i>ooi^r )LWTtLGAT &>}LMÜSTAD RIJNSTREEK DUINSTREEK De weg terug te gaan viei alleen zwaar Scherp DONTVRRDAG 20 AUGUSTUS 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 ifeiUds Belevenissen der laatste dag en Camblain l'Abbé 16 aug. Zondagsdienst vandaag, d.w.z. Hoogmis zingen in Gouy, snel met de bus terug naar Camblain, ontbijten en daarna onmiddellijk het kermis terrein op om volksdansen uit te voeren en te zingen. Eaarna weer naar Gouy om de vespers te zingen en met de processie mee te lopen en tenslotte weer voorstellingen om het half uur op de .kermis. We mogen gerust zeggen dat dit afmattend was, maar de stemming was van het begin tot het eind uit stekend, het contact met de Fransen vriendelijk en de financiële resul taten voor pastoor Van Velzen, naar onze mening, uitmuntend. Aan het eind van deze dag werd ook hier nog de erewijn gedronken en vond men nog de moed een dansje te maken. Vroeger dan gewoonlijk zocht men zonder aandringen de respectievelijke verblijven op. Een welbestede dag. 17 augustus. Laatste loodjes zijn niet zwaar. De laatste loodjes zullen niet zwaar wegen, want ze betekenen min of meer vrije dagen. Na de H. Mis en een laatste ontbijt werden nog wat resten van de kermis opge ruimd en maakten de Hollanders een excursie naar de loopgraven van Viney. De loopgraven uit de oorlog 19141918 vormen als het ware een labyrinth van gangen, die thans als afcchrikwekkend monument te be zichtigen zijn. Afschrikwekkend is het zeker als men, onder leiding van een gids, langs de stellingen loopt. De voormalige zandzakken zijn ver vangen door imitaties van cement. We daalden 'ook af in de onder grondse gangen, waarbij er zijn van 60 km. lengte. Het drama van een oorlog is daar als het ware aan den lijve te voelen. Stil wordt men bij de aanblik van een kruisje, door een stervende Canadees in de wand uitgehouwen, en men zou denken dat dergelijke monumenten de dwaasheid van nóg eens oorlog zouden tegenhouden. Een tweede oorlog is er evenwel overheen -gegaan en heeft de loop graven van de eerste nog eens be schadigd. De Franse Maquis maak ten nl. een dankbaar gebruik van deze schuilplaatsen. Ook werd een bezoek gebracht aan Notre Dame de Loutte, een gedachte- niskerk omringd door een oorlogs kerkhof waar 40.000 soldaten uit de eerste Wereldoorlog begraven liggen. Men heeft daar een prachtig uit zicht over het land dat toen front linie was. De stellingen lagen zó dichtbij elkaar dat Canadezen. Fran sen en Duitsers samen Kerstmis vierden, zo vertelde men ons. Dit alles laat een héél diepe indruk achter, die een les betekent, die de mensheid, hopen wij, nooit verge ten zal. ,s Middags winkelen in Atrecht, een bezigheid, die in het bijzonder aantrekkelijk was voor de meisjes maar de jongemannen evenmin af schrikte. En dan zijn wij gekomen aan het „begin van het einde". Gedeeltelijk wordt reeds met inpakken begonnen en van lieverleden wordt ons verblijf meer en meer ontluisterd. Slechts het allernoodzaKelijkste blijft staan. Om het naderend afscheid enigs zins te verzoeten, liet pastoor Van Velzen grote schalen gebak aan rukken maar dat vermocht de wee moed niet te verdrijven. 18 augustus. De weg ter'g. De weg terug staat meestal niet in een al te beste geur en vooral niet als deze moet worden aangevangen op een héél vroegtijdig uur. Zo ook bij ons. Om 5 uur reveille. De dag is nog grauw en de slaap prikt nog achter de ogen. Dan valt het niet mee om naarstig aan de slag te gaan en het einde van een prettige tijd te be spoedigen. Een en ander was echter noodzakelijk en een half uur vóór de geplande tijd van 7 uur stonden wij reisvaardig. Na een afscheid van nieuw ver worven vrienden en van pastoor Van Velzen reden wij voor het laatst door Frankrijks noordelijke dreven, waarvan men evenwel niet veel ge lijke stilte in de bus verried, dat men zien zal hebben, daar een onnatuur- de vroeg onderbroken slaap thans voortzette. Door een strak vasthouden aan het reisschema waren nog onderbrekin gen mogelijk in Brugge en Gent, welke schone steden een bezoek meer dan waard zijn. Alwéér voor de geplande tijd stapten wij na vlot passeren van de Belgisch- Nederlandse grens restaurant „De Krabbenbossen" in waar het gebrui kelijke afscheidsdiner werd gebruikt. Hier werden zeer vriendelijke woorden gesproken door dokter Van Oirschot, wiens vriendelijkheid werd beantwoord door onze grote waarde ring voor zijn werk, zijn grootheid van karakter en zijn bijzonder aan passingsvermogen aan deze onder neming, die niet alleen vacantie is, maar een expeditie die tamelijk veel vraagt van het uithoudingsvermogen. Ook a'lle ouderen werden bedankt voor hun medewerking en daarna bracht de laatste etappe ons naar Leiden, waar op de Garenmarkt bij het jeugdhuis van de St. Petrus parochie, de groep als het ware „ont bonden" werd. Nog eenmaal klonk het „ce n'est qu'un au revcir" en werden vele handen geschud. De zevende reis van de „Club de Limetz" was ten einde. Met een ervaring rijker is men terug gekeerd. In deze jongeren-ge meenschap heeft men elkaar nog meer leren waarderen en kennen, veel lief en leed heeft r en gedeeld, waarvan gelukkig het „lief" verre weg in de meerderheid is geweest. Nog beter heeft men leren begrijpen het doel dat de „Club de Limetz" nastreeft: gemeenschapsmens ziin, in de ruimste zien van het woord, d.w.z. iets willen doen voor anderen. Cul tureel zijn, ook in zijn ontspanning, en katholiek op de eerste plaats. Met vreugde zien wij allen terug op deze tocht, die- wij gerust weer een hoogtepunt in onze 7V^-jarigre geschiedenis mogen noemen. Zij is een aansporing het nieuv. seizoen weer een prettige en leerzame tijd te doen worden en dit alles zal weer resulteren in wat wij telkens weer bij het afscheid van onze vrienden herhaalden: „ce n'est qu'un au revoir" het is slechts een tot weer ziens. JOOP KOEVOETS chef d'équipe No. 526. Horizontaal. 1. dorp in Gro ningen onder Zuidhorn, 9. rivier, (Spaans), 10. gem. in Gelderl., 11. voegwoord, 13. deel van een blad tus sen twee insnijdingen, 15. meisjes naam, 16. vis, 18. eiland in 't Z.O. van de Aegeïsche zee, 20 jongens naam, 22. roem, 24. vertaler, 26. puntig voorwerp, 29 artikel van een wet, 31. water in Friesland, 32. ne venschikkend voegwoord, 34. turk- se tarwe, 36. staafje om een fad vast te zetten, 37. berrie. V A O NOOD BREEKT WET In het Berkendaalstraatje nabij de Langebrug in Leiden is een riool ver stopt. Mét de faecaliën komt ook de stank uit de put omhoog. In deze straat bestaat dus een toestand, die spot met de wetten van de hygiëne en men zou verwachten, dat er hoe dan ook snel een eind aan het euvel wordt gemaakt. De plassen liggen er echter a veertien dagen; kinderen laten pa- pieren bootjes varen over deze „zwarte zee" en de onaangename lucht dringt tot in de huizen. De melkhandelaar, de heer Jan- son, die tegenover deze smeerboel zijn pakhuis heeft, is al enige ma len bij de gemeente geweest, maar daar zegt men: „de huiseigenaar is er verantwoordelijk voor". En men heeft waarschijnlijk gelijk, want 'n eigenaar is verantwoordelijk voor de aansluiting van de afvoer van zijn huis op de riolering. De gemeente is bereid de nodige maatregelen te nemen, indien de ei genaar een waarborgsom betaalt. Zó staat het in de verordeningen. Op een of andere manier wij we ten niet welke is deze zaak sle pende geraakt. Misschien is de huis eigenaar niet op de hoogte van deze toestand, misschien is hij van mening dat de gemeente er voor moet zor gen. Wij willen gaarne erkennen dat de gemeente géén philanthropische instelling is, maar zijn er geen mo menten, waarop de wet door de nood gebroken wordt? Laat men een kol- kenzuiger sturen, een einde maken aan een onhoudbare toestand en dan over het geld gaan praten. Arthur Baer heeft eens gezegd: ergens houdt de wet op en begint het gezond ver stand. Dat geldt dunkt ons ook jor gemeentelijke verordeningen. Het bureau van het Sociaal Chari tatief Centrum is van 24 tot 31 aug. Om 6 uur gistermiddag heeft de brandweer een brandje geblust in een pand aan de Nieuwe Rijn. Gordijnen vatten vlam, doordat de wind ze tot boven het gasstel bewoog. Verticaal: 2. nummer (afk.), 3. vo- schade was gering, een kastje en gel, 4. gem. in Limb., 5. voorzetsel, 6. meisjesnaam, 7. soort van kabel jauw, 8. boom, 12. aantekening, 14. bekend Nederl. schilder, 17. afvoer kanaal voor regenwater, 19. zeepwa ter, 21. term bij kaartspelen, 23. to vergodin, 25. schaaldier, 27 zelfkant, 28. fraaie zangvogel, 30. meisjesnaam, 33. muzieknoot, 35. welaan. Oplossing morgenavond Oplossing no. 525 Horizontaal: I. kardinaal, 8. opa, 9. Ada, 10. et, II. Dee, 13. en, 14. Soest, 16. iets, 17. soes, 18. eiker, 20. al, 22. San, 23. te, 24. nes, 26. moe, 27 gondelier. Verticaal: 1. koetinlang, 2. Apt, 3. ra, 4. idee, 5. Aa, 6. adé, 7. Lands meer, 11. dosis, 12. Essen, 14. sté, 15. tor, 19. kade, 21. Leo, 23. toe, 25. Sn, Vijf en zestig jaar geleden trok de heer P. Vlasveld als marskramer de boer op met de ransel op de rug om garen band en knopen aan de man te brengen. De zaken gingen goed: een jaar later werd de be- drijfsinventaris uitgebreid met een hondekar: de oudere lezers uit Lei derdorp, Hazerswoude, Zoeterwoude en verder zullen zich dit verhikel misschien nog herinneren. Rond 1930 werd van het manufacturenbedrijf, dat inmiddels aan de Lage Rijndijk gevestigd was, een filiaal aan de Douzastraat 20 gevestigd door een zoon, de heer Jac. Vlasveld en heden middag werd hier een receptie ge houden naar aanleiding van de f telijke heropening van de zaak. De winkel Vlasveld's textiel en woning inrichting is nl. geheel verbouwd. De Douzastraat, die uitgroeit tot een winkelstraat van betekenis, werd ver rijkt met 'n nieuw moden. winkelpui en in de zaak kon men tot aanzien lijke uitbreiding van het getal be schikbare vierkante meters over gaan. De woonkamer werd bij de winkelruimte getrokken, de diepte van bedrijfsruimte en etalage is thans 22 meter. Ook het interieur werd geheel ver anderd en aan de eisen van deze tijd Dat de populariteit van het Leid- se Jeugdorkest en Drumband „De Burcht" steeds verder buiten Leiden doordringt, blijkt wel uit de uitno diging, die dit Jeugdorkest thans ont ving van de Groningse Vereniging voor Volksvermaken om bij de feest viering op 28 augustus a.s. ter ge legenheid van de herdenking van Groningen's ontzet in 1672, de nodige muzikale medewerking te verlenen. De reis wordt gemaakt met twee touring-cars, beschikbaar gesteld door de Groningse WV. De jeugdige muzikanten zullen 's morgens, na de presentatie op de Grote Markt, een mars door de stad maken en een con cert voor de Kinderkliniek van het Acad. Ziekenhuis, volgt een mars door de stad. Op de Grote Markt wordt een afscheidsconcert gegeven. Leidse Universiteit BENOEMINGEN Bij beschikking van de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen zijn benoemd aan de Leidse Uni versiteit: voor het tijdvak van 1 juli 1959 tot en met 30 juni 1960 tot we tenschappelijk ambtenaar 1ste klasse bij de faculteit der letteren en wijs begeerte (sinologie) dr. E. Zürcher, thans wetenschappelijk ambtenaar; te rekenen van 1 juli 1959, tot weten schappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst bij de faculteit der letteren en wijsbegeerte de heer A A. van Leent, thans wetenschappelijk ambtenaar lste klasse in tijdelijke dienst; voor het tijdvak van 1 maart 1959 tot en met 29 februari 1960 alsnog tot we tenschappelijk ambtenaar voor de fy sische scheikunde de heer J. A. Grub- ben, thans assistent; gerekend van 1 juli 1959, tot wetenschappelijk amb tenaar lste klasse n vaste dienst voor de criminologie mr. D. E. Krantz; ge rekend van 1 juli 1959, tot weten schappelijk ambtenaar lste klasse voor de experimentele zoölogie de heer P. Sevenster, thans wetenschap pelijk ambtenaar; voor het tijdvak van 1 juli 1959 tot en met 3(i juni 1960 tot wetenschappelijk ambtenaar lste klasse voor de heelkunde, de heer H. van Houten, arts, thans hoofdassis tent en voor het tijdvak van 1 juli 1959 tot en met 30 juni 1960 tot we tenschappelijk ambtenaar voor de de heer F. A. Pelgrim. ALPHEN AAN DEN RIJN Wilhe'mina vereniging viert diamanten (eest Ter gelegenheid van haar 60-jarig bestaan heeft de Wilhelmina-vereni- ging haar leden woensdagavond op het IJsbaan-terrein een gezellige avond aangeboden. Het programma bestond uit cabaret-nummers en dansmuziek. Namens het bemeentebestuur wa ren aanwezig burgemeester Z. Bruins Slot en de wethouders Ph. H. Ro gaar, J. v. d. Berg en A. J. Dekker alsmede de gemeente-secretaris, de heer A. Veenhuijsen. Voorts bestuurs leden van C.O.V., de Laura e.a. De heer P. Groenhart, voorzitter van de jubilerende vereniging, open de de avond. Hij wees op de jaar lijkse feesten van de W.V. en noem de in dit verband dit jaar voor Alphen rijk aan bijzondere evene menten. Behave de jaarlijkse Laura, heeft Alphen dit jaar voor het eerst een Taptoe gehad alsmede een week vacantie-spel voor de jeugd en straks volgt een bloemenoptocht, eveneens als een nieuw evenement in deze ge meenschap. De burgemeester wenste de ver eniging en haar leden geluk met het jubileum en noemde deze leeftijd van een vereniging als de W.V van grote betekenis voor de gemeente. Jaarlijks oranje- en nationale feesten te organiseren is geen gemakkelijke opgave, vooral niet omdat het eelal schort aan de nodige financiën om elk wat wils te brengen. Critiek blijft dan ook niet uit. Er is daarom veel moed nodig om stand te houden en telkenjare opnieuw iets te bren gen ter versteviging van de band tussen het Huis van Oranje en de be volking. Het gemeentebestuur waar deert dit streven en wil u bemoedi gen op de ingeslagen weg voort te gaan, aldus spr. Namens de Christelijke Oranje vereniging uitte de heer L. Schip per voorzitter woorden van geluk wens en wenste, dat, mede door toe doen van de W.V., de Oranje-liefde mag toenemen. Hij bood een kist' assortimentsigaren aan. De heer P. Stouthamer dankte als voorzitter van de Laura de jubile^ rende W.V. voor de samenwerking, die de afgelopen jaren voornamelijk bestond in het doen samenvallen van de W.V.-feesten met de Laura-rij- wielvierdaagse. Des middags werd de kinderen van de leden een circusvoorstelling aangeboden, verzorgd door het Al- phense jeugd-circus Belt. De feestavond werd besloten met een welgeslaagd vuurwerk, in vroe ger jaren een traditioneel slot van de W.V.-feesten, van welk evenement Alphen de laatste jaren verstoken is gebleven. Alphen-Woerden 1-5 Gisteravond heeft het Alphens elftal in het ka der van de Woerdense vakantieweek 1959 in Woerden een wedstrijd ge speeld tegen het vertegenwoordigend Woerdens elftal. De Alphenaren kre gen in deze ontmoeting een gevoelig lesje en moesten in velerlei opzicht de meerdere aan de Woerdense elf erkennen. Na een aanvankelijk gelijk op gaande strijd, namen de gastheren na 14 minuten spelen door B. van Vliet de leiding 1-0. Hierna liet de Hoed een prachtkans op de gelijkma ker liggen, waarna Hogenes een kwar tier later de voorsprong kon vergro ten, doordat de achterhoede van Al phen faalde 2-0. Leidse agenda TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling Het Ne derlandse portret sinds 1880 Werkd 10 uur voorm.— 5 urn nam.; zond. 1-5 uur nam (tot 31 aug.). Museum voor Volkenkunde: Ex positie Zuidzee. (Dagelijks van 10 tot 5 uur; 's zondags van 1-5 uur) t.e.m. 5 oktober. Rijksmuseum Geologie en Minera logie v d Werfparkl: Tentoonstel ling geologie van Nederland Op werkdagen van 10-12 en 2-4. Zon en feestdagen 2-4 uur. De Lakenhal: „Kijk-race" voor kinderen (plm. 12 jaar) 10-12 uur voorm. (t.e.m. 31 aug.). Apothekersdienst Geopend: apo theek Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, tel. 21060. BIOSCOPEN De films in de week van 14—21 aug. zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Nathalie", 14 jaar. (Ma- tinée: The Kid (Het jpchie), alle leeftijden. Lido: „Met de kapitein aan tafel", volwassenen. Luxor: „St. Louis Blues", alle leef tijden. Trianon: „Kop op, borst vooruit", alle leeftijden. Rex: „Onder kruisvuur", 14 jaar (Vrijd. zat. en zond.) „Fan- Burgerlijke Stand Geboren: Anthonius Adrianus zn van C. J. van der Tang en J. W. van Zanten; Margaretha dr van N. van der Linden en A. C. Stijlaart; Pieter zn van P Stokkel en W. M. J. de Roo: Bartholomeus zn van B. de Bruin en M. E. Nieuwenhuis; Geertruida dr van T. Olie en J. van Schaik. Gehuwd: G. J. Hendriks en M. G. de Bruin. Overleden: A Boogaard 7 weken, zoon; M. de Bolster 72 jr, echtgenote van W. J. Abrahams. In de tweede helft viel Woerden direct weer fel aan en wist van Vliet al spoedig de stand op 3-0 te brengen, wel maakte de Hoed daarna 3-1 maar toen v. Vliet andermaal doelman Rietveld naar het net kon sturen 4-1 gaven de Alphenaren de strijd op en kon Hogenes nog rustig de eindstand op 5-1 brengen. Aanrijding Het kruispunt bij het postkantoor is vaak al even gevaar lijk geweest als de ,hoek" Een grote Pontiac naderde vanaf het station, terwijl een kleine Morris uit de Wil lemstraat bij Hero B. aankwam. Toen deze het kruispunt bijna gepasseerd was en de Pontiac onder een angst wekkend gegier een 14 meter lang remspoor had getekend, werd de Morris toch nog aan de achterbum per geraakt, zodanig dat deze auto een halve slag omdraaide en tien me ter verder tegen het postkantoor werd gedrukt. Beide wagens liepen een tamelijke schade op. De schuld vraag was spoedig bekeken, daar de Morris de van rechtskomende Pontiac voorrang had moeten verlenen. BODEGRAVEN Najaarsmarkt Nog enkele ken en de traditionele Najaarsmarkt is er weer. Hoewel het volledige pro gramma nog niet bekend is, zijn er toch wel enkele plannen uitgelekt. Vast staat, dat de bekende Shetland- show naar Bodegraven komt, ge paard met een braderie langs de Vij ver. Maandagavond 7 sept. zal de feestelijke opening hiervan plaats vinden. Dinsdagmorgen zal weer heel in het teken staan van de markt, en de volvette boerenkaas. Er komt ook een extra-grote goederenmarkt, een enorme kaastentoonstelling, een feestelijk ontvangst van de kaas- makende boerinnen en die van de kaashandel uit binnen- en buitenland. Diverse festiviteiten zullen verbon den zijn aan de ontvangst van de Gravin van Schotland, die met een gouden koets een zegetocht door Bo degraven zal maken, 's Avonds zal er door de Marktcommmissie in sa menwerking met de organisatoren van de Shetlandshow een aantrek kelijk avondprogramma worden ge boden. De Show zal woensdag en don derdag eveneens geopend blijven. Op het podium aan de Vijver zullen bonte programma's gegeven worden De jeugd kan b.v. genieten van ritten in ponywagens, er zal een water orgel komen, en zo zullen er vele attracties geboden worden. Spandoe ken en raambiljetten verkondigen reeds nu de roem van de Bodegraafse Najaarsmarkt. HAZERSWOUDE FIETSER ZWAAR GEWOND AUTO TEGEN BOOM Het rijwielpad langs de Hooge- veenseweg alhier wordt thans her steld, en in verband daarmede zijn borden geplaatst met de mededeling, dat wielrijders moeten afstappen. Een wielrijder uit Delft, komende uit zijn woonplaats en op weg om een visje te bemachtigen, deed dit echter niet. Hij stak de weg over en ging aan de rechterzijde van de weg rijden. Op de plaats waar het rijwiel pad wederom berijdbaar is, wilde hij weer de rijbaan oversteken, doch lette onvoldoende op het verkeer. Een personenauto, afkomstig uit Dordrecht, kon de wielrijder gedeel telijk ontwijken, doch botste daar- Wacht U voor namaak. MARTHA haargroeimiddel garan deert U de echte Klitwortel op bran dewijn. Vanouds het beste middel tegen roos en uitvallen en bevordert de groei. Alleen verkrijgbaar: Drogisterij J. VRIJENHOEK Haarlemmerstraat 119 (Advertentie). door zelf tegen een boom, waardoor de auto zwaar beschadigd werd. De wielrijder kwam te vallen. Een uit Rotterdam afkomstige autobestuur der merkte de gevallen wielrijder niet op en sleurde de man nog enige meters mee. De wielrijder werd met een schedelbasisfractuur en bescha digingen aan de wervelkolom bene vens ontvellingën aan handen en benen naar een ziekenhuis te Delft gebracht. ROELOFARENDSVEEN NIETTEGENSTAANDE RUILVERKAVELING KASSENBOUW WEER MOGELIJK Zoals bekend zal zijn, leeft Roe- lofarendsveen in het tijdperk van ruilverkaveling. Begrijpelijk hierbij is dat de voltooing hiervan niet in een handomdraai kan worden be reikt. Want al kan men de gesta dige groei, als wegenaanleg en de bouw van bedrijfswoningen en schu ren aan deze wegen, gade slaan, dit betekent toch niet dat de algehele voltooiing binnen zeer korte tijd een feit zal zijn. Voortvloeiende uit deze ruilver kaveling werd destijds het besluit genomen geen defin.tieve vergunr ning tot kassenbouw en glasopstan den te verlenen, alvorens de bestem ming der kavels met 100 zekerheid was vast te stellen. Het vreemde van' dif besluit was, dat hoewel ruilver kaveling in wezen is bedoeld om de betrokkenen aan b,. tere bestaans mogelijkheid te kunnen bieden, men juist nu de vooruitstrevende tuinder belemmerde in zijn streven om door glasuitbreiding een hoger inkomen te bereiken. Temeer daar van deskun dige zijde met gedocumenteerd cijfermateriaal was aangetoond dat de kosten van e.v. verplaatsing of overname op de totale kosten van de ruilverkaveling naar verhouding slechts een klein bedrag zou uit maken. Vooral als men daar nog de gederfde inkomsten van de belang hebbende tuinders tegenover gaat stellen. Ongetwijfeld zal het daarom velen van hen tot reugde stemmen, dat B. en W. van Alkemade het belang rijke besluit hebben genomen om be houdens door bijzendere omstandig heden mogelijke uitzonderingen, over te gaan tot het verstrekken van definitieve vergunningen tot bouw van kassen en glasopstanden, op de betreffenae bedrijven TER AAR HOOIBERG AFGEBRAND DOOR KINDERSPEL Dinsdagmiddag werd de brandweer gewaarschuwd voor brand in de hooiberg achter het huis van de heer C. Es veld aan de Aardamseweg. Ver moedelijk door kinderspel was het hooi in brand geraakt. De berg met inhoud ging verloren, maar de brandweer kon uitbreiding voorko men. Zelfs een houten schuurtje in de onmiddellijke omgeving bleef behouden. Het vee was daaruit reeds in veiligheid gebracht. HILLEGOM EEN CIRCUS IN HILLEGOM Gedurende twee dagen is het cir cus „Mexico" in onze gemeente en geeft wat bijzonder vertier in het leven van alle dag. Het circus be hoeft, ondanks de drukte van de bollentijd niet over belangstelling te klagen. Het is een gezellig circus, met goede paardendressuur en cowboy- en jockey-toeren met een volleerd lassowerper. Er wordt hoge school gereden, er zijn honden, die hun kunsten vertonen en akrobatiek op de fiets, in een woord nog een echt ouderwets circus. Hedenavond is de laatste voorstelling. Nieuwe Gereformeerde kleuter school De nieuwe gereformeerde kleuterschool, die in de onmiddellijke omgeving van de gereformeerde kerk en in een der mooiste nieuwe buurtschappen van Hillegom is ge bouwd, zal op 25 augustus a.s. of ficieel worden geopend door de bur gemeester jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden. NOORDWIJK Traditioneel standwerkersconcours Gistermiddag en -avond werd in de Hoofdstraat onder auspiciën van de evenementencommissie van de WV wederom het traditionele standwerkersconcours gehouden. De verrichtingen en het woordenspel van de 28 deelnemers trokken een grote belangstelling van Noordwij- kers en hun gasten. De jury bestond uit de heren H. P. Heruer, J. v. d. Steen en C. van Vliet, die de presta ties op alle onderdelen serieus be keken en daarna de hoofden bij el kaar staken om het samen eens te worden; en dat was welk lot de meeste jury's is beschoren verre van eenvoudig. Tenslotte werden dan toch de win naars van het concours bekend ge- 1 maakt. Nummer één werd de heer W. van Keeken sr., die vulpennen aan de man had gebracht. Tweede werd de heer P. Roosendaal, als aanprijzer van messenslijpers, drie v/as de heer J. Hobets, die op het nut en gemak van fruitpersen wees, vierde de heer H. Zijl, met schaafjes en vijfde H. Kassing, tussen de plan ten en bloemen. Er waren tevens vele eervolle vermeldingen. De prij zen werden uitgereikt door de heer J. van den Haak, voorzitter van de evenementencommissie, die even eens dank bracht aan de deelnemers voor hun prestatie en aan de jury voor de moeite, waarmee zij zich van haar taak had gekweten. De standwerkers waren deels tevreden over hun resultaten onder het pu bliek, sommigen haalden er 'n aar dig daggeld vandaan; anderen weer waren minder goed te spreken over de afname van hun produkten. Er vielen in elk geval sappige opmer kingen te beluisteren. Het was een vertoning, het hele concours, waar pit in zat. OP NIPPERTJE GERED Gistermiddag waagde de 8-jarige Hans Buys uit Sassenheim zich bij Noordwijk te ver in zee. Hij kon niet meer naar het strand terugko men en dreigde te verdrinken. De 33-jarige heer Arends uit Hilversum kreeg gelukkig spoedig de jongen, die zich in gevaar bevond, in de ga ten. Hij wist Hans te bereiken en naar de kant te brengen. Hier heb ben enkele dames van de Noord- wijkse reddingsbrigade de jongen, die veel water had binnengekregen, behandeld. De jeugdige drenkeling heeft geen nadelige gevolgen verder ondervonden. medewerking van „Excelsior" mogen ondervinden. De heer B. Ike, gemeen tesecretaris, vertegenwoordigde het gemeen tebestuur. De bondsvoorzitter, de heer Vol- gering uit Langeraar overhandigde eerst een beker als prijs van het drumbandconcours te Noordwijker- hout. De marsbeker, een fraaie zil veren krans, een prachtige definitive beker en tenslotte de grote Burge meester de Keijzer-wisselbeker wa ren de resultaten van het concours te Hillegom. De bondsvoorzitter gaf hoog op over de kwaliteiten van

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2