Scherp M Leiden leent 1,4 miljoen koopt Gemeente Leiden huizen op GUP NIET-BEZORGING Burgerlijke Stand Leidse agenda UIT DE OMGEVING DINSDAG 8 SEPTEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 't Is maar een kale boel Vanmorgen zijn in Leiden de scharen en tondeuses weer gezet in weel derige en minder weelderige haardossen van hen, die na aanmelding bij de Rijksuniversiteit in aanmerking wensen te komen voor opname in de Corpsgemeenschap. Onder supervisie van een zelfbewuste ouderejaars trokken verscheidene groepen „foeten" door de stad op weg naar een haarsnijder. De oudste rechten op dit gebied heeft al tientallen jaren lang Kees v. Valderen, residerend aan de Kloksteeg, een gerenommeerd coiffeur, die Abraham reeds kende toen deze nog slechts een kleine jongen was. Onder zijn meesterhand zijn vandaag vele krullen bezweken. Veel moeite kostte dit overigens niet, want de slachtoffers waren zeer gedwee. Een van de „groenen" ontving bij deze gelegenheid de eerste slag van de talrijke, welke zijn persoonlijkheid op de proef moeten stellen en harden. Na be handeling wees men hem nl. op zijn sprekende gelijkenis met Chroesjtsjef, welke kwalificatie hij in alle deemoed aanvaardde. GEM. AANKONDIGING GEMEENTEBEGROTING Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, zulks ter voldoening aan het bepaal de in de artikelen 238 en 253 der gemeentewet, dat de begroting der plaatselijke inkomsten en uitgaven voor het diensjaar 1960, alsmede de begroting voor dat dienstjaar van de takken van dienst, aangewezen krachtens artikel 252 der gemeente wet, op de secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing zijn neer gelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar zijn gesteld. Leiden, 8 september 1959 (Advertentie) B. en W. ontvingen drie aanbie dingen van de N.V. Bank voor Ne- derlandsche Gemeenten te 's-Graven- hage. De eerste geldt de verstrekking per 1 september 1959 van een geld lening ten bedrage van f 787.000, tegen de koers van 99 Deze geld lening is bestemd voor de financie ring van de bouw van een r.k. school voor buitengewoon lager onderwijs aan meisjes aan het Philosophenpad. De lening zal worden aangegaan voor 30 jaren, af te lossen in 30, zoveel mogelijk gelijke, jaarlijkse termijnen, tegen een rente van 4Yi per jaar, halfjaarlijks te voldoen. De tweede aanbieding betreft de verstrekking per 16 september 1959 van een geldlening ten bedrage van ƒ320.000,tegen de koers van 99 Deze lening is bestemd voor de ver nieuwing van de riolering, de" verbe tering van het wegdek en de verbe tering van de openbare verlichting van de Da Costastraat alsmede voor de reconstructie van de Boerhaave- laan. de Mariënpoelstraat en tussen liggende wegen met bijkomende wer ken. De lening zal worden aangegaan voor circa 15 jaren, tegen een rente potlood en geest sz 7Z tz ZZ IZ oz 61 81 Zl 91 SI 71 fl Zl 11 01 6 8 L 9 S 7 t l ll No. 541. Horizontaal: 1. aantal, 7. voorschrift, 9. in het jaar onzes He ren (afk. Lat.), 11. rivier in O. Sibe rië, 12. bid (Lat.), 14. zot, 15. wiel, 16. familielid, 18. voegwoord, 20. stad in Algerië, 22. spil van een wiel, 23. in de richting naar omlaag, 25. omge slagen voorbovenrand van jas, vest, mantel enz. Verticaal: 2. bijwoord, 3. achting, 4. notitieboek, 5. meisjesnaam, 6. tro- jaans priester, waarschuwde tegen de krijgslist der Grieken, 8. voor naamste stad in Thessalië, aan de Salembria, 10. acad. titel (afk.), 13. de reuzenvloot van Philips II, 17. stad tussen Moskou en Charkow, 19. bergplaats, 21. bedrog (bargoens), 24. muzieknoot. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 540. Horizontaal: 1. Maskate, 7. en, 8. Aden, 9. ale, 10. ham, 11. hé, 12. sar, 13. bel, 14. L. K., 15. leg, 16. van, 18. open, 20. si, 21. Marsala. Verticaal: 1. me, 2. An, 3. kalm, 4. adé, 5. te, 6. engel, 9. aar, 10. hak, 11. heg, 12 sloom, 13. ben, 15. lans, 16. ver, 17. via, 19. pa, 20. s.l. van 4Yz per jaar, halfjaarlijks te voldoen terwijl de aflossing in één bedrag op 1 juni 1974 zal plaats vin- den. Lening nummer drie gaat om de verstrekking per 1 oktober 1959 van een geldlening ten bedrage van f 361.000.tegen de koers van 99 Deze geldlening is bestemd voor de financiering van de kosten van stich ting van een grossierscentrum voor groenten en fruit. De lening zal wor den aangegaan voor 25 jaren, af te lossen in 25 gelijke jaarlijkse ter-vervuiling mijnen, tegen een rente van 4V2 per jaar, halfjaarlijks te voldoen. Overigens gelden voor alle drie deze leningen de- gebruikelijke voorwaar den. B. en W. adviseren de raad tot het aangaan van deze leningen te beslui ten. Aan de gemeente is te koop aan geboden het perceel, gelegen aan de Sint Jorissteeg 224, zulks voor de prijs van 4.500.in totaal. Het bezit van dit perceel is voor de gemeente van belang. B. en W. ach ten de prijs aannemelijk, waarbij zij opmerken, dat voor aankopen in het belang van de volkshuisvesting, waaronder deze aankoop valt, geen registratierechten worden geheven. Het perceel Sint Jorissteeg 14/14a is reeds eigendom van de gemeente. B. en W. verzoeken de raad te be sluiten het huis en erf, staande en gelegen aan de Sint Jorissteeg no. 24, groot 72 ma, aan te kopen voor de prijs van ƒ4.500,— in totaal, ver meerderd met de op de aankoop val lende kosten van rond 125,der halve voor een bedrag van rond 4.625.in totaal. AANKOOP PERCELEN VAN DER TASSTRAAT 5 EN 14 De gemeente heeft in openbare veiling de hand kunnen leggen op de percelen, gelegen aan de Van der Tasstraat no's 5 en 14, nabij de Mors- weg, alhier, groot resp. 47 m2 en 84 m2, voor de prijzen van resp. ƒ2.040.— en ƒ3.050.—. Het bezit van de percelen is voor de gemeente van belang, de prijzen zijn aannemelijk. Daarom verzoekt het college van B. en W. de raad aan te kopen, in het belang van de volkshuisvesting, de huizen en erven aan de Van der Tas- straat nis 5 en 14 voor de prijzen van resp. 2.040.en 3.050.in to taal, vermeerderd met de op de aan koop vallende kosten van rond 350.derhalve voor een bedrag van rond 5.440.in totaal. S.L.F. VRAGEN NOG DRIE TON VOOR NIEUWE INVESTERINGEN In de begroting voor het dienstjaar 1959 van de Gasfabriek en de Elek triciteitsfabriek moeten de kosten van de regelmatig terugkerende uit breidingen als gevolg van de normale bedrijfsvoering en de uitbreiding van het debiet nog worden opgenomen. Deze kosten worden voor de Gasfa briek geraamd op 802.000,en voor de Elektriciteitsfabriek op 1.862.000, derhalve in totaal op 2.664.000, waarvan komt ten laste van de ver nieuwingsfondsen der fabrieken ƒ312.000.zodat voor deze investe ringen door de gemeente een kapi taalverstrekking zal moeten plaats vinden van in totaal ƒ2.352.000, B. en W. stellen de raad voor te besluiten voor het doen van kapitaals uitgaven in 1959 voor de Gasfabriek en de Elektriciteitsfabriek beschik baar te stellen, onderscheidenlijk ƒ802.000,— en f 1.862.000.—waarvan in totaal komt ten laste van de Ver nieuwingsfondsen der fabrieken 312.000.—. Rioolwaterzuiverings- installatie uitgebreid In de zitting van. 26 september 1955 heeft de Leidse raad beschik- baar gesteld 'n bedrag van 2.600.000 voor de uitbreiding van de rioolwa- terzuiveringsinrichting aan d< Slaagh- of Stinksloot en een bedrag van 637.500 voor de uitbreiding van het noordelijke rioolgemaal aan de Maresingel en het leggen van een nieuwe persleiding c.a. De stringente voorschriten met be trekking tot de bestedingsbeperking I hebben B. en W. in de afgelopen ja- ren genoopt, de uitvoering der be doelde objecten enige tijd op te schorten. Thans liggen de financiële mogelijkheden gunstiger, terwijl an- derzijds uitstel bezwaarlijk verant woord is. Zoals het college nog onlangs in zijn voorstel, inzake het beschik baarstellen van gelden voor de aan leg van een transportriool in de Lammenschansweg c.a., heeft mede gedeeld, maakt de voortschrijdende woningbouw in het zuidwestelijk stadsdeel het dringend noodzakelijk om, in afwachting van de bouw van een zuiveringsinstallatie nabij de Vliet, de riolering van dat stadsdeel aan te sluiten aan het noordelijk rioolgemaal. Verder deelde het college mede, dat de zuivering van rioolwater, ook uit andere stadswijken, welke nog niet op de centrale riolering zijn aangesloten, eerst zal kunnen ge schieden nadat de uitbreiding van de rioolwaterzuiveringsinrichting aan de Slaagh- of Stinksloot is totstand gekomen. Door Dijkgraaf en Hoogheemra den van Rijnland is herhaalde malen aangedrongen op zuivering van het te voeren rioolwater, teneinde het boezemwater tegen te gaan. De vergunningen tot het lozen van ongezuiverd rioolwa ter op boezemwateren worden dan ook voor een bepaalde tijd verleend, Aan de vergunning tot het lozen van rioolwater op de Trekvliet, welke dat College heeft verleend tot uiter lijk 1 januari 1961, is onder meer de voorwaarde verbonden, dat de lo zing wordt gestaakt indien daarvan te veel nadeel of hinder voor de zuiverheid van Rijnlands boezem is te verwachten, De uitbreiding van de rioolwater- zuiveringsinrichting en van het noordelijk rioolgemaal, alsmede het leggen van een nieuwe persleiding kunnen thans geen uitstel meer lij den, zodat hiermede met spoed moet worden aangevangen. De uit 1954 daterende raming der kosten is uiteraard niet houdbaar meer. Volgens een nadere raming zal het door de raad beschikbaar gestelde krediet ad 2.600.000 met 700.000 en dat van 637.500 met 165.000 moeten worden verhoogd. Mitsdien geven B. en W. de raad in overweging het beschikbaar ge stelde krediet: a. ad 2.600.000 voor het uitbrei den van de rioolwaterzuiveringsin richting aan de Slaagh- of Stinksloot te verhogen met 700.000; b. ad 637.500 voor het uitbrei den van het noordelijke rioolgemaal aan de Maresingel en het leggen van een nieuwe persleiding c.a. te ver hogen met 165.000. Benoemingen en ontslag bij onderwijs te Leiden B. en W. van Leiden leggen de raad een voordracht voor het benoe men van een aantal docenten in tij delijke dienst aan het Gymnasium, de H!BS voor meisjes met 6-jarige cursus en afdeling MMS. Zij verzoeken de raad te bestuiten alsnog met ingang van 1 september 1959, tot wederopzeggens, doch uiter lijk tot het einde van de cursus 1959 1960, behoudens gunstig geneeskun dig onderzoek, te benoemen aan het Gymnasium: de heer Johannes Richard Zweerus, geboren 20 april 1932 te 's-Graven- hage, tot tijdelijk leraar in de wis kunde; de heer Jan den Boeft, geboren 13 oktober 1935 te Rotterdam, tot tijde lijk leraar in de klassieke talen; mejuffrouw Elisabeth Hubertine de Meijer, geboren 16 mei 1935 te Haar lemmermeer, tot tijdelijk lerares in de klassieke talen. en voorts alsnog met ingang van 1 september 1959, tot wederopzeg- gens, doch uiterlijk tot het einde van de cursus 19591960, te benoemen aan de hogere burgerschool voor meisjes met 6-jarige cursus en afde ling middelbare meisjesschool: mejuffrouw Marijke Lucie Anne Groenhoff, geboren 19 november 1930 te Pasuiruan (Indonesië), tot tijdelijk lerares in de Engelse taal en letter kunde; mevrouw Elsa Sopihia Frederika de JongFeteris, geboren 23 oktober 1926 te Arnhem, tot tijdelijk lerares in de Nederlandse taal en letterkun de; de heer Dirk Jan van Kooten, ge boren 10 juni 1934 te Leiden, tot tij- Stop met kneedbaar van Ceta-Beve (Advertentie) delijk leraar in de geschiedenis; de heer Heinrich Wilhelm Rudolph Krauss, geboren 23 november 1908 te Padang (Indonesië), tot tijdelijk le raar in de wiskunde; mejuffrouw Elvire van Oudenaar de, geboren 17 september 1930 te Al melo, tot tijdelijk lerares in de licha melijke oefening; mejuffrouw Dina Francisca Maria Saveïkoul, geboren 20 november 1920 te Geleen, tot tijdelijk lerares in de wiskunde; mevrouw Johanna Maria WiLhel- mina Spijkervan Weerlee, geboren 5 juni 1931 te Leiden, tot tijdelijk le rares in de Franse taal en letterkun de; mevrouw Nelly Agatha Johanina StrackiHageman, geboren 26 juli 1916 te Oegstgeest, tot tijdelijk lera res in de Duitse taal en letterkunde; de heer mr. dr. Johannes Theodo- rus Vermeulen, geboren 5 november 1910 te Den Helder, tot tijdelijk leraar in de staatswetenschappen; mejuffrouw Remy Clasina Vogel, geboren 25 september 1928 te 's-Gra- venhage, tot tijdelijk lerares in het tekenen mejuffrouw Johanna Gerarda Ma ria Vriens, geboren 11 december 1807 te Medan (Indonesië), tot tijdelijk lerares in de aardrijkskunde. Ontslag In een schrijven heeft mejuffrouw Jantje de Boer, geboren 23 januari 1938 te Smallingerland, ontslag uit haar betrekking verzocht. B. en W. hebben daartegen geen bezwaar en verzoeken de raad te besluiten, haar met ingang van een nader door Bur gemeester en Wethouders te bepalen datum, eervol ontslag te verlenen. De agenda van de Leidse raad De gemeenteraad van Leiden komt op maandag, 14 september a.s., des middags om twee uur in openbare zitting bijeen. De agenda vermeldt o.a. de navolgende punten: Benoeming van tijdelijke leer krachten aan het Gymnasium en aan de Hogere Burgerschool voor Meis jes. Benoeming van de leden van de Commissie van Advies, bedoeld in artikel 8 van de Woonruimtewet '47. Verdelng van de Raad in drie af delingen. Voorstel tot het verlenen van eer vol ontslag aan mejuffrouw J. de Boer uit haar betrekking van onder wijzeres aan de openbare Mytyl school. Rreadvies op het verzoek van het bestuur van de Gereformeerde Schoolvereniging om medewerking voor de aanschaffing van leermidde len ten behoeve van de school voor uitgebreid lager onderwijs aan de Asserstraat 50. Stichting van een 3-klassige houten hulpschool voor het openbaar onder wijs op een terrein aan de noordzijde van de Valeriusstraat. Het verlenen van een aanvullend subsidie aan de Openbare Leeszaal en Bibliotheek „Reuvens" voor het jaar 1958. Het aankopen, ten behoeve van de Stedelijke Fabrieken van Gas en Elektriciteit van een perceel grond, gelegen in de gemeente Woubrugge, voor de bouw van een hoogspannings station; Het aankopen van de percelen Van der Tasstraat nis 5 en 14; Ingebruikgeving van grond, gele gen aan de Hoge Morsweg, aan de Vereniging voor Christelijk Onder wijs; Het beschikbaar stellen van gelden voor het bouwrijp maken van ter reinen, gelegen in de Meerburger polder; Het verhogen van de beschikbaar gestelde kredieten voor het uitbrei den van de rioolwaterzuiveringsin richting aan de Slaagh- of Stinksloot en het noordelijk rioolgemaal aan de Maresingel, alsmede het leggen van een nieuwe persleiding c.a. Vaststelling van een partieel uit breidingsplan „Leiden-Zuidwest" (herziening 1959); Het beschikbaarstellen van gelden ten behoeve van het treffen van een aantal voorzieningen aan de keuken, installatie van de Psychiatrische In richtingen „Endegeest" c.a.; Het beschikbaarstellen van gelden ten behoeve van de bouw van een drietal semi-permanente gebouwtjes op het terrein van de Psychiatrische Inrichtingen „Endegeest"' c.a. Het beschikbaarstellen van gelden voor het doen van kapitaalsuitgaven in 1959 voor de gasfabriek en de elektriciteitsfabriek; Het wijzigen van de gemeentebe groting en van de bedriifsbegrotingen voor het dienstjaar 1958; Het aangaan van een geldlening ad ƒ361.000,—; Het aangaan van een geldlening ad ƒ787.000,—; Het vaststellen van een verorde ning houdende wijziging van de Le gesverordening. Indien het mocht voorkomen dat U de krant des avonds niet ontvangt, kunt U tot 19.00 uur (7 uur), 's zaterdags tot 17 uur (5 uur) nummer 2 0 9 3 5 bel len. Wij zullen dan alsnog trach ten U een krant te doen bezor gen. DE ADMINISTRATIE MUZIEK IN DE SLEUTELSTAD De R.K. Leidse Harmoniekapel zal hedenavond om acht uur haar tweede populaire gemeenteconcert geven op het plein, waar de Gasstraat, de Van der Duinstraat en de Johan Willem Frisostraat bij elkaar komen. Ook de drumband zal haar medewerking verlenen. Morgen, woensdagavond om acht uur, geeft ook „Werkmans Wils kracht" een gemeenteconcert. W.W. geeft dit concert in het Van der Werffpark. Aanvang acht uur. De leden van DOCOS worden ver zocht, hedenavond aanwezig te wil len zijn in de St. Petruskerk aan de Kamerlingh Onneslaan, waar on half acht het rozenkransgebed ge beden wordt voor de zielerust van de heer J. A. de Does. Op 7 oktober a.s. zullen de inwo ners van het verpleeghuis „Solglytt" aan het Plantsoen, zich inschepen op de .Prinses Irene" van de Rederij Ke tel. Gedurende zes dagen zullen zij een rondvaart maken door een groot deel van Nederland. Zieken, die al jarenlang op bed liggen, zien uit naar de dag, waarop zij eindelijk óók eens met vacantie kunnen gaan. Het zal een feestelijke dag worden. De B.B. brengt de ver pleegden aan boord van het schip. Het Leidse Politie Muziekgezelschap komt de feestelijkheid onderstrepen met vrolijke muziek en bij de afvaart zullen de burgemeester en de direc teur van de geneeskundige dienst aanwezig zijn. Geb.: D^vid, z. v. D. Laterveer en M. Boom; Hendrik, z. v. H. v. Over- hagen en T. N. Han; Hendrik, z. N. Noort en J. v. Egmond;. Edward W. P., z. v. M. M. Brust en J. Ligt- voet; Theodorus H., z. v. T. H. Rood- akker en A. M. C. Duivenvoorde; Leonardus H. L., z. v. L. P. v. d. Valk en A. C. Grimbergen. Getr.: L. G. Turk en J. Bodijn; W. F. v. Wijk en J. J. Sinteur. Overl.: H. M. Molenaar, 2 maan den dochter; G. Steenwijk, 55 jr., man; J. Roefstra, 79 jr., man; A. Schöttelndreier, 74 jr., man; K. W. J. Aalst, 68 jr., echtgenote van C. v. Kooten; J. J. v. Houten, 6 maanden, dochter; G. Langezaal, 87 jr., man; J. A. de Does, 71 jr., man. DINSDAG 8 SEPTEMBER St. Eloy adviesavond. Gebouw Chr. Soc. Belangen, Oude Singel, 7.30- 8 u. nam. WOENSDAG 9 SEPTEMBER Rozenkranskruistocht, St. Petrus- kerk, 7 uur nam. DONDERDAG 10 SEPTEMBER „Oud Leiden", excui'sie door Lei den. Samenkomst Meermansburg, Oude Vest, 2 uur nam. Opening Chr. Nijverheidsschool voor meisjes, In 't Boshuis (Telders- kadeHof laan). Daarna naar nieuwe school Toussaintkade. Officiële opening „Internationaal Pharmaceutical Students' Federa- tion"-congres. Groot Auditorium Universiteit, 10.30 u. v.m. Kon. Ned. Nat.-hist. Ver. Leden vergadering. Rijksherbarium, Non nensteeg, 8 u. nam. VRIJDAG, 11 SEPTEMBER De Nederlandse Kring van Teke naars. Opening tentoonstelling van gezamenlijk werk door burgemees ter jhr mr F. H. van Kinschot. La kenhal, 8 u. nam. Mater Amabilisschool. Propaganda- avond St. Antoniuscluibhuis, 8 u. nam. ZATERDAG, 12 SEPTEMBER Leidse Volkstuinders Vereniging. „Bloemen en Fruitdag". Bezorging aan Acad. Ziekenhuis en Annakli- niek 4 u. nam. „Oosterkwartier", speeltuinvereni ging. Feestavond, Stadsgehoorzaal, 8 u. nam. Leids Jeugdorkest en Drumband ,.De Burcht", Viering eerste lustrum, St.-Antoniusclubhuis, 8 u. nam. TENTOONSTELLINGEN Museum voor Volkenkunde: Ex positie Zuidzee. (Dagelijks van 10 tot 5 uur; 's zondags van 1-5 uur) t.e.m. 5 oktober. Rijksmuseum Geologie en Minera logie v d Werfparn 1: Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4. Zon en feestdagen 2-4 uur. APOTHEKERSDIENSTEN. Geopend apotheek Haven. Haven 18, tel. 20085. Geopend apotheek Douza, Douza- straat 31, tel. 21313. BIOSCOPEN TE LEIDEN. Trianon: De levensroman van Joseph Schmidt, alle leeftijden. Rex: De beul van Springdale, 14 jaar. Lido: De tijger van Eschnapur, 18 jaar. Casino: Ontraden. Luxor: Die glücklichste Frau der Welt, alle leeftijden. STRIJD TEGEN SPEELHOLEN IN INDONESIë Achttien bezoekers van speelholen, onder wie een vrouw, werden heden door de straten van Jogjakarta ge leid, met op hun borst een plakkaat waarop stond geschreven: „Wij zijn beroepsdobbelaars". Bij een razzia door de politie waren zij in een na burige desa opgepakt terwijl zij zich aan het verboden dobbelspel schul dig maakten. Volgens de dagbladen werden de spelers door het puibliek, dat deze wijze van betraffing kenne lijk toejuichte, uitgejouwd. LEIDERDORP Spreekuur burgemeester. In ver band met zijn vakantie zal burge meester Van Diepingen verhinderd zijn om op 9, 16, en 23 september spreekuur te houden. Geb.: Hendrikus Jacobus zn van H. J. Hensing en van N. Hoogstraten. Getr.: H. H. Blöte, 24 jr en A. van Atten, 21 jr, A. van Winkel en G. Guijt, 18 jr. Ondertr.: J. Vreeken, 20 jr en J. N. J. Schipper, 22 jr. ST0MPWIJK Programma HVS Hedenavond is het om 18.45 uur training voor de dames-jun. I en dames sen. II. Mor genavond speelt HVS I dames om 18.45 uur een vriendschappelijke wedstrijd tegen SVLV in Voorscho ten, vertrek 18 uur van de Bles. De heren trainen vrijdagavond om 18.45 uur buiten op het veld. HILLEGOM Voor een groot gedeelte is het weg dek van de Veenenburgerlaan niet hersteld nadat er een nieuwe water leidingbuis is gelegd en langs de kanten ligt los grint waardoor slip gevaar bestaat. Dit bleek ook maandag j.l. weer, toen mej. C. M. J. Dobbe uit Noord- wij kerhout met haar bromfiets een auto moest passeren, in het losse grint terecht kwam en daardoor de macht over haar stuur kwijt rakende kwam te vallen en in aanra king kwam met het zich langs deze weg bevindende prikkeldraad. Zij werd ernstig bezeerd aan hoofd en benen en dr. Versluys, die de eerste hulp verleende, achtte overbrenging naar de Mariastichting te Haarlem noodzakelijk. Fiets meegenomen. De heer G. D. deed aangifte bij de rijkspolitie te Hillegom van vermissing van zijn rij wiel dat hij onbeheerd had neergezet op het erf van perceel Barteweg, nummer 7, te Hillegom. De politie te Noord wij kerhout meldde later, dat zij twee weggelopen jongens uit de stichting „Meer en Bos" te Heemstede had aangehouden die in het bezit waren van een heren rijwiel, dat zij hadden weggenomen in .Hillegom. Het bleek de vermiste fiets van de heer G. D. te zijn. LISSE Lisse-Rijswijk 6-2 Als laatste voorbereiding voor de a.s. competitie welke voor Lisse zondag met een uit wedstrijd tegen Wilhelmus een aan vang neemt, speelde Lisse een vriend schappelijke wedstrijd tegen de derde klasser Rijswijk. Lisse ver scheen met een vijftal reservespelers, o.a. met doelman v. d. Lans. De oranje-zwarten deden het bijzonder goed, speelden een frisse partij en waren het meest in de aanval, het geen in de score wel duidelijk tot uiting kwam. Het werd een 6-2 over winning voor Lisse, met doel punten van Joop van Kesteren (4 maal), v. Diest en C. v. d. Zwet. N00RDWIJK Geslaagd Te Rotterdam slaagde mej. A. C. M. v. Schie voor het bre vet voor de textielhandel artikelen- groep kousen en sokken. De dames J. Kortekaas-v. d. Hoorn en C. Weenk-Bal, beiden lid van de Noordwijkse Reddingsbrigade, slaag den te Amsterdam voor het instruc teursdiploma. Wat op het strand achterbleef Zilverkl. kettinkje met hanger, bril met dikke glazen, sigarettenaanste ker, drie portemonnaies met inh., damespolshorloge, jongensbril, twee bosjes sleutels, leesbril, damespols horloge, zilv. zegelring, blauwe trui. zonnebril, beige damesvest, doublé dameshorloge, gouden ringetje, tel- objectief, wollen kindervest, zonne bril met optische glazen, blauw bad stoffen jack en witte broek, verder een groot aantal kinderschoenen, schepjes, verschillende soorten da- mesonderkleding, badhanddoeken, zwembroeken en andere badartike- len. Inlichtingen dagelijks aan de post van de strandpolitie. Geboren: Cornelis zn van P. Vink en W. C. L. Irmgard; Cornelia E. M. dr van P J. L. Vink en W. M. Noor- dermeer; Lodewijk J. L. zn van F. Mink en A. E. Zuidam; Johannes J. zn van F. H. Baalbergen en N. J. ten Hoeve; Johanna Th. JV1. dr van Th. L. N. Turk en M. J. M. Vink; Lena J. C. dr van H. Stam en A. Boer; Johanna Th. L. M. dr van W. N. v. Zuijlen en M. J. v. d. List. Ondertrouwd: C. A. G. Zuidhoek en M. G. M. v. d. Berg; L. Hazenoot en J. N. v. Roon; M. F. Leeflang en T. Vlieland; G. Kool en M. B. Bouw meester. Getrouwd: A. Lindhout en P. J. Hiep; G. H. Versteege en G. J. M. C. Raaphorst; W. Peschier en M. M. de Goeij; J. W. Verhoeven en J. Plug. Overleden: Hillegonda A. "an Trappe 31 jaar; Johanna M. Rings 80 jaar; Eduard Waelpoel 50 jaar; Jacoba G. A. Verhaar 47 jaar.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2