Slwulgat &>yma$TAD Scherp R. K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek (Sleenschuur 17) Fokveedag in Lisser Sportpark uitstekend geslaagd Gemeenteraad van Woubrugge WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1959 DE LETDSE COURANT v -JGfl (L se redacties weer krom onder de be- grotingsboeken van de gemeente Lei den. Dat zijn uitgaven, waarbij een trilog'e van een Noorse schrijver nog maar en onmondig kind is. Deze boe ken hebben alléén met de genoemde triogieën gemeen dat er geen geluk kig einde is. In boeken met een happy De leden van dans-amuse- ments orkest „The Serenaders" worden er aan herinnerd, dat de repetities donderdag 3 september weer aanvangen, daarna zullen deze waarschijnlijk gehouden wor den op maandagavond. Nieuwe leden kunnen zich aan melden (ook een vocaliste) t.e.m. 1 sept. a.s. bij het secretariaat: A. v. Kaay. Buys Ballotstraat 60 Lei- ending sterft meestal de held, bij de j den. Voorwaarden Leldse begroting is het dat ene ge talletje van zoveel miljoen, dat de ge meenteleden vertelt, hoeveel 't tekort ditmaal- weer is. Het verwondert ons steeds, dat iedereen daar zo kalm onder blijft. Wethouder Stolp, onze Leidse thesau rier, steekt rustig een sigaar van 26 cent op en er wordt met aandacht en verstand over de schuld zijn: R.K., niet oprechte Burgerlijke Stand Geboren: Titia Johanna dr van P D. Mooy en T Valk; Olwen Patricia dr van J. van den Hoek en C. J. Bies heuvel; Wilhelmina Martina dr van J. J. Kroon en J. C. Baak; Johannes gesproken Daar komt nogCarolus Catharina zn van J C. V. van bij, dat er nu nooit eensj Beek en G. Krom; Jan zn van J. een burger is, die benauwde j Zwaan en C. Kikkert; Eric Antonius dromen heeft over het getal met zesFranciscus zn van G. van S;rien en nullen, dat als een dreiging boven j W. A. Driessen; Lambertus zn van L. zijn Leidse bedje hangt. En dan te i de Bruin en J. A. Kwakkenbos; Geer denken, dat wij een doorwaakte nacht truida Anna dr van J W. H. Bink en doormaken bij de gedachte, dat we|G. A. Kraan: Robert Hendrik zn van H. Slijkhuis en K. van Zwieten; Rudi zn van L. Masurel en E. M. Gras. Wilhelmina dr van T. Brandt en J. Stokkel: Elisabeth dr van A. Visser en E. van der Hart; Hendrik zn van A. Guijt en H. de Vries; Annegretha Cornelia dr van H. C. Pronk en J Hasenoot; Marianne Jacoba Sophia dr van G. J. Minnee en S. A. J. van Ispelen. Gehuwd: N Smittenaar en P. La gendijk; G. Holswilder en J. M. Phi- lippo; J. van Leeuwen en L. Hamer lang. Overleden: H. A. van der Reijden 84 jr. man; T. van der Struik 49 ir echtgenote van J Wierenga. Bij dat grote boek hoort altijd een begeleidingsbrief en de wethouder vertelt hoe het komt, dat er een ver schilletje is in de gemeenterekening. Dat gebeurt in lange zinnen, die dik wijls met woorden als „mits" begin nen en waarin ook dikwijls van „der halve" wordt gesproken. We kunnen u wel verklappen: het leest niet vlot. Niet zo prettig bijvoorbeeld als „Het schot in de nacht" of „Marianne zoekt haar weg" Maar wij hebben toch wel diepe bewondering voor dit schrijven, waarin het college van B. en W. in statige stadhuiszinnen vertelt dat men zuinig is, zonder echter de burgerij te dwingen de broekriemen aan te snoeren en armoede te lijden, 't Is een aardig stuk, maar de meeste be wondering hebben wij iedere keer weer voor de accountants die er in slagen, de meterslange kolommen op te tellen, zonder één fout te maken, zonder een cent over te slaan. Zij tellen de salarissen van de hoofden van dienst bij onderhoudswerken aan kademuren, representatiekosten van B. en W. bij vergoeding aan school besturen en nog nooit is het voorge komen, dat één van de raadsleden moet opmerken: kijk hier is de man een stuivertje vergeten. Daarom ditmaal, hulde, naast aan b. en w. wier wer.K wij gaarne op waarde schatten, aan de optelier van Leiden: de man die miljoenen door zijn vingers laat gaan zonder iemand voor één cent tekort te doen. Op de eerste zondag van septem ber staat Zundert (N.B.) in het teken van zijn traditionele bloemencorso en levert zijn bijdrage om de naam van Nederland als bloemenland hoog te houden. Dat de populariteit van het Leidse Jeugd orkest „De Burcht", gezien de medewerking aan de feestviering ter gelegenheid van Groningen's Ontzet op vrijdag a.s., niet alleen in het noorden des lands, doch ook in het zuiden is doorgedrongen, blijkt wel uit de uitnodiging die dit Jeugdor kest ontving om op zondag 6 sept. a.s. mede te werken aan het Zundert's Bloemencorso, dat dit jaar voor de 18de maal zal worden gehouden. Ongetwijfeld zal de medewerking van de jeugdig- Leidse muzikanten aan dit gradioze corso, dat ieder jaar door duizenden toeschouwers wordt bewonderd, er mede toe bij dragen, dat hun bekendheid steeds verder in den lande doordringt. UIT DE OMGEVING LANGERAAR MATER AMABILISSCHOOL Gisteravond werd een bijeenkomst gehouden tot inschrijving van deel neemsters aan de lessen te geven op de Mater Amabilisschool. De ver wachting, dat vele meisjes zich zou den melden voor het volgen van de nuttige lessen, ging niet in vervul ling. Het aantal aanmeldingen is nog tekort om te kunnen beginnen. Moge lijk zijn de meisjes, die voor deel name in aanmerking komen, niet op de hoogte geweest van deze aanmel dingsavond. Daarom is er nog gele genheid zich gedurende de maand augustus op te geven bij Zr. Christine, directrice van de Landbouwhuishoud- school. Deelname staat open voor meisjes die voor 1 jan. 1960, zeven tien jaar worden of dit reeds zijn. Men mene niet, dat wanneer men de huishoudschool doorlopen heeft, men aan deze cursus niets zou hebben. De leerstof van de Mater Amabilis school is geheel anders en heeft tot doel, de meisjes te vormen voor het hen wachtende leven en haar toe te rusten met de kennis die daarin wordt vereist. Een goede raad is dus, deze kans niet voorbij te laten gaan. In een parochie met zoveel meisjes moet het mogelijk zijn een Mater Amabilis school te openen die talrijke deel neemsters heeft. Men wachte niet, maar geve zich spoedig op. ROELOFARENDSVEEN Afscheidsavond kapelaan Van Rijn Donderdagavond te 8 uur zal er in de Pancratiuszaal gelegenh^d zijn afscheid te nemen van kapelaan Van Rijn. Behalve de verenigingen waarvan de kapelaan geestelijk ad viseur was, is iedereen hierbij van harte welkom., Afscheid kapelaan Van Moorsel Mor enavond, donderdag 27 aug. a.s., is in de aula van de St. Jozef school om 8 uur gelegenheid, af scheid te nemen van kapelaan P. P. V. van Moorsel van de parochie van Maria Presentatie. ZOETERMEER Aanbesteding. Gisteren werd door het architectenbureau P. J. Hoeks en E Reitsma uit Den Haag in AANWINSTENLIJST Ontwikkelingslectuur. potlood en geest No. 531 Horizontaal: 1. stellig 3. tevens, 5. boomloot, 7. voorzetsel, 9. boom, 10. inwendig lichaamsdeel, 11. bijwoord, 12. familielid, 14. stadje in Neder-Selezië, 16 hoenderachtige vogel, 17 Europeaan. Verticaal: 1. vaste regel, 2. schei kundig element (afk 3. jongens naam, 4. broeibak, 6 mist, 8. tel woord, 9. gem. in N. Brab., 11 zwem vogel, 13. bloeiwijze, 14. voorzetsel, 15. muzieknoot. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 530 Horizontaal: 1. toets, 6. pil, 7. rol, 8. een, 9. ere, 10. Isère. Verticaal: 2. onlangs, 3. terreur, 4. appel, 5. aleer. van Andel-Ripke: Kinderleven mensenlot; Anderson: Nautilus; van den Berg: In het voorportaal der wetenschap; Beyers: Gids voor school en beroep; Buytendijk: Over de pijn; de Ceulaer: Felix Timmer mans; Claessens: Frangois Mauriac; Derolez: De godsdienst der germa- nen; Descalzo: Ik ben een mens....; Een ongeschoeide carmelites: Een lichtende lamp in donkere tijden; Etienne: George Bernard Shaw; Franzero: Nero; Freyer: Mens en massa in deze tijd; Hart de Ruyter: Moeder en kinderen; Hendrikse: Twintig reuzen van de jazz; Kinde ren van ons eigen volk; Larsen: Atomic energy; Koning: Sociale verzekering; Kriekemans: Algemene pedagogiek; Mayer: Meesters der Poolse vertelkunst; Mazahèri: Zo leefden de Moslims; Mensen testen; Miermans: Sport in een verande rende wereld; Moody en de Groot van Embden: Dokter aan de Pool; Nicholson: Ontwerp zelf uw bor duurwerk; Ontmoeting der geslach ten; Pen: Moderne economie; de Pillecijn: Stijn Streuvels; de Roo- ver: Paul van Ostayen; de Ruiter: Het mysterie van de kloosterge meenschap; Schepens: Sigrid Und- set; Schulte-Nordholt-Treep: Het kind als vervulling en als teleur stelling; Si.noens: Rainer Maria Rilke; Tempel: Reclame; Trimbos: De geestelijke gezondheidszorg in Nederland; Ureel: Kamiel van Bae- len; Vanderschaeghe: Ernest He mingway; Verthé: Gabrielle De- medts; Vlierden: Gerard Walschap; idem: Willem Elschot; Walgrave: De wijsbegeerte van Ortega Y Gas set; Wilson: De buitenstaander; Zee- gers: De oplichter. Nederlandse romans. Hof dorp: Moord in miniatuur; Meyer: Roofriddersporen; Ouwe hand: De strijd om de berenpas; Roelants: Het leven dat wij droom den; Walschap: De frangaise; idem: De verloren zoon. Vertaalde romans. Björn: Pappa's dochter; Bullett: Hoe zij ter bruiloft gingen; Carmi- chael: De dood schreef een dag boek; idem: De verdwenen potten bakker; Elten: Deserteur; van Guex,- ther: De verliefde staretz; Heyer: Nachtelijk avontuur; Johann: Mau reen O'Toole; Law: Aimée; Mans- feld: Nergens een vaderland; Myri- oilis: De madonna met de visse- staart; Oppenheim: Op de g.ens van het leven; Seton: Bess Winthrop; Wendt: Het schip der gedoemden; White: Het miskende hart; Wie- chert: Het hoge feest; Wilson: Zo- mereiland. Engelse romans Berkeley: The poisoned chocolates case; Bromfield: Twenty-four hours; Carr: The mad hatter mystery; Chris tie: Hickory dickory dock; Gann: The high and the mighty; Gardner: The case of the careless kitten; idem: The case of the emptytin; Innes: The se cret vanguard; Kane: The smiling re bel; Marric: Gideon's day; Tey: Miss Pym disposes; idem: The singing sands: Tickell: Appointment with Venus; Turnbull: The day must dawn; Wilson: Anglo-saxon attitudes. Franse romans. Bardin: Angélina; Desmarest: La palmeraie; Lésort: Le fer rouge; Ma- dec: L'abbé Garrec, gardien de phare; idem: L'abbé Garrec et le i rouge a lèvres; Maurois: Les roses de septem- bre; de Montlaus: Tailletorte; Nord: Un cadavre de trop dans le film; Peis- son: Dieu te juge!; Le père; Pons: Le cordonnier Aristote; Remage. Brigitti; et le priteps de Marie-Agnès; idem: Brigitte; les soucis et les jois; Remy: Si to us les gars du monde; Rudel: L'homme de guet; Simon: Les anges fous; Vergnas; Le mystére Niagara. het openbaar in café van Fraassen aanbesteed namens het bestuur van de Chr. Nat. schoolver. het uitbreiden van de school aan de Jan Hoornstraat met een vaklokaal en nevenruimte. Er werd door negen aannemers op dit werk ingeschreven. Hoogste was de fa. Rietmeyer en Wildenburg uit Den Haag met 74.432. Laagste was de firma J. de Joode uit Moordrech' met 54.700. Ook een aantal van de Zoe- termeerse aannemers had ingeschre ven. De fa. van Eek en Kleibergen was met ƒ57.100 op vier na de laag ste. De gebr. Huurman volgden daar op met f 54.990. Het bouwbedrijf Bon tenbal was op één na laagste mei 54.900. Een verschil -an dus slechts twee honderd gulden n et de fa. de Joode. Het werk is nog niet opgedra gen. Voor het schildei erk, dat af zonderlijk werd aanbesteed kwam slechts een inschijver: H. Slappendel uit Den Haag 3600. LEI'DSCHENDAM Wachtverbod In verband met 't steeds toenemend verkeer in de Dam houderstraat hebben B. en W. op grond van het Wegenverkeersregle ment bepaald dat het verboden is ge durende langer dan drie uur aan bei de zijden van genoemde straat een auto of anderzins te doen plaats ne men (een z.g. wachtverbod). Binnen dertig dagen kan iedere be langhebbende bij de Kroon beroep instellen tegen dit besluit welk be roep gericht aan de Kroon ingediend moet worden bij de Commisarris der Koningin. Leidse agenda TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: „Kijk-race" voor kinderen (plm 12 jaar) 10-12 uur voorm. (t.e.m. 31 augustus). Lakenhal: Tentoonstelling Het Ne derlandse portret sinds 1880. Werkd. 10 uur voorm —5 uur nam.; zond 1-5 uur nam (tot 31 aug.). Museum voor Volkenkunde: Ex positie Zuidzee. (Dagelijks van 10 tot 5 uur; 's zondags van 1-5 uur) t.e.m. 5 oktober. Vroom en Dreesmann: Tentoon stelling „Het Rijksdeel Suriname" (t.em. 29 aug.). Rijksmuseum Geologie en Minera logie v d Werfparu 1: Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4. Zon en feestdagen 2-4 uur. Apothekersdienst Geopend: apo theek Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, tel. 21060. BIOSCOPEN Casino: „De dochter van de ambas sadeur", alle leeftijden Des middags: „Donald Duck en zijn vriendjes", alle leeftij den. (Dond.: .Johnny knapt het wel op", volw.). Lido: „Overval in de Pacific". 14 jaar. Luxor: „Waar iedere man wapens draagt", 18 jaar. Trianon: „Dr levensroman van Joseph Schmidt", alle leeftijden. Rex: „Kop op, borst vooruit", alle leeftijden. Apoheken Geopend apotheek Marei en J. Kamp. Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136. I 3 Pinken van 1 vader: la. J. Ver- Begunstigd door prachtig zomer weer hield de fok- en controlever eniging „Nooit Gedacht" haar jaar lijkse fokveedag in het mooie ge meentelijk sportpark te Lisse. De in zenders hebben wel laten zien, dat de duinstreek, hoewel bloembollen streek, toch ook op het gebied van de veehouderij en fokkerij haai par tij goed meespeelt! De kwaliteit van de aangevoerde dieren was in door snee goed tot zeer goed. De „zwart- blaar" heeft in de duinstreek al van ouds een goede naam en bij de „zwartbonten" is de vooruitgang zeer groot te noemen. Hier is de in vloed van de K.I. zeer sprekend merkbaar. Het deskundig commen taar van de heren jury-leden was zeer leerzaam. De heer W. de Wit, voorzitter van de fok- en controlevereniging, sprak een woord van welkom tot de deel nemers aan de fokveedag en alle be langstellenden. Een bijzonder woord van dank richtte hij tot de heren jury-leden die zich bij zulk een pri ma inzending van dieren voor moeilijke taak geplaatst de jury hadden zitting: ir P. Verhoe ven, Den Haag, voorzitter; ir C. H Cazemier, Den Haag; H Oosterveld, Overschie, inspecteur NR.S.; H C Kroft, Alphen a. d. Rijn; W. J. Olst- hoorn, Leidschendam; J. Straathof, üude Wetering; S. J. Visser, Rijnsa- terwoude; A. H. Rotteveel, Oude We tering; J. C. de Klerk, Hazerswoude Ere-comité: ir P. Buck, directeur Landbouw-winterschool, Voorhout; J. Kraak en G. Costermans, dieren artsen te Lisse. De prijzen werden behaald om: Zwartblaar. Oudere stieren: 1. P Warme;dam; 2a. A. van Noort; 2b. J. Hoogeveen; 3a. J. .Verdegaal; 3b W. v. d. Marei. Jonge stieren: 1 Gebr. Hogeveen; 2 Wed. C. P. Hoogeveen; 3a. Gebr. Hoogeveen; 3b. J. Heemskerk. Oude melkkoeien: la. Gebr. Hoge veen; lb. F. P. Vergeer; lc, W v. d. Marei; 2b A. van Noort; 2c. F Vergeer; 2d. A. van Noort; 3a. zelf de, 3b. zelfde; 3c. W. v. d. Marei; 3d. zelfde; 3e. A. van Noort. Melkschotten: la. C. J. v. Noort; lb Gebr Hoogeveen; 2. zelfde. Drachtige vaarzen: la. A. v. Noort; 2a. Gebr. Hoogeveen. Melkvaarzen: la. W. v. d. Marei; lb A. van Noort; lc. W. v .d. Marei; ld. A. van Noort; 2a. H. Heemskerk; F. P. Vergeer; 2. A. van.Noort; 3b, 3c, en eerv. verm, allen P. F. Vergeer. Pinken: (geb. l-9-'57 tot 30-l-'58) la. J. Verdegaal; lb. G. P. Warmer dam; lc P F. Vergeer; 2a. C. J. van Noort; 2b. J. Heemskerk; 2c. zelfde; Gebr. Hoogeveen; 3a W. v. d. Marei; 3b. Gebr Heemskerk. Pinken: (geboren na 30-l-'58): la. Gebr. Hoogeveen, lb. Gebr. Heems kerk; lc. J. Verdegaal; 2a. A van Noort; 2b. P. F Vergeer; 2c. J. Ver degaal; 2d. G. P Warmerdam; 3a G. d. Plas; 3b. P F. Vergeer; 3c. W v. d Marei; 3d. zelfde; 3e. Gebr Heemskerk; eerv. verm.: W. v. d. degaal; lb. G. P. Warmerdam; 2a. Gebr. Hoogeveen; 2b. J. Heemskerk; 3a. W. v. d. Marei. Koekalveren (geb. l-9-'58 tot 28- 2-'59): la. J. Verdegaal; lb. Wed. C. P. Hoogeveen; 2a. en 2b. zelfde;*3a. Gebr. Hoogeveen; 3b. W. v. d. Marei. Koekalveren (geb. 28-2-'59 en daarna): 2a. Gebr. Hoogeveen; 2b. C. J. v. Noort; 2c. W. v. d. Marei; 3a. C. J. van Noort; 3b. W. v. d. Marei. Tenminste 3 kalveren van 1 va der: 1. Wed. C. P. Hoogeveen; 2a. zelfde; 2b. W. v. d. Marei. Bedrijfsgroepen: la. en wisselbe ker: Gebr. Hoogeveen; lb. W. v. d. Marei; lc. A. van Noort; 2a. P. F. Verver. Kampioenskoe zwartblaar: 1. Koosje van Gebr. Hoogeveen; 2. Emmy van W. F. v. d. Marei. Zwart-bont: Oudere koeien: 1. J. P. Rotteveel, lb. zelfde; lc. M. Dui- neveld; ld. Th. Huiberts; 2. J. P. Rotteveel; 2b. M. Duineveld; 2c. G. P. v. d. Plas; 2a. J P. Rotteveel; 3a. M. Duineveld; 3b. G. P. v .d. Plas; cij 3c. J. P. Rotteveel; 3d. Wed. A. van In Noort; eerv. verm.: G. P. v. d. Plas Op de dinsdagavond gehouden raadsvergadering te Woubrugge, die onder voorzitterschap stond van bur gemeester Van Wageningen, sprak de heer Bank zijn teleurstelling uit over het feit, dat deze vergadering gesteld was op een tijdstip, dat zeer ongelegen kwam voor de katholieke raadsleden in verband met het 40- uren gebed te Hoogmade, mede, daar wethouder Van Tol dit had moeten weten. De voorzitter betoogde, dat de vergaderiing niet later gesteld kon worden, daar hij dan met va kantie afwezig was en moeilijk eer der daar dan de raadsleden onvol» doende tijd hadden, de raadsstukken in te zien. Wethouder Van Tol zei, dat hij op de laatste B. en W.-ver- gadering nog niets afwist van deze gebedsuren. De heer Van der Wereld zag in de notulen graag bij de heipalen kwestie de uitlating van de burgemeester op genomen, dat hij daarbij gehandeld had in zijn kwaliteit als opsporings ambtenaar. De raad ging met deze toevoeging accoord. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat het besluit tot grondaan koop ten behoeve van de woning bouw te Hoogmade, door G. S. was goedgekeurd met de opmerking van dit college, dat de raad in 'n dwang positie was gekomen wat betreft het aanvaarden van de vrij hoge grond prijzen. Voorts was een besluit van de Grondkamer binnengekomen, waarbij de gemeente verplicht wordt andermaal niet voor 3 doch voor 6 jaar de gemeentelijke grond langs de Kerkweg te verpachten aan de heer Hoogendoorn, ingaande 1 jan. 1960. Door de voorzitter werden be noemd in de commissie tot nazien van de rekening 1958 van het ge meentelijk woningbedrijf en de ge meenterekening 1957 de heren Van der Wereld, Van Tienhoven en Van Luiing. De laatste nam deze benoe ming onder voorbehoud aan. Verbetering woningen. Over de voorzieningen aan de 5 premiewoningen in de Gerbrand Swartlaan, waarover wij reeds iets publiceerden, sprak de heer Schra- verus zijn verwondering uit, hoe men voor twee jaar deze woningen zo had kunnen aanvaarden. En zijn we met dit herstel nu wel werkelijk klaar? Op een vraag van de heer Van Luiing over het toezicht btf de bouw sprak de voorzitter als zijn mening uit, dat dit systeem bij de bouw van kleine complexen steeds meer wordt losgelaten, gezien de steeds hoger wordende lonen van de opzichters die de totale bouwkos ten drukken. Op de vraag van de heer Van Tien hoven, wie deze reparatiewerkzaam- heden, ten bedrage van 3000, zal uitvoeren, deelde de voorzitter mede, dat het schilderwerk aan de board plafonds door de plaatselijke schil ders en het tegelwerk door de leve rancier van de tegels zal worden verricht. De heer Den Hertog vroeg nog, welke maatregelen genomen zullen worden bij de nieuwe wonin gen aan de Boerstraat, waar geble ken is, dat de afvoer in het geheel niet op de riolering bleek aangeslo ten te zijn. Tenslotte verleende de raad het aangevraagde crediet. Bij het punt bouwrijpmaken terrein Van Poel geestlaan te Hoogmade sprak de heer Bank zijn teleurstelling uit over het feit, dat bij de stukken de specifi catiebedragen ontbraken, hetgeen de voorzitter betreurde. Hij deelde ze alsnog mede. In totaal belopen ze 15.730. Bovendien gaf hij een si tuatieschets ter inzage. De heer Van Luiing toonde zich voorstander van een openbare aanbesteding, waarop de voorzitter betoogde, dat het prak tischer was dit grondwerk te doen uitvoeren door de aannemer, die ook de 6 woningen bouwt. Dit bespaart problemenn tussen 2 aannemers on- deling. Met de aantekening van de heren Van Luiing en Bank, dat zij geacht worden tegen te hebben ge stemd werd het voorstel aangeno men. Zonder meer werd besloten 550 meter van het provinciaal rijwielpad langs het Weteringpad om niet over te nemen met de bijbehorende berm- stroken, waarbij het onderhoud van pad en afscheidingshek voortaan ten laste van de gemeente komt. De herstelde Doesbrug. Over de kwestie, wie de pas her stelde Doesbrug zal moeten schilde ren, liepen de meningen zeer uiteen. De heer Schraverus zag graag in schakeling van de plaatselijke schil ders, doch de voorzitter vond dit typisch werk voor deskundigen. Ook was de heer Schraverus, gezien de ervaringen elders, bevreesd, dat het te veel haastwerk zou worden. De heer Sillevis pleitte voor openbare inschrijving door bonafide schilders of dat deze offertes zouden maken, zodat de gemeente zelf een keus kon doen. De voorzitter betwijfelde, of men daardoor uiteindelijk goedkoper uitkwam. Offertes gingen in dit ge val moeilijk, daar naam en prijs van de schilder (fa. Schalekamp te Al phen a. d. Rijn voor 1950) reeds in het openbaar genoemd zijn. Bij de hierna gehouden stemming over het voorstel van B. en W was de uitslag 65 (tegen: Den Hertog, Sillevis, Schraverus, Bank en Van Luiing). Aankoop vuilniswagen. Het belangrijkste agendapunt, aan koop vuilniswagen ontlokte aan diverse raadsleden weer stof tot dis cussie. Gekozen kon worden uit twee typen voertuigen, een Merce- des-Unimog en een Willys-jeep (waarover wij reeds iéts publiceer den). De heer Sillevis somde nog eens alle voordelen op van de Mer cedes, die voor alle doeleinden te gebruiken is, zuinig, lage onder houdskosten en zeer sterk. Voorts werd nog van gedachten gewisseld over de vrij hoge bak en de pro blemen voor de vuilnisdienst, de linnen cabinekap, de afdekking voor de bak, het aanbrengen van een zandstrooier en sneeuwschuiver. De heer Van der Wereld betreurde het, dat geen der raadsleden bij de demonstratie van beide voertuigen, een uitnodiging van de voorzitter had ontvangen, deze bij te wonen, zodat men weinig over de kwalitei ten kon oordelen. Evenals de heer Van Luiing pleitte hij voor het in schakelen bij de aankoop en het on derhoud van de plaatselijke garage houder J. Keessen. De voorzitter wenste hierover in besloten zitting terug te komen. Voorts kwam de hr Bank met het plan, enkele gemeente werklieden op kosten van de ge meente een rijbewijs te laten halen voor dit voertuig. Tenslotte werd besloten tot aan koop van de Mercedes-Unimog voor de prijs van circa 20.000 gulden. Bij de rondvraag vroeg de heer Sillevis naar de verkeersveiligheid op de Hereweg. Hij achtte die nogal in gevaar gebracht door de uitvoer der van de werkzaamheden aldaar. Tevens informeerde hij naar de ver vuiling van de Wetering door het gemaal Den Hertog. De heer Bank informeerde wat waar was van alle geruchten rond het mogelijk storten van huisvuil door de gemeente Lei den in de Piaspolder. De voorzitter antwoordde, dat na enkele polder- vergaderingen nog niets definitiefs bekend was. De heer van Luiing in formeerde nog hoe het stond met de plannen rond het Weteringpad en de Vrouwgeestweg. Weth. Ven huizen antwoordde, dat wat betreft de laatste reeds dontact was opge nomen met enkele der grootste eige naars. Tenslotte vroeg de hr Markx nog om maatregelen tegen de erger lijke vervuiling van de sloot langs het Weteringpad. Wed. A. van Noort. Melkschotten: 2a M. Duineveld; 2b J. P Rotteveel; 3a M. Duineveld. Melkvaarzen: la (medaille Leidse Courant) M. Duineveld; lb J. P. Rot teveel; 2a M. Duineveld; 2b zelfde. Drachtige vaarzen: 2 G. P. v. d. Plas. Pinken: geboren 1-9-57 tot 15-3-53: la J. P. Rotteveel, lb A. van Noort; 2a zelfde; 2b zelfde; 3e M. Duineveld; 3b G. P v. d. Plas. Pinken geb 15-3-58 tot 1-9-58; la J P. Rotteveel; lb zelfde; lc Wed A. v Noort; ld zelfde; 2. J. P. Rotteveel 3 Wed. A. v. Noort; eerv. verm. G. P. v. d. Plas. Tenminste 3 pinken van 1 vader: la Wed. A. v. Noort; 2a zelfde; 2b M Duineveld. Koekalveren geb. 1-9-58 tot 28-2-59: la J. P. Rotteveel; lb Wed. v. d. Noort; 2a M. Duineveld; 2b J. P. Rot- teveel: 3a Wed. A. v. d. Vlugt; 3b J. P. Rotteveel. Koekalveren geb. na 1-3-59 en voor 30-4-59: 2a M Duineveld; 2b zelfde: 2e Wed A. v Noort. Tenminste 3 kalveren van 1 vader: la J. P Rotteveel: lb M. Duineveld. Bedrijfsgroepen: la J. P. Rotteveel; lb M. Duineveld: 2a Wed. A. v. Noort. Kampioenskoe zwartbont: 1. Anne- mieke, van M. Duineveld: 2 Kniertje van J. p. Rotteveel. De wisselbeker van Calvé-Delft voor de best verzorgde inzending ging naar J P. Rotteveel HILLEGOM Jeudige wielrijder ernslig gewond Op de Stationsweg bij de brugop- gang reden dinsdagmiddag omstreeks twee uur de elf-jarige jongen G. Seij- sener uit de Leembruggestraat en zijn even oude vriend J. de Vos van de Haven op de fiets, toen een vracht auto van de firma L. van S. uit Hoog- karspel hen passeerde. Ofschoon de auto hen voldoende ruimte liet, werden de jongens ze nuwachtig. Ze raakten met de sturen van hun rijwielen in elkaar en vie len in de richting van de vrachtauto. G S. kwam onder de wagen terecht. Dr. Wijkmans constateerde bij een eerste onderzoek een heuofractuur. De joneen werd naar de Mariastich- ting te Haarlem vervoerd Zijn vriend bleef ongedeerd. De beide fietsen werden volkomen vernield. Laatste RerïcMen DE ONRUST IN DE METAALNIJVERHEID (Vervolg van pag. 1) Vanmiddag om twee uur zal te 's Gravenhage een bespreking begin nen tussen leden van het College van Rijksbemiddelaars, van de loon- commissie van de Stichting van de Arbeid en van de Vakraad voor de Metaalindustrie. Deze bespreking was reeds voor vanmiddag vastge steld. Vanmiddag na de lunchpauze heb ben de metaalarbeiders bij de N.V. Werkspoor te Amsterdam het werk weer volledig hervat, zo deelde de directie om kwart over twee mede. PRODUKTSCHAP ZUIVEL WENDT ZICH TOT MINISTER Tijdens de hedenmorgen gehouden vergadering van het produktschap voor zuivel heeft het bestuur met 13 tegen 4 stemmen besloten de minister van landbouw een schrijven te zen den waarin wordt verklaard, dat het na rijp beraad op zijn standpunt blijft staan dat met betrekking tot de heffingsregeling voor vollemelk poeder in kleinverpakking geen uit zondering gemaakt dient te worden voor de zgn. instantmelk. De minis ter zal verder verzocht worden stap pen te ondernemen die ertoe kunnen leiden, dat melkpoeder op dezelfde wijze de zuivelwaardetoeslag zal ont vangen als thans voor de gewone consumptiemelk geldt. Verder werd een wijziging in de zuivelverordening 1958 aangenomen op grond waarvan boerenkaaspro ducenten verplicht worden de door hen bereide kazen duidelijk en on uitwisbaar te nummeren en wel vol gens opeenvolgend kalenderjaar. Dit geldt niet voor boerenkaasproducen- ten, die zijn aangesloten bij een kaas- controlestation, dat zich onder rijks- toezicht heeft gesteld. Met betrekking tot een voorstel op verpakte melk en melkprodukten de dagaanduiding aan te brengen be sloot h§t bestuur, alvorens hierom trent een beslissing te nemen, overleg te plegen met de consumentencon tactcommissie.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2