Waardoor warmer Jongen in rook gestikt wordt hei Belast met de zorg over duizdldcil visSCU VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Schoorsteenveger op dak in het nauw GGD nam bijna verkeerde mee De Rotterdamse schoorsteenveger J. Schultz was met zijn knechtje naar een huis in de Zoomstraat getrokken om de schoorsteen daar schoon te maken, nu het langzamerhand weer wat frisser gaat worden. De patroon bleef op het dak, terwijl de jongen even naar beneden was gegaan om wat gereedschap op te halen. Toen dè jongen op straat naar boven keek, was zijn baas in geen velden of we gen te bekennen. Het knechtje klom de dakgoot in en ontdekte tot zijn hevige schrik, dat de schoorsteen over zijn baas was heengevallen. Angstig rende de jongen de straat weer op waar hij van de emotie van z'n stokje ging. De G.G.D., welke inmiddels was gewaarschuwd, wilde de knaap meenemen naar het zieken huis, omdat men dacht, dat hij van het dak was gevallen. Juist bijtijds kwam de jongen bij en kon zijn „be lagers" vertellen, dat op het dak méér hulp gewenst was. Met veel moeite heeft men de schoorsteenve ger onder de schoorsteen vandaan kunnen halen. De man is met inwen dige kneuzingen in het ziekenhuis opgenomen. Gegijzelde zieke naar gasthuis Geen alimentatie De GO-jarige Amsterdammer J. H. L., die ondanks zijn longziekte sedert 7 augustus in gijzeling zit wegens zijn weigering tot betaling van alimenta tie aan zijn echtgenote, is gistermid dag in het Onze Lieve Vrouwe Gast huis te Amsterdam opgenomen. De man heeft tot dusver zijn tijd in het huis van bewaring aan de Amstel- veenseweg doorgebracht in het zie kenzaaltje, aangezien hij lijdende is aan een longkwaal, die met hevige benauwdheden gepaard gaat De man had onlangs de president van de Amsterdamse rechtbank in kort geding gevraagd, ontheven te worden van de verplichting zijn vrouw, die na de oorlog van hem wegliep en jarenlang tevergeefs po gingen in het werk stelt zich van hem te laten scheiden, gedurende 'het nieuwe echtscheidingsproces, dat zij tegen hem is begonnen, 125, per maand te betalen. De president wees deze vordering af wegens het ontbreken van de spoedeisende om standigheid. a Nederland heeft hoogste melkproductie per koe Alleen Israel evénaart opbrengst Nederland heeft de hoogste melk- opbrengst per koe in de wereld. Slechts door Israël, waar de gemid delde opbrengst per koe in dezelfde orde van groote ligt wordt Neder land het laatste jaar geëvenaard. Dit werd gistermiddag te Utrecht mede gedeeld door prof. ir. W. de Jong, voorzitter van het Nederlands rund vee-stamboek naar aanleiding van de jubileumtentoonstellingen die het Nederlands rundvee-stamboek en het Fries rundvee-stamboek in septem ber houden. Prof. de Jong. die van een trots record sprak, zei dat de gemiddelde produktie bij de gecontroleerde koei en nog hoger ligt. De ontwikkeling krijgt volgens hem nog meer bete kenis, wanneer men in aanmerking neemt dat in de Nederlandse vee fokkerij door de stamboeken niet alleen de geschiktheid voor de melk- produktie in het oog wordt gehou den, maar ook die voor de vleespro- duktie. Deze laatste is in de afgelo pen vijf jaar, gedeeltelijk als gevolg van de prijsverhouding, in betekenis toegenomen. Ook heeft de uitvoer van stamboek in de afgelopen vijf jaar een gunstig verloop gehad. Zowel het Nederlands rundvee-stamboek als het Fries rundvee-stamboek kunnen terugzien ger gekleed, het militaire gezag tot gelding willen brengen, zich zo mogelijk vooraf te legitimeren. Volgens een constante jurisprudentie van de militaire rechtscolleges be hoeft een meerdere, gekleed in bur ger, bij zijn optreden als zodanig slechts te volstaan met de medede ling dat hij meerdere is. De mindere heeft dat zonder meer te accepteren. Dit heeft de staatssecretaris mee gedeeld in zijn antwoord op de vra gen van het Tweede Kamerlid, de heer E A. Vermeer over de zaak van de militair, die weigerde zijn baret op te zetten toen hem dat door een in burger geklede officier werd ge last, en die deswege van klein ver lof werd teruggeroepen voor het on dergaan van een disciplinaire straf. In antwoord op de vraag van het Tweede Kamerlid, de heer Borst, of de minister deze krijgstuchtelijke straf wilde opschorten hangende een onderzoek naar de toedracht van het incident, heeft de staatssecretaris ge antwoord dat hij daartoe niet de be voegdheid heeft. Hij wilde brand blussen Gistermiddag is bij een binnen brand in het internaat voor b.Lp. „Huize de la Salie" te Boxtel de 16- jarige pupil van deze instelling Victor op een bijzonder goede ontwikkeling j Blommestein uit Tilburg door ver in de afgelopen vijf jaar. Het geza menlijk ledental is van 48.461 in 1954 gestegen tot 60.893 in 1958. En het aantal ingeschreven kalveren van 160.916 in 1954 tot 234.828 in 1958. Beide stamboeken organiseren ter gelegenheid van de afsluiting van deze vijf-jarige periode jubileum tentoonstellingen die voor het Ne derlandse rundvee-stamboek zal ge houden worden op 3 en 4 september september in 's-Hertogenbosch en voor het Fries rundvee-stamboek op 8, 9 en 10 september in Leeuwarden. Officieren in burger: Legitimatie is aan te bevelen De staatssecretaris van defensie, de heer Calmeyer, heeft in een schrij ven ter kennis van land- en lucht macht gebracht, dat het aanbeveling verdient voor meerderen die, in bur- stikking om het leven gekomen. Bij loodgieterswerkzaamheden was in een kelderruimte van het tehuis brand ontstaan. Om de brand te blus sen had de jongeman zich eigener be weging via een kruipgat in deze ruimte begeven om beter bij de vuur haard te kunnen komen. Door de sterke rookontwikkeling moet hij reeds spoedig bedwelmd zijn geraakt en gestikt. Doordat de weg naar het slachtoffer door rook en vuur ver sperd was moesten te hulp gesnelde arbeiders in samenwerking met de brandweer een gat in de muur hak ken om de jongen te bevrijden. Toe passing van kunstmatige ademhaling mocht toen niet meer baten. De brand die van beperkte omvang was geble ven, wist men spoedig te blussen. H. R. M. T. ridder Dc van der Schueren, lid van de Maltheser Rid derorde, is te Nijmegen. 79 jaar oud. overleden Hij was een der oprich ters van de E.R.K., van het St. Cani- sius-ziekenhuis en mede-oprichter van het R.K. Huisvestingscomité. Verschillende theorieën trachten een verklaring te geven r\E TEMPERATUUR op aarde stijgt. U Dat is een vaststaand feit, waar over wij allen wel eens hebben ge lezen en bovendien iets, dat wij deze zomer wel aan de lijve hebben kun nen ondervinden. Sinds mensenheu genis is de zomer niet zo mooi ge weest als dit jaar. We hebben een zeer groot aantal uren zonneschijn mogen incasseren en regen is er vrij wel niet gevallen. Het stijgen van de temperatuur op aarde houdt in, dat de gemiddelde temperaturen steeds hoger komen te liggen. Afgezien van onze bevindingen in ons land en west-Europa, hebben de mannen van de wetenschap, die alle gegevens nauwkeurig vastleggen en bestuderen, uitgemaakt dat ae gemid delde temperatuur op de gehele aarde stijgen en daaraan kunnen we ons in elk geval vasthouden. Verschillende bewijzen worden hiertoe aangevoerd Eén daarvan is. dat het op Spitsber gen ongeveer vijtig jaar geleden twaalf graden Celsius kouder was dan tegenwoordig Een ander teken is, dat de zeespiegel jaarlijks ptijgt door het verder smelten van het poolijs Daar om worden onze dijken verhoogd. En zo zijn er meer voorbeelden te noe men. Krokodillen in de Rijn WAAR ZAL DAT op uit draaien? Er zijn geleerden die beweren, dat be paalde delen van onze aarde, die in gematigde streken liggen (zoals ons land) langzaam naar een tropisch klimaat gaan. Zij voorspellen, dat over enige duizenden jaren ons land een tropische begroeiing zal hebben en dat nijlpaarden en krokodillen in onze rivieren zullen zwemmen. We kunnen nog niet controleren, of dit juist zal blijken te zijn, maar we mogen niet ontkennen, dat het mo gelijk is, want we weten, dat met heel grote tussenpozen extreme koude en warmte alkaar afwisselen in onze streken. We behoeven hierbij maar te denken aan de verschillende ijs tijden en warme tussenperioden, die in vroegere tijden over ons land zijn getrokken. Schommelt de aardas? PR ZIJN geleerden, die gedachtig aan de ijstijden en de intervallen menen dat de oorzaak gezocht moet worden in schommelingen van de aardas. Hierdoor zou onze aarde heel langzaam heen en weer schudden met als gevolg dat bepaalde delen wisse lend gunstiger of minder gunstiger komen te liggen ten opzichte van de zonnestralen, waardoor het langzaam toenemen van temperaturen over zeer grote tijdvakken zou zijn te ver klaren. Anderen menen echter, dat de oor zaak gezocht moet worden in de luchtcirculatie en verschuiving van hoge en lage luchtdrukgebieden. Een aantal deskundigen' zoekt het weer in een andere richting en wel in die van onze dampkring Het is bekend, dat onze dampkring dienst doet als een beschermende mantel om de aarde. De binnenkomende zon nestralen met een kleine golflengte woorden doorgelaten en bereiken de aarde. Deze worden hierdoor ver warmd en de warmtestralen stijgen op. Maar die worden door de damp kring tegengehouden en wel doordat zij een langere golflengte hebben. Meer koolzuur in de lucht QP DIE MANIER wordt de warmte van onze aarde vastgehouden en dat is maar goed ook, want anders zou de warmte weer ontsnappen met als gevolg, dat het leven, zoals wij dat nu kennen, door de koude niet mogelijk zou zijn. Deze deskundigen menen nu dat door onze moderne techniek de hoe veelheid koolzuur in onze dampkring zeer sterk is toegenomen. Naar schat ting komen er per jaar enige miljar den kubieke meters koolzuurgas bij. Hierdoor zou de isolerende capaciteit van onzt dampkring toenemen, met als gevolg dat er meer warmte op aarde wordt vastgehouden. We we ten echter ook, dat de oceanen kool- dioxyde uit de dampkring wassen, doch in hoeverre er toch van een be paalde toeneming van koolzuurgas in de dampkring mag worden gesproken is niet precies bekend. Zo zien we, dat men naarstig zoekt naar een verklaring voor het vast gestelde verschijnsel van het stijgen der gemiddelde temperaturen. Maar een algemeen bevredigende verkla ring heeft men nog niet gevonden. We zullen ons et met de jaren op moeten instellen en dit laatste klemt vooral ten aanzien van de landbouw, die voor betere bevloeiing van de akkers moeten zorgdragen, en o.m. ook voor de bosbouw, waarin straks meer ncaldhout enpalmen een plaats kunnen vinden! (van onze verslaggever) AMSTERDAM (P P) „Wij mogen met recht trots zijn op ons aquarium, want niet alleen dat het tot de oudste behoort, maar tevens vindt u bij ons de uitgebreidste col lectie vissen ter wereld", vertelt ons de heer De Graaf, hoofd van het aquarium van Artis. Wij brengen hem eens een bezoek, omdat wij wel eens willen weten, wat er zich alle maal achter de schermen afspeelt, want het ligt wel voor de hand dat er heel wat aan de verzorging en instandhouding van een aquarium als dat van Artis 'vastzit. In het unieke aquarium van Artis vindt U de meeste soorcen. HOE KOMT een dierentuin aan zijn vissen? Het grootste deel wordt nor maal via de binnenlandse handel en importeurs gekocht. De directie moet er snel bij zijn, want interes sante en waardevolle vissen zijn dikwijls vlug verkocht en het is dan maar de vraag wanneer ze er weer zullen zijn. Een andere methode om vissen te verkrijgen is zelf importeren. Dat' brengt veel moeilijkheden met zich, want daarvoor moet de inkoper con tacten opnemen met handelaren en expediteurs in het buitnland en we ten wat déze lieden hebben. Boven dien is het dan ook nog zo, dat de koper zelf het risico, van het trans port draagt en bij het vervoer van levende wezens is dat niet gering. Er is tenslotte altijd een aantal, dat' deze enerverende gebeurtenis niet overleeft. Zijn dit kostbare of unie ke exemplaren, dan is dat heel erg jammer en betekent het tevens een geldelijk veTlies. Expedities zijn zeldzaam HET VERSTREKKEN van een op dracht om bepaalde vissen te gaan vangen wordt zelden gegeven en bo vendien blijkt dat ook nog heel erg moeilijk te zijn. De buitenlandse han delaren, die vangers in dienst heb ben, laten hun mensen moeilijk voor een dergelijke aparte opdracht gaan. Het is voor hen gemakkelijker de normale gangbare vissen te vangen op plaatsen die hen goed bekend zijn, dan speciale expedities uit te rusten naar minder bekende gebie den om vissen te vangen, die rela tief minder winst opleveren. Een enkele maal maakt Artis een uitzondering op de regel en stuurt zelf mensen op stap om bepaalde soorten te verschalken, zoals de heer De Graaf enige tijd geleden zelf naar Ceylon ging om daar koraalvissen te vangen, zeer zeldzame dieren, waarvan Artis er nu een schooltji heeft dat uniek is. Kwestie van wennen NAAST deze moeilijkheden voor het verkrijgen van vissen, heeft de tuin dan nog de huisvesting van deze dieren. Deze vissen afkomstig uit allerlei verschillende streken van dc wereld, waar zij leven onder be paalde omstandigheden en in paalde miljeus, stellen zo hun eigen eisen. Er is echter voor de mannen van het aquarium één grote meeval ler en dat is het feit dat vissen een zeer groot aanpassingsvermogen heb ben. We kunnen de levende have verde len in verschillende soorten te we ten vissen die verwarmd water no dig hebben en vissen die in normaal koud water kunnen. Voorts vissen uit zout water, zoet water en brak wa- De machinekamer met de pomp- installaties. Wel iets groter, dan het kleine elektrische pompje van ons privé aquarium. ter, dieren uit kalkrijk en dieren uit kalkarm water, kOTtom er zijn vele verschillen. Het is natuurlijk on doenlijk om aan al deze eisen te vol doen en daarom heeft Artis zoveel mogelijk alles gestandariseerd. Wat de temperatuur van het water betreft, die behoeft geen probleem te zijn, aangezien men elke bak apart verwarmt Anders ligt het met zout en zoet water, daar moet men twee leidingsystemen voor hebben, maar daarnaast zit men met vissen uit brak water. Deze worden al naar gelang de soort aan zout of zoet water gewend en hetzelfde i$ het geval met vissen uit kalkarm of kalkrijk water, die worden gebracht door overwenning op een gemiddel de, zodat men hier niet behoeft te weTken met verschillende gehalten. Filtreren en verversen ALS WIJ een kijkje nemen in de ge- Geen groene haring!! HEEL MERKWAARDIG voor de leek is het, dat men in het aquari um van Artis enkele ons zeer goed bekende vissen niet aantreft zoals de haring, de makreel, de kabeljauw en nog enkele welbekende. Daarbij zijn namelijk vissen, die een grote ruimte nodig hebben. Het zijn snel- zwemmers en zoals bij de makreel is dat levensnoodzaak om voldoen de zuurstof te krijgen. Dergelijke grote bakken kan zelfs een dieren tuin in een aquarium niet aanbren gen. Wel probeert men het, door exemplaren in een grote bak met 'n Waar het publiek niet komt. De gaanderij achter de bakken, waar het water circuleert en de ver zorgers de dieren kunnen behan delen. welven onder in het aquariumge bouw, zien wij daar de pompinstal- laties die voor de waterverversing zorgen. Met een enorme filter worden alle onreinheden uit het water verwij derd, behalve de chemische veront reiniging, die moet verdwijnen door de regeneratie van het water. Daar toe heeft het tijd nodig en zo heeft men een systeem ontwikkeld, waar bij in het zoutwatercircuit het water niet eerder weer in de bak terug komt dan na driemaal vierentwintig uur. In die tijd heeft het water gele genheid gehad de chemische veront reiniging te elimineren. Wat het voedsel betreft, dat levert weinig problemen op, aangezien het aquarium van Artis de vissen uni verseel voedsel verschaft. Wil men echter om een of andere reden de dieren tot voortplanting brengen, dan komt er nog wel iets meer kij ken. Dan kan een dierentuin vrijwel nooit volstaan met het gestandari- seerde miljeu en het gebruikelijke voedsel. Dan moet de staf voor deze echtparen wel een speciale bak in richten, waarin getracht wordt hun levensomstandigheden in het gebied van herkomst zo getrouw mogelijk na te bootsen en dan blijft het nog de vraag óf de vissen tot voortplan ting zullen overgaan. obstakel in het midden tot rond zwemmen te dwingen en dat wil wel lukken, maar dan blijft er nog een tweede tot nu toe onoplosbaar pro bleem, dat van de waterkoeling. Deze vissen z(jn namelijk koud-wa- tervissen en zij kunnen geen tempe ratuur boven de 18 tot 20 graden verdragen. Wanneer in de zomer de temperaturen stijgen, maakt dat in zee weinig nit, diep water blijft daar wel laag genoeg van temperatuur, maar in een bak stijgt het en men kan dit niet tegenhouden. Het is reeds meer dan eens voorgekomen, dat de vissen'dan sterven. Gelukkig hoopt Artis over enige tijd te beschikken over een koelinstalla tie en dan is dat probleem waar schijnlijk uit de wereld. Dan kan de heer De Graaf serieus gaan trachten ook deze vissen bij de collectie te voegen. De zorg over duizenden vissen in 'n aquarium als dat van Artis is geen sinecure; dat zagen we duidelijk en wanneer de bezoekers in de hal van het gebouw langs de grote ruiten lopen en de schitterende fauna be wonderen, hebben zij veelal geen flauw vermoeden van alles wat er komt kijken om hun dit fraaie schouwspel te bieden. (Nadruk verboden). Indonesisch zakenleven staat stil Ofschoon donderdag banken en winkels in Indonesië weer geopend werden na 48 uren gesloten te zijn geweest als gevolg van de monetaire hervorming, is het zakenleven nog al tijd gestremd. De groothandel in landbouwpro- dukten wachtte vergeefs op kopers, Men nam in de hoofdstad Djakarta een afwachtende houding aan, ter wijl de regering en hoge functio narissen bijeen waren om de finan ciële maatregelen nader uit te wer ken. Opgewonden menigten stonden don derdag voor talrijke Indonesische en buitenlandse banken. Deze instel lingen hebben negentiende van de grote deposito's (boven 25000 i;oepiah) moeten afstaan aan de regering als lening op lange termijn. Zakenlieden hebben getracht chèques en andere waardepapieren in te wis selen, doch kregen van de banken te horen, dat er niet genoeg geld voorradig was en dat er gewacht wordt op nadere instructies. KORTE golf De 39-jarige bromfietser II. iust uit Eindhoven, is gistermiddag op het 18 Septemberplein in Eindhoven, dodelijk verongelukt. Hij werd aan gereden door een autobus, bestuurd door J. P. uit Valkenswaard. De juiste toedracht van het ongeluk is nog niet bekend. De heer B. werd naar het R.K. Binnen-ziekenhuis overgebracht, waar hij in de voor avond overleed. De politie zoekt nog getuigen. Uit het Noordzeekanaal ter hoogte van de Petroleumhaven is woensdagmorgen het lijk opgehaald van de 24-jarige Surinamer R E. E die op 15 augustus als verstekeling Amsterdam was binnengekomen en die, na op 21 augustus dor de ko ninklijke marechaussee aan boord van een Nederlands zeeschip was gebracht om te worden uitgeleid, enige uren later overboord is gesprongen. Een terstond ingesteld onderzoek bleek zonder resultaat. Bij de brug over het Noordhol lands kanaal te De Kooy (gem. Den Helder) heeft gisteravond een ver keersongeval aan de 23-jarige mon teur H. L. uit Anna Paulowna het leven gekost. Komende van Den Hel der heeft L., na de brug te zijn ge passeerd de onoverzichtelijke bocht te wijd genomen waardoor hy op de linkerweghelft kwam te rijden en een hem tegemoet rijdende auto, be stuurd door de 37-jarige vertegen woordiger M. D. G. uit Breezand. niet meer kon ontwijken. De autobestuur der wetd niet gewond. De 9-jarige B. van L. uit Arn hem is woensdag bij de Rijnbrug ver dronken. Van L. was met een vriend, je in de Rijn gegaan, maar kon niet zwemmen. Plotseling zakte hij weg. De 50-jarige J. H. K. uit Arnhem, die bij de oever was, heeft nog pogingen ondernomen om hem te redden, maar vergeefs. Een bomaanslag in een groot café in het centrum van Buenos Aires heeft donderdagavond twee mensenleyens geëist. Zes personen werden zwaar gewond. De politie heeft een 23-jarige communiste ge arresteerd, die ervan wordt verdacht de aanslag te hebben gepleegd. De onderwijsraad van de Ame rikaanse stad Little Rock heeft don derdagavond in allerijl een vergade ring afgebroken, omdat er twee traangasbommen in de hall van zijn gebouw werden geworpen. Er is nie mand gewond. Door het instorten van eer ge bouw van vier verdiepingen in Cairo zijn drie personen gedood en zeven tien gewond. Dit is het eerste onge luk van deze aard sedert het begin van het wassen van het Nylwater. Het vorige jaar vielen er in dezelfde periode 150 slachtoffers ten gevolge van een serie instortingen van hui zen. Aetherklanken ZATERDAG. HILVERSUM I, 402 M. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de jeugd. 9.05 Gym. 9.15 Gram. (Om 9.35—9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwijding, VARA: 10.20 Voor U en Uw gezin, caus. 10.30 Gram. 10.40 Lichte muz. 11.20 Bui- tenl. weekoverz. 11.35 Luit en zang. 12.00 Orgelspel en zang. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Jazzmuz. 13.40 Muz. caus. 14.05 Voor de jeugd. 14.40 Lich te muz. 15.05 Boekbespr. 15.25 Con- certgeb.ork. 16.05 Vragenbeantw. 16.20 Dansmuz. 16.50 Vakantietips. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Gram. 18.45 Hammond trio. 19.00 Artistieke staalkaart. VP RO: 19.30 Passepartout, caus. 19.40 Het Nederl. Bijbelgenootschap, caus. 19.55 Deze week, caus VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Gram 20.35 Metropole ork. 21.15 Soc. comm 21.30 Gram. 22.00 Sportnieuws. 22.30 Zigeuner- muz. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II, 298 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en lit.kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8..50 Voor de huisvr. 10.00 Voor de kleu ters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zes tig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok noodklok 12.03 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nieuws 13.15 De zonnewijzer. 13.20 Gram. 14.00 Voor de jeugd. 14.10 Vocaal dubbel- kwart. 14.30 Kron. v. letteren en kun sten. 15.05 Gram. 15.40 Boekbespr. 15.50 Gregoriaanse zang. 16.20 Voor de jeugd. 16.50 Gram. 17.00 Lichte muz. 17.20 Mannenkoor. 17.50 Gram. 18.00 Journ. weekoverz. 18.10 Strijk- ork. 18.30 Voor de jeugd. 18.45 Gram. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.25 Licht baken, caus. 19.40 Kamerork. en so list. 20.30 Gram. 21.00 Cabaretprogr. 21.30 Mannenkoor en harmonie-ork. "",05 Lichte muz. 22.35 Wij luiden de zondag in. Aansluitend: avondgebed en lit. kal. 23.00 Nieuws. 23.15 Nws. in Esperanto. 23.2524.00 Nouveau- té's. Televisieprogramma's. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Anno 20.35 Sportact. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Filmprogr. 22.25 Epiloog.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 9