$LM£LGAT Scherp SbjifmSTAD 10 FMtlp y a J GUP NIET-BEZORGING RIJNSTREEK Gemeenteraad van Nieuwkoop DONDERDAG 10 SEPTEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 V A f* 2^ dk 25 JAAR ORDE EN NETHEID. Vijf en twintig jaar lang heeft de heer Jac. Verplancke orde en net heid gehandhaafd in en om de paro chiekerk van O.L Vrouw Hemelvaart en Sint Jozef aan de Herensingel. Hij werd aanvankelijk aangezocht als or decommissaris en later nam hy de zorg op zich voor de fietsenbewaar- plaats. Het toenemend aantal rijwie len, waarvan het merendeel schots en scheef tegen de kerkmuur werd ge plaatst, begon langzamerhand een ernstige aantasting te worden van orde en netheid, waarvoor de heer Verplancke op zich genomen had, te waken. Daarom nam hij toen de zorg op zich voor de rijwielbewaarplaats. Met grote nauwgezetheid en trouw heeft hij zijn taak vervuld, 's Zondags Mevr. Van Itallie- Van Embden over'eden Op 7 september is te Trog.en in Zwitserland, alwaar zij sinds enkele jaren woonachtig was, op bijna 89- jarige leeftijd overleden mevrouw H. W. B. van Itallie-van Embden, weduwe van de bekende Leidse hoog leraar dr Leopold van Itallie. Mevrouw van Itallie-Van Emb den werd op 22 oktober 1870 te 's- Gravenhage geboren. Na de H.B.S. voor meisjes te hebben bezocht, volg de zij litteratuurcolleges aan de rijksuniversiteit te Leiden. Zij is een vooraanstaande strijdster geweest voor het vrouwenkiesrecht en de verdere emancipatie der vrouw. Zij is lid geweest van de gemeenteraad van Leiden en tot 1927 van de pro vinciale Staten van Zuid-Holland. Voor de vrijzinnig-democratische par tij heeft zij van 1928 tot 1933 zitting gehad in de Tweede Kamer. Voorts is zij hoofdbestuurslid van verschei dene verenigingen op sociaal ge bied geweest. Als schrijfster heeft zij naam gemaakl door de publika- tie van „Sprekende portretten", interviews met bekende staatslieden in binnen- en buitenland. Mevrouw Van Itallie-Van Embder was offi cier in de Orde van Oranje-Nassau. Burgerlijke Stand Geboren: Karei, zn van P. Moer land en W. Slijkhuis; Jan Gerrit, van J. Brokaar en K. Visbeen; Jacob Aart, zn van W. A. B. Hagen en A. v. d. Griend; Johannes Hans Jürgen, zn van R. Keereweer en E. H. v. d. Weijden; Jolanda, dr van A. Bave- laar on E. de Lange; Bianca Yvonne Berdina_ dr van A. Neuteboom en A. F. Fakkel; Ilonka Lodewika Maria, dr van H. Gertenaar en M. A. de Koning. Gehuwd: P. J. Edelaar en S. M. Marijt. Overleden: J. Postma, man, 67 jr. potlood en geeet MB*]2 P M' Is s H IJÉ-L J H M 1 morgens verlaat hij met zijn onaf scheidelijke potje koffie zijn huis en pas om half een keert hij er terug. De heer Verplancke, die nu 80 jaar oud is, heeft op deze wijze heel wat van de gezelligste uurtjes thuis moe ten missen. De parochie gaat nu zijn jubileum vieren: a.s. zondag, 1*3 september wordt om half tien de hoogmis op gedragen tot intentie van de jubilaris. Daarna, om half een, is er ten huize van de feesteling, Evertsenstraat 48 gelegenheid om hem met zijn zilve ren jubileum geluk te wensen. Hoewel het gebruikelijk was, dat de zweminrichting „De Zijl" bij het begin van de maand september geslo ten werd, is nu, in verband met het aanhoudende mooie weer besloten, de inrichting voorlopig nog open te hou den. E. Op 6 augustus j.l. was het 25 jaar geleden, dat de heer E. A. Th. Ver mond in dienst trad bij de N.V. In ternationale Handels Maatschappij „Imenexco" Leiden. In verband met de vakanties van het personeel werd de viering van dit jubileum uitgesteld, zij zal nu plaats vinden op zaterdag 12 septem ber a_s. Dat de heer Vermond kan terug zien op een zeer bijzondere carrière, blijkt wel uit het feit, dat de jongste bediende, die 25 jaar geleden in dienst trad by de N.V. „Imenexco" in de loop der jaren is opgeklommen tot de zeer verantwoordelijke post van procuratiehouder. Zaterdagmorgen zal de jubilaris door de directie worden gehuldigd, in tegenwoordigheid van het voltallige personeel van het kantoor Leiden en Houthem L.). Bij de receptie, die 's middags van 15 tot 17 uur wordt* gehouden in één van de vijf nieuw-ingerichte toonza len van „Imenexco" aan de Hoge Rijndijk zullen de talrijke leveran ciers en cliënten van deze Interna tionale Handel Maatschappij zeker een druk gebruik maken van de ge legenheid om de jubilaris geluk te wensen met dit heugelijk feit. „DE LICHTFABRIEKEN" HIELDEN HENGELWEDSTRUD Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan, afdeling hengelsport van de „Sportclub Lichtfabrieken", werd gisteren de jaarlijkse visdag georga niseerd. die mede door het uitzon derlijke weer, uitstekend is geslaagd. Des morgens om 7 uur vertrokken de vissers vanaf de Havenbrug met de lijnbus om na een uurtje rijden de aanlegplaats bij café 't Ankertje nabij Aalsmeer te bereiken. Nadat Stop met kneedbaar van Ceta-Beve (Advertentie) BIJZONDERE BIJEENKOMST ROODE KRUIS COLONNE LEIDEN Ter inleiding van het cursusjaar 1959-1960 werd gisteravond, in het Weeshuis aan de Hooglandse kerk- gracht, een bijzondere bijeenkomst gehouden van de Colonne Leiden van het Roode Kruis Korps. In zijn toespraak merkte de co lonnecommandant, dokter H. P. Veld- huyzen, o.a. op, dat per week regel matig door 20 helpers en helpsters dienst wordt gedaan voor zieken transport, assistentie bij medische keuringen en E.H.B.O.-dienst bij evenementen, enz. Het ledental van de colonne is hiervoor te gering en daarom moet regelmatig een beroep worden ge daan op colonnes uit omliggende ge meenten. Om dit tekort op te heffen, zal binnenkort een nieuwe opleidings cursus beginnen. Bijzonderheden zul len in de plaatselijke pers bekend gemaakt worden. Vervolgens werden door de docent, dokter A. T. L. Schweizer, de E.H.B.O.-diploma's uitgereikt aan de nieuwe leden, die vóór de vacantie met succes aan het examen deelna men. Het waren de dames G. W. M. G de Groot, M. Lancel-van 3taden, A. S. van Oosten-v. d. Kaay, H. A. Riipkema en H. Visser en de heren E. K. Smit en A. Veenkant. Indien het mocht voorkomen dat U de krant des avonds niet ontvangt, kunt U tot 19.00 uur (7 uur), 's zaterdags tot 17 uur (5 uur) nummer 2 0 9 3 5 bel len. Wij zullen dan alsnog trach ten U een krant te doen bezor gen. DE ADMINISTRATIE Leidse agenda DONDERDAG 10 SEPTEMBER „Oud Leiden", excursie door Lei den. Samenkomst Meermansburg, Oude Vest, 2 uur nam. Opening Chr. Nijverheidsschool voor meisjes, In 't'Boshuis (Telders- kadeHoflaan). Daarna naar nieuwe school Toussaintkade. Officiële opening „Internationaal Pharmaceutical Students' Federa- tion"-congres. Groot Auditorium Universiteit, 10.30 u. v.m. Kon. Ned. Nat.-hist. Ver. Leden vergadering. Rijksherbarium, Non nensteeg, 8 u. nam. VRIJDAG, 11 SEPTEMBER De Nederlandse Kring van Teke naars. Opening tentoonstelling van gezamenlijk werk door burgemees ter jhr mr F. H. van Kinschot. La kenhal. 8 u. nam. Mater Amabilisschool. Propaganda- avond St. Antoniusclubhuis, 8 u. nam. ZATERDAG, 12 SEPTEMBER Leidse Volkstuinders Vereniging. „Bloemen en Fruitdag". Bezorging aan Acad. Ziekenhuis en Annakli- niek 4 u. nam. „Oosterkwartier", speeltuinvereni ging. Feestavond. Stadsgehoorzaal, 8 u. nam. Leids Jeugdorkest en Drumband ,.De Burcht", Viering eerste lustrum St.-Antoniusclubhuis, 8 u. nam. APOTHEKERSDIENSTEN. Geopend apotheek Haven. Haven 18, tel. 20085. Geopend apotheek Douza, Douza- straat 31, tel. 21313. TENTOONSTELLINGEN Museum voor Volkenkunde: Ex positie Zuidzee. (Dagelijks van 10 tot 5 uur; 's zondags van 1-5 uur) t.e.m. 5 oktober. Rijksmuseum Geologie en Minera logie v d» Werfpars 1: Tentoonstel ling geologie van Nederland Op werkdagen van 10-12 en 2-4. Zon en feestdagen 2:4 uur. BIOSCOPEN TE LEIDEN. Trianon: De levensroman van Joseph Schmidt, alle leeftijden. Rex: De beul van Springdale, 14 jaar. Lido: De tijger van Eschnapur, 18 jaar. Casino: Ontraden. Luxor: Die glücklichste Frau der Welt, alle leeftijden. ALPHEN AAN DEN RIJN Prijsuitreiking AZC. In de gym nastiekzaal van de Chr. Nijverheids school voor meisjes, kwamen gister avond de leden van de Alph. Zwem Club o.l.v. de secretaris de hr Jos. A. Jansen (tevens oudste lid) bijeen voor het uitreiken van de prijzen voor de clubkampioenschappen. Mej. Gerda van Egmond mocht tot haar grote verrassing de prijs van het jaar in ontvangst nemen, name- lijk de zilveren Jos. A. Jansen-beker. voorzitter C. A. Visser het doel van Een prijs die toegekend wordt aan deze dag had uiteengezet, begonnen de eerste twee uur vissen. Ten ge volge van het fraaie weer, bleek de vangst zeer matig. Na een prima koffietafel, die allen zich goed deden smaken, volgden opnieuw twee uur vissen. Ondanks betere vangsten kwam er geen „bakzooitje" bij el kaar. Maar voor de deelnemers was het een dag om nooit te vergeten. Ongeveer half vijf ging men weer naar Leiden om na een kleine rust pauze 's avonds weer bij elkaar te komen voor een gezellige feestavond, waarbij leden en dames verwelkomd werden door voorzitter A C. Visser Vele visliefhebbers keerden met fraaie prijzen huiswaarts. het lid dat zich in het afgelopen jaar het meest verdienstelijk heeft ge maakt voor de vereniging. De heer J. Kaltenecker reikte ver volgens aan het meisjes-waterpolo- team de zeven door de heer Jansen beschikbaar gestelde speldjes uit, die deze meisjes ontvingen voor het door behaalde kampioenschap waterpolo van de kring Gouwe-Rijnstreek. De club-kampioensprijzen werden uitgereikt aan Marijke en Theo Sep- pen voor de senioren -afdeling. Ria Goedhart en Kees Vogel ontvingen deze prijs voor de Junioren afdeling en Annie Koren en Martin Sturm voor de adspiranten groep. BOSKOOP VEERTIG JAAR BIJ BOOM KWEKERIJ. Dinsag was het 40 jaar gelidc.., dat de heer Joh. v. d. Heijden. Nieuw- straat 42 als jongmaatje in dienst trad bij de fa. D. A. Koster. Ter ge legenheid van dit jubileum werd de heer D. Koster, gehuldigd. In zyn toespraak schetste deze de nauwe plichtsbetrachting en accuratesse. „In de loop van deze 40 jaren heeft u eqn zeer groot aantal rozenspruiten geknipt, rhododendrons gereser veerd en het cijfer van de tellingen van de vooraadlijsten zijn evenmin bij benadering te schatten, aldus de heed Koster. Wij zijn u voor dit alles zeer erkentelijk en wij hopen dat u uw arbeid nog vele jaren in gezond heid zal mogen voortzetten." Als blijk van waardering overhandigde de heer Koster een couvert met in houd. Namens het personeel sprak de heer M. Jongejan, die de prettige ka meraadschappelijke samenderking in de jubilaris ten zeerste op prijs stelde, en een prachtige vulpen aan bood. Inter Nos. Bij de opening van de jaarvergadering van de Boskoopse schaakclub Inter Nos sprak de voor zitter, de heer A. Sytzema Sr. over de noodzakelijkheid om nieuwe le den te werven. Bij dé prijsuitreiking bleek dat de heer A. Bonefaas defi nitief in het bezit kwam van de wis selbeker. De heer Bonefaas werd drie jaren achtereen kampioen. Driemaal was de beker in het bezit van de heer S. J. van Wijk, tweemaal wist de heer N. Cok er beslag op te leggen Medail les werden uitgereikt aan de heren K. Slingerland en P. v. d. Tol, die als eersten in de tweede en derde groep eindigden. Zij die in de LSB-compe- titie de beste resultaten voor hun tiental hadden behaald werden even eens met een prijs beloond. Dit wa ren de heren P. Broer, dr. Flim en C. Slingerland. De penningmeester, de heer C. van Veen, v/as niet zo ver heugd. Alle leden werden opgewekt tijdig hun contributie te betalen. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende voorzitter en penningmees ter herkozen. Het tweede gedeelte van de avond werd verzorgd door de amateur goochelaar Nico Splinter. HAZERSWOUDE Schaakclub. Gisteravond kwam de Hazerswoudse Schaakclub in le denvergadering bijeen in het Oude Raadhuis. De voorzitter, de heer Jac. Harkes heette alle leden die waren opgekomen, van harte welkom. Hij memoreerde dat het bestuur had be sloten door te gaan ondanks het ge ringe ledental. De penningmeester, de heer W. van Ofwegen, liet een op timistisch geluid horen. Het batig saldo was 66.69. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat H.S C. het afgelopen seizoen in de conjpe- titie der LSB niet gelukkig was ge weest. Men won geen enkele wed strijd zodat degradatie een feit werd. M. J. Ravensberg was als winnaar der wintercompetitie weer beker houder. W. van Ofwegen kreeg zijn prijs uitgereikt als winnaar van het snelschaaktournooi, terwijl G. den Hertog als verliezer de rode lantaarn in ontvangst mocht nemen. Bij het uitloten der renteloze voorschotten was M. J. Ravensberg de gelukkigste, die echter zijn aandeel onder applaus in de kas stortte. Van het bestuur werden de voorzitter en penning meester, Jac. Harkes en W. van Of wegen herkozen. De heer Ravens berg werd bereid gevonden een wa kend oog te houden op 't materiaal. Besloten werd de wintercompetitie in mei te beëindigen om mogelijk heden te scheppen voor het inlassen van een snelschaaktournooi. De Ha zerswoudse schaakclub komt voor de komende competitie der LSC met het volgende tiental uit: 1. M. J. Ravens berg; 2. Jac. Harkes; 3. L. van Gor- kum; 4. N. v. d. Bosch; 5. H. Merbis; 6. J. Vos; 7. J. P. Cok; 8. W. van Of wegen; 9. Jac. van Dorp; 10. P. de Hertog. OUDE-WETERING Groene Kruis. De agenda van de buitengewone ledenvergadering, die gisteren in hotel „Het Wapen van Alkemade" door het Groene Kruis werd belegd vermeldde in feite maar één punt: contributieverhoging. Dit deelde de voorzitter, de heer P. v. d. Velden, bij de opening mede. Het bestuursvoorstel daartoe werd na voorlezing van de notulen door dok ter A. v. d. Bijl uitvoerig nader toe gelicht. De begroting voor 1959 was sluitend. Er blijken echter belang rijke inkomsten van de vereniging op te houden. Zo werd regelmatig een deel van net gebouw gebruikt door de tandarts, die daarvoor 500 per ja-ar betaalde. Met de vestiging van dokter Kruize werd het spreekuur in GROTE BRAND IN JERSEY Acht vemen, waarin ongeveer 2.250 ton brandbare chemicaliën waren op geslagen, zijn gistermiddag in Jersey (Ver. Staten) door een reeks ont ploffingen verwoest. Door de ontploffingen ontstonden branden, die ook nabijgelegen be waarplaatsen van schroot en tweede hands auto's aantasten. Vaten met naftaline, ethyleen, gly col, alcohol en ether vlogen in de lucht. Vijfentwintig brandweerlieden werden door de hitte en de rook be vangen. Zeven van hen moesten naar het ziekenhuis gebracht worden. De brandweerlieden hadden opdracht zich te beperken tot het voorkomen van uitbreiding van de brand daar de geweldige hitte bestrijding van het vuur onmogelijk maakte. No. 504. Horizontaal: 1. stad in Duitsland, 7. voegwoord, 8. rivier in Siberië, 10. in het jaar onzes Heren (afk. Lat.), 12. heeft een haan, 14. reeks, 15. masker, 17. waterkering, 18. eenjarig kalf, 19. bijwoord, 21. wiersoort, 23. godsdienst (afk.), 24. voor, 26. water in Friesland, 27. uit roep, 28. lengtemaat (afk.), 30. stuk onroerend goed. Verticaal: 2. muzieknoot, 3. bouw land, dikwijls hoger gelegen dan het omringende land, 4. kathedraal, 5. afnemend getij, 6. stad in Duitsland, 9. stad in Gelderland, 11. muziek noot, 13. bloem, 14. hangt aan de mast, 16. voorzetsel, 17. spoedig, 20. pers. voornaamw., 22. lidwoord (Fr.), 24. duw, 25. lied, 27. uitroep, 29. voornaamwoord. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 507. Horizontaal: 1. kaak, 3. eppe, 5. een, 7. piste, 9. mei, 11. tegen, 13. Ens, 15. Ran, 16. graaf, 18. aga, 20. steel, 22. ent, 23. raar, 24. spel. Verticaal: 1. Krim, 2. kei, 3. enter, 4. eden, 6. Eist, 7. pinas, 8. egaal, 10. eer, 12. eng, 14. sater, 16. Goor, 17. fen, 19. aval, 21. ets. (Vervolg) Verkoop grond uitbreidingsplan. Aan de fa. Heemskerk wordt alle grond, die nog geen bestemming heeft in het uitbreidingsplan langs de Ach terweg, met uitzondering van een terrein ten behoeve van de fa. Kvak- kenbos verkocht tegen de prijs van 10.per ca. Deze grond is, zoals wij reeds eerder uitvoerig vermel den gelegen aan de Roerdomplaan en Elzenstraat. De bedoeling is deze terreinen te bebouwen. Aan de fa. Kwakkenbos wordt een termijn gegeven van 3 mnd ,om van het aanbod gebruik te maken Bouw Christelijk Nationale School Aan de raad werd kennisgegeven de uitslag van de aanbesteding van de Chr. Nationale School aan de Berkenlaan, velke wij reeds eerder gaven. De fa. Vink en Veenman te Noorden waren de laagste 'uschrij- vers met ee bedrag van f 187.350. De stichtingskosten van de school worden nu geraamd als volgt: a. grondkosten 2100 ca a 7. 14.700; b. Transportkosten grond 600; c. .lanneemsom bouwwerk 187.350; d. Centrale verwarming 22.000; e. Tuinaanleg 3000; f Ho norarium architect en onkosten 14.000; g. Toezicht f 8000. Totaal 249 750. De raad stelde het nodige kredit beschikbaar. Het was bij de behandeling van dit agendapunt, dat de Lee. Zwart zijn pleidooi voor de openbare school hield, waar mede wij gisteren ons raadsverslag begonnen. Uitgifte grond in erfpacht. N.V. Bakhuizen wil in de nabijheid van het nieuwe zwembad een res taurant bouwen. B. en W. stelden voor, de grond voor het restaurant en het daarbij behorende terras in erfpacht te geven tegen een canon berekend naar 5% van de waarde van de grond, te berekenen naar 10.per ca. Ook hiermee ging de Raad akkoord. Uitbreidingsplan Prolkade. De Raad kon kennisnemen van het ont werp van het uitbreidingsplan in onderdelen voor de terreinen langs de Prolkade te Noorden. Er is plaats voor 130 woningen, benevens in de berm gelegenheid tot het stichten van 10 bungalows met onderbouw. Verkoop bouwgrond, ^an de N.V. Bakhuizen te Hilversum wordt als eerste bouwgrond in het uitbreidings plan Oost een terrein verkocht a 10 per ca voor de eerste serie van 81 premiewoningen, bestemd voor de verkoop. 10 Hiervan worden tegen gereduceerde prijs ter beschikking van Nieuwkoopse ingezetenen ge steld. Wat de bouw van 6 woningwetwo ningen aan de Waterleliestraat be treft, bepleitte de heer Markman een openbare aanbesteding, om practische redenen ziet men hiervan af. Christelijke kleuterschool. De agendapunten medewerking Stichting nieuwe Christelijke kleuterschool en Inrichting noodloicaal ten behoeve van de Chr. kleuterschool worden aangehouden, daar getracht zal wor den op voorstel van de heer Stoppe- lerburg, het schoolbestuur te bewe gen de oude lagere school bij ge reedkoming van de nieuwe hiervoor in te richten. R.K. school te Noorden. Naar aan leiding van een verzoek van het schoolbestuur te Noorden wordt voorgesteld, medewerking te verle nen voor het herstel van de op enkele plaatsen afgebroken riolering en voor het ophalen /an de speelplaats, een en ander voor zover de gebre ken zijn te herleiden tot konstruktie- fouten, gemaakt bij de verbouwing en uitbreiding van de school enkele jaren geleden. In principe besluit de raad tot medewerking, evenals voor de aanschaffing van leermid delen voor het vak verkeersonderwijs. Subsidie R.K. Jeugdwerk Het R.K. Jeugdwerk, dat van de gemeen telijke gymnastiekzaal gebruik maakt, krijgt op haar verzoek een subsidie, gelijk aan de verschuldigde zaal- huur. Wijziging Gemeentebegroting 1959. Door verschillende grote uitgaven, die noodzakelijk gemaakt moeten worden, blijkt het tekort op de ge meentebegroting, aanvankelijk ge raamd op 35.000, opgelopen tot 55.000 Wat betreft de gemaakte onkosten door de brandweer bij het straalja ger-ongeluk, groot 514, zal men trachten op voorstel van de heer Markman, dit te verhalen op het de partement van defensie. Rondvraag. Met het oog op de ge heime zitting na de vergadering bleek er voor de rondvraag niet veel animo. Dan. Pieterse informeerde, hoe het met de aanstelling in vaste dienst van een 5e gemeentewerkman, waar toe indertijd besloten was. Het bleek, dat hiervoor nog geen behoefte was. De heer Markman vroeg, hoe het stond met de rnderhandelingen met de heer v. d. Marei in verband met uitbreidingsplan Oost. De heer Bos komplimentee de de Brandweer voor hun betoonde aktiviteit bij de straal jager-ramp. En tena.otte bepleitte de heer A. v. Dam een verhoging van de hondenbelasting in verband met de grote toename van deze huisdie ren. het Groene-kruisgebouw overbodig en per 2 maart 1.1. werd het huurcon tract beëindigd. Thans wordt een ge deelte van het gebouw gebruikt door de r.k. school. Opbrengst f 500 per jaar. Het is echter te voorzien, dat binnen een of twee jaar een nieuwe school gebouwd is. De uitgestrekt heid en het ledenaantal van de ge combineerd werkende afdelingenv Oude Wetering, Leimuiden en Rijn- saterwoude maken het noodzakelijk, dat de wijkverpleegster kan beschik ken over een auto. De totale kosten hiervan zullen 2300 per jaar bedra gen, waarvan 1000 komt voor reke ning van Oude Wetering. Er moet dus in de toekomst rekening worden ge houden met een dringend tekort van circa 2000 per jaar. In verband hiermee stelde het bestuur bij monde van dokter v. d. Bijl voor de contri butie te verhogen van 6 tot 10 per gezin per jaar. De voorzitter deelde desgevraagd mede, dat bij de incasso van de con tributie de nodige soepelheid zal worden betracht. De heer A. van Iperen zeide vóór de verhoging van de contributie te zijn, doch stelde voor, de wekelijkse collectebus te doen verdwijnen en de contributie dan liever nog wat méér te verhogen. Na uitvoerige discussie werd besloten de contributie toch op 10 te houden en na 31 december a.s. de collectes te beëindigen. De moge lijkheid hiertoe werd wel aanwezig geacht omdat verwacht mag worden dat ook de subsidie zal worden ver hoogd. Na vaststelling van de con tributie voor alleenstaande oudere personen op 5 per jaar werd het bestuursvoorstel zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Hierbij dient te worden aangetekend, dat de beter gesitueerden, die tot dusverre méér betaalden den de vastgestelde con tributie, zal worden verzocht, ook nu hun vrijwillige bijdrage niet aan de vereniging te onthouden of zelfs ook nog wat te verhogen. Van een en an der zal de leden kennis worden ge geven per circulaire. Hierna sluiting. R0EL0FARENDSVEEN Collecte. Het resultaat van de door de plaatselijke muziek veren. „Liefde voor Harmonie" gehouden collecte voor aanschaf van nieuwe instrumenten was het bedrag van 580.—. Treffers. In verband met kerke lijke aangelegenheden is de verga dering, die zondag j.l. gehouden had moeten worden, verplaatst naar morgenavond half negen in de St. Pancratiuszaal. De Champs Elysees in Parijs werd opgeschrikt door een auto-acrobaat, die wel geheel tegen de verkeersregels zondigde. Bovenop de wagen ziet u de Franse orkestleider Moustache balanceren als geldt het een zeilwedstrijd. Achter het stuur zat Jean Sunny te goochelen. Gelukkig ging het hier om opnamen voor een veilig verkeersfilm. Overigens zal deze manier van rjjden wel niet al te vaak voorkomen.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2