Leiden vroeg in Noordwijk vergunning aan voor hei siorien van huisvuil Deel van betonfabriek Oosthoek aan Hoge Rijndijk brandde af Televisie IS moderne bril 'I MAANDAG 24 AUGUSTUS 1959 DE LLTDSE COURANT PAGINA 3 CONTACT MET „OUDE DAM'' BLIJFT OOK GEHANDHAAFD Wij vernemen, dat de gemeente Leiden bij de gemeente Noordwijk een hinderwet-vergunning heeft aan gevraagd voor het storten van huis vuil op een terrein nabij de Noord- wijkerhoekbrug aan het Jaagpad van de Leidsevaart Tot voor kort was kwekerij „De Oude Dam" te Wilnis in contact met Leiden over het storten van het stadsvuil op het terrein nabij de Nieuwkoopse plassen. Wij maakten hiervan reeds melding. Leiden kreeg echter een gunstiger oplossing in het oog op Noord wij ks grondgebied, vooral ook omdat ge noemd terrein dichter bij Leiden ligt en de aanbieding voordeliger is dan die van „Kwekerij De Oude Dam" Nadat de arbeidsinspectie advies heeft uitgebracht op deze aanvrage zal zij (waarschijnlijk binnen veer tien dagen) ter visie worden gelegd. Daarna eerst kan met zekerheid ge zegd worden of de gemeente Leiden een uitweg heeft gevonden voor haar vuilnisprobleem. Wij vernemen, dat 't college van B. en W te Noordwijk géén overwegende bezwaren heeft. Men zal zich herinneren, dat per 1 oktober aanstaande het contract met de gemeente Nieuwkoop voor stor ting van het stadsvuil in het piassen- gebied afloopt. De verwachting, dat omstreeks die tijd een vuilverbran dingsinstallatie gereed zou zijn, ia niet bewaarheid. Men stond dus voor het vraagstuk een tijdelijke voorzie ning te moeten treffen. Nadat in dit verband het poldergebied nabij de Wijde werd genoemd, deed zich te Wilnis een nieuwe mogelijkheid voor. Het landbouwgebied nabij geschikter. Men zal het vuil „diep- storten", d.w.z. de grond wordt uitge diept en met vuil volgestort. Dit zal misschien tijdelijk verho ging van genoemd terrein met zich mee brengen. De gemeente Leiden blijft óók met kwekerij „De Oude Dam" in contact voor het geval het vuilstorten in Noordwijkerhoekbrug is echter nóg Noordwijk verhinderd wordt. Leidse brandweer beperkte de schade Om tien over half twee zaterdag nacht is brand uitgebroken in een fa briekspand van N.V. Beton- en Bims- betonfabriek N.V. Oosthoek en Zn aan de Hoge Rijndijk 389 te Zoeter - woude. Over de oorzaak tast men in het duister. De werklieden hebben het bedrijf zaterdagmiddag om half één verla ten. Rond half twee 's nachts ontdek ten omwonenden, dat de fabriek in brand stond. Men waarschuwde de Leidse brandweer, maar toen deze enige minuten later arriveerde, viel er aan dit pand van de fabriek niet veel meer te redden. Het is opge bouwd uit betonelementen en deze waren door de hitte ontzet; delen van de gevel waren reeds omlaag geko men. Het was dus onmogelijk voor de brandweerlieden de fabriek bin nen te komen. Men beperkte er zich toe het vuur van boven af te bestrij den met het waterkanon. Op deze wijze slaagde de brandweer er in. de schade te beperken tot slechts een ondergeschikt deel van het bedrijf. Meer dan drie-vierde gedeelte van het fabriekscomplex bleef gespaard. Het vuur vond gretig voedsel in de kurkkorrels welke in dit pand lagen opgeslagen en die verwerkt worden in betonprodukten. Eerst om kwart voor zes 's morgens was men de brand meester en kon den de drie wagens van de Leidse brandweer met hun bemanning in rukken. SASSENHE1M ,D.V.V." sloot zijn vacantieprogramma af Schatgravers hadden plezierige middag De sluitingsmiddag van het va cantieprogramma, van de speeltuin vereniging „D.V.V." is een daverend succes geworden. Onder stralende weersomstandig heden had een grote schare van kinderen zich in de speeltuin ver zameld. Om 2 uur werd een aanvang ge maakt met het schatgraven en schatzoeken naar de 350 surprises, die in de speeltuin verstopt werden. Ijverig werd er gezocht, en zij die een schat gevonden hadden glunderden van genoegen. Er was zelfs een zes-jarig knaap je dat zes schatten gevonden had en aan een ventje, die huilde omdat hij niets gevonden had, spontaan een vah zijn schatten afstond. Hierna volgden kinderspelen, waartussen ijverige helpers en help sters tractaties uitreikten. Er wer den ongeveer 600 ijsjes uitgedeeld. Om 5 uur werd tot grote vreugde van de jeugd een poppenkastvoor stelling gegeven. Vol aandacht volgden de kinde ren en ook de aanwezige ouders, de avonturen van Jan Klaassen en Katrijn en brachten aan het einde een daverende ovatie aan het pop- pênpaar Jan en Katrijn. Te ongeveer 6 uur kwam en een einde aan hét vacantieprogramma- 1959. In zijn geheel is deze grote onderneming op prachtige wijze door de heer Hogervorst en zijn medebestuursleden en bijgestaan door een kern van helpers en help sters tot een geslaagd einde geko men, waarvoor een woord van hulde voor deze mensen zeker Hardlopen met hindernissen. Jon gens 7-8 jaar: 1. Paultje Wolvers, 2. Frans v. Leeuwen, 3. Willy v. d. Krogt. Hardlopen met hindernissen. Jon gens 9-11 jaar: 1. Balt van der Kraan,2. Wichert de Boer, 3. Joop Kreuk. Klompenslaan. Jongens 11-15 jaar: 1. Hans v. Meulekom, 2. Aad Kreuk, 3. Leo v. d. Holst. Koekhappen. Meisjes 9-12 jaar: 1. Lyda Smeltink, 2. Marian Keyzer, 3. Elly van 't Noordende. Vlaggetje steken. Meisjes 7-8 jaar: 1. René Vreeken, 2. Greetje Baren- drecht, 3. Joke Snijders. Wasophangen. Meisjes 13-15 jaar: 1. Lianne Meijers, 2. Tine Vreeken, 3. Mar ja v. d. Pols. Blokjesrapch. Meisjes tot 6 jaar: 1. Anneke v. Leeuwen, 2. Anne ter Bosch, 3. Aafje v. Nieuwkoop, 4. Elsje Dijkstra. Voor jongens tot 6 jaar: 1, Kokje v. Hoekelen, 2. Anne Eisinga, Hans Hogervorst, 4. Nico Vonk. Programma Oranjefeesten De prijswinnaars van de volgende spelen zijn: VOORSCHOTEN GOUDEN LEEUW TOERNOOI Na een middag vol spanning en emotie veroverde het Haagse BTM de „Gouden Leeuw" de trophee, door SVLV te Voorschoten beschik baar gesteld voor de winnaar van het Gouden Leeuw-toernooi. Om 12 uur werden de halve fi nales gespeeld. Na loting speelde SVLV tegen Foreholte. In deze snel le, harde wedstrijd werden echter geen doelpunten gescoord. De eind stand bleef 0-0. Volgens de regle menten moesten strafschoppen de beslissing brengen, welke straf schoppen in het voordeel van Fore holte uit Voorhout uitvielen. BTM bracht in de halve finale R.K. DEO een 3-1 nederlaag toe. Voor een talrijk publiek werd om drie uur de eindstrijd gestreden tussen BTM en Foreholte. Voor de rust zagen de toeschouwers ver schillende mooie comfoinaties. Het Haagse BTM speelde verrassend snel. De ruststand ging in met een 1-0 voorsprong voor de Hagenaars. Direct in de 'weede helft wist Fore holte de gelijkmaker te scoren 1-1. Hierna streden twee en twintig leeuwen, grauwend en klauwend om één gouden leeuw. Het spel werd hard, Je zenuwen gingen de overhand krijgen toen BTM de stand bracht op 2-1. Een kwartier voor het einde werd de Haagse voorsprong nog vergroot tot 3-1. BTM ging in de verdediging en de Voorhouters kwamen er niet meer door heen. De beide keepers waren de uitblinkers. Na een ongelukkige botsing werd in het laatste kwartier de Foreholte keeper vervangen. De voorzittei van SVLV, de heer L. J. van Aken, overhandigde de aanvoerder van BTM de trophee met een toepasselijke speech en hier mede kwam het einde aan het eerste toernooi om de „Gouden Leeuw" een toernooi waarin elftallen van LVB, HVB en 4e klasse KNVB el- kaars krachten gemeten hebben. De Oranjefeesten naderen alweer met rasse schreden. Voor deze fees ten, heeft de plaatselijke Oranjever eniging, een zeer attractief program ma samengesteld. Dinsdagavond 15 september a.s. opening van de feestelijkheden met een toespraak door burgemeester jhr. mr. R. Sandberg van Boelens, waar na groot' concert door de plaatselijke muziekverenigingen op het miuziek- podium aan de Parklaan. Woensdag 16 september a.s. Groot kinderbloer-.encorso. 's Morgens om 9 uur opstelling aan de Parklaan, zijn waarna keuring, prijstoekenning en optocht door het dorp. 2 Uür n.m. puizzlerit voor auto's om de grote .Twentsche Bank-wisselibeker". Te vens om 2 uur, groot wielercriterium in de Oranjebuurt. De organisatie hiervan is in handen van de wieler vereniging „Sassenfceim en Omstre ken". Er zal door zeer bekende ren ners worden deelgenomen. Ook zal een wedstrijd op toerfiet sen worden gehouden. Donderdag 17 september a.s. Om 9 uur v.m. puzzlerit voor bromfietsen om de wisselbeker van de fa. L. Kuy- per en Zn en nog andere mooie prij zen. Tevens om 9 uur behendigheids wedstrijden met hindernissen op fiet sen voor meisjes van 12 tot 15 jaar; 10.30 uur v.m. ballonblazen voor meis jes van 16 tot 18 jaar. 2 uur n.m. be hendigheidswedstrijden met hinder nissen op fietsen voor jongens van 12 tot 15 jaar en om 3 uur ballonbla zen voor jongens van 16 tot 18 jaar. Te 3.30 uur tonknuppelen voor heren van 1-8 tot 80 jaar. Aan alle wedstrij den zijn schitterende prijzen verbon den. Inschrijving voor de behendigheids- wedstrijden is op 7 september a.s. om 8 uur 's avonds in hotel „Het Bruine Paard". Tijdens de feestdagen is een groot lunapark aanwezig aan df Charbonlaan. De Oranjefeesten wor den besloten met een groots vuur werk op donderdagavond te 1 uur n.m. WASSENAAR AFSCHEID KAJP. VREEBURG Aan de parochianen van „De Goede Herder" te Wassenaar is door de Alg. Kath. Propaganda-vereniging „De Katholieke Garde", het volgende schrijven gericht: Zoals j.l zondag officieus bekend is gemaakt, zal de weleerwaarde heer A. M. E. Th. Vreeburg benoemd wor den tot leraar in de klassieke talen aan het seminarie te Heemstede. Sedert 1 september 1951 is kape laan Vreeburg in ons midden ge weest en in deze jaren is door hem zeer veel in onze nog steeds groeien de parochie tot stand gebracht. Ve len van ons is hij in de loop van deze tijd, zowel in geestelijke als tijdelijke zaken, tot hulp en troost geweest. Ook voor de parochiële jeugd is hij in verschillende opzichten bijzonder aktief geweest. De Katholieke Garde heeft ge meend de parochianen in de gelegen heid te moeten stellen kapelaan Vreeburg met deze eervólle benoe ming te kunnen feliciteren, waartoe gelegenheid zal bestaan op dinsdag 25 augustus a.s., 's avonds te 7.30 uur in de Pius X-school. Wij veronderstellen dat vele paro chianen hun medewerking zullen willen verlenen tot het aanbieden van een stoffelijk blijk van erkente lijkheid. Zij kunnen hiervoor hun giften overmaken (gaarne zo spoe dig mogelijk) op onze rekening bij de Ned. Credietbank te 's-Graven- hage (giro no. 80290), of in gesloten enveloppe bezorgen op een van de volgende adressen: G. W. Kamp- schöer, Vijverweg 21 G. J. v. Grie ken, Zijdew. 38, Th. J. v. d. Klaauw, Oudermeulenlaan 12, M. E. Bierman, Charlottestraat 12. Jaarvergadering „Blauw Zwart" Dinsdagavond om 8 uur wordt in het clubgebouw de jaarvergadering ge houden van de R.K. Sportvereniging Blauw Zwart. Van de aftredende be stuursleden stellen de heren Th. Do- nath, W. Ruygrok van de Werve en L Schroder zich herkiesbaar De heer D Knijnenburg heeft bedankt in ver band met drukke werkzaamheden. In zijn plaats wordt kandidaat gesteld de heer G. Suurenbroek, die hoofdjuniorenleider zal worden oi volgd door de heer R. Gottenbös. Tafelkeuring van konijnen en dui ven Zaterdagmiddag heeft d< Pluimveevereninging Wassenaar in de zaal van Het Wapen van Wassenaar de jaarlijkse keuring van jonge ko nijnen en duiven gehouden. De konij nen werden deskundig onder de loep genomen door de heer A. M. Ebink, de duiven werden kritisch bekeken door de heer Ph. Kok. En de leden die dieren ter keuring hadden inge zonden luisterden met veel interesse naar de commentaren van de keur meesters. Hoewel dez^ tafelkeuring een ge heel andere bedoeling heeft dan een tentoonstelling, waren ter aanmoedi ging door het bestuur van de pluim veevereniging toch enkele prijsjes beschikbaar gesteld. De beker die als ereprijs beschik baar was voor het mooiste konijn van de keuring werd gewonnen door een Groot Chinchilli van Th. den Hollan der; de prijs voor het mooiste dier op een na dóór een Angora van mej. L. Smit. Het mooiste dier in de B- klasse (d.w.z. geboren in april, mei of juni) ging naar de Alaska van D. van Duijn. De prijs voor het mooiste nest was voor een nest Weners van H. van Vliet. De voor de beste sierdief der keu ring uitgeloofde beker werd gewon nen door P. v. d. Stéur met een Stei ger Kropper. Een Oud-Hollandse Tuimelaar van J. Wienen won de me daille voor het mooiste dier op een na. Een medaille, uitgeloofd voor het mooiste jong, gefokt door een jeugd lid werd toegekend aah P. van Roo- den voor een Steiger Kropper. De prijs voor de grootste inzending wi Laatste Berichten TREINONGELUK IN SPANJE Te Mores, bij Calajayud in midden- Spanje, is vandaag de sneltrein Bar celonaCoruna in botsing gekomen met een goederentrein. Er is melding gemaakt van 4 doden en ongeveer 30 gewonden. Een matroos van de koninklijke marine wordt vermist na 'n benzine brand op de Nieuwe Maas voor Rot terdam. Het ongeluk is gebeurd bij het laden van benzine aan boord van het vliegdekschip „Karei Doorman". Door een overlooppijpje is een hoe veelheid van deze benzine op het water terechtgekomen en door on bekende oorzaak heeft deze benzine vlam gevat. In dit „brandende water" lag een vlot, waarop vijf matrozen van de „Karei Doorman" bezig wa ren met het verrichten van buiten boord werkzaamheden. Het vijftal is overboord gesprongen en één van hen wordt thans vermist. Twee van de matrozen kregen dusdanige brand wonden, dat zij in het havenzieken huis te Rotterdan zijn opgenomen, twee van de matrozen worden ver pleegd in de ziekenboeg van de „Karei Doorman". De benzinebrand op het water had men binnen tien minuten onder de knie Het vlieg dekschip is bij de boeg een beetje ge blakerd. Een zolderschuit die naast de „Karei Doodman" lag, vloog ook in brand en is, na te zijn wegge sleept naar het Noordereiland, ge blust. De rookwclken, die van het water opstegen trpkken nogal wat belangstelling op het WiPemsplein. dat ligt tegenover de plaats waar de „Karei Doorman" op de boeien ligt. Volgende week wordt prinses Wil- helmina 79 jaar. De particulier secre- s^e van prinses Wilhelmina, mej. Geldens, verzoekt ons het volgende mee te delen: Hoewel prinses Wilhelmina dank baar en zeer erkentelijk is voor de hartelijke gedachten en gevoelens, die op haar a.s. verjaardag naar haar uit zullen gaan, heeft zij desalniette min verzocht schriftelijke alsook tele grafische gelukwensen achterwege te willen laten, wijl het lezen en be antwoorden van vele poststukken op haar hoge leeftijd te grote vermoeie nissen medebrengen" VERTRAGING OP DE RIJKSWEG ROTTERDAM—DELFT Bij de werkzaamheden aam de rijks weg 13 (RotterdamDelft) is thans een stadium bereikt, waarbij op het viaduct bij Overschie slechts van één rijbaan gebruik gemaakt kan worden in beide richtingen. Dit leidt er toe dat de vlak langs elkaar rijdende fi les meer dan "oorheen worden ver traagd en dat iedere storing onmid dellijk zeer ernstige vormen aan neemt. Van politiezijde wordt daarom belanghebbenden aangeraden, zoveel mogelijk gebruik te maken van an dere verbindingswegen. In het bijzon der wordt het verkeer tussen Rot terdam en Den Haag v.v. gewezen op de mogelijkheid om in beide richtin gen via HillegersbergBergschen- hoek en Bleiswijk te rijden, vooral op de spitsuren. Of anders zich in de situatie te schikken en zich «stipt te houden aai de verkeersborden en de politieaan wijzingen. DE BERICHTEN UIT RHODOS Naar vernomen wordt hebben de leiders van de orthodoxe kerk van daag besloten tijdelijk alle contact met de rooms-katholieke waarnemers bij de vergaderihg van het centrale comité van de wereldraad van Ker ken in Rhodos te verbreken. (Men zie hierover het bericht op pag. 6) In een na een besloten bijeenkomst uitgegeven verklaring werd gezegd dat er „enig misverstand en grote overdrijving" school in persberich ten over wat een „vriendschappelijk gesprek" tussen orthodoxe leden en rooms-katholieke gasten ter confe rentie was geweest. De verklaring was ondertekend door bisschop Iakovos, vertegen woordiger van het orthodoxe patriar chaat van Constantinopel, en prof. Basil Ioannides van de Griekse regel- lingscommissie, die het informele ge sprek met de twee kath. waarnemers de Franse pater Dominicaan Jean Dumont en de Nederlander mgr. prof. dr. J. G. M. Willebrands, welke laat ste voorzitter is van de St. Willibrord- vereniging, hadden gevoerd. KORTE golf Gevreesd wordt, dat negen man nen zijn verdronken door het vol wa ter lopen van een deel van de elek trische centrale, die bij India's Gant Bachradam in Pendsjaab in aanbouw is. De apparatuur voor het sluiten van de sluisdeuren faalde. SPORT VOETBAL DE ONGEREGELDHEDEN NA DE WEDSTRIJD FEYENOORD—SPARTA Naar aanleiding van de ongere geldheden, die zich gisteren voorde den na afloop van de voetbalwed strijd Feyenoord—Sparta zal de hoofdcommissaris van politie te Rot terdam zich tot het bestuur van de K.N.V.B. wenden, opdat ook van de ze zijde strenge maatregelen worden genomen om de scheidsrechters te gen het oubliek te beschermen. Er dient een eind te komen aan be paalde ongewenste toestanden, die een volgens de hoofdcommissaris te chauvinistisch deel van het publiek tijdens en na de wedstrijden ver oorzaakt. Tengevolge van de naar het oor deel van een deel van het publiek onjuiste beslissing van de scheids rechter t.a.v. een toegekende straf schop moest deze bij het verlaten van het speelveld door de politie Worden beschermd. Niettemin zag een jongeman nog kans de scheids rechter een schop te geven. De jon gen werd aangehouden, waarna er proces-verbaal tegen hem werd op gemaakt Onder een regen van zit kussens konden de kleedkamers worden bereikt. Na afloop van de wedstrijd hokte een deel van het pu bliek, waaronder velen met mogelijk minder goede bedoelingen, voor de poorten van het stadion samen om het vertrek van de scheidsrechter af te wachten. Met versterkingen van de politie en dank zij het ingrijpen van de bereden brigade kon de orde in de omgeving van het stadion na korte tijd worden hersteld. De scheidsrechtér kon ongehinderd ver trekken. Het is volgens de hoofd commissaris dringend noodzakelijk dat aan deze toestanden waarbij zelfs vrouwen hysterisch schreeuw den „Slaat hem dood!" een einde komt. De KNVB moet hiertegen strenge maatregelen nemen wil het voetballen z.i. geen blamage voor de sport en ons volk worden Marktberichten ROTTERDAM. 24 aug. Vee. Aan voer 1547; lOO'l vette koeien; 546 varkens. Vette koeien 310335, 290 305, 275—290; varkens 193, 190, 188. Vette koeien aanvoer even groter, handel kalm, vooral bij afloop, prij zen 1ste kwaliteit onveranderd, 2de en 3de kwaliteit niet geheel prijs houdend, prima's boven notering; varkens aanvoer korter, handel vlot, door kortere aanvoer iets hoger in prijs, prima vleesvarkens boven no tering. 3.50 p.w. Geen aanbet Postbus 50. Den Haag. De speciaalzaak voor een Hooigracht iQo| Ziekenfondsloyoranoler Geslaagd! Beroeps- Keuze? Studeert voor me disch- of chemisch ana- iist(e) of doktersassisten te bij: De Leidse Analys- ten School, Rijhsburgerw. 148, telef. 23896 te Leiden. Inlichtingen vrijblijvend verkrijgbaar bij de direk- teur. 1' ledereen is enthousiast wij uw matras over trekken met damast Een één-persoons vanaf 19.50 twee-pers vanaf f 26.50 magciz.ijiJ iviaie vo, vi wenstéeg 9. tel 23913 Kinder-bloemencorso. Aan het kinderbloemencorso, zal worden deel genomen door alle scholen. Elke klas komt met een vrije voorstelling. In verband met het vele werk voor de onderwijzers, wordt een beroep ge daan o-p de ouders van de schoolkin deren behulpzaam te zijn met het ontwerpen en klaarmaken der corso stukken. Het Oranje-comité zal trachten de benodigde bloemen beschikbaar U stellen. Er worden geldprijzen en be kers beschikbaar gesteld, welke prij zen direct eigendom worden van de resp. scholen. De volgende firma's schonken reeds een beker: Kunstaardewerkfabriek. „Velsen", D. I. van Biezen, N. Daf- ferhof, C. MeLman en Zn, C. Colijn, jr_.v_ M. Breda en Zn, Twentsche Bank en voor P. v. d. Steur, die 10 dieren ter i J. W. de Gruyter en Zn. keuring had ingezonden. Dag_~ .agèr- en B asem» mermeer met bezoek Avi fauna Afvaart circa 11.10 u. v.a. de Roomburgerweg bij Wilhelminabrug, eind punt stadstram. Tarief: volwassenen f 2.60 p.p. .anderen f 1.5U p.p.. Avi- faur.. inbegr Inl. tel. 30339 •g.g 21102. Rederij Neu teboom 32" Grote moderne 3-zits bankstellen 195.- met zui ver wollen epinglé geheel verend. Haast U Tijdig bestellen Gemakkelijk betaling. Jacob v. d. Does straat 106, Den Haag. tel 322675. 3? Voor school en werk: gebruikte rijwielen, alle typen, veel soortmodellen Solex en Berini M 21 bromfietsen: Mobylettes v.a. 40.- per stuk. Hooi gracht 66. Leiden. 3? Voorkom prikkelbaar heid die vaak de oorzaak van slecht en onrustig sla pen is met Calma Dragées f2.- bij elke drogist. 3T Te koop: Vauxliall 14, uiterl. en mech. in uitste- k_nde staat 750.-. Tele foon Katwijk 01718—4360. S" Iedereen en zonder borg kredieten van 500.- t.m. ƒ4000.- voor aankoop meubelen en woningtex tiel, rechtstreeks van fa briek. Enorme besparing Bovenstaande kredieten tegeï uiterst soepele be taling en onder strikte ge- helmhouding Vraagt vrij blijvend Inlichtingen: Postbus 1083, Rotterdam. 544ste STAATSLOTERIJ 4e kias ie ii|$t HOGE PRIJZEN 50.000 15461 5000 16416 17590 2000 9535 1500 13358 1000 7669 10752 12089 12289 15067 18250 400 1424 1815 6018 6772 7497 3193 10635 14075 14278 20771 1015 021 040 100 465 620 940 2101 196 232 394 429 525 623 777 789 812 845 858 3309 422 454 693 758 883 4126 208 414 626 730 758 773 838 958 959 5195 281 361 486 553 579 772 956 6026 272 529 535 685 69B 773 971 995 7033 058 308 322 341 345 468 523 631 737 809 841 865 926 8032 214 282 296 463 522 578 591 597 752 823 888 903 9065 148 176 181 196 201 210 293 347 368 429 502 562 870 914 932 966 10012 203 236 267 303 391 541 589 814 847 VAN ƒ80.— 12070 267 296 355 13024 3X7 428 431 I 560 689 691 835 874 494 549 657 673 713 977 14048 094 103 230 321 467 644 661 695 742 995 16011 033 056 138 201 E 671 18064 07l 152 213 237 382 441 491 682 734 813 935 17041 086 194 351 363 753 834 890 937 995 18476 630 747 865 10040 052 212 241 726 865 868 964 28088 376 449 536 605 699 764 862 872 883 21019 265 319 329 f-fijjd 908 923 907 5 313 449 458 481 11016 026 085 100 128 389 413 421 439 512 559 576 590 626 684 NIETEN 725 792 837 850 L 338 513 526 569 579 672 I 594 599 619 640 643 716 1013 101 111 116 177 202 219 240 232 256 i 268 300 327 332 361 392 440 445 448 453 467 477 489 543 568 583 604 637 6S9 691 S06 812 863 891 895 901 946 954 2002 006 064 077 082 096 105 117 143 157 3S 5?? 409 S g°3 i B Sol sM III ft IVo 227 VR mWs 414 450 453 464 532 539 563 571 604 614 733 760 776 785 788 793 813 821 838 887 922 947 959 963 4046 067 092 121 140 180 238 249 270 273 288 324 329 351 440 451 478 483 486 539 577 599 644 660 681 694 713 732 745 759 809 897 901 930 962 999 6005 029 032 035 044 051 065 080 089 121 150 167 169 218 227 232 234 245 263 273 301 344 347 383 451 453 467 497 512 546 !8 üTsü 9^ 372§ 88 808 6012 043 046 091 115 119 147 152 290 313 347 365 390 419 431 454 466 472 507 536 584 614 619 644 650 669 712 719 778 789 *119 flf Hè 22? Sü 270 SS 352 Ui 360 378 388 389 405 439 454 486 495 557 573 |98 §04 642 707 715 728 72? 742 769 792 400 413 457 542 559 E i 662 663 677 687 728 730 1 856 857 867 871 885 E )897 91§ i 222 237 285 293 314 318 365 1 531 532 K 724 735 _487 524 573 594 622 644 659 698 702 704 12014 503 514 543 591 613 615 633 657 695 748 I 442 459 467 470 493 753 756 763 700 809 83U 846 896 993 L3002 021 047 052 056 068 071 077 081 088 101 238 244 280 309 312 384 402 721 B ?98 üo r 990 I 851 898 14033 082 120 180 233 277 353 367 372 373 404 407 424 434 444 464 471 544 548 569 574 589 590 595 627 631 642 655 669 682 690 694 740 771 782 785 807 836 842 869 884 888 890 900 916 973 15066 171 175 181 189 225 230 233 277 281 298 302 304 368 533 538 575 587 595 603 665 678 708 756 814 886 908 925 928 976 16017 083 102 116 149 151 175 184 206 214 671 674 852 882 891 895 927 i 949 953 984 17032 067 070 109 129 151 166 179 201 228 248 254 329 346 368 380 408 475 508 511 539 561 597 607 015 623 629 648 665 672 716 720 735 768 824 846 914 BB 096 130 148 172 189 200 230 II 327 342 343 379 389 390 393 395 463 510 591 616 625 632 643 651 794 798 898 906 909 920 940 976 035 038 059 090 098 103 129 151 199 202 262 323 329 348 377 426 429 448 527 552 597 663 706 708 710 758 831 838 858 866 887 932 970 990 996 «0030 050 059 080 098 122 133 142 166 187i 215 224 300 324 325 360 391 444 453 461< 467 508 511 563 581 644 646 711 712 763 95? 956 960 986 834 908 931 935 21002 008 020 033 112 118 122 205 258 289 302 884 33.7 350 368 398 402 454 13- 162 481 509 516 527 542 572 601 637 656 739 747 749 750 756 813 892 897 933 996 In onze pastorie heb ben wij naast de huis houdster 25 jaar een tweede meisje nodig, liefst van ongeveer gelijke leef tijd. Een flinke pastorie in mooi dorp dicht bij Den Haag. Br. onder no. 2909 bur. v. d. blad. 2" Opel Rekord 1959 met radio en heater en luke Volkswagen 1959 te koop aangeboden. Calex Auto bedrijf N.V., Leiden, Kort Galgewater 14-16, telef. 33355. 3T Aangeboden: Singer handnaaimachine, in' pri ma staat met garantie, pr. j 45.-. Herenstraat 23, Lei den. tel 32027 3E* Te koop en over een week te aanvaarden V.W '33 in zeer goede staat. Vester, Jac. van Beyeren- weg 7, Voorhout. 3T Overhemdenreparatie. Boorden en manchetten, enz. vernieuwen onder ga rantie, ook no-iron Smits overhemden- e: kousen reparatiebedrijf. Nieuwe Rijn 94, tel. 2539 voor de huishouding. Zelf standig kunnende werken en v.g.g.v. Liefst boven 20 jaar. Aanm. tussen 6 m 3 uur nam. Mevr. Versteeg Stadsgehoorzaal, ingang aalmarkt 7, tel. 31704 man, 21 jr., in rijbewijs B.E., zag zien gaarne geplaatst in een bedrijf of magazijn. Br onder no. 3469 bur v.d. bl. 3T R.K. Meis.ie, 29 jaar. zo .-kt gezellige werkkring als eerste verkoopster. Br. onde d. blad. 3? R.K. Meisje. 29 jaar, zag zich gaarne geplaatst als eerste verkoopster om eventueel tot cheffin te worden opgeleid. Is ge wend, leiding te geven en zelfstandig in te kopen. Br. onder no. 3465 bur. v. d. blad. kort met bijbehoren. Ves- testraat 57. <2' B.z.a. r.k. kinderver zorgster voor hele dagen. M. van Diemen, Narcis laan 3, Wassenaar, telef. K 1751—4025. Groente- en fruitbedrijf G. A Sassen en Zn., Ma rsdijk 45, Leiden. R.K Meisje. 20 jaar, biedt zich aan, liefst win kel- en/of huishouding (extern), pmg. Noordwij- kerhout, Hoogstraat 27, Noordw ijkerhout. 3? Credieten t.m. f 3000.- (iedereen zonder borg) voor aankoop meubelen en woningtextiel, direct van fabriek Enorme keu ze en besparing; zeer pret tige betaling en onder strikte geheimhouding. Vraagt vrijblijvend inlich tingen: Postbus 538, Den Haag. 'SP Tijdelijke woonruimte. Wie kan jong echtpaar voor ca. 2 iaar aan enige woonruimte helpen in de gemeente Sassenheim, Br. onder no. 3461 bur. v.d. bl.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3