Scherp Drie maal jubileum bij de Raad van Arbeid te Leiden 190 jaar „Het Klaverblad'' in Leiden combineert vakmanschap met traditie NiET-BEZORGING GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN DINSDAG 1 SEPTEMBER 1959 DE LETDSE COURANT PAGINA 2 De heren A. G. de Kier, chef de werk verrichtte. Als blijk van waar bureau, C. Dusoswa,, adj. inspecteur dering voor de goede wijze van wer- A, en J. Vollenga, commies A, vier-1 ken bood hij een boekenbon aan. den vanmorgen het feit, dat zij veer- _T1. - De heer E. G. Vheghuis secretaris van de Vereniging van Ambtenaren Organisaties Sociale Verzekeringen (VAOSV) wendde zich tot de heer Vollenga, die enige jaren lid van het hoofdbestuur is geweest van de Bond van Ambtenaren in de Raad van Ar beid, en ook vele jaren bestuurslid was en thans voorzitter is van de Leidse afdeling van de VAOSV. Ook de heer Dusoswa is vele jaren lid van deze bond en beide heren ontvingen een boekenbon. Tenslotte spraken de heren C. Strijk, namens de AR VA en L. Stolte, namens de gepensioneer den. Ook de dames werden in de hul de betrokken. Zij ontvingen bloemen. De jubilarissen spraken dankwoor den. tig jaar in dienst zijn van de Raad van Arbe'd te Leiden. Zij werden in het gebouw aan de Breestraat ontvangen, vergezeld van hun echtgenoten, en allereerst toe gesproken door de heer Rinkel, die als lid van de feestcommissie een woord van welkom sprak en het woord gaf aan de voorzitter van de Raad, mr D. J. Gorter. Deze herinnerde er aan, dat veer tig-jarige jubilea bij de Raden van Arbeid in Nederland thans schering en inslag zijn, omdat de Raden veer tig jaar geleden werden ingesteld. Onlangs nog heeft men in Leiden het jubileum van twee ambtenaren ge vierd en ook nu weer is men naar aanleiding hiervan samengekomen, in heizelfde gebouw, waarin de jubi larissen veertig jaar geleden ook hun eerste schreden plaatsten. De voor zitter betoogde, waarom een jubi leum toch steeds weer een bijzondere belevenis blijft, die waard is gevierd te worden. Alle drie de jubilarissen hebben begrepen, dat voor hen de taak in het ambtelijk leven lag, en het werk hier is een stuk van hun leven geworden. De band met het verleden, meende spreker, wordt ook gesymboliseerd in de aanwezig heid van gepensioneerde ambtenaren van de Raad. Hij sprak de hoop -uit, dat de resterende jaren vóór het pen sioen de jubilerende ambtenaren met dezelfde toewijding hun werk zullen verrichten. Van de heer de Kier zei hij onder meer, wijzend op diens voortreffelijke loopbaan, dat hij een vakman is, die de sociale verzeke- 40 jaar bij Van Wijk en Heringa Chr. Ve'dhuyzen, Lejden In het bedrijf van Van Wijk en Heringa n.v. aan de Vliet te Leiden, werd hedenmorgen een 40-jarig za- kenjubileura herdacht. Het onder werp van dit jubileum was de heer Chris Velthuyzen, baas van de kam- merij, die gevestigd is aan de Vliet. De directeur, de heer J. W. He ringa, die zich als eerste spreker tot de jubilaris richttte ging in gedach ten terug naar de dag, waarop Chris Veldhuyzen. onder de hoede van zijn ringswetten beheerst. Hij bood hem j vader, de eerste stappen zette de gebruikelijke gratificatie aan, het jubileumbord van de Raad en na mens de collega's een album met langspeelplaten: de 9e symphonie van Beethoven. De heer Vollenga noem de spr. een specialist op het terrein van de invaliditeitswet-controle. Hij heeft steeds in plezierige geest met zijn collega-ambtenaren samenge werkt. Hij toonde zich ook een veel zijdige man, plaatste zich in ie ambtenaren-organisatie op de voor grond en was ook de actieve organi sator in de personeelsvereniging van de Raad ARVA, waarvan hij voor zitter is. Van de heer Dusoswa zei hij onder meer, dat deze zeer jong is gekomen, en behoorde tot de drie eersten, die diploma behaalden, dat voor hen de mogelijkheid bood amb tenaar in de buitendienst te worden. Hij herinnerde voorts aan het feit, dat de heer Dusoswa ook enige tijd rond 1929 in Alphen werkzaam was. Op het gebied van toneel-regie heeft hij zijn sporen verdient. Beiden ontvingen het herinnerings bord van de Raad. De heer Dusoswa ontving tevens een gratificatie. De heer Vollenga heeft deze al eerder ontvangen, daar de eigenlijke datum van diens jubileum reeds gepasseerd is. Na de heer J. A. Bronk, die sprak namens de buitendienst en geschen ken overhandigde aan de heer Dusos wa, sprak de heer J. Lamers, chef I. W.. die de heer De Kier typeerde als een „menselijke chef" en voorts een omschrijving gaf van de stipte cons- cientieuse manier van werken van de heer Vollenga, waarna hij ook de heer Dusoswa gelukwenste. Namens de afdeling I.W. en V.O.V. bood hij de heer Vollenga twee historische ro mans aan. Als bes'.iuurslid van de Ned. Chr. Bond van Overheidsperso neel, afdeling Leiden, richtte hij zich vervolgens tot de heer De Kier, die veertig jaar lid van de bond is en ook als contactman zeer veel goed de drempel van het bedrijf. Dat was in de deken-garenspinnerij aan het Levendaal. Sindsdien heeft hij zich ontwikkeld als een man van weinig woorden, rustig, met kennis van za ken en vol zorg en toewijding voor zijn werk. Ook memoreerde spr. het feit, dat de feesteling jarenlang voorzitter is geweest van de Leidse wielrenvereniging „Swift". Tot slot van zijn toespraak overhandigde de heer Heringa de jubilaris een enve loppe met inhoud. De adjunct-directeur van de ga- renfabriek, de heer R. de Jong, schetste in enkele woorden de heer Veldhuyzen als iemand, die hoofd èn handen weet te gebruiken en niet in de eerste plaats het woord. Van betekenis noemde hij, dat de jubi laris een van de eersten was, die de „avondtextiel" volgde. Hij kreeg daarbij een prijs voor zijn prestaties. De heer N. Brouwer, bedrijfslei der van de afdelingen aan het Le vendaal, en de heer A. K. van Leeu wen, voorzitter van de personeels vereniging „De Spil" wensten or hun beurt de jubilaris geluk. Tenslote overhandigde de direc teur, de heer Heringa, de heer Chris Veldhuyzen de penning en het ver erend getuigschrift van de Konink lijke Maatschappij voor Nijverheid en Handel. De jubilaris bracht de rest van de dag in huiselijke kring door. Eerste jaars-dagen te Leiden Op donderdag 3 en vrijdag 4 sep tember worden te Leiden weer de eerstejaarsdagen van de universiteit gehouden. De toekomstige studenten worden te 11 uur v.m. in de Pieters kerk verwacht voor het algemeen gedeelte, waar de heer Ph. M. Boschers, praeses Facultatum een welkom zal uitspreken, waarna de rector magnificus, prof. dr. H. J. Lam, een rede zal uitspreken. Om half een houdt men de facul- teits-lunches, waarbij verschillende gast-sprekers het woord zullen voe ren. Het middagprogramma wordt ver zorgd door de studentenfaculteiten met onder meer een bezoek aan de Universiteitsbibliotheek en inschrij ving in het Album Studiosorum. Na het avondeten met voorlichting over de gezellighei'dsverenigingen wordt om kwart voor acht het „Praesidium Libertatis" gehouden met een ge sprek tussen vier sprekers van ver schillende levensopvatting, die elk him persoonlijke visie zullen geven op de levensbeschouwelijke achter grond van de studie. Deze bijeen komst wordt door de Christen-Stu denten-Raad georganiseerd in op dracht van de confessionele vereni gingen. Zij vindt plaats in de Stads gehoorzaal. Het program van vrijdag 4 sept. omvat onder meer een „Culturele Thee" in de Stadsgehoorzaal, opge luisterd door het Leids Studenten Cabaret en een toneelgroepje Leids Academisch Kunstcentrum; lunch met patroon; bezoek aan de Lakenhal en een inleiding over de opbouw van de studentenorganisa ties, gevolgd door discussies en be antwoording der vragen. Er is logiesgelegenheid voor he renstudenten in de kazerne van de Koninklijke Marine aan het Noord einde. AFSCHEID J. DOOL VAN S.L.F. Gisteren was voor de heer J. Dool, werkzaam bij de Gasfabriek van de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit te Leiden, het moment aangebroken om na ruim 31 jaar het bedrijf met pensioen te verlaten. In de directiekamer bedankte, bij afwezigheid van de directeur, ir. T. Lentelink de heer Dool voor de wij ze, waarop hij zijn werk bij de Fa brieken steeds tot volle tevredenheid had verricht en wenste hem het beste toe voor de komende jaren. De chefs van de scheidende func tionaris lieten eveneens van hun waardering voor het werk van de heer Dool blijken. Namens de personeelsvereniging voerde de voorzitter het woord en bood een cadeau aan, als aandenken aan de tijd bij de fabrieken doorge bracht. In de kantine werden hierna de heer Dool en zijn gezin nog eens in de bloemetjes gezet. Chefs, collega's en de heer A. Lepelaar, namens de vakorganisatie van de heer Dool, de Alg. Bond van Ambtenaren, spraken hem hartelijk toe en boden enige ge schenken aan. Diploma-zwemmen in „De Zijl" Onder grote belangstelling van ouders en bekenden werd zaterdag in de zweminrichting de Zijl gezwom men voor het zwemdiploma. Exrminator was de heer W. v. Kampenhout; de heer Voorlander consul van de kring Gouda, was mede aanwezig. Voor het diploma A slaagden: Nelly Arnoldus, Zoetje Galjaard, Petra Uitenhoeck, Elly de Bree, Betty Aanen, Cobie Brugman, Ria Lange- zaal, Yvonne Broeksema, Cora Stij- ger, Dieny v. d. Reyden, Tilly v. d. Veen, Adri Willemsen, Ineke Buys, M. v. Beyeren Bergen en Henegou wen, Karin v. Steenwijk, Beppie Barendse, Rietje Kromhout, Erie Pennenburg, Yvonne v. Rijzen, Jan neke Griffioen, Janneke Sonsbeek, Anneke Verbiest, Thea Grotenhuis, Mary Wallaart, Betty de Vink, Ans van Diest, Mijke de Ru, Helmi de Ru, G. N. Va vier, Corry Beij. Ania Zwa nenburg, Grrttje v. d. Berg, Cilia Ouwerkerk, Petra Ouwerkerk, Willy Crama, Els v. d. Veer, Joke Klink hamer, Janneke Wittenaar, Riny v. Velzen, Riny Kriek, Anneke Hes, Marja Hes. Hetty Majolee, Conny Piket, Harm Dragt, Coen Helmich, Leendert Koekebakker, Jan Koeke- bakker. Jan Brugman, Jos Ouwer kerk, Coen Koning, André Lepelaar, A. H. Couzijn, C. A. de Ru, Ben Blankenstein, Nico van Griensveen, Kees v. Egmond, Wilhelmus Schrama, Tonny Beij, Wim Dool, Koos Onder water, Sip de Wit, Gerard Weizenbach, Theo Weizen- bach; Luk v. d. Berg; Bud de Ko ning, C. H. Schneiders; Rini Bosman; Joop de Graaf; Leo Hoogeveen; Jan Eradus; Jan Dernee; Gerard de Vos; Hans Rozier; Frans Bronsgeest; Jan Zirkzee; Theo Kriek; Wil v. d. Voort; Hans Mollevanger; Cor Nievaart; Ruud Buys; Jan de Wolf; Hendrik potlood en geest In verband met het feit, dat de kof- kenbaar op de groothandel. In een No. 536. Horizontaal: 1. dubbele vulkaan op de Armenische hoog vlakte, 5. familielid, 6. afkorting van neon, 7. bijl, 9. gravure, 10. hoogste punt, 11. schoen vorm, 13. rivier (spaans), 15. ieder, 17. onbep. voor- naamw., 19. lidwoord (Fr.), 21. voor- naamw. 22. ochtendgewaad. Verticaal: 1. vaartuig, 2. in het jaar onzes Heren (afk. Lat 5. kookvat, 8. stevig, 9. stadje in Engeland in Surrey, bekend door zijn Engels zout, 12. zuivelprodukt, 14. telwoord (Eng.), 16. kan men op schreven. 18. ik (Lat), 20. muzieknoot. Oplossing morgenavond. Gehuwd: J. A. Olivier en A. C. G. Jonk. Overleden: A. Kroon 1 j. dochter. S. de Pree 42 j echtgenote van B. D. rem Robbers. G. J. M. Stierhout 60 j. echt- Verticaal: 1. lok, 2. oort, 3. brou- genote van J. C. Bender. L. J. Mou Oplossing No. 535. Horizontaal: 1. lob, 4. rib, 7. oord, 8 el, 9. Kro. 10. sla, 11 tuit, V wee, 15 Eris, 17. nar, 19. glu, 21. ui, 22. deel, 23. arm, 24. fiebranderij en theehandel „Het Kla verblad" te Leiden, op 1 september de dag herdenkt van haar 190-jarig bestaan, zijn wij voor u een kijkje gaan nemen in deze omvangrijke fa miliezaak. Uit informaties, welke wij van te voren inwonnen, was gebleken, dat deze firma in 1769 gegrondvest werd door Jacobus van der Kreek, een pruikemaker, die op de Hogewoerd 15, deze zaak begon. Zijn dochter Eli sabeth Maria zette de zaak voort en haar nichtje, Maria Elisabeth Jollie, bracht door haar huwelijk met Bar tholomew Antonius Molkenboer de familienaam in de zaak, welke nog steeds te vinden is in het briefhoofd van de firma. Wij vonden de zaak op de Hoge woerd zonder moeite en bewonder den het uithangbord. Een typisch uit hangbord, want het is een teken, dat in de vorm van een geel en bruin ge schilderd kistje met de initialen V.O.C., het patentbezit van de firma verstrekt werd door de Verenigde Oost-Indische Compagnie. De winkel zelf is zoveel mogelijk in dezelfde stijl als de gevel gehou den. Het werd ons al gauw duidelijk dat de winkel meer uit eerbied voor de geschiedenis en als curiosum deel uit maakt van dit grote bedrijf He* accent valt sedert vele jarenonmis- Burgerlijke Stand Geboren: Andries z. v. A. Beeren- fenger en A. Damen. Theodora Ma ria d. v. T. J. I. Welling en C. van Mastrigt. Leonardus z. v. P. Faas en W. T. van den Berg Amerik z. v. A. van Duivenvoorde en A. van der Vlies. Jacob z. v. C. Walen en C. M. Koot. René Wilhelmus Janine z. v. J. M. de Zwaan en A. C. den Blanken Nellie d. van A. Hoek en A. van Dijk. Anneke d. van M. Nolles en L. de Graaf. Ewald Frits Egon z. v. C. F. Schottelndreier en A. M. van Zoe- len. hypermodern geoutilleerde fabriek aan de Korevaai-straat, gonst de ge zonde bedrijvigheid van een veelom vattende, belangrijke productiviteit. Natuurlijk, men kan van mening verschillen over het nut van genot middelen zoals koffie en thee voor een samenleving, maar zonder deze dranken, zou het leven van vandaag niet goed denkbaar meer zijn. Koffie er thee zijn geworden tot een sym bool van gezelligheid en intimiteit rond de huiselijke haard. „Het Klaverblad" is zich deze ach tergronden terdege bewust en zorgt dus, door middel van zorgvuldig sa menstellen der melange selectief in kopen op de wereldmarkt, en niet in de laatste plaats door een op traditie gefundeerde bona fide wijze van za ken doen, voor een tevreden clientèle Vooral de laatste vijf jaren, zo werd ons verteld, hebben de zaken een verbijsterend snelle groei en grote uitbreiding beleefd. Thee- en koffieproevers, de specia listen in deze branche, hebben in de loop der jaren bij het Klaverblad dui zenden partij-monsters koffie en thee geproefd en daarover hun oordeel ge geven. Een der firmanten zelf is zo'n zeldzame deskundige. Zijn enthou siasme verleidt hem wel eens een hoge prijs voor een kleine, buitenge woon zeldzame partij op de wereld markt te bieden. Men zou dit de artistieke zijde van dit vak kunnen noemen, die evenwel van essentieel belang voor de waar dering van het eindproduct blijkt te zijn Indien het mocht voorkomen dat U de krant des avonds niet ontvangt, kunt U tot 19.00 uur (7 uur), 's zaterdags tot 17 uur (5 uur) nummer 20935 bel- len. Wij zullen dan alsnog trach- ten U een krant te doen bezor- Ier, r 5 iel 6. blauw, 10 steiger, 12. rik 10 maanden dochter. T. M. Ber- 13, Genua, 16. slee, 18. air, 20. bee 1 maand zoon. H. G. J. Weckwert 82 j. man. gen. DE ADMINISTRATIE Ruitenbeek; Kees Rijsdam; André Sira; Frans Bekooy. Voor het diploma B: Loes je Otto Anneke Mieremet; Sonja Marsé; An neke Bergman; Ria Bergman; Eefke Kramp; Ria v. d. Reyden; Siska v. Tongeren; Jannie v. Tongeren; Eefke Neuteboom; Marijke Beyer; Rikie Pauiw; Elly Klinkhamer; Greetje Blik; Conny v. Diest; Jose Linderhof; P. C. de Wolf; Enne Brakel; Frits v. d. Mark; Wim Bekooy; Arnoud Dernee; Herman Boer; John v Have; Teums Boer; Joop Blansjaar; Kees Buyt. Het was vandaag een bijzondere dag voor de Leidse Golfbrekers, maar meer nog voor haar twee leden drs. T. A. Pley en Louise H. Zand vliet. Dit Golfbrekerspaar trad van daag in het huwelijk, dat te 11 uur in de St.' Lodewijkskerk door pas toor-deken W. I. M. Haring werd voltrokken. Natuurlijk bestond er vooral van de zijde van de Golfbrekers grote belangstelling voor dit van Tom en Loes, die reeds verschillende jaren een belangrijke plaats in de LGB hebben ingenomen. Een twaalftal meisjes en jongens in het groene trainingscostuum vormden een ere haag bij het binnentreden van het bruidspaar en na de huwelijksplech tigheid kwamen velen hun geluk wensen aanbieden in de pastorie. J. J. van der Wiel en fam., Roodborst- str. 27, Leiderdorp, Resedastr. 11; C. Tromp Meesters en fam., R. Visscher- str. 57, Arnhem, Velperweg 45; G. B. van Albada en fam., Sterrenwacht 3, Amsterdam, Minervalaan 17; M. Heij- koop en fam., Nieuwe Rijn 87, 's Gra- venhage, v. Reesstr. 109; A. H. Zwart fam., Kam. Onnesln 11, Voorschoten Oranjeboomstr. 2; D. Dreef en fam., Hoge Rijndijk 220, Amsterdam, Stadion plein 59 III; A. Hanno en fam., Lust hoflaan 46, Nieuwer-Amstel, Amster- damseweg 285; F- W. de Jonge en fam., Toussaintkade 33, Beverwijk, Waalstr. 137: C. J. Worsteling en fam., W. de Zwijgerln 43, Bussum, Floralialaan 46; W. van Duinen en fam., Hoge Rijndijk 280, Duitsland; E. J. J. van der Linden en fam., H. de Vriesstr. 57, Noordwij- kerhout, Dr. A. Kuyperstr. 14; A. Hoo- gendonk en fam., a/b ligg. Utr. Veer, Rozenburg, Weth. v. Heldenstr. 63; C. P. M. Bouter en fam., v. 't Hoofstr. 28, Voorschoten, van Heuven Goedhartstr. 14; J. Rijkeboer en fam., v. Vollenh. plein 54, Nigeria; K. P. van Dinter en fam., Meerburgerkade 8, Leiderdorp, Julianastr. 11; C. J. M. Witkamp geb. van Mill en fam., Raamsteeg 65, Gilze en Reijen, Polanenhof 12; M. H. J. Goossens, Schelpenkade 32a, Helmond, Pres. Rooseveltln 57; M. Verschelling, Zoeterw. singel 78, Axel, de Ruyterstr. 23; M. E. Schuchhard geb. Kemper, Ho gewoerd 89, Voorschoten, van Heuven Goedhartstr. 26; A. M. P. Mars geb. van der Poel, J. de Wittstr. 2, Voorschoten, Prof. Lorentaln 26; M. Angevare, Me- zenstr. 2, Voorschoten, a/b ligg Leid- seweg 260; M. Schuchhard, Zijlsingel 71, Voorschoten, v. Heuven Goedhart str. 26; J. H. van der Werff, Maresin- gel 74, Sliedrecht, Stationsweg 16; H. J. Kesseboom, Doelengrt 9, Alphen a. d. Rijn, Hooftstr. 205; P. I. G. de Vries, Plantage 16, Bloemendaal, Hoge Duin en Daalseweg 32; J. D. van Unen, Oost- dwarsstr. 4. Amersfoort, Noordewier- weg 100; L. M. J. S. Volders, T. Siegen- beekstr. 24, Arnhem, Trans 27; B. J. Edzes, Kernstr. 11, Hardenberg, Slag haren R 101; J. C. A. M. Havermans, Hoge Rijndijk 85, Rotterdam, West Zee dijk 128c; G. S. A. Veltman, v. d. Bran- delerkade 4, Eindhoven, W. de Zwij- gerstr. 37; P. P. M. Devilee, Dahliastr. la, 's-Gravenhage, Delistr. 31; J. M. E. Wikelmolen, Stadhoudersin 30, Neder landse Antillen; M. C. C. Gouverneur, Kaasmarkt 7. België; D. B. Erades, Langestr. 65, Alphen a. d. Rijn, v. Man- dersloostr. 55; L. Bezemer geb. Hoorn, de Gijselaarstr. 17, Heemskerk, Bizet- str. 23; M. M. A. Winkelman, Lijsterstr. 7, Rotterdam, Noordsingel 160a; J. P. W. van Wieringen, Vrouwenkerkst. 15, Utrecht, Huis te Vlietln 10 I; L. A. J. van Druenen, Kam. Onnesln 24, Oegst- geest, Wilhelminapark 28; J. de Roode, Seringenstr. 33a, 's-Gravenhage, Jan de Baenstr. 11; C. J. Penning, Witte Ro- zenstr: 57, 's-Gravenhage, Medemblik- str. 184, G. C. B. van Dijk, P. Paaltjens- pad 3, Wassenaar, Wittenburgerweg 78; J. Eveleens, Rijnsburgerweg 10, Aals meer, Uiterweg 151; S. M. Vogelaar geb. Melet. Hermanstr. 8, Voorschoten, Leid- seweg 364; G Heins geb. van Rijn. Lust hoflaan 32, Wassenaar, v. Zuylen v. Nijeveltstr. 40; J. F. Fielmieg, W. de Zwijgerln 79, Den Helder, Buitenhaven 5. K. Lensen geb. Bolderink en fam., Bernhardstr. 51; C. M. Knobler en fam., Zoeterwoudsesingel 55; J. Schalk en fani., wachtm. Ie kl. rijkspol., v. Stuyve- santhof 35; L. Woltjer en fam., wetensch ambtenaar, Sterrenwacht 3; J. Boelema, bibliotheek beambte, Boerhaavelaan 7; E. A, S. Pronk, Pieterskerkhof 22: J. J. F. M. Weijters, ass. i. d. huishouding, Rijnsburgerweg 10; H. A. van Notten geb. van Roijen, v. Swietenstr. 11; W. E. J. J. Castelijn, autobus-chauffeur, Lop- senstr. 22; J. M. I. Nypels, militair, Noordeinde 2a; R, S. van Kutjk, militair, Noordeinde 2a; L. Wayers, Korte Lange str. la; H. E. Cohen, Rijnsburgerweg 10; B. M. Selie, 1.1, verpleegster, Rijnsbur gerweg 10; J. Boon, 1.1. verpleegster. Rijnsburgerweg 10; C. van Maasdam, 1.1. verpleegster, Witte Singel 27; J. J. van Schajik, 1.1. verpleegster, Rijnsbur gerweg 10; C. van Maasdam, 1.1. ver pleegster, Witte Singel 27; J. J. van Schajik, 1.1. verpleegster, Rijnsburger weg 10; H. P. de Goede, bedrijfsleider, Herensingel 27g; H. C. P. van Cleef, Bo termarkt 25; A. M. G. Verster, sociaal werkster, Plantage 16; J. C. Vliegenthart geb. Vermeij, Aloëlaan 41; A. Huisman, lerares, Wasstr. 39; A. J. M. van der Werf, Hooigr. 3; H. F. van Sluis, 1.1. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; G. C. Merritt, zendeling, de Meij v. Streef- kerkstr. 34; J. de Mooij, landarbeider, Leuvenstr. 53; B. I. Oldert, Rijnsburger weg 10; H. Westerlaken, 1.1. verpleeg ster, Rijnsburgerweg 10; G. J. van der Linden geb. Blind, Gasstr. 17; P. Kru- seman, Jan v. Goijenkade 15; C. Tjeer- tes, kantoorbediende, Korevaarstr. 33a; J. M. Thijsseling, banketbakker, Kastan jekade 4; M. J. A. Pol, 1.1. verpleegster, Wtite Singel 27; M. E. van den Oord, verkoopster, Groenhovenstr. 4; IJ. Nau- ta, 1.1. gezinsverzorgster, Rijnsburgerweg A. van Loenen, lereres, Cobetstr. 56; B. Vis, 1.1. gezinsverzorgster, Rijns burgerweg 86; B. van Weeghel, gezins hulp, Rijnsburgerweg 86; G. Riemens, gezinsverzorgster, Rijnsburgeweg 86; W. J. Methorst, gezinsverzorgster, Rijns burgerweg 86; A. L. Oorthuijs, onder wijzeres, Roodborststr. 34; N. J. Arent- sen, militair, Tomatenstr. 17; G. van Eek, militair, Waartgracht 91. Leidse agenda APOTHEKERSDIENSTEN.. Geopend apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. DINSDAG 1 SEPTEMBER. Circus Mexico. Schuttersveld 3.30 en 8 uur nam. Ned. Kath. Sportbond. Ledenver gadering Kleine Burcht, 8 uur nam. Petits Chanteurs de la Cóte d'Azur, uitvoering St. Petruskerk, 8 uur nam. BIOSCOPEN De films in de week van 28 aug. 4 sept. zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Artisten en modellen", 18 jaar. Lido: „Het rijkste meisje ter we reld", alle leeftijden. Luxor: „King Creole", volwasse nen. Trianon: „De levensroman van Jo seph Schmidt", alle leef tijden. Rex: „Song of Sheherezade", alle leeftijden. (Dondprd. „To heil and back", 14 jaar). TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: „Kijk-race" voor kinderen (plm 12 jaar) 10-12 uur voorm (t.e.m. 31 augustus). Lakenhal: Tentoonstelling Het Ne derlandse portret sinds 1880 Werkd 10 uur voorm —5 uur nam.; zond 1-5 uur nam (tot 31 aug Museum voor Volkenkunde: Ex positie Zuidzee, (Dagelijks van 10 tot 5 uur; 's zondags van 1-5 uur) t.e.m. 5 oktober. Vroom en Dreesmann: Tentoon stelling „Het Rijksdeel Suriname' (t.e m 29 aug.) Rijksmuseum Geologie en Minera logie v d Werfpark 1: Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4. Zon en feestdagen 2-4 uur. ZOETERWOUDE SJZ Na 5 weken van vakantie van de leidsters, de meisjes en de dames van de gymnastiekvereniging gaan zij morgen weer beginnen. De tijden zijn veranderd en zijn nu als volgt vastgesteld: groep la zoals ge woonlijk van 5 tot 6 uur, maar de andere groepen beginnen om 7, 8 en 9 uur. Het bestuur verwacht alle meisjes en dames, weer en dan op deze vast gestelde tijden. VERONICA Zoudt u met nadruk in het sleutel gat willen vermelden, zo schrijft ons de secretaresse, dat de bijeenkomst van Sancta Veronica als vanouds, weer op de eerste donderdag van de maand gehouden wordt en niet de eerste woensdag, zoals in het afge lopen jaar. Nieuw materiaal ligt ge reed, en wij vragen aan het begin van een nieuw werkjaar ook nieuwe dames, die nog niet eerder voor ons gewerkt hebben, eens iets te breien of te naaien. Wij willen a.s. winter graag aan alle aanvragen voldoen, maar dat kunnen wij niet zonder de medewerking van een staf van da mes, die iedere maand eens iets breien of naaien. De bijeenkomst is a.s. donderdag van 2.30 tot 4.30 in de de Vrolijke Arcke, Pieterskerkkoorsteeg 15, bo- ven-achter. Alles wat intussen is ge reed gekomen, wordt gaarne door de dames bestuursleden in ontvangst genomen. Op het vrije concours, dat wuudg j.l. van het festival van „Advendo" te Assendelft, behaalde de drumband van de R.K. Leidse Harmoniekapel met 99H punt een eerste prijs in de eerste afdeling. Een mooi succes, aangezien er van de negen drum bands slechts twee een eerste prijs behaalden. LEIDERDORP DIPLOMA ZWEMMEN Opnieuw heeft een groot aantal zwemmers en zwemsters gebruik ge maakt van de gelegenheid om het zwemdiploma te halen. In het Lei- derdorpse bad werden onder leiding van de heren Lans en Van der Hey- den de proeven afgelegd. De geslaagden voor diploma A zijn: Clasina de Vries, Ingeborg Maas- sen, Marijke Jansen. Wilma de Lan ge. Marja Meijer, Mirjam Maarssen, Anneke Bloemendaal, Anacke Ent, Mare du Prie, Anneke van Eek Kees van de Graaf, Hans J. M. Post, Hen- drika van Reijn, Jan Theunissen, Paula M. Otto, Ineke Schakenbos, Garrij Pieterse, Therese Schamper, Hans Epskamp, Ineke M. Werneke, Helga A. Noordanus, Robbie v. d. Pluijm, Lenie Waals, Leo Wassen- burg, Rien v. d. Nat, Anneke Koore- nan, Judith v. d. Berg, Tineke A. Carriëre, Wieseke Saris, Ellen S C. W. Oostdam, Bernard G. M. Pompe, Joke de Vrind, Sophie Rijnsburger, Mieneke Overduin, Giel Hoogeboom, Shelly Griffioen, Boudewijn v. Mee- teren, Gudi H. Saris, Anneke Ver- wey, Felix Luit wieier, Wim Zuider vaart, Herman. Nievaart, Anneke C. J. Pompe, Wim de Vrind, Marion Kooreman, Ada Rodenburg, Marian ne Boot, Eddy Oeohies, Hennie C. Meijer, Loes van Baarlen, Jan Hein Griffioen, Gerrie van Zwieten, Jaap O vereinder, Sjaak Hoogeboom, Piet Kuikhoven, Jan M. de Koning, Sjerp G. P. de Vries, Han Saris, Jo£ D. M. Develing, Hannij Zijlstra, Piet de Vo gel, Wim Vromans, M. Roman, A. de Graaf-Bouman, B. HeijdemannVed- der, J. A. WaalsBandell, W. C. du Prie-Bavelaar, J. Niei aart-Blok, M. de VogelBervoets, G. Ouwerkerk Nievaart, T. v. Galen, M. A. Kleiss Blom. Diploma B: Marianne M. Vermeu len, Jef Gardeniers, A. Roman, Lida Sassen, Johnny de Krijger, C. Baars Wielinga, W. C. du PrieBavelaar, J. NievaartBlok, H. Heijkoopvan Pageé, G. Ouwerkerk—Nievaart, P. van BastenHessing. Geboren: Wilhelmus Petrus Jo seph zn van W. P. J. Helvei$teijn en H. A. J. Kuijken; Martinus Jacobus zn van B. A. Hogervorst en Tr. Ras ser; Anna Maria Petronella dr van J. Lageweg en J. W. Scholten; An dries Cornells zn van G. Mot-ee en J. Rijnsburger; Irene Theresiq dr van A. Smit en M. C. Fels; Jan Hendrik zn van L. van Leeuwen enIJ. Hooi veld; Jacobus zn van J. de Kok en N. S. Eijgenraam; Johannes Pieter zn van A. van Poelgeest en D. van der Zwan. Gehuwd: P. Schalkers en M. J. A. Does. Marktberichten LEIDEN. 1 sept. vette varkens. Aanvoer 198 vette varkens; notering per kg. lev. gew.: zware varkens 180 1.85, lichte varkens 1.85—1.90, sla gersvarkens J.91—1.94, zeugen 1.58 1.65. Handel vrij goed. ROTTERDAM, 1 sept., Vee To taal 3542 vette koeien; week to taal 5465. Vette koeien en ossen 350; ge- bruiksvee 1T12; vette kalveren 463; graskalveren 500; nuchtere kalveren 228; varkens 10; lopers 14; biggen 26; paarden 84; veulens 52; schapen of lammeren 672; bokken- geiten 31. Prijzen: vette koeien 305325, 285 300, 275285; vette kalveren 300 345, 280—300, 240—260; graskalv. 425, 375, 275; nucht kalv. 90, 75, 65; biggen 65, 55, 45; lopers 100, 85, 75; slachtpaarden 245, 210, 190; veulens 425, 300, 250; schapen 75, 70, 50; lam meren 70, 60, 50; kalfkueien 1200, 1000, 875; melkkoeien 1200, 1000, 875; vare koeien 890, 800, 675; vaarzen 900, 800, 650; pinken 580, 500, 400. Overzicht: vette koeien: aanvoer iets ruimer, handel kalm, prijzen als gisteren; vette kalv.: aar voer iets korter, handel vlug, goed prijshou dend; graskalv: aanvoer groter, han del stug, prijzen van vorige week met moeite te handhaven; nuchtere kalv.: aanvoer iets ruimer, handel willig, prijzen onveranderd; biggen: aanvoer kleiner, handel redelijk, prijshoudend; lopers: aanvoer klei ner, handel redelijk, prijshoudend; slachtpaarden: aanvoer tamelijk, handel stroef, vooral niet hoger in prijs; veulens: aanvoer als vorige week; handel levendig, prijzen sta biel; schapen en lammeren: aanvoer iets minder, handel lui, even lager in 'prijs; kalf- en melkkoeien: aan voer iets kleiner, handel kalm, BODEGRAVEN. 1 sept Kaas. Aangevoerd 129 partijen. Eerste soort 2.16—2.23, tweede soort 2.052.15, extra 2.35, handel traag.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2