K.J.A. L0TSY OVERLEDEN Jaarvergadering district Leiden NKS, aid. voetbal, had vlot verloop Twaalfde Chio ie Rotterdam begon met dag zonder hoogtepunten Da mspel 2 s a m W m K S 1 s 3? m p m m i m m m a m m M m m s m m m m m m ss m m m m m a m m m V WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1959 DE LKTDSE COURANT PAGINA b Bestuur thans uit vijf personen, mogelijk een Kerkenbouw-tournooi En steun aan de Ie hou den missie'enloonstelling De Jaarvergadering van het district Leiden van de NKS. afd. voetbal, gis teravond in „De Kleine Burcht" gehou den had een zeer geanimeerd verloop, niet in het minst door de prettige wijze, waarop de voorzitter, de heer A. A. C. Dusée, de besprekingen leidde en waar bij hij op soms moeilijke vragen, open en eerlijk de vergadering van voorlich ting diende. Hij richtte in zijn openingswoord een woord van welkom tot de heer H. Hoo- gervorst, ere-voorzitter, J. Duindam, erelid en de heer A. van Schie en me moreerde hierna het overlijden van de heren P. L. G. Steyn (SVLV), Bas v. d. Tang (VVSB) en Fr. Beysens" (Lisse), voor wier zielerust een gebed werd ge stort. De voorz. gaf hierna een overzicht over het afgelopen jaar, daarbij aller eerst wijzend op de hoogtepunten. Als zodanig noemde spr. het uitreiken van het insigne van verdienste wegens lang durig lidmaatschap aan de heren A. W. v. d. Holst en L. J. v. d. Meer (beiden SJC). Eenzelfde onderscheiding ontvingen de dagbestuursleden van Lisse, de he ren Strik, Langelaan en Beyk, die meer dan 30 jaar Lisse aanvoerden. Bij de receptie ter gelegenheid van het kam pioenschap en de promotie van Lisse werd deze onderscheiding uitgereikt. Namens de NKS mocht spr. de vereni ging bij die gelegenheid de NKS-vlag aanbieden. Spr. memoreerde voorts het geslaagde tournooi om de Rector Vester-beker en dat om de Bisschopsbeker. Hij herinnerde voorts aan het 40-Ja- rig jub leum van de heer Frits v. Veen en deelde voorts mede, dat het op 7 sept. a.s. 40 jaar geleden zal zijn, dat het georganiseerd voetbal middels de Dioc. Haarl. Voetbalbond werd opge richt. Aalmoezenier van de bond werd de toenmalige kap. Looyaards. thans pastoor te Oegstgeest. De herdenking van deze oprichting zal in intieme kring geschieden. De pupillencompetitie draait op het ogenbl k. al zitten er hier en daar nog wel haken en ogen aan. Gestreefd wordt naar verdere uitbreiding en spr. dacht hierbij aan de verenigingen VVOA, Rijpwetering en DOSR. Spr. richtte vervolgens woorden van gelukwensen tot Lisse met de behaalde promotie, doch moest tot zijn spijt me moreren, dat Teylingen van de KNVB naar de Afdeling is gedegradeerd. Ver der feliciteerde spr. Altior met haar promotie naar de KNVB, Rijpwetering 2 met haar kampioenschap en MMO. Hij sprak ook zijn waardering uit voor de wijze waarop Rijpwetering en UDO hun verlies hebben weten te dragen. Tenslotte betrok hij in zijn gelukwen sen ook het gepromoveerde SJC 2. Spr. deelde hierna mede, dat de se cretaris, de heer P Biegstraaten, wegens ziekte en de penningmeester, de heer P. v. d. Berg, wegens vakantie afwezig waren. Aan beide functionarissen en allen, die iets in het belang van de ka tholieke voetbalsport hebben gedaan, bracht spr hartelijk dank. Het jeugdleidersprobleem is nog steeds niet tot oplossing gekomen. Op 6 oktober start de pedagogische cursus voor Lelden en omgeving en de voorz.. wekte de verenigingsbesturen op zoveel mogelijk toekomstige jeugdleiders naar deze cursus te sturen. Ook het scheidsrechtersprobleem is nog steeds actueel. Aangezien 40% der leden in de Afdeling Katholiek is. mag men ook 40% katholieke scheidsrech ters voor de afdeling verwachten. Daar om deed hij op allen een beroep hier toe te komen. Voetbal en missie. De voorz. gaf hierna het woord aan de heer A. van Schie, secretaris van het sport- en jeugdcomité voor de in november a.s. te houden missietentoon stelling „Amate 1959". Tien jaar gele den werden missiewedstrijden georgani seerd. die een bedrag van 1000 op leverden. Een dergelijk tournooi kan dit jaar niet gehouden worden. Het lange seizoen 19581959 liep over in de zomer en thans staat de competitie voor de deur. Toch zou spr. gaanrne zien. dat ook de voetbalverenigingen weer haar bij drage voor de missie leverden en daar om verzocht hij alle verenigingen een voetbal ter beschikking te stellen. De missionarissen zullen dit ten zeerste op prfis stellen. De voorz. onderstreepte dit voorstel en zegde namens het district Leiden reeds een voetbal toe. Afwerking der agenda. De diverse punten van de agenda werden hierna in vlot tempo afgewerkt. Het door de secretaris, de heer P. Biegstraten, keurig verzorgde jaarver slag vond een dankbaar onthaal bij de vergadering, want er werd geen en kele aanmerking op gemaakt. De voorz. bracht de samensteller daarvan zeer hartelijk dank. Aan de vereniging UDO werd dit jaar toegekend de L. A_ Mooy-wissel- prestatieprijs. De heer v. d. Lubbe nam voor UDO deze fraaie prijs in ontvangst en gaf de toezegging, dat UDO deze prijs ook het komende jaar zal verde digen. Het jaarverslag van de penningmees ter werd na een korte toelichting door de vergadering goedgekeurd. In de kas- commissie werden benoemd de vereni gingen VVOA, Stompwijkse Boys en Teylingen. Contributie verhoogd. Bij de behandeling van de begroting stelde het bestuur voor de contributie te verhogen tot 0.50 per lid per jaar. De voorz. deelde mede, dat het na tionaal bestuur reeds eerder aan de verenigingen rechtstreeks had verzocht om een exra bijdrage van 0.07 per lid per jaar. Het bestuur van het district had hiertegenover een passieve houding aangenomen. Thans heeft het nationaal bestuur zich tot het districtsbestuur ge wend. vandaar het voorstel. Indien het bestuursvoorstel werd aangenomen, zou het districtsbestuur ook de afdracht van het vorig jaar voor zijn rekening nemen. Aldus werd besloten. De heer P. Biegstraten werd vervol gens wederom candidaat afgevaardigde der R.K. verenigingen gesteld in het bestuur van de afd. Leiden van de KNVB. De bestuursverkiezing bracht twee vacatures, die op voorstel van het be stuur niet vervuld werden. Wegens vertrek hadden n.l. bedankt de heren J. M. Janssen en P. C. Beers. Laatstgenoemde had slechts korte tijd zitting in het bestuur. Niettemin bracht de voorz. hem hartelijk dank voor het door hem verrichte werk en de pret tige samenwerking. De heer Janssens had drie jaar zitting en deswege dankte de voorz. hem voor het vele werk voor het district en zijn vereniging SVLV. Aangezien de heer Janssen niet aanwe zig kon zijn, verzocht de voorz. aan de heer Van Atlen het scheidende be stuurslid dank te brengen, onder aan bieding van een kistje sigaren. De heren T. W. M. van Leeuwen en P. F. S. Biegstraaten werden voorts zonder tegencandidaten herkozen. Rector Vester werd vervolgens weer benoemd als candidaat voor de com missie van beroep van de KNVB, afd. Leiden. Bij de rondvraag werden nog ver schillende kwesties besproken, waarbij de voorz de sprekers naar ieders tevre denheid beantwoordde. Eén voorstel leverde deze rondvraag voorts op, n.l. van Stompwijkse Boys: om evenals zulks in het district Den Haag was geschied voor het district Leiden een kerkenbouw-toernooi te or ganiseren. De voorz. zegde onmiddellijk bespre king hieromtrent in het bestuur toe. Tenslotte bracht de heer H. van Vee- len dank aan de voorzitter voor zijn be moeiingen t.a.v. Teylingen in verband met de moeilijkheden die zich de laat ste maanden bij deze vereniging had den voorgedaan. Hierna sluiting. De Duitse mej. A. Clement met „Nico" actie tijdens het internationale springconcours om de prijs der amazo- i, dat dinsdag is gehouden op de eer ste dag van het twaalfde Chio te Rot terdam. Groot figuur in Ned. Sportwereld ATLETIEK INTERN ATLETIEKWEDSTRIJDEN TE STOCKHOLM De Zweedse atleet Dan Waern is er dinsdagavond tijdens internationale at letiekwedstrijden te Stockholm niet in geslaagd het wereldrecord op de 3000 meter, dat met een tijd van 7 min. 52.8 sec. op naam staat van de Brit Gordon Pirie te verbeteren. Dan Waem kwam tot 7 min. 59 6 sec., hetgeen een nieuw Zweeds record betekende Het oude record stond op naam van de beroem de Zweedse atleet Gunder Hagg met 8 min 01.2 sec. De Belg Roger Moens won met ruim verschil de race over 800 meter in 1 min. 48 2 sec., voor de Zweed Alf Pet- tersson in 1 min. 50.6 sec. WATERPOLO NEDERLANDS JEUGDTEAM NAAR RUHRBERG Het Nederlands jeugd waterpolo-ze- vental zal zaterdag 5 en zondag 6 sep tember in Ruhrberg bij Aken deelne men aan een vier-landentoernooi voor spelers tot en met 18 Jaar De andere ploegen zijn die van West-Duitsland. België en Italië. De volgende spelers zullen onder leiding van Ruud van Feg- gelen de reis naar Ruhrberg maken: N. de Mey (Y). R. van Berkel (Zian), J Wormgoor (UZSC). H. Wouda (Meeu wen). F. Ouwerkerk (LZC), L. Geutjes (Neptunes Amersfoort), H. Pieters (DAW). J. Bultman (Gooi), J. Sikma (Nereus) en J. Flik (BZZ). Te Koog aan de Zaan is vorige week op 66-jarige leeftijd overleden de heer K. J. J. Lotsy, directeur van de N.V. Brandverzekering Mij. Holland van 1859, en een der grote figuren in de Ne derlandse sportwereld. Hij was o.m. voorzitter van de Nederlandse Sport federatie en vice-president van de FIFA, de internationale voetbalfederatie. (Op uitdrukkelijk verlangen van de heer Lotsy maken wij eerst heden na zijn begrafenis van dit verscheiden melding (Sportred. L. Crt.). Lotsy heeft natuurlijk zelf actief aan sport gedaan. Hij voetbalde voor de „Good Old" in Haarlem, en nog voor een andere goeie oude, die sindsdien verscheiden is: Ajax in Leiden. Hij heeft cricket gespeeld voor Rood en Wit, meestal in het tweede elftal, en in Ame rika meegedaan aan base ball matches. Hij speelde goed tennis, en hij deed de laatste jaren nog aan automobilisme, noodgedwongen alleen aan automobi lisme, omdat hij behalve sportman ook, en zelfs in de eerste plaats zakenman is Sportaangelegenheden hadden alleen in zijn vrije tijd zijn heftige belang stelling. Het is niet andersom zoals bij vele wereldvermaarde cracks voor wie sport een doel geworden is, inplaats van een middel, da de mens in staat moet stellen zijn eigenlijke taak in het leven beter te vervullen. Voor Lotsy was de sport altijd een middel, nooit doel. En zijn bezige leven heeft hem ver hinderd top-prestaties op baan of veld te leveren. Zijn grote betekenis ligt in zijn werk als organisator, leider en pionier. Talrijk zijn de functies welke door hem wer den bekleed. Voorzitter van HFC, voor zitter van de Dordsche voetbalbond, voorzitter van de KNVB. bestuurslid van de Zwaluwen, bestuurslid van de Ne derlandse Corinthians, lid van de tech nische en van de keuzencommissie van de KNVB, lid van het NOC. bestuurslid van de FIFA. In al die ambten hebben zijn geestdrift, optimisme en pushing power stimulerend gewerkt. Men denke bijvoorbeeld aan de Olympische Dag, een idee van Lotsy dat insloeg, en geld opbracht! Wellicht verwierf hij zijn grootste be kendheid als voorvechter en toepasser van de zg. concentratie-methode, het sy steem van mentale en morele voorberei ding, waaraan het Nederlandse voetbal elftal schitterende successen dankt, en dat in rudimentaire vorm, HFC in 1923 voor enige jaren had teruggebracht in de eerste klasse. Lotsy was niet de eerste, die het nut van de geestelijke concentratie en de onontbeerlijkheid van geestelijke fitheid inzag. Maar was hij in ons land de eer ste. die de concentratie-methode in een eenvoudig systeem samenvatte. Samen met Herberts en Mundt paste hij het toe bij de training van het Nederlands elf tal, dat zo omstreeks 1930 tot ver bene den Europees peil was afgezakt. Bij de nieuwe trainingsmethode werden tactiek en lichaamsconditie zeker niet verwaar loosd. en kreeg ook de techniek aan dacht. Maar op de voorgrond kwam de geestelijke en morele gesteldheid van de speler te staan, beschouwd als onder deel van het geheel. Een Nederlandse elftal club ontstond, een soort van grote familie, waarvan de leden elkaar ken den en waardeerden, en allen doof het zelfde ideaal bezield werden: de Neder landse kleuren in ledenwedstrijden zo hoog mogelijk te houden Op de dag van de wedstrijd was ieder tot het uiterste gelaren, en de laatste aanvurende rede van Lotsy, vlak voor het aanvalssig- naal was, de lont die in 1 et kruit werd geworpen en explosies van geestdrift en energie te weeg bracht welke voor me nige, technisch knappere, tegenstander te machtig bleken. In enkele seizoenen veroverde het Nederlands elftal een vooraanstaande plaats in het continen tale voetbal. Echter bleef de spelverbetering be perkt tot het Nederlandse elftal. Ons I clubvoetbal behoorde ook in de jaren I van onze schoonste internationale suc cessen tot het allerzwakste van Europa. We leefden met onze briljante Oranje- ploeg een stuk boven onze stand, het was zeker niet wat het behoorde te zijn: de exponent van de kracht van het Ne derlandse voetbal. De Oranjeploeg was zeer sterk, en het clubvoetbal zeer zwak, een onnatuurlijke situatie. Thans moet er zowel aan de Oranje- ploeg als aan het clubvoetbal danig ge dokterd worden en het zal gemakkelij ker zijn van een dertigtal begaafde jon gelui goede voetballers te maken dan het spel van tienduizenden op hoger peil te brengen. Toch is dit laatste de hoofdzaak". Na de bevrijding heeft Lotsy zich weer geheel aan de Nederlandse sport gewijd. Met ingang van 28 juli 1948 kreeg hij eervol ontslag als reserve kapitein voor speciale diensten. Bij de spelen te Londen in 1948 en te Helsinki in 1952 was hij wederom chef de mis sion. Hij bleef voorzitter van de KNVB tot begin januari 1953, toen hij zich uit de voorste rangen van de nationale sport- beweging terugtrok. Enkele weken later werd hij benoemd tot ridder in de orde van de Nederlandse leeuw. Het in juni 1954 gehouden congres van de Fifa be noemde hem tot eerste vice-president, een functie die hij tot zijn dood be kleed heeft. In het begin van 1959 verklaarde hij zich bereid om voorlopig het voorzit terschap van de Nederlandse Sportfe deratie te aanvaarden. Lotsy was drager van verscheidene buitenlandse onderscheidingen. VOETBAL EERSTE CENTRALE TRAINING AMATEURS Bondscoach Elek Schwartz is dins dagavond in het stadion De Vliert te 's Hertogenbosch met 26 van de 27 aan gezochte spelers de centrale training begonnen voor het Nederlands amateur elftal. Om een beter oordeel te krijgen over de speelkwaliteiten liet hij de spelers, na een conditietraining van ruim een half uur, een partijtje spelen. Op deze wijze wil de bondscoach tot een selectie komen, waardoor het nu nog uitgebreide gezelschap wordt uit gedund tot een kleine groep van spelers, waarmee de training tenslotte zal wor den voortgezet. BRAZILIAANSE AMATEURS VERLOREN VAN GVAV De olympische selectieploeg van Bra zilië heeft zijn Europese toernee ingezet met een nederlaag van 31 tegen de Groningse eerste-divisieclub GVAV. De Groningers drukten hun gevaarlijker aanvalsspel in de eerste helft uit in doelpunten van La Croix en Kuiper. Tien minuten voor het einde had inval ler Borelli voor Brazilië succes, maar in de laatste minuut zorgde La Croix voor de 31 eindstand. Het spel van de Braziliaanse amateurs bleef beneden de verwachting. De ploeg toonde weinig verband en de acties waren te indivi dualistisch om het de hechte Gronin ger verdediging erg moeilijk te maken. TRAININGSSCHEMA BETAALD VOETBAL NOG ONZEKER Bondscoach Elek Schwartz heeft met de directie van bet Bossche stadion De Vliert het trainingsschema voor het be taalde voetbal bekeken en besproken. Er is echter nog geen definitieve rege ling getroffen De moeilijkheden, die daarover zijn gerezen, moeten uiteraard eerst uit de weg worden geruimd. Om dit te bereiken zullen dezer dagen be sprekingen worden geopend tussen het bondsbestuur en de betrokken clubs, wier spelers voor de centrale training voor het Nederlands elftal in aanmer king komen. De training voor de amateurs zal donderdag a.s. worden voortgezet. WIELRENNEN PIET VAN STEENVOORDE VIERDE TE ANTWERPEN De grote prijs om de Selsbeker, een wedstrijd over 224 km., die dinsdag te Anwerpen werd gehouden, is gewonnen door de Belg Vandenberghen in 5 15 min. Tweede werd zijn landgenoot Marcel Janssens op drie lengten. Piet van Steenvoorde (Ned.) eindigde met kleine achterstand op de vierde plaats. De Nederlanders Van der Borst en Van der Pluym eindigden respectievelijk op de 17e en 18e plaats. KANO WERELDKAMPIOENSCHAPPEN KANO 1962 IN ESSEN De technische commissie van de in ternationale kano-federatie heeft dins dagmiddag te Wuppertal besloten de wereldkampioenschappen kano 1962 in Essen te houden. Dit besluit werd ge nomen met 4 tegen 2 stemmen. GYMNASTIEK R.K, GYMVER. „SPORTIEF" lessen beginnen en wel vanaf a.s. vrij dag 4 september. Er zijn echter nogal enige veranderingen in de lessen geko men en wel als volgt: de lessen die eerst de zaal van de jongens Mulo aan het Vrouwenkerkhof gegeven werden, zijn verplaatst naar de Ursulasteeg. De les sen die gegeven werden in de zaal op het Rapenburg zijn verplaatst naar de Potgieterlaan op de gewone tijden. De aanvangstijden worden dus nu als volgt: Ursulasteeg: maandagmiddag: 4.155.15 uur meisjes 57 jaar; 5.15 ".15 uur meisjes 810 jaar. Vrijdagmiddag: 4.155.15 uur meisjes 1012 jaar. Deze lessen worden allen gegeven door mevr. Kok-Bekker. Zaal Potgieterlaan: vrijdag 67 uur: meisjes 1214 jaar; 78 uur: meisjes 1416 jaar; 8.159.15 dames 16 jaar en ouder; 9.1510.15 uur gehuwde dames. Deze lessen worden gegeven door de nieuwe leraar, de heer J. Christiaansen, die de heer A. Kallenberg opvolgt. Ritmische afd.: zaal Krauwelsteeg, Hogewoerd: dinsdagavond 7.158.15 u. voor dames vanaf 15 jaar. De leraar hiervoor blijft de heer Kallenberg. SCHAKEN De Hutspot-snelschaakwedstrijd, die jaarlijks in verband met de 3-okober- viering wordt gehouden, zal dit jaar plaats hebben op 26 september. De wed strijd wordt gespeeld in „In Den Ver gulden Turk", Breestraat 84, alhier. HET Alle correspondentie, deze rubriek betreffend, gelieve men te zenden aan W J v. d Voort, Korenaarstraat 30, Nieuw Vennep LADDERWEDSTRIJD (September-serie) Na een onderbreking van twee maan den, hebben wij weer het genoegen onze damspelende lezers te laten ge nieten van de geestes-produkten van onze problemisten. Wij openen nieuwe seizoen met een goede bewer king van een geestig motief, dat een keurig eindspel doet ontstaan, hetwelk constructie-waarde bezit. Wedstrijdprobleem no. 921 Auteur: Joh. v. d. Boogaard, Rotterdam le publikatie (met eindspel) m i m m m m Zwart: 8/11, 16, 17, 20, 24, 25, 29, 33, en 36. 27, 31, 35, 37, 42, 44, 45 Wit: 22, en 47/50. Wit speelt en wint. Vervolgens een vraagstuk van schrij ver dezes, waarin de meerslag zich drie maal laat zien. Bovendien bevat dit vraagstuk een afwikkeling, waarin evenals aan no. 921, een zwaar eind spel verbonden zit, welke eveneens volledig uitgewerkt dient aangegeven te worden. Wedstrijdprobleem no. 922 Auteur: W. J. v. d. Voort. Nieuw-Vennep le publikatie (met eindspel) m m l m a m m mZME mms - m m sm O Zwart: 6, 7, 9, 10, 14, 20, 26, 30, 36 5. Wit: 16, 18, 23, 37/39, 41/43 en 50. Wit speelt en wint. Oplossingen van alle problemen over Applaus voor P/a Arts Het twaalfde officiële internationale concours hippique te Rotterdam is gis teren begonnen. Zes dagen lang is de Rotterdamse manége aan de Kralingse- weg weer het centrum waar ruiters en amazones uit vele landen van Europa elkaar treffen in springconcoursen en dressuurnummers. Er was op deze eerste dag nog maar heel weinig te beleven. Een jeugdspring- :ours voor hen, die vandaag in de strijd om het nationale jeugdkampioen schap zullen uitkomen, een springcon cours alleen voor dames om de prijs der amazones en tenslotte een urenlang en tot vervelens toe durend internationaal nummer om de prijs van de Rotterdam se Jockeyclub. Achttien jeugdruiters openden om half een het feest. Parcoursbouwer Jur- gens uit Enschede had over een lengte van 550 meter 12 hindernissen uitgezet met een maximum hoogte van 1.15 m. Er werd over het algemeen vrij goed ge sprongen. Vier deelnemers kwamen in de barrage, Elske Mouw met Shirley, Wendelien Lans met Hodito, Lance Huet met Grote Pooka en Marianne Eichholtz met Cape d'Or. Het grootste applaus was voor de kleine Pia Arts uit Amsterdam, dochter van de bekende internationale spring ruiter Ben Arts, die met de oude Roc ket zo snel en goed over de hindernis sen ging, dat ze indien de merrie niet een keer geweigerd had zeker gewonnen zou hebben. Het damesspringconcours om de prijs van de amazones werd een groot suc ces voor de Engelse équipe met Ann Townsend (geen zus van Peter) als win nares en vijf Britse vertegenwoordigers onder de eerste tien. De Nederlandse combinaties kwamen er vrijwel niet aan te pas. De heer Van Tiel ondervond aan den lijve het gezegde: „al heb je een snelle wagen, dan ben je nog geen coureur". Enkele dagen terug kocht hij tijdens het Chio te Groningen het paard Amsel, waarmee de Duitser Alwin Schocke- moehler bijzonder succesvol was. In ruil voor Amsel kreeg de Duitser Van Tiel's eigen ruin Marsalla. Maar Amsel wilde kennelijk niet zo best onder zijn nieuwe eigenaar. Het paard richtte een ware ravage aan onder de hindernissen en de textielfabrikant uit Heemstede werd uitgebeld. Grootste pechvogel op deze dag was de Ier It. Eamon d'Donohoe, met zijn twintig jaren de jongste in het mili taire team. Met zijn tweede paard Bal- lycotton belandde hij midden in een hek van een dubbelsprong. De ruin viel zo zwaar kreupel, dat Eamon hem lo pend uit de ring moest leiden. Een triest begin voor deze jeugdige en volgens teamcommander James Neylon zoveel belovende ruiter. de maand september, welke gelden voor de ladder wedstrijd, kunnen worden in gezonden tot 7 oktober a.s., aan het bo ven deze rubriek vermeld adres. Oplossingen pr. Juni-serie No. 911. Wit 19. 29, 43, 19, 23, 28. 39, 30, 13, 5, 25, 3 wint. No. 912. Wit: 33, 39, 33, 41, 35, 30, 40, 43, 10, 4, 26. No. 914. Wit: 11, 22. 32, 30, 22, 39, 38, 10. Nu is het eindspel van Kruiswijk ontstaan (31) 4 36) 10, (29) 44 (33) 15 (39) 33 (41) 10. No. 915. Wit: 42, 40, 28, 18, 428, 39, 21, 47 (28) 42 (22) 417 (27) 361, 38. No. 917 Wit: 161, 43, 34, 33, 10, 3, 25, (31) 48 (36) 37. No. 918. Wit: 42, 31, 28, 10, 3, 43, (30) 25 (19) 30, 40. 40. No. 919. Wit: 31, 493, 32. 8, 3 wint. No. 920. Wit: 461, 394, 427, 20, 35, 24 wint. LIJST DEELNEMERS W. Krom, P. Kram, Joh. v. d. Boo gaard, C. A. ter Veen, M. J. en S. v. d. Kwartel, allen 68 punten; J. Smeets (64); C. Slingerland, J. Lourie, G. Kerkvliet, P. Verdegaal, A. Stolwijk, H. Looman, H. v. Wijk, C. Kerkvliet, J. Wortman, G. v. d. Meer, G. v. Gozen, C. Kraan, W. Verdegaal, N. Schoonder- woerd allen 66 pnt; H. v. d. Kamp (50); Th. Wortman (30)C. B. Janssons (22) J. v". Berkum; W. Pouw; B. J. Pranger J. Teeuwse allen 16 punten. Na loting is de juni-prijs gewonnen door de heer J. v. d. Kwartel te Leiden. OPLOSSINGEN VAKANTIE-PR. No. 1. Wit: 371, 217, 483, 27, 32, 20. No. 2. Wit: 10, 428, 42, 43, 39, 27, 11 (7x), 261 enz. No. 3. Wit: 293, 24, 8, 3, 2, 5. No. 4. Wit: 294, 29, 42, 28, 10, 428, 26, 8, 3, 6. Bij oplossing van no. 2 Wit: 1510, 428. 483, 439, 49x27, 35x11. Opmerking van W. Krom. Na loting onder 23 op lossers, zijn de 2 prijzen van 5 ten deel gevallen aan de heren: Joh. v. d. Boogaard en J. Smeets. CORRESPONDENTIE A. v. d. S. te P., J. A. P. te de B., B. J. P. te G. Aan allen: problemen in dank ontvangen Tenslotte nog een mededeling. Van onze jeugdige medewerker, de heer Arie van der Stoep, de volgende mede deling ontvangen, welke wij gaarne aan alle damspelende lezers-oplossers willen doorgeven. Hij opent deze maand een damrubriek waarin een oplossersstrijd wordt uitgeschreven om een aantal mooie prijzen. Het blad kost slechts 1.04 per jaar en men kan dit overma ken aan de heer Arie v. d. Stoep, F. v. d. Poest-Clementlaan 27. Poortugaal. WU wensen deze jeugdige oprichter veel succes. DODELIJK ONGELUK BIJ SCHINGEN. Op de Rijksweg Leeuwarden— Harlingen onder Schingen is gister morgen een ongeluk gebeurd, waar bij de 49-jarige heer J. Terpstra uit Slappeterp werd gedood. De heer Terpstra werd, toen hij per fiets de rijbaan wilde oversteken, gegrepen door een personenauto. Ernstig ge wond werd hij overgebracht naar een ziekenhuis, doch bij aankomst al daar bleek hij reeds te zijn overle den. De landbouwer M. Bliek te Bant in de Noord-Oost-Polder trof, toen hij gisteravond ging melken, zijn 5- jarig zoontje Huibrecht dood in het weiland aan. Aangenomen wordt, dat het kind een trap van een in de wei lopend paard heeft gekregen. Aetherklanken DONDERDAG. HILVERSUM I, 402 M. 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AV RO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Kookpraatje. 11.15 Sopr. en pia no. 11.35 Kamermuz. 12.0C Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Lichte muz. 12.50 Gram. 13.00 Nws. 13.20 Metropole-ork. 13.35 Beursber. 14.00 Pianorecital. 14.30 Gram. 15.00 Logboek 1943, klankb. 15.40 Accor- deonspel. 16.00 Varianten. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 18.00 Nieuws. 18.15 Lichte muziek. 18.45 Sportpraat- e. .o.oo i -o.o..en Daei. ly.UO uevar. muz. 19.45 Voor de jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Omr. ork. en piano. 21.15 Gevar. progr. 21.45 Koorzang. 22.05 Journ. 22.20 Lichte muz. 22.50 Sportact. 23.00 Nieuws. 23.15 Beursber. v. New York. 23.2524.00 Discotaria. HILVERSUM II, 298 M. 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.40 Gram. NVRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gewijde muz. 12.00 Mid dagklok noodklok. 12.03 Gram. 12.25 Voor de boeren. 12.35 Land- en tuinb.meded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.40 Gram. NCRV: 14.00 Instr. trio. 14.30 Radio-philharm. ork. en solist. 15.30 Vocaal ens. 16.00 Bij beloverdenking. 16.30 Clavecimbel. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Promenade- ork. 18.25 Kinderkoor 18.45 Ontmoe ting op Rhodos, caus. 19.00 Ontmoe- weerber. 19.10 Volksliederen. 19.30 Radiokrant. 19.50 CHU, pol. caus. 20.00 Muzikale caus. 20.15 Metropole- ork.,, klein koor en sol. 21.00 Spreek uur in Canada, klankb. 21.20 Gram. 21.30 Lichte muz. 22.00 Periodieken- Parade. 22.10 Orgelconc. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en S.O.S.-ber. 23.15—24.00 Gram. Televisieprogramma's. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Pol. caus. 20.30 Docu mentair progr. 20.50 De man die zich zelf bedroog, TV-spel. VATIKAANSE RADIO. (25.67 m: 31.10 m; 41.21 m; 196 m) Donderdag 3 september: 17.00 uur. De pianiste Eliana Mazaddu voert muziek van Bach uit.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 8