Rijk-geschakeerd program DE TEXAS-RANGE Televisie mag voor O pret niet noemenswaard drukken beroemde geneesmiddelen in 1 tablet doen wonderen! €liefa riiie 4 Garanties boven de weistandsgrens bepleit Pr emie zieken fondsen omhoog? Koffie goedkoper Onderwereld tegen nozems het dappere leven WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 De Leidse Volksuniversiteit K. en O. heeft een lustrum-programma voor het aanstaand seizoen opgesteld, want zij bestaat 15 jaar. Om even een greep te doen, voor wij tot onthulling over gaan: het Concertgebouworkest komt en de Koninklijke Vlaamse Schouwburg, maar ook Tom Manders in zijn alias van Dorus. Op dit program ligt dus weer het stempel van Elck wat wils", en dat deze tactiek de Volksuniversiteit geen windeieren legt, blijkt wel uit de gunstige resultaten van het vorig seizoen. In Hilversum is een Volksuniversiteit op de fles gegaan en dit was voor sommige lieden aanleiding te voorspellen, dat de dagen van alle volks universiteiten in Nederland geteld waren. Het publiek heeft te veel afleiding in de televisie", veronderstelt men. En er zijn reeds stemmen opgegaan om de subsidies aan de Volksuniversiteiten maar niet te ver lengen of drastisch te bekrimpen. Verhoogde activiteit op bijna alle fronten In Leiden betoogt men met grote stelligheid, dat de Volksuniversiteit een prachtige toekomst heeft. „Als men maar met zijn tijd meegaat'" zegt directeur A. J. v. d. Pompe. En ook de voorziter de heer de Wilde betoogt dit aan de hand van de ge tallen. Eigen gebouw. Inderdaad kan K en O met recht haar naam van Universiteit dragen. Want zij groeit uit tot een bijenkorf van activiteit; een onderneming die velen aan het werk zet en die eens te meer de grote behoefte doet ge voelen aan een eigen gebouw. Het zou een verblijf moeten zijn ter grote van een flinke school, met klas sen voor de cursussen, een filmzaal aula en ruimte voor de administratie. Een modern gebouw, waarvan ove rigens de tekeningen reeds klaar liggen, maar waarvoor bij het ge meentebestuur nog niet veel belang stelling bestaat. Want Leiden zou het gebouw moeten betalen; K en O zou zelf voor de inrichting zorg willen dragen en zij stelt zich voor ook de exploitatie te verzorgen. Men zegt: dat is al véél meer dan bijvoorbeeld een schouwburg-bestuur kan doen want op de exploitatie van een Schouwburg zijn altijd grote tekor ten, terwijl K en O zich voorstelt „zichzelf te bedruipen". En dat het gemeentebestuur, dat de beslissing moet nemen, hier te doen heeft met een omvangrijke stroming onder de burgerij moge blijken uit het feit, dat jaarlijks 45.000 mensen een be zoek brengen aan één der K. en O.- activiteiten en bijv. 450 leerlingen de talencursussen bezoeken. Het gebouw moet ongeveer een half miljoen gul den kosten. De subsidie aan K. en O. bedraagt jaarlijks ƒ50.000, maar hiervan, moet, K. en O. 15.000 gulden afstaan aan amateur-verenigingen (het gemeen te-bestuur heeft de taak van de sub sidiëring van voorstellingen aan De Centrale Raad van Beroep heeft uitspraak gedaan in het geschil tussen de heer F. H. v. d. Putten, technisch hoofdambtenaar bij het de partement van Defensie en de mi nister van Oorlog. De raad verklaar de het door de heer v. d. P. ingestelde beroep ongegrond. De heer Van der P. was destijds in verzet gekomen tegen een hem door de minister van Defensie gegeven be risping omdat hij een afschrift van een door hem geschreven brief aan zijn chef, majoor Van West, had doorgezonden aan diens superieur, overste Van der Linden. De majoor !had dit in strijd geacht met do door hem gegeven voorschriften. Bij de behandeling van de zaak in eerste instantie had de verdediger van de heer Van der P., mr. W. van Leeuwen, de opvatting van de be trokken majoór bestralen. Volgens pleiter verbiedt het reglement dienst- voorwaarden rechtstreeks correspon dentie met meerderen niet. Overigens karakteriseerde pleiter 'de heer Van der P. als een nauwgezet ambtenaar, die niemand spaart als het er om gaat verspilling van overheidsgelden te bestrijden. Namens de minister van oorlog trad mr. N. Wiggers op, die o.m. be toogde, dat de heer Van der P. op het ministerie geen persona grata is, die zijn superieuren reeds zeer veel hoofdbrekens heeft gekost. K. en O. overgedragen) en ƒ5.000 voor de schoolvoorstellingen. Dit zijn de cijfers: Totaal aantal leden 1958-1959 (10.344), 1957-1958 (10.296). Totaal aantal bezoekers aan voor stellingen, concerten, cursussen, enz. 1958-1959 (45.606), 1957-1958 (45.358). Totaal aantal „activiteiten", waar bij talencursussen van 22 lessen, werkcursussen van 10 lessen, luistercursussen van 2 4 lessen, als één activiteit zijn gerekend. 1958-1959 (174), 1957-1958 (174). In het genoemde totale aantal be zoekers is begrepen het aantal leer lingen van het V.H. en M.O., het U.L.O. en het Nijverheidsonderwijs en de werkende jongeren, voor wie ook in het afgelopen seizoen speci ale voorstelilngen werden georga niseerd. In samenwerking met de Leidse Jeugd Actie werden niet minder dan 18 jeugdvoorstellingen gegeven, bezocht door 8518 jonge ren. De lezingen, talencursussen, werk cursussen en luistercursussen telden in het afgelopen seizoen 4050 deel nemers; in 1957-1958 waren het er 4270. Dis is dus weliswaar iets min der, maar deze geringe achteruit gang werd veroorzaakt, doordat K. en O. ook minder gelegenheid tot ontwikkeling gaf, met andere woor den iets minder cursussen organi seerde. En dit houdt weer verband met de finantiële risico's, die aan het cur suswerk zijn verbonden. Men ziet, bijna overal is vooruit gang te bespeuren en dat betekent in deze tijd, waarin bijv. bioscoop exploitanten klagen over de terug gang van het bezoek, wel iets. De enkele opsomming van het pro gramma van K. en O. voor het ko mend seizoen beslaat enige tekst pagina's. Wij kunnen er dus slechts in sneltreinvaart langsstormen en hier en daar enige opmerkelijke pun ten markeren. We zien op het toneelprogramma staan (voor de houders van gele en groene kaarten) „Zachtjes met de deuren" een blijspel van Michel Fermaud, dat onder regie van Ko van Dijk gebracht wordt door de Ned. Comedie. In oktober komt het Gezelschap van de Koninklijke Vlaamse Schouw burg met „Het Dagboek van Anne Frank". Men heeft deze geringere bezetting moeten kiezen, omdat de versie van Theater van dit toneel stuk niet op het toneel van de Leidse Schouwburg terecht kan. Ook twee of drie voorstellingen voor de middel bare scholieren. Andere toneelgezel schappen die in Leiden zullen spelen onder auspiciën van K. en O. zijn de Nederlandse- en de Haagse Comedie, „Theater" en het „Rotterdamse To neel". Ook het muziekprogramma is weer uitgebreid dit jaar. Er zijn weer zes abonnementsconcerten in de Meester- serie: 3 maal Residentie Orkest, tweemaal Rott. Philharm. Orkest en éénmaal het Concertgebouw Orkest onder leiding van een gastdirigent. Voorts houdt men nog enige popu laire programma's in petto met een Radio-orkest, het Rotterdams Phil- harmonisch en het Residentie Orkest met bijvoorbeeld de „Rhapsody in Blue". Voorts zijn er weer de kleinkunst- avonden in het programma opgeno men. Men kan verwachten: Lotte Goslar's „For Humans Only"; het „Théatre Comique de Paris", en het „Haags Studenten Cabaret" met „Bij De politie van Rheden is er in ge slaagd, de auto op te sporen, waar van gebruik is gemaakt bij het ver voer van de brandkast, die uit het kantoor der Gelderse Tramwegen te Dieren (niet te Velp, zoals aanvanke lijk werd' vermeld), is ontvoerd. De auto werd te Amerfoort aangetroffen en is in beslag genomen. De brandkast bevatte ruim ƒ6000, eigendom van de tramwegen, buiten landse papieren voor de kleine per sonenauto's van de GTW, ongeveer 32,van een loterijpot en loten van het kantoorpersoneel en ruim 200,van de personeelsvereniging. Een spoor van de vermoedelijke daders leidt naar één der grote ste den. De diefstal werd 's morgen te vijf uur ontdekt door de eerste dienstdoende chef. De tegelbestra ting rond het kantoor vertoont dui delijk de krassen, veroorzaakt bij het verplaatsen van de vrij zware brandkast. programma's: van 8- goed en uitgebreid lach en onty". De films worden dit seizoen weer in een bioscoop en wel in het gerestaureerde Casinotheater vertoond. Men biedt avondvullende 's: van 8-10.30, met een voorprogramma. In het hoofdstuk Ballet treft men aan: het Nederlands Danstheater en Spaanse Dansen. Voorts kan men verwachten: het Kerstspel van Henri Gheon: „Zwer vers rond de kribbe", de Operette „Victoria en haar huzaar", door het Opera-gezelschap „Forum" uit Enschede, een variété-avond met o.a. Tom Manders, Sonja Oosterman en het Hotcha-trio en het Ned. Mario nettentheater van Bert Brugman met de opera Faust. Ook de cursussen zyn weer rijk geschakeerd dit jaar: vreemde landen en volken, maar ook een reeks in „existentie-philosophie en sociale psychologie", Boeddhisme, medische wetenschap, moderne muziek, mo derne Ned Literatuur, 32 talen cursussen en 15 werkcursussen, hand. vaardigheid, tekenen, schilderen, boetseren, fotograferen, autotechniek (voor autobezitters) en reparaties aan huis. Prof. dr Kors O.P. Commandeur Oranje Nassau Prof. mag. dr. J. B. Kors OJ\ heeft gistermiddag op een besloten bijeen komst met 300 aanwezigen in hotel „Gooiland" en daarna met een open bare receptie afscheid genomen als voorzitter van de KRO, de Neder landse Radio Unie en de Nederland se Televisiestichting. In feite had prof. Kors het voorzitterschap van de KRO reeds enkele maanden gele den neergelegd en in intieme kring van bestuur en naaste medewerkers afscheid genomen. Mr. J. M. L. Th. Cals, minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen, deelde op deze bijeenkomst me de, dat het H.M. de Koningin had be haagd prof. mag. dr. J. B. Kors te be vorderen tot Commandeur in de Or de van Oranje-Nassau. Mr. A. B. Roos jen sprekend na mens het bestuur van de NRU, open de de rij van sprekers. Hij herinnerde aan de chaotische toestanden, die in de radiowereld bestonden kort na de oorlof. In die tijd nam prof. Kors de teugels in handen en het is mede aan hem te danken, dat het herstel van de rechten van de omroepverenigin gen in die jaren tot stand kwam. De 46-jarige K. Tjelsma uit Achlum is tijdens bouwwerkzaamhe den te Franeker in een kelder ge vallen en gedood. Niemand heeft het ongeluk zien gebeuren. De rijkspo litie stelt een onderzoek in. Het slachtoffer was gehuwd en vader van vijf kinderen. Bij pijn, griep ol „Underig gevoel ïorgl een enkel Ublel del U weer mei plezier Uw werk kunl doen I Ziekenfonds-studie van Centrum Staatkundige vorming VERZEKERING VOOR ALLEN Hogere honoraria voor medewerkers Tussen de vertegenwoordigers van de Centrale Organisaties van Zieken fondsen en die van de huisartsen, tandartsen, specialisten, apothekers en vroedvrouwen is overeenstemming bereikt over een tariefsverhoging der medewerkers. Wanneer de minister van Sociale Zaken, na advies van de Ziekenfonds raad, de nieuwe verhoogde tarieven goedkeurt, ziullen per 1 januari 1960 de honoraria der huisartsen met 12% verhoogd worden. De specialisten honoraria zullen 7% stijgen, die van de tandartsen circa 5%, die van de apothekers circa 7%, en die van de vroedvrouwen met 7 per bevalling. De huisartsen en andere medewer kers der ziekenfondsen menen dat deze verhogingen gerechtvaardigd zyn op grond van het feit dat de kos ten zijn gestegen en dat ook hiun een deel van de toegenomen welvaart toekomt. Het is waarschijnlijk dat deze ver hogingen van de tarieven een verho ging van de ziekenfonds-premie met 0,5% met zich zal brengen. De pre mie voor de verplichte ziekteverzeke ring wordt dan 5%. Naar wij uit vakkringen vernemen worden de koffieprijzen als gevolg van de daling op de wereldmarkt met ingang van 2 september verlaagd. Deze verlaging zal over het algemeen bedragen 10, 12 en 14 centen per pak je van 250 gram. De 34-jarige J. 'Weishaupt uit Ter Apel werd gisteren tijdens stuka- kadoorwerkzaamheden in Nieuwe Pekela onwel en viel van een ver hoging. In bewusteloze toestand werd hij naar een ziekenhuis in Gronin gen vervoerd, waar hij in de loop van de dag is overleden. Wanneer bij een verplicht of een vrijwillig ziekteverzekeringsstelsel als toelatingstermijn de welstands- grens wordt aangenomen, zullen voor degenen, wier inkomen boven de weistandsgrens ligt, wettelijk gere gelde garanties moeten bestaan, dat zij sommige niet alleen te dragen risico's voldoende kunnen verzeke ren. Dit is een van de uitspraken van een commissie, die in 1954 werd in gesteld door het Katholiek Centrum voor Staatkundige Vorming en in hoofdzaak belast werd met de be studering van de vraag welk stelsel van ziektekostenverzekering het op de beste wijze mogelijk zou maken dat iedere Nederlander zich van de nodige medische hulp verzekert. Bij de suggesties van de commissie tot verbetering van het bestaande systeem behoort het advies de zie kenfondsen: grotere financiële vrij heid te geven bij een verantwoorde bedrijfs-economische werkwijze. Indien daar geen aanmerkelijke wijziging in de inkomstenpositie door ontstaat, meent de commissie, dat het goed zou zijn de loongrens voor ongehuwden te verlagen tot b.v. 4500 gulden en voor gehuwden tot de loongrens voor ieder kind met 500 gulden verhoogd moeten wor den. Ook nieuwe opzet. Verder heeft de commissie ook een geheel nieuwe opzet voorgesteld, waarbij de suggesties in de eerste plaats over de wettelijke constructie gaan. Dit voorstel houdt in, dat de ziekenfondsraad als premie een uni form percentage van een belastbaar inkomen vaststelt. Ongehuwden betalen de halve premie. Het gezinshoofd betaalt een premie over het gehele belastbare gezinsinkomen (uitgezonderd het in komen van zelfverdienende kinde ren, omdat die zelf verzekerd kun nen zijn). De commissie stelt verder voor, dat zowel het particulier verzekerings wezen als de ziekenfondsen wette lijk geregeld worden en dat iedere ingezetene vrij is zich bij de ene dan wel bij de andere aan te sluiten. De aansluiting bij een ziektenkostenver- zekering (dus de particuliere) worde verplicht, aldus de commissie. De commissie heeft ook een plan voor de combinatie van vaste premie en premie naar draagkracht. Iedere Nederlander betaalt bijvoorbeeld 2 procent van zijn inkomen, via de belasting, voor ziektekosten. De op brengst van deze heffing wordt ver deeld over alle ziektenkostenverze- ringsinstellingen, naar rato van het aantal verzekerden en rekening hou dend met het plaatselijk kosten- cyfer. De ziekenfondsen heffen daar boven een vaste premie per hoofd of per gezin. De commissie meent, dat bij een dergelijk premiestelsel de loon- of inkomstengrens gemist kan geworden. Enkele tientallen bewoners van de Zeedyk en omgeving hebben gister avond een tegenoffensief onderno men tegen de nozems, die avond aan avond de Amsterdamse binnenstad op stelten zetten. Zij stonden op de bruggen, die toegang geven tot don ker A'dam, de nozems op te wach ten. Deze verschenen echter niet. Toen trokken tegen halftien de Zee- dij kJbewoners naar de Dam en joe gen de daar aanwezige belhamels uit een, waarbij harde klappen werden uitgedeeld. De politie had opdracht gekregen niet tussenbeide te komen. Even te voren echter had zij by de oostelijke doorgang van het Centraal Station een 40-tal jongelieden uit elkaar ge slagen. De nozems versperden daar de weg en haalden kattekwaad uit. PTT heft onrendabele draadomroepnetlen op PTT heeft besloten, op grond van daartoe van de minister van Verkeer en Waterstaat verkregen goedkeu ring, de exploitatie van een aantal bijzonder onrendabele draadomroep- netten en -netgedeelten, die niet kan worden voortgezet zonder onmiddel lijk noodzakelijke relatief kostbare investeringen, te staken. De betrok ken abonnïes zullen van de direc teur van het telefoondistrict, waar onder zij ressorteren, nader bericht ontvangen wanneer de exploitatie wordt beëindigd. Hierbij zal, zo enigs zins mogelijk, een opzeggingstermijn van drie maanden tot één jaar in acht worden genomen. Ingeval de opzeggingstermijn min der dan een jaar bedraagt, zal een compensatieregeling worden toege past. In totaal zijn bij deze ophef fingsmaatregel ongeveer 4200 abon nees betrokken. Dit is minder dan één procent van het totaal aantal aange slotenen. O.a. in het telefoondistrict 'sGra- venhage: de netten Langeraar, Lei- muiden, Rijnsaterwoude, Ter Aar en Zoeterwoude en uitlopers van het net Koudekerk. (67) fS (Deksels'Mirtcn/s J Jm fiixif'li'j e/uM] zmr gemi!!\de Derien m (MSiskeirrobeerMifMalfetrm WtarvexteknjrmfMmwettm, \jpjid rwr het Dtk?ithu> door LUCY AGNES HANGCOCK 24) ELFDE HOOFDSTUK De kleine, vrij gedeukte auto van Paul Hendricks reed de oprijlaan van het gastvrije, kleine huis op. Het tweetal bleef even in de wagen zitten om het huis goed op te nemen. Klim rozen groeiden langs het witte lat werk aan weerszijden van de in gang. Het gras was een glad satijnen kleed en de bloemperken fel kleuri ge plekken. Lord Kitchener kwam van de galerij af en waggelae naar de wagen, waar hij zijn neus omhoog stak om het geval te onderzoeken. Alice deinsde met een kleine kreet van schrik achteruit, maar Paul lachte vrolijk en stak één hand naar buiten. De bek van de bulldog rim pelde, indien mogelijk, nog meer en hij stak onbeschaamd een punt van een roze tong uit, voordat hij zich omdraaide en met een grom naar de stoep van de galerij terugslenterde. Hij klom moeizaam de weinige treden op, elke trede met een diepe zucht begroetende. Paul stapte uit en Alice drukte op de claxon. Deborah kwam de huis deur uitgestormd en de treden afge rend om hen te begroeten. „O, dat is heerlijk", riep ze, Alice omarmende, terwijl Paul met een ge lukkige grijns op zijn gezicht stond toe te kijken. „Je woont hier verrukkelijk, Deb", zei hij, vol bewondering naar het huis en de tuin kijkend. „Ik heb altijd in een wit huis met groene blinden wil len wonen. Ik geloof, dat als ik hier zes maanden was, ik niet meer weg zou willen. Harmony blijkt je goed te bekomen, Deb. Je ziet er prachtig uit. De plaats maakt werkelijk een allerliefste indruk". „Het is een snoezig stadje. En ik hou van dit huis. Wacht, totdat je julie kamer en de rest gezien hebt. En wacht, totdat je onze gastvrouw hebt leren kennen, Mrs. Quick", zei Deborah geestdriftig. „Gastvrouw? Ik dacht, dat je het huis gehuurd had, Deb", zei Alice. „Ik dacht, dat je een huishoudster had". „Mrs. Quick woont hier, Alice, ver geet dat niet. Ik ben slechts een gast. Ze is een schat van een vrouw, maar trots als een Spaanse. Kom nou bin nen, doe je bagage weg en doe dan maar alsof je thuis bent". Ze liepen de koele, blinkende hall in en Deborah riep: „Polly, ze zyn aangekomen. Kom ze eens begroeten". De lange, witharige oude dame met een helrode schort voor kwam hartelijk, zij het met een critische blik in de ogen, op hen toe. „Dat is dus het meisje dat schrijft, niet?", zei haar blik, „en dat is haar echtgenoot die zo weinig verdient?" Ze kwam tot de gevolgtreking dat ze er aardig uitzagen en ze was er van overtuigd, dat ze tot het soort behoorden, dat van veel, gezond en lekker eten houdt. De vlugste manier om Polly's hart te veroveren was, met genot en eetlust de heerlijke dingen te ver orberen, die zij klaar maakte. „Debby zal jullie je kamer laten zien, beste kinderen", zei ze harte lijk. „Er is genoeg heet water voor een bad en er zijn schone handdoeken in de badkamer. Als het souper.... ik bedoel het diner klaar is zal ik op de gong slaan en jullie zouden er goed aan doen je dan te haasten, want ik hou er niet van, dat de dam pende schalen op tafel staan en het eten zijn smaak verliest, omdat de mensen treuzelen. Ga maar naar boven". „Begrijp je wat ik bedoel?" vroeg Deborah, toen ze de trap opliepen. „Geloof vooral niet, dat ik meer dan een gast ben, net als jullie. Het kan me volstrekt niets schelen. Polly is een schat, al lijkt het dat ze me onder de duim heeft en zich met mijn aan gelegenheden bemoeit". „Zich met je aangelegenheden be moeit, Deb?", vroeg Alice, terwijl ze naar de logeerkamer gingen. „Wat is er te bemoeien, zelfs als „In de eerste plaats weet hier nie mand, dat ik een verpleegster ben; ik wil niet, dat ze het weten en, o. nou jaze hield met spreken op en wees met een gebaar naar de kamer voor hen. „Is het geen pracht- kamer?" Ze deed de deur wijd open en deed een stap terug. Een drietal ramen keek uit op de oprijlaan, de rozentuin en het goed onderhouden grasveld van de buur man. Uit het grote raam had men een vergezicht over het meer, dat blauw in het zonlicht glansde. De kamer was even groot als die van Deborah, die aan de andere kant van de over loop lag, en behalve dat deze kamer twee bedden bevatte en dat er geen chaise longue in stond, was ze ver der volkomen hetzelfde ingericht. Alice stond in de open deur, haar ogen groot van verrukking. Paul keek over haar schouder en zette de tassen neer, die hij naar boven gedra gen had. „Mijn hemel, Deb", mompelde hy zachtjes. „Het is als iets uit een boek. Wordt er verondersteld, dat we in die bedden zullen slapen?" Deborah lachte. „Wees niet flauw, Paul. Ik verzeker je, dat je beter zult slapen dan ooit. Er ligt hier iets kalmerends in de atmosfeer. Je ver geet hier alles van de onaangename zyde van het leven. Mij bevalt het hier erg. Misschien ga ik nooit meer weg". „Ik in jouw plaats zou het zeker niet doen", verklaarde Alice, die in de kamer ïor.dliep en de platen aan de muur, de toilettafel en de gemak kelijke stoelen inspècteerde. „Dat is nog eens leven, Paul. Laten we net zo'n huis kopen als ik in myn boek geplaatst heb". Paul stond voor het grote raam naar een zeilboot te kijken, die net een kleine haven uitvoer. Zijn gezicht had de uitdrukking van dat van een verrukte, kleine jongen. „Ik vraag me af, of we nog de tyd hebben om voor het eten wat te zwemmenwacht, ik zal het Polly vragen", zei Deborah impulsief. „O, zou dat kunnen?", riep Alice opgetogen. Deborah was binnen een minuut terug en riep voor de deur, „Polly zegt, dat als we nu dadelijk gaan en niet treuzelen, ze met het eten tot twintig over zes kan wach ten. Vooruit dus. Doen jullie je bad pakken aan en laten we gaan. Ik sta binnen vyf minuten met mijn wagen voor". Het was niet meer dan tien minu ten rijden naar het bekendste bad- strand aan deze zyde van het meer en Deborah en haar gasten ontmoet ten enige van Debs vrienden. Ze zwommen in het frisse water, totdat Deb er op stond terug te keren, daar ze anders niet voldoende tyd zouden hebben zich voor het diner te kle den. Polly zou het kwalijk nemen en ze moesten weten, dat dat beslist een ramp zou zijn. „Ik zal van deze plaats gaan hou den, Deb", riep Alice toen ze door de stille straat reden. „Iedereen is zo vriendelijk en de omgeving lijkt op de scène in een film. Ik heb het heer lijk hier, en jij. schat?" Paul keek naar zyn echtgenote van enige weken. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3