m Veertien mensen dakloos door boerderijbranden Scherp Chroesjtjsef over betrekkingen met West-Duitsland Twee ontsnapten weer achter slot Tevreden aandeelhouders op jubileum- jaarvergadering van Leidse wolspinnerij De raad van Voorschoten sprak langdurig over Adegeest en Vlietwijk MAANDAG 31 AUGUSTUS 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 In het Maas cn Waalse dorpje Leeuwen-Beneden heeft zondagmid- dag te circa twee uur een hevige brand gewoed, waardoor drie boer derijen geheel en één gedeeltelijk tijn uitgebrand De brandweren van Wa- incl, Leeuwen Druten en Tiel heb ben met kracht de strijd tegen de vlammen aangebonden. De brand ontstond in de boerderij van de familie Kerkhof in het zoge naamde „Straatje". Omdat deze wo ning met riet was gedekt grepen de vlammen snel om zich heen Door de vrij felle noordoostelijke wind sloeg de brand over naar de boerderii van de familie Arts, waarvan het gehele achterhuis in vlammen opging. De rest van de boerderij kon men behou den. De brandweer stond hier voor een praktisch hopeloze taak, want het in brand geraakte stro vormde ook een groot gevaar voor het koelhuis en de woning van de heer Van Gelder. Door nathouden kon men hier er {er voorkomen. Minder gelukkig wareh de twee families van Wamel. Zeer onver wacht geraakten ook deze woningen, die aan de overkant van de weg ston den in lichterlaaie. Het vuur was toen zeer moeiliik te stuiten, want nu liepen drie oude boerderiien aan «De Peel" gevaar om in vlammen op te gaan. De brandweer uit Tiel heeft dit echter door nathouden kunnen voorkomen. De totale schade wordt geraamd op meer dan honderdduizend gulden. De Premier Chroesjtsjef van de Sow jet-Unie heeft zondag in een rede te Wesjenskaja bij Rostof verklaard, dat hij met „goede bedoelingen" en met het oprechte verlangen om zijn duit in het zakje te doen voor de inter nationale ontspanning en de verster king van de vrede naar de V.S gaat. „Wij zijn vastbesloten om die stap pen te doen, die kunnen bijdragen tot het smelten van het ijs in de koude oorlog", aldus Chroesjtsjef volgens Tass, en wij koesteren graag de hoop dat de Amerikaanse regering door dezelfde overwegingen beïnvloed zal worden". Chroesjtsjef zei, dat het voor ieder een met gezond verstand duidelijk is dat niet alleen het Russische en het Amerikaanse volk zullen profiteren van een verbetering in de betrekkin gen tussen de V.S. en de Sowjet-Unie, maar ook alle volkeren van de we reld. Over de huidige internationale toe- Gtand merkte de Russische premier op dat deze te oordelen naar zijn voornaamste kenteken, n.l. de hand having van de vrede „niet al te slecht of liever, zelfs goed is". Over Adenauers antwoord op zijn laatste brief zei Chroesjtsjef dat dit ant woord bij eerste lezing een gunstige indruk nalaat. De toon is gematigder dan die van de voorgaande documen ten van de regering van de bondsre publiek, aldus Chroesjtsjef. Chroesjtsjef zei vooTts dat de Rus sische regering graag zou zien dat de Westduitse regering haar voorstellen over de oplossing van vraagstukken, zoals de ontwapening, de liquidatie van de overblijfselen uit de laatste wereldoorlog en de ontwikkeling van de samenwerking tussen de Sowjet- Unie en West-Duitsland. duidelijk uit eenzet. Deze vraagstukken, aldus de Russische premier, kunnen naar onze mening worden opgelost als de weste lijke mogendheden oprecht een vreed zame regeling van de rijpe internatio nale problemen wensen. potlood en geest 1 2 3 r 5 6 7 8 9 |.o 11 12 i 13 14 I 16 ,6 17 18 19 20 21 22 23 24 No. 535. Horizontaal: 1. deel van het blad tussen twee insnijdingen, 4. deel van het skelet, 7. plaats, plek, 8. oude lengtemaat. 9. radio omroep vereniging (afk.), 10. groente. 11. pijp van een ketel 14. flauw, 15 go din van de tweedracht, 17 zot, 19 vogellijm, 21. look, 22. part, 23. li chaamsdeel. 24 deel van een auto. Vetricaal: 1. afval van vlas, 2 oude Nederl. koperen munt van '4 stuiver 3. mannelijk beroep, 5. niet dicht op een staande, 6. kleur, 10. stellage, 12 Europeaan. 13. stad in Italië. 16 glij- voertuig, 18. schijn, voorkomen, 20. stad in Duitsland. Oplossing morgenavond. verscheidene dakloze families zijn bij buren ondergebracht. Voor de brand was zowel uit Tiel als uit het gehele Maas. en Waalge- bied een enorme publieke belang stelling. De getroffen boerderijen en inboe dels zijn gedeeltelijk verzekerd. Door de brand zijn veertien perso nen dakloos geworden. Met enige woningen gingen ook enige schuren in vlammen op. Naar de oorzaak van de brand stelt de rijkspolitie een onderzoek m In het dorp zelf gaat het gerucht, dat de brand In de woning van Kerkhof zou zijn ontstaan, doordat kinderen met vuur hadden gespeeld. Dat deze brand zo'n grote omvang heeft aangenomen wordt toegeschre ven aan het feit, dat de woningen, die in de as zijn gelegd allen me» riet waren gedekt. Terugreis Oos'enrijkse pleegkinderen Bij de secretaresse van het comité Kinderuitzending en Huisvesting, afdeling Leiden, zijn berichten bin nengekomen van pleegouders van Oostenrijkse kinderen, die verklaar den géén kaart Voor de terugreis van het kind ontvangen te hebben. Deze kaarten zijn aan alle adressen ge stuurd, maar mocht het voorkomen, dat deze kaart niet ontvangen is dan gelieve men zich in verbinding te stellen met mevrouw Van Welie, Breestraat 12, Leiden, tel. 20123. Men deelt ons mede, dat de kinde ren met dit transport naar Oosten rijk mee moeten. Indien zij achter blijven komen de kosten van de reis voor rekening van de pleegouders. De kinderen worden op tijd in de stationshal van Leiden verwacht: donderdag a.s. te 2.15 uur nam. Tijdens het weekend zijn twee van de vier uit Arnhemse gevangenissen ontsnapte gevangenen weer gepakt. Van de vier vluchtelingen is er nu nog een op vrije voeten, daar een derde ontsnapte reeds was achter haald. De 28-jarige A. H. en de 26-jarige G. J. K. zijn nu gegrepen. A. H., die in de nacht van 21 en 22 augustus uit het Arnhemse Huis van Bewaring ontsnapte, is zondagmorgen in een woning aan de Jufferstraat te Arn hem aangehouden. G. J. K., die wist te ontvluchten uit de Arnhemse koepelgevangenis, is zaterdagavond gearresteerd in Heerlen. Hij is op transport gesteld naar Arnhem. PAKISTAANSE OVERVALLEN OP BIRMAANSE DORPEN. In kringen, die nauwe betrekkin gen onderhouden met de Birmaanse regering, is zaterdag meegedeeld, dat ongeveer 200 man Oost-Pakistaanse militairen en grenspolitie op 2i aug. het Birmaanse dorp Taugbro heb ben overvallen en geplunderd. De politiepost zou in brand gestoken zijn. De Birmaanse politiemannen moesten voor de overmacht wijken en vele Birmanen zouden gewond zijn. Reeds eerder waren er berichten, dat Pakistanen graan geroofd had den in Birmaanse grensdorpen. De Birmaanse regering zou bij de regering van Pakistan geprotesteerd hebben, aldus is in genoemde krin gen gezegd. Een vijftigtal arbeiders, werk zaam bij de bouw van smeltovens voor de Portugese nationale staal fabriek te Paio Pires, op 17 km zui delijk van Lissabon, zijn maandag ochtend onder een instortende steen constructie bedolven. Zeven man kwamen om het leven, velen werden ernstig gewond. Vijf mensen zijn gedood en ze ven gewond bij een onweer in het oosten van de Ver. Staten. Een der gedoden was een man, die op Bronx Beach bij New York met zijn drie jarig dochtertje onder een paraplu schuilde voor de regen. Het kind werd licht gewond. De Italiaanse prinses Maria Gg- briella is er in geslaagd bijna een maand lang incognito te blijven als leerlinge van de Salzburgse kunst schilder Oskar Kokoschka. De pers fotografen kwamen er tenslotte ach ter dat het meisje in dirndl-dracht de prinses was en nu staat haar foto in de Oostenrijkse bladen. In de Braziliaanse kustplaats Santos, 320 km. van Rio de Janeiro, heeft zich op een kabelbaan naar een in de bergen gelegen elektrische centrale een ongeluk voorgedaan, dat aan 31 mensen het leven heeft gekost. Het onderzoek naar kisten met vals geld en andere documenten, die de Duitsers aan het einde van de oorlog in het Oostenrijkse meer van Toplitz hadden verborgen, is zater dag geëindigd. In totaal is voor een waarde van zestig miljoen gulden aan valse Britse bankbiljetten ge vonden. In een mijn by Turuel (Oost- Spanje) zijn zaterdag dertien mijn werkers in een lift om het leven ge komen door het ontploffen van drie kisten dynamiet. De mannen ston den op het punt om met de lift, waarin het wagentje met de kisten dynamiet was geplaatst, af te dalen toen de ontploffing zich voordeed Een aantal mijnwerkers, die in de buurt van de lift stonden, werden gewond. Morgen 1 september beginnen weer de zanglessen van het St. Pe trus Sleutelkoor op de gewone tijd. Jongens van de St. Petrusparochie van ongeveer 8 jaar, die lid willen worden van het koor, kunnen zich opgeven bij de directeur de heer H. Rijnbeek, De Sitterlaan 53, of bij de heer W. Goddijn, Witte Singel 102. De bejaarden-sociëteit Harte- brug opent 2 september aanstaande weer haar poorten. Alle oude beken den worden verwacht, maar men hoopt ook veel nieuwe gezichten te zien. De collecte voor de Vereniging Het Zonnehuis voor hulp aar. chroni sche zieken, die vorige week te Lei den gehouden werd, heeft een be drag van 1650 opgeleverd. Inbraak aan de Rijnsburgerweg In een villa aan de Rijnsburgerweg is zondagavond tussen kwart over ne gen en kwart over tien ingebroken. Men heeft de ruit van een keuken deur ingeslagen en zich aldus toegang verschaft. In de keuken moest daarna nog een bovenlioht verwijderd wor den. Op de eerste etage werd een ka mer doorzocht en men ontvreemdde uit een lage van de linnenkast twee halskettinkjes ter waarde van 100 gulden en gouden oorbellen. Uit de achterkamer heeft men uit een bureau een stalen kistje met waardepapieren ontvreemd. De be woners waren op het moment van de inbraak niet thuis. Een 41-jarige vertegenwoordiger uit Den Haag is zaterdagavond door de Leidse politie aangehouden, om dat hij een eend in het Plantsoen met een windpistool had geschoten. Hij wilde de eend meenemen in zijn auto, maar werd daarvan door een agent weerhouden. PERSONEEL VAN „DURISOL" GING EEN DAGJE UIT Zaterdag heeft het personeel van de „Durisol" een gezellige dagtrip gemaakt. Zes bussen vervoerden 280 personen. Nadat om acht uur het vertreksein was gegeven ging het via de Velser-tunnel naar Bergen aan Zee. In hotel „Duinvermaak" werd er koffie gedronken. Daarna ging het via de prachtige Zaanstreek naar Amsterdam waar de boten klaar lagen om een rondvaart te ma ken door havens en grachten. Na 't diner ging men om acht uur naar Carré, waar een Snip- en Snap- voorstelling werd bijgewoond. CHRISTELIJKE NIJVERHEIDSSCHOOL V. MEISJES „BOSHUIZEN" Binnen enkele weken zal in Leiden de derde huishoudschool haar deu ren openen. Op 10 september a.s. des namid dags te 2 uur zal de cursus worden geopend in een besloten bijeenkomst in net Herv. Wijkcentrum „Het Bos huis" aan de Telderskade-hoek Hof- laan. Na afloop hiervan trekken de leer lingen gezamenlijk naar de nieuwe school aan de Toussaintkade. De officiële opening kan eerst over enkele maanden tegemoet worden ge zien, nadat de school geheel is afge bouwd. De heer A. P. Smiis 25 jaar bij N. E. M. Vrijdagmiddag had om 5.45 uur in de geheel versierde recreatiezaal van de HCWNEM de huldiging plaats van de heer A. P. Smits, con structeur-tekenaar. De zaal was be zet met beambten, tekenaars, kan toorpersoneel etc., etc. toen de heer A. P. Smits de zaal werd binnenge leid met zijn echtgenote. Hij werd toegesproken namens het N.E.M. personeel door de heer G. Meinders en namens de H.C.W. door de heer v. d. Linden, die namens het gehele beambte-personeel hem een televi sie aanbood en prachtige bloemen. De heer C. Rietman, voorzitter der personeelsvereniging G.G.V., bood namens de G.G.V. een prachtige ac- tetas aan. Hierna bood de heer Mooten als voorzitter van de jubileumcommis sie een grote fruitmand aan. De hul diging werd vervolgens verplaatst naar de directiekamer, waar de ju bilaris nog eens door de directie werd toegesproken en de gebruike lijke enveloppe ontving. Aandacht schonken de sprekers aan het feit, dat de heer Smits, die invalide is, zijn werk in het bedrijf op voortreffelijke wjjze verricht. Louis Stotijn geen dirigent meer van Toonkunstorkest te Leiden OPGEVOLGD DOOR LOUIS DISPA De heer Louis Stotijn, die gedu rende 2 jaar het Toonkunstorkest te Leiden dirigeerde, ziet zich genood zaakt dit dirigentschap neer te leg gen. Hij ontvangt zoveel verzoeken als gastdirigent op te treden, en is daarbij 1ste fagottist van het Resi dentie-orkest, dat dit al zijn tijd en energie vergt. Onder zijn leiding gaf het orkest in Leiden enige uitvoe ringen, die dank zij zijn bekwame leiding een goed niveau bereikten. Het orkest zal nu gedirigeerd wor den door de heer Louis Dispa, 2de Burgerlijke Stand Geboren: Franciscus zn van J. A. Sjaardema en H. M. Nagtegaal. Cor- nelis Johannes Hendrikus zn van A. van Leeuwen en A. Franse. Liane Eleonore Oda dr van L. J. W. G. de Jong en A. M. de Graaff Margare- tha Gerarda Johanna dr van P. van Ovost en M. E. Brussel. Heieen dr van J. Zwaan en D, van der Bent. Hendrik Jacobus zn van T van der Plas en T. van der Plas. Johanna Clara Maria dr van H. C. van Nie- rop en J. C. Paardekooper. Gerardus Jan zn van J. van Iterson en A H. Petit. Gerardus Martinus Wilhelmus Maria zn van J. W. Hoog^nboom en M. W. Meijer. Lucia Geertruida dr van C. Ligtvoet en G. M Overdijk. Monique Helene dr van J. Parlevliet en D. Plug. Michèl Johannes zn van J. van Ewijk en J. Bakker. Dirk zn van J. Hellenberg' en D. van der Plas. Antoinette Johanna Maria dr van J. Verhoog en J. M. Vink Gijs- bert Carel zn van G. Mojet en A. Wijnand. Hendricus Cornelis Gijs- bertus zn van C. P. van Tol en C. M. Vollering. Willem Leonard zn van W. A. F. van de Kamp en M. E. J. Bots. Jan Peter zn van J. Op den Kamp en P. M. M. Welschen. Ondertrouwd: P J. Edelaar en S. M. Marijt; J. Ko6terbok en A. M de Hooge. C. Geel en M. de Fuijk. J. Holstein en C. Beij. J. H. van Koo peren en G de Mey. A. C. Bouw- mans en H. J. Verhoeven. G. M. Rijsdijk en H. M. J. van der Stok. P. Pijnnaken en C. A. J. M. Feiten. G. J. Abrahams en J. R. Meertens. G. van Tol en J. M. Pielanen. P. Kreek en G. A. E. Weis. C. van Ho ven en T. G. Lanenga P. van Kins en M. G. van der Klauw. Gehuwd: L. A. Q. de Wolf en C. A. Graafland. Overleden: B. Benning 39 jr man. J v. Dijk 70 jr, echtgenote van H. v. d. Bent. T. Post 56 jr man. K. van Loenen 94 jr, wed. van H. van der Velden. J. Monster 18 jr zn. W. L. v. Maan 54 jr man. Dividend van 20 procent In de hedenmorgen gehouden al gemene jaarvergadering der N.V. Leidsche Wolspinnerij ving de voor zitter, de heer E. Bennink Bolt aan met zijn tevredenheid te uiten over het thans verschenen jaarverslag, dat bij het 25-jarig bestaan der N.V. een keurige indruk maakt. Hij sprak woorden van dank voor hetgeen door j de directeur, dat deze grondstof geen de directie, de heer A. A. Verhoef, gedurende de afgelopen 25 jaar in het belang der N.V. is gedaan, want het is een vennootschap van stan ding geworden, dank zij uitstekende leiding en goede koopmanschap. Ook van uit de vergadering werd hulde gebracht aan directie en commissarissen voor hetgeen in deze jaren is tot stand gebracht. Naar aanleiding van de jaarver slagen werden door verschillende aanwezigen vragen gesteld, o.m. over het vorig jaar verworven pakket aandelen in buitenlandse handen, waarop de directeur, de heer A. Ver hoef, mededeelde, dat hieromtrent nog geen beslissing is genomen. De huidige financiële toestand is sterk genoeg om de huidige gang van za ken in handen te houden. Wat de deelname in buitenlandse zaken be treft, zeide de directeur, dat dit voornamelijk van economische aard is. Wat de stand van zaken over de verstreken maanden van het lopen de jaar betreft, deelde de heer Ver hoef mede, dat de cijfers over de afgelopen 4V« maand gunstig zijn. Wat de komende maanden van dit jaar betreft, valt evenwel nog niets te zeggen. Omtrent de mogelijke nieuwe in vesteringen werd medegedeeld, dat de kantoorgebouwen te Leiden nog wel een en ander zullen vergen voor een betere outillage, terwijl tevens een programma voor verdere inves teringen klaar ligt t.a.v. uitbreiding van de industriegarens. De heer Ver hoef hoopte, dat de volgende jaar vergadering- in het eigen kantoorge bouw zal kunnen worden genouden. T.a.v. de mogelijkheid tot nieuwe investering door middel van een uit te schrijven obligatielening, werd medegedeeld, dat dit ten nadele zou zijn van aandeelhouders. Nadat het jaarverslag was goed gekeurd, werd overeenkomstig het dirigent van het Rotterdams Kamer orkest, die zijn opleiding ontving aan het Koninklijk Conservatorium te Gent, daarna violist in het sympho- nie-orkest hiervan was en leider was van tientallen concerten, die een klasiek ensemble voor de radio en beambten. De jubilaris ontving NOG 'N JUBILEUM Zaterdagmorgen vond om half twaalf de huldiging plaats van de hoofdmonteur, de heer J. H. W. Beumer, die 25 jaar in dienst was bij de N.E.M. Hij werd toegesproken door de voorzitter van de jubileumcommis sie, de heer C. Mooten, die namens beambten en collega's een draag baar radiotoestel aanbood. Ook de heer Dickhoff, die de jubilaris nog goed kende uit de tijd, waarin hij bij de Koninklijke Nederlandse Zoutindustrie werkte, voer het woord en gaf 'n geschenk namens de KNZ. De voorzitter van de personeelsver eniging „De Stalen Band" overhan digde een vulpen. Tenslotte sprak de heer Rietman namens tekenkamer gaf. Na zijn aanstelling als 2e diri gent volgde hij nog dirigentscursus sen in Rotterdam en in Wenen on der prof. Swarowsky. Ongetwijfeld heeft het Toonkunst orkest in hem een uitstekend dirigent gevonden. Het ledental van het or kest, dat voorlopig als strijkorkest zal studeren, is evenwel te klein en het is te hopen, dat méér strijkers uit Leiden en omgeving zich onder zijn leiding zullen stellen. Repetities worden gehouden op dinsdagavond 8 uur in de Muziekschool van de Mij. voor Toonkunst aan het Rapen burg. felicitaties en het gebruikelijke couvert op de directiekamer. MARATHON NERTS IN DE VAL. Zondagmorgen ontdekte de heer Joh. v. d. Voorts, wonend aan de Dorpsstraat te Oegstgeest, bij het voeren van zijn kippen, dat één dier was doodgebeten. Hij plaatste een val en vond enige uren later hierin een grote nerts. Hij heeft het beestje zorgvuldig opgesloten en tracht iu de eigenaar te vinden, die deze bontleverancier tegen betaling van de schade kan terugontvangen. Door bijzondere omstandigheden ontvingen wij van onze correspon dent geen verslag van de vergade ring van de gemeenteraad van Voor schoten. Ondanks een zeer uitvoerige toelich ting bij het punt „verkoop gronden plan „Adegeest" werd hierover lang durig gesproken. De debatten gingen in hoofdzaak over de architectuur van nieuwe woningen. De heer Rombouts was er even als de heer De Groot voor de wel standscommissie uit te breiden, ge zien de z.i. mislukte aansluiting van de bungalow Leidseweg 55. De heer Fortanier daarentegen wil de weten, wat er wel terecht zal ko men van woningbouw naar eigen smaak. Hij was er een tegenstander van om in Adegeest alleen huizen te bouwen met platte daken. Daarop wilde de heer Pels weten of er door do betreffende instanties, met betrek king tot de bouw in Adegeest, reke ning gehouden zal worden met de verlangens van de raad. Wethouder Dekker stelde hem gerust. Burgemeester Van der Hoeven gaf daarop een resumé van de huidige toestand. Er worden zekere eisen ge steld aan de hand van de bebou wingsvoorschriften, die de raad-zèlf heeft vastgesteld. Na advies te heb ben ingewonnen, van de welstands commissie nemen B. en W. een be sluit. Een onderzoek door het Econo misch Technologisch Listituut voor Zuid-Holland als basis voor het te voeren beleid was een volgend punt waarover ruim werd gediscussiëerd. Eens in de twee jaar hoopt men de werkelijkheid te vergelijken met de uitslag van het programma voor ontwikkeling. Uitvoerig werd voorts gesproken over het plan tot inschrijven door de gemeente op een obligatielening, uit gegeven door de KIWA n.v. In ver band met de financiële positie van de gemeente achtte de heer De Groot het niet verart./oord, een bedrag van ƒ2500,— hieraan te besteden. Ook de heer Fortanier was erop tegen, maar toen de heer Pels stem ming had gevraagd, werd het voor stel toch aanvaard met de drie stemmen van dt WD-fractie tegen. Het voorstel tot het treffen van verkeersmaatregelen t.a.v. de brug in de Molenlaan werd z.h.st. aange nomen maar bij de behandeling drong de heer Van der Wilde aan ^p maat regelen om de onhygiënische toe stand bij de brug te beëindigen. Ook de maatregelen t.a.v. de ver keersveiligheid op de Wijngaarden laan werden door de raad goedge keurd. Hoewel het niet in de commissie voor openbare werken was geweest, kwam toch het voorstel tot beschik baar stellen van een crediet voor het bouwplan van 72 woningen In de Vlietwijk in behandeling. Verschil lende sprekers meenden, dat het ge bruik van de ruimten, die bedoeld zijn als garages, ten behoeve van de kleine ambachtsbedrijfjes het woon genot in Vlietwijk niet zouden ver hogen en de buurt ontsieren. Niettemin werd het voorstel met zes tegen acht stemmen aangenomen. De verschillende voorstellen over onderwijszaken v/erden allo aangenomen. advies van commissarissen en direc tie besloten aan aandeelhouders een dividend van 20% uit te keren, waarvan 16% in contanten en 4% naar keuze in contanten of in gewo ne aandelen der vennootschap. De heer E. Bennink Bolt werd bij acclamatie tot commissaris herkozen. Op een vraag bij de rondvraag, of er ook plannen zijn om Orion by de fabrikatie toe te passen, antwoordde invloed heeft op de handbreiwcl. De tijd zal evenwel moeten leren, of in de toekomst nog tot toevoeging van bijprodukten moet worden overge gaan. LEIDSE JONGENS VAN 10 EN 12 JAAR STALEN BROMFIETS Zaterdagmiddag zijn twee Leidse jongens door de politie aangehouden wegens diefstal van een bromfiets. Zy hadden kennelijk de bedoeling dit voertuig te ontvreemden. De leeftij den van beide knapen zijn 10 en 12 jaar. De politie had aangifte van deze diefstal gekregen en niet lang daarna trof men genoemde knapen aan op de „Willem de Zwijgerlaan. Zo jong als deze „veelbelovende he ren" ook zijn zij kwamen al eerder met de Leidse politie in aanraking. Zij zullen thans voor de kinderrech ter worden geleid. Leidse agenda APOTHEKERSDIENSTEN.. Geopend apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 2Ó406. MAANDAG, 31 AUGUSTUS Circus Mexico Schuttersveld 3.30 en 8 uur nam. DINSDAG 1 SEPTEMBER. Circus Mexico. Schuttersveld 3.30 en 8 uur nam. Ned. Kath. Sportbond. Ledenver gadering. Kleine Burcht, 8 uur nam. Petits Chanteurs de la Cóte d'Azur, uitvoering St. Petruskerk, 8 uur nam. BIOSCOPEN De films in de week van 28 aug. 4 sept. zyn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Artisten en modellen", 18 jaar. Lido: „Het rijkste meisje ter we reld", alle leeftijden. Luxor: „King Creole", volwasse nen. Trianon: „De levensroman van Jo seph Schmidt", alle leef tijden. Rex: „Song of Sheherezade", alle leeftijden. (Dondprd. „To heil and back", 14 jaar). OEGSTGEEST Jaarvergadering UDO Vrijdag avond hield de R.K. Voetbalvereni ging UDO haar algemene jaarverga dering in het clublokaal. In zijn ope ningswoord sprak voorzitter J. J. v. d. Geest zijn voldoening uit over de regelmatige uitbreiding van de ver eniging, vooral ten aanzien van de jeugd. Ook de geleverde prestaties waren het afgelopen jaar over het algemeen zeker niet slecht. Het le elftal zag zich helaas na een beslis singswedstrijd het kampioenschap net ontgaan, maar de prestaties in de 2e helft waren toch bijzonder goed geweest. De overige senioren elftallen hadden ook gunstige plaat sen bereikt. Bij de jeugdafdeling waren zowel de A junioren als de A adsp. kampioen van hun afdeling geworden, wat spr. een gezond te ken van de jeugdafdeling noemde. Tenslotte bedankte hij alle leden, die hadden medegewerkt aan de tot standkoming van het clublokaal en de verlichting op het trainingsveld. Bij de ingekomen stukken en me dedelingen, wees de voorzitter op de geslaagde kampweek in Zundert, waarvoor hij de jeugdcommissie dankte en aandrong op de herhaling hiervan. Voorts deelde hij mede, dat het terrein aan de Laan van Alke made door Gemeentewerken keurig was hersteld en tevens was voorzien van afwateringsbuizen. In het jaarverslag van de secre taris wordt mededeling gedaan o.a. van het grote voordeel, dat de toto aan kleine verenigingen biedt. Het jaarverslag van de penningmeester werd na enige informaties goedge keurd, zodat de vergadering dechar ge verleende. De aftredende bestuursleden G. A. Lubbe, L. Driessen en Jac. Stuifzand werden zonder stemming herkozen, terwijl in de vakature van de heer Van Ovost werd benoemd de heer Joh. Hakker. De elftalcommissie werd samenge steld uit de heren G. A. Lubbe, Fr. van Dijk en P. den Hollander. De geestelijk adviseur, kapelaan Pinxter wees o.m. op de belangrijk ste taak, die men heeft om de sport te beoefenen, zoals dat van ons ver wacht wordt. Nadat in de rondvraag nog enige huishoudelijke problemen behandeld waren sloot de voorzitter de verga dering, die zeer prettig verlopen Marktberichten ROTTERDAM, 31 aug. Vee. Aanvoer 1923 w.o. 1282 vette koeien. 641 varkens. Prijzen: vette koeien le kw. 3.05 3.25, 2e kw. 2.85—3.00, 3e kw. 2.752.85: varkens le kw. 1.96, 2e kw. 1.93, 3^ kw 1.90. Overzicht: vette koeien aanvoer aanmerkelijk groter, handel slepend, dalende prij zen. prima's boven notering; varkens aanvoer ruimer, handel vlug. Drijzen even hoger, prima vleesvarkens bo- z.h.st. ven notering, zware varkens van 1.841.86 per kg.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2