Scherp Ned. Katholieke Kapperspatroonsbond biedt gunstige vooruitzichten Zestig jaar Leidsch Volkshuis WAAROM 5.90 Sleutelgat Marathon-nieuws RIJNSTREEK Onze bloembollenexport en de buitenlandse culturen Truck sloeg bus uit de koers WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1959 DE LETDSE COURANT PAGINA 2 Mr. Kamerbeek sprak over de Troonrede Op de gisteravond in Zomerzorg gehouden ledenbijeenkomst der Leid- se afdeling van de Ned. Kapperspa troonsbond kon de voorzitter, de heer E. M. Langezaal, een gunstige stij ging van het ledental melden. Het district Leiden telt in totaa, 14 ge meenten, waarvan circa 90 pet. van de katholieke patroons bij de bond is aangesloten. Spr. dankte voor de me dewerking waardoor veel goed werk kon worden verricht en het persoon lijke contact vooral een goede kans heeft gekregen. Op een en ander zal op de in november a.s. te houden jaarbijeenkomst nader worden terug gekomen. Op voorstel van enige leden is door het afd.bestuur de mogelijkheid on derzocht van de stichting van een districts-inkoopcentrale. Aan de hand van diverse voorbeelden uit de prac- tijk heeft men echter' moeten vast stellen dat dit, gezien de nog korte bestaansperiode van de afd practisch voorlopig onuitvoerbaar is. Voorts sprak de voorzitter in dit openingswoord over de, helaas niet overal nagekomen, vacantie-regeling. Spr. zegde nader onderzoek en de avond voor alle leden uit Leiden en omgeving bij te wonen. Een derge lijke herenkappers-avond is tot op heden een unicum in het bondsle- ven, Na de gebruikelijke huishoudelijke punten is de in oprichting zijnde Vak- Technische Club besproken. De voor zitter kon de verheugende medede ling doen, dat voor deze club veel en goede belangstelling is. In deze tijd is het nodig om bij te blijven, VTC kan helpen te komen tot een steeds grotere bekwaamheid, ook in het damesvak. De kosten hieraan verbonden komen ruimschoots in de zaak terug, aldus spr. De Leidse afd. heeft twee uitstekende trainers aan getrokken (dames- en heren vak) en uit de samenstelling van het regle ment bleek, dat de voorkeur uitgaat naar een actieve werkclub waarin de prettige collegiale sfeer vorop is ge steld. De grootste moeilijkheid bij de oprichting was, aldus de voorzitter, het verkrijgen van een goede zaal- accomodatie. Vooral de medewer king van diverse zijden bleek stroef. Men is thans geslaagd in het Leo- nardushuis aan de Haagweg, waar de VTC binnenkort zal starten. Na de pauze heeft mr. Kamerbeek uit Breda, oud-directeur van de Dioc. Middenstandsbond, een bril jante inleiding gehouden, waarin spr. nodige maatregelen toe. Ook zal teruggreep op de Troonrede en wel worden overwogen de regeling te op de passages, welke betrekking richten op een spreiding over een langere periode. De aangekondigde jaarbijeenkomst zal bestaan uit een Avond-mis, korte feestvergadering en uitgebreide feest avond, waarover spoedig nadere ge gevens zullen worden verstrekt. hebben op onze gunstige economische toestand en de bezitsvorming. Het kenmerk van de goede onder nemer is, aldus spr., het persoonlijk element en de financiën, deze facto ren scheppen echter op de eerste plaats een grote individualiteit, wel- Spr. besloot met een aanmoediging ke op haar beurt bij de middenstand de op 29 sept. a.s. te houden praat- problematiek op allerlei terrein te- weeg brengt. Een positief christelijke middenstand met groot katholiek na tionaal bewustzijn is in deze uren van wereldomvattende spanningen dringende noodzaak. Onder de leus „De wereld ligt naast de deur" sprak mr. Kamerbeek over de verantwoor delijkheid t.o.v. de onderontwikkelde gebieden en meldde de hoogste tijd om zich los te maken van het indivi dualisme, het aankweken van natio naal en Europees bewustzijn. Spr. besloot zijn actuele toespraak met een oproep tot gebed voor de leiders der volken en voor behoud In verband met het zestigjarig be staan van het Leidsche Volkshuis, dat in de week van 17-24 oktober zal worden herdacht, heeft zich een Ere-comité gevormd, waarin met de burgemeester, jhr mr F. H. van Kin schot, zitting hebben genomen de dames H. Funke, A. Heering-van Bosse, E. A. Pijnappel, M. Ruth en de heren ir J. J. G. van Hoek, prof. mr J. E. Jonkers, E. Lopes Cardozo, prof. dr J. Tinbergen en dr H. Ver Loren van Themaat. Zaterdag 17 oktober vangen de feestelijkheden aan met een receptie in het Volkshuis, waar dan tevens gelegenheid is tot het bezichtigen van de expositie van het Volkshuis- werk. De officiële herdenking van' dit twaalfde lustrum vindt op 22 ok tober plaats. Het ligt in de bedoeling, het jubi lerende bestuur een gezinskampeer- huisje op het Buitencentrum te Noordwijkerhout aan te bieden. Een loterij, een straatcollecte en verkoop van speciaal voor het Volkenhuis vervaardigd aardewerk moeten de middelen tot de aankoop van dit ju bileumgeschenk verschaffen. Boven dien kan men een jubileumbijdrage overmaken op giro 104983. DIRECTEUR LEIDSCH VOLKSHUIS GAAT HEEN Met ingang van 1 januari a.s. is de heer H. van Duijne, directeur van het Leidsche Volkshuis, benoemd tot directeur van een op te richten Vormingscentrum voor de bedrijfs- jeugd te Vierhouten op de Veluwe, uitgaande van de Stichting „De Vonk". De heer Van Duijne, die mej. M. Ruth in 1955 opvolgde als directeur, zal eind december zijn functie neer- leggen. potlood en geest No. 508. Horizontaal: 1. korter, 5. rivier in Rusland, 6. water in Ne- derl., 8. uitroep, 9. tegenslag, 11. rund, 13. voegwoord, 15. niet dicht opeen staande, 16. hoog bouwwerk, 17. tijdrekening, 19. radio omroep vereniging (afk.), 21. muzieknoot, 22. puntig voorwerp, 24. emeritus (afk.), 25. voor, 27. schaap, 29. be kend Nederl. schilder. Verticaal: 1. ontkenning (Eng.), 2. meisjesnaam, 3. telwoord, 4. muziek noot; 5. woedend, 7. rund, 8. zijtak Elbe, 10. plaatsje in N.-Brab. bij Eindhoven, 12. langzaam, 14. gebod, 15. opening ener fuik, 18. vlug, 20. koor van zangers, 22. aarden of me talen vaatwerk, 23. bijb. figuur, 26. munt in Portugal )afk.), 28. voor voegsel. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 507. Horizontaal: 1. taks, 3. melk, 5. Leo, 7. kaper, 9 mol, 11. Edens, 13. oog, 15. Ede, 16. greep, 18. ego, 20. teren, 22. Son, 23. roet, 24. geen. Verticaal: 1. tram, 2. sla, 3. moede, 4. kers, 6. Epe, 7. kloet, 8. reden, 10. oor, 12. neg, 14. geest, 16. gaar, 17. pro, 19. open, 21. eng. Leidse Agenda WOENSDAG, 16 SEPTEMBER Misweek St. Lodewijksparochie. H.H. Missen als op maandag; half acht nam. vierde conferentie: „De consecratie van ons leven". Rozenkranskruistocht. St. Petrus- keirk, 7 uur nam. DONDERDAG, 17 SEPTEMBER K.A.V.-Herensingel. Opening win terseizoen. Gebouw „De Hoeksteen Levendaal 1, 8 uur nam. Misweek St. Lodewijksparochie. H. Missen als op maandag; half acht nam. vijfde conferentie: „Verticaal en horizontaal". 24ste VEBO-tentoonstelling. Ope ning in het Waaggebouw door mr. J. Klaasesz, Commissaris der Koningin, om 10 u. v.m. parade van het prijs winnende vee. Beestenmarkt 2 uur nam. Jongerencontact. Bijeekomst ge spreksgroep F (Louis Snijders) in het gebouw van het Wit Gele Kruis, Ka- merlingh Onneslaan, .8 uur nam. OEGSTGEFST. K.A.V. Oegstgeest. Toneeluitvoering „Gevangene 117", Willibrordusgebouw, 8 u. nam. VRIJDAG, 18 SEPTEMBER Misweek St. Lodewijksparochie. Missen als op maandag; half acht nam. zesde conferentie: „God heeft de mensen nodig". 24ste VEBO-tentoonstelling. Jonge rendag (wedstrijden, o.a. fotografe ren, op de markt). Zuiveltentoonstel- ling met attracties in de Waag, Aal markt 106 uur. „St. Christoffel", Ledenvergade ring „De Harmonie", 8.15 u. nam. ZATERDAG, 19 SEPTEMBER Misweek St. Lodewijksparochie. Missen als op maandag; geen avond- conferentie. Half acht nam. Marialof. Oud Leiden, Excursie langs polder molens bij Hoogmade en Rijpwete- ring. Vertrek Garenmarkt, 1.15 uur nam. P.V. „De Royalisten". Cabaret-re vue Stadsgehoorzaal. 8 u. nam. bal na. P.V. Smit's Röntgen. Cabaretavond St. Antoniusclubhuis, 8 uur nam. 24ste VEBO-tentoonstelling. Zui- velexpositie Waaggebouw, 10—18 u. nam. ZONDAG, 20 SEPTEMBER Misweek St. Lodewijksparochie. 8.30 v.m.; plechtige Hoogmis, door alle gelovigen te zingen, slotpreek en Pauselijke Zegen, 7 uur nam.: plech tig sluitingslof, processie en Te Deum. Kath. Bond van Arbeiders in Voe- dings- en Genotmiddelenbedrijven, 50 jarig bestaan, receptie in „De Burcht (koffiekamer) van 35 uur. APOTHEKERSDIENSTEN Van maandag 14 september tot en met vrijdag 18 september geopend Apotheek Kok, Rapenburg 9 tele foon 24807. DE BIOSCOPEN IN LEIDEN De films, die draaien in de week Katholieke filmcentrale als volgt gekeurd: Trianon De lord, de lady en de butler 14 jaar. Rex Spionnagecomplot Hong kong 14 jaar. Casino Het veld van eer 18 jaar. Lldo Opstaj.ö der gladiatoren 18 jaar. Luxor Houseboat alle leef tijden. GEM. AANKONDIGING UITBREIDINGSPLAN De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat met ingang van 17 september 1959 tot en met 30 september 1959 ter gemeentesecre tarie, afdeling Openbare Werken (Stadhuis, kamer 111), voor een ieder ter inzage zal liggen een door de gemeenteraad in zijn vergadering van 14 september 1959 vastgesteld plan tot herziening van het plan van uitbreiding met betrekking tot gron den, gèlegen ten zuid-oosten van de Haagweg, ten westen van de Rijn- en Schiekade en van de Trekvliet, ten noord-westen van de Vliet, en ten oosten van de Korte Vliet (partieel uitbreidingsplan „Leiden-Zuidwest" herziening 1959) met bijbehorende bebouwingsvoorschriften. Leiden. 16 september 1959 De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. De heer L Mulder winnaar van 152035 In KNVB-ioio Zoals wij dinsdag reeds berichtten, kwam de heer L. Muidér, Lodewijk van Deysselstraat 13 te Leiden, in aanmerking voor de helft van de eerste prijs in de voetbaltoto van af gelopen zondag. Zo is de uitslag inderdaad gewor den, want 't is bij twee winnaars van de eerste prijs, zijnde 104.070 ge bleven. Met de heer L, Mulder is ook de heer J. Perlee uit Amsterdam win naar geworden. Ieder ontvangt dus 52.035. Er zijn voorts 35 deelnemers voor de tweede prijs ten bedrage van 44.605. Burgerlijke Stand Geboren: Johannes Jan zn van K. M. de Ridder en ^1. J. van Rij; Inge dr van F. L. Piena en J. van Lienen, Hendrik Leonardus zn van J. H. van der Putten en A. M. J. Vlasveld; Willebrordus Jacobus zn van J. H. van der Putten en A. M. J. Vlasveld, Mirjam Leonie dr van F. N. Blek- kmgh en W. A Alkemade; Edwin zn van J. Zwart en G. de Wolf; René Marcel zn van W. P. Prins en N. Martijn; Martien zn van M. Turen- hout en J. 1*1. ter Wee; Hendrike dr van M. Turenhout en J. M. ter Wee: André zn van P. Nieuwenhuijsen en M C. Lagas; Judith Gertrudis Helena dr van C. J. T. Westèrterp en C. M. H. A. Chabot; Perry zn van T. I. F. Trouwborst en M. E. van "der Straa- ten; Marc Adam zn van R. P. Fre mont en N. C. Baum; Irwin Eduard zn van F. G. Nelles en E. H. van Houten; Brenda dr van IJ T. van den Oever en M. J. M. Smit; Michiel Hen drik zn van H. A. L. Vijverberg en E Lammers; Johannes zn van C, Kanteiin en J. A. van Rooijen. Overleden: M. de Vos 61 jr. vrouw; M. van Diemen 56 jr, man; B. L. A. Soudan 75 jr, man. .AMBTSAANVAARDING LEIDSE UNIVERSITEIT Op vrijdag 25 september, 4 uur, hoopt de heer F. H. Sobels, benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de Faculteit der Geneeskunde aan de Leidse Universiteit zijn ambt open lijk te aanvaarden door het uitspre ken van een rede in het Groot Audi torium. een goedkope merkloze vulpen kopen, terwijl er een originele TALENS vulpen is, die 9.90 ge kost heeft, doch die wij nu ver kopen voor slechts met gouden pen zuiger vulling 1 jaar garantie VULPENKLINIEK G. WOLFSLAG BREESTRAAT 145 (Advertentie). Het Leidsch Politie-Muziekgezel- schap zal morgénavond te 20.00 uur, een concert geven in het Van der Werfpark, onder leiding van directeur, de heer D. Anderson. SCOOTER BOTSTE OP AUTO. Vanmorgen om kwart over acht kwamen een scooter en een Renault op het kruispunt SitterlaanVan 't Hofstraat en Franchimontlaan in bot sing. De scooter wilde van de Van 't Hofstraat naar de Franchimontlaan. De Renault wilde van de Sitterlaan in de richting Hoge Rijndijk. De scoo ter kon niet remmen en sloeg over de Renault heen. De schade aan beide voertuigen was klein De chauffeur had geen letsel opgelopen. De be stuurder van de scooter daarentegen had ernstige wonden aan 't hoofd op gelopen. Ingezonden door: Ton Rijn beek, De Sitterlaan 53, Lei den. ALPHEN AAN DEN RIJN Puzzelrit. De Alphense motor-, auto- en bromfietsclub „M.A.C. Rijnland" heeft dinsdagavond haar aLTX eerste P"zzelrit ^houden na de zo- Yf31.. september, zijn door de merVacantie. Als naar srewnont.p was mervacantie. Als naar gewoonte was de belangstelling in alle afdelingen groot. Het parcours werd uitgezet door de heren D. Cats, D. Spek en J. Roodenburg. Helaas moesten de or ganisatoren de controle in Aarlan- derveen laten vervallen, omdat on vriendelijke personen het desbetref fende bord hadden weggenomen. De volgene rit is bepaald op dins dag 29 september a.s. Start en finish des avonds bij hotel ,,'s-Molenaars- Laatste Berichten WEINIG GELUK MET GESTOLEN CHEQUES. Gisteren heeft de nog steeds onbe kende buitenlander, die Engels of Amerikaans spreekt en zich in het bezit heeft weten te stellen van en kele gestolen chèque boekjes, weinig geluk gehad met zijn pogingen daar mee in Amsterdam bij juweliers kost bare artikelen in te slaan. Langzamerhand wijzer geworden door vele vroegere oplichtingen, vroe gen zij hem steeds zich met een pas poort te legitimeren, hetgeen hij zeide niet te kunnen. Niemand gaf hem iets mee, Eén juwelier accepteerde echter een chèque, maar zei daarna dat hij het sieraad gereed zou maken. De koper moest dan later op dé dag maar terugkomen maar kwam niet meer. De recherche van het bureau Sin gel zoekt met Interpol als sinds mei naar dit individu: een circa 1.85 me ter lange, slanke jongeman met blond krullend haar, die zich met wat de winkeliers noemen bijna vrouwelijke nauwgezetheid uiterst modieus kleedt en die tot nu toe rondliep met een bijzonder exclusief wit-gouden arm bandhorloge, dat door een juwelier op duizenden guldens wordt geschat. De man, die naar schatting onge veer 25 jaar oud moet zijn en een uiterst beschaafde indruk maakt, noemt zich de ene maal Norman W. Ginsberg, want op die naam staan de chèques in het gestolen boekje van de first national bank in Nashville, Ten nessee, V.S. Uiteraard worden de chèques niet gehonoreerd, want de echte Ginsberg heeft zijn rekening laten blokkeren. Soms ook geeft de onbekende zich uit voor Robert Flynn, want ook op die naam heeft hij gestolen chèques en wel van de Alabama Bank in Amerika, In de afgelopen zomer heeft de man meer succes gehad met oplichting van winkeliers. VERMOEDELIJKE DADER VAN DIEFSTAL AANGEHOUDEN. De Arnhemse politie is er in ge slaagd de 23-jarige Arnhemmer N. C. van C. te arresteren, die ervan ver dacht wordt uit het Aartsbisschoppe lijk museum te Utrecht een kunst werk gestolen te hebben. Sinds don derdagavond 10 september werd in dit museum een kostbaar beeldje ver mist, voorstellende de Boodschap aan Maria. Van C. werd aanvankelijk ge zocht naar aanleiding van een brom fietsdiefstal, die hij in Apeldoorn had gepleegd. De Arnhemse recherche trof hem met de gestolen bromfiets in Arnhem aan en bij het onderzoek bleek dat Van C. waarschijnlijk ook de dader is van de vermelde diefstal. Het beeldje is nu terecht. De man is overgebracht naar Apeldoorn. AANTAL SLACHTOFFERS INSTORTING STIJGT. Waarschijnlijk bevonden zich, naar AFP later meldt, negentig personen in het gebouw op het ogenblik dat het instortte. Het aantal dóden be draagt thans veertien, maar men vreest, dat er nog veel meer lijken onder de puinhopen liggen. voorts deelnemen aan de puzzlrit die te Boskoop wordt gehouden. Start om 2 uur. »Nederland, let op Uw zaak« De bloembollenexport !oopt op een eindNog enkele zendingen en dan is de grootste drukte weer ach ter de rug. Maar of di' seizoen nu precies volgens de plannen van de exporteurs is verlopen, mag men met recht betwijfelen. Voor vele soorten zijn de prijzen de afgelopen weken hoog geweest. Te hoog voor de exporteur om er aan te verdienen en ook hij is voor de winst in de weer De beste graadmeter is een kijkje in de afdeling „surplus" bij de Lisse- se veilingen. Daar is nl. niet veel te zien. Ingewijden hebben ons verze kerd dat er thans nauwelijks tien procent in het surplus zit van het geen er verleden jaar om deze tijd was opgeslagen. De kwekers hebben echter als gevolg van dit alles flink de wind in de zeilen: hoge prüzen en straks een lage surplus-korting. Zowel export als kwekerij zijn er van overtuigd, dat men -ïaar een groter areaal moet. Het is ongezond als een exportuer tulpen moet inkopen voor ruim 20 per 100 (zoals bij een soort als Bril liant Star dit jaar het geval is, ter wijl ook de dikke bollen van de dub bele vroege tulpen in ueze koers lagen) terwijl hij deze prijs in het buitenland stellig niet kan bedingen. De gevolgen blijven dan ook niet uit: de reizigers worden straks op pad gestuurd met de vermaning zo wei nig mogelijk van bepaalde soorten te verkopen. De geschiedenis heeft al vele malen geleerd dat soorten, die enkele jaren achtereen zeer duur waren plotseling geen kopérs meer konden vinden. De export bood ze niet meer aan en er was ook geen vraag meer naar De hyacinthen- kwekers kunnen daar ook over mee praten. De exporteurs zien kans om ondanks de buitenlandse concurentie méér bollen te verkopen dan Neder land produceert. Althans van vele so< rten, anders had men zo'n merk waardige verloop van de handel niet gekregen. De groep, die hiervan de nadelige gevolgen ondervindt, is de export zelf en van die kant wordt voortdurend aangedrongen op een uitbreiding van de teelt. De kwekers zijn in dit opzicht niet zo haastig ge bakerd als de exporteurs, maar zien toch ook wel in dat men naar een verruiming van het areaal zal moeten. Want al lijkt het prachtig als men, door het aanbod kunstmatig beperkt te houden, hoge prijzen '-oor zijn pro- rukten kan maken, als men op deze weg voort blijft gaan, slacht men „de kip met de gouden eieren." De beheersing van het areaal, de reclame in het buitenland, het weten schappelijk onderzoek e.d. kosten 't vak handenvol ?eid. Dc hoge prijzen betekenen bovendien een steun in de rug van de buiten landse culturen, die van een vakhef fing nog nimmer heóber vernomen, die net zo veel mogen telen als ze willen en inmiddels al zo ver zijn, dat ze verschillende' soorten zelf kunnen Kien voor een prijs, die hier als minimumexportprijs geldt. Met andere woorden: wanneer in Holland de kwekerij niet meer bewegingsvrij heid krijgt, bevoordeelt men de teelt in het buitenla: d. Het is nu reeds een feit dat men verschillende soorten in het Rijnland en Noord-Du;tsland niet meer kan verkopen; die teelt men daar zelf al genoeg. Men is bezig na te gaan hoe groot de bollenkwekerijeh in het buitenland :jn, doch men meent thans reeds te weten dat alleen Duitsland al tussen do 420 en 450 ha bollen teelt. Ook het areaal in Enge land breidt zich uit, uaar over Dene marken, dat een geduchte concur rent kan worden Nederlandse bollenkwekers hebben daar grote kwekerijen gesticht zijn geen re cente cijfers beschikbaar. Men kan er echter wel zeker van zijn dat het areaal ook in dat land belangrijke is vergroot. Jaoan teelt naar schat ting al ruim 400 ha bollen. Bij dit alles komt nog de grote vraag: wat gaat er straks gebeuren, wanneer de Europese Economische Gemeenschap goed op gang komt? Holland is zijn monopolie op bollen- gebied kwijt en het ziet er naar uit dat de moeilijkheden in de toekomst eerder groter dan kleiner zullen wor den. Het boRenvak zal de ontwikke ling nauwlettend moeten volgen en niet al te veel belemmerd worden in zijn bewegingen. Opdat men de ba kens tijdig kan verzetten met het verloop van het getij! RANGEERDER GEDOOD Op het stationsemplacement te Alk maar is vanochtend om ongeveer 8 uur de 25-jarige rangeerder S. Vie ring uit een rangerend postrijtuig ge vallen. Hij kwam daarbij met het hoofd tegen een perronseinpaal en werd zo ernstig gewond, dat de dood vrfiwel onmiddellijk intrad. Het slachtoffer was gehuwd en had geen kindereh. nog eens onderstreept en maakte men kennis met alle facetten van de kustvaart waarbij ook de opleiding. Voorts werd er een reis gemaakt met het schip de Equator die een ha ven aandeed in Noord-West-Afrika. Daar werd weer goed geladen voor Ierland. Dammen. Gisteravond hebben de veteranen van de Alphense Dam Club in het clublokaal in hotel Cen traal een bijzonder prettige wedstrijd gespeeld tegen een 16-tal leden van het huidige ADC. De uitslagen luiden als volgt: N. Brunt-A. W. de Knijff (Vet.) 0—2; L. Jesse-J. Ruitenberg afgebr.; S. Koopmans-Joh. v. Ofwegen 11; A. Robbe-C. Rijnberg 11; M. v. d. Tol- T. J. Ditmar 20; J. van Oeveren- J. Boogaard 20; J. Belder-Jac. van Ofwegen 20; G. Versteeg-R. Oos- terom 11; Fr. Blom-A. Bauer 1—1; W. van BerkelA. Blom 20; Verkade-H. Brunt 11; J. Koele- wijn-C. J. Bauer 02; D. van Oeve- ren-J. D. de Leeuw 2-0; C. de Bruijn- J. P. Houtman 20; A. Wolswijk- H. Haak 20. Uitslag 219 in het voordeel van ADC. Voor de borden wedstrijden van ADC werden nog gespeeld de wed strijden C. Meijers-K. v. d. Stouwe 20 en G. van Berkel-M. Roos 20. BOSKOOP LEDENVERGADERING „EXCELSIOR" Voor de ledenvergadering van de harmonie „Excelsior" bestond grote belangstelling omdat deze vergade ring, welke onder leiding stond van de heer W. Schouten, voornamelijk was belegd voor het treffen van voorbereidingen voor de viering van het 60-jarig bestaan van de vereni ging. boom, Bodegraven, 27 p".; 3. J. Poodt, I E,en en ander had een zeer vlot Aarlanderveen, 31 p. verloop waarna ook nog 'n bestuurs- Motoren A: 1. J. Reijneveld, Ter I verkiezing op de agenda stond, om- Aar, 9 p.; 2. Fr. v. Deuren Alphen, dat de heer H- Oskam wegens drukke 10 V; 3- W. Zijlstra, Alphen, 10 p. 1 u~* Motoren B: 1. R. v. Leeuwen, Al phen, 44 p.; 2. C. Breeveld, Aarlan- De heer H. A. Geerling, voorzitter van „Rijnland" reikte na afloop in hotel „Toor" de prijzen uit. De win naars zijn: Auto's A: 1. J. Bezemer, Ter Aar, 5 strafpunten; 2. J. Berre- voet, Koudekerk aan den Rijn, 13 p. Auto's B: 1. K. J. den Hertog, Al phen aan den Rijn, 11 p.; 2. C. Ver- J werkzaamheden zijn bestuurszetel ter beschikking moest stellen. Met grote meerderheid werd de de heer v. Rijswijk in zijn plaats gekozen. De voorzitter dankte de heer Os kam voor het vele stuwende werk dat door hem voor de vereniging was verricht. Hij sprak de hoop uit dat de nieuwe functionaris mede de belangen van de harmonie zal willen Propaganda-avond over de kust-1 e.n kunnen behartigen, waaraan ove- derveen, 47 p.; 3. P. de Ruiter, Al phen, 48 p. Bromfietsen B: 1. P. Kooij, Bos koop, 7 p.; 2. S. de Jong, Alphen, 8 p.; 3. P. Harkes, Boskoop, 9 p. Bromfietsen A: 1. H. v. Harten, Ter Aar, 6 p.; 2. D. Zuidam, Alphen, 7 p. vaart. Gisteravond heeft de ka pitein J. D. J. Postma in hotel „Cen traal" een zeer boeiende lezing ge houden over de mogelijkheden voor jongens, die geen ander onderwijs dan de lagere school hebben geno ten, bij de kustvaart. De heer Postma deed dit in een zeer gezellig praatje, waarin hij de jongelui in de zaal kennelijk pakte. Hij wees er o.m. op, dat bij de kust vaart, waarover men ook wel spreekt als de „Kleine Handelsvaart" het mogelijk is op te klimmen van de laagste rang tot kapitein en 1ste machinist. Aan de Oranje Nassau- school worden hiervoor cursussen ge geven, die spreker ten zeerste prees en van groot belang achtte voor de toekomstige zeeman. In een zeer goede film werd het brug". Op 26 september kan men gesproken woord van de heer Postma rigens noch door het bestuur noch door de leden van „Excelsior" niet wordt getwijfeld. Geslaagd. De heer C. van de Broek alhier alhier, slaagde voor het examen, afgenomen door de stich ting „Examens Gawalo" voor pa- troon-gasfiter en gezel-gasfitter. TER AAR Viswedstrijd „De Brasem". Za terdagmiddag hield de Hengelsport vereniging „De Brasem" een vis wedstrijd voor haar leden. Voor de eerste maal in dit seizoen, en na de vissterfte werd nu weer eens gevist in het Aarkanaal. De vangst is niet tegengevallen, al waren ze niet zo erg groot. Maar er is wel bewezen dat er nu weer behoorlijk vis in het Aarkanaal aanwezig is. Er werd drie uur gevist naar gewicht, waar voor punten werden gegeven, en werden de 14 hiervoor beschikbaar gestelde prijzen gewonnen door de volgende deelnemers: 1. C. N. v. d. Geest, Rotterdam, na loting, 3 stuks, 12 punten; 2. J. v. d. Starren, Ter Aar, 7 st. met eveneens 12 punten; 3. M. Roggeveen, Alphen a. d. Rijn, 5 st. met 11 pnt; 4. P. Schijf, Ter Aar. 5 st. met 10 pnt.; 5 J. v. d. Ha ven, Ter Aar, 6 st. met 10 pnt.; 6. J. v. d. Haven Sr., Ter Aar, 3 st. met 8 pnt.; 7. D. J. Verschuur, Alphen a. d Rijn, 4 st. met 7 pnt.; 8. D van Leeuwen. Alphen a. d. Rijn, 3 st. met 6 pnt.; 9. J. D. Costerus, Ter Aar, 3 st. met 6 pnt.; 10. R. Rozeboom, Ter Aar, 2'st. met 5 pnt.; 11. B. Wielinga, Rotterdam, 2 st met 4 pnt.: 12. Jöc. Rietveld. Nieuwveen, 3 st. met 3 pnt.; 13. B. Rietveld. Ter Aar. 2 st. met 3 pnt. en 14. A. P. Touw. Ter Aar. 2 st. met 2 pnt. De prijzen werden na afloop in café Van Acker door de 2e voorzitter, de heer J. v. d. Starren, uitgereikt. ZOETERMEER Huis geramd; vijf gewonden Gistermiddag te rond vijf uur vond te Zoetermeer een ernstig verkeers ongeval plaats, waarbij vijf mensen verwondingen opliepen. Bovendien reed de Citosa-bus tegen een huis op, waaroor grote schade werd ver oorzaakt. Toen de dienstbus van de Citosa oan 5 uur over de Schinkelweg reed in de richting Gouda werd hij ge ramd door een vrachtauto van de fa. van Duin uit Pijnacker, die be stuurd werd door een chauffeur uit Berkel. Het uitzicht op dit verkeers punt is goed en bovendien is het een voorrangskruising in de richting Schinkel weg-Bleis wij kse weg. De chauffeur van de vrachtauto, die naar zijn zeggen verblind werd door de zon, reed, komende van de Zeg- waartse weg met volle vaart op de dienstbus van de Citosa in. De bus, waarin zich 30 passagiers bevonden, werd op zij geduwd en reed tegen de woning van de fam. Westhoek op. Door de schok werden de zitplaatsen ontzet en naar voren geduwd. Vijf passagiers liepen min of meer ernsti ge verwondingen op en werden naar het ziekenhuis vervoerd. Van het woonhuis van de fam. Westhoek werd de zijmuur ingedrukt. De pla fonds hadden veel te lijden. In de slaapkamer werd grote ravage aan gericht. Gelukkig waren hier geen slachtoffers. De beide auto's werden ernstig beschadigd. De beide chauf feurs hadden geen letsel bekomen Het gebeurde bracht veel opschud ding teweeg. LEIDERDORP Geboren: Eleonora Monique van F. J. H. Op 't Eijnde en H. E Vree.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2