Butlin's Kanaalrace door negen zwemmers volbracht Indrukwekkende installaties voor Olympische Spelen in Rome Gerritsen amateur-sprintkampioen van Nederland VAN en de CLUBS V. as 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 Greia Andersen en Myra Thompson enige vrouwelijke geslaagden Alles wordt gedaan om deelnemers en toeschouwers te bevredigen Gerritsen, eindelijk winnaar gewor den. De Utrechtenaar Herman Willemse is er eveneens in geslaagd het Kanaal over te zwemmen. Om 14.46 uur (Ned. tijd) kwam hü te Folkestone aan land. Zijn tijd bedroeg 12 uur 49 min. 33 sec. Vijf uur lang heeft de Robben-zwemster Mary Kok haar ex-olubgenoot moreel gesteund. Om 10 uur in de morgen stap te zij uit een volgboot om met de Utrechtse onderwijzer mee te zwemmen. Willemse is de tweede Nederlander, die kans zag zwemmende het Kanaal over te steken. In augustus 1951 deed Jan van Hemsbergen een geslaagde poging. Hij had er 14 uur 30 min. voor nodig. De man uit Utrecht verdiende met zijn tweede plaats 250 pond sterling, dat is ruim 2600 gulden. Willemse kwam, luid toegejuicht door honderden badgasten, op precies dezelfde plaats aan land als Camarero. Als derde kwam de Portugees Joaquim Baptista in Folkstqne aan. Hij moest voor die derde plaats na 32 moeilijke ki lometers op de laatste 400 meter nog een duel leveren met de Deen Helge Jen sen. De tijd van de Portugees was 13 uur 12 min. 30 sec., die van Helge Jensen 13 uur 17 min. 45 sec. Brojen Das, de 28-jarige zwemmer uit Pakistan, bereikte als vijfde de Engelse kust. Zijn overtocht duurde 13 uur 53 minuten en 38 seconden. Hij werd ge- ZWEMMEN Een beeld van de grote kanaal zwem wed strijd: De Nederlander Herman Willem se, een van de favorieten, begeeft slch zwaar Ingevet te water. ANP-Telefoto. volgd door de 32-jarige kampioen van Irak Ala el din el Nawab, die 15 uur 11 minuten nodig had. Als zevende arriveer de de Deens/Amerikaanse Greta Ander sen. Zij stapte als eerste zwemster na 15 uur 25 minuten bij Dover aan land. De 30-jarige Olympische kampioene keerde echter onmiddellijk in het water terug om te trachten als eerste het Kanaal, zonder onderbreking in beide richtingen over te zwemmen. Het lange verblijf in het woelige kanaal en het duel met de 24-jarige Amerikaanse Myra Thompson, die slechts tien minuten na haar in En geland aan land ging, hadden teveel van Greta Andersen gevergd. Zij moest uit het water worden gehesen en werd naar Dover teruggebracht, waar zij onder dok ters behandeling werd gesteld. De 27-jarige Brit William Bristow be reikte na 18 uur 20 minuten zwemmen als negende en laatste de Engelse kust. De overige deelnemers, bij wie ook de Engelse Rosemary George, die eerst als vermist was opgegeven, zich bleek te bevinden, hadden de strijd tegen de ver moeidheid en de zware golfslag opgege ven. VOETBAL KON. NED. VOETBALBOND Programma voor soa dag Eredivisie: NACFeyenoordPSV Ajax; MWFortuna '54: Willem II Elinkwijk; DWS/A—ADO; DOS—Vo- lendam; SittardiaRapid JC; Spel. En schedeBlauw Wit; SpartaVVV. Eerste divisie A: ExcelsiorBW VolewijckersKFC. Eerste divisie B: RCHHeracles; ZFC Go Ahead; Limburgiade Graaf schap: Hermes/DVSLeeuwarden; SHS VSV; AGOWHelmondia '55; DFC EindhovenA lkma arDHC Tweede divisie B: VelocitaSZeist; ZwartemeerBe Quick. TACHTIG JAAR HFC Ter gelegenheid van het tachtigjarig bestaan van de Haarlemse Football Club HFC de oudste vereniging in Haar lem is een uitgebreid feestprogramma samengesteld. Naast de traditionele typi sche clubfestijnen worden op zaterdag 5 september de atletiekwedstrijden ge houden om de Mulier-beker. Op zaterdag 12 september speelt het eerste elftal van HFC voorts tegen een team, dat is samengesteld uit elf eerste- elftal spelers van oude verenigingen. De samenstelling van dat team is: doel: Van der Land (HBS), achter: Boskamp (AFC) en Ebeling Koning (UD), midden: Mi- chels (Quick, HG), van Eek (Hercules) en Elkink (P.W.), voor: Welkens (Frisia), Colthoff (HVV) van Steensel (Robur et Velocitas), Vonk (Quick, Nijmegen) en Grijseels (VOC). Scheidsrechter is de heer Formanoy. (Advertentie). Al enige maanden lang arriveren op het vliegveld in Rome regelmatig dele gaties uit de landen, die straks zullen deelnemen aan de Olympische Spelen 1960 in de Italiaanse hoofdstad. Deze week ontvingen de organisatoren van de olympische spelen in samenwerking met verschillende organisaties op toe ristisch gebied en van vervoer (de Ita liaanse luchtvaartmaatschappij) de dele gaties uit Canada en Nederland, de laatste aangevoerd door het hoofd van het secretariaat van het Nederlandse olympisch comité, mr. F. Ph. van Lier. In zijn gezelschap bevonden zich verte genwoordigers van de Nederlandgë Sportpers, de NTS en van. Nederlandse toeristische organisaties, die gelegenheid kregen zich op hun terrein en hun mo gelijkheden te oriënteren. Ook de Ne derlandse chef de mission, de heer R. O. van Namen bevond zich tezelfder tijd voor „Olympische aangelegenhe den" in de Italiaanse hoofdstad. Met gerechtvaardigde trots toonden de Romeinen hun buitenlandse gasten de indrukwekkende complexen van olympische installaties. Van de twee grootste centra, dat bij het Foro Italico in het noordwesten van de stad en dat ten zuiden van Rome in de nabijheid van het tentoonstellingscomplex, zijn de meeste bouwwerken voltooid. Het grote stadion, het Stadio Olympico, is al ja ren in gebruik en de werkzaamheden daar bestaan op het ogenblik alleen hieruit, dat er naast de zes banen van ATLETIEK BATAVEN OP DE NED. EtSTAFETTEKAMPIOEN SCHAPPEN Aan de Nederlandse Estafette-kampi oenschappen, welke a.s. zondag te Delft zullen worden gehouden, nemen zoals reeds gemeld, ook een tweetal dames-es tafette-ploegen van de Bataven deel. Op de 4x100 m. starten J. Dorlandt, G. Kraan, W. Kraan en A. Vink. Reserve is T. Homan. Op de 4 x 200 m. komt de vol gende ploeg uit: G. Kraan, A. Vink, T. Homan, R. de Winter. Reserve voor dit nummer is W. Kraan. Als ploegleider treedt op de heer W. Zoutenbier. De reis naar Delft gaat per trein, vertrek 12.20 uur van het station te Leiden. REGIONALE WEDSTRIJDEN KAV de BATAVEN A.s. zondag organiseert de KAV de Ba taven op de Leidse sintelbaan de jaar lijkse regionale baanwedstrijden, waar- voor dit jaar een geweldige belangstel ling bestaat. Niet minder dan 600 atleten van 55 verenigingen hebben ingeschre ven. De organisatoren kwamen méde door het grote aantal inschrijvingen voor elk nummer afzonderlijk voor bijzon dere moeilijkheden te staan. Een groot atletiekprogramma moet zondag dus worden afgewerkt. De korte afstandnummers zullen aan twee zijden van de sintelbaan worden gelopen. De series 100 meter voor de verschillende groepen worden verlopen aan de tribune zijde, terwijl aan de andere zijde de 60 en 80 meter voor de onderscheidene groepen gehouden worden. Na deze kor te afstandnummers worden de verschil lende langere nummers gelopen. O.a. de 400 meter heren, 300 meter jongens A, verschillende series 800 meter, 1500 me ter en de 3000 meter. De technische nummers zullen op verschillende plaat sen op het veld worden gehouden. Zo wordt het discuswerpen en kogelstoten in 2 ringen gehouden en het verspringen in 2 bakken. Een serie estafettes besluit het omvangrijke programma, dat om kwart over 12 precies zal beginnen. Ongetwijfeld is dit de grootste wed strijd, welke ooit op de Leidse sintelbaan is gehouden. De Bataven hebben alles in het werk gesteld om een vlotte orga nisatie te verkrijgen, zodat de toeschou wers wel een lange, doch snel afgewerk te wedstrijd te zien zullen krijgen. de sintelbaan nog een zevende wordt aangelegd. Er kunnen schouder-aan- schouder 100.000 toeschouwers in dit stadion, maar het maximum zal wel op 90.000 worden gesteld. Vlak daarnaast, in het Stadian Dei Marmi, dat prachtige speelveld, omge ven door reusachtige marmeren beelden die alle een bepaalde tak van sport voorstellen en geschonken zijn door Italiaanse steden waar deze takken van sport het meest in trek zijn, besproeit men in deze zomer al onafgebroken de prachtige (Australische) grasmat, opdat de hockeyers, die" er hun wedstrijden houden, er op een waarlijk perfect ter rein kunnen rekenen, ondanks de hete Romeinse zomers. In het Stadio Dei Marmi zullen voorts de deelnemers vóór de openingsplechtigheid worden opgesteld en dan via een onderaardse gang, die air-conditioned is, het veld van het Stadio Olympico betreden. Het zwemstadion is vorige week za terdag ingewijd met de wedstrijd Zwe denItaliëGr. Brittannië. Van de hooggelegen tribunes, waar tot 20.000 toeschouwers de wedstrijden kunnen gadeslaan, heeft men een schitterend en duidelijk overzicht over het bassin van blauwe steen. Daarnaast is het bas sin voor schoonspringen, opgenomen binnen hetzelfde complex van tribunes. In beide gevallen kan men onderwater de zwemmers en zwemsters volgen in een gang die naast de bassins loopt. On getwijfeld zal men dat gewaar worden wanneer straks de zwemwedstrijden eventueel op het televisienet zullen komen. Niet ver van deze arena's verwijderd ligt het al even prachtige Stadio Fla- minio, waar de voetbalwedstrijden zul len worden gehouden. Zoals men weet is dit stadion, dat onder zijn tribunes behalve ruime gymnastiekzalen e.d. ook nog een zwembad heeft, 19 maart wor den ingewijd met de voetbalwedstrijd tussen de amateurteams van Italië en Nederland. Er kunnen *57.000 toeschou wers een plaats vinden. Bijzonder trots zijn de Romeinen terecht op de twee sportpaleizen, die ze voor deze spelen bouwen en waarvan het kleine sportpaleis al gereed is. Het ronde gebouw is voor een belangrijk deel vervaardigd uit geprefabriceerde onderdelen en ondanks een doorsnee van ongeveer 100 meter belemmert ner gens een pilaar het uitzicht. Ongeveer 4400 toeschouwers zullen hier de bas ketbalwedstrijden kunnen volgen. Tegen deze complexen aan ligt het olympische dorp, dat door een brede toegangsweg wordt gesplitst in de on derkomens van de dames en die van de heren. De reusachtige gebouwen, die in totaal 1500 appartementen en daarin meer dan 8000 kamers bevatten, zijn nog lang niet voltooid, maar er wordt met man en macht aan gewerkt en het lijdt geen twijfel of de gebouwen zullen ver voor tijd gereed zijn gekomen. Behalve deze gebouwen, die na de spelen als woonflats zullen worden gebruikt en waarin elk appartement een eet- en een badkamer, een telefoon en derge lijke gemakken heeft, worden er veer tien tijdelijke restaurants gebouwd. Deze gehele opzet is in handen van het Ita liaanse olympische comité, dat de wo ningen later aan de daarvoor in aan merking komende organisatie overdoet DeTerme di Caracalla, waar de gym- nastiekwedstrijden worden gehouden, de Piazza di Siena in het mooie villa Borghese waar de ruiters optreden, het colosseum waar de worstelaars zich la ten gelden en de triomfboog van Con- stantijn, waar de marathon na een tocht over de Via Appia Antica, de Raccordo Anulare en de Viale Cristoforo Colom bo (bij fakkellicht) eindigt, leverden natuurlijk geen moeilijkheden op. De organisatoren hebben hier dankbaar geprofiteerd van voorhanden zijnde arena's, die aan de daar te houden wed strijden en gebeurtenissen een zeer speciale sfeer geven. Volop aan het werk is men nog, maar zonder enige angst of gevaar voor tijd nood, aan het zuidelijke sportcomplex Daar verrijzen de wielerbaan en het grote sportpaleis, die ieder omtrent 20.000 toeschouwers kunnen bergen. Het grote sportpaleis is volgens hetzelfde principe gebouwd als het kleine en uit dezelfde elementen samengesteld. Daar zullen basketbalwedstrijden worden ge- Tijdens de zgn. populaires in het Olympisch stadion te Amsterdam is de beslissende rit gereden voor het ama teur sprintkampioenschap van Neder land tussen Gerritsen en de Graaf. Voor de tweede maal in zijn wielerloop- baan heeft Gerritsen de Nederlandse titel veroverd. Hij heeft niet minder dan vier maal moeten rijden voordat hij op het kampioenschap beslag legde. Tweemaal kwam De Graaf ten val en in de rit van gisteravond kreeg Gerrit sen 300 meter vóór de finish een lekke band, zodat voor de vierde maal moest worden gestart. Na een tactisch gereden race won Gerritsen met een half wiel voorsprong in 12.4 sec. Gerritsen was in 1957 amateurkampioen van Nederland. Het jaar daarop werd hij tweede achter Joop Captein. DE RONDE VAN POLEN De Nederlander Huub Zilverberg heeft de zevende étappe van de Ronde van Polen gewonnen. De étappe was gesplitst in een tijdrit en een rit over 134 km. van Stargard naar Pila. Hoewel Zilverberg geen van beide delen op zijn naam wist te brengen, eindigde hij in het totaalklassement van de zevende étappe toch op de eerste plaats. De uit slag van de eerste halve étappe, een tijdrit over 46 km. van Szczenin naar Stargard, luidt: 1. Paradowski (Polen) 1 uur 1 min. 40 sec.; 2. Zilverberg (Ned.) 1.01.45; 3. Bruning (O. Did) 1.01.53. De uitslag van de tweede halve étappe StargardPila, was: 1. Podobas (Polen) 134 km. in 3 uur 2 min. 8 sec.; 2. Zil verberg (Ned.) 3.02.10; 3. Chtiej (Po len) z.t. Het totaalklassement van de zevende étappe ziet er als volgt uit: 1. Zilver berg 4.03.55 2. Bruning (O. Did) 4.04.03; 3. Grunzig (O. Did) 4.04.24. Het algemeen klassement na de ze vende étappe luidt: 1. Podobas (Polen) 27.07.02; 2. Gazda (Polen) 27.16.17; 3. Zilverberg 27.21.22; 5. Enthoven 27.25.37 en 43. Snijder 27.48.04. houden. Later zal men er onder meer concerten geven. De wielerbaan nadert snel haar voltooiing. Het wordt een zeer snelle baan, gefabriceerd uit hetzelfde hout als waaruit de beroemde Vigorelli- baan in Milaan werd gebouwd. Maar niet alleen uiterlijk ziet het er wat de olympische arena's betreft waar lijk indrukwekkend uit. Wanneer men ziet en verneemt wat er allemaal aan technische voorzieningen, aan accomo- daties, aan vervoer van de atleten op elk gewenst ogenblik is uitgedokterd, wanneer men de 42 grote glazen cabi nes hoog op de tribunes van het olym pische stadion ziet, waar de radio en de televisie en enkele wereldpersbureaux hun zetels hebben en wanneer men ziet hoe efficiënt en goed sluitend dat alles in elkaar is gestoken, wordt het wel duidelijk, dat de Italianen met deze olympische spelen, mede door de zeer harmonieuze en efficiënte samenwer king van de sportorganisaties met die op toeristisch en vervoersgebied, een groot succes gaan boeken En wanneer de verslaggevers, die straks in het Do mus Pacis (samen 1500 kamers) op de Via Aurelia, halverwege tussen beide olympische centra, worden onderge bracht met camera, microfoon en via een van de 500 telefoons in het pers centrum en de vele andere in de stadia hun indrukken naar alle delen van de wereld doorgeven, zullen deze indruk ken waarschijnlijk niet verschillen van die welke de Canadese en de Neder landse delegaties deze week in het prachtige Rome hebben gedaan. CRICKET COMBINED SERVICES WONNEN VAN FLAMINGO'S De tweedaagse cricketontmoeting tus sen de Flamingo's en de Combined Ser vices, die op het terrein van Rood en Wit te Haarlem is gespeeld, is geëindigd in een grote zege voor het Engelse mili taire team. De gasten, die zeer sterk cricket lieten zien, wonnen met 164 runs. De Flamingo'* beëindigden de eerste innings met een score van 152, waarbij Van den Bosch not out was ge bleven met 22 runs. De tweede innings werd door de Engelsen gesloten op een stand van 196 runs voor het verlies van 1 wicket. ZEILEN WEDSTRIJDEN VAN RORC-JACHTEN OP WESTEINDERPLAS De zeven samenwerkende Amsterdam se en Aalsmeerse zeilverenigingen (Nieuwe Meer, Westend, Amsterdam, De Schinkel, De Koenen, Aalsmeer, Schiphol) organiseren komend weekein de weer de jaarlijkse wedstrijden voor Ronde,- Platbodem- en RORC-jachten. In zeven verschillende wedstrijdklassen zal gestart worden, waarvoor niet minder dan zestig jachten aan de start zullen komen. Schepen in allerlei afmetingen en tuigage zullen zaterdag en zondag de Westeinderplassen weer verlevendi gen en voor een behoorlijk schouwspel- kunnen zorgen. Zaterdagmiddag wordt gestart van 1516 uur, zondag van 11 12 uur. W NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN OP DE WESTEINDERPLAS Op de twee eerste weekends van sep tember zullen wederom de nationale kampioens-zeilwedstrijden worden ge houden voor de kleinere wedstrijdklas sen. De volgende inschrijvingen zijn daar vóór binnengekomen. 12 M2 Sharpieklasse: N. Boschrna, J. C. J. van Staveren, W. Guldemond, T. Vlek, B. Kraan en B. van Wijk. Olympiajollenklasse: Sj. H. H. Haaks- ma, H. Tournier, W. H. Stellingwerf, K. J. Husslage en C. A. A. Visser. Sternklasse: mej. K. v. d. Stadt, T. Amons, P. van der Winden, E. H. A. Hofkes, H. Coops, I. Van der Waal, J. Kraaier en H. van der Rest. Pampusklasse: J. B. Reeder, C. Saur, H. J. Greevelink, G. Timmer, O. P. Bes- seling, L. A. L. van Dijken, E. A. Labou- chère. H. J. de Ruyter, G. Biesot. 12 M2 Voetsjollenklasse: W. Huisingh, J. Hulsker, mej. H. F. Hageman, A. W. Reyers, H. van Reyers, mevr. M. E. Plan- tengaTims, F. H. Daniels, Z. W. van Weel en J. J. van 't Hoogerhuijs. VIERDE PLAATS VOOR VERHAGEN De internationale zeilwedstrijden, in de Flying Dutchman-klasse, die zijn gehouden op de rede van La Baule (Fr.) zijn gewonnen door de Brit Jardine Pitt. De tweede plaats in het eindklas sement was voor de Fransman Tiriau, de derde voor diens landgenoot Cornu en de vierde voor de Nederlander Ben Verhagen De zesde en laatste race le verde een overwinning voor Verhagen op. Pitt werd tweede en de Fransman Refetto derde De Nederlander Oerle- mans legde beslag op de 12e plaats. Het eindklassement luidt: 1. Pitt (G.B.) 6.25 pnt; 2. Hiriau (Fr.) 11.75 pnt; 3. Cornu (Fr.) 16.75 pnt; 4. Verha gen, bemanning Lautenschutz (Ned.) 26.75 pnt; 5. De Vliegher (Belg.) 31 pnt; 6. Schooneveldt, bemanning Visser (Ned.) 32 pnt; 11 Oerlemans (Ned.) 44 pnt; 12. Terwogt (Ned.) 50 pnt; 18. Wulff (Ned.) 79 pnt; 19. Kooyman (Ned.) 80 pnt. OM HET EUROP. KAMPIOENSCHAP EENMANSZWAARDBOTEN De Finnjollen-zeiler Koos de Jong, die Nederland vertegenwoordigt bij de wedstrijden om het Europees kampioen schap eenmanszwaardboten op de Sil- sersee (Zwitserland), heeft op de eer ste dag bijzonder goede prestaties gele verd. In de eerste race bereikte hij als eerste de finish voor de Duitser Kuh- weide. de Noor Jordbakke en de Duit ser Vogler In de tweede race eindigde hij achter de Deen Wind als tweede. Na deze twee races heeft onze landgenoot de leiding in het algemeen klassement. Daarna volgden de Duitser Vogler en de Fransman Pinaud. GEEN NED. ZWEMSUCCESSEN OP DE WERELDSTTTDENTENSPELEN De Nederlandse zwemmers hebben zich op de eerste dag van de wereldstuden- tenspelen, die van 27 augustus tot en met 6 september te Turijn worden gehouden, niet voor de finales kunnen plaatsen. In de series van de 100 meter vrije slag werd Fred van der Zwan vierde in 1 min. 02 sec., een tijd die eveneens werd genoteerd door de Spanjaard Ventura. Later bleek dat beiden met deze presta tie de zestiende plaats innamen, zodat een beslissingswedstrijd noodzakelijk werd om zich te kwalificeren voor de halve finales. De Nederlander trok zich terug. De Spanjaard heeft echter niet lang genoegen ondervonden om onder de laatste zestien te behoren, want in de halve finales was hij kansloos. De an dere Nederlander Frederik Vlignett werd reeds in zijn serie uitgeschakeld met een tijd van 1 min. 02.9 sec De finalisten voor de 100 meter vrije slag zijn: Kocmur (Zuidsl.) 57.6 sec., Luxkovsky (Rusl.) 57.7 sec., de Europese kampioen Paolo Pucci (It.) 578 sec., Salomon (Polen) 58.1 sec., Kamoun (Frankr.) 58.8 sec.. Link (Duitsl.) 59.4 sec., Treillet (Frankr.) 59.4 sec., Perondini (It.) 59.4 sec. De Ne derlanders Gerrit Korteweg en Coen Schlingeman werden in de series van de 200 meter vlinderslag uitgeschakeld. Kor teweg werd vierde in 2 min. 46.6 sec. en Schlingeman eveneens vierde in een an dere serie met een tijd van 3 min. 05.7 sec. De finalisten' op dit nummer zijn: Dennerlein (It.) 2.26.6, Kisselev (R.) 2.28.6, Pazdirek (Tsj.) 2.30.5, Zippelius (Did.) 2.30.7, Czyz (Polen) 2.33.7, Holman (Finl.) 2.41.5, Lombardi (It) 2.42, Katzorke (Did) 2.42.6. De Nederlandse meisjes van Voorn, Bruening, Kleiterp en Bergsma bleken in de 4 x 100 meter wisselslag te zwak om een dominerende rol te kunnen spe len. Zij werden op dit nummer, waarvan Nederland het wereldrecord bezit, vier de en laatste, met een achterstand van bijna 20 seconden op Duitsland dat als derde eindigde. De ploeg van Italië werd eerste in 5.25.5 voor Groot Brittannië. dat tot 5.32.5 kwam en Duitsland (5.47.4) Voor Nederland werd 6.06.6 genoteerd. Italië behaalde nog een eerste plaats bij het zwemmen door de overwinning van Federico Dennerlein op de 200 meter vlinderslag. Federico, die sinds half juli van dit jaar Europees recordhouder is op de 100 en 200 meter vlinderslag finish te in 2.21.9, nog geen 2«/i seconden boven zijn record. De uitslag was verder. 2. George Kisseley (Rusl.) 2.25.1; 3. Pavel Pazdirek (Tsjech Slow.) 2.25.2; 4. Jerzy Cryz (Polen) 2 282: 5. Peter Zippelius (West Duitsland) 2.30.6. VOETBAL SVLV Programma voor zaterdag: SVLV aaDocos aa: 15.00 uur; SVLV bbDocos bb: 16.00 uur; UDÓ bb SVLV cc: 16.00 uur. Voor zondag: ASC 1—SVLV 1: 14.30 uur; ASC 3—SVLV 2: 12.00 uur. Deze wedstrijden worden ge speeld op Pomona. Opstelling le elftal: doel W. Weenink; achter: Th. v. d. Voort, Fr. v. d. Berg; midden: W. Niers man, H. Kooyman, A. Moerkerk; voor: L. v. d. Voort, Helm. v. Veen, P. Zon neveld, G. Roodakkers, Jac, v. d. Valk. Vertrek 13.45 uur per fiets. Rouwkoop Programma voor za terdag: 2.55 u.: Rouwkoop bLDWS; 3.50 u.: WassenaarRouwkoop a; 4.15 u. DocosRouwkoop b; 5.15 u.: Rouwkoop aUVS; 6.05 u.: RouwkoopLDWS e. Voor zondag: 10.30 u.: Rouwkoop a Or Groen; 12.20 u.: DocosRouwkoop a; 1.15 u.: UDORouwkoop b; 3.05 u.: LFCRouwkoop b; 4.55 u.: Rouwkoop bRoodenburg; 10.55 u.: Rouwkoop— UVS; 11.50 u.: Or. GroenRouwkoop; 12.45 u.: RouwkoopLeidse B.; 2.35 u.: Roodenb.Rouwkoop; 4.25 u.: Rouw koopZLC; 5.20 u.: DocosRouwkoop. KRV Het programma voor zondag a.s. luidt als volgt: Het tweede elftal speelt om 12 uur tegen Foreholte 3 en het eerste elftal om half drie tegen Blauw-Zwart uit Wassenaar. GDS. Zondag gaat GDS met twee elftallen op bezoek bij Rijpwetering. De club van deze naam stond evenals GDS in de afd. Gouda, vrijwel de gehele com petitie aan het hoofd van de ranglijst van de le klasse afd. Leiden, doch ver loor de beslissende wedstrijd om het kampioenschap. Dit kan dus een span nende wedstrijd worden en een vergelij king tussen het spelpeil van de afd. Lei den en Gouda. Aanvang 2.30 uur. Om 12 uur wordt gespeeld Rijpwetering II GDS n. HANDBAL SVLV Programma voor zondag: dames 1: WilhelmusSVLV, 2 uur; he ren: WilhelmusSVLV, 3 uur, geza menlijk vertrek 1.15 uur; dames jun.: Hios—SVLV, toernooi, vertrek 12.30 vanaf Uljee. Jong Ade. Zondag nemen de junio ren deel aan het door Hios te organise ren tournooi. De dames zijn ingedeeld in poul II en spelen hun eerste wedstrijd om 1.10 uur. Het terrein is gelegen aan de Buurtweg te Wassenaar. Gezamenlijk vertrek vanaf dorp om 11.30 uur. VOLLEYBAL Argos. Het bestuur van de volley balvereniging „Argos" deelt haar dames leden en verdere belangstellenden in de volleybalsport mede, dat de training maandag a.s. weer hervat wordt in de vanouds bekende zaal van het R.K. Ly ceum aan de Mariënpoelstraat. Het be stuur verzoekt al de leden weer aan dë training deel te nemen in verband met het reeds in september te spelen wim- peltoernooi en de naderende competitie Belangstellenden zijn van harte welkom op de trainingsavond Komt u eens een kijkje nemen 's maandagavonds van half acht tot kwart over tien; u zult er geen spijt van hebben. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door mej. A. Rijsber- gen, Pasteurstraat 28a of 's maandags avonds aan de zaal. AUTOMOBILISME GRAND PRIX ALLEEN VOOR ERVAREN COUREURS De Britse aptomobielclub zal op de volgende bijeenkomsten van de sport- commissie van de internationale auto- mabiel federatie (FIA) voorstellen, dat in de toekomst alleen coureurs met veel ervaring aan de Grand Prix-races mogen uitkomen. Deze stap is een gevolg van het feit, dat een aantal coureurs heeft geklaagd over het onnodige gevaar waaraan zij in Grand Prixraces worden blootgesteld doordat minder ervaren deelnemers met een te geringe snelheid rijden. POSTDUIVEN DE RIJNKLIEVERS Wedvlucht met Jonge duiven vanaf Pont St. Maxense. Afstand 343 km. In concours 216 vogels; le duif te 11.40.35 uur. Uitslag: M. v. d. Wilk 1, 2; A. v. d. Luit 3, 8; J v. d. Wal 4; C. M. van Dam 5; N. Hoogervorst 6; A. v. d. Dop 7, 9; Lolkes de Beer 10. Kampioenschap jonge duiven 1. Truyers en Zn 251.14 pnt; 2. A. v. d. Dop 243.71 pnt; 3. M. v. d. Wilk 227.08 pnt; 4. G. Griensven 204.80 pnt; 5. N. Hoogervorst 203.06 pnt.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 6