DUINSTREEK Haagse bromfietser ging voor de Leidse kantonrechter een nieuwe periode in Terlenka pantalons Peek&Cloppenburg Ontploffingen in Little Rock RECHTSZAKEN Marktberichten DINSDAG 8 SEPTEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 .Zo ben ik geboren" meende woeste rijder De 19-jarige Hagenaar had in twee Jaar tijds reeds 12 veroordelingen achter de rug om dat hij met zijn bromfiets de ene overtreding na de andere beging. Hij had zijn bromfiets verkocht en ging het nu eens met een motorrijwiel proberen. Op een oefenritje naar Leiden beging hij op de Nieuwe Rijn een overtreding, waarbij aan het licht kwam, dat hij geen rijbewijs bezat. „Ik had rij examen afgelegd en dacht, dat ik wel geslaagd zou zijn", aldus het com mentaar van verd. ter zitting. „Heeft u nu dan uw rijbewijs?" wilde de plv. kantonrechter mr W. de Koning weten. „Neen ik ben ge zakt". „Dan was u dus overdreven optimistisch." De officier hekelde het feit, dat verd. de reeks van brom fietsovertredingen blijkbaar heeft af gesloten e nnu aan een nieuwe perio de per motorrijwiel gaat beginnen. Hij eiste als „Start" een boete van 40.of 10 dgn, een fiks bedrag, doch voor verhoging vatbaar, als verd, doorging met zijn „motorijwiel- exessen". De plv. kantonrechter sloot zich hierbij volkomen aan en vonniste conform. Een 72-jarige koopman uit Amster dam had met zijn woonschuit lig plaats gekozen voor de Kwaltelbrug te Oegstgeest en kreeg aanzegging, wilde naar de Haarlemmertrekvaart, doch kon niet onder de brug door. „Ik wachtte tot het water wat zou zakken" verklaarde verd. Het water zakte niet gauw genoeg en daarom ging hij naar de autoriteiten om een vergunning, die hij niet kreeg. Hem werd geadviseerd om zijn schuit zwaarder te belasten, zodat hij on der de brug doorkon. Verd. pompte water in de schuit tot dit een halve meter hoog stond en toen ging het. Verd. begreep niet waarom hij een proces verbaal had gekregen, want het was toch niet zijn schuld, dat de brug niet hoog genoeg was. Hij ging weer naar Amsterdam terug en moest dus weer water inpompen. „U kunt er dus beter watertanks in laten bouwen, net als bij een onderzeeër, merkte de officier op. Deze begreep overigens wel de moeilijkheden van verdachte en eiste slechts f 5 subs. 2 dgn. Nog voor het vonnis was ge wezen protesteerde verd. hevig te gen de boete waarna de plv. op merkte, dat verd. eerst maar eens rustig het vonnis moest afwachten. Iedereen lachte, de magistraten in-: cluis, toen het „schuldig, zonder op legging van straf" werd uitgesproken en verd. niet gauw genoeg wist hoe snel hij de zaal moest verlaten. „Het behoort blijkbaar tot de stijl van verdachte om onbehoorlijk te zijn en onbehoorlijk te rijden" „Ik kan in deze zaak dan ook geen en kele verzachtende omstandigheid vinden" aldus de officier ir. de zaak tegen de 28-jarig? textielarbeider, die op zondag 7 juni te Katwijk met zijn bromfiets door een mensenme nigte was heengereden en vervolgens tegen een auto opbotste, waardoor hij over de motorkap werd geslingerd. Bij de behandeling van de zaak vatte verd. een en ander nogal humoristisch op, hetgeen hem op een waarschu wing van de plv. kantonrechter kwam te staan. „Zo ben ik geboren" antwoordde verd. „U heeft nog een veroordeling lopen" merkte de of ficier op. Ja hij moest inderdaad nog een flinke boete betalen, doch had geen geld. „Dan zult u in het huis van bewaring terecht komen" aldus de plv. kantonrechter. De schade was ook niet betaald, want verd. was niet verzekerd. Al met al maakte deze verd. geen „beste beurt". De eis werd 50.boete subs 10 dgn. „Ik doe er niets van af, dus als u niet kunt be talen, kunt u 10 dagen langer in het huis van bewaring doorbrengen", aldus de plv. kantonrechter. De 57-jarige rijschool-instructeur verliet op 8 juli een file auto's op Rijksweg no. 4 te Oegstgeest en schoot met een snelheid van ruim 100 km/u de inhaalbaan op. Er reden daar al twee auto's waarvan de eer ste door een bliksemsnelle ma noeuvre van zijn bestuurder, ont kwam. De tweede werd geramd. Hoewel verd. destijds aan de ver balisant had verklaard, dat hij de auto's te laat had opgemerkt, kwam hij thans op deze verklaring terug en beweerde nu, dat hij het eerst op de bewust? inhaalbaan reed en de an dere auto's pas later. Twee getuigen, alsmede de verbalisant verklaarden anders en de officier eiste dan ook 75.boete subs. 25 dgn. „Ik ga in hoger beroep" riep verd. uit. „Wilt u even wachten op het vonnis" ver zocht de plv. kantonrechter. Het bleef 75.of 25 dgn en een ver ontwaardigde verd. verliet de zaal. DURE HAAST De 58-jarige timmerman uit Den Haag passeerde met zijn bromfiets, zijn echtgenote op'de duo, een twee tal wielrijders op het rijwielpad aan de Veurseweg, hoewel hij zag, dat een andere bromfietser naderde. Een ernstige aanrijding volgde en de an dere bromfietser leed 250 schade, terwijl hij 5 weken op non-actief was. De officier achtte de overtre ding nogal ernstig en eiste 75 boete subs. 25 dgn. „Het was niet gebeurd, als die andere zijn stuur niet had losgelaten en niet vermoedelijk een borreltje op had". Daar van ,,'n bor reltje" volgens verbalisant, niets was gebleken, merkte de plv. kanton rechter op, dat deze bewering van verd. een ernstige insinuatie was, waarmede hij zijn zaak niet diende. Het vonnis luidde conform en met de schade zal verd. dus in totaal 325 moeten opbrengen voor zijn haast op de weg. De 20-jarige wielrijder reed aan de Korevaarstraat door het stoplicht en reed een overstekende voetganger aan. Omdat hij geen werkverzuim wilde hebben, had hij zijn vader ter zitting gestuurd, echter zonder een volmacht te schrijven. Toen de va der tijdens de behandeling van de zaak het een en ander wilde opmer ken onderbrak de plv. kantonrech ter hem door op te merken: „u kunt alleen maar aanhoren en verder niets". De eis werd 7.50 of 3 dgn voor het rijden door het rode stop licht en 10 subs. 4 dgn voor het aanrijden van de voetganger. De plv. kantonrechter vond de eisen te laag en vonniste met één boete, t.w. 25 subs. 10 dagen. Een Haagse predikant bracht een| zeer ongewoon bezoek, aan de firma V. D. te Leiden, nl. dwars door het etalageraam. „Dit bezoek zal door de firma wel niet op prijs zijn ge steld" aldus de plv. kantonrechter. Verdachte liet verstek gaan, doch had destijds verklaard, dat hij meen de de versnelling van zijn auto vrij te hebben gezet. Deze stond echter op „achteruit" en vol gas schoot de predikant achteruit het trottoir op en de etalage binnen, hetgeen hem, buiten de schade, op 25 boete subs. 5 dagen kwam te staan. De 32-jarige bromfietser reed op de Herengracht te veel links van de weg en kwam in botsing met een auto. Schade 35. „U zwaaide naar een kennis", aldus de plv. kanton rechter. Verd. bestreed het feit, dat hij schade aan de auto had toege bracht, doch dit was in het proces verbaal opgenomen en dus vastge steld door verbalisant. De eis werd 15 boete subs. 5 dgn. „Ik ben toch toch al gedupeerd, omdat mijn arm door de portierknop werd gewond en ik 3 weken op non-actief moest", pleitte verd. voor een lagere boete. Het werd dan ook f 7.50 subs 1 dag. „Mag ik die 35 schade met f 5 per week aflossen? vroeg verd. vervol gens. „Dat zult u aan de benadeelde partij moeten vragen". De benadeel de partij knikte al toestemmend en samen verlieten zij de rechtszaal om op de gang verder te kunnen afwikkelen. Een 24-jarige loodgieter meende op een avond in de bres te moeten sprin gen voor twee dronken lieden, die door de politie werden opgebracht. Hij begon een scheldpartij tegen de agenten en daagde hen uit „maar eens stuk voor stuk op te komen". „Ik deed het in een opwelling", aldus verd. „U herhaalde uw uitdaging meerdere malen, dus is er geen spra ke van een opwelling, aldus de of ficier. „U mag bovendien nog van geluk spreken, dat u bovendien geen belediging van een ambtenaar in functie ten laste is gelgd". Zowel de officier, als de plv. kantonrechter laakten het optreden van verd. in ernstige mate en conform de eis luidde het vonnis f 25.boete subs. 5dgn. Hoogleraar benoemd te Leiden Bij Koninklijk Besluit is met in gang van de dag waarop hij zijn ambt zal aanvaarden, benoemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der rechtsgeleerdheid aan de rijks universiteit te Leiden, om onderwijs te geven in het volkenrecht jhr. mr. H. F. van Panhuys, thans raadadvi seur, plaatsvervangend juridisch ad viseur bij het ministerie van buiten landse zaken. NOORDWIJKERHOUT „Oranje Nassau" voor „Juffrouw Dora" Vuistman Toen de populaire juffrouw Dora op 21 juni j.l. haar 40-jarig jubileum vierde als onderwijzeres aan „De Voorzienigheid", zal waarschijnlijk menigeen zich hebben afgevraagd „Waarom krijgt iemand, die zich in en buiten de school, 40 jaar lang zo verdienstelijk heeft gemaakt voor de jeugd, nu geen koninklijke onder scheiding?" Slechts enkele ingewijden wisten, dat de jubilaresse inderdaad voor een koninklijke onderscheiding was voorgedragen, maar dat dit door om standigheden niet vroeg genoeg vóór het feest was gebeurd. De vakanties hebben ook nog voor enige vertraging gezorgd, maar gis termiddag is het bewijs geleverd, dat het verdienstelijke werk van mej. Th. E. Vuistman niet onopgemerkt is gebleven. Om half vijf heeft nl. bur gemeester P. M. M. van der Weijden in de grote spreekkamer van het klooster „De Voorzienigheid" mede- deeld, dat het H.M. de Koningin heeft behaagd aan mej. Th. E. Vuist man de gouden eremedaille, verbon den aan de Orde van Oranje Nassau, toe te kennen. De burgemeester deed deze mede deling, na in het kort de bijzondere verdiensten van juffrouw Dora te hebben gereleveerd. Hij verzocht mej. Ilona Schindler, haar vriendin, de fraaie gouden medaille met het kleurige lint op de borst te spelden en zij deed dit vanzelfspekend gaarne en onder luid applaus van de aanwe zigen. Dat waren, behalve de burge meester, de inspecteur van het lager onderwijs, de heer L. Schipper, rec tor O. Starrenburg en de eerw. moeder De Pazzi namens het hoofd bestuur van de congregatie, pastoor Vollaerts en kapelaan De Korte van de St. Victorparochie, pater De Klerk CssR, het hoofd der school, de eerw. zuster Marin en alle collega's zowel van de lagere als van de kleuter school. De inspecteur wees er op, dat een koninklijke onderscheiding in het algemeen en zeker de gouden me daille, niet wordt verleend, dan nadat vanuit den Haag bij diverse instan ties en personen is geïnformeerd, of de voorgedragene zich inderdaad bij zondere verdiensten heeft verwor ven. Spreker roemde in zijn felici tatie-toespraak vooral het enthou siasme, de vriendelijkheid en de prettige wijze van optreden van mej. Vuistman. Nadat alle aanwezigen juffrouw Dora met de prachtige onderscheiding hadden gefeliciteerd, bleef men nog enige tijd bijeen om onder het genot van enkele verversingen het heuge lijke feit te vieren. KATWIJK Jongetje gedood bij gevaarlijk spel De driejarige Jacobus Noort was met enige kinderen naast een gepar keerde melkauto aan het -spelen in de Karei Doormanlaan. Het jongetje viel juist op 't moment dat de melk auto wegreed. Hij kwam voor een der achterwielen terecht en werd overreden. Het kind was vrijwel op slag dood. De bestuurder had de kinderen, voor hij instapte, nog weggejaagd doch deze hadden de waarschuwing in de wind geslagen met het boven genoemde noodlottig gevolg. De bestuurder treft generlei schuld. Aanrijding. Terwijl in de Frie- zenstraat een bestelauto passeerde, beging een 6-jarig jochie de onvoor zichtigheid, de straat over te steken. IJij werd door de auto gegrepen en tegen de grond geslingerd. Uit het medisch onderzoek bleek gelukkig, dat dit geval geen nadelige gevolgen voor het jongetje zal hebben. Een hond, die onverwachts de straat overstak toen op de Vinkeweg een motorrijder passeerde, veroor zaakte een ander ongeval. Het mo torrijwiel was ernstig beschadigd doch de berijder kwam er goed af. De politie zoekt de eigenaar van de hond. Diefstal. Bij een Boulevardbewoner was, zo bleek uit de aangifte bij de politie, door insluiping een geldsbe drag ter waarde van enige honder den guldens ontvreemd. Niet alleen van de bewoner maar ook van inwonenden was geld ont vreemd. Van de dader(s) is tot he den nog geen spoor ontdekt. RIJNSBURG Overleden: Johannes Monster, 13 jaar; Jan van Rootselaar, echtgenoot van J. Verheul 76 jaar. WASSENAAR Excelsior marcheerde in Kerke- hout De muziekvereniging Excel sior heeft gisteravond een mars ge maakt door de buurtschap Kerke- hout onder auspiciën van het comité dat zich tot taak gesteld heeft gel den bijeen te brengen voor de uni formen van de nieuwe drumband. De drumband marcheerde ook mee, in de nieuwe uniformen, waarvoor echter al de contanten nog niet bin nen zijn. Vandaar dat enkele jonge dames rondgingen met collectebus sen. Het muziekkorps maakte van de gelegenheid gebruik in de Jacoba- straat een serenade te brengen aan de heer Pijlman, die dinsdag zijn veertigjarig jubileum viert bij ga rage Jansen. Het bestuur van de buurtvereniging Kerkehout en om geving had voor een fraaie erepoort gezorgd en voor extra verlichting in de straat, zodat de mannen van Ex celsior konden zien wat ze speelden. De rondgang door de buurtschap en de serenade trokken heel veel be langstelling. Na afloop werd door de heren Jansen aan het muziekkorps een consumptie aangeboden in de club tent van de SV Wassenaar. Lagere keurlonen voor vleeswa- renfahriek De directie van de NV Vleeswaren- en Conservenfabrie- ken Van den Berg en Co te Wasse naar hebben zich tot de gemeente raad gewend met het verzoek een lager tarief vast te stellen voor de keurlonen. De directie had voorgesteld het tarief als volgt te bepalen: voor de eerste 400.000 kg. 2 cent per kg., voor de volgende 300.000 kg. 1 cent per kg. en voor de overige hoeveel heden boven 700.000 kg. cent per kg. Deze regeling achten B. en W. echter om financiële redenen voor de gemeente niet aanvaardbaar. Aan de raad wordt thans voorgesteld het tarief als volgt te bepalen: tot en met 600.000 kg. per kalenderjaar 2 cent per kg., boven 600.000 kg. per 45o/o wol 55% terlenka plooihoudend, wasbaar, sterk, smal model met Engelse zoom speciale J.M. prijs (Advertentie) jaar een tarief van 1 cent per kg. Voorgesteld wordt deze tarieven te berekenen vanaf 1 januari j.l. Gemeente ruilt grond in verband met komplan Burgemeester en wethouders hebben de gemeenteraad een voorstel gedaan tot het ruilen van grond met een bouwondernemer in verband met het komplan. Het gaat om de aan de Schoolstraat ge legen grond, waarop zich een rijtje onbewoonbaar verklaarde woningen bevindt, de z.g. „Tien geboden". De eigenaar van de grond, de heer C. J. van der Aa had plannen, na het af breken van die woningen nieuwe huizen te bouwen. Deze grond is echter volgens het nieuwe komplan bestemd voor de verbreding van de Schoolstraat en het maken van een verbinding met de Van Hogendorp- straat. Het is, aldus B. en W. met het oog op het verwezenlijken van het komplan van groot belang, dat er geen nieuwbouw plaats vindt en dat de gemeente bedoelde grond in eigendom verkrijgt. De heer Van der Aa is nu bereid gebleken, deze grond in de School straat (bijna 1300 m2) met opstallen te ruilen voor een stuk bouwgrond aan de Storm van 's Gravesandeweg, groot 2400 m2 waarop 9 woningen gebouwd kunnen worden. Op deze grond aan de Storm van 's Grave sandeweg bevindt zich een transfor- matorgebofcwtje van het elektrici teitsbedrijf. De heer Van der Aa zal dit gebouwtje slopen en voor zijn rekening het transformatorgebouwtje op een andere plaats opnieuw op bouwen. Verplaatsen van het ge bouwtje is niet alleen nodig voor deze grondtransactie, aldus B. en W. maar ook van belang omdat de nieu we plaats gunstiger mogelijkheden biedt voor de stroomverdeling met het oog op de toekomstige verdere bebouwing. Burgemeester en wet houders hebben de raad voorgesteld, de overeenkomst van ruiling goed te keuren. „De gevleugelde Vrienden" Zondag werd een wedvlucht gehou den met oude en jonge duiven vanuit St. Ghislain, afstand plm. 110 km. In concours stonden 166 vogels, die gelost werden om 7.45 uur. Aankomst lste duif 9.21.21 uur. De uitslag was als volgt: J. M. Bre- derode 1-2-5-6; J. C. B. Brederode 3-10; J. J. Lourier 4; J. H. M. Brou wer 7; V.. C. Remmerswaal 8; L. Bloot 9; P. G. v. Leeuwen 11; J. J. v. Sprenssen 13; J. P. Brederode 14; B. Brederode 18; J. Parlevliet 21; W. C. v. Eek 23; C. Kortekaas 26; A. G. Viner 33; L. Farla 34. In Little Rock, de hoofstad van Arkansas, die het brandpunt is van de strijd in het zuiden van de V. S. over de opheffing van rassenschei ding op scholen, hebben zich van nacht drie bomontploffingen voorge daan. De meeste schade is aangericht aan het bureau van de burgemeester van Little Rock, Werner Knoop. De politie heeft de straten in de omgeving van vier openbare middel bare scholen afgezet. Twee van deze scholen zijn op 12 augustus ook voor negers toegankelijk geworden. De rechtbank te 's Gravenhage heeft vanmorgen de 83-jarige geld schieter J. de J. uit 's Gravenhage veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van acht maanden, met een proeftijd van drie jaar en een geldboete van 4000 subsidiair vier maanden hechtenis. Deze geld schieter, die de bijnaam ,,De Shylock van het Bezuidenhout" had gekre gen leende sinds het einde van de oorlog bedragen variërende van tien tot vijftienhonderd gulden uit tegen een exorbitante rente. De officier van justitie had een gevangenisstraf van een jaar gevor derd, maar de rechtbank legde de geldschieter een voorwaardelijke straf op, omdat de man oud en ver lamd is en aan een hartkwaal lijdt. NATIONALE DAG VAN BRAZILIë Ongeveer 400 gasten waren gister avond aanwezig op een receptie, die gegeven werd door de Braziliaanse ambassadeur in 's Gravenhage en mevrouw De Sousa-Leao, ter gele genheid van de nationale dag van Brazilië. Tot de aanwezigen behoorden hof- dignitarissen, leden van het corps diplomatique, vertegenwoordigers van de Fokker-fabrieken, welke in dustrie een vestiging in Rio de Ja neiro heeft. (De Braziliaanse Fok kerfabrieken zijn onlangs gewikkeld geraakt in een geschil met de Bra ziliaanse luchtmacht. De Nederlandse regering heeft naar aanleiding daar van de Braziliaanse regering ver zocht bemiddeling te verlenen. Een woordvoerder van de Braziliaanse ambassade verklaarde dat er in dit geschil nog geen nieuwe ontwikke lingen te melden zijn). Voorts waren op de receptie aanwezig een aantal Braziliaanse marine-officieren, die reeds anderhalf jaar in Nederland- gestationeerd zijn om toezicht uit te oefenen op de modernisering van het Braziliaanse vliegkampschip „Minas Gerais" dat op de werven van Ver- olme ligt. Dit schip is een zuster schip van de „Karei Doorman" en zal in juli van het volgend jaar ge reed komen. LOS WERKMAN STAL MAANDEN LANG METAALAFVAL Acht maanden gevangenisstraf, met. aftrek van voorarrest, waarvan drie maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en toezicht van de R.K.-reclassering, eiste de officier van justitie bij de Haagse rechtbank tegen de 35-jarige los-werkman C. Ie F. uit Leiden. Deze had gedurende het eerste halfjaar van 1959 talloze malen afval van koper, lood en zink gestolen uit het pakhuis van F. P. Kluivers op de Voldersgracht. De verdachte was naast dit pakhuis in de kost. Met behulp van een touw klom hij telkens weer over de muur en in tegenstelling tot de bewe ring van de bestolene hij ver klaarde dat de deur van het pakhuis steeds open stond. Elke week ging hij een paar maal. Dit ging maan denlang zo door. De verdachte ver kocht de buit aan een zekere P. In totaal stal hij plm. zevenhonderd kg., waarvoor hij f 1934,ontving. Soms werd de verdachte bij zijn diefstallen geholpen door 'n vriend. Voor het geld had hij kleren ge kocht, kamerhuur betaald en ook had hij veel geld besteed aan een vriendin. Verdachte is gebrouilleerd met zijn familie, naar zijn zeggen omdat hij met een draaiorgel heeft gelopen. De president vond het ook niets voor een gezonde vent om een beetje bij een orgel te staan lanter fanten. De los-werkman beweerde nu een baantje als bordenwasser te kunnen krijgen. De uitspraak is 17 september. Voor verduistering, oplichting en mishandeling tegen een ambtenaar was de ex-chauffeur F. X. R. uit Leiden in eerste instantie veroor deeld tot twee maanden gevangenis straf, waarvan twee weken voor waardelijk met drie jaar proeftijd. Door middel van een advertentie in een Haagse courant was hij in con tact gekomen met een 42-jarige we duwe uit Den Haag. Hij deed voor komen of hij een man was met ruime middelen, werkzaam in de metaal industrie. Ondertussen zette hij de vrouw een paar tientjes af. De verduistering handelde over een groot aantal messen, die hij van iemand uit Venlo in consignatie had gekregen. Hij droeg de opbrengst van de messen niet af maar besteed- 'de het geld ten eigen bate. Tenslotte was er nog een affaire bij het gewestelijk arbeidsbureau, waar verdachte steeds terecht kwam om een baantje te zoeken. Een poosje geleden offreerde de ambtenaar daar, hem een baan als grondwerker. De verdachte wilde dit werk niet en er ontstond onenigheid, waarbij R. de ambtenaar een duw of slag zou heb ben gegeven. Thans in hoger beroep voor het Haags gerechtshof memo reerde de procureur-generaal dat R. reeds driemaal eerder was veroor deeld. Hij vorderde daarom nu zes maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Arrest 18 september. LEIDEN 8 sept. Vette varkens Aangevoerd 130 vette varkens. No tering per kg lev. gewicht: zware varkens geen notering, lichte var kens 1.85—1.88; slagersvarkens 1.89 1.93; zeugen 1.581.66. Handel redelijk. BODEGRAVEN, 8 sept. Kaas. Aanvoer 151 partijen: le soort 212 224; 2e soort 207216; extra 233; handel goed. ROTTERDAM, 8 sept. Vee. Aan voer: 3358. Vette koeien 370; ge- bruiksvee 1013; vette kalveren 504; graskalveren 440; nuchtere kalveren 278; varkens 39; biggen 75; paarden 93; veulens 53; schapen 468; geiten 25. Vette koeien 300—320, 280—300, 270280; vette kalveren 300330, 270300, 240260; graskalveren 420, 370, 270; nuchtere kalveren 90, 75, 65; exportvarkens, lopers 100, 85, 75; biggen 65, 55, 45; slachtpaarden 220, 200, 190; veulens 400, 300, 250; schapen 80, 70, 50; lammeren 75, 60, 50; kalfkoeien 1175, 1000, 875; melk koeien 1175, 1000, 875; vare koeien 870, 800, 675; vaarzen 875, 775, 600; pinken 575, 500, 400. Vette koeien: tamelijk, traag, van gisteren met moeite te handhaven; vette kalveren: iets ruimer, vlot, vooral bij afloop wat lager in prijs; graskalveren: even kleiner, stug, iets minder in prijs; nuchtere kalve ren: even groter, goed, prijshoudend export varkens, lopers, aanmerkelijk groter, kalm, onveranderd; biggen: aanmerkelijk groter, kalm, onveran derd; slachtpaarden: iets ruimer, stil wat lager in prijs; veulens: als vo rige week, tamelijk, niet geheel prijshoudend; schapen: korter, rede lijk, goed prijshoudend; kalfkoeien: matig, stil, niet geheel prijshoudend; vare koeien: iets minder, slepend, vooral niet hoger in prijs; vaarzen en pinken: als vorige week, stil, niet geheel prijshoudend. TER AAR. 7 sept. Groente. Snij bonen 0.50-0.97; idem B 0.28-0.48; kassnijbonen 0.98-1.26. idem stek 0.43-0.51; stokprinsessebonen 0.85- 1.06; idem B 0.43-0.51, idem stek 0.26; stamprincessebonen 0.80-0.93; spek- bonen 0.48-0.75, idem stek 0.22: witte pronkers 0.52-0.63. idem B 0.28-0.45, idem stek 0.15-0.25; tomaten A 0.35- 0.54, idem B 0.35-0.55, idem C 0.20- 0.36, idem CC 0.24-0.24, idem bon ken 0.29-0.46; andijvie 0.07-0.17; spi- nazie0.22-0.31; rode kool 0.21-0.29; postelein 0.16-0.24; waspecn 0.18-0.27, idem B 0.09-0.14; uien 0.09-0.16; kro ten 0.16-0.19; groene kool 0.23-0.27; komkommers 0.09; rabarber 0.05-0.12 alles per kg.; sla 1 0.10-0.14 idem 2 0.06-0.08, idem C 0.03-0.04 bloem kool A 0.54-0.70, idem B 0.32-0.47, idem C 0.12-0.21; komkommers 0.09- 0.23 alles per stuk; boskroten 0.11; bospeen 0.17-0.30 alles per bos. Pe ren: Triomph de Vienne 0.30-0.32; Bonne Louise d'Avranches 0.36, id. 2 0.19; Conferense 0.25-0.26; Beurré Hardy 0.30. Appelen: Glorie van Holland 0.22, id. 2 0.15; Cox Orange Pippin 0.37, idem 2 0.20-0.21; James Grieve 0.26, idem val 0.11 alles per kg. Meloenen 0.96 per stuk. Bloemen: Asters 0.15 per bos. RIJNSBURG, 8 sept., Bloemen. Am. Anjers: Luky Stricke 15, Regi- na 20, Harvest Moon 18, Sim i'ood 16, Sim rose 16-17. Sim wit 18, ge mengde anjers 22; grote chrysanten: Evelyn Bush 25, New Prinses 26, Brons 22, Migolie 16-22; witte chry santen 24, Gerbera 39 alles per stuk. Dahlia's: gemengde Pompon 320, Purity 460, Willy Flaton 400, Gerry Hoek 450. Bachus 480. Helianthen 190-230, Ornithogalum 480-760, Sca- biosa 280. Gladiolen: Friendship 830- 1150, Sans Sousi 630-700, Alfred No bel 900, alles per 100. Dubbele As ters 48-60, Enkele Asters 38-68, Dwerg Asters 65-75, Chatworth 45- 86, September geel 60-72, Physostegia 47-50, Statice gemengd 68, Phisalis 95-105 alles per bos. ROELOF ARENDSVEEN. 7 september Bloemen Physostegia 1836; As ters 15—42; Dahlia 13—34; Ornitho galum 22—60; Montbretia 15—24; Gladiloen 4056: Troschrysanten: Golden Triumph 31—48; Chatsworth 2043; September geel 2538: Old- land Schepter 41—59; Clazina 35—42 per bos. Idem geplozen: Pr. Ward 1418; Millersdale 914; Migoli 8— 15; Medaillon 10—12; Bill Speed 15 —19; Derec Ellis 17—19; Breitner 15 24; Yellow Triumph 8—11; New Princes 10—16; Devils Cape 13—16; Golden Sonne 1114; Am. Anjers 8 20 Rozen Nymph 1335; Lelies 14 18 per stuk. ROELOFARENDSVEEN 7 september Groenten Aardbeien 571.07 per doosje; Tomaten Export A 47.00— 54.00; Idem B 45.00—57.00; Idem C 24.0031.00; Idem afw. 20.0035.00; Kropsla I 5.00—15.00; Idem II 3.00— 7.00; Andijvie 8.00—13.00; Komkom mers 12.00—27.00; Breekpeen 20.00; Kassnijbonen 86.00—135.00; Pronk- bonen 41.00—60.00; Dubb. stambo- nen 83.00101.00; Stokprinsenbonen 91.00104.00 per 100 kg. VINKENVEEN 7 sept. Groenten Andijvie 11—20; Groene kool 26—30; Postelein 15—22; Pronkbonen 38—56; Snijbonen 45—110; Stambonen 64— 92; Stokprinsen 5892; Spinazie 27 38; Tomaten 20-50; Waspeen 1527 alles per kg; Ëleekselderij 21—32; Komkommers 826 Sla 39 alles per stuk; Bospeen 2340; Peterselie 68;Selderij 811 alles per bos. Woensdagmarkt. Prima kwaliteit gvmbroeken. bal lonmodel 98 cent. Dames onderjurken ronde hals tot 52. nu 3.50. Berends onder goed tot 12 jaar. 98 ct. Ge kleurde meisies broekjes 69 ct. Hoek Stadhuisplein. Japie. Te koop in prima staat zijnde Maico motorfiets 200 cc. Geheel compleet. Te be vragen na 7 uur Sophia- straat 70.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3