Academisch Ziekenhuis Leiden krijgt een nieuwe Centrale Polikliniek Scherp Zes jubilarissen koninkl. onderscheiden MAANDAG 14 SEPTEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Reuzengebouw aan Wassenaarseweg zal rond 18 miljoen kosten Vrijdagavond vond te Leiden de aanbesteding plaats van een centrale polikliniek ten behoeve van het Academisch Ziekenhuis. Het gebouw, dat aan de Wassenaarseweg zal verrijzen tussen de Rijnsburgerweg en „Preventieve Geneeskunde", meet volgens het ontwerp 85 bij 55 bij 27 meter. Het is daarmee het grootste universitaire gebouw in Leiden. De raming van de bouwkosten belopen 18 miljoen; voor het inrichten komen daar nog enkele miljoenen bij. bieden aan de poliklinieken voor de interne geneeskunde en zes subspe cialismen, gastroenterologie. 150.000 Onderzoeken zullen in dit polikliniekencomplex per jaar kun nen worden „verwerkt", hetgeen aan zienlijk meer is dan in de huidige poliklinieken kan geschieden. Het bouwplan beoogt de thans over het terrein van het Academisch zie kenhuis verspreid liggende polikli nieken voor de interne geneeskunde en de genoemde specialismen in één centrum bijeen te brengen, waardoor de zo noodzakelijke samenwerking wordt bevorderd. Een grote rol bij de opzet van het project heeft de overweging gespeeld, dat er de laatste decennia een duide lijke verschuiving merkbaar is van „klinische" naar „poliklinische" ge neeskunde. De patiënt is meer dan voorheen geneigd, in een vroeg sta dium van zijn ziekte, dus voordat verpleging noodzakelijk is geworden, de hulp van een arts in te roepen, terwijl het thans bovendien zeer dik wijls noodzakelijk is, ingewikkelde onderzoeken te verrichten in vroege stadia van ziekten, welke slechts in een goed geoutilleerd, snel werkend polikliniekbedrijf gerealiseerd kun nen worden. Heilzame centralisatie De aanbesteding geschiedde door het architectenbureau van prof. ir. H. T. Zwiers uit Haarlem namens de Rijksgebouwendienst. Onder de zes uitgenodigde aanne mers was één Belg, Hoogste inschrij ver was de Aann. Mij N.V. „de Kon- dor" uit Amsterdam, die het Dijk- zicht Ziekenhuis in Rotterdam bouwt, met 10.590.000; de Amsterdamse Ballast Mij N.V., mede betrokken bij de tunnelbouw in Velsen, volgde met ƒ10.463.000; Bredero's Bouwbedrijf N.V. uit Utrecht schreef in voor een bedrag van 10 362.000; daarop volg de de Belgische firma, gespecialiseerd in ziekenhuisbouw, de S.A. „Auxel- tra" uit Brussel, 10.083.000. Het In genieurs Bureau voor Bouwnijverheid uit Oegstgeest was op één na laagste met 10.058.000 en de Hollandsche Beton Mij N.V. uit Amsterdam, ten slotte, schreef in voor 9.781.000. De gunning werd aangehouden. Behalve het souterrain en de be gane grond zal het gebouw zes ver diepingen tellen. Het zal huisvesting potlood en geest No. 560. Horizontaal: 1. gebruikt men voor het land, 4. opschik, 7. deel van een schrijfmachine, 9. be taald, 11. boom, 12. knaagdier, 14. bekende afkorting, 15. biersoort, 16. voorzetsel, 17. buitenhaven, 19. wa terdiepte tussen hoge oevers, 20. de betrekking, waarin zaken-of perso nen tot elkander staan, 24. even- achtslijn, 26. klap, 27. kloek. Verticaal: 1. familielid, 2. kurk, 3. doortochtgeld, 4. gebod, 5. zijtak Do- nau, 6. oude Egyptische zonnegod, 8. man van adel. 9. pluim van een vo gel. 10. volk, 11, Europeaan, 13. pas gang van een paard, 18. verdikking der opperhuid, 19. nauwe opening, 21. lus, 22. niet harde slag, 23. Turks pond (afk.), 25. boom. Oplossing morgenavond. Moderne snufjes In de nieuwe polikliniek zullen be halve de zeven poliklinieken een röntgenafdeling en een radio-thera peutische afdeling worden onderge bracht, een maatschappelijke dienst, laboratoria voor chemische, bacterio logische, haematologische en cytolo- gische onderzoeken, een arbeidsphy- siologische afdeling en een observa tie-afdeling of ambulatorium, be stemd voor de huisvesting van pa tiënten, die gedurende enkele dagen gerichte onderzoeken moeten onder gaan, maar geen verpleging behoe ven. De concentratie van al deze af delingen in één gebouw zal met zich meebrengen, dat de patiënt sneller en meer efficiënt dan thans mogelijk is, behandeld zal worden. Alle afdelin gen zullen onderling verbonden zijn met een „buizenpost", zodat ëen snel transport van medische rapporten, röntgenfoto's en materiaal moge lijk is. Het idee tot het samenbrengen van de poliklinieken voor de interne ge neeskunde en de daaraan verbonden specialismen in één nieuw gebouw is uitgegaan van prof. dr. J. Mulder en dr. A. J. Ch. Haex. Het is dr. Haex geweest, die dit idee heeft weten om te zetten in een weldoordacht con ceptplan en die een bouwcommissie in het leven heeft geroepen, die het plan in studie heeft genomen. Na een arbeid van enkele jaren werd door deze bouwcommissie on der leiding van mr. J. Drijber, des tijds plaatsvervangend secretaris van genwoordigers van rijksgebouwen dienst en het ministerie van finan ciën, een programma van eisen op gesteld, dat door de architect prof. ir H T. Zwiers tot een zeer origi neel, definitief bouwplan werd ver werkt. Verwacht mag worden, dat na de gunning binnen enkele weken met de bouw van dit grote project zal worden begonnen. De bouw zal, naar men verwacht, ongeveer drie jaar duren. Burgerlijke Stand Geboren: Herman Peter zn van H. C. Hol en M. E. Teunissen; Frederik Johannes zn van J. van Nieuwen - huijzen en C. Hogewoning; Johannes zn van D. L. Arnoldus en E. Rom- baut; Petrus Wilhelmus zn van P. N. van Duin en J. E. Ruigrok; Arnoldus Henricus Maria zn van A. C. van Ier- sel en E. M. van der Staak; Theodora dr van D. J. van der Meer en A. J. Blonk. Overleden: C. van den Berg 76 jr, echtgenote van W. P. van Rijn; L. C. de Jong 61 jr, man; J. J. van Iterson 78 jr, echtgenote van P. de Kier. Zilveren leest bij Imenexco", Leiden Zaterdagmorgen werd de heer E. H. Th. Vermond procuratiehouder bij de N.V. Imenexco door directie en personeel gehuldigd in verband met het feit dat hij 25 jaar geleden in dienst trad Lij deze N.V. Daar de president commissaris, de heer P. A. de Gooyer wegens ziekte afwezig was, sprak mevr. M. Stoffers-v. d. Ham een kort woord van buide. De directeur der n.v., de heer J. W. Stoffers memoreerde de beteke nis van de jubilaris voor het gehele bedrijf en roemde diens integriteit en bijzondere nauwgezetheid. Namens Ned. Mij van Nijverheid en Handel overhandigde spr. de jubilaris de leg penning en oorkonde, waarna hij als blijk van waardering die de„Ime- nexco" voor hem koestert de jubila ris tevens een gouden polshorloge met inscriptie en een envelo ipe met inhoud en als persoonlijk geschenk een boekwerk. De heer F. C. Otto voorzitter van de caravan-club bood de jubilaris met een toepasselijk woord een grasmaaimachine aan waarna de heer J. A. C. van Es, voorzitter van de P.V., de goede ver standhouding tussen de jubilaris en het personeel. Hij sprak een woord van waardering over het werkzaam aandeel dat de feesteling in de groei der N.V. heeft gehad. De heer C. van Schagen, assistent van de jubi laris sprak namens al diens mede- Jeugdorkest De Burcht, Leiden, vierde zijn eerste lustrum Zaterdagavond vond in het over volle St. Anthoniusclubhuis de vie ring van het eerste lustrum van het Jeugdorkest en Drumband De Burcht plaats. De voorzitter, de heer G. Sie- rat, sprak er zijn vreugde over uit dat hij op deze, voor De Burcht zo bijzondere avond zovelen welkom mocht heten. Hij richtte zich in het bijzonder tot de heer H. Zunderman secr. van de L.J.A., de heer J. Scheffer mede oprichter en oud-dirigent van het Jeugdorkest, de heer J. van Wei zen, voorzitter van W.W. en van de Leidse Bond van Harmonie- en Fan farecorpsen, alsook tot de afgevaar digden van de firma Krantz N.V. Spr. memoreerde in het kort de voor- en tegenspoeden in de afgelopen 5 jaar ondervonden, en prees o.m. de grote volharding van instructeur K. de Jeu. Oo'k de heer Scheffer ver diende, aldus spr., alle lof voor de wijze waarop hij het Jeugdorkest bij de eerste schreden op het muzikale pad leidde. Het instrumentariipi van De Burcht vertegenwoordigt al een waarde van circa 10.000. Met uit breiding en vernieuwing zal nog een bedrag van 12.000 gemoeid zijn. Dit bedrag moet er komen, daarom wek te spr. alle aanwezigen op, hun bij drage te leveren. De heer Zunderman, sprekende na mens b. en w., wees er op, dat aan een 5-jarig bestaan door de overheid meestal weinig aandacht wordt be steed. Voor De Burcht werd gaarne een uitzondering gemaakt, omdat de idealen die worden nagestreefd, voor al in deze tijd, voor de jeugd van het allergrootste belang zijn. De L.J.A. zal aan de opvoedende taak van De Burcht steeds de nodige medewer king verlenen. Namens b. en w. bood spr. zijn gelukwensen aan en sprak de wens uit dat het De Burcht in de toe curatoren der Leidse Universiteit, en komst goed moge gaan. met als leden prof. dr. J. Mulder, dr. Hierna betrad het gehele bestuur A. J. Ch. Haex, dokter M. W. Jongs- het podium en sprak de heer J. Rij- ma, geneesheer-directeur en verte- ken, namens de ouders, een woord Bij Raad van Arbeid Op het bureau van de Raad van Arbeid hebben vanmorgeyi zes amb tenaren uit handen van burgemeester Van Kinschot een koninklijke on derscheiding ontvangen voor veertig jarige trouwe dienst. Het waren mej. F. Sybranda (verificatie inva liditeitswet), mej. J. de Groot veri ficatie ongevallen-wet) en de heren P. J. Bergers, chef van de boekhou ding, W. v. Weizen, van de inlichtin gendienst, Chr. Dusoswa van de buitendienst en Js Vollenga, souschef van de afdeling invaliditeitswet. Zij kregen de ermedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau; mej. Sybranda in het zilver, de overigen in het goud. Nadat burgemeester Van Kinschot met enkele toepasselijke woorden de onderscheidingen had opgespeld, sprak vervolgens de voorzitter van de raad, de heer D. J. Gorter, die memoreerde hoe veertig jaar geleden de invaliditeitswet in werking trad en de jubilarissen dus deze baby van de sociale wetgeving hebben zien op groeien tot een volwassen mens. Hy sprak de hoop uit, dat zij nog lang hun zegenrijke arbeid zullen mogen voortzetten. Vermelden wij tenslotte, dat de viering van deze jubilea in intieme kring in de afgelopen week reeds heeft plaatsgevonden. V.l.n.r.: Directeur Raad van Ar beid, C. Dusoswa (goud), mej. J. de Groot (goud), J. Vollenga (goud), mej. F. Sybranda (zilver)P. J. Ber gers (goud), W. N.v. Weizen (goud), burgemeester jhr. mr. F. H. v. Kin schot. van dank tot bestuur en werkcom- missie en overhandigde de voorzit ter een enveloppe met 100,als bijdrage voor het instrumentarium. Mej. M. v. d. Lelie schonk een foto album met het Burcht-embleem. De voorzitter van de werkcom- missie, de heer J. v. Oosten, felici teerde het bestuur met deze dag en bracht dank aan de werkcommissie en het dames-comité. Dank zij vele acties en met hulp van vele bedrij ven en de middenstand was het hem mogelijk de voorzitter f 900 te over handigen. Het verheugde spr. dat hij namens de directie van de firma Krantz een sopraan-saxofoon kon overhandigen met de toezegging dat een lap stof voor acht pantalons zal volgen en dat vanaf volgende week de kantine van de firma Krantz als repetitielokaal beschikbaar is. De 5-cents-actie van de kinderen maak te het mogelijk, dat het gehele be stuur een asbakje met embleem van worden geschonken. De leden W. Styger en T. Baarten schonken een busje, inhoudende 11.77, televisie kijkgeld. De heer Van Weizen zei- de groot respect te hebben voor de muzikale prestaties van De Burcht en de leiding, die dirigent Van de Mark geeft. W.W. draagt De Burcht een warm hart toe en schonk ter gele genheid van dit jibleum een mars naar keuze. De heer Sierat dankte voor de schenkingen en bracht hulde aan de heren De Jeu en Marks voor hun ar beid. Als blijk van waardering schonk hij beiden een aandenken. Ook de heer Scheffers liet hij in deze hulde delen. De jeugdige Koos Marks, oud 15 jaar, en nu reeds beroeps-musicus en componist werd benoemd tot on der-kapelmeester. Als dank voor het vele werk ont vingen de leden van commissie en comité uit handen van voorzitter Sierat het verenigings-insigne. Ook de echtgenoten van de instrukteurs en Willy de Jeu werden enige ge schenken aangeboden. De heer H. v. Hooven brachttot slot hulde aan de voorzitter en schonk deze het Burcht-insigne met draaglint. Hierna trad het jubilerende Jeugd orkest op onder de bezielende leiding van de heer W. Marks bewees alles zins dat de faam die de jeugdige mu zikanten in korte tijd hebben gekre gen, volkomen verdiend is. Deze zaal- uitvoering, anders dan in de open lucht, bewees overduidelijk, dat de theorielessen van de heer J. Bijlsma aan de MLJ v. Toonkunst samen met het vakmanschap van de heer Marks, het jeugdorkest tot grote prestaties heeft gevoerd. De heer Marks liet aan elk nummer een korte toelich ting voorafgaan. Het was een bijzonder aardige ges te van de heer Marks, dat hij oud dirigent Scheffers uitnodigde bij de Broadway-mars nog eens als vanouds te willen dirigeren, waaraan deze met zichtbaar genoegen voldeed. Als slot volgde de mars „De Burcht", o.l.v. de componist, Koos Marks, die deze mars reeds op 14-jarige leeftijd componeerde. Het Showprogramma, dat de Drumband en Majorettes hier na opvoerde, bevestigde nog eens te meer, dat de jeugdige uitvoerders marstrommelslager Dicky de Jeu is 6 jaar „het vak" volkomen beheer sen. Instructeur De Jeu verdiend een eresaluut voor de wijze waarop hij dit alles heeft ingestudeerd. Na de pauze was er een tombola met een keur van prijzen, het Role's Cabaret en een gezellig bal ol.v. W. Bontje m.m.v. The Rythme-Makers o.l.v. W. Marks. TAFELKEURING PLUIMVEE Op maandag 21 september zal de Leidse Pluimveevereniging „De Oude Leidsche" in café Van Meizen, Nieu we Beestenmarkt 13, een tafelkeuring houden voor grote en dwerghoenders. Gevraagd worden alle erkende rassen en kleurslagen, gefokt in 1959. Keurmeester is de heer C. de Graaf uit Den Haag. Inschrijvingen te richten aan de secretaris J. A. Otten, Apothekers- dijk 35, Leiden, tot zaterdagavond 19 september 10 uur. De keuring vangt te half acht aan. Belangstellenden zijn van harte wel kom. werkers. Spr. roemde onder meer de grote vakkennis van de jubilaris en diens goede geheugen. Een belich tingsmeter en een kleine Winkler Prins vergezelden spr. woorden. Als afgevaardigden van de buitendienst roemde de heer D. Wielinga de goede samenwerking tussen de jubilaris. De oud-chef van de feesteling, de gepensioneerde procuratiehouder, P. J. van Helden, schetste in het kort de loopbaan van de jubilaris. Hij prees het destijds genomen besluit om de jubilaris tot zijn opvolger te benoemen en sprak mede namens al len de wens uit dat de jubilaris ge geven mag zijn de N.V. Imenexco nog vele jaren te dienen. Enige huishou delijke voorwerpen vergezelden deze waarderende woorden. Tijdens de receptie die 's middags tussen 15-17 uur in een der nieuwe toonzalen werd •"houden, maakte een grote schare van cliënten en levtran- ciers van de gelegenheid gebruik de jubilaris, diens echtgenote en kin deren te complimenteren en lieten alles vergezeld gaan van tientallen fruitmanden, bloemstukken en andere geschenken. Klinkende feestavond van speeituinver. „Oosterkwartier Nadat de kinderen van de leden van de speeltuinver. „Oosterkwar tier" reeds zaterdagmiddag in de Stadsgehoorzaal op fantastische wijze waren beziggehouden door Fantasto en Nan Miller, bood het bestuur bij gelegenheid van de dertigste verjaar dag van de vereniging de leden een grandioze avond in dezelfde zaal. De voorzitter van het jubileum comité, de heer J. van Sonsbeek, ver zocht, na verwelkoming van de vele genodigden o.a. de diverse zusterver., Nuzo, L.J.A. en ook mevr. De Graaf, erelid en de vroegere voorzitter en pas benoemde erelid de heer D. Vijl brief, het gehele bestuur voor het voetlicht te komen. Na de dank van alle leden overgebracht te hebben voor het vruchtbare werk, waarvan de grote bloei van de vereniging 400 leden en 900 ingeschreven kinde ren getuigt, overhandigde spreker aan de voorzitter, de heer W. Frank, het feestgeschenk van alle leden, een enveloppe met inhoud ruim 700, als fundering, zoals spr. het noemde, voor een geluidsfilmapparaat. De heer Frank liet het damescomi té, de dames Benning, Broeksema, Dool, Niesink en Verver aantreden. Een klaterend applaus was de dank van de leden voor bestuur en co mité en onderstreepte de waarderen de woorden van de voorzitter aan het comité, welke gevolgd werden door een bloemenhulde aan de dames. De verdere avond werden de leden beziggehouden door Rens van Dorth en zijn cabaet, die een van humor tintelende en bijzonder geestige „Coc tail'en Confetti" brachten. Radio- en televisiesterren, als Syl via Silvester, Li ze en Dick van Bom mel, Ted Valerio, The Albano's en het Majoco Trio leverden een strijd om de gunst van de aanwezigen. Een mooie avond en een mooi slot van een waardig feest. Toen de klok van het stadhuis het middernachtelijk uur had gesla_ was de tijd gekomen voor balleider J. Alphenaar en het orkest Melody Boys o.l.v. Nico Muuze om het ge zellig samenzijn te animeren. Gisteren werd door de parochie van O. L. Vrouw Hemelvaart en St. Jozef het zilveren jubileum gevierd van de heer Jac. J. Verplancke, die thans 25 jaar achtereen lid is van het college van ordecommissarissen en de laatste 5 jaren in het bijzonder waakt over het grote aantal fietsen, dat zondags een plaats vindt in de fietsenstalling. Om half tien werd tot intentie van de jubilaris Hoogmis opgedragen, waarna de heer Verplancke en zijn zuster in de pastorie aanzaten aan een feestelijk ontbijt. De koffie werd genoten in de pastorietuin. En de heer Verplancke kont het niet laten; tot driemaal toe moest hij kijken of er geen fietsen tegen het hek stonden. Om een uur des middags kwamen pastoor J. A. van Kleef, de kape laans Arn. A. M. Wentholt en G. W Lemmers, de heren O. Bik en H Wagenaar van het kerkbestuur en de voorzitter van het college van ordecommissarissen, de heer A. de Kruiff, en vele familieleden en be kenden in de Evertsenstraat 48 hun gelukwensen aanbieden. Pastoor bood de jubilaris een mooie calligra- fische Pauselijke zegen aan uit waar dering voor de véle goede zorgen, welke de 80-jarige Jac. Verplancke in opofferingsgezindheid heeft ver richt. De heer A. de Kruiff bood hem namens het college van orde commissarissen een enveloppe met inhoud aan en een rijk opgetaste fruitmand; mej. W. J. Verplancke, de zuster van de jubilaris deelde in de hulde voor haar steeds weer be toonde gastvrijheid tijdens bijeen komsten te harer huize en ontving een boeket bloemen. De leden van het kerkbestuur boden een kist siga ren aan. Mej. Verplancke dankte na mens haar broer pastoor Van Kleef voor de prachtige H. Mis en het ont haal op de pastorie het college van ordecommissarissen en heren van het kerkbestuur voor hun waarde ring en geschenken en kapelaan Lemmers als geest, adviseur. Het feest werd verder in intieme kring voortgezet. Leidse Agenda DINSDAG, 15 SEPTEMBER Misweek St. Lodewyksparochie. H.H. Missen als op maandag; half acht nam. derde conferentie: „Zon der ruil geen leven". Kath. Kapperspatroonsbond leden bijeenkomst, Zomerzorg 7.45 u. nam. APOTHEKERSDIENSTEN Van maandag 14 september tot en met vrijdag 18 september geopend Apotheek Kok, Rapenburg 9 tele foon 24807. Aanhoudend droog De Bilt, maandag 10 uur. In de luchtdruk ver deling in onze omgeving vond een belangrijke wijziging plaats, waardoor de temperatuur in Neder land op een lager niveau kwam. Met het wegtrekken van een oud hoge- drukgebied naar de Middellandse Zee kwam er bij Schotland namelijk een ander hogedrukgebied aan. Te zamen met een depressie, die zich via Scandinavië naar het westen van Rusland verplaatste, kwam daardoor boven de Noordzee en ons land een noordelijke stroming tot stand, het hogedrukgebied breidt zijn invloed nog langzaam ir de richting van ons land uit. Het droge weer duurt der halve voort. Regen van betekenis viel het afgelopen weekeinde in het zui den van Frankrijk. Plaatselijk werd cngeveer 50 mm afgetapt. Deze regen hing samen met een kleine storing in de hogere luchtlagen. VOLKSTUINDERS-BLOEMENDAG IN LEIDEN Eén van de hoogtijdagen voor de Volkstuinders, aangesloten bij de Leidse Bond van Volkstuinvereni- 1 gingen, is de jaarlijkse Bloemendag. Vrijdagavond en zaterdag gonsde het van activiteit op de complexen, waar bloemen gesneden werden en tot boeketten verwerkt, in vloeipapier verpakt. Aan ieder boeket werd 'n kaartje bevestigd met het opschrift „Namens de gezamenlijke Volkstuingroepen aangesloten bij de Leidse Bond van Volkstuinverenigingen worden u hierbij bloemen aangeboden. Moge deze kleine attentie u enige vreugde brengen in het dagelijks bestaan". De bloemen en het fruit werden door de leden van de aangesloten verenigingen spontaan gegeven voor de zieken. Het is een goede daad iets te kunnen geven aan hen, die aan het ziekbed gekluisterd zijn. De Bloemendag wordt weken van tevoren voorbereid, door het secre tariaat van de bond, de aangesloten verenigingen en de ziekenhuizen. Er worden schema's opgesteld %voor het afhalen op de complexen en het bezorgen bij de ziekenhuizen. Als de Bloemendag is aangebroken breekt de spanning los. Bezorgd kijkt men uit naar het weer omdat voor de volkstuinders, die hun produkten in de openlucht telen, de weersomstan digheden een belangrijke rol spelen. De fa. N.V. v.h. Brandt Zn stelde ook dit jaar een auto met chauffeur gratis beschikbaar. Aan beide zijden van de auto werden spandoeken aan gebracht met- het opschrift: „Volks tuinders-bloemendag voor zieken en ouden van dagen". De reis naar de complexen kon beginnen. Op de volgende complexen werden bloemen en fruit afgehaald, de ver enigingen: „Nut en Genoegen" (Tas manstraat), „Roomburg" (Roombur- gerweg), „Tuinlust" (Lage Mors- weg), „Zuid-West", „De Slaagh", „De Mul", (Lage Morsweg) „Zonne veld" (Nagtegaallaan), „Ons Buiten" (Marnixstraat). De organisatie was keurig en goed geregeld. Alle lof aan de medewer kers. Het was een kleurrijk gezicht: een helemaal met bloemen en fruit beladen auto. Er waren 587 boeket ten bloemen en 16 fruitschalen. Een gedeelte van de bloemenschat en fruitschalen werd bezorgd bij de Annakliniek. Op een van de zalen werd een foto genomen. Bij het over handigen van de bloemen toonden de patiënten en verplegend perso neel veel dankbaarheid. De bezor ging in het Acad. Ziekenhuis was gepland om 16.30. Ook hier reed de auto precies op tijd voor om bloe men en fruit bij de diverse afdelin gen te bezorgen. Een aparte bezor ging van het fruit was gearrangeerd op de Rheuma-afdeling. Vooraf ge gaan door de zaalzuster werd een rondgang gemaakt langs de patiënten die in dankbaarheid de gaven in ont vangst namen. De wijze waarop de patiënten hun dank lieten blijken was aangrijpend. De bestuurders van de Leidse Bond de heren A. Zaalberg, voorziter, J. v. d. Zwart, secretaris, J. Boom, 2e voorzitter, C. Baart, penningmeester, A. J. Lagerberg_ alg. sec., zijn deze dag namens de georganiseerde volks tuinders de „bloemenstaf" geweest en hebben vele blijde gezichten ge maakt. De Volkstuinders-Bloemendag is geslaagd, naar wij hebben vernomen zal het volgend jaar in 1960, buiten deze jaarlijkse Bloemendag, in ver band met de viering van het 20-jarig bestaan van de Leidse Bond, een aparte Bloemendag worden gehou den voor de bewoners van de hofjes. LEIDERDORP BRIDGECLUB „LEIDERDORP" Op donderdag 17 september a.s. begint bovengenoemde vereniging weer met haar wedstrijden van het nieuwe seizoen. Belangstellenden, hetzij per paar of persoonlijk, die aan c ze wedstrij den willen deelnemen, kunnen zich opgeven bij de heer Wessels, Acacia laan 44 Leiderdorp of op de wed strijdavond op bovengenoemde da tum. De wedstrijden worden gehou den ln het Dorpshuis naast de Herv. Kerk op de Hoofds* 'aat. OEGSTGEEST INBREKERS ENTERDEN SCHIP Inbrekers zijn gisternacht aan boord gegaan van een o'ietankschip, eigenaar de heer G. G. uit Oegst- geest, dat in de Oude Rijn voor de wal lag. De kajuit van het schip werd opengebroken. Vijf jerrycans, gevuld met benzine en twee flessen butagas worden vermist.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2