DE TEXAS-RANGE 1 BAMBOj „Postzegel van twaalf" kostte veertig gulden boete Aardbeien-oogst voor de tweede maal 't HOORNTJE ZATERDAG 19 SEPTEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Avonturen van Een klapsigaar op zijn slagtand Boemer klonk een harde klap, Daar was weer zo'n apengrap. Maar het eind viel bitter tegen Want de aap van een jaar of zeven Is toen voor goed doodgebleven. Hannie van Zaal, Lopik. EEN HEERLIJKE VAKANTIE De brand zette intussen zijn werk voort. Slechts een klein deel van de behuizing scheen voorlopig gespaard te We kregen gelukkig vakantie ,en 't is blijven en de bedienden trachtten nog een heerlijke vakantie geworden. Met de te redden wat te redden viel. Maar de I mooie zonnige dagen gingen we dikwijls naar het strand en namen de tent mee. Als de tent opgezet was gingen we ons verkleden en dan maar lekker in zee zwemmen. De hele dag bleven we aan het strand spelen en we gingen 's avonds naar huis. Dat waren fijne dagen. Ook mochten we een paar dagen logeren. We zijn ook nog een keer haar Duitsland geweest. En verder bleven we gewoon thuis. En toch hebben we een heerlijke vakantie gehad. Nico Koomtn, Lisse stuurde ons: heer Walden zelf scheen er maar weinig interesse voor te hebben. Toen de consernatie een beetje geluwd was en 't al tegen de ochtend liep, kwam er een ruiter aangereden. Het was een Engelsman, Wolsey geheten, die'evenals de heer Walden een grote plantage be zat in de nabijheid. Nadat hij een ogen blik de verwoesting in ogenschouw had genomen, trad hij op de heer Walden toe en betuigde hem zijn deelneming met de ramp. Vervolgens stelde hij hem voor met hem mee te gaan naar zijn huis. „We zijn al zo lang goede buren, dat we mekaar ook gaarne helpen moe ten. Ik acht het mij tot een eer, u in mijn huis op te nemen. Daar hoop ik het u aangenaam te maken en u zult er veilig zijn voor verdere wraak der in landers". „Ik neem dit aanbod gaarne aan, als het ook geldt voor mijn dochter en deze Parijzenaar, die vanacht voor de tweede maal mijn Elsa het leven gered heeft. Het liefst zou ik dit onheilsoord op staande voet verlaten om terug te keren naar Holland. Maar daar dit natuurlijk niet zo maar één, twee, drie kan gebeu ren, zal ik dankbaar van uw edelmoe dig aanbod gebruik maken en voorlopig onze intrek bij u nemen". De blik echter, die de Engelsman op Bambo wierp, verried duidelijk, dat hij deze slechts met tegenzin zou opnemen. Dat was onz vriend niet ontgaan en vanaf dat ogenblik zei een inwendige stem hem, dat hij zich voor deze def tige mijnheer in acht zou moeten ne men. Met z'n vieren, want Ami volgde zich vanzelf wel, volgden de heer Wolsey naar diens woning. Er verliep een week of drie, toen de heer Walden vernam, dat een schip over een paar dagen de haven van Pa- dang zou verlaten voor een reis over de Indische Oceaan. Dat was nu net, wat hij nodig had. Terwijl op de mid dag Elsa met Bambo in de tuin wafïdel- den, zocht haar vader hun gastheer op en deelde hem mee, dat hfj met dat schip zou vertrekken. „Ik wil weg van dit vervloekte ei land, dat me al zoveel ellende gebracht heeft.". „Dat spijt me geweldig. Ik hoop toch dat u 't naar uw zin heeft in mijn huis". „Zeer zeker, mijnheer Wolsey en ik ben u uiterst dankbaar. Maar ik verfoei dit eiland nu eenmaal en ik wil er zo soedig mogelijk vandaan. Mijn besluit staat vast". „Ik kan u natuurlijk niet tegenhou den" zei de Engelsman op bittere toon. „Maar dan eis ik toch eerst antwoord op het aanzoek, dat ik u laatst gedaan hebt". „Wat bedoelt u met dat aanzoek? Ik herinner me daar niets van, na alles wat we de laatste tijd meegemaakt hebben". „Wel, ik heb u toch om de hand van uw dochter gevraagd! En nu u zo plot seling weg wil, is 't toch meer dan tijd, dat u mij uw beslissing meedeelt". „Ja, ja, nu herinner ik me toch wel een en ander. Ik zou er geen bezwaar tegen hebben u mijn dochter tot vrouw te geven, maar „Ja, wat betekent die maar?" „Mijn dochter wil helaas niet trou wen, althans nu nog niet". „Waarom niet?" „Omdat ze zich zelf nog veel- te jong vindt". „En als u 't nu wel wil?" hield de En gelsman aan. „Ik zal nooit mijn dochter dwingen tot een huwelijk. Zij moet daarin naar eigen keus handelen. Als ze u liefhad, zou ik me tegen een huwelijk niet ver zetten, maar ze is nog helemaal niet verliefd". „Behalve op die rare snoeshaan uit Parijs met z'n misselijke aap". „U vergist u, mijnheer. Natuurlijk houdt ze van die jongeman, maar om dat hij haar al tweemaal het leven heeft gered. Dat spreekt' toch vanzelf". „Enfin dat gaat me niet aan. Maar wilt u er met uw dochter over spre ken?" „Wel dat kan u toch beter zelf doen, omdat zij er toch over beslissen moet". „Dus u geeft me daarvoor toestem ming?" „Uitstekend". „Welnu, dan wil ik morgen weten, waar ik met Elsa aan toe ben". En de volgende dag vroeg en kreeg mijnheer Wolsey Ellen te spreken. Na behoorlijk of liever onbehoorlijk opgeschept te hebben over zichzelf en over zijn bezittingen en zijn rijkdom, vroeg hij haar of ze zijn vrouw wilde worden, al had haar vader dan gezegd, dat ze nog niet aan trouwen dacht. „Wel, mijnheer Wolsey, wat mijn va der gezegd heeft, is de waarheid. Ik denk nog niet aan trouwen, niet met u en evenmin met n ander". „Houd je dan van een ander? Van die misselijke Fransman soms?" „Mijnheer dat gaat u niets aan, ik houd van wie ik wil, maar niet van u". „Zo, dan weet ik wat mij te doen staat". Met 'n rood hoofd van kwaadheid en met 'n felle haat in zijn ogen groette hij Elsa stijf en ging heen. Als Elsa geweten had, wat er op dat ogenblik in Wolsey omging! Indien hij haar niet mocht bezitten dan zou die z.g. Bambo ook geen kans krijgen. Daar zou hij wel voor zorgen. Tot volgende week. Oom Toon Correspondentie Vandaag eerst het versje van Karei v. Loon, Leiden, dat hij zelf gemaakt heeft en waarnaar hij natuurlijk allang zit uit te kijken. EEN APENGRAP I*- het hete zoni#-r'ijn Waar de aapjes vrolijk zijn Woonde eens een kleine aap Hij hield iedereen voor 't lapje Met een vrolijk °pje Zo duwde hij ee bij mijnheer [olifant, EEN ZEEMAN VERTELT Het was nacht. We zaten op het passa giersschip „De Blauwe Engel". De stuur man stond in de stuurhut en verder sliep het hele schip. Plotseling schrok ik wakker. Het schip schudde hevig heen en weer. Angstig keek ik door de patrijspoort van mijn hut naar buiten en ik zag, tot mijn grote schrik, dat ons schip omringd was door huizenhoge golven. Ik ging weer liggen en probeerde weer te slapen, maar het lukte niet. Het was pas drie uur in de nacht, toch kleedde ik me aan en ging naar de stuurhut. Ik moest me overal aan vasthouden, anders werd ik tegen de grond en overboord geslingerd. Ik klopte bij de stuurhut aan, doch er volgde geen antwoord. Ik deed de deur open en wat zag ikde stuurman lag bewusteloos op de vloer. Ik vermoedde dat door de kracht van de golven het stuur zó snel gedraaid had, dat de stuur man een klap gekregen had en tegen de grond was geslagen, waardoor hij be wusteloos was geworden. Ik vloog naar het stuur en maakte alarm. De bemanning moest gewaar schuwd worden. Binnen de kortst mo gelijke tijd stond de kapitein en de be manning om me heen. In het kort ver telde ik wat ik gezien had. De kapitein had intussen bevel gegeven om de sloe pen te laten zakken. We-namen de stuurman mee en spron gen zelf ook in een sloep en dat was niets te vroeg. Een paar minuten later brak het schip in tweeën. Meteen wer den we meegezogen de diepte in. Ik sprong overboord en klampte me vast aan een ton scheepsbeschuit. Na enkele dagen rondgedreven te heb ben kwam er een zeilschip in zicht. Ik begon meteen te zwaaien. Ze zagen me, en toen het schip dicht genoeg bij was, gooiden ze een reddingsgordel. Hoewel ik verzwakt was door vermoeienis span de ik toch alle krachten in, greep de gordel en werd behouden op het schip gehesen. Wonder boven wonder waren het Hollanders. Ze brachten me naar Nederland en zo zit ik hier te vertellen. Bob Juffermans, Sassenheim. Je brief is wel lang blijven liggen. Heb je een prettige vakantie gehad? Misschien heb je in de vakantie wel een verhaaltje ge maakt. Dag Bob tot schrijfs. Marion v. Egmond, Leiden. Wonen jullie nu prettig in je nieuwe huis? Betsie v. d. Tang, Oude Wetering. Nee Betsie je verhaaltje kan ik niet gebrui ken. Probeer er nog eens eentje en schrijf dan wat netter, dit was haast niet te lezen. Ben Vork, Leiden. Heb je dat versje zelf gemaakt? Schrijf me dat eens, dan bewaar ik het zolang. Je verhaaltje komt hier. DAT KWAM ER VAN Piet kwam uit school met zijn vriend jes. „Gaan jullie mee belletje trekken?", zei Piet. „Goed", zeiden zijn vrienden. „Dan beginnen we meteen bij Hooger- vorst". Toen zij by Hoogervorst voor het hekje stonden zei er één: „Laten we gaan loten, wie er moet be ginnen". Ze deden dat en Piet moest beginnen. Mevrouw Hoogervorst, die alles afge luisterd had, was stil naar boven gegaan en had een emmer water klaar gezet. Piet ging het hekje binnen maar net Pie heen. Zijn vrienden schaterden van het lachen, maar bij Piet thuis lachte zijn vader niet. Hij zei boos: „Piet, hoe kom jij zo nat?" „Ik ben in een plas gevallen". „Jij liegt", zei z'n vader, „ik heb alles door het raam gezien". Piet kreeg een pak rammel op de koop toe. Dat kwam er van. In een groot bos woonden de kabouters en de dieren. Het kaboutertje waar ik van ga vertellen heette Brammetje en hij was vreselijk nieuwsgierig. Hij wist pre cies wanneer een buurvrouw een nieuwe jas had. Ook wist hij hoeveel die gekost had. Gelukkig heeft hij die nieuwsgierig heid atgeieerd. Het was op een zonnige dag dat Bram metje ging wandelen. Hij wou, uit nieuwsgierigheid naar de mensen. Na 'n uurtje was hij moe en ging onder een boom zitten en at wat. „Hè, hè, wat ben ik toch moe", zei hij en rekte zich eens uit. „Ik ga maar wat slapen", en dat deed hij. Plots schrok hij wakker en zag dat he*. Perry, het eek hoorntje was. „Maak toch niet zo'n herrie, je stoort me", zei Brammetje boos. „Ha, ha, wie gaat er nou op de mid dag slapen", lacht Perry en vrolijk wipte hij weg. Brammetje ging maar verder en kwam tegen de avond aan de rand van het bos. Hij zocht een plaatsje om te slapen en vond een bosje gras waarin hij zich lekker knuffelde. Maar lang sliep hij niet want zijn nieuwsgierigheid maakte hem wakker. Hoewel het pikdon ker was, liep hij een huis binnen. Een muisje vroeg waar hij heen ging en ook of hij bij hem bleef tot het licht was, maar daar wilde Brammetje niet van horen. Hij wilde gelijk aan zijn speur tocht beginnen. Brammetje zag een deur op een k:er staan. Hij glipte er door en zag tot zijn schrik een grote kat. Oei, wat schrok hij. Hij was zóó geschrokken dat hij een andere deur inrer de. Het was een slaap kamer, waar eer. man lag te slapen en lag zó hard te snurken en te blazen dat Brammetje de deur uitwaaide. Op de gang kwam hij een hond tegen, die hard begon te blaffen. Nu rende Brammetje het huis uit, regelrecht naar het bos. Dit was een goed lesje voor Brammetje en hij is nooit meer nieuws gierig geweest. (dit voor grote „kinderen") Nu de tweede pluk aardbeien zo over vloedig is en het bovendien maar steeds zomerwarm blijft, is het zeker niet gek, als we een een heerlijke vruchtenijs gaan maken. Het is helemaal niet moei lijk en je kunt 't in de ijskast bevriezen. En daarbij hoef je er heus niet de mooiste aardbeien voor te gebruiken. Derde soort is al meer dan goed genoeg. Alzo: neem een pond aardbeien, spoel ze goed schoon en druk ze door een zeef, voeg er een eetlepel suiker bij. Neem 2 eieren en kluts het eiwit met een snuifj zout goed stijf en meng dat voorzichtig met 1/4 of 1/3 liter slagroom. Tenslotte giet men dit langzaam bij het aardbeien- sap, roer het licht met een lepel om en schud het geheel in een aluminium koekvorm of in wat u daarvoor geschikt vindt. De ijskast wordt nu op laagste temperatuur afgesteld. Dan duurt het bevriezen toch nog een paar uur. Kijk af en toe eens en schep 't reeds bevro ren laagje eraf en leg dit in het nog vloeibare om df- zaak te bespoedigen. In plaats van aardbeien kan men na tuurlijk ook frambozen nemen of fram bozen en aalbessen door elkaar. Dien het op met schuimgebak, des noods nog met slagroom. EEN JAPANSE VIS ALS„WEERHAAN" ffg C Deze vis is naar een Japans model ge tekend. In Japan gebruikt men zulke vissen als een soort draken d.w.z.: bindt ze vast op een bamboestok en daar hangen zij dan als windzakken op het vliegterrein (le beeld). Je kunt zo'n vis natuurlijk ook in je tuin zetten je maar niet vergeet hem bij regenweer in te halen. Veel jongens en meisjes hangen hem echter nog liever in hun eigen kamer als een soort „meubel", een soort kameraankleding. Dag kinders, volgende week weer ver der. TANTE JO EN OOM TOON Stempel was weggebleekt Voor de Amsterdamse politierech ter was gisteren een zaak aanhangig, die handelde over één postzegel van twaalf cent. Een dametje van 66 jaar, woonachtig in Huizen werd ervan ver dacht „een van rijkswege uitgegeven postzegel a twaalf cent" twee keer gebruikt te hebben, door na de eerste keer het stempel er met een bleek middel af te halen. De politierechter stelde verdachte in zijn vonnis voor de keus: Veertig gulden boete of acht dagen. Op het postkantoor te Huizen was de enveloppe met de gebleekte post zegel erop direct opgevallen. Men stelde een onderzoek in. Enveloppe en brief vermeldden het adres van verdachte maar haar naam was ver vangen door een andere, die veel op de hare leek. De brief was een ant woord op een huwelijksadvertentie uit een weekblad, waarop verdachte geabonneerd was. Onvindbaar. Volgens het dametje moest de da der een jongedame uit Hilversum zijn, die haar adres wel als corres pondentie-adres had gebruikt. Die jongedame was echter onvindbaar gebleken maar toch bleef het dame tje ontkennen: „Ik schrijf niet op huwelijksadvertenties" bitste zij. De politierechter probeerde ver dachte van zijn begrip voor de situ atie te overtuigen: „Ik begrijp, dat het een pijnlijke zaak voor U is.." Maar het dametje beet terug: „Ik voel het pijnlijke er niet van". Voor de twaalf cent, die het dame tje gefraudeerd had, had ze een zeer uitgebreid handschrift-onderzoek te ruggekregen, door twee grafologen, van wie een werkzaam op het labo ratorium van het departement van justitie. Beiden hadden met grote stelligheid aangetoond, dat handschrift van verdachte identiek was met dat van de brief. Een der deskundigen lichtte het rapport toe. „Dit is een van de weinige gevallen, waarin geen enkele twijfel mogelijk is", was zijn mening. Geen twijfel mogelijk. „U hoort het?" zei de rechter. Maar het dametje bleef onbewogen: „Is dat bindend?" informeerde Nu al enkele weken achtereen komen er op de fruitveiling in Ka- pelle-Biezelinge aardbeien, afkom stig van planten welke dit jaar voor de tweede keer een oogst geven. Voornamelijk gaat het hierbij om het ras Talisman. Het zijn over het alge meen zeer mooie aardbeien welke thans worden geplukt en de handel heeft er veel belangstelling voor. De prijs lag deze week tussen 1,en 1,20 per doos van 250 gram. voorgaande jaren kwamen er om streeks deze tijd altijd nog wel eens enkele doosjes aardbeien op de vei ling maar deze week waren er Kapelle regelmatig dagaanvoeren van 1000 tot 1500 doosjes van 250 gram. schouderophalend. Het oordeel van de Officier was, dat „alleen valse schaamte deze ver dachte weerhoudt om toe te geven". De rechter, in zijn uitspraak, zeide dat hij over het algemeen zqer scep tisch staat tegenover schriftkundige verklaringen als doorslaggevend be- wijs-argument. In dit geval bleef er geen twijfel over en daaom veroor deelde hij verdachte wegens het tweemaal gebruik van een postzegel van twaalf cent tot veertig gulden boete of acht dagen hechtenis. „Dan neem ik die acht dagen", bitste het vrouwtje en trippelde uit dagend de rechtszaal uit. WIJ KUNNEN NIET nalaten, op beperkte wijze deel te nemen aan het jaarlijks weerkerend Vebo-feest. Begeleid door een gul-lachende zon mogen wij gaarne een blik werpen op de fokveetentoonstelling en ons dringen tussen de wollige lijven van gemelijk toeziende schapen of vlie gen verjagen van de glanzend gewre ven schoften van koebeesten, die dan een dankbare lonk voor je over heb ben. En wat kunnen we niet altijd genieten van de wonderbare archi tectuur van de vele groene aromati sche heuvelen, die van het vee marktterrein een plastische rotstuin maken. Zaterdags maken we een rondgang langs de boerenkazen in het Waaggebouw en laten onze tong en gehemelte strelen door een keur van exquise zuivel- gerechtjes, welke een overduidelijke demonstratie zijn van wat je nóg meer met boter, kaas en melk ver mag te bereiken, als je niet op diëet bent gesteld Ditmaal hebben we aan de staart gehangen van de jury, die een uit spraak heeft gedaan over de tentoon gestelde dieren op het marktterrein. Elk muisje heeft nu eenmaal'n staartje en bij een veebeoordeling zijn dit de reacties van eigenaars van dieren, die niet met een eerste prijs zijn be kroond. De betreffende fokkers kun nen dit niet altijd goed verkroppen en dit is begrijpelijk als men na gaat, dat de lauwerkrans een drie jarige stier voorbij gaat omdat hij b.v. 'n iets gewone uiervorm vertoont of iets voos beenwerk. „Hoe komen ze er bijriep een blozende han delaar uit K., wiens platte behan gen stier iets beknopt werd genoemd. „Nou, bij my wisten ze het anders ook wel, hoor", antwoordde een collega, die een beetje schuldige indruk maak te, „ik mag dan een rechte, edele koe hebben diep behangen ook hoor maar het kruis kon iets beter". Op weg naar huis liepen we, in ge dachten verzonken, bijna onze buur man, die bij het spuiten van zijn tuin steeds de ramen van onze slaapka mers pleegt „mee te nemen", omdat hij wat beverig van hand is ne men we aan bijna van de sok ken. „Eigenaardig", dachten we, na onze wedergroet, „het is eigenlijk een beste vent, een typische blaarkop, maar met iets losse voorhand en wat wijde gang". De vis wordt gemaakt van vloeipapier of van een andere dunne papiersoort. Teken hem en knip hem uit naar het diagram (fig d), waarvan je de vier kanten aan alle zijden 4 cm. groter kunt maken. Knip daarna een tweede vis uit, die precies op de eerste gelijkt. Plak de beide vissen op de volgende wijze aan elkaar: bestrijk de randen van de ganse buik met lijm, van x naar y op het diagram, en de rug van a naar b. De rugvin echter wordt geheel samengelijmd Vervolgens schilder je met waterverf grote ogen en schubben op de vis. Ter wijl de verf droogt, zoek je een stuk dun draad op. Daarvan maak je een ring die precies in de bek van de vis past Buig dan 1 a 2 cm. van het papier naar binnen om, leg het om de ring en lijm het vast. Een bijpassende ring wordt in de vis bevestigd, daar waar de staart begint (d.i. vlak voor de aarsvin). Dat gaat het best met kleefpapier (of hechtpleister). Aetherklanken ZONDAG 20 SEPTEMBER HILVERSUM I. 402 M. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 17.00 VARA 18.30 VPRO. 19.00 IKOR 20.00—24.00 AVRO. 8.00 Nieuws en postduivenber. 8.18 V. h. platteland. 8.30 Gevar. progr. 9.45 Geestelijk leven, caus. 10.00 In- str. octet. 10.30 Boekbespr. 10.40 Ca baret. 11.15 Gram. 12.00 Liche muz. 12.20 Hudsonherdenking in Amerika. 12.30 Sportspiegel. 12.35 Orgelspel. 13.00 Nieuws en SOS-ber. 13.07 De toestand in de wereld, caus. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Gevar. progr. 14.00 Boekbespr. 14.20 Radiophilh. ork. en solist. 15.10 Cyriel Buysse. klankb. 15.30 Vrouwenkoor. 15.55 Dansork. en sol. 16.30 Sportrevue. (82) 17.00 Gram. 17.30 V. d. jeugd. 17.50 Nieuws, sportuitsl. en sportjournaal. 18.30 Korte Ned. Herv. kerkd. 19.00 V. d. jeugd. 19.30 De Open Deur, caus. 20.00 Nieuws. 20.05 Theaterork. koor en sol. 20.50 voordr. 21.55 Lichte muz. 22.15 Act. 22.35 Pianoimprovi saties. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportuitsl. 23.2024.00 Lichte muz. HILVERSUM II. 298 M. 8.00 KRO. 9.30 NCRV. 10.00 IKOR. 12.00 NCRV. 12.15 KRO. 17.00 CON VENT VAN KERKEN. 18.30 NCRV. 19.45—24.00 KRO 8.00 Niews. 8.15 Gram. 8.25 Hoog mis. 9.30 Nieuws en waterst. 9.45 Koorzang. 10.00 Muziek van de zon dag. 10.15 Doopsgezinde kerkd. 11.30 Vragenbeantw. 11.45 De kerk in de spiegel van de pers. 12.00 Gram. 12.15 Apologie. 12.35 Instr. octet. 12.55 Gram. 13.00 Nieuws. 13.05 De hand aan de ploeg, caus. 13.10 Gram. 13.25 Lichte muz. 13.45 Boekbespr. 14.00 Pianorecital. 14.30 Muzikale caus. 14.55 Gram. 15.30 Idem. 16.00 Sport. 16.30 Vespers. 17.00 Geref. Kerkd. 18.30 Radiophilharm. orkest. 19.00 Hudsonherdenking in Amerika. 19.05 Koorzang. 19.30 Het Evangelie van Johannes, caus. 19.15 Nieuws. 20.00 Metropole ork. en solist. 20.30 Gram. 21.30 De Compagnie van ver re, klankb. 22.20 Lichte muz. 22.40 Gram. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA'S KRO. 20.00 Teledubbel. 21.00 Am sterdams kunstmaandork. en solist. 21.35 Epiloog. NTS 21.45 Pauze. AVRO, KRO,VARA en VPRO. 22.00 Sportact. MAANDAG 21 SEPTEMBER HILVERSUM I. 402 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 9.05 Gym. v. d. vrouw. 9.15 Gram. (9.359.40 waterst.). 10.00 Morgenwijding. 10.20 Gram. 10.40 Voordr. 11.00 Promen. ork. 11.40 Gram. 12.00 Dansork. en sol. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Gram. 12.50 Hudsonherdenking in Amerika. 13.00 Nieuws. 13.15 V. d. middenst. 13.20 Hammondorgel en zang. 13.45 Oog voor de toekomst, caus. 14.00 Kamermuz. 14.40 Gram. 14.50 Elias, oratorium (deel 2). 16.05 Zestig min. boven de zestig. 17.05 Volksmuziek. 17.20 Roemeens ork. 17.50 MiL com. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Lichte muz. 18.50 Act. 19.00 Parlementair overz. 19.15 Regeringsuitz.: De stich ting bevordering bescherming bevol king vraagt de aandacht van de Ne derlands nood wacht. Tom Lode wijk, hoofd van de afdeling publiciteit van d§ stichting spreekt over het on derwerp: De kunst van het leven. 19.30 Lichte muz. 20.00 Nieuws. 20 05 Lichte muz. 20.30 Mensen in de jazz, klankb. 21.00 Concertgeb. orkest en solist. In de pauze (plm. 21.50-22 15) Voordr. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II. 298 M. 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nws en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.13 Gew. muz. 7.50 Een woord v. d. dag. 8.00 Nieuws. 8.15 Sportuitsl. 8.25 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.40 V. d. huisvr. 10.15 Theologische etherleergang. 11.00 Gram. 1120 Feuill. 11.40 Gram. 11.55 Lichte muz. 12,25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muz. 13.45 Gram. 14.05 Jubileumwedstr.: 1. vondeling aan de oevers van de Nijl. 2. Jacob van Campen de bouwmeester. 3. Ir. C. Lely en de afsduitdyk, hoorspelen. 14.35 Radiophilharm. ork. 15.30 Ka mermuz. 16.00 Bijbeloverd. 16 30 So praan, viool en orgel. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Lichte muz. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: Rijks delen Overzee. Vakantie aan Nieuw- Guinea's zeestrand, door mevr. M. R. Kamma-van Dijk. 18.00 Orgelspel. 18.30 Fries progr. 18.45 Gram. 18.50 Openbaar kunstbezit, caus. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Blaas-ens. 19.30 Radiokrant. 19.55 Gram. 19.55 Gram. 20.00 Heinrich Schützfeest. 21.30 Celloricital. 22.00 Parlementair comm. 22.15 Instr. trio. 22.45 Avond- overd. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram 23.35—24.00 Idem. TELEVISIEPROGRAMMA'S KRO. 17.00—17.30 V. d. kind. Gramofoonplatenprogr. Draadomr. Van 1820 uur 1. Peter Tsjaikowsky. Concert Fan tasie in g grt. voor piano en orkest op. 56. II. Michael Michachelowitch Ippo- litov Iwanov. Kaukasische Schetsen Suite op. 10. ni. Sergei Rachmaninov. 1. Conc. voor piano en orkest nr. 1 in fis kl. t. op. 1. 2. Symphonie nr. 3 in a kl. t. op. 44

Leidse Courant | 1959 | | pagina 9