TELEVISIE trouwauto's De Groot Telefoontjes worden dagelijks aangenomen ZATERDAG 19 SEPTEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT Vriendenkring Ier ere van het Allerheiligst Sacrament komt bijeen Gewoonlijk treedt bovengenoemde godsdienstige vereniging slechts eens in het jaar in de publiciteit en het is dan om de jaarlijkse algemene leden vergadering aan te kondigen en de aandacht te vragen voor de „Vrien denkringdag". Het mag zeker ver heugend worden genoemd, dat in on ze tijd, waarin het begrip godsdien stige vereniging min of meer ver vaagd is, deze Leidse godsdienstige vereniging zulk een bloeiend bestaan leidt. Niet het grote aantal leden, dat zij telt is de bepalende factor voor de bloei, maar veel meer de hou ding van de leden bij het vervullen van de godsdienstige verplichtingen, die zij op zich hebben genomen. Juist deze goede opvatting van de leden doet de vereniging groeien en bloeien. Nu wordt er naast de gewone ver lichtingen van de leden, waarbij het voorgeschreven biduur op sommige feestdagen bij het Heilig Sacrament heel voornaam is, niet anders van de leden gevraagd dan eenmaal in het jaar ter vergadering te komen. Bui ten de noodzakelijke agenda, biedt het bestuur de leden ook nu een film vertoning aan. Al is het moeilijk om passend in het kader voor deze ver eniging een film te vinden, toch acht het bestuur zich gelukkig een goede film, met een gevoelige en interes sante inhoud aan de leden te kunnen aanbieden. De eerder genoemde „Vrienden kringdag" wordt dit jaar weer gevierd op de laatste zondag van september. Op die dag wordt er in de vijf paro chiekerken van de stad en in de hulp kerk „St. Antonius" een heilig mis offer opgedragen met de bijzondere intentie: Opdat het komend algemeen concilie zal beantwoorden aan de hoop die in het christenvolk leeft. Uit deze gestelde intentie blijkt wel hoe deze „Vriendenkring" meeleeft met de belangen en inzichten van Christus' Kerk. Burgerlijke Stand Geboren: Sabine Isabella Maria dr. v. A. H. Disselkoen en J. W. M. Sal- den; Petronella Maria dr. v. G. P. de Roo en A. J. Marks; Albert Pieter zn v. N. T. Ouwehand en M. Kerpers- hoek; Jannigje dr. v. G. Wessels en C. Verhoog; Gijsbertus Hendricus Maria zn v. G. C. Turk en J. M. Los; Ivonne Maria dr. v. H. J. van der Leek en M. J. Stokkel; Adriaan zn v. B. van Zwieten en C. van der Linde; Josiene Topie dr. v. C. Z. Salomé en S. S. T. van de Kasteelen; Francisca Margaretha dr. v. H. Magré en C. A. Boot; Jan zn v. J. de Graaf en M. Blok. Ondertrouwd: C. Wassing en C. Hoffman; T. A. M. Hendriks en E. H. van der Poel; M. C. Pieters en E. A. M. van Remundt; E. P. van Veen en M. van Kampen; J. M. van Hal en E. van der Kwaak; A. L. Hoogeboom en M. J. Schouls; B. C. Storm en G. van den Haak; J. Beerenfenger en H. L. van Rijn; J. Rullens en C. Hel- vensteijn; W. Simons en G. D. J. Koet; A. S. van Duijn en J. Kluivers; C. Stouten en M. Moenen; P. Kem- neneers en P. J. van Eijgen. Getrouwd: E. P. van Westendorp en C. J. E. Jongsma. Overleden: E. N. Fa vier, 78 jr. we duwe v. J. J. van Bemmel; J. van Varik, 82 jr, weduwe v. D. Zijerveld; J. Langerak, 73 jr, man. De raad van Voorhout aanvaardde herziening van het uitbreidingsplan Vraagstukken opgelost door onteigening Gisteravond heeft de raad van Voorhout weer eens gewoon verga derd. Er was namelijk wel een comi té-generaal maar aan het einde van de zitting. „Het was wel weer ge heimzinnig", zo zeide burgemeester Smolders met een glimlach, „maar voor het algemeen belang". Degenen, die op de publieke tribune zaten, konden dit ook wel billijken, want het betrof de verbreding van de Jac. van Beierenweg. De heer W. v. d. Ploeg meende in de rondvraag op te moeten merken, dat nu voor de vierde maal in suc cessie opmetingen werden gedaan. Het bleek ook dat meer dan één der de van de uitbakeningspalen was ver wijderd, hetgeen door de raad als meer dan ergerlijk werd beschouwd. Deze laatste opmetingen betroffen de zandhoogte. Voorts vroeg de heer v. d. Ploeg of de reeds aangekochte grond weer be plant mocht worden met bloembollen. Het bleek dat verschillende aange landen maar rustig doorgaan met deze werkzaamheden. Andere raads leden schaarden zich achter deze vraagsteller en uit de opmerkingen bleek, dat zij „het zat" waren met al dat gepraat. Uiteindelijk werd voorgesteld om onverwijld, over te gaan tot onteige ning van de gronden van diegenen, die niets willen en maar doorgaan alsof er geen wolkje aan de lucht hangt. Er werd dan ook gepersisteerd, waar of nu het prestige van de raad en B. en W. bleef met deze gang van zaken. Een punt van zoveel belang kon nu, na een bespreking van bijna drie jaar, geen uitstel meer dulden. De raad besloot zonder één stem tegen, (wethouder Prins was met vakantie), vanaf heden tot onteigening over te gaan van die percelen, welke nog niet zijn aangekocht. De voorzitter deelde nog mede dat nu de raad dit besliste, de ingebruikneming van deze gronden direkt kan geschieden. Gaar ne zou de voorzitter in een korte ge heime zitting nog enkele mededelin gen hieromtrent doen. Uitbreidingsplan herzien Een tweede belangrijk punt was de vaststelling van een plan tot herzie ning van het uitbreidingsplan, rege lende de bestemming van gronden rond de bebouwde kom. De leden der raad hebben zich in een lijvig prea- advies van diverse folio's kunnen ver diepen, hoe de plannen zijn. De heer Warmenhoven uitte zijn voldoening er over, dat rond de twee kerken in het hart der gemeente geen veranderingen zijn gecreëerd, wel is z.i voldoende aandacht geschonken aan beplanting; er komen geen grote vijvers. Ook de voorzitter is verheugd dat de kom der gemeente gehand haafd blijft. Over verlegging van een stuk van de Dinsdagse Wetering (zuid-oostzijde) werd nog gesproken Dit zou niet doorgaan: dus gewijzigd Nog waren enkele bezwaren ingeko men van C. M. Steenkamer, Th. C. Diemei, Th. J. J. Ruigrok en J. P. v. d. Hulst. Deze werden ongegrond verklaard. Van een enkele andere persoon gedeeltelijk en geheel ge grond verklaard. Z. h. st. werd dit punt, ook in on derdelen, aangenomen. Geen genade Het voorstel van B. en W. tot vast stelling van een spaarverordening voor het gemeen tepersoneel, kon in de ogen van de heer P. v. d. Nouland geen genade vinden. Spr. was bang, dat particuliere bedrijven, wanneer dit door de regering wordt overge nomen, ook hiertoe verplicht zouden worden. Zijns inziens kunnen deze dat nooit opbrengen. Men zie de zeer hog sociale lasten welke elk bedrijf drukken. En, zo vraagt hij zich af, vragen wij niet teveel van de Over heid? Deze weet zelf nog niet hoe deze regeling zal moeten worden aange nomen en moeten wij hierop vooruit lopen? De voorzitter merkt hierbij op, dat vele malen is gemopperd, dat ge meentebesturen van overheidswege „gedicteerd" worden. Nu zag spreker een kans om zélf eens iets te doen en bepleitte het voorstel. De heren v. d. Lans en v. d. Ploeg bleken ster ke voorstanders te zijn. De heer v. d. Tang was ook niet tegen, maar noem de de opmerkingen van de heer v. d. Nouland zeker niet fout. Omtrent "lit punt werd nog levendig gediscus sieerd en niet zonder hilariteit, waar na dit voorste] werd aanvaard, met aantekening van de heer P. v. d. Nou land, dat hij tegen was. Bewoners van de Torenlaan hadden een schrijven gericht om meer in het licht (straatverlichting) geplaatst te worden. B. en W. stelden voor, hoe wel van de noodzaak doordrongen, dit voor kennisgeving aan te nemen Kun motief was, dat er raadsbesluiten zijn om meerdere uithoeken der ge meente, allereerst de Rijrisburger- weg, te verlichten. Alles kan niet te gelijk. Dat kost veel te veel. Aan dacht blijft er echter z.m. bestaan voor een enkele uithoek. De heer W. Borst wenste de natrium-verlichting in het dorp gedeeltelijk op te breken en deze palen in de besproken uit hoeken te plaatsen. B. en W. hebben dit ook reeds gedacht en hiernaar zal ernstig gestreefd worden. De Teylin. gerlaan was hiervoor het eerste be dacht. Lof voor de ontvanger Bij de voorlopige vaststelling van de rekening van het gemeentelijk Woningbedrijf over 1959 en die der gemeenterekening over 1959, zeide de heer Buck wèl eens opmerkingen gemaakt te hebben over een grote achterstand. Thans meent hij de per soon waar het hier om gaat, een pluim te moeten geven, voor het „bij" en zo spoedig klaar zijn. De voorzit ter onderstreepte dit en meende dat een woord van dank aan de ontvan ger hier op zijn plaats was. De woningbouwvereniging „Voor hout", zal weer grond en geld krijgen om 5 woningwetwoningen op te bou wen. Gedep. Staten hebben afwij zend beschikt om het eventuele con tingent van de 5 woningen voor 1960 ineens met deze eerste vijf te bou wen. B. en W. hebben gemeend tóch maar door te gaan en een begin met vijf te maken. In de rondvraag werd nog gespro ken over rooilijnen en openbare of ondershandse aanbestedingen. De Leidsevaart wordt momenteel be straat. Is niet openbaar aanbesteed. Het hoofd van Openbare Werken was aanwezig en, nadat deze een toelich ting had gegeven was er geen verder commentaar. Ondertrouwd:: KOOS v. d. MEER en NEL HOOGENBOOM hebben de eer U kennis te geven dat zij elkaar het H. Sacrament van het Huwelijk zullen toedienen op zaterdag 10 okt. a.s. des morgens om 10 uur in dparochiekerk van O L. Vr. Geboorte te Hoogma de. Daarna zal tot hun in tentie een plechtige H. Mis worden opgedragen om Gods zegen te vragen over hun Huwelijk. Hoogmade, 19 sept. 1959 Boskade 9 Boskade 12 Gelegenheid tot felicite ren: Boskade 9 op 27 sept. van 2.30 tot 4.30. Heden ontvingen wij het droeve bericht, dat ten «evolge van een noodlottig ongeval te New Orleans U.S.A. is overleden, nog voor zien van het HT Oliesel, onze geliefde zoon, broer, zwager en oom, de heer NICOLAAS JOHANNES MARIA v. d. WEYDEN in de leeftijd van 43 jr. Sassenheim: C. A. M. v. d. Lans v. d. Weyden J. H. H. v. d. Lans en kinderen M. A. M. Th. Matze v. d. Weyden A. A. Matze en kinderen Sassenheim, 17 sept '59 Heden overleed, zacht en kalm, tijdig voor zien van de Genade middelen der H. Kerk. geheel overgegeven aan Gods H. Wil, onze zeer geliefde zwager en oom, de heer JACOBUS CORNELIS KERKVLIET Weduwnaar van JOHANNA MOURITS op de leeftijd van 76 jr. Wij bevelen de ziel van de overledene aan in uw gebeden. Namens de familie: C. F. MOURITS Boskoop, 17 sept. 1959 Puttekade 91 Rozenkransbidden 's avonds 8 uur. De plechtige uitvaart, waarna begrafenis, zal plaats hebben maandag 21 september v.m. 10 u. in de parochiekerk van de H. Joannes de Doper te Boskoop. Voor de zeer vele en har telijke blijken van belang stelling, ondervonden bij het overlijden van ons al ler lieveling JANTJE zeggen wij U hartelijk dank. J. A. v. d. HORST M. M. H. v. d. HORST— KNIJNENBURG Stompwijk, september '59 Stompwijkseweg 65 Als U nieuwe moderne ziet rijden, weet U zeker dat ze van zijn. BEESTENMARKT 3 Telefoon 2 3 3 0 0 Wegens sterfgeval 23 september gesloten DE VERFTON Hogewoerd 75 Vanaf MAANDAG a.s. GEOPEND: De bekende poffertjes en wafelenkraam van CORN. DE HAAN STATIONSWEG t.o. Zomerzorg. 2.50 per week Geen vooruitbetaling. Radio 71 cent per week Postbus 322 Den Haag VOOR EEN goede bril in elke prijs naar Fa.J.J. v.d.Wiel nieuwe ri|n 62 leiden tel. 24108 Te koop: Lambretta scooter 150 c.c. Kastanjelaan 5, Sassen heim Na 6 uur. Vooraanstaande uitgeverij zoekt per september a.s. actieve verkopers die een interessante, vlot verkoopbare uitgave huis aan huis kunnen aanbie den. Voor de juiste man (of vrouw) een pracht kans om flink te verdie nen. Br. onder no. 4342 bux. v. d. blad. VERLOVINGSRINGEN rc. DE KEMP] Gevraagd: HUISHOUDSTER/ KOKKIN intern, v^g.g.v., goed koken vereist. Gezin 2 jonge kin deren. Kinderverzorgster en werkster aanwezig Sa laris 160.- .p.m. vrij. Me vrouw Larive, Pr Frede- rlklaan 8, Wassenaar, tel. K 1751—8271. BOTERMARKT 12- LEIDEN Mica - Mica Brengt nu uw haard- deuren. Tobt zelf niet met schroeven die vaak tot uw schrik afbre ken. Wij zetten vak kundig MICA in uw haarddeur. IN EEN DAG KLAAR. Vooraf prijsopgaaf. H. JANSE Haarlemmerstraat 129 Leiden Telef. 21808 OOK GLAS VOOR UW HAARD TE KOOP In centrum van Lisse, aan de te dempen Haven, groot, prima onderhouden woonhuis met kantoren. Alles centraal verwarmd. Bovendien groot pakhuis en opslagruimten. Spoedig te aanvaarden. Br. onder no. 4350 bur. v. d. blad. Kachel zeiltjes Trekken niet krom. On verslijtbaar. Maat circa 100x50. Kleur diep-zwart. Voor 75 cent per stuk. H. JANSE Haarlemmerstraat 129 Leiden VERLOVINGSRINGEN v d Water Haarlemmerstraat 207 Wringerrollen Bekleden van wringerrol len met prima witte rubber Binnen enkele dagen gereed COVERBEDRIJF A.K.B. Lammermarkt 46 - Leiden Tel. 01710—24842 GELD credieten uitsluitend groot 1600.- a 3% zonder borg verkrijgbaar voor elk doel en voor iedereen. Gemak kelijke voorwaarden, wis selende wachttijd. Vraagt inlichtingen: „Samenwer king", Verstolkstraat 31, Leeuwarden. Te koop gevraagd: 3 kamerilat te Oegstgeest of buiten wijk Leiden. Voorjaar 1960 te betrekken. Br. on der no. 3758 bur. v. d. bl. 2* Gratis op zicht bü U thuis! Bontmantels, kort er lang, reeds vanaf f2.- p.w Vraagt vrijblijvend r'ichtingen Strikte ge heimhouding. Br onder no. 3330 bur. v. d. blad. VERHUIZINGEN met gratis beperkt personenvervoer JAN VAN OUUREN Middelstegracht 36 lelefoor 25468 Leiden Ma 6 u. K Galgewater 16a Telei 30292 Emigratie verpakkingen Occasion Automobielen DKW 3=6 Hardtop met roldak en kachel 1956 OPEL Olympii. Rekord met radio en kachel 1957 RENAULT Dauphine met div. accessoires 1957 3 VOLKSWAGENS de Luxe 55, '56 en 1957 VOLKSWAGEN bestel met ruiten 1955 3 OPEL'S Rekord 1954 en 1956 FORD Anglia, 2 kleuren gespoten 19r6. CITROëN 2 CV 1955 FIAT 500 Cabriolet 1952 SIMCA met kachel en div. accessoires 1954 FORD Thames, bestelwa gen 500 kg. 1956 ÓPEL Olympia, bestelwa gen met ruiten 1957 Verder nog voorradig goedkope inruilwagens vanaf 500. Inruil mogelijk. Zeer soepele 6et.regeling Verkoop onder garantie. Garage J. v. d Meer 2 Net meisje gevraagd voor hele of halve dagen. Mevr. Van der Horst. Bos- huizerlaan 12, Leiden. Aanmelden tussen 5 en 8 uur n.m. 2 Gevraagd: nette werk ster, voor iedere vrndag Adres: mevr. v. d. Lugt, Bloemcamplaan 82, Was- s-naar, tel. 017518552. 2 Fabriekstimmerman biedt zich aan met 10 iaar practische ervaring. Br. onder no. 4320 bur. v.d. bl 2 Per 5 okt., wegens hu welijk van de tegenwoor dige, een r.k. hulp in de huishouding gevraagd, bij J. Berends, Dorpsstr. 57, Leimuiden. 2 R.K Meisje 20 jr, b.z.a. ,oor d. en n., in Leiden of omstreken voor r.k. ge zin met kinderen Br. on der no. 3738 bur. v. d. bl. 2 Meisjes komt bij ons werken. Schoon en licht werk op de afd. mangel kamer. Wasserij Nooit Ge dacht, v. d. Valk Bouman- weg 27a, Leiderdorp. 2 Damesrijwiel. merk Magneet, sportmodel. In zeer goede staat, voorzien van torpedonaaf en electr. lantaarn ter overname aangeboden 75.-. St. Rijn 7, Leiden. 2 Aangeboden: motorvlet 7x2>/2 meter met Ford motor en Kemper-keer- koppeling. Pracht visboot. Togen elk aannemelijk bod. De Groot, Beesten markt 3. Niet telefonisch. 2 Te koop: Ford Consul i.z.g.st., geen olieverbruik. T.e.a.b. Rijndijk 59, Ha- zerswoude. 2 Te koop: haardkachel. plus haardstel, tezamen 25 gld. Te bevr.: Stieltjes- straat 62, Leiden. T Tien tons garaaekrik aangeboden, in staat van nieuw Oranjegracht 113. tel. 26261. 2 Autorijschool en ver- hurbedriif zonder chauf feur John Remmerswaal 4-, 5-. 6-pers. waeens Bil lijke tarieven. Utrechtse Jaagpad 16a, tel. 21966. 2" De Sleutelkoning Bij maken van alle sleutels, repareren, veranderen en openen van elk slot Haar- iemmerstr 273, tel 33958 (bij de Overdekte) Leve ring aan Rijk en Gemeen- tea Maandagmorgen geslo ten. Nieuwe Rijn 94. tel 25391 2 c.v. N. Bakker Hzn, Roelofarendsveen K 1713 487 in Groententeei vergunningen en Sierteelt- vergunningen. 2 Batterijen is een ver trouwens kwestie. Wendt U bij moeilijkheder tot de specialist met het devies Kwaliteit er. service voor a les Accu-service Gr^e nen. Nieuwe Rijn 106, Lei den, tel 23140. 2* U bent gauw goede vrienden met Standaard's cake-kren te brood Mare- dijk 48. teL 22501. 2 Accordeon, gitaar. mandoline, banjo, trompet sax. klarinet en drumcur sus Instrument direct mee naai huis en aan het einde van de cursus uw eigen dom. Vraagt gratis pros pectus Muziekschool Zwaag, Ko'revaarstraat 5. tel 24358 2 Ton's 2-granen vol ko renbrood 50 ct. oei 800 gi rtetormhuis de Naturist. Lrerecht 14 en by de Leidsche Stanuaaru, Ma- redijk 46—48, tel. 22507 2 Aparte bankstellen van fabrikant, als model ge diend f 550,-. f 695.- 1 750.- 875.-. 975.-. Losse kus- senr Te «zien zaterdag, zon dag tot en met donderdag, ook 's avonds. Nieuwe Parkiaan 115. 's-Graven- hage. telefoon 55.16.80 2 Rol films of flitslamp jes vergeten? Geen be zwaar Toch fotograferen, dank zij de rolfilm en clitslampjesautomaat van Fotohandel N. v. d Horst. Doezastraat 39. tel 24702. 2" Nieuwe luxe Volks wagen en nieuw Dusje te nuur, bij: v d Fiji, Dr. v poortstraat 6, Siompwijk. tel K 1761—1916. 2 Engels. Examenoplei- aing L.O., hoofdcoriespon- dent, handescorrespon- dentie, spreekvaardigheid Cambridge. Emigranten clubs Dagelij fcs mschrij ving W Verbiog Leraar Engels beëdigd Toik/Ver taler Prof Cert Cam bridge University. Steen- schuui 18, Leiden. Tele foon 25335. 2 Autohoezen, kappen pyama's, complete bekle dingen sponsrubbei zit tingen. asbakken spiegels jasnaken, bloemvaasjes armsteunen, zonneklep- pen, rubbermatjes vloer matten kaplak. ruiten, sloten, tocht rubbers Th van Kuijk, Autobekleder. Morsstraat 46, tel. 30552 Leiden. 2 Messerschmitt is spor tiever! 3 persoons. verwar ming, topsnelheid 100 km., verbruik 2530 km p. L., jaarbelasung t 30, motoi of autorijbewijs! Vraag folder „Wat kost Messerschmitt per km.' en/of betalingschema Valk H. Scftouw V'stn. tel 25191 K 1710. 2 Te koop een nieuwe Kofferschrijfmachine met 1 jaar garantie, af te beta len met 3 - p.w. Gratis op proef bij U thuis. Br. onder no 3340 bur. v.d. bi. 2 Herenhoeden stomen. modelleren, nieuw Lint. nieuw leer, eventueel ver groten of verkleinen Voor vaKwerk: v Velzen, hoe- denkliniek, Donkersteeg 3. 2 Nachtelijke tobberijen. Caima Dragées brengen overspannen zenuwen tot rim. 2.bij elke dro gist. 2 Uw adres voor het hu ren van 1ste klas bruids toilet -ompleet met pet,'' ~oat, kapje, sluier tasje en handschoenen, in de :euwstp modellen is al leen fa Sloos. Stille Rijn 11. tel 20868 2 Een dier kwijt? Een dier gevonden? Stichting Amivedi mevr J Brons geest. Zeemanlaan 57. tei 22982 helpt kosteloos dier oi eigenaar opsporen Amivedi neemt geen die- r i op. 2 Wij hebben prima Zweeds hardboard en zachtboard, p plaat en op i. at, ook voor het moder niseren van uw deuren Geschaafde latten in di verse maten, v d. Steen. Levendaal 139. Leiden. 2 Aangeboden: bloemis terij-verg A en B koude of warme kas. koop oi huur. J. Elstgeest. Zuid- emde 99a, Roeiofarends- veen, tel. ft 1713291 2 Poedelhondje, boxer collie, of ander rashondje gevraagd v d. Waterin- gcnlaan 154. Voorburg, te- r,f 070—725793 2 Te koop 2e hands da mes-. heren- en kinder rijwielen Alles gemoffeld en onoei garantie. Rij wielhandel A Grimber gen, Dubbelebuurt 11, Rijnsburg, tel. K 1718 2967. 2 Credieten tun. f 300G. aedereen zonder borg) voor aankoop meubelen woningtextiel in lede re prijsklasse, direct van fabriek Enorme keuze en besparing, zeei pret tige betaling en onder strikte geheimhouding. Vraagt vrijbijvend inlich- t' gen: Postbus 538. Den Haag 2 Net gedragen heren kleding. Winterjassen, re genjassen, kostuums, werk- en sportjasjes. Ter- lenka pantalons, werk broeken. Alles tegen spot prijzen. Het oudste en ver trouwdste adres oo dit ge bied van Leiden. Tel. 23759 Groenewegen. Hogewoerd 127. 2 Groenewegen geeft bil lijke prijzen voor net ge dragen heren- en jongens- kleaing. Ook aan huis te ontbieden. Tel. 23759. Ho gewoerd 127, Leiden. 2 Kachels, mica, glas voor haarden, roetzak- en schuifpijpen, vuurspecie. pijpen, ellebogen, alle soorten onderdelen, haar- denkit, ameublementen, tafels, kasten. bureaus, divanbedden, matrassen, gasfornuis, koffers, heren- rijwiel 10.-. Pluym, Hoge woerd, koopt inboedels, tel 21266. 2 Rotan meubelen, wie gen. mandenwerk koopt het voordeligst bii Fa an der Vaart Lange Pie terskerk konrsteeg 24. tel 30534 Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen 2 Zeilboot. Te koop vergr. B.M.. compleet met nieuwe huiskap en dek kleed, 2 tuigen, met of zonder aanhangmotor. pr. 975.-. Wasstr 4. tel. 24949. 2 Nieuwe auto's zonder chauffeur. Ford Consul. Taunus 17M, Opel Rekord. Volkswagens en Volkswa gen-busje. Werkhoven's Garagebedrijf, Maredijk 34a, tel. 33735 en 22300. 2 Te koop gevraagd: sloopauto's zowel vracht als luxe. Oranjegracht 113, tel. 26261. 2 Overhemdenreparatie. Boorden en manchetten enz. vernieuwen onder ga rantie. ook no-iron Smits overhemden- en kousenreparatiebedrijf Nieuwe Rijn 94, tel. 25391 2 Te koop gevraagd: grond aan het Brasemer- n.eer of een der andere plassen. Brieven met op gave van oppervlakte en prijs onder no. 4366 bur. v. d. blad. 2 Wie wil mij een stukje grond aan het Brasemer- meer verhuren of verko pen voor het plaatsen van mijn kampeerwagen, min. opp. 100 m2. Brieven met opgave van prijs onder v. d. no. 4367 bur. blad. 2 Te koop: motorrijwiel, merk Jawa, bouwjaar '56 In goede staat. A. J. van Leeuwen, Warmundastr. 9 Warmond, teL K 1711-878 ST Let op! Hypotheek. Wilt U een huis kopen of bedrijfspand bouwen? Wij geven hypotheek tegen la ge rente. Vrijblijvend in lichtingen. Br. onder no. 3763 bur. v. d. blad. 2 Twee moderne club fauteuils met vier stoelei van 325.- nu 155.-; drie- zitsbankstel; dressoirs 65.- boeken/cast-schrijfbur 35.- divankleed 19.-: oliestook- kachel; kookkachels; dub- belgascomfoori vloerkle den; overgordijnen; kloos tertafels. Nieuwenburg, Hooigracht 55 (geen win kelhuis). 2 Bromfietsen v.a. 65.-; grote en kleine rijwielen 25.-: twee-pers. kapokbed- stellen 35.-; één pers. 19.-: autopeds; driewielerfiets- ies: ledikanten: opklap- beaden; wringers; keu ken uitzet; tafels; clubfau teuils; dressoirs; kaostok- ken. Nieuwenburg. Hooi gracht 55 (geen winkelh.) 2* Aangeboden: gemeubi leerde zit-slaapkamer met keuken, omgeving Leiden. Br. onder no. 3744 bur. v. d. blad. 2 Beschaafde juffrouw voor huish. te Leiden. Tussen 25—40 jaar. Vol doende hulp. Voor ervaren kracht hoog loon Br. met uitvoerige inl. vorige werkkr. en recente foto onder no. 4369 bur. v.d. bl. 2* Oud-holl. koperen kro nen, kabinet, ladekastjes, kist, bureau, hoekkast, worteln. lage tafels, ka merscherm, theestoven, pl. buiskachel, petroleum hanglamp, koper, tin, Per zische kleden. Inkoop an tiek. Ter Wee, Hooigracht 86, tel. 25461. ke prijs en volledige ga rantie. Theo l'Ami, Noord einde 118, Roelofarends- veen. 2* Woningruil-koop. Riant benedenhuis, 3 kamers, keuken, zeer grote tuin, schuur, etc. Gevr. zonnig heel- of bovenhuis, goede stand, eventueel koop met gehele of gedeeltelijke vrije aanvaarding te Lei den of omgeving. Br. on der no. 3754 bur. v. d. bl. 2* Te koop: 35 prachtige geraniums, ook goed voor ae stek. Br onder no. 4317 bur. v. d. blad. of telef. 01725—349. U danst goe d Wanneer ook U een kursus volgt bij E.C. zegt men dit spoedig óók van U. Zorg dat U erbij komt, dan wacht U een leer zame en fijne winter. Ouders, altijd welkom! Zondag Gez. Dansen? Langeraar 8 uur (L) Reeuwijk 8 uur (L) Zondag 8 uur H. Kerkgracht ƒ1.45 „Den Burcht" De Ritme Combo Boys Kaarten ad 1.85 vanaf 7.30 uur a. d. zaal. Buitenklubs Hazersw. D. heden 8.30 Leidschend. vrijdag 7 u. Zoetermeer vrüd. 8.30 Klubs Op Zondag Hier volgt, waar er voor U nug een plaats vrij s 12.45 Dames en heren 1.30 Damesplaatsen 5 uur Damesplaatsen 5.45 Dames en heren Zaal Langebrug 6A Zondag 5 u en 3.20 nog enkele damesplaatsen. Zondag 27 eptember 4.30 Dames en tieren 7 uur Damesplaatsen Zondag 4 okt. 3 uur Werkdagen 18 Klubs Beginners Gevorderden Vergevor- erden Amateurtest 4 graden en Wedstrijdklubs onderverdeeld in: 3 Ideaalklubs 5 Middenstandsklubs 7 H.B.S.-klubs 3 Studentenklubs (aanvang v.a. 6 okt. plaatst een telefoontje!

Leidse Courant | 1959 | | pagina 5