Scherp Katwijk vierde het Oranjefeest vol geestdrift Gouden" Oranjefeesten te Noordwijk wekten veel geestdrift op Middenst. Opleiding VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 „GEMEENTECONCERT" DOOR K. G. Het Chr. Tambour- en Pijpercorps „Kunst Genoegen" zal zaterdag avond, net als dit verleden jaar is gebeurd, een taptoe verzorgen op het Pieterskerkhof bij wijze van ge meenteconcert. Om plm. 8.45 begint „K*& G met het uitvoeren van een korte show, waarna om 9 uur de taptoe begint welke als volgt is samengesteld: Roffel; Fanfare; Model Taptoe; Rus. Taptoe; Gebed; Eremars; Ko raal; Capriolen; 16 m. 8ste Fransen; Taptoe-mars; Schotse-Marsen; 16 m. Dienst; San Remo; Stengelmarsen; 16 m. 8ste Fransen; Jubileummars; Dienstmarsen 1 t/m 4-, K G defi- leermars; Taptoe (hoorns); Wilhel mus. In de maand augustus werd er bij de Leidsche Spaarbank ingelegd 1.541,872,en terugbetaald 1.207.089, Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 431 en het aantal afbetaalde boekjes 239. Op 6.449 rekeningen van deel nemers aan dè Afhaaldienst werd 100.788,bijgeschreven. Er werden 792 spaarbusjes ter lediging aangeboden met een ge zamenlijke inhoud van ƒ21.893, Het tegoed der 43.86d inleggers bedroeg aan het einde der maand ƒ33.392.112,—. Burgerlijke Stand Geboren: Yanda Renée dr. v. J. J. van Rood en A. M. R. Barones van Tuijll van Serooskerken; Saskia dr. v. N. Eradus en S. M. van Ginneken; Maria Jacoba Petronella dr. v. J. C. A. Roodenrijs en P. C. Groenewegen; Pieter zn. v. I-I. A. Verwoerd en P. Boerefijn; Petrus Franciscus zn. v. T. J. Massuger en C. J. A. van Oort; Jacobus zn. v J. J. l'Amie en A. J. Verwejj; Cornelis zn. v. K. van der Does en K. C. Ouwehand; Barry Alexander Louis Johan zn. v. D. P. H. van Wickevoort Crommelin en L. Kraan; Alexandra Eleonora dr. v. H. H. Hartman en J. E. Egter van Wis- sekerke, Getrouwd: P. J. M. Leune en M. van der Sleet; J. Nieuwenburg en C. B. M. Schmale; G. T. E. van Kuppe- velt en A. M. Heijnen; D. Xuijven- hoven en J M. Koppeschaar; J. Rie- beek en M. Smit; J. J. Lagerberg en A. H. M. van Brero; H. T. Flink en A. Brussee; W. G. C. van Schie en A. de Feij; J. J. Ouwerkerk en J. van der Zwan; W. R. Burger en H. Hoff man; N. Hannaart en A. A. de Jong; J. J. Stafleu en W. Roest; J.. J. van Fulpen en J. Lens; W. van Oosten en A. G. Nieuwenhuis; A. C. Huower en E. Fontein; A. C. den Ouden en P. N. Oudshoorn. Overleden: R. van den Bos, 72 jaar man; H. Koster 62 jaar echtegenote van A. van Soest; A. den Boesterd 75 jaar vrouw; P. A. de Jong 51 jaar weduwe van J. de Graaff; A. Alt 81 jaar man. potlood Hoofdaccountant A.Lde Munck verlaat Leiden De hoofdaccountant bij de rijks accountantsdienst, de heer A. L. de Munck, hoofd van het bureau van de rijksaccountantsdienst te Leiden, is verplaatst naar Breda en aangewezen als hoofd van het bureau van de rijksaccountantsdienst aldaar. BENOEMING AAN DE LEIDSE UNIVERSITEIT Bij Kon. Besl. is benoemd tot bui tengewoon hoogleraar, met ingang van de dag, waarop hij zijn ambt zal aanvaarden, in de faculteit der wis- en natuurkunde aan de rijksuniversi teit te Leiden om onderwijs te geven in de techniek van de microgolven en hun toepassing in de sterrekunde, natuurkunde en scheikunde, ir. Chr. A. Muller, hoofd van de radiosterre- wacht te Dwingelo. Prof. ir. Muller werd op 18 april 1923 te Alkmaar geboren. Na het doorlopen van de lagere school en het gymnasium-B studeerde hij aan de Technische Hogeschool te Delft van 1941 tot 1943 en van 1945 tot 1950. Het diploma van natuurkundig inge nieur behaalde hij in juni 1950. In het jaar 1950 vervulde hij een assis tentschap aan de Technische Hoge school. Sedert 1950 is hij in dienst van de Stichting Radiostraling van Zon en Melkweg, aanvankelijk in Kootwijk, later als beheerder van de Radio- sterrewacht te Dwingeloo. Leidse agenda ZATERDAG, 5 SEPTEMBER. „Crescendo", korfbalver. voor r.k., viering 10-jarig bestaan. Receptie in „Het Profje", Burggravenlaan, 3—5 uur nam. Jubileum-feestavond, St. Antoniusclubhuis, 8 uur nam. ZONDAG, 6 SEPTEMBER. „Club de Limetz", reünie van „rei zigers", ouders en belangstellende vrienden, Romanuszaal, 8 u. nam. APOTHEKERSDIENSTEN.. Geopend apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. BIOSCOPEN TE LEIDEN. De films, die deze week in Leiden draaien zijn door de KFC als volgt gekeurd: Trianon: De levensroman van Joseph Schmidt, alle leeftijden. Rex: De beul van Springdale, 14 jaar. Lido: De tijger van Eschnapur, 18 jaar. Casino: Ontraden. Luxor: Die glücklichste Frau der Welt, alle leeftijden. KATWIJK TRAM BOTSTE OP VRACHTAUTO Door de zon verblind, zag een be stuurder van een vrachtauto, geladen met bloemkool, die het terrein van de groenteveiling wilde oprijden niet dat uit de richting Rijnsburg de tram naderde Aangezien hij de trambaan moest oversteken was een botsing onvermijdelijk De auto werd door de tram gegrepen, sloeg over de kop en werd ongeveer 10 meter meege sleurd. De wagen zat finaal in de kreukels en de bloemkolen lagen over grote afstand over de weg verspreid Wonder boven wonder kwam de be stuurder, ogenschijnlijk ongedeerd uit de wrakstukken te voorschijn maar bij medisch onderzoek consta teerde de dokter een lichte hersen schudding. De tram was slechts licht beschadigd. Brandinstallatie. De brandweer in de gemeente Katwijk heeft een nieuwe brandalarmeringsinstallatie in gebruik gesteld, Deze nieuwe instal latie werd aangelegd door de PTT en heeft een capaciteit van vijf groe pen die, indien nodig tot tien groe pen kan worden uitgebreid. Er werd reeds een proefalarm gegeven en de nieuwe installatie bleek feilloos te werken. De vorige installatie die via een nulleiding van het lichtnet werkte bleek niet meer betrouwbaar te zijn voornamelijk door de uitbrei ding van het electriciteitsnet en de toename van het aantal transforma torenstations. No. 539. Horizontaal: 1. vlug, 3. tam, 5. grove, wollen stof, 7. onheil aanbrengende godin, 9. landschap a. Ebro, 11. bijwoord, 12. mount fafk.), 13. overdekte galerij langs een bovenverdieping, 16 meisjesnaam, 17. nauw, 19. priem, 20. muzieknoot. Verticaal: 1. meisjesnaam, 2. twee tal, 3. inwendig lichaamsdeel, 4. kleine rozijn zonder pit, 6. adellijke titel, 8. vreemde munt, 10. wiersoort, 11. keur, kern, 14. dun en doorschij nend wefsel, 15. onbep. voornaamw., 18. kreet. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 538. Horizontaal: 1. mokka, 5. veer, 6. ares, 8. alt, 10. roe, 13. moe, 15. Rudesbeim, 16. adé, 17. Erp, 18. Son, 20. damp, 22. edel, 24. talon. Verticaal: 1. me, 2. ora, 3. kat, 4. ar, 5. verraad, 7. stempel, 9. lasso, 11. oud, 12. Ede, 13. mee, 14. oir, 18. Spa, 19. neo, 21. mt, 23. dn. De zon stond aan een wolkenloze hemel en al vroeg wees alles er op, dat het een schitterend geslaagd Oran pefeest zou worden Te 6 uur begon de hengelwedstrijd waarbij de eerste 3 winnaars waren A. Wagter 16 jaar, R. Wagter 82 jaar en W. Wagter 43 jaar. Drie herauten te paard kwamen al tijdig verkondigen dat het Konin- ginnefeest was en dat men dus met spoed uit de veren diende te ko men. Al spoedig verschenen drom men kinderen in Katwijks straten om aan de muzikale rondgang door het dorp deel te neemn. De Harmonie Katwijk ging vooraf aan de stoet van honderden kinderen en bracht er met haar opgewekte tonen al spoedig de gewenste stemming in. Zo ging het naar het feestterrein aan de Noord wij kerweg waar de kinderfeesten werden gehouden. De uitslagen hiervan waren als volgt: Houtjes-rapen, meisjes la: Jans Verhoog, Dingena van Schie, Jose- fine van der Zijden, Tineke Ver- hart, Elly Hogewoning, Agatha Looyenstijn, Suze van Duyvenbode, Sjaantje Aanhane, Janny Berends, Janny van der Haak, Wilma Winten, Greta Kruger. Lepel in de fles: meisjes 2a: Corrie Koreman, Bernarda Marlein, Maai ke van Dam, Djonie Burgemeestre, Olga van Dam. Janneke Wagter Syl via Hermans, Corry van V/ijk. Meisjes 2b: Ria de Noble, Babsje Körmann, Ina van Maanen, Arma v. Leeuwen, Annie de Ridder, Corrie Papavoine, Jopie Schot. Wasophangen, meisjes 3a: Marian ne van den Berg, Stansje Burgemees tre, Margriet van den Eshof, Dieuw- ke Schuitemaker, Aly van der Plas, Emmy Bal, Hannie Schuitemaker. Meisjes 3b: Nelly van Veen. Wil ly Sinon, Elly Molenkamp, Tinie Veis, Erna Mulder, Miltje Verhoog, Elsje van Tol. 4e klas meisjes: Gerda Vink, Nel, Bergman, Ineke Koelewijn, Adrie Meijer, Anneke van der Bent, Corry de Vreugd, Carla Besuyen, Mia Aan hane. Meisjes 5a: Janneke Aartsen, Lidy Moedjes, Coba van der Plas, Dolly van Gorkum. Meisjes 5b: Uus de Jong, Janna Groenendaal, Leentje Schaap, Lydie de Jong, Janna Groeneveld, Leentje Schaap, Lydie Lange, Nelly Prins, Wil Zuyderduyn. 6de klas meisjes: Ingrid Körmann, Corrie Wassenaar, Aly de Vries Mar griet Luyten, Gerda van der Meij, Hanny Volwater, Nelly van der Meij, Ida Verhart, Ria Kiebert. Jongens klasse 1 b: Charles Pe- titjean, Gertje Pullen, Hans Sma ling, Jan Meijer, Rudi Sloos, Jan Romijn. Klas lb: Kees Aanhane, Bert Vlie- genthart, Jopie Klaassen, Dikkie Elissen, Johan Bierman, Arie Horten- sius. Klas 2a: Huig de Jong, Kees Berg man, Piet Freke, Jan Groeneveld, Jan Lange, Bert den Bulier, Theo Hogewoning, Henk van der Does. Klas 2b: Gertjan Mol, Bertje Tho mas, Gerard van Dijk, Gijs Krijgs man, Piet van der Plas, Wim van der Meij, Joop Zwaan. Klasse 3: Jan Haasnoot, Tonny Aartsen, Adry van den Eykel, Ste phen Duyts, Henk Heinkes, Leo Hooymans. Klasse 3b: Benny Oostdam, Wim Hoek, Wim Grimbergen, Tonny van Maren, Kees van der Voort. Klasse 4: Theo van Tilburg, Kees Koppe, Malj. van der Gugten, Arie v. Rijn, Kees Weehuizen, Wim de Hey, Ys de Jong, Cor Doets, Nico Haas noot. Klasse 5a: Dick Heemskerk, Henk van Essen, Nico Kuyt, Frank van Duyvenvoorde, Arend Durieux, Kees van Dijk, Kees Korpelshoek. Klasse 5b: Peter Noyons, Arie Vlie land, Hans Zwaan, Paul van Rijn, Dick Pool, Kees Zwanenburg, Kees Zwaan. Klasse 6A: Jim Hüffner, Wim Don kerbroek, Cock van Duyvenvoorde, Ronald Krarner, Tonny van Duyn, Addy Jansen. Leen Freke. Klasse 6b: Nico van Maren, John Wasser, Bert Zandbergen, Karei Romiin, Wim van Weeghgel, Kees v. d. Wee. Intussen was men reeds begonnen aan een puzzel tocht voor auto's, bromfietsen en fietsen Bij de auto's was no. 1. Leo Kreft, 2. A-. v. Leeu wen en 3. Malj. van der Gugfen. lij de bromfiesen was winnaar Jan van Maanen en bij de fietsers 1. Nel Do^ts: 2 Ja^ Tirnmermans. Voor het Tobbetje steken waren maar liefst 80 deelnemersTsters), De prijswinnaars waren 1. Jan Luyten, 2 Neeltje Verhoog, 3. Piet van der Does, 4 Jan Zoetemelk, 5. G. Ouwe hand. Voor wedstrijdroeien waarvoor buitengewoon veel belangstelling was van de zijde van het publiek dat de twee oevers van de Rijn bezette waren de prijswinnaars: 1 groep D de Koning, 2 groep E. Oosting, en 3. groep Jan Durieux. Ook het boogsprietlopen over de Rijn was wel zeer interessant. Al spoedig waren er enigen, die de boogspriet niet tot het einde konden halen, in het water doken en de Rijn bevolkten met wedstrijd-deelnemers Enigen van hen waren zelfs gekleed maar dit mocht hun niet hinderen. Telkens als er een in de Rijn plomp te, ging er een luid hoera op Einde lijk waren van de vele deelnemers de uitblinkers de heren: 1. J. Scho- neveld, 2, B Zwaan, 3. Rombouts en 4 van der Poel. Dan was er nog tonroeién, waarbij 10 heren en één dame een prijs be haalden. Voor de Ronde van Katwijk (hard lopen) waren de winnaars: 1 W Lange, 2. A. Freke, 3. H. Knetsch en in de Jeugdgroep was winnaar H, Knetsch. Een van de belangrijke progrpn- ma-punten was de lichtstoet. Hier aan namen ongeveer 60 wagens deel, volgeladen met jonge meisjes en jongens en verlicht met honderden lampions. Ze werden begeleid door de „Harmonie Katwijk", het muziek korps „U.N.I." uit Katwijk aan Zee en de drumband van D.V.S. uit Kat wijk aan Zee. Het was intussen wel wat fris ge worden maar dat mooh hen ook al niet hinderen; 't was immers feest. En tot slot gaf de Harmonie Kat wijk nog een populair concert in de gemeentelijke muziektent op het Roskampplein met de traditionele rondedansen, zoals men dit alleen maar in Katwijk-Rijn kan, dank zij de prachtige gelegenheid, die nu het verkeer is omgelegd nog .mooier is dan voorheen. Grofe deelnane aan ringrijderij Zelden zal de Oranjevereniging Noordwijk-Binnen in de halve eeuw van haar bestaan mooier weer heb ben meegemaakt bij de viering van de volksfeesten, dan dit jaar het ge val is geweest. Een stralende oranje zon gaf deze drie dagen een gouden glans aan de feesten in het jubileum jaar. De feestelijkheden begonnen met een rustige aanloop van enkele avondfestiviteiten, zoals het kussen slaan en het tobbetje steken, die vele honderden naar 't Lindenpiein deed trekken, waar zweef- en draaimolen, en vele attracties in tenten en kra men vertier gaven. Het zwaartepunt lag op de derde laatste dag van het feest en al wat Noordwijker was maakte zich op om in het oude met vlaggen getooide dorpscentrum te gaan feestvieren. Om het programma voor deze dag geheel te volgen moest men vroeg uit de veren zijn, want voor da/ en dauw trokken de hengelaars onder de feestgenoten naar de L.vaart voor het houden van een viswedstrijd om de wisselbeker van de Oranjevereni ging; er waren ongeveer vijftig deel nemers. Er waren zelfs vier „henge- laressen" present en ook de voorzit ter'van de Oranjevereniging, dr. H. Kruyt viste de wedstrijd mee. Na een spannende strijd, waarbij 25 hengelaars vis aan de schaal brachten, legde W. Caspers beslag op de wisselbeker en een extra-prijs die aan het gouden jubilpum van de Oranjevereniging herinnerde. Tweede werd de heer van der Put, die eveneens een extra-prijs kreeg. De andere prijswinnaars wa ren: 3. E. Wijnands; 4. Th. v. Werkho ven; 5. K. Eldering; 6. J. Smit; 7. mevr. Koppe-Van Werkhoven; 8. C. Koppe; 9. B. Grimbergen en 10. H. Hulsebosch. Toen de vissers onder klokgelui weer het dorp binnenreden, vonden op het plein van de Wilhelmina- school de laatste voorbereidingen plaats voor de schietwedstrijd. Schutters en schutteressen gaven elkaar maar weinig toe. De beker, waarvoor de heer A. v. d. Loo met 98 punten vrijwel de gehele morgen een ernstige kandidaat scheen, viel het laatste half uur nog in handen van de heer A. v. Egmond met 50 4- 49 punten. De uitslag luidde verder: 2. N. W. Caspers 98 p-inten; 3. A. v. d. Loo pnt.; 4. N. J. Caspers 98 pm.; 5 W Stafleu 96 pnt.; 6. J. van den Hoonaard 96 ppt.; 7. W. v. Bohemen 9,5 pnt.; 8. J. v. Egmond 95 pnt.; 9. W. Wassing 95 pnt.; 10. W Caspers 95 pnt.; 11. Joh. Zuidhoek 95 pnt.; 12. Th. Vink 95 pnt en 13 mevr. Was sing 94 pnt. Drie extra-prijzen werden getrok ken onder de lager geklasseerde schutters. Zij vielen ten deel aan M. de Jong, Van der Lind°' en J Luiks Inmiddels stonden op het land goed „Offem" de sjezen opgesteld voor het ringrijden. Voor dit tradi tionele evenement het ontbrak in deze vijftig jaar nooit op het pro gramma hadden meer paren in geschreven '•an voorgaande jaren. Bijzonder veel werk w o er ge maakt van de ersiering der vwagens Hiervoor zag de heer Landman de onvermoeibare secretaris der O V.. zich de fraaie beker toegekend welke door „De Beurs" beschikbaar was gesteld. Namens de jury werd de trofee hem door de heer C. Soete- man overhandigd, die opmerkte dat dit succes de heer Landman zeker zou stimuleren zijn werk voor de jaarlijkse feestelijkheden voort te zetten. Prijswinnaars bij de versiering waren verder: 2. W. v. d. Holst: 3. L. Hoogeveen; 4, H. Zandbergen; 5. A Steenvoorden Jr.; 6. F. Heems- kerk. Voorafgegaan door het fanfare korps „Exceisior" trok de versierde wagenstoet door het dorp, waarbij he< sympathieke gel-aar werd ge maakt om de route te wijzigen, ten einde de wagens voorbij Ie woning van het oejaard.., zieke bestuurslid p. Ruigrok te laten rijden. Met deze verlegging van het parcours naar het Calorama-kwartier bleek zowel het verkeer door het ckup als dat 'van de ringrijden. gediend. De uit slag van het ringsteken luidde; 1. C Hoogeveen; 2. H v d. Holst; 3. P. v.d. Plas; J. v. cl. Plas; 5. W. v. d. Holst; 6. L. Hoogeveen. Andere foestge* oten amuseerden zich kostelijk met een ouzzlerit per fiets, die verscheidehe verrassende opdrachten oleek te bevatten. Een „verfrissing." en „me-riblanketsel" voerde de deelnemers ah ware „bleek- gezichten" -aai' de .inish. De prijswhinaars waren: 1. G. Nap; L J. Visser; 3. Maya Bouwhuis; 4. A. Bierman; 5. Mien v. d. Meer; 6. Greetje de Haas; 7. Miontje v. Zuij- len; 8. K. Zandwijk en 9. J. Zand wijk. Voor de ronde van Noordwijk die s middags werd verreden hadden 35 renners ingeschuven. Men startte in een hoog tempo en de eerste helft leverde al heel wat uitvallers op. A. Zonneveld liep uit met een ronde voorsprong en toen was de fut er bij het grote peloton echt een beetje uit. Alleen de premies brachten de jon gelui nu en dan in aktie. Zonneveld verdi nde de fiets van de fa. Wouden berg, die spontaan voor de ronde van het volgend jaar weer een nieuw rijwiel toezegde. Winnaars in de rondo van Noord wijk waren: le prijs K. Bouwknegt; 2e J. Rietmeijer; 3e R. v. d. Wiel; 4e R. Caspers; 5. H. Groenewoud; 6. F. Lindhout. Bouwknegt bracht niet minder dan 10 preml s op zijn naam. Hij werd gevolgd door L. v. d. Berg, E. Groenew >ud, R. Caspers en J. Deurman met elk drie premies. Voor de kruiwagenrace meldden zich tientallen deelnemers. Een dikke haag toeschouwers schaarde zich rond de kampplaats. Ditmaal was het niet de snelheid, maar de behendig heid, waarmede de dames en heren een prijs konden veroveren. De uit slag luidt als volgt: 1. Bert Wijnands; 2. Piet Hordijk; 3. Wim de Ridder; 4. Jan Noppe; 5. Tom v. Rhijn; 6. L. Hoogeveen; 7. Mej. L. Alkemade; 8. Kees Passchier. Onder de beproefde leiding van de heer E. Wijnands en zijn mede-com missieleden vond gisteravond op het Lindenpiein het traditionele tobbetje steken plaats. De belangstelling was, op deze mooie zomervand, bijzonder groot. Niet minder dan ongeveer 75 da mes en heren riskeerden een nat pak. De prijswinnaars waren: 1. Betsie Mooijekind; 2. Jan Noppe; 3. Jaap an der Niet; 4. Martien van den 5erg; 5 Marjan van Tilburg: 6. Paula Vliet Vlieland; 7. Willie van der Meer. Ringsteken op versierdè fietsen: 1. mevr. Van der PloegVan Gijlswijk; 2 Jan Bierman; 3. Wim den Eisen; 4. J. van den Berg: 5. Rony van der Meij; 6. Jan Landman. Kussenslaan dames: 1. mej. Trees van der Holst: 2. mej. Joop Hermans. Kussenslaan heren: 1. Cees Boon; 2. Martien van den Bérg; 3. Wim Pesschier: 4 Henk Kortekaas; 5. Jan Noppe. Touwtrekken stond op het program ma voor het avondfeest. Voor deze kamp der sterken hadden deze keer talrijke ploegen ingeschreven onder vaak imponerende namen als Teddy boys. Goude Wullemen, Zeezeilers. Skiffelboys en dergelijke. Hun strijd trok heel veel bekijks. Winnaars werden: 1. de T^ddyboys; 2 ploeg Frans van den Berg; 3, ploeg De Ridder: 4 de Zeezeilers:- 5. ploeg Rietmeijer; 6. ploeg Bulk; 7. de Nieu welingen en 8 de Gouwe Wullemen Tot besluit werd een vrolijke stoe lendans gehouden. Het avondfeest werd opgeluisterd door muziek van de harmoniekapel „Crescendo". NOORDWIJK Het slachtoffer was spoorloos Jachtopzichter Van der Meulen deed gistermorgen vroeg een merk waardige ontdekking. Op het rijwiel pad, even ten noorden van de Duin damse Slag trof hij een bromfiets aan. Enkele kledingstukken lagen ver spreid in de omgeving, een grote plas bloed bedekte de weg, doch nergens viel een spoor van het slachtoffer te bekennen. Direct waarschuwde hij de politie en deze toog op onderzoek uit. Uit de situatie ter plaatse bleek, dat de bromfietser waarschijnlijk tegen een naast het rijwielpad staande sta pel hout was opgereden. Papieren in de kleding vermeldden de naam van een bewoner van het Langeveld In diens ouderlijk huis gekomen, troffen de politiemannen het slachtoffer, bloedend verwond, in bed aan. Hij verklaardé zich niet te kunnen herinneren wat hem was overkomen, en ook niet te weten hoe hij thuis gekomen was. Op advies van dr. Van Praag is de man naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Vermoedelijk is de bromfietser, toen hij 's avonds tevoren uit Noord wijk aan Zee naar huis terugkeerde, door slaap overmand en daarna tegen de houthoop gereden. Schaaknieuws. De Noordwijkse schaakvereniging „Daniël Noteboom" organiseert zaterdag, 5 september a.s ir. Seinpost een massa-schaakkamp tegen de Duitse Vohwinkler Schach- klub Aanvang te 2 30 uur. Het eerste en tweede tiental van Daniël Noteboom" zal verder deel nemen aan het Galvano-tournooi te Leiden. Op 14 september a.s. wordt in het clublokaal „Seinpost" de eerste oefen, avond gehouden De ledenvergadering vindt plaats, eveneens in „Seinpost" op 21 september a.s.. LISSE Voor het toelatingsexamen voor de Rijks Middelbare Tuinbouwschool voor de Bloembollenteelt te Lisse, dat op 31 augustus en 1 september gehouden werd, slaagden de navol gende candi daten: Th. A. M. van Amerongen, Heem stede; M. Benschop, Sassenheim; N. A. J. J. Berbée, Lisse; H. R. v. d. Berg, Wassenaar; M. van Bragt, Be verwijk; J. P. de Bruin, Voorschoten. N. J. P. Buysman, Grootebroek; J. W. Dix, Heemstede; J. J. Heemskerk, Hillegom; L. J. Helmer, Driehuis; J. P. Henneman, Heemskerk; E. F. P. Hogervorst, Noordwijk; N. H. J. M. Hogervorst, Noordwijkerhout; F. Ho gewoning, Lisse; K. van Huët, Haar lem; W. M. v. d. Hulst, Hillegom; R. P. Jansen, Noordwijkerhout; C. Joor, Beverwijk; A. Keyzer, Sassen heim; F. W. M. v. d. Laan, Voorhout; H. A. de Lange, Lisse; F. Looman, Haarlem; H. Nieuwenhuis, Lisse; C. J. Nuijens, Limmen; J. P. Oudshoorn Sassenheim; W. A. Philippo, Heem stede; P. G. v. d. Plas, Haarlem; J. H. Poen Heemstede; A. A. van Rui ten, Noordwijkerhout; M. Th. H. v. Ruiten, Lisse; C. P. C. v. d. Salm, Voorhout; N. J. J. Slingerland, senheim; P. H. Smedema, Grijpskerk L. P. C. Steen, Wassenaar; C. A. van Steijn, Voorhout; J. D. van Tol, Hil legom; J. van Veldhuyzen, Noord wijkerhout; A. S. Veldhuyzen van Zanten, Hillegom. 1 Candidaat werd afgewezen NOORD WIJKERHOÜT „De Duinklievers". Uitslag van de wedvlucht met oude en jonge dui ven vanaf Roosendaal. Afstand plm. (Ingez. Med-Adiv.) Kleine clubs ex. 1960 Kon. Erk. PlTMANSCHOOL PLANTSOEN 65 TEL. 26558 Laatste Berichten Triest ongeval op concours hippique Tijdens het concours hippique van 2 hackney's, ponijiemaat, het eerste nummer op de eerste dag van het C.H.I.O. te Rotterdam, is de 68- jarige Johan Caspers uit Groningen plotseling aan een hartaanval over leden. Het trieste ongeval gebeurde terwijl de paarden voor de tribune werden opgesteld voor een eerste keuring. Caspers die Browns Splendid Girl van stal Witzand uit Blaricum reed, zakte opeens onderuit in zijn wagen tje. Het stuurloos geworden paard liep zich toen vast tegen de railing. Twee toegesnelde artsen konden slechts de dood constateren. Johan Caspers was vooral in het noorden van het land een zeer be kend rijder en trainer van Hackney's en tuigpaarden. Dit is de tweede maal in korte tijd, dat er i rijdei van tuigpaarden tij dens een wedstrijd overlijdt. FRANSE JONGEN VERMIST De hoofdinspectrice van politie, chef bureau kinderpolitie te Den Haag, verzoekt namens de ouders de op sporing van de verblijfplaats van Alain Paul Legueux, oud 17 jaar, van Franse nationaliteit, die vanaf 22 juli 1959 per bromfiets door Nederland trekt. Op 11 augustus 1959 was hij te Zaandam, nadien werd niets meer van hem vernomen. Een ongeluk wordt gevreesd. Signalement:: lang plm. 1,73 meter, donkerbruin haar, flink postuur, gaaf gebit, dikke lippen, kleding onbe kend, omdat hij meerdere kleding stukken bij zich heeft Hij draagt een rugzak en is in het bezit van een bromfiets merk Solex. Eenieder, die inlichtingen kan geven, wordt verzocht zich in verbinding te Stellen met voornoemde hoofdinspec trice, telefonisch te bereiken onder netnummer 070, abonnénr. 614141, toestel 2477 of met de politie in gijn of -haar woon- of verblijfplaats. Hond als mensenredder Vanmorgen, circa 10 uur, zag een melkboer J. L. (J. Leuering) plotse ling een hond in de Meerburgerkade springen, maar had er geen erg in dat het beest optrad als mensenred der, Toen de melkboer nogmaals omkeek zag hij, dat de hond een kind bij de arm had, dat aan de kant van de IJsselkade in het water gevallen was. Een jongen, aangeroe pen door de melkboer, greep het kind en bracht het op de wal, waar na de redder met grote sprongen verdween. Ingezonden door mevr. C. Ro denburg, Leedestraat 4, Leiden. 81 km. In concours waren 217 duiven. Van den BergDijkstra 1, 6, 9, 12, 18, 21, 23; C. van den Berg 2. 25: P. Duivenvoorden Pzn 3, 7: Peeters Broekhof 4; G. A. Duivenvoorden 5, 20, 29; Looijestijnv. d. Burg 8, 11; P Heshof 10. STOMPWIJK RJK. E.H.B.O. Met een kort ope ningswoord werd de propaganda- avond van de E.H.B.O. geopend door voorzitter M. Venne. Na enkele teken filmpjes en de film over het Heilig Jaar kwam de film „Helpende Han den". die duidelijk liet rien wat een belangrijk werk de E.H.B.O. ver richt. De heer Bouwman benadruk te dit nog eens in een toespraak. Daarna werden er nog enkele demon straties gegeven door de leden van de E.H.B.O. Reeds tijdens de avond kon het bestuur al namen noteren van nieuwe cursisten De nieuwe cur sus begint maandag 14 sept. a.s. en wordt gehouden van 810 uur. Graag zag het bestuur, dat enkelen, vooral huismoeders, zich opgaven voor deze cursus. De werkloosheid dalende De werkloosheidin Nederland neemt nog steeds af. Ultimo juli wa ren er 54.540 werkloze mannen; op 31 augustus waren er dat nog maar 50.036. Een daling dus met 4504 man nen. Op 31 augustus 1958 waren er 71.195 werkloze mannelijke arbeids krachten. Het aantal openstaande aanvragên om arbeidskrachten nam eveneens af: voor mannen kwam het van 45.270 (per 31 juli) op 41.895 en voor vrouwen van 33.119 op 31.182. Het aantal werkloze vrouwen steeg iets in de loop van augustus Het kwam van 5.010 op 5.096. Een verge lijking met de cijfers van vorig jaar geeft slechts geringe verschillen te zien. Van de rond 50.000 werkloze man nen waren er 13.860 te werkgesteld op de sociale werkvoorzieningsobjec ten (eind juli: 13.821) en 8.832 op aanvullende werken (eind juli: 9.803). Alleen in de provincies Zuid-Hol land en Limburg trad een lichte stij ging op van het werkloosheidscijfer. In alle overige verminderde het met name ook in de noordelijke provin cies, waar die afneming relatief het grootst was.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2