amerikaan se parachutisten hun eerste kwartier en een hospitaal. Nu kwamen ze niet uit de lucht vallen, doch stapvoets aangereden op versierde boerenwa gens uit de corridorgemeenten, om ringd met muziek en feestrumoer, rechtstreeks naar een middeleeuws feest. Hun zegentocht begon in het hart van Dinther, waar een reciteergroep- je van kleine meisjes in niet gans vlekkeloos doch allerliefst Engels een berijmde groet uitsprak namens de bevolking. Daarna klommen de Aribornes, de ere-wagens in, die werden gemend door zonen en dochteren uit de cor ridor-gemeenten in hun Brabantse dracht. Onder escorte van landelijke tuiters reed de stoet stapvoets naar het enige kilometers verder gelegen kasteel van Heeswijk waar de slot heer, G. O. A. M. H. J baron Van den Bogaerde van Terbrugge, gekleed iri Belgische militair uiniform en ba ronesse Van den Bogaerde de oud- strijders met erewijn ontvingen, Daarbij joeg een formatie straalja gers als eerbewijs over, wel detone rend met de Middeleeuwse omgeving van het museumkasteel. Nadat het kasteel door de bezoekers bezichtigd was, lieten de vendelaars hun sier lijke spel van St.-Joris op de voor grond van de burcht zien. De Ameri» kaanse gasten waren gefascineerd door dit middeleeuwse schouwspel, in de omgeving die voor vele hunner zo rijk aan herinnering is, rijk aan treurige, maar ook aan goede her inneringen. Na het feestelijke onthaal vond een plechtigheid plaats. De gevallen hel den werden geëerd met kransen van de Amerikaanse regering, van de Ne derlandse minister van defensie, van het Nederlandse leger, van de ver zetsstrijders, van de Amerikaanse ve teranen en van Baron van den Bo gaerde. Gebeden en volksliederen be sloten deze plechtigheid. Burgerlijke Stand Geboren: Jacob Jan zn v. J. Heemskerk en M. J. Heemskerk; Ri chard Adolf zn v. C. P. Hoekstra en J.( E. Stroombergen; Ingeborg San dra dr. v. H. Neuteboom en L. W. Kukler; Arend Dirk zn v. W. van den Oever en J. Boesaard; Wilhelmina Cornelia Maria dr. v. H. Wolters ?n A. A. Kerkvliet; Siepko Pieter zn v. K. W. Nieuv/zwaag en V. G. Lensvelt. Rectoraatsoverdracht te Leiden dit jaar niet aan „de oudste" „De sterke groei van de universiteit maakt het steeds meer noodzakelijk, dat er een Auditorium Maximum tot stand komt, waarin grote universitaire plechtigheden zich kunnen afspelen. Bovendien moet er spoed mee worden betracht, wil men er in 1975, wanneer het vierde eeuwfeest van de universi teit zal worden gevierd, nog iets aan hebben". Zo sprak vanmiddag prof. dr H. J. Lam in de Pieterskerk tijdens het overdragen van het rectoraat der Leidse universiteit aan prof. mr J. E. Jonkers. Prof. Lam begon zijn rede met het memoreren van het overlijden van professoren en andere academieburgers, benoemingen en andere evenemen ten van het afgelopen jaar. Het aantal hoogleraren is gestegen tot 197. No. 511. Horizontaal: 1. gem. in Limb., 4. komt van het varken, 7. vaartuig, 8. meisjesnaam, 9. een der profeten, 11. jaarboek, 14. soort hond, 15. gunstig gezind, 19. andere naam v. Wodan, 20. zeer brandbaar koord, 21. meertje, 22. voorgeschre ven kerkgebruik, 23. gem. in Gel derland. Verticaal: 1. berrie, 2. dunne twijg, 3. gem. in N.H., 5. heilige taal der Boeddhisten, 6. pet (Vlaams), 9. gem. in N. Brab.. 10. Europeaan, 12. lichaamsdeel, 13. slaapt men op, 15. gem. in Over., 16. klinknageltje, 17. interval van negen tonen, 18. Zeeuw se hoeve. Oplossing morgenavond. Rede prof Lam Uit de getallen blijkt, dat de senaat zich in sterke mate sinds de oorlog heeft vernieuwd. De toenemend differentiatie der wetenschap blijkt uit het feit, dat het driemaal nodig bleek een vrijgeko men leerstoel door twee te doen ver vangen. Een versterking van de senaat kwam tot stand door de be noeming van de hoogleraren Bruins- Slot en Koorepian, beiden buitenge woon hoogleraar in het bijzonder ten behoeve van de stichting Klinisch Hoger Onderwijs te Rotterdam. Prof. Lam betoogde, dat Leiden zeer is in genomen met deze „nevenfaculteit", die een welkome gelegenheid biedt tot een vorm van expansie, die hier niet mogelijk bleek. Verbeteringen. In het afgelopen jaar werden vele verbeteringen en vernieuwingen aan de universitaire gebouowen gereali seerd. Bij de opening van het nieuwe fysiologisch laboratorium in juli deel de minister Cals mee, dat in de ko mende tien jaar voor universitaire nieuwbouw in ons land ongeveer 1,5 miljard gulden nodig zal zijn. Het aantal ingeschreven studenten bedroeg dit jaar voor het eerst meer dan 5000. Het eerste duizental werd in 1916 bereikt, het tweede in 1927, het derde in 1947 en het vierde in 1949. Thans bedraagt het 5028. Voor 1980 wordt een aantal van ruim 10.000 geraamd. Een universiteit kan een dergelijk aantal wel aan, maar dan zal het bouwbeleid toch moeten worden geïntensiveerd, aldus de hoogleraar. Te veel Cum Laude. Het aantal promoties daalde van 81 tot 75 ondanks het gestegen aantal De groentijd verliep redelijk rustig, althans voofr zover onze gegevens strekken. Enkele de rector gemelde wandaden ble ken overdreven voorgesteld of elders te zijn voorgevallen. Niettemin, zolang de „corrige rende tik", een eufemisme voor slaan in alle denkbare grada ties, en uitdrukkelijk in het groentijdsreglement verboden, nog wordt toegepast, en geluk kig .althans in dit geval, zij het niet zonder zelfverzekerdheid opgebiecht, is er toch nog iets mis. Een gezamenlijke brief van een aantal vrouwen-verenigin gen aan alle universiteitsrecto ren, geïnstigeerd door ongeruste moeders, die onze hulp inrie pen tot het voorkomen van ex cessen niet van de groentijd zelf kon onzerzijds voor wat Leiden betreft in geruststellen de termen worden beantwoord. 414 studenten voor het doctoraal examen slaagden. Dit aantal promo ties achtte de rector te gering. Teveel echter werd naar zijn mening pro- centsgewijze het predicaat „cum laude" toegekend, namelijk in bijna twintig procent van het totaal. Men kan dan niet meer spreken van een uitzondering dat toch wel de bedoe ling is van dit predicaat. Civitas-ideaal. Het Civitas-ideaal van 1945, dat omvormen van het studenten-corps tot een organisatie, welke alle man nelijke studenten zou kunnen omvat ten, is tot dusver niet verwezenlijkt. Onlangs is een rapport hierover ver schenen samengesteld door een socio logische werkgroep. Daarin wordt ge steld, dat de studentenmaatschappij veel te heterogeen is geworden om haar nog in één gezelschap te kunnen vangen. Een federatief systeem zou volgens spr. de voorkeur verdienen, ondanks de gevaren van dien. Hij vreesde dat zich de laatste jaren in het door onbereikbare idealen ge remde natuurlijke groeiproces zo danige spanningen hebben ontwik- en Holten een autobus gegrepen. De Tijdens de daarna volgende samen komst in Dinther werden aan mej. mr. J. Geldens, secretaresse van ko ningin Juliana, namens de voorma lige verzetsstr;Jders. in Brabant ge goten blokken aangeboden. In een feestelijke stoet werden de Amerikaanse veteranen met hun vrouwen en kinderen naar de abdij van Heeswijk gereden, waar de pa ters Norbertijnen zich vrolijke en gullen gastheren toonden- De voetbalwedstrijd van oud-ver zetstrijders tegen de veteranen kon wegens tijdgebrek niet doorgaan. De plechtigheden en feestelijkheden werden bijgewoond door vertegen woordigers van leger, marine, en luchtmacht, door generaal mr. H. Kruis en mevrouw Kruis, door de Amerikaanse zaakgelastigde, door kolonel J. J. F. Borghouts, („Peter Zuid" in het verzet), door de burge meesters van vrijwel -die corridor gemeenten en voorts door tal van kerkelijke, provinciale en plaatse lijke autoriteiten. Vernomen wordt, dat de Amerikaanse airborne vetera nen in de loop van de volgende week door prinses Wilhelmina zullen wor den ontvangen. Via een extra uitzending zullen de televisiekijkers morgenochtend om 9.25 uur getuige kunnen zijn van de aankomst van Prinses Beatrix uit Amerika op Schiphol. Deze uitzending zal ongeveer een half uur duren. In deze uitzending, waarin o.a. de begroeting van de prinses door haar ouders zal worden getoond, zal Mies Bouwman een interview met de te- terugkerende prinses hebben. HOOGLERAAR PLANT EERSTE BLOEMBOL OP „FLORLADE" Vanmorgen zijn op het terrein van de „Floriade" te Rotterdam de eerste van de ruim anderhalf miljoen bollen ingeplant, die volgend jaar op deze internationale tuinbouwtentoonstel ling voor een kleurenshow zullen zorgen. Prof. dr. E. van Slogteren, de af getreden directeur van het Labo ratorium voor Bloe.nbollenonder- zoek te Lisse, plantte de eerste nar- cissebol. Zijn opvolger, prof. dr. ir. J. P. H. van der Want maakte onder het oog van de vaklieden die deze plantcam- pagne uitvoeren, een begin met de aanleg van een tulpenborder. Ongelukken op militaire vliegvelden Zaterdagmorgen is even na tien uur tijdens transport met de zogenaamde ,,Unimog"-trekker op het vliegkamp Valkenburg de 18-jarige vliegdienst- weerkundige derde klas A. J. L. Platei uit Haarlem door tot nog toe onbekende oorzaak van de machine gevallen en onder de wielen terecht gekomen. Hij is ter plaatse aan de be komen verwondingen overleden. De „Unimog"-trekker assisteert ge woonlijk bij het verslepen van vlieg tuigen. Op de vliegbasis Soesterberg heeft zich bijna ter zelf der tijd een soort gelijk ongeluk voorgedaan als op Val kenburg. Op Soesterberg is de 20- jarige dienstplichtige soldaat van de Koninklijke Luchtmacht E. Leveber uit Haarlem van een rijdende trekker gevallen en onder een achterwiel ge komen. Hij is zwaar gewond opgeno men in het ziekenhuis „Oog in Al" te Utrecht. De oorzaak van het ongeluk is onbekend. Door misverstand bomen te vroeg geopend Trein greep autobus Een trein heeft zaterdagavond om drie minuten over half negen op de onbewaakte overweg tussen Rijssen studenten, en ondanks het feit dato.m. inhield de oplossing van het keld, dat zij zich mogelijk explosief een uitweg zullen banen. Senaat. Prof. Lam vroeg voorts aandacht voor de wijzingen welke zich in de laatste jaren hebben voltrokken in het senaatbestuur. De senaat als ge heel is te groot geworden voor de effectieve behandeling van vele van haar taken. Daarom is gezocht naar een nieuwe organisatievorm, die thans gestalte heeft gekregen in de vorming van een praesidium van 12 tot 14 leden, namelijk de rector, de secretaris, de prosecretaris, de zeven faculteitsdecanen en 3 tot 5 leden die voor vijf jaar worden benoemd. Dit praesidium komt in de plaats van het versterkt college van rector en asses soren en het Bestaande oude praesi dium. Keuze rector. Voor de rectorkeuze is voortaan niet meer de anciënniteit van beslis sende betekenis. Voortaan zal geko zen worden naar normen van speciale bestuursbekwaamheid, representa tieve geschiktheid en individuele be langen ten opzichte van het eigen werk der betrokkenen. Een rector- magnificus kan voortaan ook desge wenst voor meer dan één jaar zijn functie uitoefenen tot een maximum van vijf jaar. De secretaris, die niet noodzakelijk de rector opvolgt, krijgt voornamelijk de taak de rector in zijn representatieve taak bij te staan. De prosecretaris vervult een groot deel van de secretariële taak. Na deze beschouwingen droeg prof. Lam het rectoraat over in het ver trouwen, dat ook prof. Jonkers (die hem reeds niet meer volgens de ancienniteitsregel opvolgt) zijn moei lijke taak tot volle voldoening van de senaat zou mogen uitvoeren. bus, gestuurd door de beer W- Groot- wassink uit Rijssen had staan wach ten tot de trein uit de richting De venter was gepasseerd. Toen de bo men opengingen en de bus op de overweg reed, naderde uit de andere richting een trein. De busschauffeur gaf daarop vol gas, maar de trein ramde toch nog het achterste deel van de bus. Daar de ongeveer 20 pas sagiers in het voorste deel zaten, vie len er geen slechtoffers. Het ongeluk schijnt het gevolg te zijn van het feit, dat door een misverstand met'het station Rijssen de overwegwachter de bomen te vroeg heeft geopend. NA ONGELUK OVERLEDEN. Op de Emmerweg te Dalen is van nacht een motorrijder met als duo- passagiere mejuffrouw B. uit Anen veen, komende uit de richting Em- men, in botsing gekomen met een auto die van de verbindingsweg kwam. Dit ongeluk liep betrekkelijk goed af, behoudens mate-iële scha de. Mejuffrouw B. kreeg een lichte hersenschudding en werd per auto naai huis vervoerd. De vader van de motorrijder, een 65-jarige garagehouder uit Dalen, begaf zich per njwiel naar de plaats van het ongeluk. Aldaar aangekomen, plaatste nij zijn rijwiel tegen een boom, stak de weg over en raakte onder een passe rende auto Hij werd daarbij zodanig gewond, dat hij enige uren later in het ziekenhuis in Coevorden overleed - De 90.000ste inwoner van de Limburgse hoofdstad Maastricht is zaterdagmorgen door de burgerlijke stand ingeschreven. Het betrof de eerstgeborene, een zoon, van het echt paar Slangen-Vossen. Nieuwe spoorbrug op de lijn Den Haag-Rotterdam Niet minder dan 150 treinen moes ten in de nacht van zaterdag op zon dag worden amgelegd ten einde de vervanging van de oude brug over de Poldervaart in Ketel (Schiedam) mo gelijk te maken. De nieuwe brug 's in haar geheel ter plaats gemonteerd, aangezien zij niet over water kon worden aange voerd. Op 15 juli was dit gebeurd en kon begonnen worden met het de monteren van de bestaande brug. 125 Man van de Nederlandse Spoor wegen namen dit karwei ter hand, waarbij tegelijk de nieuwe brug naar de versterkte landhoofden werd ge reld. Om de laatste beletselen weg te werken moesten acht explosies met dynamiet plaats hebben. Het karwei is geheel volgens het plan verlopen en zondagochtend om 9.50 uur kon de eerste trein over de nieuwe spoor brug rijden, zodat nu een belangrijke verbetering verkregen is in de ver binding Den HaagDelftRotter dam. Particuliere detective viel van balkon Zaterdagmorgen omstreeks half elf heeft de Geneeskundige Dienst van 's-Gravenhage bjj een huis in de Ge rard Reijnststraat de 29-jarige par ticulier dPtective R. J. W. D. uit Den Haag opgehaald en naar de „Ursula- kliniek" te Wassenaar overgebracht, omdat D., na een val van zes meter hoogte van een balkon daar een sche del basisfractuur had opgelopen. D. bevond zich ten huize van de 42-jari- ge huishoudster M. W. L. van W., die gehuwd is met zekere V. Zowel de huishoudster als de par ticulier detective bleke., min of meer onder invloed van alcoholhoudende drank te zijn. Omdat de politie voorshands meent dat het niet onmogelijk zou zijn dat het hier geen ongeluk betreft maar een poging tot doodslag, is de huis houdster aangehouden. De particulier detectieve kon nog niet worden gehoord. Brand in patronaats gebouw „Waarzegsterlaaide Zaterdagavond om zeven uur is brand uitgebroken in de bovenver dieping van het patronaatsgebouw aan de Kapelstraat te Meerveldhoven. In het gebouw werd een fancy-fair gehouden. Orn een wat mysterieuze sfeer te scheppen hadden de organi- toren van de fancy-fan in een ka mertje waar een waarzegster 'zetel de, de lamp bekleed met rood crepe- papier. Op een gegeven moment vat te het papier door de hitte van de lamp vlam. Het vuur sloeg over op het in het kamertje aanwezige meubilair. De gemeentelijke brandweer van Veld hoven was spoedig na het uitbreken der brand met twee wagens aanwezig. Deze slaagde er in door het uitvoe- van een zogenaamde binnenaanval op het vuur, de brand te beperken tot de kap boven de toneelzaal. Men schat dat een schade is aangericht van dertig tot veertig duizend gulden. Scheeosberichten ALIOTH 19 sept, van Rotterdam naar Bremen; AMPENAN 20 sept. te Rotter dam; AMSTELDIJK 20 sept. te Rotter dam; ARGOS 19 sept. van Rotterdam naar Ceuta; ARTEMIS 19 sept. van Rotterdam naar Amsterdam; CALTEX DELFZIJL (t) 20 sept. van Rotterdam naar Vlissingen; CASAMANCE 19 sept. te Rotterdam; HAARLEM 21 sept. te Rotterdam: KREEFT 19 sept. te Rotter dam; LINDEKERK 19 sept. van Rotter dam naar Antwerpen; MAAS 19 sept. te Amsterdam; MERSEYLLOYD 19 sept. van Rotterdam naar Southampton: MITRA (t) 20 sent. van Rotterdam naar Thameshaven; PHILIPPIA ft) 20 sept te Rotterdam; PIETER S 20 sept. te Rotterdam: RIOUW 21 sept te Rotter dam: WAAL 19 seDt. van Rotterdam naar Algiers: WATERMAN 21 sept. te Rotterdam: WESTERDAM 19 sept. van Rotterdam naar New York. AAGTEKERK 21 te East London; AR- CA ft) 21 te Kingston: ARENDSKERK 20 v Mozamhiaue n Beira: BORNEO 20 te Tegal; CALTEX DELFT ft) 20 te Port Louis: CALTEX PERNIS ft) 21 te Port Elizabeth: CARPTLLO 21 te Pto Armuelles: CANTOR 20 v. Aleeciras n. Taneer- D1NTELDIJK 21 te Auckland: DONGEDIJK 20 te Antw.: EENHOORN 21 te Alexandrie: FRIESLAND 20 v. San Francisco n. Los Anpeles: FRIES LAND ssm 21 te Li'heck' GAPONKTTST 21 te Burutu: GOOILAND 21 te Mon tevideo verw.: HELENA 21 te Parama ribo: HOUTMAN 21 te Penane: ISIS 21 te Sludad Bolivar; JACOB VEROLME 20 v. Newnortnews n Coquimbo; KAR- SIK 20 v Saigon n. Singapore: KERKE- DIJK 20 te Antw KLOOSTERDT.TK 20 v. Antw. n. Havana: KONINGS- WAART ft) 20 v Pto Cardon na Per- thamboy; LUTTERKERK 21 te Mena al Ahmadi; MAASKERK 20 v. Kaapstad n. Las Palmas: MAASHAVEN 20 v. Las Palmas n. Antw.: MENTOR 21 te Port of Snain; MIJDRECHT ft) 20 v. Mena al Ahmadi n Paulsboro: NAES TIBER ft) 20 v. Napels n. Banias: N1AS 21 te Buenaventura verw ORANJEFONTEIN 21 te Antw.; ORION 20 v. Alexandrie n. Beyrouth: ORISIS 20 v. Willemstad n Caripito: PEPERKUST 20 v. Free town n. l*Havr' Marktberichten ROTTERDAM 21 sept. Vee Aan voer 1875. Vette koeien 1237; varkens 638. Vette koeien 300—320; 275--300; 260—275; varkens 194; 192; 190. Vette koeien aanvoer aanmerkelijk groto.ftT Hendel traag. Prijzen lager, enkele prima's boven nutering Varkens aanvoer iets kleiner. Han del vlug. Prijshoudend, zware var kens van 184 tot 185 per kg. TER AAR »9 sept. Groente Augurken: fijn 0.83: fijnbasterd 0.80; basterd 0.69; grof A. 0.47; grof I 0.43; CD 0.45; idem groot 0.04; E. 0.32 alles per kg.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2