Zoons van beruchte Duitse veedief liepen in Wassenaar tegen de lamp ROOMBOTER Raad van Wassenaar discussieerde langdurig over grondruil KORTE golf DONDERDAG 10 SEPTEMBER 1959 DE LL'IDSE COURANT Twee jongens hadden auto te koop Bestolene voelde zich Ghandi De Wassenaarse politie heeft maandag j.l, twee Duitse jongeman nen van 16 en 18 jaar gearresteerd, die met een gestolen auto naar Ne derland gekomen waren en probeer den deze auto in Wassenaar te ver kopen. Het tweetal beweerde, de auto geleend te hebben, maar via Interpol werd al spoedig bekend dat het een auto betrof, die bij een zwembad in Dilsseldorf gestolen was, terwijl de eigenaar, een directeur van eén uitgeversfirma te Kassei, een bad nam. De jongemannen, tjie gisteren na voltooiing van het politie-onderzoek als „ongewenste vreemdelingen" uit geleid werden, blijken zoons te zijn van de Düsseldorfse slager K., die al maandenlang in voorarrest zit wegens diefstal en clandestien slach ten van 500 koeien en van wie juist dezer dagen bekend werd, dat hij ook verdacht wordt van moord op een 54-jarige inwoner van Wiesbaden. Maandagmorgen kreeg een sur veillerend politieman op de Rijks straatweg een tip, dat zojuist twee jongemannen een auto met een Duits kenteken te koop hadden aan geboden aan een garagebedrijf. De auto stond geparkeerd, de jongeman nen dronken in een café koffie. Toen eerst de een en even later de ander naar de wagen toekwam, werden zij opgepakt, zonder dat zij dit van el kaar wisten. Op het politiebureau vertelden zij het verhaal, dat de auto geleend was, dat zij door het verblijf in dure ho tels in geldnood waren gekomen en daarom geprobeerd hadden de auto voor een goede prijs te verkopen. Hun bedoeling was, zo vertelden ze, de eigenaar in Duitsland schadeloos te stellen. Vrolijk verhaal. Inlichtingen die via Interpol ver kregen werden wezen uit, dat de auto vorige week donderdagmiddag van de parkeerplaats in Düsseldorf bij het zwembad „Rheinstadion" was gestolen. De eigenaar van de wagen, de heer S., uit Kassei heeft gisteren zijn eigendom in Wassenaar weer in ontvangst kunnen nemen en hij ver telde aan de politie zijn belevenissen die een komische noot vormen in het gehele verhaal. Hij was dus in het zwembad, toen hij plotseling tot de onaangename ontdekking kwam, dat het kastje, dat hij voor 2 mark gehuurd had om er zijn eigendommen in op te slui ten, opengebroken was. Alles bleek verdwenen te zijn: kleren, geld, horloge, autopapieren en autosleutel en ook zijn olijfgroene Opel Rekord. Gekleed in zwembroek en bad- DE KWAKEL „Prinselijk huwelijk" had overweldigende belangstelling Ook de woensdag begon met stra lende zonneschijn, dit bleef trou wens de gehele dag zo en verhoogde de feestvreugde aanmerkelijk. Onder zeer grote belangstelling werd deze dag begonnen met het voltrekken van het huwelijk van ZKH Prins Kwakermis met HKH Prinses Semp- tembra. Naar dit huwelijk werd al vele jaren uitgezien, maar wegens het ontbreken van een bewoonbaar „paleis" moest de trouwerij telken- jare worden uitgesteld. Maar nu kon dit dan toch een feit worden. Bur gemeester Harvester de Chrysan thos, bijgestaan door zijn altijd ijve rige secretaris Perkament, verbond het prinselijk paar in de echt, waar na in een open koets, waarvoor en kele volbloed merries uit de „Ko ninklijke" stallen gespannen waren, een rijtoer met groot gevolg door het gehele dorp volgde. Ook in Uithoorn was de belang stelling zeer groot en voor al de scho len die daar gepasseerd werden stonden de kinderen met hun onder wijzers in uiterste discipline deze fraaie stoet gade te slaan en hartelijk toe te juichen. In De Kwakel werd het jonge paar gekroond als prins en prinses der kermis. Vervolgens ging men over tot de volksspelen, als le nummer stond het polsstok- springen op het programma, niet minder dan 60 deelnemers meldden zich aan, terwijl ook hier het publiek in groten getale was komen kijken, om maar niets van dit „natte" schouwspel te missen. De uitslag was dan uiteindelijk: 1. Jan v. d. Vlugt Ezn, 2. K. v. d. Hoorn, 3. Adr. Hogenboom. terwijl Maaij Verhoef de troostprijs kreeg toegewezen. Met ringrijden voor paren met een lucht banden kruiwagen liet het volgende resultaat zien: 1. Ton Vlasman en verloofde; 2. Kees Heemskerk en mevr. C. Endhoven; 3. H. Eek en Joke de Blieck. De uitslag van het ton knuppelen als laatste nummer van het programma was als volgt: L. van Oostwaard Czn, ton, terwijl de potjes voor de heren A. Meijer, F. v .d. Hoorn, W. v .d. Hoven en P. Huigsloot waren. Het juiste ge wicht van het prinselijk paar, werd op 67 gram na, door Ko Winter ge raden en zo ontving hij de prijs die hiervoor beschikbaar was gesteld. Het comité kan dank zij het uiter mate fraaie weer en mede door de goede medewerking van het gehele dorp, wederom op een zeer geslaag de kermis terugzien. jasje is de heer S. in 'n Düsseldorfse politie-auto gestapt. Bij een boek- winkelierster in de stad heeft hij 500 mark geleend en daarna is hij naar een groot magazijn gebracht, waar zijn verschijning („ik voelde me een soort Ghandi") onder de klanten veel hilariteit veroorzaakte! In het magazijn heeft de heer S. zich van nieuwe kleren laten voorzien. KATWIJK SYNTHESE KAMPIOEN BEDRIJFS VOETBALCOMPETITIE Op het terrein van de R.K. Voet balvereniging KRV aan de Sandtlaan te Katwijk aan den Rijn werd gister avond de beslissingswedstrijd ge speeld in de Katwijkse bedrijfsvoet balcompetitie, waaraan werd deel genomen door elftallen van de Ma chinefabriek Firma Gebr. Zwitser, de CAR-Industrie NV, Kistenfabriek C. Guldenmond en de Kunstharsfa- briek Synthese N.V. In deze beslis singswedstrijd traden elftallen van Kistenfabriek C. Guldemond en Syn these N.V. tegen elkaar in het strijd perk. Na een strijd met vele span nende momenten wist Synthese te winnen met als eindstand 45. Bij de rust was de stand 23. Synthese werd hierdoor kampioen in de be- drijfscompetitie. Geboren: Hendrika dr v. M. Am- meraal en M. Kerkershoek; Gerrit zn v. W. van Duyn en M. den Haas; Annemieke dr v. B. A. van Beek en M. Zwarts; René zn v. J. van der Plas en H. W. Lemaitre; Petronella j. C. Ravensbergen en A. Varke- visser; Marcel zn v. C. F. van Alten en M. de Niet; Cornells P. zn v. C. Haasnoot en J. van den Oever; Carla J. E. dr v. M. A. de Vries en W. H. van der Vot; Roeloffina dr v. H. P. van Os en A. van Avesaat; Elisabeth dr v. D van der Plas en W. E. Ouwehand; Jacobus zn v. M. Guyt en M. van Beelen; Cornelia M. dr v. C. Meijvogel en A. J. van Bee len; Cornelia dr v. A. J. de Olde en C, de Jong, Ondertrouwd: H. Haasnoot en E. Langmuur; J. van der Plas en M. Guyt; W. M. Ouwehand en J. G. van der Plas. Getrouwd: C. A. Guyt en T. Hoek; A. van den Oever en J. K. van Duyn; J. Guyt en M. van Duyn; G. den Hol lander en N. van der Plas; D. Duin dam en W, van der Plas; F. Mieremet en A. van Duyn; J. J. Brasser en P. K. van der Marei; R. C. Nante en M. Kiesling. LEIDSCHENDAM Woningbouw. Door het bouwbe drijf N. Tetteroo Zn uit Leidschen- dam zullen voor eigen rekening 8 landhuizen worden gebouwd. Deze komen te staan aan de Veursestraat- weg oneven zijde. Duivensport Van „De Vriend- 120 LITER MELK ca. 20 PAKJES BOTER Verse, romige melk-zoyan de wei naar de fabriek. Daar wordt van de room van ruim 6 liter melk 1 pakje roomboter bereid - puur natuur, puur gezondheid, pure heerlijkheid. 6 liter melk voor 1 pakje boter... ziet u wel: alléén is boter... en J boter is niet te vervangen. II HET NEDERLANDS LUIVELBUREAU RIJSWIJK (LH.) (Advertentie) schap" hebben 159 duiven deelge nomen aan de wedvlucht vanaf Duf fel, afstand 110 km. De binnenkomsten waren: M. van Lochem 1; T. Borst 2; J. Nieuwenbroek 3; J. Scheffers 4; N. Nieuwenbroek 5; J. Cabooter 6; J. Muller 9; J. Cas- pers 10; V, van Veen 11; W. Spigt 12; W. van der Kolk 14; J. van der Meer 16; B. Hoogweg 18; J. de Groot 21; S. Noordermeer 22; G. van Geffen 24; W. van der Kolk Jr 30. LISSE HJ. van den Berk thans ook koninklijk onderscheiden Hoewel het veertigjarig jubileum van de heer H. J. v. d. Berk als direc teur van de Handelsraad-Bollenstreek van de L.T.B. reeds enkele weken achter ons ligt heeft dit feit thans ook nog erkenning gekregen van officieel burgerlijke zijde door de onderscheiding met de gouden ere medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Dezer dagen werd de heer v. d. Berk in zijn woning aan de Veld horststraat 44 door burgemeester mr. Th. M. J. de Graaf, daarvan mededeling gedaan. Weliswaar was het de bedoeling geweest de onderscheiding te kunnen uitreiken op de feestdag zelf, toen hem ook het erekruis „Pro Ecclesia et Pontifice" werd overhandigd, maar door bijzondere omstandigheden had de aanvrage niet tijdig genoeg plaats kunnen vinden. Bij de korte plechtigheid van' deze uitreiking was aanwezig de heer A. J. van Woerkens, algemeen directeur van de Centrale Coöperatie van de L.T.B.alsmede een afvaardiging van het personeel te Lisse. Nadat burgemeester de Graaf de heer Berk mededeling van de onder scheiding had gedaan, speldde hij deze het ereteken op met enkele woorden van gelukwens en waardering. De onlerscheiding werd hem niet alleen verleend, aldus mr. de Graaf, van wege zijn jubileum bij de Handels- raad doch ook als uiting van grote waardering voor het maatschappe lijke werk van de heer v. d. Berk in de gemeente Lisse. De heer Woerkens bracht de geluk- wensen van de hoofddirectie over' j belangstelling, waarin hij de heer v. d. Berk prees I ï?et aantal deelnemers aan het tradi- „als een der beste figuren die m?n in ?lonele tobbetje-«t«ken was ook dit vangsten bedroegen 7861.83 en de •uitgaven 7161.90. In beide vacatures werden gekozen in het bestuur de heren W. P. C. Prins en G. Peters, P. Vissef werd herkozen. De elftal-commissie wordt dit jaar gevormd door de heren: J. B. Homan, H. Kromhout, Th. Ruigrok, Th. Ver- haegen en N. van Sehooten. De rondvraag had een prettig ver loop. Er was opbouwende critiek. Spelers, dij zonder bericht wegblij ven voor een wedstrijd worden niet meer opgesteld. Het slotwoord sprak de kapelaan, die zeide getroffen te zijn, over de prettige sfeer die op deze vergadering heerste. WARMOND Ook de tweede en laatste dag van de Warmondse feesten werd begun stigd door prachtig zomerweer. Deze dag stond voornamelijk in het teken van de volksspelen en hiervoor be de Jcringen van de Handelsraad kent" I lS nrii Ziekte van de heer v. d. Berk was, nrii7Pn 7tlll er de oorzaak van, dat de uitreiking I L-lpino krintr Vnn Tïlsatc Vreemd Zijn. aar weer buitengewoon groot en de iervoor beschikbaar gestelde zullen daaraan wel niet slechts in zeer kleine kring kon plaats hebben. 10 Woningen. Aan de De Ruyter- straat zullen door de firma Hors man Co. 10 woningen worden ge bouwd. Deze bouw geschiedt eigen rekening. VOORHOUT „FOREHOLTE" HIEiLD ZIJN JAARVERGADERING Hoewel de opkomst groter had kunnen zijn, uitte de voorzitter in zijn openingswoord toch zijn tevreden heid over de belangstelling. Spr. heet te spec' al de nieuwe Geestelijk Ad viseur en het erelid der KNVB, de heer v. LangenHermans welkom. Zeer overzichtelijk liet hij het af gelopen jaar de revue passeren. Hij noemde het een vreugdevol jaar, met een goede sfeer en weinig moeilijkheden. De prestaties waren goed. 2 Kam pioenselftallen getuigen hiervan. Er waren 100 donateurs bijgeko men, terwijl het ledental steeg tot 100. Spr. dankte allen zonder uitzon dering, die op welke wijze dan ook zich verdienstelijk hadden gemaakt voor de vereniging. Het gebrek aan leiders is het zwakke punt terwijl een ruimere kleedgelegenheid tot de vele wensen behoort. Ook vond hij het jammer, dat er te weinig interesse is voor de afdeling handbal. Speciaal woorden van dank sprak hij tot het aftredend bestuurslid, de heer C. Th. Heijts, die 27 jaar onafgebroken zijn beste krachten aan de vereniging heeft gegeven. Onder applaus werd hij benoemd tot ere-ljd der vereni ging. Een fraaie kist sigaren sprak de waardering voor dit vele werk uit. Het aftredende bestuurslid, de heer G. van Kampen, ontving een gram mofoonplaat. De financiën waren goed en zakelijk beheerd. De ont- Het werd een echt waterfestijn, zeer tot vermaak van de vele om standers. Het ringsteken voor dames trok een grote belangstelling. Voor deze ge legenheid waren door de garage voor feester uit Leiden welwillend twee prachtig versierde auto's beschikbaar I gesteld. De uitslagen waren als volgt: Naar de slaapkamer: 1. Joke Beu- gelsdijk, 2. Frida v. d. Berg, 3. The van Egmond, 4. Paula Ritzen, 5. Cor- ry Sikking. Troostprijs Ans Steen voorden. Hengel wedstrijd: 1, W. Heijl, die tevens de wisselbeker bemachtigde, 2. J. Vreeburg, 3. G. Heijl, 4. Th. Beugelsdijk, 5. D. Landman. Naar de trein: 1. K. van Leeuwen, 2. Dolf van Dijk, 3. Louis Ritzen, 4. Dirk Roest, 5. D. v. Grieken. Kruiwagen-race: 1. D. Vergeer, 2- J. v. Velzen, 3. J. Muller, 4. C. Heems kerk. Tobbetje steken: 1. B. Heemskerk, 2'. Th. Duirhoven, 3. C. de Vogel, 4. Th. van Winsen, 5. D. Roest, 6. B. Koekkoek, 7. Th. Verhaar. Ringsteken met aut'o: 1. A. Ruiten- burg, 2. Mw. van Wissen, 3. C. de Vogel, 4. C. van Leeuwen, 5. R. Heemskerk. Stoeltje wisselen: 1. T. v. d Horst, 2. Agatha Vergeer, 3. Bestie van Dam, 4. Toos Schippers, 5. Riet Heemskerk. Na afloop van de spelen kwamen de feestgangers weer samen op het feestterrein. Het middernachtelijk uur had reeds lang geslagen voor de laatste feestganger huiswaarts toog, uiterst voldaan over wat hij in deze dagen genoten had. Warmond heeft weer op waardige wijze feest gevierd en een woord van lof komt voorzeker toe aan de commissie-leden, die geen moeiten hebben gespaard om de inge zetenen een paar prettige dagen te bezorgen. Maar hei voorstel werd ioch aangenomen De Wassenaarse gemeenteraad wegens vakantie van burgemeester Van Wijnbergen gepresideerd door loco-burgemeester mr. dr. J. Hazen berg heeft gisteravond vooral aan twee kwesties veel aandacht besteed: het ruilen van grond met een Was senaarse aannemer en de herziening van de keurlonen. Beide voorstellen werden echter na de discussies aan vaard. Het voorstel tot het ruilen van een stuk bouwgrond aan de Schoolstraat dat volgens het ontwerp-komplan nodig zal zijn vor verbreding van wegen tegen een perceel bouw grond aan de Storm v. 's-Gravesan- deweg ontlokte de raad een aantal vragen en kritische opmerkingen. De heer L. G. Oosterling (Prot. Chr.) merkte op, dat de gemeente door deze grondruil de aannemer een aanzienlijk voordeeltje van enige tienduizenden guldens in handen speelt. Bovendien had spr. bezwaren tegen het feit, dat door deze ruil vooruitgelopen wordt op het kom plan, dat nog door de raad vastge steld moet worden. Mr. R. T. M. v. d. Lugt (K.V.P.) vroeg nadere inlich tingen over de voorgestelde ruilover eenkomst, omdat hierdoor de ge meente voor elke m2 die ontvangen wordt, 2 m2 weggeeft. De heer F. M. v. d. Stap (gemeentebelang) had uit de stukken de indruk gekregen dat de gemeente voor Sint Nicolaas wil gaan spelen. Geen „vooruitlopen". De heer J. L. F. G. van der Vis niet moeilijk te realiseren zal zijn omdat de gemeente een groot deel van het benodigde grond al in haar bezit heeft. Voorzitter mr. Hazenberg beant woordde de sprekers als wethouder van openbare werken. Hij wees erop, dat de betrokken aannemer als hij gewild had, in de Schoolstraat 7 win kelpanden met bovenwoningen had kunnen bouwen. Dat had de ge meente op geen enkele wijze kunnen verhinderen. En dat zou later, bij een sanering van de dorpskom een grote schadepost voor de gemeente hebben kunnen opleveren. Het ge meentebestuur heeft het zeer ge waardeerd, dat de betrokkene de gemeente niet voor een fait accompli heeft willen stellen. De grond, waarop 7 winkels plus woningen gebouwd zouden kunnen worden, wordt nu geruild tegen een perceel waarop 9 woningen gebouwd kunnen worden, onder de voorwaar de bovendien dat de aannemer voor zijn rekening een transformator huisje zal verplaatsen. De gemeente houdt verder, na een eventuele verwezenlijking van het komplan nog 500 m2 waardevolle bouwgrond in de Schoolstraat over. Er is hier naar de mening van bur gemeester en wethouders sprake van een normale transactie waarover beide partijen tevreden kunnen zijn. Toch aanvaard. Nadat ook in tweede instantie nog over deze zaak van gedachten gewis seld werd, waarbij een suggestie van de heer H. L. J. v. Dillen (K.V.P.) om een besluit uit te stellen tot na de vaststelling van het komplan, ver worpen werd omdat de transactie nomen om een berekening op te zet ten en zich uitvoerig laten voorlich ten door de directeur van gemeente werken. En zijn conclusie was, dat deze transactie voor de gemeente beslist niet onvoordelig is. Zou de gemeente niet ruilen, dan zou later een grote schadepost ontstaan. Mr. C. A. v. Gorcum (P.v.dA..) vond het ook een normaal verschijn sel, dat aan bruikbare grond in de kom van het dorp een hoge waarde wordt toegekend. Het bezwaar van het vooruitlopen op het komplan voelde spr. niet zo zwaar; het gaat hier om een stuk in het komplan, dat de raad akkoord met het voorstel. De wijziging van het tarief dat de Vleeswarenfabriek Van den Berg en Co. aan keurlonen zal moeten beta len, gaf eveneens aanleiding tot een vrij uitvoerige discussie. De heer W. Boender (P.v.d.A.) en de heer C. E. van den Berg (K.V.P.) vonden het onjuist, dat de kosten van de nood- slachtplaats bestreden worden uit de opbrengst van de keurlonen. ï>e heer Boender merkte op, dat het slacht huis niet aan de opzet beantwoordt, omdat slagers er geen gebruik van maken. De heer Van den. Berg vroeg na dere gegevens over de mate waarin van de noodslachtplaats gebruik ge maakt wordt om te kunnen beoorde len of het wel juist is, de kosten van dat slachthuis door slagers en vlees warenfabriek te laten dragen. De heer H. L. J. v. Dülen (K.V.P.) verzocht het college van B. en W. een verdere korting van het tarief voor de vleeswarenfabriek toe te staan als zou blijken dat dit moge lijk is. Wethouder E. M. Schade (V.V.D.) maande tot voozichtigheid. Welis waar is in dit jaar de omzet van de vleeswarenfabriek stukken hoger dan in vorige jaren maar er is uiter aard geen zekerheid dat dit zo blij ven zal. In de tien afgelopen jaren heeft de keuringsdienst 8 keer een nadelig saldo opgeleverd en slechts 2 keer een overschot, en kan van B. en W. niet verwachten dat, als af en toe een kleine winst geboekt wordt, de tarieven meteen weer worden verlaagd. De wethouder vond het normaal, dat de kosten van de noodslacht plaats tot die van de keuringsdienst gerekend worden; dat gebeurt in Leiden en Den Haag ook. De wethouder zegde toe bij de be grotingsbehandeling desgewenst na dere gegevens over de noodslacht plaats te zullen verstrekken. Er daarmee was ook dit punt afgedaan. Herziening uitbreiding. In verband met de plannen voor een stortplaats voor huisvuil bij de Hoogeboomseweg werd een partiële herziening van het uitbreidingsplan vastgesteld. Tot leden van de huis vesting- en vorderingscommissies werden de door B. en W. gestelde kandidaten met algemene stemmen benoemd. Een aanvullend krediet van 700.werd beschikbaar ge steld voor de documentaire kleuren film over de gemeente. Besloten werd tot verkoop van de woning Havenpl. 13. Mej. M. Russcher werd eervol ontslag verleend als onder wijzeres aan de Wethouder Hui- bregtsschool. Een aanvrage van de Chr. Uloschool om nieuwe leermid delen werd ingewilligd. Aan de agende werd toegevoegd een voorstel om een krediet van ƒ21.000.voor uitvoering van rio leringsplannen bij de Eikenlaan. Binnenkort zal nl. de aanbesteding plaats hebben van de voetgangers tunnel bij het dierenpark. Voor het bouwen van deze tunnel moet het verkeer worden omgelegd. Om te voorkomen, dat dit later nogmaals zal moeten gebeuren voor de rio leringswerkzaamheden hebben B. en W. besloten dit gedeelte van het rio leringsplan tegelijkertijd met de tunnelbouw uit te voeren. De raadi had geen bezwaren. HILLEGOM Toen indertijd 't gemeentebestuur van Hillegom besloot tot aankoop van villa „Remina" Hoofdstraat 25, met de daarbij gelegen grond, werd als voorwaarde aanvaard dat de be woonsters, de dames Van Waveren, er levenslang in konden blijven wo nen. Reeds eerder overleed een der dames en op 4 september j.l. over leed de laatste bewoonster van ge noemde villa, mej. A. E. van Wa veren op 86-jarige leeftijd. Dus van nu af heeft de gemeente de beschik king over deze mooi gelegen villa. Waren er eerst plannen om bij de aanleg van het burgemeester Van Nispenpark deze villa af te breken, later is men hierop terug gekomen. Binnenkort zal men over de bestem ming wel meer vernemen. Het blijft zomer. Vanwege de bijzondere weersomstandigheden heb ben burgemeester en wethouders van Hillegom besloten, de gemeentelijke zweminrichting tot een nader te be palen datum geopend t£ houden. De sluiting was bepaald op 12 september Zonnebloemwerk bloeiende. Ten huize van de presidente, mevr. Meijer-Uljee, kwamen de leden van het „Zonnebloemwerk" bijeen om de eerste resultaten van het ziekenbe zoek te bespreken. De presidente gaf een overzicht van de ingekomen be richten, die nagenoeg alle gunstig waren. Zo waren de ziekenbezoek- sters en bezoekers zelf goed te spre ken over hun werk en er werd be sloten daarmede voort te gaan. Pas toor Theissen, de g.a. van de vereni ging, maakte bekend dat het in het voornemen van het bestur ligt om in het voorjaar 1960 een ziekendag te organiseren. Er werd besloten een commissie te vormen, die zich hier mede zal belasten. Jeugdorkest geeft concert. Za terdagavond om acht uur geeft het jeugdorkest van de Hillegomse har- moninekapel een concert in de Hof- tuin. In verband met het bedanken door de dirigent, de heer J. Zonne veld, die vanwege drukke werkzaam heden heeft gemeend te moeten be danken, zal de voorzitter van de H.H.K., de heer P. Drost, voorlopig de leiding van de H.H.K. en ook van het jeugdorkest van zaterdagavond op zich nemen. SASSENHEIM Het afscheid van kap. Hoogen- boom is door omstandigneden, niet op vrijdagavond 11 september, maar hedenavond 10 september in hotel „Het Bruine Paard", aanvang 8 uur. WIELERVER. „S. EN O." RIJDT TIJDENS ORANJEFEESTEN Woensdag 16 sept. a.s. zal er weer gestart worden voor de traditonele wielerwedstrijden tijdens de Oranje feesten. Het rennersveld is van zeer sterke klasse, er zullen aan de start ver schijnen o.a. P. v. d. Lans, Gebr. van Kouwenhoven, N. Lut, G. v. Straten, Ab. Sluis en vele andere prominen ten, zodat er kans is op een spannen de strijd. De start is om 3 uur, hieraan gaan vooraf een wedstrijd voor aspiran ten; start om 2 uur. Om 1.30 uur wedstrijd voor lief hebbers op gewone tourfietsen. Hiervoor kan men zich nog opgeven tot en met zaterdag a.s. bij W. van Ruiten, Marijkestraat 5. De bewoners van die straten, waarin de ronde zal worden verre den, worden vriendelijk maar drin gend verzocht, die middag hun huis dieren vast te houden en te letten op hun kinderen, opdat geen schade of ongevallen kunnen ontstaan. De organiserende vereniging kan hiervoor niet aansprakelijk worden gesteld, ook de renners niet. Heden donderdagavond start P. v. d. Lans in de laatste, in het Olym pisch stadion te houden Populaires, terwijl hij zondag a.s. met De Graaf, Verdoorn en v. d. Touw zal starten in een landenontmoeting in Friesen- heim (Duitsland). „De Blauwband". Wedvlucht met oude en jonge duiven vanaf Roermond 152 km. In concours 91 duiven, los 12 uur, aankomst eerste duif 1.57.23, snelheid 1299 meter per minuut; Laatste duif 2.11.19, snelheid 1162 meter per minuut. Uitslag L. J. Drost 1 en 10; H. J. Krom 2, 9 en 15; C. Meeuwissen 3; H. Smit 4, 5, 11 en 16; H. v. Niekerk 6, 7, 13, 14 en 18; J. Plug 8 en 17; L. de Ridder 12. Geb.: Paula P. M., d. v. M. A. G. Zwaan en M. A. den Hollander; An neke, d. v. S. h. Eikelenboom en L. J. Verschoor; Peter, z. v. F. B. Dijk man en K. Ouwehand; Eric H., z. v. H. H. S. Verdegaal en H. G. M. Flo- ris. Ondertr.: A. v. Kampen en E. G. v. d. Voort; S. P. Steemers te Am sterdam en R. Hillebrandt. CHROESJTSJEF KOMT MET GROOT GEZELSCHAP NAAR VS Het Russische ministerie van bui tenlandse zaken heeft de namen be kendgemaakt van het gezelschap dat premier Chroesjtsjef op zijn komende reis door de Verenigde Staten zal vergezellen. Het zijn: zijn echtgeno te mevr. Nina Petrowna Ghroesjts- jewa, zijn beide dochters Julia Niki- tisjna en Rad Nikititsjna en zijn zoon Sergej Nikititsj. Voorts minister Gro- miko van buitenlandse zaken, en een aantal hogere functionarissen uit ver schillende kringen, vele met echtge note. Als persoonlijk vertegenwoordiger van president Eisenhower zal de vas te vertegenwoordiger van de VS bij de Verenigde Naties, Catoot Lodge, de Russische leider op zijn reis door Amerika vergezellen. Paus Johannes is woensdag van zijn zomerverblijf te Castelgandolfo naar Rome gereden om kardinaal Te- deschini, die ernstig ziek in een zie kenhuis ligt, te bezoeken. De 85-ja rige kardinaal is de vorige week ge opereerd. Bij verkeersongelukken in 14 Europeese landen zijn in 1958 bijna 43.000 mensen om het leven geko men, zo blijkt uit cijfers gepubliceerd door de economische commissie voor Europa. Het verkeer in de Duitse bondsrepubliek eiste de meeste slachtoffers, 11.665, daarna volgen Frankrijk met 8.122, Italië met 7.145 en Engeland met 5.970 doden. Te Karditsa in Midden-Grieken land is een vrouw van 128 jaar overleden. Zij had 28 achter-klein kinderen en 12 achter-achter-klein kinderen. Twee dagen geleden is in dezelfde streek een man overleden die 115 jaar was. Aan de Kaukaslsche Zwarte- zeekust, hebben duikers resten van de oude Griekse stad Diocuries ont dekt. De stad zou zes eeuwen voor onze jaartelling door Griekse kolonis ten zijn gesticht. 120 Franse arbeiders die aan de Franse kant van de tunnel door de Mont Blanc werken, zijn woensdag avond voor 48 uur in staking gegaan om hun eisen voor loonsverhoging kracht bij te zetten. Ook eisen zij be tere beveiliging tegen ongevallen. Een advertentie van een volle pagina is in de New York Daily News opgenomen waarin een indus triële maatschappij Chroesjtsjef in Russische en Engelse tekst een van de beestachtigste moordenaars en schandaligste leugenaars uit de ge schiedenis noemt en er op aandringt niet met de Russische leider te onder handelen. 31 Studenten van de Universiteit van Oxford zijn woensdag in Londen aangekoment na met een 20 jaar oude dubbeldeksbus een reis naar Moskou te hebben gemaakt. Zij vertrokken op 10 augustus uit Londen en reisden via Duitsland en Polen, hun eigen lijke verblijf in Moskou duurde tien dagen. Bij een treinbotsing op 90 km. zuidelijk van Sydney zijn donderdag ochtend vijftig mensen gewond ge raakt, Acht slachtoffers moesten naar een ziekenhuis vervoerd worden.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3