CHARME EN QRATIE IN HERFST- EN WINTERMODE Gasbedrijf Katwijk nam propaaninstaliatie in gebruik Blijdschap in Blijdorp Geen ruchtbaarheid maar toch groot feest WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Op een modefestival in Florence zijn de nieuwe Italiaanse herfst- en wintermodes gelanceerd. Op hetzelfde moment hebben Parijse modehuizen een tip van de sluier opgelicht, die nog over hun nieuwste creaties hing. Op pagina 4 vindt U een voorproefje van het komend seizoen. BOVEN, V.L.N.R.: „HOGE" SLACHTOFFERS VAN DEVALUATIE IN INDONESIë Het besluit om de bankbiljetten van 1000 en 500 rupiah's te devalu eren is zó goed geheim gehouden dat de beide echtgenoten van president Soekarno door deze devaluatie resp. 8.000 en 40.000 rupiah's hebben ver loren. De Indonesische minister die dit verklaarde, maar die zijn naam niet gebubliceerd wilde zien, zei dat de leden van de regering, die op het laatste ogenblik van de voorgenomen maatregelen op de hoogte waren ge steld, in het regeringspaleis van de rest van de wereld geïsoleerd wer- MOEDER WORDEN Een dik boek „Moeder worden" krijgt U CADEAU bij aankoop van een BABY-SET. Baby-pakket, baby broekjes, warmwaterkruiken, inleg- luiers. Prima baby-schaal in huur. Drogisterij - J. VRIJENHO^K HAARLEMMERSTRAAT 119 (Advertentie) H.M. de Koningin is voornemens op vrijdagavond 18 september aan- wezig te zijn bij de officiële inge- den. Dit heeft hun „een klein for- bruikneming van het nieuwe gebouw tuin" gekost, aldus de minister. I van de AMVJ in Rotterdam. De nieuwste ontwerpen van het Parijse huis Lanvin Castillo zijn zeer ruim, zodat het lichaam nauwelijks wordt beroerd door de stof. In deze collectie is geen sprake van een bepaalde vast aangehouden lengte. Dit is „Jet" een gemakkelijke mantel van grijze wol. Opvallend is de enorme kraag. De zwart-vilten hoed steekt aan de zijkanten uit. Dit is „Edouard" een ensemble van jurk met vest van grijs met-blauwe wol volgens de nieuwe lijn „Nouvelle Femme" van Yves Saint Laurent, de hoofd-ontwefper van het huis Dior in Parijs. MIDDEN, V.L.N.R.: Deze creatie van het huis „Vito" uit Milaan is een originele uitnodiging om een bepaald soort whisky te drinken. De ruime katoenen rok is bedrukt met flessen en bezet met metalen sleutelgaten. De rok heeft de kleuren zwart en wit, de flessen zijn groen, de sleutelgaten goud kleurig, Het mouwloze lijfje is van zwarte katoen. Dit is een avondjurk uit de collectie van het Romeinse huis Fabiani voor de komende herfst en winter. De creatie is gemaakt van purperen damast. De ge drapeerde voorzijde wordt bij een gehouden door 'n grote clip. ONDER, V.L.N.R.: Uit de collectie van „Bertoli" uit Milaan komt deze jurk van zwart-w'tte wollen tweed met fluwelen appliqués, die in gol vende vierkanten de gehele rok bedekken. Ook de hals en de korte mouwen zijn met zwart fluweel afgezet. Uit de collectie van het Itali aanse modehuis Bertoli voor de komende herfst en winter komt deze vlotte damasten jurk met rood-zijden appliqués van het zelfde dessin als de smalle cein tuur, weike aan de voorzijde van de rok een kruis vormen. Dc Dit is „Rollon" uit de nieuwe collectie van Pierre Balmain. Het is een ensemble met een jasje en rok van blauw en groen geruite wol. De bijpassende blouse is turkoois. De hoed is van hetzelfde materiaal. Elegant door zijn betrekkelijke eenvoud is „Caravane", een beige ensemble uit dc collectie van Dior, ontworpen door Yves Saint Laurent. Het korte jasje ken merkend voor al de pakjes van dit huis, heeft een dubbele slui ting aan de voorzijde. Het wordt gedragen boven een jurk welke in zachte golvingen vanaf de taille naar beneden valt. De met nerts gevoerde stola wordt op Russische wijze gedragen boven 'n toque van hetzelfde materiaal. Twee modellen uit de collectie voor de komende herfst en win ter van het Milaanse modehuis „Marucelli". Opvallende zijn de zeer origineie grote kragen. De linkerjurk is in wit en grijs met een bru_r.e ceintuur. De kraag, welke op een stola lijkt, eindigt in punten ter hoogte van de ceintuur. De japon heeft een in zachte plooien afhangende rok, en driekwart mouwen. Er wordt een zwartfluwelen hoedje bij gedragen. Le rechter jurk is van groen-zwarte wol met een bon ten kraag, welke eveneens op een stola gelijkt. Het erbij ge dragen Juwelen hoofddeksel doet aan de middeleeuwen denken. zijden banden dragen rijkge- kleurde urabesken gelijk aan de figuren in de damasten jurk, welke geen mouwen heeft. De hals is rond gehouden. Jacques Griffe past in zijn nieuwste collectie de Gothische s' lijn toe, waarvan vele bijzonder heden zijn geïnspireerd op de middeleeuwen. Dit is „Trouba dour". een jurk van beige tweed met een wijde rok met platte plooien. Een toque van bever bont, versierd met een fazante- veer, voltooit het silhouet. Kwaliteitsverbetering zonder prijsverhoging In aanwezigheid van een aantal genodigden werd gistermorgen op het terrein van de Katwijkse gas- briek door burgemeeser H. Duiker een propaaninstaliatie in gebruik ge- j steld. j Onder meer werd de plechtigheid I bijgewoond door het voltallig col- j lege van burgemeester en wethou ders, gemeentesecretaris D. C. O. Boekhoven, de leden van de raads- commissie voor de gemeentebedrij ven de secretaris dier commissie, de 'heer J. Rampen, vertegenwoor digers van de leverancier van de in stallatie, de firma Petrogas en een aantal personeelsleden van de ge meentebedrijven. Aans'ag in Cambodja in buitenland beraamd? Over de aanslag op koning Noro dom en koningin Kassamak van Cam bodja, die maandagavond aan.de dood ontsnapt zijn toen een bom in een pakje ontplofte, wordt nader gemeld, dat het pakje werd opengemaakt in hun particuliere vertrekken. De ko ning en koningin keken toe, maar konden niet langer wachten omdat zij naar een receptie moesten. Toen zij de appartmenten juist verlaten hadden deed zich de ontploffing voor, waarbij prins Vakrivan, chef van het protocol, om het leven kwam, alsook een lakei. Twee andere personen liepen verwondingen op. Volgens een bekendmaking van de regering had Vakrivan van een vriend in Hongkong een pakje ontvangen met een cadeau voor koningin Kassa mak. Het pakje bleek een gelakte doos te bevatten waarin een tweede doos zat. In deze tweede doos, die prins Vakrivan zorgvuldig had ge opend, zat een krachtige bom. Verder wordt gezegd, dat de aan slag ongetwijfeld in het buitenland is beraamd. EISENHOWER ONTMOETTE WAPENBROEDERS President Eisenhower heeft dins dag rond zijn dis vele wapenbroe ders uit de oorlog verzameld, onder wie de omstreden figuur van de Brit se veldmaarschalk Lord Montgome ry, om met hen enkele grote ogen blikken uit de tijd van de bevrijding van Europa te doen herleven. Dit was de eerste bijeenkomst tius- sen de president en „Monty" sedert de kritiek van de veldmaarschalk op het optreden van generaal Eisenho wer rond het tweede front. Op een ereplaatst tussen de mili taire leiders zat de 84-jarige Sir Win ston Churchill. Het diner werd gehouden op Win- fieldhouse, het verblijf van de Ame rikaanse ambassadeur in Europa. Voor het diner poseerde Eisenho wer met zyn 25 gasten in een aan grenzend vertrek voor een aantal fo tografen. Tijdens het poseren sprak de pre sident geanimeerd met veldmaar schalk Alexander, premier Macmil- lan en Winston Churohil. Montgome ry zat te ver af om met Eisenhower te kunnen praten. DE TABAK UIT INDONESIë De districtsrechtbank te Bremen zal 20 oktober beginnen met de open bare behandeling van het verzoek van de Deli- en de Senembah-maat- scbappij tot vrijgave van de te Bre men opgeslagen tabak uit Indonesië, zo is dinsdag door iemand van de rechtbank meegedeeld. ALGERIJNSE REBELLEN REPATRIEERDEN LEGIONAIRS Het hoofd van de repatriëringS' dienst der Algerijnse opstandelingen voor gedeserteerde soldaten uit het Franse Vreemdelingenlegioen,, Moestafa, heeft in het West-Duitse weekblad „Der Spiegel" geschreven, dat de FLN sedert 1957 2814 legio nairs via Marokko naar hun resp. landen hebben gerepatriëerd. Hier onder zouden 1952 Duitsers 443 Span jaarden, 397 Italianen, vijf Ameri kanen en 17 Nederlanders zijn. Ruim de helft van de deserteurs zouden minderjarigen zijn. Castiella sprak in Londen over Gibralter De Spaanse minister van buiten landse zaken, Castiella, die maandag een onderhoud met president Eisen hower heeft gehad, heeft dinsdag met zijn Britse collega, Selwyn Lloyd, gedurende een half uur gesproken over de BritsSpaanse betrekkingen, zo heeft een woordvoerder van het Foreign Office bekendgemaakt. Uit gewoonlijk betrouwbare bron verluidt dat o.m. Gibraltar en de po sitie der protestanten in Spanje ter sprake zijn gekomen. Er is niet gesproken over een even tuele toetreding van Spanje tot de NAVO. Selwyn Lloyd zal zijn Spaan se collega uitgenodigd hebben bin nenkort een officieel bezoek aan Londen te brengen. Deze uitnodiging zou dinsdagmiddag tijdens een kort bezoek van Castiella aan Downing Street door premier Macmillan zijn herhaald. Volgens Spaanse kringen zal het antwoord op deze uitnodiging ongetwijfeld positief zijn. Van Brit se zijde wilde men niet zeggen of Selwyn Lloyd voor een bezoek aan Spanje is uitgenodigd. Wat Gibraltar betreft zou niet ge sproken zijn over de status van de rots, die Spanje reeds enige tijd op eist, doch over moeilijkheden die Spaanse arbeiders en toeristen onder vinden bij het overschrijden van de grens. KORTE golf Ongeveer 300.000 mensen kwa men dinsdagmiddag in Rangoon naar buiten om een witte baby-olifant met zijn zwarte moeder die in de oer wouden van Noord-Birma was gevan gen, te verwelkomen. De zeldzame olifant wandelde be geleid door de politie, door de stra ten naar de dierentuin waar hij in een speciaal verblijf niet het op schrift „Paleis van de koning der olifanten" zal worden gehuisvest. Hoog rendement. De heer mr. J. van der Plas, wet houder der gemeentebedrijven, voer de als eerste spreker het woord en wees er op dat de inbedrijfstelling van de installatie als een belangrijke gebeurtenis moet worden aange merkt, niet zo zeer door de omvang van de investering, als wel om de economische voordelen, welke wor den verkregen zoals meer rendement uit het steenkoolgas, besparing in arbeids- en overuren en goedkoper z.g. „watergas". Ook het streven naar grotere bedrijfszekerheid in de produktie verdient daarbij de aan dacht. De reserve-capaciteit van de gasfabriek wordt thans voldoende om een hoge piekbelasting het hoofd te kunnen bieden. Voorts wees spr. op de aanvallen welke de laatste tijd in steeds toe nemende mate op het eigen-gaspro- duktiebedrijf worden gedaan. Er is een streven, aldus de heer Van d< Plas, om afstandsgas, door centra! voorzieningen, aan ons te leveren om zodoende te geraken tot ophef fing van het eigen bedrijf. Deze installatie is er het bewijs van, dat het ons streven is de eigen produktie te handhaven en, door deze produktie in gezonde banen te leiden, ons eigen bedrijf met hand en tand te verdedigen. Er is echter ook een belangrijk voordeel voor de verbruikers. Door de z.g. wobbe-mixer, die is aange schaft, blijft nu het eindgas volauto matisch constant op dezelfde kwali teit, waardoor de gastoestellen dus regelmatiger gaan branden. Boven dien wordt de salorische waarde van het gas met 10% opgevoerd waar door het beter en feller gaat bran den. Dit betekent dus in feite, daar geen verhoging van de gasprijs wordt toegepast, een prijsverlaging met 10%. Goed voorbeeld. Echter zullen als gevolg hiervan ook de inkomsten van het bedrijf met 10% dalen. Men hoopt echter dat deze vermindering zal worden opgevangen door een verhoogd ge bruik voor verwarmingsdoeleinden, waardoor het gas thans bijzonder geschikt is geworden. In deze tijd van voortdurende inflatie en ver mindering van de koopkracht heeft Wilt U iets weten? Vraag: Roude van Noordwijkerhout door Gelderland naar Valkenburg per bromfiets. Antwoord: Noordwijkerhout, Lisse, Aalsmeer-, Uithoorn, Vinkeveen, Hil versum, Soest, Amersfoort, Barne- veld, Ede, Arnhem, Nijmegen, Gen- nip, Afferden, Venlo, Roermond, Echt, Sittard, Geleen, Spanbeek, Val kenburg. Vraag: Route van Sassenheim naar Arnhem: hoeveel km? Antwoord: Sassenheim, Leimuiden, Uithoorn, Vinkeveen, Loenen, Utrecht, Zeist, Ede, Arnhem; afstand 115 km. Vraag: Is er plm. 30 jaar geleden 'n Dirk v. d. Berg in Leiden geweest, die wereldkampioen worstelen is ge weest? Antwoord: Wij hebben hierover nimmer gehoord. Vraag: Kassierscursus omgeving Alphen a. d. Rijn of Leiden. Antwoord: Na inlichtingen inge- 183434) Den Haag. wonnen te hebben blijkt ons, dat een dergelijke cursus in de omgeving niet gegeven wordt. Vraag: Opleiding coupeuse. Antwoord: Naast de cursus aan de Vakschool Galgewater te Leiden zijn er nog tientallen particuliere adres sen, waarvan wij echter de adressen niet kunnen verstrekken. Vraag S. te L. inzake recht op ge deelte van prijs, by aankoop loten voor eigen geld. Artlwoord: U hebt indertijd het geld weer teruggehad, waaronder ook de bijdrage van bedoeld gezins lid. Indien u daarvoor een nieuw lot koopt, doet u dat mede met het geld van dat gezinslid. Hij heeft dus recht op een evenredig deel van de ev. prijs, tenzij u hem tevoren zijn oorspronkelijke bijdrage teruggeeft. Vraag: Het adres van de Australi sche Ambassade. Antwoord: Lange Voorhout 18 (tel. 070—117606) Den Haag. Voor emigratie naar Australië: Migration Office, Javastraat 1, (tel. 070 Katwijk een goed voorbeeld willen geven en is tot een maatregel over gegaan, die in feite neerkomt op een prijsverlaging. En voor de gemeente èn voor de burgerij is de ingebruik stelling van deze installatie daarom een belangrijke zaak. Het is symbo lisch voor het streven van het ge meentebestuur om een gezond pro- duktiebedrijf te handhaven in het waarachtig belang van de bevolking van Katwijk. Na een dankwoord aan de directeur, opzichters en personeel van de gemeentebedrijven en aan de fa. Petrogas voor de voortvarend heid waarmede de werkzaamheden tot uitvoering werden gebracht, ver zocht spr. de burgemeester de in stallatie in gebruik te willen stellen. En betere waar. Burgemeester H. Duiker zeide met veel genoegen aan de uitnodiging van de wethouder, om de installatie officieel in gebruik te willen stellen, gevolg te hebben gegeven. Hij achtte deze handeling belangrijk omdat het hierdoor het bedrijf mogelijk wordt gemaakt, beter gas te leveren, zon der dat dit aanleiding geeft tot een tariefsverhoging. De bekende slag zin van een levensmiddelenbedrijf ,.en betere waar, en 10%" wordt hier door letterlijk van toepassing op een overheidsbedrijf. Men oefent immers zo vaak critiek op de overheid dat zij niet goedkoop zou kunnen werken De huisvrouwen in Katwijk zullen echter het tegendeel van deze be wering op haar gasrekening kunnen merken. Spr. herinnerde er aan hoe het bedrijf kort geleden zijn 60-jarig bestaan herdacht. Het oude bedrijf heeft thans bewezen nog springle vend en gezond te zijn en is door de thans toegediende injectie als her boren. Ook noemde spr. het een ge lukkig moment voor de directeur der bedrijven dat deze verbetering kon worden bereikt in het jaar waarin hij zijn 25-jari& ambtsjubileum vierde. Met een gelukwens aan de directeur en zijn personeel en het uitspreken van de wens dat zij veel genoegen aan deze verbetering zou den mogen beleven, stelde de bur gemeester de nieuwe apparatuur in gebruik door het opendraaien van een toevoerkraan welke de instal latie met het net verbindt. Twaalf gashouders. Tenslotte sprak nog de directeur van de gemeentebedrijven, de heer J. A. Blom, die de burgemeester dank bracht voor zijn bereidwilligheid om de ingebruinkstelling te verrichten. Ook deze spreker wees op het be lang van de nieuwe installatie om vervolgens de aanwezigen een tech nische uiteenzetting te geven inzake de werking van de apparatuur. On- In de diergaarde Blijdorp is een giraffe geboren, en omdat dit heuglijke feit op 31 augustus plaatsvond, heeft de baby de naam Wilhelmina gekregen. Wilhelmina is 1.70 meter lang. De moeder verblijft sedert 1956 in Blijdorp. Giraffen worden slechts zelden in gevangenschap geboren. Scheepsberichten AAGTEKERK 2 s«pt. te Las Palmas; ALMKERK 1 sept, van Mombasa naar Dar es Salaam; BORNEO 2 sept, te Su- rabaja; CISTULA (t) 1 sept, van Tand je,, Jung Priok naar Balik Papan; CON- der meer bleek hieruit dat de tank qOKUST 1 sept. van Calabar Een krachtige aardschok werd dinsdag door de seismograaf van de universiteit van Bazel geregistreerd, waarvan het epicentrum in het Alba nees-Griekse grensgebied zou liggen. Ook het observatorium te Prato in Italië heeft een schok waargenomen. In de wandelgangen van het astronautische congres te Londen zegt men, dat er tussen 7 en 14 augustus behalve»de bekende aardsatellieten een onbekende satelliet zou zijn waargenomen. Over de herkomst tast men in het duister. De Israëlische koopvaardij zal de komende drie jaar een 1500 zeelie den meer nodig hebben van wie ve len in het buitenland aangeworven zullen worden. Er is vooral een te kort aan officieren. Nabij de zuidkust van Groenland zal de komende winter op de zeerou tes een Ljspartrouilledienst worden gevlogen. Twee amfibievliegtuigen die op een vroegere Amerikaanse ba sis op Groenland gestationeerd zul len worden, zullen melding maken van ijsformaties, die in de richting van de Noordatlantische scheepsrou- tes drijven. Twee Italiaanse arbeiders zijn dinsdag om het leven gekomen, door dat een plankier boven een bouwput, waar beton werd gestort inzakte en de mannen in de betonmassa verdwe nen. De politie van Montreal stelt een onderzoek in naar een diefstal van 75.000 doses van het Salk-vaccin tegen kinderverlamming uit het in stituut voor mocrobiologie. De bewa ker van het instituut werd door de drie dieven in een kooi met 500 rhe- sus-aapjes opgesloten. bij een inhoud van 55 kubieke meter bij een vulling van 70% 38 kubieke meter propaan kan bevatten. De ca lorische waarde hiervan is gelijk aan 55.000 kubieke meter z.g. stadgas, hetgeen wil zeggen de inhoud van twaalf normale gashouders. Hierdoor is het mogelijk de hoogst denkbare piekbelasting royaal op te vangen. In het toestellengebouw werden ver volgens nog de z.g. Wobbe-index- meter en een elektrisch gestuurde commandometer getoond, die vol komen automatisch de hoeveelheid propaan zodanig doseert dat de waarde van het eindprodukt constant 4400 calorieën bedraagt. Na afloop werd in het kantoor van de bedrijven nog een korte receptie gehouden. koradi; CORILLA (t) 2 sept. te Plad- ju; HATHOR 1 sept. te Sfax; HOUT MAN 2 sept. van Sydney naar Singa pore; MAETSUYCKER 1 sept. van Fre- mantle naar Singapore; ORANJEFON TEIN 2 sept. te Kaapstad; ORANJE NASSAU 1 sept. van Horta naar Bar bados; SENEGALKUST 1 sept. van Antwerpen naar Hamburg; SIBIGO I sept. van Kushing naar Singapore; SI- GLI 2 sept. te Sorong; STAD SCHIE DAM 1 sept. van Gent naar Narvik; STRAAT SINGAPORE 1 sept. van Mau ritius naar Port Elisabeth; STRAAT VAN DIEMEN 1 sept. van Singapore naar Manilla; TABINTA 1 sept. van Be- lawan naar Tandjung Priok; WONO- RATO 1 sept. van Manilla naar San Francisco; ALMDIJK 1 sept. te Ant werpen; HERSILIA 1 sept. van Puerto Ordaz naar Emden; LAAGKERK 31 aug. van Keeling naar Hongkong; LIS- SEKERK passeert 1 sept. Cherbourg Bij gouden echipaar Beugelsdijk, Warmond Gisteren herdachten de heer en mevrouw L. J. Beugelsdijkvan Sprongen de dag, waarop zij vóór 50 jaren in het huwelijk traden. De ge zondheid van de bruidegom (een ge boren en getogen Warmonder) is helaas niet zo goed als men graag zou wensen. Reeds 37 jaren is hij in ernstige mate lijdende aan een reumatische aandoening, waardoor hij reeds jaren genoodzaakt is het bed te houden. Dit is de reden waarom aan dit bij zonder gebeuren geen publiciteit ge geven is. Men moet een diepe bewon dering hebben voor de wijze, waarop de bruidegom zijn zware last weet te dragen, want ondanks alles wat hij door deze ziekte heeft te doorstaan, blijft hij opgeruimd van aard. Een groot Godsvertrouwen sterkt hem in het aanvaarden van het grote offer dat van hem wordt gevraagd. Het bruidspaar heeft tien kinderen, die kinderen. Twee dochters zijn in het klooster getreden, terwijl een zoon kapelaan is aan de Schipperskerk te Rotterdam. Met bijzondere machti ging van de Bisschop van Haarlem heeft deze zoon in de huiskamer van het gouden paar een H. Mis van dankbaarheid opgedragen, waarbij alle kinderen tegenwoordig waren. Niettegenstaande aan dit zeldzame gebeuren geen openbaarheid was ge geven, was er toch een zeer grote belangstelling en het bruidspaar ont ving vele geschenken terwijl een schat van bloemen de huiskamer tot een bloementuin maakte. Als bijzon derheid kan nog worden vermeld dat de heer Beugelsdijk al vanaf de op richting van de Leidse Courant a'bon- né is. Hij heeft destijds met het abon neren op een courant gewacht tot „de Leidse Courant" verscheen, zo dat wij kunnen aannemen dat hy een van de oudste abonnè's van onze courant is. Wij wensen het gouden paar nog vele gelukkige jaren, daar bij de hoop uitsprekende dat God hen zal blijven sterken in de last, die zij allen nog in leven zijn, en 30 klein- te dragen hebben. naar Antwerpen; MEERKERK 1 sept. te Antwerpen; MOLENKERK passeert 1 sept. Kaap Espichel naar Marseille; RAKI 1 sept. van Sabang naar Djibouti; STRAAT MADURA 1 sept, van Fre- mantle naar Adelaide; VAN NECK 2 sept. te Opua (New Zealand); VAN WAERWIJCK 2 sept. te Lautoka; WA TERMAN passeert 1 sept. Startpoint naar New York; WONOSARI passeert 1 sept. Kaap Bon naar Alexandrië. AARDIJK 1 sept. v. Colombo n. Djibouti; AEGIS 2 sept. te Curagao; AGAMEMNON 2 sept. te Cura?au; ALTHENA 2 sept. te Santos; AL- PHACCA pass. 2 sept. Recife n. New York; A VERDIJK 1 sept. te New York; BANGGAI 1 sept. v. Aden n. Bombay; BILLITON 2 sept. te Ilo Ilo; BREDA 3 sept. Curasao verw.; CRADLE OF LIBERTY (t) 2 sept. v. Mena al /Jimadi n. Philadelphia; DONGEDLJK 2 sept. te Londen; HE LENA 2 sept. te Bridgetown; JO HANNES FRANS 3 sept. Balbao verw.; KARA (t) 2 sept. te Punta Cardon; KARACHIE 1 sept. v. Le Havre n. Port Said; KARIMATA 2 sept. v. Port Sudan n. Port Said; KENIA (t) 1 sept. v. Aalborg n. Cu racao; KERKEDIJK 2 sept. te Phila delphia; LAARDERKERK 1 sept. v. Bahrein n. R'dam; MINOS 1 sept. te Helsinki; MUTDERKERK pass. 1 sept. Gibraltar n. Port Said; NANU- SA 2 sept. v. Portsaid n. Napels; PRINS DER NEDERLANDEN 1 sept. v. Port of Spain n. Barbados; RID DERKERK 2 sept. te Kaapstad; ROGGEVEEN 1 sept. v. Beira n. Durban; SCHOUTEN 3 sept. Napier verw.; SINABANG 3 sept. Sydney verw.; COLON 2 sept. te Miragoane; STAD ALKMAAR 2 sept. te Lulea; STAD AMSTERDAM 1 sept. v. Las- palmas n. Pepel! STRAAT MAGEL- HAEN 3 sept. te Montevideo verw.; VIVIPARA (t) 2 sept. te Montreal; ZAANLAND pass. 1 sept. Fermando Norariha n. Laspalmas; ABBEDIJK 2 sept. te R'dam; ARIADNE 2 sept. v. R'dam n. A'dam, 2 sept. te A'dam; ASMIDISKE 1 sept. v. A'dam n. Hampton Roads; BENNEKOM 1 sept. te A'dam; CALTEX DELFZIJL (t) 2 sept. te R'dam; EEMDIJK 1 sept. v. R'dam n. Antw., 2 sept. te Antw.EENHOORN 1 sept. te R'da.m; KREEFT 1 sept. te R'dam; LEO- POLDSKERK 1 sept. v. R'dam n. Londen, 2 sept. te Londen; MEDON 1 sept v. Antw. n. A'dam; 2 sept. te A'dam; PYGMALION 1 sept. v. Rot terdam n. Tripoli; SC HIE 2 sept. v R'dam n. Hamburg; STENTOR 2 sept. te R'dam; ZUIDERKERK 2 ser te R'dam; ZUIDERKRUIS 1 sept. R'dam n. New York.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 5