Weinig gegadigden vonr de wisselbekers Chroesjtsjefs aanstaande bezoek aan Eisenhower Nieuwe Chinese aanvallen op India's gebied Mgr. Bekkers optimistisch over mogelijk heden voor emigranten in Amerika Nieuwe regelingen voor subsidie DE TEXAS-RANGE DINSDAG 1 SEPTEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Dahliakeuring in Haarlem De bloemenkeuring van maandag de stevige gele dec. Decora. j.L in het Haarlemse Krelagehuis stond ditmaal in het teken van de dahlia, niet slechts door het seizoen doch ook door de strijd om de wissel- prijzen. Het is de gewoonte dat deze strijd gestreden wordt op de jaarlijk se dahlia-tentoonstelling. De organi satoren daarvan hebben echter dit jaar van het houden daarvan moeten afzien en besloten de competitie tus sen de beste dahlia's op de wekelijkse keuring te doen plaats hebben, even als die met betrekking tot de houd baarheid, die gepland is op de vol gende week. De uitslagen van deze week zijn: Wisselbeker voor de beste buiten landse aanwinst: dec. Levengro, fa. D. Bruidegom, Baarn, 18,50 punten, id. voor de beste grootbl. Nederland se aanwinst: sc. Penelope, fa. K. Maarse Dz. Jr., Aalsmeer 17,31 p. id. voo de beste middelgrote aanwinst: dec. Disneyland, zelfde 16,10 p. Pla quette voor de beste kleinbl. aaniw. c. Park Princess, zelfde, 16.49. Wissel beker voor de beste pompon: Amu sing, fa. Ludwig en co., Hillegom, 16.73 p. Voorts werd aan de volgende ver scheidenheden een getuigschrift van verdienste toegekend: dec. H. F., rood; sc. zaailing VTI—VTH; c. zaai ling D.B. (fa. K. Maarse Dz. Jr., Aalsmeer). Dec. Highness. wit (W. de Ruyter, Oegstgeest). Zaailing c. G. 13, oranje; dec. zaailing G. 2; rood; (C. Geerlings, Heemstede). Dec. Swana- von, wit; dec. Udhuu, karmijn; c. Genso, malvarose, s.c. Texier, oranje: Pompon 1455, paars (F. D. Bruide gom, Baarn). Van het overige ingezonden mate riaal noteerden we verder de mooie zalmgkleurige Arab. Queen, de don kerrode Madge, dec. Mrs. Mc. Donald Quill, de bekerhoudster van vorige jaar voor de grootbloemigen, de gele s.c. Colonel, die in 1958 eveneens de beker won, evenals de lila pompon Babydaughter. De licht-violette Kidds Climax, een decoratieve, maakte de kleine maar goede inzen ding van de fa. J. G. Ballego uit Leiden rond. Behalve de drie reeds genoemde bekerwinsters had de fa. K. Maarse Dz. Jr., uit Aalsmeer, nog voor het voetlicht gebracht de s.c. variëteiten Gina Lombaert, zalmrose, de oranje sunnaid en de donkerrode Alcior de paarse c. Loyalty, de kleine bis schopspaarse pompon Wedgwood en De Hillegomse kweker A. N. Kops, was wederom aanwezig met zijn be kende collectie, zoals Holl. Glorie, Climax, Poolijs en Nautilus, met daartussen een nieuwe naam n.l. s.c. Roem van Hillegom in het malverose. Bij W. de Ruyter, Oegstgeest. blon ken weer uit s.c. Benelux, crèmegeel, de oranje c. Television, dec. Apollo in het oranjerood en de fraaie satijn- rose c. Kathleen Ferrier. D. Bruidegom, Baarn. had tussen de reeds meermalen ge-exposeerde soorten, behalve de bekroonde aan winsten een tweetal niewelingen, de pompons Freshness, lilarose met don kerder rand en Daphne, diep purper- rose. Ook N. J. v. Oosten, Den Haag. toonde slechts soorten die wij nu al herhaaldelijk hebben gezien. In de stand van Ludwig en Co., Hillegom, deed de oude s.c. Piquante het nog best. Mooi vonden we ook de koraal rode c. Coral Crown. Een naam die we tot nu toe misten op de keuringen, vonden we thans op de etiketten, t.w. H. I. v. Veelen Jr. Sassenheim. En het was meteen raak ook want de kwaliteit van het ge-exposeerde was prima. We noteer den de pompons Esmaralda, licht rood, en de zeldzame Beauty of Hol land: de c. variëteiten Fiohli, vlees kleurig, Dantino, lichtgeel en de rose Populier Quest (waarvan N. J. v. Oosten, Den Haag, de mooie gekleur de soort inzond), dec. Vivo, rood en Nocturne, paars, alsmede een aantal s.c. variëteiten. De enige gladiool die op de tafels verscheen was de mooie Fireflash, rood met blauwe vlek, van C. S. v. Dobben de Bruin Jr. Noord-wijk. Andijks raad gaai de lucht in Luchiverkenning van uitbreiding Westfriezen zijn doorgaans kalme mensen, die met beide benen op de grond blijven en die eerst alle mo gelijkheden goed overzien, alvorens tot een zaak te besluiten. De leden van de Andijker raad heb ben voor het merendeel deze eigen schappen in zich verenigd. Daar is het een volksvertegenwoordiging voor. Wat betreft de uitbreiding van hun gemeente hadden de raadsleden van Andijk al enige tijd alle mogelijkhe den bekeken. Er waren er niet veel: Andijk is een gemeente, die zich ne gen kilometer langs een dijk uitstrekt en die rijk is aan water. Het was uitermate moeilijk, een overzicht te krijgen over de situatie. Woensdag a.s. zal de raad in zeer bijzondere zitting bijeenkomen en, hoe kalm ze ook zijn, de leden weten nu al dat ze zullen opvliegen. Op initiatief van burgemeester IJ. H. de Zeeuw zullen de dertien heren na melijk met twee kleine vliegtuigjes een „luchtverkenning" uitvoeren bo ven Andijk en speciaal boven de uit breiding, waaraan op het ogenblik wordt gewerkt. De heren gaan per auto naar Schiphol en stappen daar in twee vliegtuigjes van Martin's Air Charter (in het ene gaan tien, in het andere drie passagiers), vliegen een half uur boven Andijk en keren weer terug naar Schiphol. Het spreekt vanzelf, dat de burge meester de steun kreeg van alle le den, toen hij zijn voorstel tot deze verkenningsvlucht aan de raad voor legde. Men zag er wel wat in en wat meer zegt vliegen bleek goed. koper dan men dacht. NIEUWE AMERIKAANSE HULP VOOR LAOS Een Amerikaans vliegtuig heeft maandag het eerste gedeelte van nieuwe Amerikaanse hulp voor Laos naar Vientiane gebraoht. De zending bestond uit 4.320 paar schoenen, be stemd voor soldaten, die in een oer woud moeten vechten. Dinsdag wor den nog meer schoenen verwacht, samen met een hoeveelheid munitie. Het Britse ministerie van lucht vaart heeft maandag meegedeeld, dat men meent de plaats te hebben gevonden waar de straalbommen- werper „Victor 2" onlangs in zee is gestort. Men heeft nl. 14 mijl uit de kust van Pembrokeshire een grote olievlek waargenomen. Het orgaan voor partijtheorie van Het blad meent dat Chroesjtsjef Sowjet-communistische partij, „Kommoenist", heeft maandag in een hoofdartikel naar aanleiding van de komende gesprekken tussen Eisen hower en Chroesjtsjef verklaard, dat in geval van een oorlog tussen an dere landen dan de Ver.Staten en de Sowjet-Unie deze twee kunnen verhinderen dat er een wereldoorlog ontstaat. Men overdrijft bijgevolg niet, aldus het blad, als men zegt dat de wereldvrede van de stand der betrekkingen tussen de Ver. Staten en de Sowjet-Unie afhangt. Uit New Delhi wordt gemeld dat een groot aantal Chinese soldaten van morgen Indisch gebeid is binnengedrongen en dat de Chinese strijdkrachten in het noordoostelijk grensgebied de Indische grens zwaar hebben gebom bardeerd. De Chinese aanval op de noordoostelijke grens zou op verschillende plaatsen zijn ingezet. Maar ook op andere plaatsen in het grensgebied zouden de Chinese troepen op het ogenblik aanvallen doen. De Chinezen, die onder bevel zouden staan van generaal Tsjang-Hoea, zouden voorts op diverse punten tegenover de Indische troepen stellingen hebben betrokken. Het aantal slachtoffers van het Chinese bombardement is nog niet bekend. Chinese troepen trekken Bhoetan binnen Chinese troepen zijn de Himalaya- staat Bhoetan binnengetrokken. De staat Bhoetan, die een oppervlakte heeft van 45.000 vierkante km., iijdig Treinbestuurder ontdekte tij railbreuk Gistermiddag is door de oplettend heid van een machinist op het baan vak Lage Zwaluwe-Dordrecht een treinongeluk voorkomen waarvan de gevolgen niet te overzien zouden zijn geweest. Toen de trein van 13.39 uit Roosendaal de Moerdijkbrug was ge passeerd voelde de bestuurder een schok, welke hem niet beviel. Hij bracht de trein tot stilstand en stelde met enkele conducteurs een onder zoek in. Bij een wissel toonde de rail een breuk. Het treinverkeer, dat over dit spoor werd stilgelegd kon over het andere spoor worden voortgezet, maar de vertraging was aanzienlijk. De internationale treinen werden over Den Bosch en Utrecht naar Amsterdam, Rotterdam en Den Haag geleid. Ambtenaar verduisterde gemeentegelden Door de politie is aangehouden de 38-jarige Haagse, gemeente-ambte naar F. J. van A., die inmiddels heeft bekend, dat hij in de laatste drie maanden als beheerder van een kam peercentrum ongeveer f 1600 aan gemeentegelden heeft verduisterd. Joyrijders vernielen auto De 21-jarige timmerman H. de J. en de 20-jarige militair W. M., die pas een jaar jeugdgevangenisstraf hadden ondergaan wegens joyrijden, waarbij zij een bromfietser hadden doodgereden, hebben uit de garage van een taxibedrijf te Den Helder wederom een auto gestolen. Zij ver dwenen ermee met grote snelheid en kwamen op de Jan Verfailleweg te Den Helder tegen een lantaarnpaal terecht, waardoor de auto grotendeels werd vernield. De beide mannen werden spoedig achterhaald. Na bekentenis is de J. ingesloten; M. werd overgegeven aan de militaire politie. BOERDERIJ AFGEBRAND De kapitale boerderij van de heer A. Timmer in Ouderkerk aan de Amstel is in de nacht van maan dag op dinsdag tot de gror.d toe af gebrand. De vrijwillige brandweer en de brandweer van de B. B., die het blussingswerk me. negen stralen verrichtten, konden niet meer be reiken dan dat de hooiberg en een bijschuur behouden bleven. De bewoners sliepen reeds toen om 24.00 uur maandagavond werd de brand door een voorbijganger ontdekt. De schade bedraagt vermoedelijk omstreeks 5O.UO0. „Opname moeheid in Calilorniê Mgr. W. M. Bekkers,bisschop-coad jutor van Den Bosch, die als gedele geerde van het episcopaat voor de emigratie een bezoek heeft gebracht aan de Ver. Staten en Canada, heeft gistermiddag in Hotel Des Indes in Den Haag over zijn reis verteld voor katholieke en niet-katholieke jour nalisten. Zijn mening is, dat de emigratie mogelijkheden overvloedig zijn en de kans van slagen groot is, wanneer de zij.n Mgr. Bekkers constateerde met name in Californië, waarvoor de grootste belangstelling bij de Indische Nederlanders bestaat, een zekere pp- name-moeheid bij de organisaties. Zijn reis heeft in dit opzicht goede resultaten opgeleverd, al zijn de re sultaten iet- beneden de verwach tingen in Nederland gebleven. Het advies van mgr. Bekkers voor de re patrianten uit Indonesië is dan ook: emigreert in ieder geval naar de Ver. Staten, als het niet Californië kan zijn. Wanner de emigrant een maal in de Ver. Staten is, hangt het van hemzelf af of hij na verloop van tijd toch naar het land zijner keuze kan trekken. Jeugd- en maatschappelijk werk emigrant met de juiste instelling ver- De Amerikaanse wetgeving legt trekt. Een moeilijkheid echter in ver-1 hem niets in de weg. band met de toelating van Indische j Volgens de „Walter Pastore act" Nederlanders, die toegelaten kunnen kunnen met als termijn 30 juni worden op grond van de „Walter 1 1960 ongeveer 3150 gezinshoofden Pastore act" is, dat niet gemakkelijk I of vrijgezellen emigreren, sponsors voor deze groep te vinden De trage afwerking in de Ver. Sta ten, veroorzaakt door bovengenoemde oorzaak brengt Nederland echter in tijdnood. Tot dusver hebben zich on geveer 3000 repatrianten-gezinnen aangemeld. Dit is nog niet voldoende, omdat er steeds rekening moet wor den gehouden mst het onvermijde lijke afval-percentage. Vrees voor dis criminatie wegens iets donkerder huidskleur behoeft absoluut niet te bestaan, aldus mgr. Bekkers. Over de emigratie naar Canada van Nederlanders was mgr. Bekkers zeer optimistisch. Zijn ervaring is, dat de Nederlandse emigrant die van aan pakken weet, steeds slaagt. Hij waarschuwde echter, dat financieel slagen nog geen algeheel slagen be tekent. De integratie biedt soms moeilijkheden Met name noemde mgr. Bekkers gezinnen met grotere kinderen. Deze meende de bisschop emigratie te moeten afraden, omdat de levensstijl der Nederlandse jeugd zeer verschilt van die in Canada. Dit geeft steeds moeilijkheden. Voor deze groep is het beter, dat de ouders thuis blijven en de emigratie overla ten aan de kinderen, wanneer die volwassen zijn. Voor alle andere groepen van emi granten biedt Canada rijke moge lijkheden. Over werkloosheid in Ca nada heeft mgr. Bekkers tijdens zijn intensief contact met Nederlandse emigranten daar met geen woord horen reppen. Met ingang van heden treedt een drietal nieuwe subsidieregelingen in werking, namelijk de „rijksregeling subsidiëring bijzonder gezins- en wijkwerk 1959", de „rijksregeling subsidiëring buurtwerk 1959" en de „rijksregeling subsidiëring bijzonder jeugd- en volksontwikkelingswerk 1959.". De ministeries van Maatschappelijk Werk en van O. K. en W. geven op deze regelingen de volgende toelich ting: De regelingen hebben betrekking op activiteiten welke in de praktijk reeds worden gesubsidieerd op grond van rijksregelingen of al dan niet ge publiceerde richtlijnen. De invloed van de provinciale en de gemeentelijke overheden bij het toekennen van subsidies is in belang rijke mate vergroot. Voor instellin gen, die door beide departementen worden gesubsidieerd brengen de nieuwe gecoördineerde rijksregelin gen een aanmerkelijke administratie ve vereenvoudiging mee. De oude „rijksregeling subsidiëring jeugdwerk 1955", blijft echter van kracht ten aanzien van de subsidiëring van lan delijke organisaties voor de vrije jeugdvorming. In de subsidiepercen tages werd geen verandering ge braoht. De nieuwe subsidieregeling voor de onmaatschappelijkheidsbestrijding on derscheidt twee vormen, t.w. het ge- zinswerk dat noodzakelijk wordt wan neer de verschijnselen, welke als on maatschappelijk worden aangemerkt, geconcentreerd optreden en daarom aanleiding geven tot een veelzijdige aanpak en het bijzonder maatschap pelijk gezinswerk, dat verricht wordt wanneer de bedoelde verschijnselen meer verspreid voorkomen. De lei ding der uitvoeringsorganen dient in het algemeen te zijn toevertrouwd aan een deskundige, die in het bezit is van een diploma van een dagschool voor maatschappelijk werk. Van de uitvoeringsorganen wordt de bereidheid geëist bij te dragen tot overleg en samenwerking met andere instellingen en organisaties van maat schappelijk werk. Zo nodig kan ook aan een gemeente subsidie worden verleend voor gespecialiseerd gezins- en wijkwerk, mits het werk zo spoe dig mogelijk wordt toevertrouwd aan een of meer privaatrechtelijke instel lingen, waarin het kerkelijk en par ticulier initiatief tot ontplooiing kan komen en eigen verantwoordelijkheid van het werk kan dragen. Grenssteen onderwerp van studentengrap De Posterholtse grenssteen, die twee weken geleden in de belang stelling kwam door om te vallen (door toedoen van een Duitse auto bus), heeft nu wederom publiciteit gekregen door in stukken te geraken. Niet heeft een andere autobus ge tracht de paal weer rechtop te rijden, doch een veertigtal Limburgse stu denten heeft het oog op de steen laten vallen. Toch had dit nog niet het breken van» de stenen kolos tot gevolg. Dat gebeurde toen de studenten op klaarlichte dag, onder de neus van de Duitse en de Nederlandse douane, met een tractor, balken en kettin gen probeerden de steen te ontvoe ren. Op het moment, dat de 300 kg. wegende steen opgehesen werd, greep een politieman in, die de bal ken wegduwde. Een aantal studenten schaarde zich prompt causerend rond de dienaar der wet, terwijl anderen van de afleidingsmanoeuvre gebruik maakten om een deel van de gebro ken steen in een pe-soncnauto rap te verwijderen. Dit stuk Posterholtse grenspaal is maandag officieel aan het gemeente lijk museum te Roermond afgeleverd. KATH. WERKGEVERS GAVEN VIER TON VOOR HOGER ONDERWIJS De katholieke werkgevers in ons land hebben dit jaar ruim ƒ415.000 bijeengebracht voor de instandhou ding en uitbreiding van het katholiek hoger onderwijs. Het is de bedoeling, dat de katho lieke werkgevers elk jaar een derge lijk bedrag bijeen zullen brengen. De actie 1958/'59 is het antwoord op de oproep van mgr. dr. B. J. Al- frink, aartsbisschop van Utrecht, tot steun aan het katholieke Hoger On derwijs in al zijn geledingen. Hier voor is de Stichting Centraal Fonds voor Katholiek Hoger Onderwijs in het leven geroepen. wordt begrensd door India, waarmee het verdragsbetrekkingen heeft en Tibet. Op 28 augustus heeft premier Nehroe bekendgemaakt, dat een aan val tegen Bhoetan en Sikkim, ook een Himalaya-staat, als een aanval op India zal worden beschouwd. In dia sloot in 1949 een verdrag met Bhoetan op grond waarvan Bhoetan zich in zijn buitenlandse betrekkin gen door India zal laten leiden. In dia heeft de verplichting op zich ge nomen, zich niet in Bhoetans bin nenlandse zaken te zullen mengen. INDISCHE BEVELHEBBERS TREDEN AF. Uit New Delhi wordt gemeld, dat de stafchef van het Indische leger, generaal Thimajja, besloten heeft zijn ontslag aan te bieden. Twee an dere militaire leiders, luchtmaar- schalk Mukerjee en vice-admiraal Kotari, zouden eveneens spoedig ontslag willen nemen. Een en ander zal het gevolg zijn van „langdurige en duidelijk mislukte pogingen om de politiek buiten de strijdkrachten te houden". Het blad ,.The Statesman" voegt hieraan toe dat een van de laatste twistappels tussen de bevelhebbers en de politieke leiders een vloéd van benoemingen bij de strijdkrachten is geweest, die in strijd waren met de hiertoe gedane aanbevelingen. Lucht- maarschalk Mukerjee is stafchef van de Indische luchtmacht en opperbe velhebber daarvan. Vice-admiraal Kotari is opperbevelhebber van de Indische vlootstrijdkrachten. OOK MINISTER VAN DEFENSIE? De Indische minister van Defen sie, Krisjna Menon, zou voornemens zijn af te treden wegens menings verschillen met premier Nehroe over de politiek tegenover communistisch China. Menon zou zijn besluit hedenoch tend aan premier Nehroe hebben kenbaar gemaakt. De minister zou van mening zijn, dat zyn diplomatieke stappen bij Peking betere resultaten zouden hebben gehad dan de huidige „poli tiek van flinkheid" van Nehroe te genover de Chinezen. INDONESIë EN DE GEBEURTENISSEN IN INDIA De Indonesische minister van bui tenlandse zaken, dr. Soebandrio, heeft op India en communistisch China een beroep gedaan hun huidige ge- schilen op vreedzame wijze op basis van de tien beginselen van de Afri kaans-Aziatische conferentie van Bandung in 1955 te regelen. De mi nister deed dit ten overstaan van journalisten die hem om een reactie vroegen over de gebeurtenissen aan de grens van India. en Eisenhower moeten zoeken naar aanknopingspunten om de weder zijdse betrekkingen te verbeteren. Men mag echter niet verwachten dat elk gesprek automatisch succes op levert. Het blad verwerpt de gedachte dat Amerika en de Sowjet-Unie in het geheel de wereld in twee invloeds sferen zouden kunnen verdelen. HET AMERIKAANSE CONGRES EN CHROESJTSJEF De leiders in de Amerikaanse se naat hebben maandag een voorstel afgewezen, dat het congres aan het eind van deze week zijn werk zou opschorten, gedeeltelijk met de be doeling dat de volksvertegenwoordi ging niet bijeen zal zijn als premier Chroesjtsjef op 15 september in Washington komt. Premier Chroesjtsjef zal op zon dag 27 september zich gedurende een uur via radio en televisie tot het Amerikaanse volk richten. Hij zal dit in het Russisch doen, maar zijn rede zal met enkele zinnen te gelijk worden vertaald. De familie gaat mee. Chroesjtsjefs schoonzoon zal als correspondent van de Izwestia de reis van zijn schoonvader verslaan. De meeste regelingen voor het be zoek van Chroesjtsjef aan de V.S. en dat van Eisenhower aan de Sovjet- Unie worden op basis van weder kerigheid getroffen. Het besluit van mevrouw Chroesjtsjef om met haar echtgenoot mee te gaan betekent waarschijnlijk dat mevrouw Eisen hower op zijn reis naar de Sowjet- Unie zal vergezellen. Aetherklanken (66) WOENSDAG. Televisieprogramma's. VARA: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 17.3017.40 Intern, jeugd- journ. 20.00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20.20 Attentie. 21.05 Film- progr. 21.35 Poëtisch progr. 22.00 Dagsluiting. HILVERSUM I, 402 M. 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA. 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 9.05 Gym. voor de vrouw. 9.15 Gram. (9.35—9.40 Waterst.) VPR.: 10.00 De bezigheidstherapie bij het zieke kind, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Voor het platte land. 12.38 Gram. 13.00 Nieuws en tentoonstellingsagenda. 13.20 Lichte muz. 13.50 In de volken, rep. 14.00 Gram. 14.30 Jazzbum. m. comm. 15.00 v. d. jeugd. 16.15 Ork.c. 17.05 Gram. jeugd. 16.15 Ork.conc. 17.05 Gram. 17.25 Roemeens ork. 17.50 Regerings- uitz.: Rijksdelen overzee. Jeugduit zending. De brievenbus gaat open. Corresp.club o.l.v. Refina Zwart. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Hammondor gel. 18.40 Act. 18.50 Voor de kinde ren. 19.00 Gitaarspel en zang. 19.10 Klankb. VPRO: Voor de jeugd. VA RA: 20.00 Nieuws. 20.05 Metropole- ork. 20.05 Jean Jaurès. Klankb. 21.25 Salzburger Festspiele 1959: Nederl. kamerkoor. 22.05 De weg naar vol wassenheid, caus. 22.20 Lichte muz. 22.40 De oogst is binnen. Klankb. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. 23.35 Idem. 23.5024.00 Soc. nieuws in Espe ranto. HILVERSUM 298 M. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gewijde muz. 7.50 Een woord voor de dag 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.30 Lichte muz. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Gram 9.40 Voor de vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.30 Lichte muz. 12.00 Pianoresital. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Meisjes koor en instr. kwint. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nieuws. 13.15 Met Pit op pad, caus. 13.20 Mil. ork. 14.10 Gram. 15.00 Xamerork. en soliste. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Interscholair jeugd- toernooi. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Oude muz. 18.15 Spectrum van het Christelijke organisatie- en ver- enigingsleven. caus. 18.30 Leger des Heilsmuz. 18.45 Boekbespr. 19 00 Nieuws en weerber. 19.10 Meisjes koor. 19.30 Radiokrant. 19.55 Gram, 20.00 Evangelsatiesamenkomst Unie van Baptisten Gemeenten. 21.00 Gram 21.15 Gitaar en viool. 21.30 Muzikale luisterwedstr. 22.00 Hollands groeit °Pcaus. 22,15 Kamermuz. 22.45 Avondoverdenking, 23.00 Nieuws en SOS-ber. 23.1524.00 Platennieuws. GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA DRAADOMROEP. (Over de 4e lijn). Van 1820 uur. Whispering, They say it's wonder ful, Tango roulette, Ole guapa, Dcn- goza, Que sera sera, Marianne. Per haps, perhaps, perhaps, Bubbling over, Merry polka. Night call, Ava- l°n, Bimbombey, The continental, By the light of the silvery moon, The varsity drag, Strawberry fair. La Paloma, Coquette, Smilin' trough, After yo've gone, Let's bop, Into each life some rain must fall. Raunchy, Someday, Charleston, Littele drum merboy, Stars in my eyes, Whole Lot- ta loving, Sail along silvery moon. Sweetheart, The bunny hop. Stagger Lee, Mad about the boy, Sing sing sing, Chimes blues, Davenport blues, Autumn in New York, Wolve rine blues, Yesterday, Midnight in the air, My Monday date, Heebie Jee- bies. VATIKAANSE RADIO. (25.67 m: 31.10 m; 41.21 m: 196 m) Woensdag 2 september: 22.15 uur: Doodgravers van het Pausdom.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3