DE TEXAS-RANGERS Nederlands honkbalteam nam ruim revanche op Italië Waterski-kampioenschappen op Brasem bijzonder geslaagd MAANDAG 24 AUGUSTUS 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Kees Koch en Corrie Huygen op dreef in Z.H. kampioenschappen Gerda en Willy Kraan wederom de besten uit de Batavenploeg De beste prestatie op de eerste dag van de door een beperkt aantal in schrijvingen gekenmerkte Zuid-Hol landse atletiekkampioenschappen op de Nenytobaan in Rotterdam was de dis cusworp van 52.76 m., waarmee Kees Koch zijn zoveelste titel behaalde. Ma- rius Bos zegevierde op de 200 meter. De Vlug en Lenigsprinter maakte een tijd van 21.9 sec' Meindert Blankenstein (Trekvogels, Den Haag) won de 1500 meter in 3 min. 57.8 sec. De verdere prestaties van de kampioenen op de verschillende nummers waren zeer ma tig evenals bij de dames, waar Gerda Kraan de gunstige uitzondering was. Zij liep de 400 meter in 56.6 sec. en diende zich daarmee aan als eerste be laagster van Ine Terlaak's nationale record. Enkele verdere uitslagen: ko gelstoten: 1. Corrie Huygen (Hollandia, Rotterdam) 12.05 m.; 200 meter: 1. Margret Fenton (Meeuwen, Den Haag) 25.7 sec. Was Kees Koch w tweede dag van de Zuid-Hollandse at letiekkampioenschappen op de Nenyto baan in Rotterdam goed op dreef (met een worp van 16.30 m. verbeterde hij het Nederlands record kogelstoten), bij de dames kon Corrie Huygen bijzonder goed met de discus overweg. Zij kwam tot 46.30 en dat betekende een Nieuw Zuid-Hollands record. Gerda Kraan, de Lèidse internationale, won de 800 me ter in 2 min. 22 sec. voor haar zusje Willie, die 0.3 sec. later over de streep ging. De titel hoogspringen heren ging naar Van Yperen (Minerva), die 1.83 m. haalde. De Hollandloper Frans Beker won de 100 meter junioren ini 11 sec. Enkele uitslagen: heren: kogelsllhge- :n. 1. Jan Romani (Vlug en Lenig, Den Haag) 52.59 m.; polsstokhoogspringen: 1. Wim Èlenga (Trekvogels, Den Haag) 3.40 m.; 400 meter horden: 1. Harm Hendriks (Trekvogels, Den Haag) 57.7 sec.; 800 meter: 1. Steylen (Shell, Vlaar- dingen) 1.56.8; 400 meter: 1. Bart Ver- wey (Trekvogels, Den Haag) 50.7 sec.; 100 meter: 1. Jaap Noordenbos (Miner va), Rotterdam) 10.9 sec.; 110 meter horden: 1. Peter Nederhand (ALO, Rot terdam) 14.7 sec. De prestaties vah de Bataven. GOEDE PLAATSEN VOOR NEDERL. ATLETEN Drie Nederlandse atleten kwamen zaterdag uit op internationale atle tiekwedstrijden te Edinburgh. Klaas de Ruiter werd tweede op de twee Engelse mijl in 9 min. 2.1 sec. De Brit Ken Wood won de race in 8 min. 56.2 sec. Europees kampioen Mike Rawson won de 880 yards in 1 min. 54.4 sec., Wim Essajas eindigde als derde in 1 min. 54.6 sec., slechts 0.2 sec. ach ter de winnaar. Tenslotte werd de Haagse sprinter Hans Smit (V. en L.) derder in' een wedstrijd over 300 yards in 31.1 sec. HONGAAR LIEP 1500 M IN 3.38.9 De 30-jarige Istvan Roszavolgyi heeft zaterdag op de tweede dag van de Hongaarse atletiekkampioenschap pen in Boedapest de 1500 meter gelo pen in 3 min. 38.9 sec., de beste tijd die dit jaar op deze afstand werd ge maakt. Joszef Szecsenyi zegevierde bij het discuswerpen met een worp van 55.55 m bij de dames liep mej. Nemeth de 400 meter ih 55.8 sec. Ook het vijfde onderdeel van de internationale militaire, vijfkamp, te Kristianstad de crosswedstrijd, heeft onze landgenoten geen succes opge leverd. Zij slaagden er niet in zich bij de eerste vijftien te plaatsen. Ook in de eindrangschikking komt geen Nederlander voor bij de eerste vijf tien. In het eindklassement werd Neder land negende met 777.5 pnt. De beste Nederlander in het individuele eind klassement is De Wijn. die 39e werd. Blijlevens werd 44e, Van Tol 48e. Christ 57e en Van Engelen 58e. ZUIDSLA Vlë—FRANKRIJK De atletieklandenwedstrijd tussen Zuid- Slavië en Frankrijk dames eil heren, za terdag te Belgrado gehouden is bij de heren geëindigd in eeh zege voor Fransen (114.5 tegen 95.5 pnt) en bij de dames wonnen de Zuisslavische dames met klein verschil (54 tegen 52 pnt.) Op de verschillende nummers van de Zuid-Hollandse atletiekkampioenschap pen hebben de Bataven zich uitstekend geweerd. De grootste successen werden behaald door Gerda Kraan. Zaterdag middag liep zij een enorm sterke 400 meter in de tijd van 56.6 sec., slechts een halve seconde boven het bestaande Nederlandse record. Deze tijd beteken de een verbeterihg van het Zuid-Hol lands record met niet minder dan 1.7 sec. Het stond op naam van Nanny Haase (LDA) in de tijd van 58.3 sec Zondag nam Gerda Kraan deel aan de 800 meter dames met haar clubgenote: Wil Kraan, Ria de Winter en Ton Ho- man. Dit nummer werd een doorslaand Bataven-succes. Genoemde 4 dames eindigden allen in de voorste gelederen. Zij werden n.l. resp. 1, 2, 4 en 5. Alleen mej. Snel van ALO wist de 3e plaats te bereiken. De Bataven hadden echter 4 loopsters bij de eerste 5, hetgeen een uitstekend resultaat genoemd mag wor den. De tijd van Gerda Kraan was 2 min. 20.3 sec., Wil Kraan 2 min. 22 sec., Ria de Winter 2 min. 25.7 sec. en Ton Homan 2 min. 32 sec. Gerard Niekerk wist zijn serie 100 m. te winnen in de tijd van 12.1 sec. In de finale werd hij 'n 12 sec. precies. Bij het versprin gen behaalde hij 5.37 m., hetgeen net niet voldoende was voor een finale- s. zondag organiseert de KAV de Bataven op de Leidse sihtèlbaan een regionale baanWedstrijd, waarvoor niet minder dan 600 atleten hebben inge schreven, hetgeen de organisatoren voor bijzondere problemen stelt. Het is het grootste atletiekevenement, dat ooit in Leiden is gehouden. Nadere, bijzonder heden volgen in de loop van de week. Zaterdag is op de rede van La Baule (Fr.) een begin gemaakt met internationale zeilwedstrijden in dé Flying Dutchmanklasse. De eerste race leverde een overwinning op voor de Brit Jardine Pitt met Maj- hula. De Fransman Cornu werd met Calypse tweede. De Amsterdammer J. D. Schooneveldt werd met Duysz ter Ghast vijfde en de Rotterdam mer B. Verhagen met Daisy zesde De negende plaats was voor Oerle- mans met Glider. Oerlemans kwam gisteren tot de beste prestatie van de Nederlandse zeilers. Hij eindigde op de vierde plaats, waardoor hij in het algemeen klassement na twee dagen oprukte naar de vijfde plaats. Verhagen klas seerde zich als negende, waardoor hij thans zevende is in het algemeen klassement. Onze landgenoot Kooy- man moest de strijd staken. De deelnemers aan de nationale zeil wedstrijden op het Alkmaardermeer heb ben zaterdag, de eerste dag, over het weer er stond een stijve bries uit het zuidwesten niet te klagen gehad. Te gen zes uur zaterdagavond ging de wind echter liggen, zodat het voor de laatko mers nog een drijfpartij werd. Meer dan 300 deelnemers, 50 meer dan verleden jaar, verschenen aan de start. In de Drakenklasse was de Amster dammer J. Bier de snelste. Bijna had nog W. Klomp (Vennemeer) geprofiteerd van de rivaliteit tussen Poorter «Alkmaar) en Bier. De Amsterdammer zeilde ech ter zeer tactisch en liet zich niet verras sen. Bij de Fihnjollen werd Wim Maarsse (De Kaag) verslagen door de Zaankan- ter Wayboer, Jaap Helder toonde zich ook nu de snelste zeiler in de Flying Dutchman-klasse De man uit Paters- wolde won zoals hij wlide. Op de tweede dag woei er weer matige wind In de Drakenklasse is drs J Bier (Amsterdam) na het succes van zaterdag nogal teruggevallen met twee vierde plaatsen in de zondagwedstrijden (de Draken en Regenbogen voeren name lijk een ochtend- en middagwedstrijd) De grote triomfator in deze klasse was W. Klomp van het Vennemeer, die zich zowel 's ochtends als 's middags als eer ste liet afblazen C. Groot (Aalsmeer) blijft echter met twee tweede plaatsen alle kansen op een gunstige eindklasse ring behouden. Bij de Finnjollen zal het dit jaar gaan tussen J. J. Huurman (Amsterdam) en D. Waayboer (Zaandam), die wat be treft de eerste en tweede plaats zaterdag en zondag wisselden. Jongkind Werd zon dag eerste in de Flying Dutchmanklasse eli is aanvoerder in het klassement. Jaap Helder uit Paterswolde is zijn naaste con current. Een verrassing vasz ondag het herstel van Heike Blok, die op de eerste dag verder in de achterhoede geëindigd was. Hij werd nu tweede, voor Jaap Hel der. Bouw van Wijk was met J. Werkhoveh (16M2 puntklasse) de enige die het tot twee achtereenvolgende overWinnifigen 1 bracht. Zege van 10 2 na 8 3 nederlaag Het Nederlands honkbalteam heeft zich zondag op het terrein van HFC Haarlem knap gerevancheerd voor de 8-3 nederlaag, welke het zaterdag te Utrecht tegen Italië leed. De oranje formatie behaalde namelijk in dit tweede duel voor ruim 5000 toe schouwers een onbetwistbare 10-2 zege, onbetwistbaar, gezien de gro tere strijdlust, de hechtere defensie en sterkere, hoewel beslist niet im ponerende aanval. Het grootste contrast met de strijd van zaterdag waren de prestaties der werpers. In de eerste ontmoe ting konden de Nederlandse pitchers Jan Smidt en Nico Brands de Ita liaanse slagploeg zeer beslist niet afdoende bedwingen, zondag gelukte dat wel aan de jeugdige Herman Beidschat op het ogenblik de be kwaamste werper in Nederland. Tot de zesde innings werd niet op hem gescoord, al had hij zichzelf in de derde Italiaanse slagbeurt in moei lijkheden gebracht door een infield- hit van Morelli tactisch niet juist te verwerken. Hij loste toen echter de situatie bekwaam op. De Italiaanse werpers daarentegen faalden. Gehandicapt door het ont breken van een „pitchersmound" op het Haarlem-terrein, lieten zij hun worpen moeizaam en veelal onzui ver op de Nederlandse slagploeg los en de twaalf keer 4-wijd, die Gian- carlo Folli en Gianni Pesce gezamen lijk toestonden, waren in feite reeds België won van Nederland Onder zeef grote belangstelling heeft als resultaat vele kampioenschappen Onder gunstige weersomstandigheden zijn zondagmiddag op de sintelbaan Mid- denmeer te Amsterdam de districtskam pioenschappen van Noord-Holland ge houden. De beste prestatie werd onge- twijfeld geleverd door Els Nieuwpoort A.^ Berg^ (Holland) op de 800 meter dames. Zij won in 2 min. 14.4 sec. Nel Zwier, die vrijdag en za terdag te Londen had deelgenomen aan een internationale vijfkamp, kwam te- laat in Amsterdam aan voor het kogel stoten en hoogspringen. Zij werd tweede bij het verspringen en derde op de 200 meter. de Nederlandse Waterski Bond met medewerking van de W.S.T.C. „de Brasem" bij paviljoen de Brasem te Oude Wetering zaterdag en zondag nationale waterski-kampioenschappen voor dames, heren en junioren georga niseerd, die dank zij ideaal weer bijzon der zijn geslaagd. Dit werd het grootste evenement, dat tot nu toe in ons land voor de water- skisport in elkaar is gezet. Zaterdag vond de strijd plaats tussen de natio nale équipes van Nederland en België in de eerste officiële landenontmoeting en al gaven ohze Hollanders dapper partij, België met vele jaren meer ondervinding, Won verdiend met groot verschil. Bij de dames figuren ging het voor de Hollanders opperbest en nadat mej. de Corte (België) had gefaald, deden de dames Roerade en Van Drooge het opperbest en wonnen verdiend. Juliana van Drooge 60 pnt Holland; J. de Corte 32 pht België; M. Roerade 32 pnt Hol land. Ditzelfde nummer bij de heren gaf Stevens (België) een groot overwicht, maar de overige deelnemers waren volkomen gelijkwaardig, zodat Holland hier eveneens een goed figuur maakte: Stevens (België) 60 pnt; Roerade (Hol land) 28.2 pnt; P. de Kinder (België) 23.4 pnt; Woltering (Holland) 18 pnt; 16.8 pnt; J. Berg RUSLAND VERSLOEG DUITSLAND De atletiek landenwedstrijd tussen de dames- en de herenploegen van Rusland en Duitsland, die in Moskou werd ge houden is in tegenstelling tot verleden jaar in Augsburg, toen de Duitse heren met een verschil van tien punten de Rus sische atleten versloegen, geëindigd in een grote nederlaag voor de Duitsers. De Russische heren wonnen met 129 te gen 91 punten en de Russische dames zegevierden met een wel zeer groot ver schil, namelijk 82 ^egen 39 punten. Ruim 40.000 toeschouwers hebben deze wed strijd bijgewoond. Kwamen de Duitse heren op de eerste dag nog tot vijf over winningen op de tweede dag boekten zij alleen een dubbele zege op de 200 meter en bereikten zij een eerste plaats op de 4 x 400 meter estafette, terwijl de Rus sen acht maal als overwinnaar te voor schijn kwamen, waarbij 2elfs zeven maal de eerste en de tweede plaats werd be zet. Bij de dames kwamen de Duitse meis jes géén enkele maal tot een overwin ning. De grootste verrassing van deze wed strijd was ongetwijfefld de nederlaag van Martin Lauer op de 110 meter horden. De wereldrecordhouder moest in Ana- toly Mikhailov zijn meerdere erkennen. Van start tot finish gingen zij gelijk over de horden en de film van aankomst moest dan ook de beslissing brengen. voor beide verenigingen. Bij het onderdeel figuren werd Ne derlands kampioene Juliana van Drooge (Brasem), voor de heren G. Roerade (Brasem). De junioren gaven als uit slag: dames C. Dane (Brasem) kam pioen; heren: B. v. Alsum (Brasem) kampioen. De slalom bracht opnieuw voor Juliana van Drooge een kampioen schap, terwijl bij de heren de spanning ten top steeg toen J. Berg een foutloos parcours aflegde waarna de jury be sloot alle deelnemers wegens een fout bij het starten nogmaals de gelegeilheid te geven ovef te starten. Ondanks deze moedige pogingen gin gen door het vallen, de meeste deelne mers in de bezemboot en bleef J. Berg (Brasehi) kampioen. Het derde landskampioenschap ging opnieuW naar Juliana van Drooge. Ju- dames: C. Dane (Brasem) kam pioen, juniores heren: B. v. Alsum (Brasem). Tot slot het schansspringen. Dit spec taculaire nummer gaf eveneens goede strijd. B. Woltering (Loosdrecht) werd hier kampioen met een sprong van 20.25 m. en vestigde tevens een Nederlands record. A. Berg (Brasem) kwam eerst op 19.25 m, maar haalde in zijn laatste sprong eveneens 20.25 fn., echter ongel dig door het loslaten van de lijn binnen de 100 m. G. Roerade, oud kampioen bracht het tot 19.75 m. Al met al goede dagen voor de waterskisport in Neder land. ZWEMMEN Hef Olympisch bassin is snel Zweedse zwemsters bedreigden Ned. record Het olympisch zwemstadion te Rome, waar volgend jaar de grote strijd om de begeerde titels geleverd zal worden, is zaterdag geopend met een drielanden wedstrijd zwemmen en schoonspringen tussen ploegen van Italië, Groot Brittannië en Zweden. Al op deze eerste dag is wel dui delijk géworden, dat de wedstrijden om de olympische medailles over een jaar weer ettelijke recordtijden zullen gaan opleveren Het bassin (50x25 meter) bleek bijzonder snel te zijn en het heeft zaterdag niet veel gescheeld of de Nederlandse vrije slag-estafette da- mesploég was het in Boedapest ver overde Europese record kwijt ge weest aan Zweden. Het Zweedse kwartet Kate Jobson Karin Larsson, WIELRENNEN RONDE VAN POLEN Mick Snijder neemt na de zondag, waarop twee etappes werden verreden, van de Nederlanders de beste plaats in het algemeen klassement in van de Ronde van Polen. Hij klom op naar de derde plaats, terwijl daarentegen Zilverberg, die na de tweede etappe de leiding had, ver afzakte evenals trouwens Enthoven en van Egmond. De algemene rangschikking na vier etappes: 1. Podobos (Polen) 15.26.37; 2 Gazda (Polen) 15.32.02j 3. Snijder (Ned.) 15.34.18; 34. Zilverberg (Ned.) 15.48.26; 25. Enthoven (Ned.) 15.51.27; 28. Van Eg- mond (Ned.) 15.54.14. tweede etappe van de Ronde van Polen, van Chelmza naar Gdynia over 180 km, is door de Pool ParadoWski ge wonnen. De Nederlandse amateur Huub Zilverberg werd tweede en nam daar- de leiding in het algemeen klasse ment. De Belgische ploèg trok zich uit de wedstrijd terug. De uitslag wae; 1. Paradowski (Polen) 4.36.15; 2. Zilverberg (Ned.) 4.36.17; 3. Tlustochowicz (Polen) 4.36.25; 5. Miek Snijder, (Ned.) 4.38.38; 8. Enthoven (Ned.) 4.38.38; 25. Van Egmond (Ned.) 4.42.12. DE GROTE PRIJS VAN RIMINI Een ploeg, bestaande uit Anquetil, Dar- rigade, Graczyk, Elliott en Vermeulin, heeft de grote prijs van Rimini gewon nen. Tweede Werd een ploeg waartoe Ri- vière, Saint, Hassenforder, De Haan er Simsom behoorden. De grote prijs werd verreden in tWee manches van 27 km en een finale van 3U/2 km. Tot de finale werden de nummers 1 en 2 van de ches toegelaten en voorts de met de beste tijd. (Holland) 15.6 pnt; Delcuve (België) 15.3 pnt; Adriaenssens (België) 13.5 pnt; v. Alsum (Holland) 12.3 pnt. De slalom, één van de vele sensatie nummers, werd een volkomen Belgische aangelegenheid en hier presteerden vijf Belgen het een foutloos parcours af te leggen, tegen Nederland geen enkele. Na een barrage werd de einduitslag P. de Kinder (België) 60 pnt; Delcuve (België) 44 pnt; Stevens (België) 42 pnt; J. de Kinder (België) 40 pnt; Meerbergen (België) 40 pnt. Voor Nederland was hier de uitslag: Berg 30; B. Woltering 26; G. Roer ie 8; Alsum 8 en A. Berg 2 punten. Bij de dames zegevierden de Hollan ders opnieuw: J. van Drooge 60 pnt; M. Roerade 15 pnt. Voor de Belgen: de Corte en Johnson ieder 15 punten. Ook bij het schans springen zegevierden de Belgen en wel als volgt: Delcuve (België) 29.91 m.; P. de Kinder (België) 23.66 m.; J. de Kinder (België) 22.91 m.; Stevens (België) 21.66; Woltering (Holland) 20.33; Adriaenssens (België) 19.91 m.; G. Roerade (Holland) 19.33 m.; Meer bergen (België) 18.83 m.; A. Berg (Holland) 18.33 m.; J. Berg (Holland) 18.08 m. België 543.7 pnt; Holland 417.2 pnt. Bij de nationale kampioenschappen op zondag kwamen aan start alle leden van de équipe, die begin september de Nederlandse waterskiërs zullen verte genwoordigen bij de wereld- en Euro pese kampioenschappen te Milaan. De inschrijvingen voor deze nationale kampioenschappen stonden open voor leden van de NWB en bij de NWB aan gesloten verenigingen .voor zover zij de Nederlandse nationaliteit bezitten en in 1 -aiwvi; het bezit zijtl van een geldige atart. Barbo AiiderssMl, B.bBi Segerstram, licentie es won hkt nummer in 4.22.9, waarmee Toch'kwamen de meeste inschrijvin-1 het record van Nederland werd ge- gen van de Brasem en Loosdrecht, met even aard. Onze landgenoot Mies Stolker is terdag tweede geworden ih een Wegwed strijd over 120 km bij de Belgische plaats Lokeren. Arthur de Cabooter won de race in 2 uur 40 min. Stolker had achterstand op de Belg van ongeVeer 20 meter, verdere plaatsingen van de Ne derlanders waren: 11. Van der Pluym, 16. Captein. LEIDSE REN- EN TOURVER. SWIFT Uitslagen zondagcompetitie: A en B klasse 60 km.: 1. H. v. Gent 1.26.50; 2. H. Grimbergen; 3. J. v. Tongeren; 4. P. Otto. C klasse 60 km.: 1. A. Steen voorden 1.27.50; 2. P. v. d. Berg; 3. A. v Kempen. D klasse 34 km.: 1. F. Lee mans 54 min. 35 sec.; 2. H. Boelee; 3. F. Brittijn. Henhy v. Gent werd 5e bij een amateurswedstrijd te Monster (100 km.) tevens wist hij beslag te leggen op de prestatieprijs. Freddy Leemans werd 7e bij de adspriranten, afstand 25 km. de basis voor een ruime marge. Voor al Henk Keulemans profiteerde van dit opmerkelijk gebrek aan controle: vier maal kwam hij door 4-wijd o£ de honken envier keer had zijn geraffineerd honklopen een Neder lands punt tot gevolg. Folli leidde als eerste de Italiaanse verdediging. Zwak en aarzelend. In ruim vijf innings wierp hij acht keer 4-wijd en vijf keer flitste een goed geplaatste slag langs de Italiaanse velders. In de zesde innings tenslotte, bij de stand 5-0, stond hij zijn plaats af aan Pesce, die weliswaar iets meer variatie en werpkracht had, maar toch evenmin de Nederlandse aan val kon stuiten. Slechts één honk- slag, van de Rotterdammer Fabrie, leidde er zelfs toe dat de slagbeurt werd afgesloten met een 8-0 stand. De Italiaanse tweede honkman Nardi verraste daarna met een knappe homerun op Beidschat, een verre hit die in de volgende innings echter vrijwel werd gecopieerd door de Ne derlandse outfielder Herre Kok. De winnende pitcher Beidschat kwam 14 keer 3-slag, 4 keer 4-wijd en 5 honkslagen tegen, opmerkelijke cijfers voor een duel op Europees topniveau. De inningscijfers waren: Nederland: 1 1 2 0 1 3 1 1 0 10 Italië: 000001001= SIKKENS KAMPIOEN NA DUEL MET UITSTEKEND HONKBAL Met inzet van ai zijn krachten heeft Sikkehs zonder een ogenblik le ver slappen een verdiende 147 over winning op Haarlem behaald. Haarlems werper F. Klaasse in de vorige ontmoeting een uitste kende wedstrijd speelde, was niec op gewassen tegen de vastberadenheid, waarmede Sikkens deze middag aan slag kwam. Beslissing valt in de laatste inning J. Sint en H. Biesbrouck, Sikkens' beste all-round spelers vormden de kop van de slagploeg. Via 4 wijd kwamen de beide cracks op de hon ken. Hierna plaatste Richardson een honkslag, waarop de snelle Sint de thuisplaat kon bereiken. Hierbij bleef het in de eerste inning. W. Groen, die voor Sikkens op de plaat stond, moest lijdelijk toezien hoe Haarlem, die over goede hitters beschikte, direct 2 honkslagen plaat ste. Groen kon echter rekenen op zijn medespelers, want op spectaculaire wijze werden de Haarlemmers tussen de honken uitgetikt. In de tweede inning vergrootte de de Sikkens-ploeg de voorsprong tot 40. Haarlem had echter zijn ant woord klaar, want toen Biesbrouck met een fraaie vangbal de Haarlem mers de derde nul bezorgde was de 40 achterstand in een 54 voor sprong omgezet. Opnieuw waren het Sint, Biesbrouck en Richardson 4ie, zoals later bleek,, de basis voor de overwinning legden. Met krachtige, forse slagen joegen zij de bal door het spergebied van de verrevelders. Het gevolg van dit slaggeweld was, dat Looyenga en Nordsiek, die via 4 wijd op de hon ken stonden, de thuisplaat aantik ten. Toen Sint en Biesbrouck zelf ook scoorden, was de stand 85 in het voordeel van Sikkens. Opnieuw kwamen de Haarlem mers terug. De spanning steeg ten top toen Zij de achterstand door honkslagen van Mica en Koning tot 8-7 verkleinden. In de voorlaatste inning plaatste Kloos een harde slag die Haarlems verrevelder Van Daalen niet onder controle kon krijgen, waarop Kim man de Sikkens voorsprong tot 91 kon Verhogen. honkslag voor hun rekening namen en op speelse wijze de thuisplaat be reikten. Richardson, Groen en Graan oogst volgden het goede voorbeeld, zodat de stand 14-7 in het voordeel van Sikkens werd. Strak en verbeten trok Sikkens hierna voor de laatste keer het veld in. Het team was zich ten volle be wust dat het kampioenschap binnen hun bereik was. Toen J. Sint de eer te beurt viel de hoge bal van Mica te vangen, was het kampioenschap een feit. Groot was daarna het en thousiasme van spelers en suppor ters, die hun club in het eerste jaar van hun bestaan als kampioen kon den begroeten. Haarlem was als sportieve verlie zer de eerste die de kampioen toe sprak en hun felicitaties met bloe men vergezeld liet gaan. NICO BRANDS NAAR TRIEST Nico Brands van VVGA is alsnog opgenomen in de honkbalploeg, die zaterdag en zondag a.s. zal uitkomen in het vierlandentournooi te Triest, waaraan, behalve Nederland, deel nemen: Italië, Spanje en Duitsland. Het gezelschap bestaat nu uit een leider, een coach en vijftien spelers. Hierna kwam Haarlem weer aan slag, doch het Sikkens team bewees over een in uitstekende vorm ver kerende verdediging te beschikken en wist de Haarlemmers verder scoren te beletten. Toen J. Klaassen, die eerst als werper had gefaald en daarna als le honkman blunderde, was het moreel van Haarlem te zwaar op de proef gesteld. Dit bleek overduidelijk toen Biesbrouck en Sint nogmaals een HANDBAL Gisteren nam Jong Ade deel aan het handbaltoumooi te Heemstede, georga niseerd door HBC. De Oudadese dames wisten een mooi succes te behalen, zo wel de junioren als de senioren gingen met de eerste prijs naar huis. Bij de senioren namen deel HBC, Jong Ade. Vitesse, ADO. Dit was een zeer span nende poule want drie van de vier ploe gen eindigden met een gelijk aantal punten, zodat strafworpen de beslisafng moesten brengen. Jong Ade bleek hierbij de sterkste te zijn, want mej. Pennings wist al de strafworpen te houden. Zodat de wisselbeker voor een jaar mee naar Oud-Ade ging. Bij de junioren namen dezelfde ver enigingen deel en ook hier bleek Jong Ade de sterkste te zijn door twee wed strijden te winnen en er een gelijk te spelen, hetgeen hun 5 punten opleverde, wat door de andere ploegen niet werd behaald, zodat strafworpen hier achter wege konden blijven. Ook hier ging de wisselbeker naar Jong Ade. Met een toepasselijk woord reikte de geestelijk adviseur de prijzen uit en Jong Ade kon zingende met de extra bus huis waarts keren. CRICKET KREKELS—LUC Deze laatste Wedstrijd voor LCC ein- gde in een verdienstelijke overwin ning voor Kantebeen c.s., dat het zon der Tonny Kantebeen moest stellen. LCC batte eerst en dit bleek niet zo'n gelukkige keuze toen den Hoed voor 13 en P. Kantebeen voor 8 reeds vèrdwé- nen. Maar gelukkig voor LCC had Henk Laman er goed het oog in en op de zeer snelle bowlerij der Krekels scoorde hij in aantrekkelijk tempo een harde 43 (5x4, 1x6). Hierdoor steeg het totaal toch nog tot 95 mede door toedoen van Hans Beekman 10. Fastbowler L. B. v. Dijk 523, v. d. Chys 457. Daarna bowlde Guus Wondergem zo goed, dat Krekels voor 58 aan de kant zat. Ver der bowlde N. den Hoed vrij constant en kreeg hij geen loon naar werken met zijn 531. G. Wondergem zeer fraai 58. Zodoende had LCC een voor sprong van 37 runs en Krekels zond LCC voor de tweede maal naar de wic kets. Wel vielen spoedig de wickets van het openingspaar N. den Hoed en Won dergem 7 maar daarna speelden P. Kantebeen en Henk Laman zo goed dat Krekels het bij de stand 35 voor 2 op gaf en LCC dus een verdiende over winning behaalde. P. Kantebeen en H. Laman bleven beiden met 12 not out, waarlijk geen kwade prestatie van dit tweetal in de moeilijke omstandighe den. PAARDENSPORT PRINS BERNHARD NAAR ST. GALLEN Voor het C.D.I.O. (Concours de Dressage International Officiel) van de Federation Equestfe Internatio nale, dat van 913 september te Sankt Gallen in Zwitserland wofdt gehouden en als een der laatste gro te wedstrijden voor de Olympische Spelen beschouwd mag worden heeft de Stichting Nederlandsche Hippi sche Sportbond de volgende equipe ingeschreven: Prins Bernhard met Arquebuse; kol. A. E. Pantchoulid- zew met Lascar (tevens chef d'equipe), mevr. F. Benedictus Lieitinck (Petten) met Kobold en Lorbaa, mevr. I. SiemRoderwald (Bilthoven) met Barcelona en dê beide zusters Annie en Tiny 'van Doorne (Deurne) met Favory Elbina, Maestoso Bresia en Hamlet. (59)

Leidse Courant | 1959 | | pagina 9